Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

19. HáziMozi & Hifi Show

Lezárt
Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Speedy Gonzales írta:
2018.10.30., kedd 11:55
Az OzAudio melyik hangszórós dobozt vitte ki? Esetleg van valakinek még képe róla?
Super 10 volt és ferrit mágneses.

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: kökény »

Speedy Gonzales írta:
2018.10.30., kedd 11:55
Az OzAudio melyik hangszórós dobozt vitte ki? Esetleg van valakinek még képe róla?
Na májsztró, ahol szélessávú felbukkan te ott vagy :D Sztem 25-30cm-es Audio Nirvana hszóró volt kint, de kérdezd KP-t.
Tuti nem az Alnicos,hanem a Ferrrites mert az előbbi nem jönne ki 300eFt alatt.Azt viszont nem tudom, hogy super v classic series volt-e. Biztos jók csak ne lenne olyan nagy behemót dobozuk gondolkodik.gif

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »

Az OzAudio melyik hangszórós dobozt vitte ki? Esetleg van valakinek még képe róla?
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Szerintem meg tök jó, hogy van ilyen is meg olyan is, kellemes is, kellemetlen is, szektás is meg szektátlan is, direkt, indirekt, aktív, passzív, ilyen zene, olyan zene, oszt mindenki azt hallgat, amit akar. Aki meg versenyhifizni akar, előbb döntse el, melyik számban szeretne indulni, aztán "hajrá Mari néni".

A valóság 1 féle, de ami ebből eljut az emberek tudatáig, az annyiféle ahány ember, tetszik vagy se.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Majik »

trane írta:
2018.10.30., kedd 09:54
senki nem gondolta azt, hogy .....
Ez a másik probléma.

Azt itt nem látom, hogy ki mit gondol vagy nem gondol.
Csak azt, amit ide leír.

Leírva pedig az van, hogy a felvételen úgy kell szólni a hangszernek, mint a szobában...

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Majik »

trane írta:
2018.10.30., kedd 09:54
Majik írta:
2018.10.30., kedd 08:55
alto írta:
2018.10.30., kedd 08:05
...Egy hifi rendszer feladata az, hogy nagyon különböző akusztikus környezetben rögzített zenéket egy átlag lakószoba méretű helységben megpróbálja minél élethűbben visszaadni...
...Nem nem, a jó rendszer szóljon úgy, hogy elhiggyem, hogy ott vagyok a Zeneakadémián, vagy a Stones koncerten.
A hangszerek és a velük megszólaltatott zenék nem arra készültek, hogy a zenekar (még egy vonósnégyes sem!) összeüljön egy 6x4 m-es szobában, és ott muzsikáljanak. Nem, mert az oda sok. Szerintem.
szvsz senki nem gondolta azt, hogy pontosan úgy kellene megszólalnia egy, mondjuk 3-tagú barokk csapatnak is egy akár speciálisan csak a zenehallgatásra kialakított szuper-szobában, mint ahogyan pl. egy kápolnában tenné azt :ohnoohnoohno: - de a valóság-élmény legyen minél közelebb ahhoz, és ne egy kellemes hang (sic.!), amit jópár kereskedőnél és következetesen hallani leborulok.gif
Felhoztam néhány példát. Kár volt. Ha valaki félre akarja érteni, hát persze hogy sikerül!

A lényeg:
A lakószobában megszólaltatott pergődob és cintányér nem a valóság. Mert az nem oda való.
Ha egy rendszer úgy szólaltatja meg a felvételről szóló pergődobot, ahogy az a szobában megszólal, az szerintem elég gáz.
A felvétel az eredeti helyszín (legyen az kápolna, stadion vagy kastély) hangzását próbálja visszaadni, nem a hangszereket próbálja bezsúfolni a szobába.
Persze, ha valakinek ez tetszik, hallgassa.

Avatar
Lotz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2010.08.11., szer. 22:24
Értékelés: 10

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Lotz »

earforce írta:
2018.10.29., hétf. 22:36
Lotz írta:
2018.10.29., hétf. 22:24
Azt meg tudja valaki mondani, hogy az amerikai zaszlos hangfalak milyen tipusuak? Talan itt voltak a DEQX vasak.
http://totel.hu/hifi/eminent-technology ... 300-w.html
Koszi! Ez a hang nagyon megmaradt, azzal a rendszerrel tudnek egyutt elni! :)

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Majik »

alto írta:
2018.10.30., kedd 08:05
suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 19:30
.... a sötét szobában meg szólaltattam egy pergő dobot magát a hangszert meg egy cintányért.....
Ajánlom mindenkinek ezt a kis becsapós baráti próbát. Megfog lepődni sok hifi barát .Bocs picit hosszú lett.
Ezzel kénytelen vagyok némileg vitába szállni. Egy hifi rendszer feladata az, hogy nagyon különböző akusztikus környezetben rögzített zenéket egy átlag lakószoba méretű helységben megpróbálja minél élethűbben visszaadni. Nagyjából lehetetlen feladat. A valós hangszerhangok meg nagyon függenek az akusztikus környezettől. Az bizonyos Paiste cin egészen másképp szól, ha egy 20 m2-es szobában közvetlen közelről hallod, vagy ha Operaház erkélyéről hallod ahogy a zenekari árokban megütik, és megint egészmás, ha Sziget nagyszinpadán többezer wattos erősítőkön és hatalmas Linearray hangfalrendszeren keresztül szólal meg. Arról nem is beszélve, hogy a rögzített zenék túlnyomó többsége steril körülmények között, gondosan hangszigetelt stúdiókban készül, és utólagos zengetéssel, digitális effektekkel teremtenek hozzá egy mesterséges akusztikus atmoszférát.
Ettől még mindenkit arra biztatok, hogy látogasson el minél több élő előadásra, mert valós viszonyítási pontot csak ez adhat. Viszont irreális elvárás egy stúdiófelvételtől pl. egy élő jazzkocsma hangzását keresni.
Én is ezzel az utóbbi véleménnyel értek egyet.
Egy átlagos akusztikájú (nem agyoncsillapított) lakószobában jól hangzik egy fuvola, furulya, klarinét például, de nagyon sok tud lenni már egy szaxofon is, mint ahogy a pergődob és a cintányér is.
Ha azt várjuk el egy rendszertől, hogy a lakószobában megszólaltatott (nem oda való!) pergődob hangzását adja vissza, szerintem rossz úton járunk.
Nagyon nem szeretnék olyan rendszert, ami úgy szól, mintha a szimfonikus zenekar, vagy a Stones ott lenne a szobában. Nem nem, a jó rendszer szóljon úgy, hogy elhiggyem, hogy ott vagyok a Zeneakadémián, vagy a Stones koncerten.
A hangszerek és a velük megszólaltatott zenék nem arra készültek, hogy a zenekar (még egy vonósnégyes sem!) összeüljön egy 6x4 m-es szobában, és ott muzsikáljanak. Nem, mert az oda sok. Szerintem.

Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jabba306 »

Én két érdekességre hívnám fel a figyelmet. Az egyiket az ACOUSTIC CENTER szobában láttam. ARTESANIA AUDIO Dumper.
A másik érdekességet az USA Audio szobában láttam, a két nagy tölcsér között volt egy kinézetére régmúlt időkre emlékeztető csengő szerű valami, ami állítólag akusztikai elem.

Tudtok ezekről valamit? Próbáltátok a hatását?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 19:30
Üdv tisztelettel tennék egy észrevételt amit már írtam pár helyen.Sok hifis barátommal megtettem azt hogy a sötét szobában meg szólaltattam egy pergő dobot magát a hangszert meg egy cintányért úgy alakítottam hogy ne lehessen látni semmit .Szóval élőben .Ott megkérdeztem tőlük egyenként a véleményüket na milyen a rendszer? 10 ember ből 8 azt mondta bántó és éles a hang kiszaladna a szobából ha otthon így szólna .Aztán nagyot néztek mikor kiderült hogy a Tama superstar pergő meg a Paiste cintányéromat hallották.Mentegetőztek hogy nem is olyan rossz gyors, éles ,dinamikus .A lényeg hogy sokan nem is ismerik az igazi hangszer hangját a hifi cucc mellett ott a szobában .Az csak a költői kérdés hogy akkor mit hallgatunk , mihez viszonyítunk mit ítélünk jónak nem jónak ezeket tettem fel kérdésként a fiúknak.A nap végére már ők is ütögettek dobolgattak igy vagy úgy. Élvezték az igazi hangszer hangot. Sokukban megváltozott a vélemény . Pár nap múlva többen jelezték hogy otthon a közelébe sem ér a hang a nálam hallottakal .1- 2 milliós rendszer vagy azok feletti is van köztük .Igen mondhatni megváltoztattam jó irányba az ízlésüket ha lehet ilyet mondani .Az Etalon kapcsán jutott eszembe .Igen az igazi hangszer hang ilyen is lehet .Nekem ez a favorit.Ja és nem sok milliós .Ajánlom mindenkinek ezt a kis becsapós baráti próbát. Megfog lepődni sok hifi barát .Bocs picit hosszú lett.
Ezzel kénytelen vagyok némileg vitába szállni. Egy hifi rendszer feladata az, hogy nagyon különböző akusztikus környezetben rögzített zenéket egy átlag lakószoba méretű helységben megpróbálja minél élethűbben visszaadni. Nagyjából lehetetlen feladat. A valós hangszerhangok meg nagyon függenek az akusztikus környezettől. Az bizonyos Paiste cin egészen másképp szól, ha egy 20 m2-es szobában közvetlen közelről hallod, vagy ha Operaház erkélyéről hallod ahogy a zenekari árokban megütik, és megint egészmás, ha Sziget nagyszinpadán többezer wattos erősítőkön és hatalmas Linearray hangfalrendszeren keresztül szólal meg. Arról nem is beszélve, hogy a rögzített zenék túlnyomó többsége steril körülmények között, gondosan hangszigetelt stúdiókban készül, és utólagos zengetéssel, digitális effektekkel teremtenek hozzá egy mesterséges akusztikus atmoszférát.
Ettől még mindenkit arra biztatok, hogy látogasson el minél több élő előadásra, mert valós viszonyítási pontot csak ez adhat. Viszont irreális elvárás egy stúdiófelvételtől pl. egy élő jazzkocsma hangzását keresni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56
alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56
ZolaBA írta:
2018.10.29., hétf. 10:12


Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)
Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Nem, nem ezt akartam mondani. Arra céloztam, hogy a kiállításon szereplő demó zenék óhatatlanul is tükrözik a demozó izlésvilágát, míg a bemutatóterembe hozott saját zenék akár lehetnek a kereskedő izlésével szöges ellentétben állók is.

Tehát nem állítom, hogy a könnyebb műfaj ne igényelhetne jó cuccot, azt viszont állítom, hogy egy rendszer hangjának megítélésére vannak alkalmasabb és kevésbé alkalmas zenék.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: earforce »

Lotz írta:
2018.10.29., hétf. 22:24
Azt meg tudja valaki mondani, hogy az amerikai zaszlos hangfalak milyen tipusuak? Talan itt voltak a DEQX vasak.
http://totel.hu/hifi/eminent-technology ... 300-w.html
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Lotz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2010.08.11., szer. 22:24
Értékelés: 10

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Lotz »

Azt meg tudja valaki mondani, hogy az amerikai zaszlos hangfalak milyen tipusuak? Talan itt voltak a DEQX vasak.

Avatar
Lotz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2010.08.11., szer. 22:24
Értékelés: 10

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Lotz »

jott/ment írta:
2018.10.29., hétf. 21:39
suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 20:33
Üdv trane sajnos nem vagyok hifi kereskedő .De szívesen megmutatom a különbséget neked is .Mezőgazdasági gépeket árulunk az ország egész területén .Romániában ,Szlovákiában .Tényleg csak a jó szándék vezet .Én is tanultam ebből a kis játékból anno .Szerintem tanulságos ,ne higgy nekem próbáld ki .Béke
Nem vagyok egy helyesiras naci (mar csak azert sem lehetek, mert egy nehezen elhagyhato regi szokasom szerint nem hasznalok ekezeteket), megbantani sem akarlak, de hadd ajanljak egy linket:
https://ritartacademy.com/blog/mi-a-fen ... zpontozas/

Engem is a jo szandek vezet. leborulok.gif
[/quote

Persze, persze de ez most tenyleg szukseges volt?
Amugy elegge elgondolkodtato amit suzuki irt.

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »

jott/ment írta:
2018.10.29., hétf. 21:39
suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 20:33
Üdv trane sajnos nem vagyok hifi kereskedő .De szívesen megmutatom a különbséget neked is .Mezőgazdasági gépeket árulunk az ország egész területén .Romániában ,Szlovákiában .Tényleg csak a jó szándék vezet .Én is tanultam ebből a kis játékból anno .Szerintem tanulságos ,ne higgy nekem próbáld ki .Béke
Nem vagyok egy helyesiras naci (mar csak azert sem lehetek, mert egy nehezen elhagyhato regi szokasom szerint nem hasznalok ekezeteket), megbantani sem akarlak, de hadd ajanljak egy linket:
https://ritartacademy.com/blog/mi-a-fen ... zpontozas/

Engem is a jo szandek vezet. leborulok.gif
Üdv akkor te is mezőgazdasági vonalon mozogsz és konkurenciát látsz bennem ezért tanítanál írni ?Vagy valami más bánt ? Az ékezet hiány ,meg a az írás hiba nálam is előfordul .De most pörgetem vissz az összes hozzászólásod átvizsgálom és ha 1 hibát találok akkor ha megírod a címed ,küldök 1 nem 2 üveg finom Rosé bort 2017 es évjárat ból. ;peace; Vicc volt.Béke .Az unokám is mondja hogy vegyek nagyobb telefont vagy erősebb szemüveget.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 20:33
Üdv trane sajnos nem vagyok hifi kereskedő .De szívesen megmutatom a különbséget neked is .Mezőgazdasági gépeket árulunk az ország egész területén .Romániában ,Szlovákiában .Tényleg csak a jó szándék vezet .Én is tanultam ebből a kis játékból anno .Szerintem tanulságos ,ne higgy nekem próbáld ki .Béke
Nem vagyok egy helyesiras naci (mar csak azert sem lehetek, mert egy nehezen elhagyhato regi szokasom szerint nem hasznalok ekezeteket), megbantani sem akarlak, de hadd ajanljak egy linket:
https://ritartacademy.com/blog/mi-a-fen ... zpontozas/

Engem is a jo szandek vezet. leborulok.gif

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »

trane írta:
2018.10.29., hétf. 20:50
igen, épp' arról :smile53: , és nem is értem, hogy lehetett félreérteni :quetionmark: - de mindegy
Bocs ne haragudj én értettem félre . :D

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Rotox »

suzukidrz400 írta:
2018.10.29., hétf. 20:33
...ne higgy nekem próbáld ki .Béke
Lehet, hogy én értem félre, de szerintem Trane éppen arról írt, hogy egyetért Veled... gondolkodik.gif

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »

trane írta:
2018.10.29., hétf. 19:58
az alábbi, suzukidrz400-tól származó h.sz.-hez csak annyit, hogy számos hi-fi kereskedő/gyártó szenved ebben a rózsaszín valóság-effektusban, s húzzák maguk után a rajongótáborukat... :yingyang:
Üdv trane sajnos nem vagyok hifi kereskedő .De szívesen megmutatom a különbséget neked is .Mezőgazdasági gépeket árulunk az ország egész területén .Romániában ,Szlovákiában .Tényleg csak a jó szándék vezet .Én is tanultam ebből a kis játékból anno .Szerintem tanulságos ,ne higgy nekem próbáld ki .Béke

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Rotox »

trane írta:
2018.10.29., hétf. 19:58
az alábbi, suzukidrz400-tól származó h.sz.-hez csak annyit, hogy számos hi-fi kereskedő/gyártó szenved ebben a rózsaszín valóság-effektusban, s húzzák maguk után a rajongótáborukat... :yingyang:
Szektásan? :kapdelm: :kapdelm: :kapdelm:

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56
ZolaBA írta:
2018.10.29., hétf. 10:12
alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
A jó zeneválasztás legalább annyira kritikus, mint a berendezések/akusztika megfelelő beállítása.
Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)
Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »

Üdv tisztelettel tennék egy észrevételt amit már írtam pár helyen.Sok hifis barátommal megtettem azt hogy a sötét szobában meg szólaltattam egy pergő dobot magát a hangszert meg egy cintányért úgy alakítottam hogy ne lehessen látni semmit .Szóval élőben .Ott megkérdeztem tőlük egyenként a véleményüket na milyen a rendszer? 10 ember ből 8 azt mondta bántó és éles a hang kiszaladna a szobából ha otthon így szólna .Aztán nagyot néztek mikor kiderült hogy a Tama superstar pergő meg a Paiste cintányéromat hallották.Mentegetőztek hogy nem is olyan rossz gyors, éles ,dinamikus .A lényeg hogy sokan nem is ismerik az igazi hangszer hangját a hifi cucc mellett ott a szobában .Az csak a költői kérdés hogy akkor mit hallgatunk , mihez viszonyítunk mit ítélünk jónak nem jónak ezeket tettem fel kérdésként a fiúknak.A nap végére már ők is ütögettek dobolgattak igy vagy úgy. Élvezték az igazi hangszer hangot. Sokukban megváltozott a vélemény . Pár nap múlva többen jelezték hogy otthon a közelébe sem ér a hang a nálam hallottakal .1- 2 milliós rendszer vagy azok feletti is van köztük .Igen mondhatni megváltoztattam jó irányba az ízlésüket ha lehet ilyet mondani .Az Etalon kapcsán jutott eszembe .Igen az igazi hangszer hang ilyen is lehet .Nekem ez a favorit.Ja és nem sok milliós .Ajánlom mindenkinek ezt a kis becsapós baráti próbát. Megfog lepődni sok hifi barát .Bocs picit hosszú lett.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

alto írta:
2018.10.29., hétf. 12:12
-KP- írta:
2018.10.29., hétf. 10:59
alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
Ez valóban így van. Mikor cimborámmal bementünk a termetekbe az első sorokban kb. leordította az ember fejét az opera. Cimborám kapásból kimenekült, de látva hogy hamarosan vége a tracknek, én maradtam. A következő track pedig zseniálisan szólt. Hiába intettem cimbimnek, hogy jöjjön már vissza, inkább megvárt a bejáratnál.
Ennek is oka volt persze. Azt gondolom nem kell ecsetelni, hogy a show korulmenyei mem teszik lehetove a halk demozast. Az operaariak pedig eleg nagy dinamika tartomanyt fognak at, iszonyu hangero kulonbsegek vannak a zummogo korus es aria csucspontja kozott. Olyanhangerot kell beallitanom, hogy a halk resz is hallhato legyen, es a csucson se essen szet a rendszer.
Nos,ha a csúcson szétesik,akkor ott nagyon nagy baj vanÜdv. Gyuri :napsut:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

ZolaBA írta:
2018.10.29., hétf. 10:12
alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
A jó zeneválasztás legalább annyira kritikus, mint a berendezések/akusztika megfelelő beállítása.
Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)
Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

-KP- írta:
2018.10.29., hétf. 10:59
alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
Ez valóban így van. Mikor cimborámmal bementünk a termetekbe az első sorokban kb. leordította az ember fejét az opera. Cimborám kapásból kimenekült, de látva hogy hamarosan vége a tracknek, én maradtam. A következő track pedig zseniálisan szólt. Hiába intettem cimbimnek, hogy jöjjön már vissza, inkább megvárt a bejáratnál.
Ennek is oka volt persze. Azt gondolom nem kell ecsetelni, hogy a show korulmenyei mem teszik lehetove a halk demozast. Az operaariak pedig eleg nagy dinamika tartomanyt fognak at, iszonyu hangero kulonbsegek vannak a zummogo korus es aria csucspontja kozott. Olyanhangerot kell beallitanom, hogy a halk resz is hallhato legyen, es a csucson se essen szet a rendszer.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Lezárt

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”