Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


a 601-be belehallgattunk, nem torzított...Ne általánosítsunk...
mi is.
torzít, nem is kicsit, nagyon. punktum.
hallgass bele máshol is.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Minden hangfal torzít...

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az Echotech-eket FELEJTSD EL úgy ahogy van!!! mert már alacsony hangerőn is torzítanak.
viszont az említett swans d3.1 egy hivox tuninggal nagy meglepetéseket okoz(hat)!

a 601-be belehallgattunk, nem torzított...Ne általánosítsunk...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nálad leginkább a dobozban lesz a kutya elásva...Olyan dobozt kell keresned ami kellően dinamikus, én mély...ATC-nél is hallgatóznék a helyedben, oda is elviheted a cuccaid, van Pesten és Szegeden is bemutató terme...Amiket ajánlani tudok az a Swans D3.1,  Echotech CA-168,    Echotech LS-601, ez utóbbi kettő olcsóbb darab, de érdemes meghallgatni őket.
Köszi, megnézem őket. Illetve hallgatom...

az Echotech-eket FELEJTSD EL úgy ahogy van!!! mert már alacsony hangerőn is torzítanak.
viszont az említett swans d3.1 egy hivox tuninggal nagy meglepetéseket okoz(hat)!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Nálad leginkább a dobozban lesz a kutya elásva...Olyan dobozt kell keresned ami kellően dinamikus, én mély...ATC-nél is hallgatóznék a helyedben, oda is elviheted a cuccaid, van Pesten és Szegeden is bemutató terme...Amiket ajánlani tudok az a Swans D3.1, Echotech CA-168, Echotech LS-601, ez utóbbi kettő olcsóbb darab, de érdemes meghallgatni őket.
Köszi, megnézem őket. Illetve hallgatom...

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nálad leginkább a dobozban lesz a kutya elásva...Olyan dobozt kell keresned ami kellően dinamikus, én mély...ATC-nél is hallgatóznék a helyedben, oda is elviheted a cuccaid, van Pesten és Szegeden is bemutató terme...Amiket ajánlani tudok az a Swans D3.1, Echotech CA-168, Echotech LS-601, ez utóbbi kettő olcsóbb darab, de érdemes meghallgatni őket.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


szerk: viszont gyalog járom a várost, így meg macerás a saját cuccaimat vinni a hallgatózáshoz.

Szerintem menj el Laciékhoz,ha pesti vagy.
Vidd el az erősítődet is.
ATC-Bp néven megtalálod itt a fórumon.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Azt tudom javasolni, h fogd meg a saját kis lemezed, és indulj el hallgatózni, ott állj meg amiben hallasz valami olyat ami hasonlóan megfog mint amit otthon hallottál...Ne multiknál hallgatózz, mert az nem lesz alternatíva...Minél több rendszert és dobozt hallgatsz meg annál inkább kikristályosodik, h tulajdonképpen mi is az amit keresel...A legjobb ismerősöknél, vagy kisebb bemutatótermekbe elmenned hallgatózni.
Itt tartok most. Eddig három helyen jártam, előjegyzésben van még kettő. Az egyikbe még visszamegyek az erősítőmmel, ha visszakapom, mert az a JBL piszkálja a fantáziámat, de nagyon. De az a gond, hogy az eddig kipróbáltak egyikén sem éreztem 100%-ig azt, amit vártam. És abszolúte nem tartom kizártnak, hogy hiába a "nagy név" az erősítőn, CD lejátszón, esetleg nem is hangfalakkal volt gond, hanem az egyéb alkatrészekkel.
 
szerk: viszont gyalog járom a várost, így meg macerás a saját cuccaimat vinni a hallgatózáshoz.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Ha tudnám, akkor az eladónak megmondanám, hogy ennek megfelelőt keresek. Sajnos nem tudom. Csak annyit, amit leírtam: valószínűleg azt a "dübörgést" - sajnos ez nem olyasmi, amit technikai paraméterekkel le tudnék írni.

Nyugi,segíteni fogunk.
Kérdéseim:
mekkora szoba?
Milyen zenei stílus?
Mekkora a keret összeg?
Milyen erősítővel hajtanád?

Nyugodt vagyok (most még... amíg bízom benne, hogy meglesz rá a pénz )
 
Kb. 4x6-os szoba, sok bútorral, a hangfalak a sarokba pakolt, nagyjából 2m széles szekrényre kerülnének. Egy Technics SA-GX100L receiverről szólna (meg egy Pioneer CD lejátszóról, de ennek most nem tudom a konkrét típusát. Hordozóréteggel felfelé kell belerakni a CD-t, ha ez segít). Lesz rá max. 200ezer úgy, hogy ebbe bele kell férni a Technics javításának, illetve ha javíthatatlan, akkor cseréjének is. Zenei stílus, ahogy korábban is írtam: szinte minden.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ahhoz hogy tudjam miféle útról van szó, többet kellene tudjak az elvárásaidról, és hogy igazán mi az amit keresel a hangban...

Ha tudnám, akkor az eladónak megmondanám, hogy ennek megfelelőt keresek. Sajnos nem tudom. Csak annyit, amit leírtam: valószínűleg azt a "dübörgést" - sajnos ez nem olyasmi, amit technikai paraméterekkel le tudnék írni.

Azt tudom javasolni, h fogd meg a saját kis lemezed, és indulj el hallgatózni, ott állj meg amiben hallasz valami olyat ami hasonlóan megfog mint amit otthon hallottál...Ne multiknál hallgatózz, mert az nem lesz alternatíva...Minél több rendszert és dobozt hallgatsz meg annál inkább kikristályosodik, h tulajdonképpen mi is az amit keresel...A legjobb ismerősöknél, vagy kisebb bemutatótermekbe elmenned hallgatózni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Méterben vagy forintban?

Közben látom,hogy az első az már nem kérdés.
Oda vagy egy álló,vagy egy komolyabb monitor kell.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha tudnám, akkor az eladónak megmondanám, hogy ennek megfelelőt keresek. Sajnos nem tudom. Csak annyit, amit leírtam: valószínűleg azt a "dübörgést" - sajnos ez nem olyasmi, amit technikai paraméterekkel le tudnék írni.

Nyugi,segíteni fogunk.
Kérdéseim:
mekkora szoba?
Milyen zenei stílus?
Mekkora a keret összeg?
Milyen erősítővel hajtanád?

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


 
A szoba kb. 4x6m-es, a rövidebb fal sarkában a bútor, amire a hangszórók kerülhetnek, viszonylag telizsúfolva bútorokkal.

mekkora a keret?

Méterben vagy forintban?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ha a tulajdonos kínai, akkor egyértelmű a minőségromlás? Én inkább azt látom, hogy amit ott gyártanak, azok a holmik tudnak elég vacakra sikeredni.

nem.
Sajnos minden az árakról szól,amit a piac diktál.
Ugyan annak a cégnek lehetnek nagyon sz@r és nagyon jó dobozai is.
Mondhatni,a kínai termékekhez picit értek.
Azokkal a termékekkel van gond,amiket elsősorban a multiknak gyártottak.Itt csak az ár számít.az a gond,hogy egy termék sokszor sok kézen kerseztül megy,így ha azt akarják,hogy jó legyen az ára,akkor csak minőségromlás álltal lehet elérni ezt.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Ahhoz hogy tudjam miféle útról van szó, többet kellene tudjak az elvárásaidról, és hogy igazán mi az amit keresel a hangban...

Ha tudnám, akkor az eladónak megmondanám, hogy ennek megfelelőt keresek. Sajnos nem tudom. Csak annyit, amit leírtam: valószínűleg azt a "dübörgést" - sajnos ez nem olyasmi, amit technikai paraméterekkel le tudnék írni.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt az utat igy meg sajnos neked kell végigjárni, mert ugyan azt a  hangot más rendszerrel nem fogod visszakapni...És sajnos mi meg nem tudjuk, h téged akkor abban a hangban mi az ami megfogott, h ennyire ragaszkodsz hozzá.

Najó, de azért kérdeztem itt, mert gondoltam, volt aki már bejárta ezt az utat, ne kelljen újrakezdeni.

Ahhoz hogy tudjam miféle útról van szó, többet kellene tudjak az elvárásaidról, és hogy igazán mi az amit keresel a hangban...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


.Egyébként ez a Tannoy Mercury M2 , már nem kapható doboz, az utódokat volt szerencsém hallani, sajnos fura módon lejjebb esett a minőség...
Mert kínai tömeggyártás váltotta fel az eddigi európait.
A legolcsóbb szériáknál már csak az ár számít.

Szomorú...

Sajnos ez tény.
Nézd meg a KEF olcsóbb szériáját.Az egy okádék.Mindent kispóroltak belőle,ami csak lehetséges.
Pénteken vettem egy Mission dobozt.ez ráadásul nem is a legkisebb szériába tartozik.No ilyet sem vennék többet.
Egy ilyet:792-es
http://www.mission.co.uk/model.php?mode ... ector_id=1


Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez egy kínai cég álltal birtokló márkák felsorolása:
 


Ha a tulajdonos kínai, akkor egyértelmű a minőségromlás? Én inkább azt látom, hogy amit ott gyártanak, azok a holmik tudnak elég vacakra sikeredni.

Nem egyértelmű, és nem is igazán ez a romlás oka...Leginkább a sporolás, és a piac diktálta kereslet lett az oka ennek...Miért csinálja meg jobbra, ha ezen az áron is ugyan annyi a kereslet belőle_? Ez üzlet semmi több...A Kínai termékek is tudnak igen komolyak és minőségi termékek lenni, van is köztük nem is egy...De van ami ott is katasztrófa.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Ezt az utat igy meg sajnos neked kell végigjárni, mert ugyan azt a hangot más rendszerrel nem fogod visszakapni...És sajnos mi meg nem tudjuk, h téged akkor abban a hangban mi az ami megfogott, h ennyire ragaszkodsz hozzá.

Najó, de azért kérdeztem itt, mert gondoltam, volt aki már bejárta ezt az utat, ne kelljen újrakezdeni.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát nem tudom neked mi az a elég mély, de ez a kis doboz, mélyebbre ment mint a videotonom, és nem döng, hanem kellően mély...
Ezért is írtam, hogy nem igazán hangminőségről szól ez a keresgélés, inkább azt a rég megszokott hangot szeretném visszakapni egy mostani darabtól.

Ezt az utat igy meg sajnos neked kell végigjárni, mert ugyan azt a hangot más rendszerrel nem fogod visszakapni...És sajnos mi meg nem tudjuk, h téged akkor abban a hangban mi az ami megfogott, h ennyire ragaszkodsz hozzá.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Ez egy kínai cég álltal birtokló márkák felsorolása:
 


Ha a tulajdonos kínai, akkor egyértelmű a minőségromlás? Én inkább azt látom, hogy amit ott gyártanak, azok a holmik tudnak elég vacakra sikeredni.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Hát nem tudom neked mi az a elég mély, de ez a kis doboz, mélyebbre ment mint a videotonom, és nem döng, hanem kellően mély...
Ezért is írtam, hogy nem igazán hangminőségről szól ez a keresgélés, inkább azt a rég megszokott hangot szeretném visszakapni egy mostani darabtól.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Itt nem lehet nevekről beszélni, esetleg típusokról...Mekkora szobában lenne a rendszer, és milyen zenei stílus amit a legtöbbet hallgatsz?

Hm... jó kérdés. Trashmetáltól Bachig elég sokfélét hallgatok.
Nem igazán a hanghűség az izgalmas számomra, hanem az, hogy azt a régen megszokott hangzást kapjam vissza.
 
A szoba kb. 4x6m-es, a rövidebb fal sarkában a bútor, amire a hangszórók kerülhetnek, viszonylag telizsúfolva bútorokkal.

Árulnak pont most itt egy Vidi dobozt,ha mendenáron ehhez ragaszkodsz.
Jó állapotban van:
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=19233

kollégámé is ilyen és még kapcsz hozzá sztereó erősítőt és cd játékost na meg decket.
 
itt
 
és ez irányár.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


.Egyébként ez a Tannoy Mercury M2 , már nem kapható doboz, az utódokat volt szerencsém hallani, sajnos fura módon lejjebb esett a minőség...
Mert kínai tömeggyártás váltotta fel az eddigi európait.
A legolcsóbb szériáknál már csak az ár számít.

Szomorú...
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


.Egyébként ez a Tannoy Mercury M2 , már nem kapható doboz, az utódokat volt szerencsém hallani, sajnos fura módon lejjebb esett a minőség...
Mert kínai tömeggyártás váltotta fel az eddigi európait.
A legolcsóbb szériáknál már csak az ár számít.
 
Gondolom ezen a listán is páran meg fognak lepődni.
Ez egy kínai cég álltal birtokló márkák felsorolása:
Wharfedale
QUAD
audiolab
mission
castle acoustics
wharfedale pro
quad industrial
apogee lighting
coef
fal
iag yachts
surgex
http://www.internationalaudiogroup.com/

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”