Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tsc »


Basszusfüggőeknek tudnám ajánlani a Saturn széria nagyobb darabjait.
 
Ami nekem van (S10), az daraja 2x25 cm-es mély-el van felfegyverkezve.
 
Ajánlatos falbontás, gatyaszaggatás, szomszédpusztítás céljára is.
 
De komolyra fordítva a szót, emellett azért elég korrektül is szól, főleg annak aki szereti ezt a fajta hangot, és nem sajnál valami normális erősítőt tenni alájuk.
 
Az enyémek sajnos eladóak, pont azért mert kissé túlméretezettek jelenlegi helyükön, de persze nem ezért írtam ide.. ááá...

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


még selection F30-at néztem, de elég kicsik a mélyeik... én meg ugyebár basszus függő vagyok   
kb.25 nm a szoba
marad sztem a mission vmelyik

Állítólag az M széria gyenge basszusban, legalább is ahhoz képest, amit a megjelnése sugall.

Először meghallgatni, aztán véleményt mondani! :kiraly: Ez mindenkire vonatkozik ám (igaz odaírtad, hogy "állítólag", de így is befolyásoltad a közönséget )
 
Ugyanakkor...
Saját tapasztalat: a Tannoyok (M, MXM széria) mélyebb tónusú hangsugárzók. Lehet, hogy richies-nek ez jobban be fog jönni.
Egyébként ez a mély-dolog nagyban függ a helyiség akusztikájától (persze ezzel nem mondtam újat). Az üzletben jóval kevesebb mélyet hallottam a hangfalaimból, mint otthon. Ugyanakkor az M34-et meghallgattam "normál körülmények között is", annál a srácnál, akitől a centert vettem meg végül. Nála is jelentősen kevesebbet hallottam (Yamaha RX-V1400-al hajtva), mint most otthon a kisebb M33-ból. Amikor mutattam egy-két havernak a cuccot, mindegyik a szubot kereste. Szóval azért nem olyan kevés a Mission-ök mélye, csak jól kell eltalálni a szobaméret/hangsugárzó méret arányt + egy kis szerencse sem árt a szoba akusztikáját illetően)
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


még selection F30-at néztem, de elég kicsik a mélyeik... én meg ugyebár basszus függő vagyok  
kb.25 nm a szoba
marad sztem a mission vmelyik

Állítólag az M széria gyenge basszusban, legalább is ahhoz képest, amit a megjelnése sugall.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: richies »


még selection F30-at néztem, de elég kicsik a mélyeik... én meg ugyebár basszus függő vagyok
 
kb.25 nm a szoba
marad sztem a mission vmelyik
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »



valaki mission m35-ről pls!

Az M35-öt nem hallgattam, csak a kisebb tesóit (M34, M33) Végül az utóbbi mellett döntöttem.
Mivel a hangszóró készlet megegyezik mindháromnál, gondolom főbb vonalakban hasonló a hangzás a 35-ösnél is.
Mit mondjak, nekem nagyon bejött a hangzásvilága a Mission-nek, mind zeneileg (az akusztikustól a metal-ig), mind mozihangban. Az ebben a kategóriában induló versenyzők közül nálam ez lett a befutó (Tannoy, Mordaunt Short, Quadral, Wharfedale, Celestion...stb). DE ez teljesen szubjektív!! Mindenképpen meg kell hallgatni őket és csak utána dönteni.
Én azért választottam a 33-ast, mert bőven elegendő a szobába - gyakorlatilag ez egy állványos hangsugárzó, ami "egyben van" az állvánnyal. Így megőrizte a kisebb dobozok gyorsaságát, frissességét, pontosságát. A 34 kicsit mélyebbre megy - köszönhetően a 2 db mélyközépnek, de én nem hallottam igazán különbséget közöttük.
A 35-ös már kicsit más tészta, mivel az már 3 utas, 2db keresztváltóval. Ennek megvannak a maga hátulütői, de hangsúlyozom: nem hallottam még. A nagyobb teljesítmény egy átlagos nappaliba szerintem sok lenne, egy igazán nagy - 35m2 feletti szobába viszont már elegendő és szükséges is.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: richies »



valaki mission m35-ről pls!
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: richies »

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: richies »


re all!
mi a helyzet a mission hangfalakkal?
 
V63
m35
m53
 
nem rosszaknak tűnnek, tapasztalatok?
 
THX !

CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na, csak megelőzött a fiú.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A másik versenyzőm a JBL Northridge family tagjaibol tevődne össze. Sajnos hallgatózni nem tudok, mert közelemben nincs lehetőségem rá, így csak (sajnos)beszélgetésből juthatok valamire.  
Az első elképzelésem ez volt
JBL Northridge , Onkyo TX-SR601,
Dvd játékosom van, mélyládám Jamo E8SUB
 
A JBL-hez mit szóltok?

JBL-ről cosmo-t kérdezd, mert neki olyan van, mármint JBL, de aszem más tipus.
Azért Ő mégiscsak közelebb áll hozzá.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A másik versenyzőm a JBL Northridge family tagjaibol tevődne össze. Sajnos hallgatózni nem tudok, mert közelemben nincs lehetőségem rá, így csak (sajnos)beszélgetésből juthatok valamire.  
Az első elképzelésem ez volt
JBL Northridge , Onkyo TX-SR601,
Dvd játékosom van, mélyládám Jamo E8SUB
 
A JBL-hez mit szóltok?

A JBL-ről olvashatsz ebben a topicban. Ott a véleméynemet is megtalálod a hangfalakról.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: DieHard »


A másik versenyzőm a JBL Northridge family tagjaibol tevődne össze. Sajnos hallgatózni nem tudok, mert közelemben nincs lehetőségem rá, így csak (sajnos)beszélgetésből juthatok valamire.
 
Az első elképzelésem ez volt
JBL Northridge , Onkyo TX-SR601,
Dvd játékosom van, mélyládám Jamo E8SUB
 
A JBL-hez mit szóltok?

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Annyiban igaza van, hogy a legtöbb esetben 15-20W elégséges. De nagyobb heyiségekben és/vagy kisebb hatásfokú dobozokkal esetleg csak erőlködni fog. Ezért valóban nem érdemes ezt csak úgy kijelenteni.
De ugyanígy feleslegesnek tartom egy tipikus méretű szobában a valós 6x120W-ot is.
 
sajti

Persze, hogy igaza van, de ezzel a jelenlévők többsége tisztában van, csak(!) két júzer kérdezte, hogy mennyi is az annyi. A túlzásra való utalásom erre vonatkozott (csak szépen magyarul ) Azonkívül kicsit lekezelőnek éreztem a hozzászólását, de lehet, hogy csak túlreagáltam. sorry
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Most kezdem kiépíteni házimozimat és szeretném véleményeteket kérni a Bose hangfalakról. Hallottam sok jót róluk. Kicsi a bors, de erős. Igaz e ez ebben az esetben.
 
Köszönettel
Peti

Írtam én erről egy rövid, de velős kritikát az 5.1 topicban.
Egyébként én hallottam és - bár milliós rendszer volt- háát nem adnám az enyémet oda érte.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: gemini »


Sziasztok! 
Most kezdem kiépíteni házimozimat és szeretném véleményeteket kérni a Bose hangfalakról. Hallottam sok jót róluk. Kicsi a bors, de erős. Igaz e ez ebben az esetben.
 
Köszönettel
Peti

Mielőtt Lacy beelőz és még a házimozitol is elmenne a kedved :
 
A saját véleményem szerint egész jó hangja van, DE egyáltalán nem éri meg az árát. Ebből az összegből sokkal jobb rendszert lehet építeni, és az biztos hogy jobban fog igazodni az ízlésvilágodhoz, persze ha rendesen körbenézel és hallgatózol.
 
Az egész jó hangot, meg azért mondtam, mert régebben nekem nagyon bejött, de akkor még újdonság volt és az is hogy igy szoljon egy ekkora doboz. Érdemes körbenézni és úgy dönteni, én mindenesetre lebeszélnélek róla.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Sziasztok!
 
Most kezdem kiépíteni házimozimat és szeretném véleményeteket kérni a Bose hangfalakról. Hallottam sok jót róluk. Kicsi a bors, de erős. Igaz e ez ebben az esetben.
 
Köszönettel
Peti

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Úgy látom itt még nagyon sokan nincsenek tisztába a saját AV erősítőjük teljesítményével.Főleg hogy csak röpködnek a 100-160W-ok egy csatornára.
A táp felét oszd el annyi csatira amennyit meghajtasz aztán annyit biztosan tud RMS ben.
Sokam még az rms sem tudják mit jelent...
Lassan ez a teljesítmény dolog is olyan, hogy mindenki másként érzi a  30 vagy  50W-ot.
Mert még műszeresen többsége egyik sem láttam mire képes egy 4x3 szobában 2x15-20W...

Rosszul látod. Számold meg, mielött ilyen túlzásokba esel!
 
(segítek: 2) Amúgy nincs ezzel semmi baj, mindenki volt egyszer kezdő - még Te is.

Annyiban igaza van, hogy a legtöbb esetben 15-20W elégséges. De nagyobb heyiségekben és/vagy kisebb hatásfokú dobozokkal...

... és dinamika csúcsoknál!
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Úgy látom itt még nagyon sokan nincsenek tisztába a saját AV erősítőjük teljesítményével.Főleg hogy csak röpködnek a 100-160W-ok egy csatornára.
A táp felét oszd el annyi csatira amennyit meghajtasz aztán annyit biztosan tud RMS ben.
Sokam még az rms sem tudják mit jelent...
Lassan ez a teljesítmény dolog is olyan, hogy mindenki másként érzi a  30 vagy  50W-ot.
Mert még műszeresen többsége egyik sem láttam mire képes egy 4x3 szobában 2x15-20W...

Rosszul látod. Számold meg, mielött ilyen túlzásokba esel!
 
(segítek: 2) Amúgy nincs ezzel semmi baj, mindenki volt egyszer kezdő - még Te is.

Annyiban igaza van, hogy a legtöbb esetben 15-20W elégséges. De nagyobb heyiségekben és/vagy kisebb hatásfokú dobozokkal esetleg csak erőlködni fog. Ezért valóban nem érdemes ezt csak úgy kijelenteni.
De ugyanígy feleslegesnek tartom egy tipikus méretű szobában a valós 6x120W-ot is.
 
sajti

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Úgy látom itt még nagyon sokan nincsenek tisztába a saját AV erősítőjük teljesítményével.Főleg hogy csak röpködnek a 100-160W-ok egy csatornára.
A táp felét oszd el annyi csatira amennyit meghajtasz aztán annyit biztosan tud RMS ben.
Sokam még az rms sem tudják mit jelent...
Lassan ez a teljesítmény dolog is olyan, hogy mindenki másként érzi a 30 vagy 50W-ot.
Mert még műszeresen többsége egyik sem láttam mire képes egy 4x3 szobában 2x15-20W...

Rosszul látod. Számold meg, mielött ilyen túlzásokba esel!
 
(segítek: 2) Amúgy nincs ezzel semmi baj, mindenki volt egyszer kezdő - még Te is.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép   Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Fuss neki mégegyszer az előző hozzászólásomnak
 
Valami hasonlót makogtam, csak nálam össz. 3 csatornát hajt a Yamaha.

Na úgy határozottan jobb A megadott teljesítményt 2 (két) csatorna együttes kivezérlésekor mérik...
 
sajti

A 450-es tápja 360W, tehát picit több mint a 740-es 350Wja, akkkor ez azt jelenti, hogy kb. ugyanaz a teljesítményük? Ezt nehezen hinném... (most a minőségi különbségről ne beszéljünk).
 
A másik, írtátok, hogy 2-3 csatornán többet bír, mintha az összes csatorna működne.
Nos ez a 450-nél nem igaz, mert ott tökmindegy hány hangszóró van beállítva, mindig ugyanakkora erősségű jel megy a csatornákra, tehát nincs olyan hogy sztereoban hangosabb, míg házimoziban halkabb.

Miután sem örökmozgó, sem atomerőmű nincs beleépítve az erősítőkbe, ezért a kimenő teljesítményüket a táp teljesítménye befolyásolja. Vagyis a 450-es közel ugyanakkora kimenő teljesítményt tud az összes csatornát hajtva, mint a 740-es.
Egyszerre több csatornát hajtva nem halkabb lesz, hanem hamarabb fullad ki. Tehát nem kell feljebb tekerni a hangerőszabályzót, de hamarabb kezd el torzítani, mintha két csatornán hallgatnád. A gyakorlatban persze szinte sosem fordul elő, hogy egyszerre minden csatorna nagy hangerővel szól...
 
sajti

Avatar
zAcsKO
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2004.06.06., vas. 20:23
Értékelés: 9

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zAcsKO »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép   Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Fuss neki mégegyszer az előző hozzászólásomnak
 
Valami hasonlót makogtam, csak nálam össz. 3 csatornát hajt a Yamaha.

Na úgy határozottan jobb A megadott teljesítményt 2 (két) csatorna együttes kivezérlésekor mérik...
 
sajti

A 450-es tápja 360W, tehát picit több mint a 740-es 350Wja, akkkor ez azt jelenti, hogy kb. ugyanaz a teljesítményük? Ezt nehezen hinném... (most a minőségi különbségről ne beszéljünk).
 
A másik, írtátok, hogy 2-3 csatornán többet bír, mintha az összes csatorna működne.
Nos ez a 450-nél nem igaz, mert ott tökmindegy hány hangszóró van beállítva, mindig ugyanakkora erősségű jel megy a csatornákra, tehát nincs olyan hogy sztereoban hangosabb, míg házimoziban halkabb.
TV: Samsung Qled 82" Hangfalrendszer: Martin Logan 60XT 50XT FX Szub: SVS SB-3000 Erősítő: Anthem MRX 540 Végfok: AUDIOPHONICS MPA-M250NC Lejátszó: Nvidia Shield TV

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Úgy látom itt még nagyon sokan nincsenek tisztába a saját AV erősítőjük teljesítményével.
Főleg hogy csak röpködnek a 100-160W-ok egy csatornára.
A táp felét oszd el annyi csatira amennyit meghajtasz aztán annyit biztosan tud RMS ben.
Sokam még az rms sem tudják mit jelent...
Lassan ez a teljesítmény dolog is olyan, hogy mindenki másként érzi a 30 vagy 50W-ot.
Mert még műszeresen többsége egyik sem láttam mire képes egy 4x3 szobában 2x15-20W...

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép   Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Akkor ezt most hogy kell érteni?
 
Yamaha RXV-640
"Dinamikus kimenõ-teljesítmény: 6 x 115/140/180/225 Watt (8/6/4/2 ohm)"
 
Nekem 8 ohm-os hangfalaim vannak. Így csatornánként nem tud 115 Watt-ot?

Ha egyszerre 2 (két) csatornát hajtasz vele, akkor valószínűleg igen. A dinamikus kimeneti teljesítmény megadásakor illik a mérési módszert is leírni. Szélsőséges esetben ez lehet 50ms időtartamra mért csúcsteljesítmény, mondjuk 1 perces ismétlődéssel...
Csakhogy ez a gyakorlatban nem túl sokat mond.
 
A 640-esnél minden csatornát hajtva 40-50W körüli maximális kimenő teljesítményre számíthatsz.
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sajti »


Mondjuk a 740-es sem az az erőgép   Ha jól emlékszem a trafója van vagy 350W-os, úgyhogy csatornánként tud kb. 50W-ot, ha minden csatornát hajtasz... 
sajti

Fuss neki mégegyszer az előző hozzászólásomnak
 
Valami hasonlót makogtam, csak nálam össz. 3 csatornát hajt a Yamaha.

Na úgy határozottan jobb A megadott teljesítményt 2 (két) csatorna együttes kivezérlésekor mérik...
 
sajti


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”