Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: William »

Igen vele szemezgetek...
Jelenleg Polk Audio LSi 15 és LSi 9 dobozaim vannak.
Ezekhez vettem az Avanti centert. Így ismertem meg a márkát.


Alex_Aston írta:
2023.02.18., szomb. 17:10
William írta:
2023.02.18., szomb. 16:54
Tulajdonosa lettem egy AVANTI Centernek. Hogy én ezt a márkát miért nem ismertem hamarabb :)
Elkezdtem nézegetni az álló dobozait is.....
;)

viewtopic.php?f=33&t=187279
NAD T778

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

William írta:
2023.02.18., szomb. 16:54
Tulajdonosa lettem egy AVANTI Centernek. Hogy én ezt a márkát miért nem ismertem hamarabb :)
Elkezdtem nézegetni az álló dobozait is.....
;)

viewtopic.php?f=33&t=187279
Csak a Marantz! :-D

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: William »

Tulajdonosa lettem egy AVANTI Centernek. Hogy én ezt a márkát miért nem ismertem hamarabb :)
Elkezdtem nézegetni az álló dobozait is.....
NAD T778

Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: GOB »

Alex_Aston írta:
2021.07.06., kedd 21:03
Ma hallgattam egy Scorpio II-est.
Qrva jó volt. Mindent tudott, amit én keresek egy hangfalban.

És érdekes módon ebben is ott voltak azok a mélyek, amiket kerestem sok hangfal esetén nem is olyan rég :smile29:
Örülök, hogy tetszettek a hallottak. Szívesen látlak máskor is. ;)
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ma hallgattam egy Scorpio II-est.
Qrva jó volt. Mindent tudott, amit én keresek egy hangfalban.

És érdekes módon ebben is ott voltak azok a mélyek, amiket kerestem sok hangfal esetén nem is olyan rég :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Ezt ma láttam élőben.
Gyönyörű, és képen nem jön át, de szinte hatalmas. Nagyon kívánatos doboz.

https://streamaudio.hu/audio-physic-cla ... angsugarzo
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Burtsa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2018.04.22., vas. 07:43
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Burtsa »

Köszönöm! Nekem is hasonló az elrendezés, bár a szoba nagyobb, de a hallgatói pozíció felé fordítással szórakoztam a legtöbbet, és nekem is így a legoptimálisabb, ahogyan te is írod.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Burtsa írta:
2021.01.27., szer. 20:57

És neked mi lett a megfelelő pozíció? Hogy állítottad be végeredményben? Nekem Avanti van, de amit írtok, minden AP-re igaz.
Ld. előző hozzászólást.
Tényleg nem tudom centikre és fokokra. El vannak húzva a falaktól, de a hátsó faltól nincs 1m ( inkább kb 80 cm). Az oldalsó falaktól több is, mint 1m). Be vannak forgatva a hallgatási pozíció irányába, de nem teljesen “néznek szembe” azzal. A szoba kb 22 nm, és majdnem négyzetes alakú (kb 4,5m x 4,9m).
Az érdekelt, hogy ez az 1m-es dolog általános szabály-e, mert nálam valahogy így jött ki... és hogy vajon jó lehetne-e az én szobámba az a Virgo is :rolleyes: Egyelőre csak elméletileg ;)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shelby írta:
2021.01.27., szer. 23:07
:napsut: Maradhat ! :napsut: Akik tudják a tuti m -eket , cm -eket , fokokat tegyék közzé :smile29: , hátha okosabbak lesznek az AP tulajok és Én is . :D
trane fórumtárs egyik kedvenc szórakozása a szurkapiszka, főleg ha igaza is van :D , szóval áthelyeztem a helyére.
Egyébként nem tudok centiket meg fokokat, mert nem centissel és szögmérővel helyeztem el a hangfalaimat, viszont az tény, hogy hosszasan kellett próbálkoznom az elhelyezéssel, és az érdekelt, hogy nálad is így volt-e a konkrét hangfalakkal, ill. a “legalább 1 méterre a faltól” dolgot alá tudod-e támasztani. De talán már mindegy is, ill. tényleg nem ott kellett volna megkérdeznem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Shelby
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2015.10.09., pén. 16:40
Értékelés: 113
Tartózkodási hely: Bp.-Angelland

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: Shelby »

:napsut: Maradhat ! :napsut: Akik tudják a tuti m -eket , cm -eket , fokokat tegyék közzé :smile29: , hátha okosabbak lesznek az AP tulajok és Én is . :D
 "Én úgy tanultam, hogy a világ az olyan, hogy az ember Fradi-drukker. A rendes magyar ember az Fradi-drukker. Vagy még egyszerűbb dolog ez: az ember fradista, ahogy a nap süt vagy a fű nő. "  ESTERHÁZY PÉTER

Avatar
Burtsa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2018.04.22., vas. 07:43
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: Burtsa »

Látom, a hirdető is lájkolta ezt. A képen látható felállásban tényleg van ott egy méter a mögötte lévő faltól? gondolkodik.gif
Ha nem, tényleg érdekelne, hogy ez mennyire ökölszabály ezeknál az AP-knél (nekem Classic10-eseim vannak, ami nyilván nem ez a kategória, de azokkal rengeteget tologattam és forgatgattam /centiket, fokokat/ amg megtaláltam a megfelelő pozíciót. Utána viszont... mintha meghazudtolnák a fizikát :smile53: )
[/quote]

És neked mi lett a megfelelő pozíció? Hogy állítottad be végeredményben? Nekem Avanti van, de amit írtok, minden AP-re igaz.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

azanyos írta:
2021.01.20., szer. 15:34
Ez tényleg high end hangot tud produkálni, az elhelyezésről annyit hogy nagy tér kell neki és a faltól minimum egy méterre el kell húzni, a két hangfalat egymáshoz képest is pontosan kell elhelyezni..
Látom, a hirdető is lájkolta ezt. A képen látható felállásban tényleg van ott egy méter a mögötte lévő faltól? gondolkodik.gif
Ha nem, tényleg érdekelne, hogy ez mennyire ökölszabály ezeknál az AP-knél (nekem Classic10-eseim vannak, ami nyilván nem ez a kategória, de azokkal rengeteget tologattam és forgatgattam /centiket, fokokat/ amg megtaláltam a megfelelő pozíciót. Utána viszont... mintha meghazudtolnák a fizikát :smile53: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

azanyos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 721
Csatlakozott: 2012.12.16., vas. 17:06
Értékelés: 78

Re: Audio Physic Virgo 2 mk3

Hozzászólás Szerző: azanyos »

Nálam elötte audio psyhic avanti volt, utána váltottam virgora, nem mondom hogy jobb volt csak más, nem adtam volna el ha nem jön egy Altec...

Dudi1976
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2018.10.15., hétf. 15:38
Értékelés: 5

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Dudi1976 »

Jozzz írta:
2020.03.06., pén. 14:45
Sziasztok,
Nagyon úgy látszik, hogy a AP nem épp a kedveltebb márkák között van idehaza :(
Ennek ellenére egy AP Classic 20 boldog tulajdonosa lettem ;peace;
Még most ismerkedek vele, de a legjobb hangfalam ami valaha volt.
Ha valaki olvassa, esetleg tud tanácsod adni, hogy milyen erősítőkkel, és kábelekkel alkot jól egy egységet? :smile53:

Üdv:
Józsi
Szia Józsi,

Nekem is volt Classic 20-am és megdöbbentő mennyire kicsi a doboz rezonancia "hangja", szinte mintha ott sem lenne a hangfal.

Kábelek közül szinte bármi jó, ami transzparens, ezt olcsó kábelek is teljesítik. Személy szerint a Canare 4S8 alapú kábeleket szeretem.

Erősítőből csövestől, Hypex NC250MP modulos D-osztályig mindennel hallgattam és mind, igaz másként jól szólt vele, inkább a te ízlésed kérdése.

A Classic 20 egy ponton szorul szerintem korrekcióra, legalábbis az itthoni akusztikus környezetben; a magasai nagyon szépek, de kicsit sok. Ezt a Volumio szoftver BruteFIR pluginjával (digitális equaliser) lehet korrigálni. Illetve mélyben is megérdemli a szoba hatásának korrekcióját, gyönyörű dobokat tud eléd varázsolni, ha a szoba nem erősíti túl a mélyeket.

Ha később tovább akarnád fejleszteni, akkor a VCF II Magnetic talpat érdemes rárakni. Sokat számít; a magasak, mélyek tűélesek lesznek, jó értelemben, mintha egy fotó lenne a zene, ami előtte életlen volt. Sajnos elég borsos az ára, de néha feltűnik használtan. Nálam most AP Tempo Plus alatt dolgozik, még abból is egy hallhatóan jobb hangfalat csinál.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Bodnapet írta:
2020.06.26., pén. 14:42
Mielőtt elkapkodnád a döntést: elcsatolás és akusztika.
Ja, már beszéltem fapacival.... :tutiok: Rajta vagyok az ügyön, bár nem biztos, hogy jut idő rá ezen a nyáron. Bár, ahogy eddig haladtam, bármi lehet... ;peace;

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Kishaver írta:
2020.06.20., szomb. 14:56
Nekem egyenlőre marad a Gold, bár kezdem elhinni, hogy az előtte lévő komponenseket sikerült olyan jól beszereznem, hogy a doboz már a minőségével a sorból nem fölfelé lóg ki, hanem lefelé.
Mielőtt elkapkodnád a döntést: elcsatolás és akusztika. Sajnos ezeket csak kicsit befolyásolja a jobb hangfal, ezt viszont itt sokan nem akarják elhinni...

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

nagyatt írta:
2020.06.20., szomb. 09:49
Peti, nem lenne korrekt osszevetni az MA-val, mert azota valtozott par komponens a rendszeremben.
NA ez a mondat mindent elárul! :) Jó fej vagy, hogy nem azzal indítottál: Nézd, sokkal jobb, mint a MA Gold 200... :) De amúgy utána szépen (barát kímélőn) le is vezetted. Elfogadom. Egyrészt magasabb kategóriába sorolandó az Avanti, másrészt meg jobban megkaptad azt, amit keresel... Nekem egyenlőre marad a Gold, bár kezdem elhinni, hogy az előtte lévő komponenseket sikerült olyan jól beszereznem, hogy a doboz már a minőségével a sorból nem fölfelé lóg ki, hanem lefelé. Nem olyan markánsan, de majd meglátjuk nekem mikor gurul el a gyógyszer.

Kívánom, hogy találj nyugalmat a bogártól. ;peace;

Online
Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Peti, nem lenne korrekt osszevetni az MA-val, mert azota valtozott par komponens a rendszeremben.
Az Avanti igy most szellosebb 3Dsebb szinpad teret hoz letre. Talan kevesbe tolja a kozepmelyet mint az MA, viszont az also frekik alacsonyabbra mennek es valahogy testesebbek a hangszerek. A vokal jobban jelen van(tudod ezt mondtam hogy hianyzik az MA ban nekem).
A magasak teren az MA is remekelt, igy talan ott veszem eszre a legkisebb kulonbseget a ketto kozott. Ami van az max annyi, hogy az Avanti kicsit finomabb lagyabb talan.
Amugy jovo heten jonnek meghallhatni(hifibogar nem hagy nyugodni), igy mar nem biztos, hogy meg tudom mutatni neked ;).
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

TE Attila! (mostanában /pár héten belül/ nem jutok el hozzád az fix) ....és most az Avanti mit mutat az Audiával HiD kábelekkel? Mondjuk a korábbi Gold 200-hoz képest....

Online
Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Szia,

én Audia Flight FL 3S-el hallgattam, és Hidiamond kábelezéssel. Bár már eladtam a Classic 20-at, de ár/érték arányban messze a legjobb hangfalam volt ami eddig nálam járt. Sajnos már kivezették a szériát és kapott egy utódot, így maximum csak használtan lehet taláni a piacon belőle példányt.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Jozzz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2016.07.18., hétf. 18:02
Értékelés: 9

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Jozzz »

Sziasztok,
Nagyon úgy látszik, hogy a AP nem épp a kedveltebb márkák között van idehaza :(
Ennek ellenére egy AP Classic 20 boldog tulajdonosa lettem ;peace;
Még most ismerkedek vele, de a legjobb hangfalam ami valaha volt.
Ha valaki olvassa, esetleg tud tanácsod adni, hogy milyen erősítőkkel, és kábelekkel alkot jól egy egységet? :smile53:

Üdv:
Józsi
Dynaudio Contour 20 - Audio Hungary Qualiton A50i - Auralic Aries G1 - M2TECH Young DSD +lineáris táp - Niagara 1200 - Pillartech Audio rack

Online
Avatar
dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 585
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 20:12
Értékelés: 90

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Köszi szépen! leborulok.gif

Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: GOB »

dpeti1970 írta:
2018.10.23., kedd 14:22
Keresnék fórumtársat akinél nagyobb AP álló dobozt meglehetne hallgatni, Virgo,Avanti, Scorpio, ! :smile53: :smile53:
Nálam Scorpio II-esek zenélnek, és nagyon elégedett vagyok velük. :smile29:
Ha gondolod, és persze van kedved hozzá, összehozhatunk egy meghallgatást. :rolleyes:
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Adorjan74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.10.21., vas. 17:20
Értékelés: 3

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: Adorjan74 »

Tidal is megoldhato, tuningolt ethernet halozattal, 😀

Online
Avatar
dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 585
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 20:12
Értékelés: 90

Re: Audio Physic - No Loss Of Fine Detail

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Above and Beyond ;peace; ;peace; ;peace; ;peace;

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”