Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Note

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Audio Note

Hozzászólás Szerző: chord »


Szerinted van válasz?
 
Miért impregnálja a gyártók 90% -a a papírt?
Miért kerestek valami jobb anyagot membránnak, mint a papír?
Miért kapható olyan kence, amelyet DIY módon fel lehet kenni a papírra? 
 
Kevesen mernek kezeletlen papírból bevállalni.
Ugyanakkor, sok régi vintage doboz, papírmembránnal, egy kalap sz@r.
 
Minden igaz, meg az ellenkezője is...ez hifi...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tropi »


az első szériás K-k mély/közép membránjai nem-impregnáltak voltak, azokban még az eredeti, a Snell által a Vifa-tól kért (felületileg) kezeletlen papír membránok voltak. a későbbi K-szériák membránjai viszont már felületileg és jól láthatóan impregnáltak mind
Ez hangban mit jelent?

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok.
Valaki követte az AN-K dobozok evolúcióját? Egy hifis társamnak szintén AN-k ja van de érdekes módon a membrán sokkal világisabb. Látható az anyaga is más. Az enyém sötét fekete.Miért van ez? Mikor, miért váltottak?
Ami nekem volt az nyolcszázvalahányadik pár volt. Egyértelműen világosabb szürke, papírmembrán, nem volt impregnálva, de a mostani J-nek is ugyanolyan a színe.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tropi »


Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tropi »


Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tropi »



Szerintem a változtatások egyik része tudatos - remélhető, jó irányba, - a másik rész gyártástechnológiai dolog.
Aki dolgozott minőségbiztosításban, tudja, hogy ahhoz, hogy két sorozat teljesen egyforma legyen, akkora tőke/berendezés/szakember/stb.-erő kell, ami nem jellemzője a hifi gyártóknak; a kivétel erősen kevés, az AN véleményem szerint nem ilyen, a VIFA, mint hangszórógyár, jobb pillanataiban, talán...

 
Szai
Köszi a hozzászólást. Itt viszint nagy eltéresről van szó. Az egyik szürke a másik fekete. Visszanéztem pár netes képet és azon is láthatóak az eltérések. Tök más a membrán

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Audio Note

Hozzászólás Szerző: chord »



 
Ha már a minőség szóba került...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Audio Note

Hozzászólás Szerző: chord »


Szerintem a változtatások egyik része tudatos - remélhető, jó irányba, - a másik rész gyártástechnológiai dolog.
Aki dolgozott minőségbiztosításban, tudja, hogy ahhoz, hogy két sorozat teljesen egyforma legyen, akkora tőke/berendezés/szakember/stb.-erő kell, ami nem jellemzője a hifi gyártóknak; a kivétel erősen kevés,  az AN véleményem szerint nem ilyen, a VIFA, mint hangszórógyár, jobb pillanataiban, talán...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tropi »


Sziasztok.
Valaki követte az AN-K dobozok evolúcióját? Egy hifis társamnak szintén AN-k ja van de érdekes módon a membrán sokkal világisabb. Látható az anyaga is más. Az enyém sötét fekete.Miért van ez? Mikor, miért váltottak?

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tollact »



Nálam is most indult el az E doboz; pontos DIY doboz (a la xilop);, ez megér itt egy mondatot, mert az, hogy itthon, Magyarországon, milyen színvonalon tudnak az emberek famunkát végezni, konkrétan, hangdoboz kabinetet készíteni, az simán belefér az 'elképesztő' kategóriába.
Az, hogy minden atompontos, gyári rajz szerinti, nyilván elvárható.
De az, hogy a hangszóró bemarás olyant, hogy a peremek tökéletesen síkban vannak, meg hogy a tűrés az nem a megszokott gyári 0,5-1 mm egy huszonvalahány cm -es karimánál, hanem 0, azaz nulla, vagyis a hangszóró nagyon-nagyon finoman szorul, pont ahogyan kell..., meg az, hogy az AN leírja, hogy az összeállításnál nem előlap/hátlap a keretbe, ami sima 45 fok vágású, hanem egy spec profil szerint illeszkedik minden, minimális ragasztással, de főleg így stabilabb, merevebb, másképp rezeg, na ezt az egészet elkezdtem nyökögni, hogy nem-e-lehetne-így, xilop meg lazán azt mondja, persze, ezt így szoktuk...(!)...
A furnérozás, meg amit épp kiejt az ember a száján, ha meg bőven van rávaló, akkor meg olyan felületkezelések, hogy napszemüveg viselete ajánlatos ránézni...
 
A hang minden várakozást felülmút.
Ez azért is meglepő, mert az AN rendszer hangja nekem soha nem volt cél, én másfelé keresgélek.
 
Sima, finom, nyugodt, 'nagy' hang. A felbontás, az élethűség egészen elképesztő.
Soha nem hallottam ilyen kiterjedésű basszust ebben a szobában.
Ez abszolute nem következik a konstrukcióból, mert, csak emlékeztetőül, pl. a BC-1 literre szinte ugyanekkora, a hangszóróátmérő is.
 
Annyira nem hasonlít semmilyen másik dobozra, hogy számomra olyan, mint a klasszikus zenében Mozart; nem besorolható sehová, külön kategória.
Lehet szidni P.Q. -t, meg az idióta árazást, meg minden egyebet, de ez az 'E' egyszerűen nagyon jól szól, ennyi.

Nekem gyári J/L dobozaim vannak. Azok is szépen muzsikálnak a kb 26nm-es szobámban. Nálam az elektronikák is a hozzáillők, de valószínüleg más (főleg csöves) elektronikákkal is megtalálják a hangot. A basszus teljesítményről hasonlóan jókat tudok mondani. A bejáratás után hidd el SOKKAL jobb lesz még. A beforgatással érdemes kisérletezni. Nálam a sarokba betolás nem, de a beforgatás működik ( két hangsugárzóból jövő hang képzeletbeli metszéspontja kb 1 méterrel a hallgató előtt kell, hogy legyen).
Előtte K dobozaim voltak hasonló felállásban. Nagyon jó volt az is, de más előnyei és hátrányai vannak. A nagy dobozok magassugárzója valóban egy kissé lekerekítettebb hangot ad, de szerintem nem hiányzik semmi alapvetően.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Audio Note

Hozzászólás Szerző: chord »


Nálam is most indult el az E doboz; pontos DIY doboz (a la xilop);, ez megér itt egy mondatot, mert az, hogy itthon, Magyarországon, milyen színvonalon tudnak az emberek famunkát végezni, konkrétan, hangdoboz kabinetet készíteni, az simán belefér az 'elképesztő' kategóriába.
Az, hogy minden atompontos, gyári rajz szerinti, nyilván elvárható.
De az, hogy a hangszóró bemarás olyant, hogy a peremek tökéletesen síkban vannak, meg hogy a tűrés az nem a megszokott gyári 0,5-1 mm egy huszonvalahány cm -es karimánál, hanem 0, azaz nulla, vagyis a hangszóró nagyon-nagyon finoman szorul, pont ahogyan kell..., meg az, hogy az AN leírja, hogy az összeállításnál nem előlap/hátlap a keretbe, ami sima 45 fok vágású, hanem egy spec profil szerint illeszkedik minden, minimális ragasztással, de főleg így stabilabb, merevebb, másképp rezeg, na ezt az egészet elkezdtem nyökögni, hogy nem-e-lehetne-így, xilop meg lazán azt mondja, persze, ezt így szoktuk...(!)...
A furnérozás, meg amit épp kiejt az ember a száján, ha meg bőven van rávaló, akkor meg olyan felületkezelések, hogy napszemüveg viselete ajánlatos ránézni...
 
A hang minden várakozást felülmút.
Ez azért is meglepő, mert az AN rendszer hangja nekem soha nem volt cél, én másfelé keresgélek.
 
Sima, finom, nyugodt, 'nagy' hang. A felbontás, az élethűség egészen elképesztő.
Soha nem hallottam ilyen kiterjedésű basszust ebben a szobában.
Ez abszolute nem következik a konstrukcióból, mert, csak emlékeztetőül, pl. a BC-1 literre szinte ugyanekkora, a hangszóróátmérő is.
 
Annyira nem hasonlít semmilyen másik dobozra, hogy számomra olyan, mint a klasszikus zenében Mozart; nem besorolható sehová, külön kategória.
Lehet szidni P.Q. -t, meg az idióta árazást, meg minden egyebet, de ez az 'E' egyszerűen nagyon jól szól, ennyi.
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Audio Note

Hozzászólás Szerző: HoriTon »



Érdekelne pár vélemény a J, ill. E dobozokról; lássuk, a beírni merőknek milyen tapasztalatok gyűltek.
Pl.
DIY dobozok, mert tudom, hogy sokan csináljátok/csináltátok, anyagok, eltérések a rajztól, csillapítás, mennyi/milyen, gyapjú/gyári műanyag, stb...
Meg persze a keresztváltó, meg a szétrágott csont, hogy egy 2 filléres elkó hogy szólhat jól, meg a szokásos Mundorf/egyéb-csúcskondi paranoia, stb...

Nálam az AN E kit02 muzsikál. A hangszórószettben gyakorlatilag a dobozterven kívül minden benne volt. Az új 6 csavaros mély közép hangszórók a magas sugárzókkal, bemért keresztváltók az ezüstözött banánhüvelyekkel,LX kábelek, basszreflex csövek és a belső csillapító anyag, valamint a körmös anyák a csavarokkal és a tömítő gyurma a hangszórók alá. A dobozokat Pisti80 és fakopáncs készítette rétegelt nyírből, nagyon magas minőségben. Ezúton is köszönet érte!
Míg készültek a dobozok addig is, hogy ne maradjak zene nélkül a hangszórókat és a keresztváltókat összekötöttem. Már úgy abban az állapotában is feltűnt, hogy milyen jól össze vannak hangolva. A keresztváltókat átnézettem takiszerrel. Állítása szerint korrekt alkatrészekből épült fel.(ez ügyben kérdezd Őt) Kb.5 hét múlva megérkeztek a dobozok. Nagyon korrekt módon, atom biztosan be volt külön-külön hord ládában, fóliában csomagolva. A kicsomagolásuk után, leesett az állam. A hangfalaknak a makassar furnér és magas fényű felület nagyon komoly megjelenést kölcsönöz. Mivel a szettben nem volt semmilyen leírás, ezért a net-en minden fontos infót megtaláltam az összerakást illetően.
Tudom,hogy kb. 200-300 óra szükséges a hangfalak bejáratásához, de már az első hangok is nagyon biztatóak voltak. Azon paráztam,hogy a 20nm-es szobám talán kicsi hozzá? Nem szerencsére! A Note doboz előtt Lowther egyutasom volt, melynek a hangjához nagyon hozzászoktam. Ismertem a hiányosságait és a pozitívumait is.Gyakorlatilag úgy tapasztalom, hogy hozza a Lowther előnyös tulajdonságait, precíz felbontást, dinamikát, kiegyenlítettséget megtoldva csuklóból lazán kirázott nyomatékos basszussal, meleg közepekkel. A magasai nem szúrósak és nem vékonyodnak el, kicsit lekerekítettek.
Szóval számomra, telitalálat!
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Audio Note

Hozzászólás Szerző: chord »


Érdekelne pár vélemény a J, ill. E dobozokról; lássuk, a beírni merőknek milyen tapasztalatok gyűltek.
Pl.
DIY dobozok, mert tudom, hogy sokan csináljátok/csináltátok, anyagok, eltérések a rajztól, csillapítás, mennyi/milyen, gyapjú/gyári műanyag, stb...
Meg persze a keresztváltó, meg a szétrágott csont, hogy egy 2 filléres elkó hogy szólhat jól, meg a szokásos Mundorf/egyéb-csúcskondi paranoia, stb...
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Audio Note

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Audio Note

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Sziasztok!
Az E doboz belső csillapító anyagának az elhelyezéséről szeretnék információt kérni.
Köszönöm,L.
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tollact »


Köszi a választ! Én egyelőre csak enyhén szemezek az AN dobozokkal, ezért még nem ilyen konkrét a helyzet, de jól jöhet még!
Én egy K dobozt peremeztettem Budapesten, nem az Aubecknél, de teljesen meg voltam elégedve. Bejáratás után ugyanolyan jól szólt. Hasonlóképpen csináltattam ott JPW dobozokat is, több párat, azok is jók lettek.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Audio Note

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...hangdobozban levő hangszóró esetében a membrán mozgását többnyire jobban csillapítja a doboz, meg maga a rezgésbe hozott levegő, mint a membrán széle...
 
köszi, belegondolva valoszinüleg tenyleg igy lehetnek az eröviszonyok
a dobozba zart (vagy epp passziv membranos, vagy epp reflex vagy epp....) levegönek az aktivan kitériteni szánt membranra valo eröhatasa nyilvan konstrukciotipus, dobozmeret stb. függö, de valoszinü hangfrekvencias tartomanyu gyorsabb valtozasnal nagyobb eröhatasu, mint a perem.  (ellentetben igen lassu mozgassal, amikor ugye a levegö el tudna illanni)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Audio Note

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



hangsugárzók-javítása altopicban mar kerdeztem, de ott szükös reakcio erkezett, mivel itt most felmerült itt is kerdezem:
 
Mit mondanak a szakemberek: fel lehet ujitani / peremezni hangszorot "jol" ? nehez definialni a jot, de olyanra is gondolok, hogy a peremezes mechanikai tulajdonsagai egyezzenek meg a gyari ujjal - különben mas lesz a lengö rendszer mechanikai csillapitasa, viselkedese igy a hang is - gondolom en.
 
azaz pl. "gyarival" egyenerteküen fel lehet-e ujitani / peremezni ? es milyen összegböl (ha altalanos valasz igen szorna, kiszemelhetünk 1-2 ismertebb tipust is, legyen JBL L19, vagy regi nemet doboz pl. Canton) ? vagy sosem lesz ugyanolyan, mint amilyennek a gyarto akkoriban kigondolta, mert mas mechanikai tulajdonsagu lesz az uj peremezes (kiveve, ha gyari szettel es gondosan, szaktudassal keszül) ? esetleg azt gondoljatok, ennek nincs nagy szerepe ?
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1519191

Én azt gondolom, hogy alapvetően igen. Ha eredetivel megegyező, vagy ahhoz nagyon közeli a perem anyaga/tulajdonságai, akkor igen. Nem pontosan ugyanaz lesz, de olyan közel lesz hozzá, hogy a különbség nemigen hallható jó esetben. A hangdobozban levő hangszóró esetében a membrán mozgását többnyire jobban csillapítja a doboz, meg maga a rezgésbe hozott levegő, mint a membrán széle. Jóval olcsóbb javíttatni szakszerűen, mint újat venni, én így látom ezt a témát.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Audio Note

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Csárli, sokkal egyszerűbb, ha fölhívod   Aubeck Ferencet> 06702232066, tavaly mindenestül 3500.- Ft/db-ért permezte meg az AN dobozaimat, és ő szuper-profi
Köszi a választ! Én egyelőre csak enyhén szemezek az AN dobozokkal, ezért még nem ilyen konkrét a helyzet, de jól jöhet még!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Audio Note

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Idegességében biztosan megenne vagy egy kiló kaviárt, hogy visszanyerje a lelki egyensúlyát.
 
Makkos cipőben zokni nélkül,mert így szokott járni.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Audio Note

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Csárli, sokkal egyszerűbb, ha fölhívod   Aubeck Ferencet> 06702232066, tavaly mindenestül 3500.- Ft/db-ért permezte meg az AN dobozaimat, és ő szuper-profi
 
hangsugárzók-javítása altopicban mar kerdeztem, de ott szükös reakcio erkezett, mivel itt most felmerült itt is kerdezem:
 
Mit mondanak a szakemberek: fel lehet ujitani / peremezni hangszorot "jol" ? nehez definialni a jot, de olyanra is gondolok, hogy a peremezes mechanikai tulajdonsagai egyezzenek meg a gyari ujjal - különben mas lesz a lengö rendszer mechanikai csillapitasa, viselkedese igy a hang is - gondolom en.
 
azaz pl. "gyarival" egyenerteküen fel lehet-e ujitani / peremezni ? es milyen összegböl (ha altalanos valasz igen szorna, kiszemelhetünk 1-2 ismertebb tipust is, legyen JBL L19, vagy regi nemet doboz pl. Canton) ? vagy sosem lesz ugyanolyan, mint amilyennek a gyarto akkoriban kigondolta, mert mas mechanikai tulajdonsagu lesz az uj peremezes (kiveve, ha gyari szettel es gondosan, szaktudassal keszül) ? esetleg azt gondoljatok, ennek nincs nagy szerepe ?
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1519191

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Audio Note

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Úgy elképzeltem ennek a Peter gyereknek az arcát, amikor elküldöd a hangszórót,hogy cserélje ki a membránszélt garanciába.
Idegességében biztosan megenne vagy egy kiló kaviárt, hogy visszanyerje a lelki egyensúlyát.

Avatar
snadoki
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2009.05.05., kedd 16:00
Értékelés: 2

Audio Note

Hozzászólás Szerző: snadoki »

Német ebayon kb 50 euróért lehet venni a párat.
Írott cd-k

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Audio Note

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



És állja a postaköltséget is!
 
Egyébként van egy http://www.audionote.co.uk/downloads/sp ... eplace.pdf tutoriál, ami enyhén azt sugallja, hogy van nekik külön membránszél, persze lehet drágán.

"...lehet drágán?" az AN-nél nem lehet, biztos.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Audio Note

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Úgy elképzeltem ennek a Peter gyereknek az arcát, amikor elküldöd a hangszórót,hogy cserélje ki a membránszélt garanciába.
És állja a postaköltséget is!
 
Egyébként van egy http://www.audionote.co.uk/downloads/sp ... eplace.pdf tutoriál, ami enyhén azt sugallja, hogy van nekik külön membránszél, persze lehet drágán.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”