Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

19. HáziMozi & Hifi Show

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
Ez valóban így van. Mikor cimborámmal bementünk a termetekbe az első sorokban kb. leordította az ember fejét az opera. Cimborám kapásból kimenekült, de látva hogy hamarosan vége a tracknek, én maradtam. A következő track pedig zseniálisan szólt. Hiába intettem cimbimnek, hogy jöjjön már vissza, inkább megvárt a bejáratnál.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

alto írta:
2018.10.29., hétf. 09:51
A jó zeneválasztás legalább annyira kritikus, mint a berendezések/akusztika megfelelő beállítása.
Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: alto »

Én a másik oldalról szólnék hozzá a témához. A Paradigm/Advance Acoustic szobát vittem az elmúlt két nap során. A jó zeneválasztás legalább annyira kritikus, mint a berendezések/akusztika megfelelő beállítása. A kiállítás előtt napokig tartott, amíg összeállt az kb. 100 tételt tartalmazó lista, amivel demóztunk. Sokféle szempontot kell itt figyelembe venni: legyen műfajilag sokszínű, legyen az adott műfajon belül zenei értelemben is kiemelkedő (pl. nagyon nem mindegy hogy Bach szóló cselló szvitjeit Starker János vagy Yo-Yo Ma tolmácsolja, vagy a Nessum Dormát Jonass Kaufmann énekli avagy Paul Potts), legyen a felvétel hangmérnöki szempontból is kiváló (ez szerintem többet számít mint a felbontás, bár nyilván ugyanabból a felvételből jobban szól a DSD vagy a HD Flac verzió, mint a sima CD felbontás), és legyen képes a demózott berendezések kvalitásainak megmutatására. Egy vékony hangú énekes egyszál gitárral előadott prüntyögésével nemigen lehet demózni semmit. Viszont egyszerre mindenki igényeinek nem lehet megfelelni: többen dicsérték a szobát amikor a Traviata vagy Sarastro áriája szólt, hogy itt végre nem csak jazz vagy popzene van, és fordítva is, amikor Metallica vagy Infected Mushroom ment, hogy itt végre nem csak "rikoltozó operaénekesek" szólnak. Ugyanakkor mások meg már az ajtóból visszafordultak, ha nem éppen az ő ízlésviláguknak megfelelő zene ment. Még műfajon belül is nagyok az eltérések, egy Mahler fanatikusnak általában az olyan minimalista zenék mint Eric Satie vagy Philip Glass nem igazán jönnek be. Aztán ott van az, hogy kinek milyen szempontok fontosak egy berendezés megítélésében: szólóhangszeres zenékkel (pl. hárfa) nagyon jól lehet demonstrálni azt, mennyire képes az adott lánc a valóságoshoz közelítő hangszerhangok megszólaltatására, de aki arra kíváncsi milyenek a doboz mélyei vagy magasai, annak ez nem mond semmit. Az olyan "apróságokat" már nem is említem, hogy az akusztikát valójában csak egy adott hallgatói pozícióra lehet optimalizálni, így nagyon másképp szól a rendszer az első széksorban vagy a harmadikban, illetve ha egyetlenegy ember ücsörög a szobában, vagy ha éppen tömve van emberrel.

Az biztos, hogy még mindig zsong a fejem, és bár imádom a zenét, most két-három napig nem fogom bekapcsolni a rendszert.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: lacy »

Vinkler írta:
2018.10.28., vas. 22:06
Senki nem említette, de szerintem a Lyravox is nagyon hallgatható hangot produkált.
azéé az 5,7 millió forintért, hehhe kissé túlzásnak tartom, eltévesztették egy tizedessel az árát.

Avatar
Tibidzsí
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2008.02.22., pén. 00:04
Értékelés: 99

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Tibidzsí »

Rengeteget számít, hogy éppen milyen felvétel kerül sorra. Több olyan szobában is hallgatóztam, ahol egyik felvétellel tetszett, másik számmal csak gyenge közepeset szólt a lánc.

Legjobban a lift előtti Naim/Focal füles rendszerek tetszettek, a nagyobiknál némelyik nótánál nem akartam elhinni, hogy csak sima cd minőség a hanganyag, fantasztikusan szólt, jobban mint sok másik hd anyaggal.

A többiből legjobban az Allegro, Lauditeur, Human Audio tetszett, ebben a sorrendben.
A két vezetéknélküli cuccost forgalmazónál nagyon ellenszenvesnek találtam a parasztvakító zöldségmarketing szöveget.

Vinkler: Etalon beforgatás: a házigazda úgy jellemezte az akusztikát, hogy a kínok kínja. Így legalább az első sorban ülőknek jó a hang, ha sokkal többet kapnak a hangfalból, és kevesebbet a viszhangokból.
-KP-: a Sense hangfalakra, ha jól emlékszem, 750k árat említettek.

Hifi: Hivox Alces2 szűrő - Logitech Transporter SE -  AudioSquare Excel aktív hangfal
Mozi: Hivox Alces3 szűrő, HTPC, Kácsa KCE-FLW25, KCE-FLW15 hfkábel,KCS-HH10 1.4 HDMI, Denon 2312 erölködő, Rubicon RP-36 mkii 5.0 hangfal Hivox tuninggal, Runco RS900, Antra 100" vászon

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Vinkler írta:
2018.10.28., vas. 22:06
Senki nem említette, de szerintem a Lyravox is nagyon hallgatható hangot produkált.
Nekem ez nem tetszett (pontosabban az elején meggyőzőnek tűnt, de aztán).
Visszanéztem a helyi jegyzeteim: nekem végül fedettnek, nagyon kétoldalasnak, teljesen tértelennek tűnt kis idő múlva.

De azért bírlak, hogy ebben nem értünk egyet :D
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: nor »

Említettem volna a Lyravoxot (tetszett!), de amit az előbb írtam, az valahogy nem jelent meg. :)
Naszóval ma amit hallottunk Feri barátommal, az az elmúlt éveket felülmúlta.
Mai nagy kedvenceim a Human Audio, 72 Audio, Allegro Audio, valamint a Djabe általi produkciók voltak, sajnos minden szobába nem tudtunk bejutni időszűke miatt.
aktív fehér.jpg
aktív fehér.jpg (89.84 KiB) Megtekintve 4523 alkalommal
Franco Serblin.jpg
Franco Serblin.jpg (110.08 KiB) Megtekintve 4523 alkalommal
Human Audio.jpg
Human Audio.jpg (66.89 KiB) Megtekintve 4523 alkalommal
A kis csövivel milyen jól szólt....
Sonus Faber.jpg
Sonus Faber.jpg (108.6 KiB) Megtekintve 4523 alkalommal
Gyönyörű...és nagyszerűen szólt.
Djabe.jpg
Djabe.jpg (108.21 KiB) Megtekintve 4523 alkalommal
Átlátszó LP :)
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Senki nem említette, de szerintem a Lyravox is nagyon hallgatható hangot produkált.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tanczi »

[/quote]
...
A Dynok mekkora fityiszt mutattak már?! ;peace;
[/quote]

Qva naot ...
Azért maradjunk már meg a magyar rögvalóságnál: egyszerű halandóként több 10 ezer EUR-t nem adunk egy hifilánc-elemért; főleg, ha sokkal kevesebbért is megkapjuk ugyanazt. Sőt, akár jobbat.
Ha nem vagyunk sznobok.
Ha számít a pénz.
És ha van fülünk.

Ha csak pénzünk van, akkor AZONNAL meg kell venni természetesen. :smile29:
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tanczi írta:
2018.10.28., vas. 21:30
...
A tölcsérek szúrtak sziszegtek bizonyos frekvencián és hangokon
...
[/quote]

Hát ja, kb. egyetértek. A tölcséres nagyon becsapós / átverős, de inkább hatásvadász búcsús-diszkós kategória az én fül-ízlésem szerint... :D
[/quote]

Jó az, csak nem ekkora helyen.

A Dynok mekkora fityiszt mutattak már?! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tanczi »

[/quote]
...
A tölcsérek szúrtak sziszegtek bizonyos frekvencián és hangokon
...
[/quote]

Hát ja, kb. egyetértek. A tölcséres nagyon becsapós / átverős, de inkább hatásvadász búcsús-diszkós kategória az én fül-ízlésem szerint... :D
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tanczi »

BLX írta:
2018.10.28., vas. 12:48
Etalon cuccokról tudna valaki írni egy keveset, aki látta-hallotta? leborulok.gif
Az Etalon szoba / hang számomra (sajnos) egyértelmű csalódás volt. Olyan gyors kifordulós, mint más is írta...

Ami tetszett (árat nem, csak hangot tekintve):
- Pylon Audio
- AV Galaxis az emeleten: Paradigm Premier
- Audiofeelings: Borresen 02 álló hangfal
- 72 Audio
Core Audio volt nálam kb. a határ a nagy Harbeth monitorral (= Dali / Triangle / Monitor Audio)
A Focal szobába sajnos nem sikerült bejutnom.

És az egész nagyárú cuccoknak (10-20 ezer EUR / hangfal pár) a Music Tools kis Dyno - Plinius rendszere egy hatalmas fityiszt mutatott... :smile53:
Tényleg.

(Képek átméretezés után lehetnek csak. Azaz nem ma.)

DE: Az meg teljesen nem ide tartozik, hogy 300-600 ezer HUF között olyan hangot lehet máshol kapni hangfalból, amit itt sokan csak szeretnének. De ez egy teljesen másik sztori, és csak a hangról szól (nem a körítésről, kinézetről stb.), ezért csak privátban értekezem erről. Annak, aki érdeklődik.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

jott/ment írta:
2018.10.28., vas. 17:33
Az Allegronal ketszer voltam, mindket alkalommal ugyanazokat a zeneket jatszottak: Bach orgona darab, Bizet: Carmen, lemezrol a gitaros csavo.
A dicseret lemaradt: az uj Rega lemezjatszo az Apheta 2-vel igen jo szolt. Kar, hogy nem sikerult meghallgatnom szaftos csinn-bumm rock zenevel.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: lacy »

HSRT8 írta:
2018.10.28., vas. 20:23
Nekem az USA Audio szoba jött be a legjobban. Itt éreztem magam a legjobban. Az óriási hangsugárzók elfoglalták a szoba negyedét mégsem éreztem kirívónak és túlzónak a hangot.Yello az elementáris volt, a szomszéd szobák biztosan nem örültek neki. Sikerült 3 különböző stílust is kifognom és mindegyik tetszett.
Hm.. igen ..
a Yello az elementáris volt. Az összes tölcséres előítéletem itt akartam kidobni a kukába, még jó hogy nem tettem :)
Mert aztán jött a szintén nagy kedvenc Katie Melua, és konkrétan ki kellett menekülnöm az elől a borzasztó rossz hang elől a szobából.
A tölcsérek szúrtak sziszegtek bizonyos frekvencián és hangokon
Nem egy több milliós hangrendszeren szoktam hallgatni a csajt, de többfélén is leginkább konzervatív hangszórókkal megoldott rendszereken.
Lehet, hogy a meghajtása a közép - magas szekciónak csak egy 2x10 W fejhallgató erősítővel volt megoldva és mégis falbontó hangerő volt (bár azt én annak a két 1200w-os aktív subnak inkább tulajdonítanám) de ez a produkció siralmas volt nekem.
Én olyan sziszegős szöszögős adott frekvenciákon berezonálós hangokat még sosenem hallottam semmilyen rendszeremen amiken Kati M szokott énekelni.
Az árakról nem is szólva.
mondjuk aki kizárólag Yello-t vagy Kraftwerket nyúz annak akár jó is lehet(ne) na de annyiért?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Nekem az USA Audio szoba jött be a legjobban. Itt éreztem magam a legjobban. Az óriási hangsugárzók elfoglalták a szoba negyedét mégsem éreztem kirívónak és túlzónak a hangot.Yello az elementáris volt, a szomszéd szobák biztosan nem örültek neki. Sikerült 3 különböző stílust is kifognom és mindegyik tetszett. Tetszett a Core Audio szoba, a Focal Scala, Triangle Magellán, Martin Logan most kicsit furcsa volt számomra(pedig itthon is Logan van). A Limarban jobban tetszett korábban. Franco Serbin is tetszett, de az LP abban a szobában nem. A Rega vhogy nem jön be nekem, mint lemezjátszó.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

frenki485 írta:
2018.10.28., vas. 16:07
Az Audio Research-ös képet az AVX ügyesen elforgatta, feltöltés után, ha valakinek van kedve, talpra állíthatná :)
IMG_2575 (1).JPG
IMG_2575 (1).JPG (367.25 KiB) Megtekintve 4586 alkalommal
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: jott/ment »

Az Allegronal ketszer voltam, mindket alkalommal ugyanazokat a zeneket jatszottak: Bach orgona darab, Bizet: Carmen, lemezrol a gitaros csavo.

Az OzAudio cuccaival ebben az osszeallitasaval nem elnek egyutt, de a ott jo volt a playlist: Kamondy Agi, Jeff Beck, Yves Montand.

A L'auditeurnel semmi kulonos: nagyon jo es valtozatos zene, olyan hangzas, amit barmikor elfogadnek otthon.

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

-KP- írta:
2018.10.27., szomb. 22:16
Adorjan74 írta:
2018.10.27., szomb. 21:43
Sok sok milliós rendszerek szarul szóltak.
Igy röviden tömören:
Ez nem hifi show, .....ez kész átverés show :D
Akkor hadd mondjak ellent, szerintem meg igenis jó volt. Nyilván volt, ami nem szólt jól, meg a körülmények se szerencsések sokszor,némelykor egyébként bíztató rendszer lett elrontva szerencsétlen zene választással. De hogy átverés show lenne az igen túlzás. Én tolna megyéből kocsikáztam fel ezért és nem bántam meg (idén sem).
Valószínűleg a sok-sok milliós rendszert (pl ha lenne ilyenem, vagy bármelyikünknek) nem egy délután folyamán tudnánk optimálisra hangolni egész napi cipekedés, fárasztó utazást követően. A legtöbb kisebb-nagyobb kiállítói helység alapból alkalmatlan a minőségi zenehallgatásra. Nyilván mindenki próbálta kihozni a legtöbbet, de akár egy rossz zene választás is befolyásolhatta, hogy kié, hogyan szólal meg. Ahol nekem alapból nem tetszik a zene, nem sikerül eldöntenem, tetszik-e a cucc. Volt, hogy beültem kétszer is, hátha másodikra jobb lesz. Pl az Allegro-nál, érdemes volt visszamenni.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Az Audio Research-ös képet az AVX ügyesen elforgatta, feltöltés után, ha valakinek van kedve, talpra állíthatná :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Pár kép és szubjektív vélemény: A Djabe féle bemutató igen meggyőző volt, remekül szólt a vinyl és a szalag(!!) is. Az szerintem egyedülálló, ahogy a Djabe és a hangmérnöke(i) már régóta arra törekszenek hogy a hanghordozóik kiválóan szólaljanak meg. Ezt az analóg forrásokból most is sikerült bemutatniuk. Ráadásul nem arany árban mérik a CD/DVD-ik, vinylek és még a szalagok árát. Valószínűleg nem ezek eladásaiból fog a zenekar meggazdagodni, viszont a minőségi hanghordozókkal igyekszenek mindenki kiszolgálni!
Az Etalon is tetszett, a hangfalak befordításáról lehet vitatkozni és igény szerint otthon forgatni őket, de így a kiállítás keretei között nagyon arányos volt a megszólalás.
Az Allegro szintén levett a lábamról a "kis" Franco Serblin Accordo hangfalakkal, közhely, de méretét meghazudtoló hangja volt, bár ennyiért... kb 7000 euro, ha jól emlékszem. Igaz kétszer is beültem, első alkalommal nagyon semmilyen zene volt, igazi relax/szaunába való, de nem Hifi Show-ba.
A 72 Audio félig vintage (Lenco L75 és Canton hangsugárzók) is komolyan odatette magát, bár volt valami nagybőgős zene, ami olyan hangerőn prezentálta a mélyeket, hogy csoda a hangszedő nem gerjedt tőle :)
A zeneválasztás lehetett volna jobb, kicsit bátrabban is válogathattak volna kiállítók, bár nyilván egyszerre én is csak egy helyen tudtam hallgatózni, így nehéz az egész kiállítást véleményezni. Lehet épp csak rosszkor ültem be, előbb, vagy később jobb zene is szólhatott!
Csatolmányok
francoserblin.jpg
francoserblin.jpg (95.23 KiB) Megtekintve 4707 alkalommal
IMG_2575 (1).JPG
IMG_2575 (1).JPG (1.45 MiB) Megtekintve 4707 alkalommal
IMG_2573.JPG
IMG_2573.JPG (1.12 MiB) Megtekintve 4707 alkalommal
IMG_2574 (1).JPG
IMG_2574 (1).JPG (1.52 MiB) Megtekintve 4707 alkalommal
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Hátha azok a fórumtársak, akiknek nem volt kedvük / lehetőségük elmenni örülnek még egy véleménynek. Próbálom elkerülni az ismételgetést, de előre bocsátom, nem mindig fog sikerülni:

Összességében úgy érzem, az M szintet elintézhetem egy mondattal (ott kezdtem, végigjártam minden szobát, majd a legvégén búcsúzóul még egyszer körbeszaladtam); lehet, bennem van a hiba, de sehol nem tudtam pár percnél többet eltölteni. Jó volt megnézni élőben a készülékeket, de azt gondolom, ha nem lettek voltak bekapcsolva, akkor sem veszítettem volna semmit. Esetleg – ha nagyon megerőltetetem magam – a Monitor Audio Gold-okat megemlíthetem.

Az emelet már jóval több élménnyel gazdagított. Ha jól emlékszem a korábbiakban nem említette senki, de én kiemelném a Totel Audio sallangmentes, (valószínűleg) sokáig hallgatható rendszerét. Tőlük a korábbi években is hasonlót tapasztaltam, közel áll hozzám ez a hivalkodásoktól mentes hangzásvilág.

Hasonló érzéseim vannak az Allegro Audio-val kapcsolatban, pár évvel ezelőtt engem már „megvettek” a Human Audio A42 - Xavian XN Piccola rendszerrel, most sem csalódtam. A Franco Serblin hangsugárzókkal nagyon el tudnék képzelni egy esti, borozgatós, halk zenehallgatást, ha szánnék hifi-re ennyit, azonnal vinném. Nem mellékes szempont, hogy azon kevés készülékek egyike, melyeket egy feleség is – ha nem tudná, hogy mennyibe kerül :D – valószínűleg örömmel fogadna otthon.

Tetszett a Core Audio rendszere a Harbeth-ekkel, a hang mellett a látványt is kiemelném, de itt erről most nem szeretnék többet írni.

Nagyrészt az Etalon miatt mentem, kicsit nehéz volt bejutni hozzájuk, viszont utána azt hiszem itt töltöttem a legtöbb időt. A hangsugárzók elhelyezése (közel 45 fokban beforgatva) kicsit meglepő volt, bár korábban a Zsolt Audio Standart hangsugárzókkal kapcsolatban már hallottam olyan véleményt (állítólag H.Zs.-től származik, ha nem, nyugodtan cáfoljatok meg), hogy úgy érdemes őket elhelyezni, hogy a dobozok belső oldala a hallgatási pozícióból ne legyen látható. Itt nagyon hamar elkezdett járni a kezem-lábam, szerintem rendkívül zenei produkció volt, Sallay úr magyarázatai pedig további hatalmas élményt jelentettek. Két ismerős fórumtárssal is beszéltem, ők viszont hamar kifordultak a szobából. Szerencsére nem vagyunk egyformák… Ugyanakkor a magas tartományban éreztem valami enyhe élességet, amit egyelőre nem igazán tudok hová tenni, többször az járt a fejemben, hogy az én ízlésvilágomhoz kicsit „lágyítani, puhítani” kellene a hangot. Egyébként ez általánosságban is igaz, a ma oly divatos tűéles, holografikus hangképpel szemben sokkal közelebb áll hozzám az évtizedekkel ezelőtti készülékek lágyabb, melegebb, de talán kevésbé pontos, kissé talán „mosottabb” hangja. A drágábbik erősítőt állítólag 16 óra után bekötötték, sajnos én azt már nem tudtam megvárni, indult az Oszkár. :rolleyes:

Végére hagytam a (számomra) lényeget: egy 2x4 W-os EL84 SE erősítő tulajdonosaként régóta figyelemmel kísérem az egyutas hangsugárzókat, így örömmel fedeztem fel az Audio Nirvana hangszórókat az Oz Audio-nál. Korábban volt szerencsém egy Audio Nirvana Super 10 AlNiCo 2.8 dobozt ráakasztani az erősítőmre, az idáig hallott legjobb hang volt a kicsikétől. Itt egy ugyanilyen méretű, viszont „csak” ferrit mágneses hangszóró volt szintén (gyári terv alapján készült) 2.8 dobozban (cakk-pakk mindössze 219 E Ft, egy aprócska, alig, több, mint 100 E Ft-os kínai csöves erősítővel hajtva!). Érdemes számolni egy kicsit: egy pár AN Super 10 ferrit hangszóró USD 350 (http://www.commonsenseaudio.com/buy.html), plusz szállítás és vám, továbbá a doboz és a belevalók (kábel, csatlakozó, csillapítás, stb.), vagyis a forgalmazót sem lehet mohósággal vádolni. Egyetértek az előttem szólókkal, ár-érték arányban nehéz űberelni. Az más kérdés, hogy egy ekkora „ládát” vajon szívesen látnak-e otthon… gondolkodik.gif

A többiek vagy nem igazán tetszettek, vagy most kifelejtettem. :rolleyes:

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: BLX »

Vinkler írta:
2018.10.28., vas. 12:51
BLX írta:
2018.10.28., vas. 12:48
Etalon cuccokról tudna valaki írni egy keveset, aki látta-hallotta? leborulok.gif
Nem jutottam be, pedig egész nap próbálkoztam.
Sokan sátrat vertek bent. :(
Azt a beforgatást nem tudtam értelmezni...
Azt láttam az egyik képen itt alább, hogy kb 45 fokos szögben voltak beforgatva az álló dobozok...
Vajon milyen lehetett?

Kis SuprA integrált, hogy muzsikált?

Hátha a stárort vertek közül itt van valaki :smile29:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

BLX írta:
2018.10.28., vas. 12:48
Etalon cuccokról tudna valaki írni egy keveset, aki látta-hallotta? leborulok.gif
Nem jutottam be, pedig egész nap próbálkoztam.
Sokan sátrat vertek bent. :(
Azt a beforgatást nem tudtam értelmezni...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: BLX »

Etalon cuccokról tudna valaki írni egy keveset, aki látta-hallotta? leborulok.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Na sikerült kifelejteni, ár/érték arányban az Ozaudio Audio Audio Nirvana szélessávú hangszóróból épített hangfala vitte a prímet. 210-270/pár ezres áron nem semmi.

Lezárt

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”