Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Na kezd alakulni a kép, már csak azt kell eldöntenem, hogy KEF C1,C3,C6-os szettem legyen, vagy Polkaudio TSi(100,200,CS10)??? A polk most akciós de igy is picit drágább mint a KEF,de sokkal szebb.
Ez a nehéz kérdés.
Vélemény?
Üdv.


Nem akarlak megbántani de amennyiért ezeket megkapod annyiért már sokkal különb dobozokat is vehetnél...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na kezd alakulni a kép, már csak azt kell eldöntenem, hogy KEF C1,C3,C6-os szettem legyen, vagy Polkaudio TSi(100,200,CS10)??? A polk most akciós de igy is picit drágább mint a KEF,de sokkal szebb.
Ez a nehéz kérdés.
Vélemény?
Üdv.


 
ezeket mi alapján választottad ki?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nem igazán tudok különbséget tenni köztük, mert más helyen, más vassal hallottam őket.
Ezért gondoltam, hogy itt a fórumon a sokat hallott/látott emberektől kérek tanácsot.
 
Üdv.


Na látod ez a baj a véleményünkel!
Szerintem nagyon kevés ember van itt aki azonos rendszerben hallotta ezeket a dobozokat és olyan az ízlésvilága mint neked...
De lehet hogy nincs is nagy különbség köztük...
Nem rosszból írom!
Egyébként a régi KEF iQ3-nak jó volt a hangja...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »




Hangra melyik jön be?


 
Nem igazán tudok különbséget tenni köztük, mert más helyen, más vassal hallottam őket.
Ezért gondoltam, hogy itt a fórumon a sokat hallott/látott emberektől kérek tanácsot.
 
Üdv.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Na kezd alakulni a kép, már csak azt kell eldöntenem, hogy KEF C1,C3,C6-os szettem legyen, vagy Polkaudio TSi(100,200,CS10)??? A polk most akciós de igy is picit drágább mint a KEF,de sokkal szebb.
Ez a nehéz kérdés.
Vélemény?
Üdv.


 

Hangra melyik jön be?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »


Na kezd alakulni a kép, már csak azt kell eldöntenem, hogy KEF C1,C3,C6-os szettem legyen, vagy Polkaudio TSi(100,200,CS10)??? A polk most akciós de igy is picit drágább mint a KEF,de sokkal szebb.
Ez a nehéz kérdés.
Vélemény?
Üdv.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



lehet hogy két jobb front jobb hangot fog adni, mint két gagyibb egy gagyibb centerrel ugyanabból a pénzmagból. Most 50ezer forintról beszélünk, ahol azért messze nem tökéletes dolgokat árulnak.
 
Mellesleg ki és hol erőltetett bármit is?


Nem is neked címeztem csak úgy általában, mert a hifisek szeretik rábeszélni az embert mozinál is a 2.0-ra...Nem egy eset volt már itt a fórumon is erre...

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


lehet hogy két jobb front jobb hangot fog adni, mint két gagyibb egy gagyibb centerrel ugyanabból a pénzmagból. Most 50ezer forintról beszélünk, ahol azért messze nem tökéletes dolgokat árulnak.
 
Mellesleg ki és hol erőltetett bármit is?

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok,
én is szeretnék a közeljövőben vásárolni egy centert és 2db polcsugárzót frontnak, mert álló hangfalak nem jöhetnek számításba sajnos.
A kérdésem az lenne, hogy ezeket szettben érdemes venni, vagy ha veszek 2 polcsugárzót akkor ahhoz nézhetek esetleg más márkából centert?
Valamint milyen polcsugárzót ajánlanátok 50eFt alatt?
Az erősítőmön az áll, hogy 6-16ohm. (Pio vsx-520)
Használt is érdekelne de lehetőleg bükk vagy vmi hasonló világos fa szinben.
Köszi.


Nem szentírás, h egyforma legyen, mert mindenképp más hangja van a centernek a vágás és a váltó miatt...Nekem pld az idegen center sokkal jobban szól a rendszeremben, mint a frontok saját centere...Meg kell találéni azt a hangkaraktert ami nem üt el annyira, és potolható bármivel...

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha mozihoz lesz akkor kell a center, azt nem lehet kispórolni, mert akkor nem mozis hang, hanem sztereó lesz...Én is kipróbáltam sok dolgot, de a centert mozin nem lehet helyettesíteni...Bármit próbáltam teljesen más hangot kaptam aminek semmi köze nem volt már a mozihoz...Nem szabad a kettőt keverni, akinek nincs igénye mozin a sok csatornára az az ő baja, illetve nem baja ha tetszik neki, de másokra nem szabad ráerőltetni...Engem is próbáltak már nem egyszer meggyőzni, de soha nem sikerült....Ahogy a moziból nem lesz zeneszoba ugy a zeneszobából sem lesz moziszoba Kell a center punktum

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »



Ha kicsi a szoba és a két front nem lenne egymástól szerintem nem is kell center. Mekkora a szoba amúgy?


Nem mondod komolyan...center mindenképpen kell, és ebben nem a szoba mérete a döntő.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Szétcsúszott a rajzom.
Elhiszem amit mondasz de nem tetszik a design-ja és a szine se sajnos.
Üdv.


Amire mindenképpen figyelj hogy ne bútort vegyél... hanem hangot!!!
 
A színe ennek sem passzolna a fenyőhöz... de hangban jobb mint a W2 (hallottam egymás mellett a jobbal is): http://www.avx.hu/fo...haron-callisto/
Én unom már kerülgetni a mozit!
 
Béla!
Mielőtt bármit is mondanál ill. írnál! Ez az én véleményem! Tudom hogy másként látjuk és halljuk a dolgokat!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szétcsúszott a rajzom.
Elhiszem amit mondasz de nem tetszik a design-ja és a szine se sajnos.
Üdv.


 
nézd meg a többit is,amiket ajánlottam.A W2 a legolcsóbb.

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »


Szétcsúszott a rajzom.
Elhiszem amit mondasz de nem tetszik a design-ja és a szine se sajnos.
Üdv.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Van egy KEF C4 aktív szubom is a mélyekre. De amugy a nappali téglalap alakú és a rendszer keresztben a bal felében van. Szóval gondolom igy már nem az egész méret játszik.
 
Valahogy igy:
.........................
. M C M .
. W . 4,3m
. .
. S S .
.........................
 
Üdv.


 
A Sound Art-nál jobb dobozt ennyi pénzért nem fogsz tudni újonnan venni ez tény.
A használt meg lutri.Ha szerencséd van,akkor nem hajtották szét.Ha nincs,akkor vehetsz bele méregdrágán hangszórót,ha kapsz bele.

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »


Van egy KEF C4 aktív szubom is a mélyekre. De amugy a nappali téglalap alakú és a rendszer keresztben a bal felében van. Szóval gondolom igy már nem az egész méret játszik.
 
Valahogy igy:
.........................
. M C M .
. W . 4,3m
. .
. S S .
.........................
 
Üdv.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Itt az aprón árulnak egy Wharfedale Pacific Evolution 8 monitort ahhoz mit szóltok?
 
Üdv.


 
ajaj
Az a 13 cm-es mély nagyon kicsi lenne ekkora szobába.

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »


33nm a szoba most 2,3m-re van egymástól a két front és mivel kicsik nagyon jól kiegészíti őket a center. Szóval a centert nem spórolnám ki. Csak a jelenlegieket szeretném lecserélni valami normálisra. Sajnos az atc által linkelt dobozok szinvilága abszolút nem menne a fenyőbútorunkhoz. Pedig a Sound Art W2-nek nagyon csábító az ára.
Itt az aprón árulnak egy Wharfedale Pacific Evolution 8 monitort ahhoz mit szóltok?
 
Üdv.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Valamint milyen polcsugárzót ajánlanátok 50eFt alatt?
Az erősítőmön az áll, hogy 6-16ohm. (Pio vsx-520)
Használt is érdekelne de lehetőleg bükk vagy vmi hasonló világos fa szinben.
Köszi.


 
Én ezeket ajánlom:
Swans RM600R
CAV DP 265
Sound Art L2
Sound Art W2

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ha kicsi a szoba és a két front nem lenne egymástól szerintem nem is kell center. Mekkora a szoba amúgy?

Avatar
rsf
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2011.03.05., szomb. 21:35
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: rsf »


Sziasztok,
én is szeretnék a közeljövőben vásárolni egy centert és 2db polcsugárzót frontnak, mert álló hangfalak nem jöhetnek számításba sajnos.
A kérdésem az lenne, hogy ezeket szettben érdemes venni, vagy ha veszek 2 polcsugárzót akkor ahhoz nézhetek esetleg más márkából centert?
Valamint milyen polcsugárzót ajánlanátok 50eFt alatt?
Az erősítőmön az áll, hogy 6-16ohm. (Pio vsx-520)
Használt is érdekelne de lehetőleg bükk vagy vmi hasonló világos fa szinben.
Köszi.

Avatar
sagirobi79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 21:06
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: sagirobi79 »

Köszönöm a hozzászólásokat, időközben nézelődtem még kicsit a Tannoy háza táján, a Mercury Fusion 1-et már nem gyártják de sok helyen még lehet kapni. Van helyette Mercury V1, hasonló árban, erről van valami vélemény? Köszi!!!

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
Másik fórumon is felvetettem a kérdést: "Hangfal vásárlás előtt állok. Kiszemelt erősítőm a NAD 315BEE vagy ha a keret nem engedi akkor NAD 310 használtban. Kisméretű polchangfalakat szeretnék hozzá, 10m2-es szobába. Hangfalak közül pedig Mission (M31i vagy valami hasonló) ill. Tannoy (Fusion1 vagy hasonló) között vacilálok. Amíg nem tudok személyesen bemenni a hifibarlangba hogy személyesen meghallgassam és összehasonítsam őket addig írhatna róluk az akinek van tapasztalata ezekről. Hallgatott zenéim: pop, rock, akusztikus, elekrtonikus zene." Köszönöm a segítséget!


 
Én ezzel tennék egy próbát a helyedben. Nagyon jó hang bagóért.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
Másik fórumon is felvetettem a kérdést: "Hangfal vásárlás előtt állok. Kiszemelt erősítőm a NAD 315BEE vagy ha a keret nem engedi akkor NAD 310 használtban. Kisméretű polchangfalakat szeretnék hozzá, 10m2-es szobába. Hangfalak közül pedig Mission (M31i vagy valami hasonló) ill. Tannoy (Fusion1 vagy hasonló) között vacilálok. Amíg nem tudok személyesen bemenni a hifibarlangba hogy személyesen meghallgassam és összehasonítsam őket addig írhatna róluk az akinek van tapasztalata ezekről. Hallgatott zenéim: pop, rock, akusztikus, elekrtonikus zene." Köszönöm a segítséget!


Az apróban meg kell venni a Tannoy monitorokat!!!
 
Mivel kicsi az alapterület ezért mindenképpen elsőrefis dobozt keres!
A Missiont nem preferálom ebben a kategóriában...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
sagirobi79
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.02.23., szer. 21:06
Értékelés: 1

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: sagirobi79 »


Sziasztok!
Másik fórumon is felvetettem a kérdést: "Hangfal vásárlás előtt állok. Kiszemelt erősítőm a NAD 315BEE vagy ha a keret nem engedi akkor NAD 310 használtban. Kisméretű polchangfalakat szeretnék hozzá, 10m2-es szobába. Hangfalak közül pedig Mission (M31i vagy valami hasonló) ill. Tannoy (Fusion1 vagy hasonló) között vacilálok. Amíg nem tudok személyesen bemenni a hifibarlangba hogy személyesen meghallgassam és összehasonítsam őket addig írhatna róluk az akinek van tapasztalata ezekről. Hallgatott zenéim: pop, rock, akusztikus, elekrtonikus zene." Köszönöm a segítséget!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”