Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi Kiegészítők tesztje

Avatar
QBB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2011.08.15., hétf. 15:04
Értékelés: 40

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: QBB »



Sziasztok,
 
Nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő topicba írok, így ha nem, előre is elnézéseteket.
 
Eddig nearfield monitorokon (maudio bx5) hallgattam zenét egy home studio audio interfaccel meghajtva.
Most, hogy bekerült a képbe egy lemezjátszó (project debut iii), szeretnék upgradelni a cuccon.
 
Első körben nem szeretném lecserélni az aktiv monitorokat, de mindenképpen szükségem van egy phono preampra, és valami preampra ahol váltogatom a csatornákat és a hangerőt, esetleg kis hangkorrekció.
 
Több előfokot is néztem, elsősorban NAD és cambridge. Rettentő nagy árréssel és nyilván minőségbeli különbséggel kaphatóak. Én szeretném ilyen 30-40e ft-ból használtan megúszni ezt az egységet. Szerintetek milyen eszközök jöhetnek szóba?
 
Köszi!

 
Tippet nem tudok adni, de van itt lemezjátszós topik ott is kérdezz rá!

Avatar
wntsmk
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2014.04.03., csüt. 18:35
Értékelés: 4

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: wntsmk »


Sziasztok,
 
Nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő topicba írok, így ha nem, előre is elnézéseteket.
 
Eddig nearfield monitorokon (maudio bx5) hallgattam zenét egy home studio audio interfaccel meghajtva.
Most, hogy bekerült a képbe egy lemezjátszó (project debut iii), szeretnék upgradelni a cuccon.
 
Első körben nem szeretném lecserélni az aktiv monitorokat, de mindenképpen szükségem van egy phono preampra, és valami preampra ahol váltogatom a csatornákat és a hangerőt, esetleg kis hangkorrekció.
 
Több előfokot is néztem, elsősorban NAD és cambridge. Rettentő nagy árréssel és nyilván minőségbeli különbséggel kaphatóak. Én szeretném ilyen 30-40e ft-ból használtan megúszni ezt az egységet. Szerintetek milyen eszközök jöhetnek szóba?
 
Köszi!

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Csak a mérések alapján nem venném meg.
 
 
Akkor segítek a meghallgatásában.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Csak a mérések alapján nem venném meg.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Egy érdekes fejhallgató teszt, mérésekkel...
http://www.innerfidelity.com/content/pr ... -and-lcd-2


Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Övön aluli kérdés volt.
 
Nálam addig volt Seni 800-as míg elvitte a futár. 
 
Kedves Ferry,  köszi a kedves sorokat!


hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sennheiser HD800-al nem is akartatok próbálkozni?
Övön aluli kérdés volt.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: earforce »



...amikor elokerult a hazigazdank Audeze LCD3-asa es mondta`Tegyetek fel, ki akarja kezdeni?`
 

Sennheiser HD800-al nem is akartatok próbálkozni?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Ferry
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 01:02
Értékelés: 1

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: Ferry »

Szeretnek par friss tapasztalatot megosztani veletek fejhallgato temaban

Egy pajtasommal mar korabban sokszor ertekeztunk arrol, hogy a Beyerdynamic felso szegmenseben melyik fejhallgato lenne a legjobb hangu darab es a legjobb vetel is egyben. Mivel en elegge technokrata felfogasu vagyok a jelenlegi state-of-the-artra adtam a voksom, T1, O a T90 es a T70 kozt vajudott. Igy felmerult annak a gondolata, hogy nosza, halgassuk meg oket. A netet felutve azzal szembesultunk, hogy a nomono.hu-nal lenne is erre lehetoseg, bar a T1-et nem emlitettek sehol az oldalon, azert bizakodtam. Ma megtortent az elso ominozus hallgatozas is, amit par szoban foglalnek most ossze:

Eloszor tisztaztuk a parametereket, a tesztrendszer egy Apple notebook-bol, egy Mytek 192 DSD DAC-bol tovabba ket Heed Canamp (? - sajnos nem emlekszem pontosan) fejhallgato erositobol valamint a Beyerdynamic T70 es T90-esebol allt ossze, ami koze neha bekevertunk egy DT770 PRO-t is es egy FiiO E17-es DAC-ot .

A T70 szamomra a jelenlegi DTX910-esemhez kepest nem ereztem erdemi elorelepesnek. Egyetlen ponton kaptam fel benne a fejem, amikor a Buddha Bar Presents Amnesty International 40th anniversary album elso lemezen az elso track-et meghallgattuk, ott valami elkepeszto modon valt ki az enekesno hangja a kepzeletbeli szinpadrol. fantasztikus volt az enekhang. de a zenei elemeknel erezni lehetett, hogy a fejhallgato hangja kozepen igazan hangsulyos. A T90 mar sokkal szofisztikaltabban es reszletezobben szolt. Paratlanul szolt vele a Csik Zenekar Csillag vagy Fecske cimu szama, a Buddha Bar is hajmereszto volt. Mar-mar azt gondoltam, hogy ez a nirvana, ez a veg kezdete. Nem is kell a T1, a T90 az, ami nekem kell...

...amikor elokerult a hazigazdank Audeze LCD3-asa es mondta`Tegyetek fel, ki akarja kezdeni?`
Oszinten szolva (most sokan meg fognak kovezni), de nem vartam csodat a fejestol, de amikor feltettem es ujra felcsendult LTJ Bukem Atlantis-a, akkor kb egy uj szintjet tapasztaltam meg a zenehallgatasnak es sok kerdes nem volt tobbe kerdes. Remegett a fejem, olyan reszletek kerultek elo a tesztzenekbol, amiket a tesla-s Beyer nem tudott reprodukalni (leginkabb az alsobb frekvenciak szegmenseben). Aztan elindultunk a lejton, folyamatosan jartak korbe a fejhallgatok, es egyre biztosabbak lettunk abban, hogy na EZ AZ, ahol a zenehallgatas osszefolyik az elo koncertek es bulik hangzasaval es hangulataval. Buddha Bar-nal minden szal hajam az egnek allt. Mondtam is, hogy ezt megkonnyeztem, ZSENIALIS volt. Mivel rendesen belehuztunk a zenelesbe mindharman abban maradtunk, hogy mindenkepp lesz folytatasa a dolgoknak.

Ezuton is szeretnem megkoszonni contaxg-nek a szivelyes vendeglatast es a jobbnal jobb zeneket tovabba azt, hogy belekostolhattunk egy kicsit a high-end vilagaba!

Mi is felkeszulunk majd kicsit jobban, mert az altalunk prezentalt tesztzenekkel totalisan felsultunk, nem hoztak azt a minoseget, amit vartunk. (Azert az aduasz ismet megmentette a helyzetem - Koszi Buddha Bar, koszi Dj Ravin )
Megjelenítő: Acer K335, LG 50PS3000, Samsung LE32B530
Műsor- és hangulatfelelősök: Panasonic DMP-BD60 Bluray, Dune Base 3D, Bluesound Node 2
Filmes részleg: Pioneer SC-LX71 + Yamaha NS8900 + Yamaha NS-P50 + Monitor Audio W10
Zenei tagozat: Audiolab M DAC + Tannoy Reveal 601a + Audeze EL8 Open back

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ezt nézd meg LehóApó!
http://www.funvid.eu/index.php?page=vid ... _id=100753


 
Köszi a linket!
 
Ez aztán nem semmi! Ilyen, amikor a Harlem Globetrotters csocsózik! Kíváncsi lennék, hogy a korábban említett szuperkütyü hogyan változtatná a hangot, ha egy ilyen egész pályán átemelt labda kerülne a "látóterébe"...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Felismeri a személyeket? És a legjobb következő sakklépést is bemondja? :-)))
 
Nekem csocsó mellé kéne, állandóan jönnének-mennének a presetek, ha éppen ez vagy az a csapat támad, vagy ugrál jobban... De legalább a random módon letett sörösüvegek se rontják az akusztikát...
 
Hol lehet ezt megvenni? Remélem, ennyi izgalom után sörnyitót is adnak hozzá...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



... a beépített MultiEQ Pro teljesen felméri a meghallgató helységben található összes bútort vagy személyt, a hangsugárzók elhelyezését, a közöttük lévő távolságot, beállítja a subwoofer, a frontok és a surroundok hangerejét és egymáshoz viszonyított szerepét, magas frekvenciás korrekciót hajt végre, és kiküszöböli az érzékelhető összes káros rezonanciát, Igen...


 
Ez valami csudacucc lehet, vidámságot hozott az életembe.

Avatar
merrick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2008.01.04., pén. 11:53
Értékelés: 3

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: merrick »

A teljes cikk a Digitális HáziMozi 2007.december-januári számában olvasható.

Avatar
merrick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2008.01.04., pén. 11:53
Értékelés: 3

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: merrick »


Mindenki tudja azt, hogy zenét hallgatni sok féle módon lehet, azt viszont nem, hogyan is érdemes. Hiszen nem elég birtokolni egy olyan rendszert, amely a pénztárcánkhoz mérten az igényeinket maximálisan kielégíti, hanem érdemes rájönnünk arra is, hogyan lehet belőle a legtöbbet kihozni. Most ezen a téren próbálunk segítséget nyújtani önöknek.
 
Egy hifi összeállítás legfőbb célja a zene valósághű reprodukálása. Tizenéves korunkban ezzel többnyire nem nagyon szoktunk foglalkozni, hiszen az a zene, amit ilyenkor általában hallgatunk, a lehengerlő basszuson, és a szinte fülsértő magasakon kívül nem sok mindenből áll. Aztán idővel -szerencsés esetben- változik az ízlésünk, meghalljuk az addig rejtett finomságokat, felfedezzük a zene alapjait, és értékelni kezdjük azokat a műfajokat is, amelyektől sok esetben elfordultunk. Szintetikus hangszerek terén is lehet minőségjavulásról beszélni, de a kapott eredmény meg sem közelíti azt, amit mondjuk a hegedű esetében elérhetünk. Amikor bekapcsoljuk a rendszerünket még koránt sem biztos, hogy nyugodtan hátradőlhetünk, és teljes valójában élvezhetjük a zenét, hiszen a komponensek gondos egymáshoz válogatása közben a saját szobánk akusztikai tulajdonságairól hajlamosak vagyunk elfeledkezni. A hangsugárzók pozicionálásával és a bútoraink mozgatásával sokat változtathatunk a hangképen, de aki igazán komolyan gondolja hangelnyelő elemekkel fogja díszíteni a szobáját, ami nagyszerű és hasznos dolog, de nem olcsó, és a lakótársunk tetszését sem biztos, hogy elnyeri majd. Az gondolom mindenkinek feltűnt, hogy eddig csak a zenéről esett szó, de ennek létezik többcsatornás változata is, és a házimozit még nem is említettük. Az a/v erősítőkbe számtalan dekódert szoktak beépíteni, amelyek közül valljuk be, csak kevés versenyképes, a mostanában divattá vált bemérő mikrofon pedig a legtöbb esetben olyan amilyen. Ez nem jelenti azt, hogy rossz dolog lenne, de miután kivártuk a percekig tartó műveletet, ami alatt a processzor feltérképezi a környezetét, és minden létező apróságot optimalizál, az egészet egy mozdulattal, vagy a fotelünk hátrébb csúsztatásával elronthatjuk. Ezekre a problémákra viszont létezik megoldás, és mint a legtöbb esetben itt sem kell túlkomplikált dologra gondolnunk. A kulcsszó az Audyssey, és bizonyára sokuknak ismerősen cseng a név, hiszen néhány cég egyes termékeiben már alkalmazta ezt a szabadalmat, pontosabban annak egy leegyszerűsített, többek számára hozzáférhető változatát. Ebben az esetben viszont már nem csak ízelítőt kaphatunk belőle, hanem megismerhetjük a technológiát a maga valójában. Az Audyssey egy olyan teljesen különálló komponens, amely minden felesleges kütyüt mellőz, nem kell órákat töltenünk az installálásával, és a kísérletezéstől is megkímél minket, hiszen ő mindent elvégez, méghozzá egyetlen gomb aktiválásával. Nevezhetjük "mindent az egyben"-nek is, de inkább arról van szó, hogy általa feleslegessé válik minden más. A készülék letisztultabb talán nem is lehetne, hiszen az előlapján az üzembehelyező és a piros EQ gombon kívül csak a hozzájuk tartozó ledeket találjuk meg. Másra nincs is szükség, hiszen ez az egésznek a lényege. A gomb benyomásával életre kel a készülék, és életre kel maga a zene, hiszen a művelet néhány másodpercnél többet nem vesz igénybe. Ez alatt a beépített MultiEQ Pro teljesen felméri a meghallgató helységben található összes bútort vagy személyt, a hangsugárzók elhelyezését, a közöttük lévő távolságot, beállítja a subwoofer, a frontok és a surroundok hangerejét és egymáshoz viszonyított szerepét, magas frekvenciás korrekciót hajt végre, és kiküszöböli az érzékelhető összes káros rezonanciát, Igen, a készülék amellett, hogy képes egy sztereó rendszer beállítását elvégezni a másik szobánkban lévő 5.1-es összeállításunkról sem feledkezik meg, sőt két csatornából képes nyolcat létrehozni. A hátlapon az ezekhez nélkülözhetetlen kimeneteket az erősítőnkhöz, és bemeneteket az előfokunkhoz vagy processzorunkhoz helyezték el, amelyek mellett USB, RS-232 portot, és egy, a teszteléshez használható aljzatokat láthatunk. Az Audyssey jótékony hatását egy olyan rendszernél tettük próbára, amely önmagában is megér egy misét, a hallottak mégis megdöbbentőek voltak. Az alapként szolgáló hangba nem igazán lehetett volna belekötni, pontosabban így gondoltuk egészen addig, amíg a MultiEQ át nem vette az irányítást. Akkor azonban rájöttünk arra, hogy az előzményekkel volt probléma, nem is kevés. Hasonló volt az élmény ahhoz, mint amikor egy kommersz hifit lecserélünk egy audiofilre, és az első pillanatokban hiányérzetünk van, mert nem tapasztaljuk a megszokott, és addig jónak tartott elszíneződést, a túldefiniáltságot, és a szélsőségekre építő hangképet. Szó szerint egyetlen gombnyomásra megváltozott minden, és rájöttünk arra, hogy az ezelőtt hallottak bizony elég hamisak voltak. Hozzá kell tennünk azt is, hogy a tesztszoba falait hangelnyelő elemek borították, az ügyes kis szerkezet viszont még ezen is tudott mit korrigálni-úgy gondolom a mellékelt ábra elegendő bizonyíték erre. A hangszerekről végre eltűnt az a felesleg, aminek eddig nem tulajdonítottunk jelentőséget, hiszen nem is tudtuk, hogy van egyáltalán. A zene teljesen természetessé vált, nem zavarta meg halvány fátyol az élvezetet, minden a valódi arcát mutathatta meg, olyan felszabadult volt az egész, mintha egy eddig kénytelenül elviselt súlyos terhet vettünk volna le róla. A basszusgitár sem pengetett már neki kissé idegennek tűnő húrokat, és megmaradtak a legalsóbb hangok is, viszont nélkülözte a szélsőségesnek számító dinamikai tartományba való áthajlásokat. A dobok sem voltak már túlzottan testesek, csak annyira, mint valójában, és a cintányérok lecsengései sem tartottak tovább a természetesnél. A házimozi esetében is hatékonyan működött az Audyssey, igaz itt még szembetűnőbb volt a különbség. A térhatás megmaradt, de teljesen letisztult, ami szintén zavaró lehet, persze csak első hallásra. A koncertfelvétel atmoszférája új arculatot kapott, a közönség is sokkal kultúráltabban viselkedett, mint korábban, és a zenészeknek sem kellett a velük született tehetségükön kívül mást adniuk az előadás hitelességéért, teljes értékű élvezetéért. Csak a valódi zene maradt, amely végre teljesen sallangmentesen szólt, és a feljebbvalóságába nem engedett senkinek és semminek beleszólni.
 
Az Audyssey MultEq Pro-val ugyan találkozhattunk már egy-két komolyabb erősítőben, de személy szerint vele csak most ismerkedhettünk meg teljesen. Bebizonyította azt, hogy egy teljes értékű nagyon-nagyon komoly sztereó vagy házimozi rendszerből is sokkal többet ki lehet hozni, és feleslegessé teszi a bemérőmikrofonok illetve egyéb dekóderek és a hangelnyelő elemek használatát, valamint az alkalmazásukkal járó procedúrát is elfelejthetjük. A komponens ugyan nem olcsó, de ha kiváncsiak vagyunk arra, hogy az akár többmillió forint értékű berendezésünk hogyan is szól valójában, érdemes tenni egy próbát. Készüljünk fel egy valódi meglepetésre...
 
A teljes cikk a Digitális HáziMozi 2007.december-januári számában olvasható.


Vendég

Hifi Kiegészítők tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”