Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Quad hangsugárzók

Avatar
maxxxboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2011.01.29., szomb. 00:46
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: maxxxboy »

hukkle írta:
2020.06.01., hétf. 23:36
Sziasztok!

Quad s1 vagy s2 hangfalat birtokol valaki, aki hajlandó rövid meghallgatásra lehetőséget biztosítani Budapesten vagy 100 km sugarú körben?

Kíváncsi vagyok, hogy a 11 12 szériához képest milyen?
Szia!

Ha még aktuális a dolog, akkor (keress privátban) nálam Gyömrőn meg tudsz fülelni egy Quad Z-2 hangsugárzó párat. :) :guitar: :drum:

üdv, B.

Avatar
levi75
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2005.05.08., vas. 17:51
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: levi75 »

Sziasztok !

Quad 21L2 sok lenne szerintetek egy ~10m2-es helységbe ?

Alapból a kis állványos Quad 11L2 monitort keresem (eddig nem túl nagy sikerrel), de az álló testvérének (21L2) is adnék esélyt.

Köszönöm előre is a segítséget.
| Heed | AudioQuest | ProAc | Target Audio |

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

Re: Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bence0929 »

Üdv mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy S5-öt lehet kapni Magyarországon? Vagy külföldön lehet e még egyáltalán, elég jó ár érték arányú doboznak tűnik, nem is értem miért nem lepte el a piacot?!

Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Sziasztok!

Quad s1 vagy s2 hangfalat birtokol valaki, aki hajlandó rövid meghallgatásra lehetőséget biztosítani Budapesten vagy 100 km sugarú körben?

Kíváncsi vagyok, hogy a 11 12 szériához képest milyen?

Avatar
Adamskyy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2010.01.01., pén. 22:14
Értékelés: 427
Tartózkodási hely: DEBRECEN

Re: Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Adamskyy »

Milyen szép kis Quadok!
Csatolmányok
z2_rear_top.jpg
z2_rear_top.jpg (144.77 KiB) Megtekintve 2108 alkalommal
quad_z2_front_full.jpg
quad_z2_front_full.jpg (136.79 KiB) Megtekintve 2108 alkalommal
quad_z2_front.jpg
quad_z2_front.jpg (123.39 KiB) Megtekintve 2108 alkalommal

Avatar
demerzel
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 09:57
Értékelés: 91

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: demerzel »


Ide is megírom, hátha valakivel sikerül összehozni:
Van nekem:
11L Classic Rosewood, hibátlan, karcmentes, doboz, kezelési, tanúsítvány, kesztyűk
 
Cserélni szeretném (ugyanilyen állapotú és minden fenti tartozékkal rendelkező)
11L/L2/Classic-ra, világos színekben.
Azt hiszem, Maple, Cherry gloss, ami világosabb, mint a Rosewood.

Vendég

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Quad S2 teszt. 
 
http://www.av-online.hu/hangfal/quad-s- ... szt_1986/2
 
Kíváncsi vagyok, hogy milyen lett a magas....

Avatar
davek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2011.09.18., vas. 09:29
Értékelés: 27

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: davek »

Végre rászántam magam az erősítőcserére, egy Creek Evolution váltotta a kis NAD-ot, és azt kell mondjam sokkal jobban passzol a karaktere a 12L-hez. A mélyeket megfogja, sokkal feszesebbek, felül pedig sokkal élénkebb és határozottabb lett. A Creek élénk mivolta jól kompenzálja a Quad finomságát. Most egyszerre meleg hangú, mégis élénk, határozott, pontos. Azt hiszem ezzel a lánccal most elleszek egy darabig, nincs hiányérzetem. Na jó, egy nagyobb nappali azért még mindig kellene.
CTH+SDAC, AKG K702, AKG K371, 1MORE Sonoflow, NAD D3020, Monitor Audio RX6

Avatar
davek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2011.09.18., vas. 09:29
Értékelés: 27

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: davek »


Kis beszámoló Quad 11L2-ről 12L-re váltásról:
 
A 11L2-vel összehasonlítva három nagy különbség van: az egyik értelemszerűen a mély és a középtartomány, ami érezhetően testesebb a nagyobb drivernek és a kicsit nagyobb doboznak köszönhetően, a második a magas, ami az első generációban (így a 12L-ben is) visszafogottabb, picit a háttérben van és kicsit meleg hangú, a harmadik pedig a térérzet, a 12L vagy a másmilyen magassugárzó, vagy a nagyobb doboz miatt a 11L2-nél is szélesebb, mélyebb és magasabb teret produkál.
 
Érdekes módon van pár szám, ahol elég hasonlóan szólnak, de többnyire a 11L2 élénkebb, picit feszesebb mélyekkel, a 12L pedig melegebb, testesebb, de érdekes módon jobban egyben van a hangja - a 11L2-nél a magas néha kicsit több fókuszt kap szerintem a szükségesnél (lehet megfertőzte a fülem a 12L, mert eddig nem igazán tűnt fel). Az biztos, hogy az első generáció visszafogott jellem, legalábbis ami a magastartományt illeti, abszolút nem tompa vagy jelentéktelen, csak nem agresszív, sosem éles vagy bántó, és talán ezt szeretem benne a legjobban. Régebben olvastam valahol, hogy a 11L(2)-ből folyik a zene, és maximálisan egyetértek vele, a 12L esetében pedig ez hatványozottan így van. Adott generáción belül szerintem nincs nagy különbség a hangjuk között (csak a testesség), de az eltérő magas miatt jelen esetben vannak látványosabb különbségek.
 
Ami fontos: az elhelyezés. A 11L2 sem szereti, ha a falra van tolva, de sokkal jobban tolerálja, mint a 12L. Nagy nehezen elhúztam 45cm-re (kisebb veszekedések árán, mert hogy néz az ki, kilóg meg ilyenek , és így már nem ordít a hangjáról a fal közelsége, de az ideális 1,5-2x ennyi lenne. Meg egy nagyobb szoba, mert hosszúkás alakú és keresztben vannak, de ez már az én gondom, meg idővel úgyis változni fog, a következő lakást nappaliméret/alak alapján választom
 
Ahogy a fentiekből is kiderül, abszolút lenyűgözött a 12L, kb. úgy, ahogy a 11L2 a DM602 S3 után. A 11L2 is fantasztikus doboz, de a 12L számomra még eggyel emeli a tétet. Ehhez fontos megjegyezni, hogy nekem ez a relaxed magas telitalálat, mert irritál ha túl agresszív, a Bowerseken ez a halálba kergetett hosszabb távon, elég sokat trükköztem az elhelyezésükkel hogy csökkentsem. Biztosan vannak, akiknek a 12L (és a sima 11L) már túl diszkrét vagy finomkodó lenne, de ennek is megvan a célközönsége. Azért egy 12L2-t is meghallgatnék egyszer
CTH+SDAC, AKG K702, AKG K371, 1MORE Sonoflow, NAD D3020, Monitor Audio RX6

Avatar
demerzel
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 09:57
Értékelés: 91

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: demerzel »


Csak érdekességképpen leírom a tapasztalataimat, amiket frissen szereztem.
 
Elhoztam egy kis Szabó Zoltán építette kis amp4me fantázia névre hallgató erősítőt. 
Ami meglepő: ez a kis erősítő 2*15W, de a (87dB érzékenységű) Quad 11L classic dobozokat kényelmesen meghajtja. 
Kis szobában van (42 légm3), de míg pl. a TA-FA30ES hajtásában túl sok szétfolyó basszus volt, addig most kivehettem a reflexcsövekből a csillapítást, mert a mélyek sokkal megfogottabbak.
Mindent egybevetve hosszan hallgatható hang, stílusokban szinte mindenevő vagyok, de olyat napok alatt sem találtam, ami kellemetlenül szólt volna.
 
11L tulajoknak érdemes kipróbálni ezt a jó ár/érték arányú kis szörnyeteget.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Huu az tényleg qvajó volt..messze a legjobb hang volt a kiáltáson pedig volt ott minden de messze ez szólalt meg a legkiegyensúlyozottabban. 
Ráadásul itt a volt dobozkám qrvajó áron:
http://apro.hifipiac.hu/index.php/categ ... bony,15723
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: SSS »


kimnodottan jó meglátás szerintem is!!!! sokszor meséltem már ismerősöknek,ha ma kedzeném, vennék egy olcsó,de jó hangú rendszert és ámen. annak idején a 2005-ös,utolsó high end shown kiállítottuk a quad 11l-t a moth serises 30 legolcsóbb elő-végfokkal. a front a Goldring GR2 lemezjátszó volt. minden Daruma alátéteken volt(hangsugárzók is) és minden kábel Kondo KSL Spc. a kábel és izoláció többe fájt,mint a rendszer maga,főleg,ha hozzáveszem,hogy audio note k állványokat használtunk hozzá. nos,ez a rendszer,így,ahogy volt,teljesen egyben volt. az öreg vandenHul végighallgatta a Beethove V-ös lemezt,majd elismerősen kezet szorított. mikor az árát közöltem a készülékeknek,padlót fogott. egy valamit nem tud egy ilyen rendszer, a haverok nagy része,nem fog bepisálni tőle,meg előadják az itt kevés,ott kevés dolgot. ők még hifiznek
Huu az tényleg qvajó volt..messze a legjobb hang volt a kiáltáson pedig volt ott minden de messze ez szólalt meg a legkiegyensúlyozottabban. 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fff »


Nálam otthon egy DP ellenütemű 6550 csövekkel.Sajnos sok speckó alkatrész volt benne és aranyáron adták. Kíváncsi lennék, hogy az SE erősítőddel, hogyan zenél, akár privátban is.Remélem beválik. Majd írok mindenképp! Kíváncsi vagyok én is !
A zene maga az üzenet .

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Nálam otthon egy DP ellenütemű 6550 csövekkel.Sajnos sok speckó alkatrész volt benne és aranyáron adták. Kíváncsi lennék, hogy az SE erősítőddel, hogyan zenél, akár privátban is.Remélem beválik.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fff »



Szia!
 
Nekem az utódja a 11 L Classic van és csövessel is hallgattam.Szerintem nagyon jól szólt csak sajnos nem volt pénzem megvásárolni(mármint az erősítőt:-)).Azt javaslom, hogy csapd a hónod alá ezeket a kis ékszereket és hallgasd meg.Vagy még jobb ha hazacipeled a csövest és otthon hallgatod meg ugyanis az akusztika iszonyúan beleszól a hangzásba.Általában ekkor véreznek el az oly sokra tartott márkák.A hifi sajnos meglehetősen szubjektív hobbi, így csak magadra érdemes hallgatni.Ha neked tetszik az a lényeg.Főleg a magvas véleményeket kerüld, mert az bizony erősen leegyszerűsíti a valóságot.Sok sikert a kereséshez!
Köszönöm! Igazából pénteken kapom kzhez a dobozokat. Rendszer leépítés elött állok. Végül Classic lesz nekem is. Az itthoni csöves végére akasztom , aztán minden kiderül. Igaz az SE , de van benne lendület. Aztán ha az is elmegy a háztól, akkor keresk valami kisebb csövit. Lehet egy Pointe simát. Köszönöm még egyszer a segítséged! Milyen csövi volt amivel próbáltad?
A zene maga az üzenet .

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »


Szia!
 
Nekem az utódja a 11 L Classic van és csövessel is hallgattam.Szerintem nagyon jól szólt csak sajnos nem volt pénzem megvásárolni(mármint az erősítőt:-)).Azt javaslom, hogy csapd a hónod alá ezeket a kis ékszereket és hallgasd meg.Vagy még jobb ha hazacipeled a csövest és otthon hallgatod meg ugyanis az akusztika iszonyúan beleszól a hangzásba.Általában ekkor véreznek el az oly sokra tartott márkák.A hifi sajnos meglehetősen szubjektív hobbi, így csak magadra érdemes hallgatni.Ha neked tetszik az a lényeg.Főleg a magvas véleményeket kerüld, mert az bizony erősen leegyszerűsíti a valóságot.Sok sikert a kereséshez!   
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fff »

Sziasztok ! A 11L2 hogy viszonyul csöves erőítéshez? Esetleg van valaki aki tapasztalatát megosztaná velem? Köszönöm előre is.
A zene maga az üzenet .

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Nálam is jöhet a bambi jók a retro ízek  .Bocs az off-ért.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Ok egyszer megbeszélhetjük,  csak nálam a szeszes italok nem játszanak....
:D nálam se nagyon. akkor nem kell megerőszakolnom magam  sörrel marad a bambi. tudom,cukros és szénsavas se nálam az már igen. ckor kell, és a szénsav hamarabb betolja
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Ok egyszer megbeszélhetjük,  csak nálam a szeszes italok nem játszanak....
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


Úgy is mondhatjuk, hogy jelenleg így látom.
vagy az is lehet a régebbi komolyabb rendszerkhez képest,ez valami más és még még ennek örülsz azért a jó madzagokat a rendszerek meghálálják, de nem árt ésszel vásárolni,ez igaz. ne legyen drágább egy madzag,mint az egész rendszer, báááár, jártunk már úgy,hogy egy baromi jó kábelrendszer csodát művelt az egyébként nem rossz,de közel se mocskosul drága berendezésekkel
meggyőződésem,hogy drótokat hallgatunk. csak ahhoz,hogy tudjuk hallgatni a drótokat,először olyan berendezésekre kell szert tenni,ami ezt hagyja
node,ez túl hosszú történet egy fórumra ha egyszer a sors úgy hozza,megebszéljük sör mellett
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Úgy is mondhatjuk, hogy jelenleg így látom.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »




Shigaraki utánépítés+egy kínai(!) Wolfson kit,Rega p3/24+Nagaoka MP110+HT RIAA korrektor,vanDamme IC és digit kábel,VanDenHul D352 hangsugárzó kábel.Hivos Alces 3 szűrő.
 
Mint látható inkább a nyugis, angolos hangzás híve vagyok.Most már csak mosolygok azokon akik egy tápkábelre többet költenek mint ez a lánc.Ráadásul az egész cucc vicces áron jött össze.Hozzáteszem, hogy előtte azért volt komolyabb rendszerem is, illetve az ismeretségi körben volt alkalmam jónéhány nagyágyút meghallgatni.

 
ez biztos?
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Köszi.

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Quad hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rx8 »


Köszi az infót, néztem már az oldalukat korábban, de csak a 21L2-t láttam náluk. Akkor holnap odacsörgök, hogy mizu. Még egyszer köszi.
A Hifi Barlang átköltözött az Informatéka alá a Teréz krt 31.-be.Sok sikert a hallgatózáshoz!
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”