Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Aranyos a történet is hozzá:"
-Ez a kicsi szól? És melyik sub szól még?
-Semelyik!
-És mennyibe kerül?
-600$!
-Egy db?
-Nem a pár!
- :blink: :blink: "
 
Kíváncsi lennék mire ideérne mennyi lenne az ára? Ha csak nem Béla ...


 
Szerintem ez a doboz semmivel sem lehet jobb,mint az LS3/5.
A megépítése is komolyabb.129000 Ft az ára.Amerikában meg 980 USD
 
Grant Fidelity LS3/5A Studio Monitor - MSRP US$980.00/pair
http://grantfidelity...LS3-5A_Speakers
Még annyit,hogy a zongoralakkos az olcsóbb,mint a mienk.



Avatar
ulyses
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009.11.26., csüt. 12:27
Értékelés: 4

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: ulyses »



ACES 2010-es Las Vegasi Show-n egy 600 dolláros kis doboz kapta a legjobbnak járó elismerést:
Best Small Speaker Value
http://www.stereomojo.com/CES%202010%20 ... Awards.htm


Aranyos a történet is hozzá:"
-Ez a kicsi szól? És melyik sub szól még?
-Semelyik!
-És mennyibe kerül?
-600$!
-Egy db?
-Nem a pár!
- :blink: :blink: "
 
Kíváncsi lennék mire ideérne mennyi lenne az ára? Ha csak nem Béla ...
PROJ:Mitsubishi HC3100 - HTPC:HP Microserver+RadeonHD5450 - REC:Yamaha RX-V563 - MP:Squeezebox Duet - CD:Yamaha CDX-396 - DVD:Yamaha DVD-S663 - FRONT:Dali C6+Soundcare Superspike - CENTER:Dali Cc - SURROUND:Dali C1 - SUB:Dali Concept Sub - KÁBEL:Audioquest X/Forest HDMI, Neotech 1440BI/Mono, Profigold PGA42 - FÜLES:HD555,HD202 - GITÁR:Yamaha F310 :-)

Avatar
csigafej
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.10.25., hétf. 21:13
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: csigafej »


Sziasztok,
 
Van egy pár Bose 201 series III hangfalam, cserélt magas hangsugárzókkal, védőháló nélkül, szerintetek mennyit érhetnek?
 
Köszi, gyuri

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Itt találhatók a termékeik:
http://www.silverlineaudio.com/modules. ... icle&sid=2
A tulajdonos:


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


ACES 2010-es Las Vegasi Show-n egy 600 dolláros kis doboz kapta a legjobbnak járó elismerést:
Best Small Speaker Value
http://www.stereomojo.com/CES%202010%20 ... Awards.htm


Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: szocsa »


Ma meghallgattunk pár dobozt az egyik fórumtaggal.Swans M1,SwansTS6,Jungson LS3/5 és Mission 752
Kb 25 nm-es a szobája,de elég fura elrendezésű.
Mivel elég nagy a szoba,így a TS6 és az M1 jöhetett számításba.
Az M1-et választotta,mert a tere és a magasai neki jobban tetszett.Mikor rátóltuk a falra kb 20-30 cm-re a mély nem lett bafyon zavaró,de lényegesen több lett.Ő kb így fogja tudni hallgatni.A Mission nagyon nem tetszett egyikönknek sem.Eléggé érződött,hogy nem túl merev a doboza.Kisebb hangerőn egyébként szépen szólt,a tere is rendben volt,de bocs haza kell,hogy beszéljek:nem egy kategória az M1-el sem minőségben,sem kivitelben.

Azért elgondolkodtató Asszem 200e a Mission & közepes hangerőn berezonált a doboz... Ami a falratolást illeti, a szoba kiváló akusztikája elnyeli a többlet mélyeket, így a hangzás közel optimális.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Sziasztok! 
Legyetek szívesek segítsetek nekem, az a problémám, hogy van 1 Wharfedale Valdus Centre hangfalam, aminek egyik mélyközép hangszórónak kiszakadt a membránja, ezért szeretnék újat vásárolni.
Keresgettem a google-lal és erre a linkre akadtam:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=A ... 598#table3
 
Itt van ugyanolyan 1040-es Wharfedale hangszóró, ami kellene nekem, de semmi elérhetőséget nem találok. Bocsi, ha láma kérdés, de nem tudjátok véletlenül, hogy kié lehet a hirdetés? Köszi előre is a segítséget!

Ha minden igaz akkor válaszoltam a hangfalas topicban.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
bitcho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.12.13., szomb. 12:05
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: bitcho »


Köszi, a lap alján láttam én is visaton német honlap linket, de az csak a vistaon típusra vonatkozó hivatkozás szerintem, nekem a wharfedale kellene ugye, meg valószínűleg egy ember hírdetése az egész, ezért szeretném megtalálni, hogy kié lehet. Azért köszönöm szépen a segítséget!
Jogos.. Talán lesz valaki aki felismeri a táblázatot..

Avatar
metrichye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.11.21., vas. 12:54
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: metrichye »


Sziasztok! 
Legyetek szívesek segítsetek nekem, az a problémám, hogy van 1 Wharfedale Valdus Centre hangfalam, aminek egyik mélyközép hangszórónak kiszakadt a membránja, ezért szeretnék újat vásárolni.
Keresgettem a google-lal és erre a linkre akadtam:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=A ... 598#table3
 
Itt van ugyanolyan 1040-es Wharfedale hangszóró, ami kellene nekem, de semmi elérhetőséget nem találok. Bocsi, ha láma kérdés, de nem tudjátok véletlenül, hogy kié lehet a hirdetés? Köszi előre is a segítséget!

Szia!
 
Kicsit tovább kattintgattam, s erre az oldalra jutottam.. sztem itt kérdezz utána
 
Visaton

Szia!
 
Köszi, a lap alján láttam én is visaton német honlap linket, de az csak a vistaon típusra vonatkozó hivatkozás szerintem, nekem a wharfedale kellene ugye, meg valószínűleg egy ember hírdetése az egész, ezért szeretném megtalálni, hogy kié lehet. Azért köszönöm szépen a segítséget!

Avatar
bitcho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.12.13., szomb. 12:05
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: bitcho »


Sziasztok! 
Legyetek szívesek segítsetek nekem, az a problémám, hogy van 1 Wharfedale Valdus Centre hangfalam, aminek egyik mélyközép hangszórónak kiszakadt a membránja, ezért szeretnék újat vásárolni.
Keresgettem a google-lal és erre a linkre akadtam:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=A ... 598#table3
 
Itt van ugyanolyan 1040-es Wharfedale hangszóró, ami kellene nekem, de semmi elérhetőséget nem találok. Bocsi, ha láma kérdés, de nem tudjátok véletlenül, hogy kié lehet a hirdetés? Köszi előre is a segítséget!

Szia!
 
Kicsit tovább kattintgattam, s erre az oldalra jutottam.. sztem itt kérdezz utána
 
Visaton

Avatar
metrichye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.11.21., vas. 12:54
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: metrichye »


Sziasztok!
 
Legyetek szívesek segítsetek nekem, az a problémám, hogy van 1 Wharfedale Valdus Centre hangfalam, aminek egyik mélyközép hangszórónak kiszakadt a membránja, ezért szeretnék újat vásárolni.
Keresgettem a google-lal és erre a linkre akadtam:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?act=A ... 598#table3
 
Itt van ugyanolyan 1040-es Wharfedale hangszóró, ami kellene nekem, de semmi elérhetőséget nem találok. Bocsi, ha láma kérdés, de nem tudjátok véletlenül, hogy kié lehet a hirdetés? Köszi előre is a segítséget!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


A Spendor SP2 meg ilyesmi:
(gyári állapotú =porvédő nélküli)
(egyesek szerint jobb, mint a 2200 GBP -s SP2/3R...)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


Salaca,
 
"hangszeres barokk kamarazene, énekes egyházi zene szintén ebből a korból"
 
fülelj meg egy ls 3/5a -t - lehetőleg régit, KEF B110 / T27 hangszórókkal, eredeti váltóval;
vagy egy Spendor SP2 -t.
Mindkettőből tudok használtat.
 
Ha találtál jobbat, oszd meg velünk.
 
LS3/5a belül ilyesmi legyen:


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ma meghallgattunk pár dobozt az egyik fórumtaggal.
Swans M1,SwansTS6,Jungson LS3/5 és Mission 752
Kb 25 nm-es a szobája,de elég fura elrendezésű.
Mivel elég nagy a szoba,így a TS6 és az M1 jöhetett számításba.
Az M1-et választotta,mert a tere és a magasai neki jobban tetszett.Mikor rátóltuk a falra kb 20-30 cm-re a mély nem lett bafyon zavaró,de lényegesen több lett.Ő kb így fogja tudni hallgatni.A Mission nagyon nem tetszett egyikönknek sem.Eléggé érződött,hogy nem túl merev a doboza.Kisebb hangerőn egyébként szépen szólt,a tere is rendben volt,de bocs haza kell,hogy beszéljek:nem egy kategória az M1-el sem minőségben,sem kivitelben.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor én is kérnék egy kis segítséget, mondjuk szavaztassuk meg a közönséget. Aztán majd elveszek belőle kettőt és a végén felhívok valakit.
A helyzet a következő: február elején válik aktuálissá a hangfalvásárlás. A rendszer egyelőre az, ami az aláírásban, de amióta elköltöztünk, nem nagyon vagyok megelégedve a teljesítménnyel, és a hangfalra fogom, így azt szeretném cserélni. Majd megmondjátok, ha nincs igazam.
A paraméterek nagyjából a következők:
Adott egy 25-28 m2-es nappali, 3,60-as belmagassággal. A zenecucc egy széles oszlop (tulajdonképpen egy elbontott fal középső része) elé állítva található, mellette két oldalt szabadon át lehet járni az előszobába (nekem ez kizárja a hátsó reflexnyílást, de tévedhetek). A nappali anyagai vegyesek, elég jó az akusztika, csak valaminek be kellene szólni.
Sokféle zenét hallgatok, de a legjellemzőbb talán a hangszeres barokk kamarazene, énekes egyházi zene szintén ebből a korból, szép hangú dzsesszénekesnők trióban (Holly Cole, Patricia Barber), és némi kortárs mélabús popzene (pl. Radiohead, Morcheeba, egy-két Depeche album, stb.).
A mostani hangfalaimhoz van egy kis MISSION állványom. A keret nagyjából 80-100E. Minél szebb a doboz, annál kevesebb sikítozás lesz otthon az ár miatt. Ha rendesen kipróbálható, akkor engem az sem érdekel, ha használt, sőt az sem, ha régi.
Javaslatok, esetleg ajánlatok?
Kösz előre is, és nagy mindenkinek a zsongító infóhalmazért, ami a fórumon található.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


a sound art w2 hivox tuningot nem hallgattátok meg?

Szerintem az nem neki való.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


CAV DP288 - hivox-os átalakítás után. Hmmm... nem tud valaki ilyen hangú dobozt kisebb méretben?
A DP268-at is meg kellett volna hallgatnod.Az a kisebb modell.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


a sound art w2 hivox tuningot nem hallgattátok meg? 

Azt a két szép, gömb alakú darab? Azért nem, mert fal mellé tenném, az egyiket ráadásul sarokba...
 
szerk: bocs, az nem az volt... eszerint nem.
 
szerk2: beszéltem Lacival. Azért nem, mert az még kisebb, mint a Swans, nem hozza azokat a mély hangokat, amiket én annyira szeretnék.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Help! Atc bp kiizélt velem... Elmentem hozzá meghallgatni az itt ajánlott Swans D3.1-et, hamár ottjártam, meghallgattam a TS6-ot is, ami be kell vallanom, egy fokkal jobban tetszett. Azért halkan tett egy megjegyzést, hogy sejti, mit akarok, de amit mutatni tud, az nem polcra való. Amilyen hülye vagyok, megkértem, hogy mutassa meg: CAV DP288 - hivox-os átalakítás után. Hmmm... nem tud valaki ilyen hangú dobozt kisebb méretben? Ez kb. 110%-ban produkálta azt, amit keresek. De nem nagyon van helyem a szobában, nagyon kicsi az esélye, hogy sikerül helyet csinálnom neki.

a sound art w2 hivox tuningot nem hallgattátok meg?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


Help! Atc bp kiizélt velem...
Elmentem hozzá meghallgatni az itt ajánlott Swans D3.1-et, hamár ottjártam, meghallgattam a TS6-ot is, ami be kell vallanom, egy fokkal jobban tetszett. Azért halkan tett egy megjegyzést, hogy sejti, mit akarok, de amit mutatni tud, az nem polcra való. Amilyen hülye vagyok, megkértem, hogy mutassa meg: CAV DP288 - hivox-os átalakítás után. Hmmm... nem tud valaki ilyen hangú dobozt kisebb méretben? Ez kb. 110%-ban produkálta azt, amit keresek. De nem nagyon van helyem a szobában, nagyon kicsi az esélye, hogy sikerül helyet csinálnom neki.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


minden zene zaj is, és minden zaj zene is egyben. nem? attól függ honnan nézzük 
Nem, szerintem nem minden zaj zene. Bár van, ami az.

 
OFFTOPIC:


jólvanakkó'
én csak arra reagáltam, ami írtál miszerint:
 
"Minden hangfal torzít... "
 
azt is írhattam volna, hogy az ég is mindig kék, csak sötétben fekete, naplementekor meg piros, adott esetben sárga.
szóval ez a kijelentésed erősen relatív.
 
de inkább hagyjuk ezt...

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


minden zene zaj is, és minden zaj zene is egyben. nem? attól függ honnan nézzük
Nem, szerintem nem minden zaj zene. Bár van, ami az.

Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: házé »


a 601-be belehallgattunk, nem torzított...Ne általánosítsunk...
mi is.
torzít, nem is kicsit, nagyon. punktum.
hallgass bele máshol is.

Hm... eredetileg csak a Swans érdekelt volna, a másik kettőnek már a külseje is riasztó (ami képet találtam róla... hát izé... amolyan tipikus kínai gagyi kinézete volt), de ezek után kíváncsi vagyok, milyen lehet.

Vendég

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hú ne menjünk bele ezekbe a dolgokba Hallgasson meg minél több terméket, és úgyis visszakanyarodik a legjobban neki tetsző felé...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Minden hangfal torzít...
valóban.
DE:
minden zene zaj is, és minden zaj zene is egyben. nem? attól függ honnan nézzük
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”