Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: shany »


Akkor csakis PA mély és közép hangszórókban gondolkodj, legalább 3 útban és aktív váltásban. 30 centisnél kisebb mélyet ne is válassz. A magas jó kérdés ... én a hifi dómok között válogatnék, de elképzelhető, hogy a PA magasak közt is akadhat 1-2 jó választás.
Igazából már kész van jórészt, csak egy új dobozt és hangváltót akarok faragni a közép-magas résznek ( egyelőre passzívban gondolkodom, http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=32282#p32282 )

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Tudom, nagyon off, de tetszik ez a leírás, megfogalmazás...
( és én is eléggé hasonlóra törekszem, pontosabban, hogy egy ilyen élmény lehetősége rendelkezésre álljon )

 
Ennek apropóján, ha összejön elég jelentkező, akkor megterveztetünk-gyártatunk egy 3 utas elektronikát, amiben elég kakaó van, hogy egy akár 15"-es mélynyomóval is elboldoguljon. Bárki, aki érez magában ilyen irányú eltökéltséget, szóljon!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: lamalas »



...

( és én is eléggé hasonlóra törekszem, pontosabban, hogy egy ilyen élmény lehetősége rendelkezésre álljon )
Akkor csakis PA mély és közép hangszórókban gondolkodj, legalább 3 útban és aktív váltásban. 30 centisnél kisebb mélyet ne is válassz. A magas jó kérdés ... én a hifi dómok között válogatnék, de elképzelhető, hogy a PA magasak közt is akadhat 1-2 jó választás.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: shany »


... Ebben a dobozban egy 15 "-es mélysugárzó van (38 cm), és mögötte több száz wattos erősítő. Kis hangerőn kiegyenlített, tiszta produkció. Simán jó szint, de semmi extra. A csoda akkor történik amikor odatekersz neki. Koncerthangulat, orgazmus jellegű élmény. Nem esik össze, nem torzít, és kéri hogy tekerd neki még és még, pedig már a könnyed kifolyik!  A hangos meghallgatás nem tartozott a programhoz, sokan már nem is voltak jelen. Miután lement pár szám, mindenki maga elé mereven nézve röhögött, mert ilyet senki nem tapasztalt még. Egyszerűen nem hittem el! ....
Tudom, nagyon off, de tetszik ez a leírás, megfogalmazás...
( és én is eléggé hasonlóra törekszem, pontosabban, hogy egy ilyen élmény lehetősége rendelkezésre álljon )

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Még én is írok 1-2 gondolatot ami eszembe jut. Az a helyzet, hogy bármelyik dobozt hazavinném ezek közül. Egyik kicsit ebben jobb, másik kicsit abban, ráadásul mindegyiket lehet bizonyos mértékig állítgatni adott szobához/elhelyezéshez. Ezek a dobozok meglehetősen lineáris átvitelt mutatnak, szerintem elég alacsony torzítással (ez utóbbit nem méricskéltük), kiegyenlített (ez persze beállítás függő!), pontos, precíz a hangképük. Épp ezért (ha a tulaj nem ízlésficamos) akkor bármelyik hangfallal tiszta, színezésmentes hangot tudunk varázsolni saját otthonunkba. Az épített dobozokba nagyjából tudom milyen elektronikák vannak, így bátran mondhatom, hogy nem kell sok-sok milliót elkölteni agyon hájpolt (high-end) elektronikákra, kábelekre, stb. hogy igazán jó hangot kapjon az ember.
 
Kicsit sajnálom, hogy a hangos Genelec meghallgatásnál épp nem voltam ott, de majd legközelebb Egy 38 centis hangszóró bizony másként szólaltatja meg a mélyeket mint egy 26-os, pedig  utóbbi sem gyenge.
 
Remélem lesz még hasonló találkozó, ahol más dobozokat is megismerhetünk (és meg is mérhetünk ) majd!
 
Mérési eredmények egy kis magyarázattal. A kékes-zöld görbék kapuzatlan átviteleket mutatnak a szoba adott pontján ahol a mikrofon volt, a fekete görbék kapuzott, kvázi-süketszobai eredmények. Ez utóbbiak csak kb. 7-800Hz felett értelmezhetők. A hangnyomás értékek nem mérvadóak, hisz az egyes hangsugárzók saját elektronikái nincsenek a mérőrendszerrel együtt kalibrálva!
 
 
ATC SCM50

 
Genelec 1038

 
Kalmi AS210051

 
Bizsók SM36

 
Mzperx

 
Szendi Gabi Excel


- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Genelec 1038: Nekem nagy kedvencem a márka, kissé elfogult is vagyok vele kapcsolatban. Ebben a dobozban egy 15 "-es mélysugárzó van (38 cm), és mögötte több száz wattos erősítő. Kis hangerőn kiegyenlített, tiszta produkció. Simán jó szint, de semmi extra. A csoda akkor történik amikor odatekersz neki. Koncerthangulat, orgazmus jellegű élmény. Nem esik össze, nem torzít, és kéri hogy tekerd neki még és még, pedig már a könnyed kifolyik! A hangos meghallgatás nem tartozott a programhoz, sokan már nem is voltak jelen. Miután lement pár szám, mindenki maga elé mereven nézve röhögött, mert ilyet senki nem tapasztalt még. Egyszerűen nem hittem el!
 
ATC SCM50A: Tisztelem a márkát, imádom az alkalmazott hangszóróikat. Nekem az első körben nagyon tetszett és középen is ültem, szerintem ott még semmi baja nem volt, mert középen ülve észrevettem volna hogy az egyik közép elhallgatott. Szóval ez történt a második körben, amit a gyors mérés is igazolt. Hála égnek nem a hangszóró ment tönkre. Mint utólag kiderült (én javítom) néhány alkatrész elöregedett az elektronikában, már működik!
Hangja számomra az első körben kellemes volt az öreg dobozoknak (91-es évjárat). Számomra hozta az elvárt szintet.
 
AS210051: Saját gyermekem. Tetszett. Egyeseknek túl élénk közép hangjai kicsit furák lehetnek, én nyíltnak mondanám.
Zárt dobozok, gyors, kontrollált mélyekkel, de a Genelecek után a legeslegalsó szubtartomány hiányozhat.
 
Szendi Gabi féle SEAS EXCEL: A legtisztább hangzás, nekem ez tetszett a legjobban mind közül. Kicsit mélyszegény volt, de ez mint kiderült az elektronika beállítási hiányosságai miatt volt. egyszerűen vissza volt fogva a mélye, mivel egy teljesen más akusztikai környezetben volt használva. Kár hogy az átállítás már csak a folyosón történt meg és nem hallhattuk. 
 
Mzperx féle kis álló 3 utas: Méreteihez és a használt hangszórókhoz képest meglepően tiszta hangzás, nekem a mélyeivel voltak kisebb problémáim, de teljesen elfogadható kompromisszum. Ő volt a legkisebb felületű mélyhangszóróval szerelve. 200 mm. Viszont ennél a doboznál, meg a Szendi gabi Exceljénél hallottam gyedül a "csendet" a "nyugalmat" a zenében, és azt gondolom ez nem véletlen. Bár két kategória ugrás van a kétféle dobozban használt hangszórók minősége között, de mégis átjött hogy mennyire jó az elektronika ami hajtja őket. Ez Mzperx féle tervezés, és már 10 pár hangdobozba került bele!!!! Nem véletlenül.
 
Bizsók féle aktív: ismerős hangszórók. Ez nem kompakt doboz, az elektronika külső dobozokba volt telepítve. Korrekt tervezés, zárt doboz ez is. Kicsit mélydús, enyhén mackós hang, kicsit kevés fénnyel, de mint utóbb kiderült a mérésekből, ez sem volt ideálisan az akusztikai környezethez hangolva, az egész hangzási balansza a mély irányba billentette a hangképet. Amúgy érezni benne a potenciált, nem volt vele semmi probléma.
 
Összességében: A 6 dobozból 2 neves gyártó terméke volt, 4 pedig ilyen olyan módon DIY vagy félig-meddig már gyárinak mondható produktum. Nagyon kiegyenlített volt a meghallgatás eredménye. Nem volt kiemelkedően jó vagy kiemelkedően rossz hangzás vagy doboz. Én ezt azzal magyarázom hogy (a gyáriak nyilván) de a többi is egy tudatosan, hozzáértők által megtervezett, és létrehozott, ellenőrzött, bemért produktum. Ezért mondom mindig, hogy nem minden hangfal szól jól amit megterveztek és megmérve összeraktak és beállítottak, de ez alapfeltétel!!! És mindegyik doboznál megvolt az alapfeltétel...sőt, még egy kis plussz is!
 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Még pár fotó!
 





Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Genelec 1038: brutális erő, nem az a könnyed művészi hang. Jó közép és magas felbontással, de nekem személyszerint kicsit hűvös és zárt volt a hangja. Ez inkább egy könyörtelen munkaeszköz, ami mindent meg tud mutatni még nagy hangerőn is, mint egy csendes esti hangforrás.
 
ATC SCM50: kövezzetek meg, de ez nekem kakukk tojás volt, olyan jó kiegyenlített hang, emocionális töltet nélkül.
 
Bizsók SM36: Ismerős hangJ Ilyen mélyet és közepet anno birtokoltam. A doboz a hangszórók tudásához mérten szólaltak meg, igényes mérnöki munka. Kicsit talán mély hangsúlyos volt a produkciója és kevésbé levegős térrel, de összességében egy nagyon egységes megszólalással.
 
Kalmi AS21051: Genelec után megszólalva (méretben ez volt leginkább partiban vele) rögtön mutatta, hogy ez egy könnyedebb és frissebb hang. DIY dobozok között talán ez volt legjobban a helyszín adottságaihoz beállítva.
 
Szendi/Excel: Sz. Gabi rendkívül konzervatív beállításai mellett is megmutatta, hogy mitől lehet fenséges egy „egyszerű” hang.
 
És végül a dobozka, amit vittem:
Magas: SEAS 29TFF/W
http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=462
Közép: Triangle T160/448o hangszóró, ami anno több Traingle dobozba is bekerült mint mély/közép, az Octant-ba viszont csak mint közép hangszóró muzsikál.
Mély: Monacor SPH-225C
http://www.monacor.hu/product/show/3734/SPH-225C
Doboz méretei: 1029 x 240 x 240 mm
Közép 10 liter, Mély=24 liter (BR, fb=37Hz), Elektronika=3 literben.
További infó itt: http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php? ... 33&start=0
 
én lemertem írni, most ti jöttök...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: AVX »


 benyomások, lesznek?
Csak benyomódások.

Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: lac »

Értékelések, vélemények, benyomások, lesznek?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »







Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »




Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: lamalas »


A mai nap megtartottuk a találkozót. Jó hangulatban telt és talán még hasznos is volt. Végül 6 pár hangsugárzó volt jelen, amiket természetesen különböző muzsikákkal meghallgatunk és a végén méricskéltünk is!A képen ugyan csak 5 pár hangsugárzó látható, a hatodik (Szendi Gabi Seas Excel hangfala) épp szobán kívül volt. Erről nekem nincs képem, de biztos lesz valaki, aki feltölt egy képet róla. Természetesen nem egymás hegyén-hátán voltak a hangdobozok (ahogy a képen látszik), meghallgatáshoz (közel) azonos helyre tettük le őket, míg a többi oldalt várakozott. Azonos forrásról, többnyire azonos kábelekkel hallgatóztunk.  
 

Véleményem szerint mindegyik hangsugárzó igen magas színvonalat képviselt. Az épített dobozok abszolút partiban voltak a gyári dobozokkal. Annak ellenére mondom ezt, hogy gyakorlatilag igen különböző felépítésű és hangszórókészletű dobozokról volt szó. A nap végén gyors méréseket is készítettünk mindegyik hangsugárzóról és fény derült egy komolyabb hibára is ami a meghallgatások során alig tűnt fel a hallgatóságnak, csak sejtések voltak, hogy valami nem volt teljesen rendben vele. Továbbá én is tanultam és rájöttem egy hibámra (de erről majd később).A hangsugárzók előtti elektronikát (forrás, előfok) remélem valaki bemutatja mert én nem tudom a márkákat, pontos típusokat.Remélem mindenki aki hangsugárzót hozott leírja majd a saját hangsugárzójának tulajdonságait. A gyáriakat (régebbi ATC SCM50, Genelec 1038) talán nem kell nagyon bemutatni, sok minden kideríthető róluk a neten. Ha összegyűlt egy jó adag infó (hangfalak bemutatása, szubjektív vélemények) akkor felteszem a mérési eredményeket. Részemről egyelőre ennyi  ...folyt. köv.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: theo »

részemről ok.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Benne vagyok. Ha sok a cucc, nem erőltetem a saját hangfalaimat. Amúgy is nehezek.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Ki mit szólna Szeptember 26. szombathoz?
Nekem Ok.
 
Szendi Gabi is jelezte, hogy beszállna a ringbe 3 utas excellével.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Töki »


Ki mit szólna Szeptember 26. szombathoz?
Részemről mehet!
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Ki mit szólna Szeptember 26. szombathoz?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Egyelőre türelmet kérek, mert már így is rengeteg a jelentkező és a cucc, amit bemutatnának. Elsősorban ez a komolyabb méretű nagyobb volumenű berendezésekről szólna. Szeretném ha nagyjából egy súlycsoportban indulnának a jelentkezők.

Avatar
Flandy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012.06.30., szomb. 11:03
Értékelés: 6

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: Flandy »

Sziasztok! Én is jelentkeznék egy pár 2 utas DIY aktív ládikóval, Volt - Seas Excel driverekkel (Tomi/Kalmi féle), ! 

Avatar
horvlas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 11:05
Értékelés: 4

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: horvlas »

Hello. Ha van még hely, beneveznék egy seas-vifa aktív 4 utas variálható komponens rendszerrel.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: theo »


Hali. 
Akkor én is bejelentkeznék egy pár aktívval

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Még egy gyári Focal SCM9 páros függőben van, próbálom rávenni a gazdáját!
Bár ez egy lyukkal kisebb méret a többihez képest, de 8"-es mélysugárzóval még elfér.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ma megnéztük a termet ahol lenne az összejövetel. Elég jónak tűnik! Úgy döntöttünk, hogy itt lesz megrendezve. 13.ker, Váci úti egyik irodaház. Van klíma, lehet sötétíteni, nem gázos az akusztika, van lift, van parkolási lehetőség, mosdó és konyha is. 
 
Lehetőségeinket és a helyzetet átgondolva úgy döntöttünk, hogy egy színvonalas, tartalmas és jól megszervezett találkozó legyen, ne pedig egy kapkodós ad hoc jellegű. Éppen ezért, szeptemberben kerül majd megrendezésre egy szombati napon. Korai kezdéssel, késői végzéssel. Ráérünk, éjszakába nyúlóan is időzhetünk, hogy mindenre sor kerülhessen, mindent kivesézhessünk és megbeszélhessünk.
Előtte való péntek délután előkészítjük a termet akusztikailag, és berendezésileg, hogy másnap ezzel se legyen probléma.
 
Vakteszteket is fogunk tartani!
 
A találkozó létszámát 20 emberben maximalizálnánk. Első körben azok jönnek, akik hoznak magukkal saját készítésű vagy komolyabb minőségű aktív hangfalat. Második körben azok, akiket meghívunk, és ha marad még hely, akkor "külsősök" is jöhetnek, vagy akiket érdekel.
 
Egyelőre 5 féle dobozunk van:
 
- Bizsok/Lamalas féle (épített) komponens rendszer
- Mzperx féle 3 utas kis álló torony kompakt (épített)
- Kalmi féle AS 21051 kompakt (épített) 
- Töki Genelec 1038 (gyári)
- Adamthebrave ATC SCM50 (gyári)

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

1. Aktív hangsugárzós találkozó

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ha nincs jobb lehetőség, szívesen felajánlok a rendezvény alkalmára egy tárgyaló helyiséget a Dózsa György út Váci út kereszteződése közelében egy irodaházban.
Picit több mint 60 m2, a belmagasság 4 méter. A cuccolást segítendő – lift a tárgyalóbejárattal szemben mely a mélygarázsból szintén közvetlen megközelíthető. Van kis konyha kávégéppel   és terasz a cigizőknek.
Ami a vaktesztet (fekete függöny átláthatatlansága) lehet megnehezítené – ez egy viszonylag világos terem, L alakban hatalmas ablakok vannak Dél és Nyugati irányban. Szalagfüggöny van, de nem a teljesen fényzáró típus.
Tárgyalóként 40 ember befogadására alkalmas a helyiség, egy ilyen rendezvényt nézve szerintem 20 fő tud kényelmesen elférni.
Nagy előny, hogy péntek délutántól belehet cuccolni installálni és akár hétfő reggel 8-ig szabad. A kütyüket ott lehet hagyni éjszakára, jól védett az objektum.
 
Ha érdekes a dolog a szervezőknek, keressetek és megmutatom.
 
Üdv.
 
T

 
Megkereslek. Amúgy ott dolgozom!
Nem a River Estates?

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”