Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heco

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Heco Celan Revolution 7 , Celan GT 702 tapasztalatokra lennék kíváncsi .

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Heco Celan jelenlegi Revoultion 7 és a korábbi modellekkel főleg a Celan GT 702-vel (esetleg még a 2000-es évek végebeli 2010-es évek eleji XT 701-el) kapcsolatosan is várnék tapasztalatot:

Esetleg olyan kedves fórumtárstól, akinek mindkettő, mindhárom megvolt/megvan és van ebben a kérdésben tapasztalata.

- Gondolom, érezhetően javult a széria Revolution 7-ig?
- Revolution 7 és az elődje Celan GT 702 viszonyára is kíváncsi lennék.

A két modell a harmonika membránszéles középsugárzó miatt hasonló közvetlenséggel és gyorsasággal bír, mint pl. a Triangle általam nagyon kedvelt (szintén hasonló membránszélt használó) régebbi modelljei?

Illetve saját (Aurora 700 tapasztalataim alapján) feltételezem, hogy a Revolution 7-ben és ha jól tudom, már a GT 702-ben is lévő lévő Fluctus magassugárzó szintén jelentősen tolerálja a széles sweet-point-ot?

Szerencsére egy szintén fluctus-os Aurora 700-ast használok most és nem kell középre helyezkednem a sweet-point végett. Sőt a vertikális sweet-point eltolódást is nagyon jól kezeli! A hangja gyors, dinamikus és kiegyenlített (emellett nagyon hosszan, szinte a végtelenségig hallgatható) a vintage korból feltámasztott és továbbfejlesztett könnyű (Kraft) papírmembránok miatt.

Ehhez képest lépnék márkán belül előre.

Nagyon szerencsétlen a nappalink elrendezése, csak megemelve (kb. 90 cm-re) egy épített cserépkályha-párkányon és a másik oldalon egy márvány ablakpárkányon (szintén kb. 90 cm magasságban) tudom elhelyezni a hangsugárzóim. Emiatt például csak téglalap alakú dobozoknál 350mm-nél nem mélyebb, ívelt oldalfalúaknál 390 mély dobozok férnek el. Természetesen minimum az egyik (felső) reflexport betömve, a túlzott mélytónus és a puffogás elkerülése végett.

Ráadásul két hallgatási pozicióm is van:
1. 80%-ban az íróasztalom (ahol dolgozom), amely a nappali jobb oldalán van, a hallgatási pont közepétől számítva, annak jobbra 5/6-ánál. A Heco Aurora 700 és a Triangle Zerius 202 tolerálta idáig ezt a legjobban.

2. A nappali közepén elhelyezkedő kanapén tényleg nem kell kicentizni, hogy hol ülök a sztereókép miatt, ráadásul szintén tolerálja ezt a + 90cm-re megemelt magasságot is.

Számomra sajnos a most kapható nagy modell, a Revolution 9- már nem jöhet a méretei/ára miatt számításba, a legoptimálisabb a GT 702 esetleg a szintén kereskedelemben elérhető Revolution 7 lenne.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

2X ment bocsi

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »


Sajnos nem tudom pontosan.
Ebayen találtam és chinából rendeltem és ilyen fura színe volt azt tudom. 
Talán ez lehetett. De hozza kifele a hasonló megoldásokat érdemes szétnézni.
Valahogy nemjól adja be a linkeket, nemtudom mi a gond.
Annyit talán javasolnék hogy a nikelezet csiptetőket aranyozotra cseréld az is jó lehet forrasztás helyet
https://www.ebay.com/itm/4pcs-Pure-red- ... Swf-VWT-io
 
https://www.ebay.com/itm/4PCS-52MM-Pure ... SwN7panfcr

https://www.ebay.com/itm/POLKLEMMEN-KUR ... 0005.m1851
 

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
elgr3gory
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.01.23., kedd 17:54
Értékelés: 1

Heco

Hozzászólás Szerző: elgr3gory »


Szerintem van értelme vagyis én valamikor az 502esemen az banándugó aljzatokat cseréltem át és egyértelműen jobb lett sőt jobb mint vártam. Kábelezést tekintve én a csíptetőket forrasztásra cseréltem. Illetve az egyik dobozba igen csak hanyag módon voltak a vatelin (ez a vatta szerű "szivacs"?) érdemes azt is beszerezni méterárú boltba bontás élőt.
milyenekre cserélted a banán aljzatokat?

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Szerintem van értelme vagyis én valamikor az 502esemen az banándugó aljzatokat cseréltem át és egyértelműen jobb lett sőt jobb mint vártam. Kábelezést tekintve én a csíptetőket forrasztásra cseréltem. Illetve az egyik dobozba igen csak hanyag módon voltak a vatelin (ez a vatta szerű "szivacs"?) érdemes azt is beszerezni méterárú boltba bontás élőt.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
elgr3gory
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.01.23., kedd 17:54
Értékelés: 1

Heco

Hozzászólás Szerző: elgr3gory »


Sziasztok! 
Nemrég vásároltam egy pár heco victa 500 front hangfal párt. Elgondolkodtam rajta, hogy kicsit tuningolnék rajta ha van értelme, A belső kábelezés cseréjére gondoltam. Van esetleg ilyen jellegű tapasztalata? Milyen kábelt érdemes cserélni benne, van-e értelme? 
Köszi !

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Heco

Hozzászólás Szerző: teac »


Tisztelt Uraim !
 
Igen elhagyott ez a topik, de egy HECO dobozról még is itt remélek segítséget. Van egy nem tudom mikori két mély, egy magas felépítésű doboz, típusa ha minden igaz, HW 165 S-CPS 8701.
Ebben van két HW 165 S-CPS 8701-es mélyközép sugárzó, meg egy HT 20 K-PC 460 B magassugárzó.
Szeretném tudni a rajzát, vagy a leírását megkapni.
 
               Köszönettel,: TEAC

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Csináltam egy videjót.
Nem tuti se a beállítás se az elrendezés de így is szeretem.
https://www.youtube.com/watch?v=tIyhYMsAJ_Q
 

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Zerge83
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.02.10., csüt. 12:11
Értékelés: 44

Heco

Hozzászólás Szerző: Zerge83 »



Hello!
Bizony elég jól szól és nekem személy szerint a kinézete is nagyon bejön.
Denon 2300 asom van. 40% film/60 zenére használom.
Bossa Nova (jazz), Queen, Dire Straits, Scorpions, Sting, Kraftweak
Elég homogén hangja van a doboznak. Nem tudom mi passzolna hozzá.
Nagy dinamika van a denonba a mostani vezetékbe és a hangfalba is. Néha mintha bedarálna vagy átugraná a dolgokat.
http://www.ebay.com/itm/Viablue-SC-2-Si ... SwQJ5UR3u4

Inkább a HECO-ban van olyan dinamika. Jó választás volt. :-)

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »


 Hello!
Bizony elég jól szól és nekem személy szerint a kinézete is nagyon bejön.
Denon 2300 asom van. 40% film/60 zenére használom.
Bossa Nova (jazz), Queen, Dire Straits, Scorpions, Sting, Kraftweak
Elég homogén hangja van a doboznak. Nem tudom mi passzolna hozzá.
Nagy dinamika van a denonba a mostani vezetékbe és a hangfalba is. Néha mintha bedarálna vagy átugraná a dolgokat.
http://www.ebay.com/itm/Viablue-SC-2-Si ... SwQJ5UR3u4

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Heco

Hozzászólás Szerző: Béla91 »


Sziasztok! Kissé kihalt ez a márka topikja Remélem azért lesz válaszom.
Nemrégiben vásároltam egy Heco Celan Gt 602es típusú álló hangfalpárt. http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/au ... nalak.html
Milyen madzagot igényelne ez? Ugyan a dobozán fel van tüntette az Oehlbach ajánlás.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok lenne egy problémám van egy HECO SUPERIOR SUB-20a ládám de nem mükszik valószínű a táppal van a gond kábelt már cseréltem de úgyse megy , nem ég a power led sem. Nos kéne bele vennem valószínű egy új tápot ha valakinek van eladó meg venném ez van a tápra Írva vagy mi az ami benne van DAR PLUS SUB-20D 06 30 6534997

Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Lehet a ragasztó elöregedett és elengedte, vagy nem tökéletes volt a ragasztás. A lényeg, h most jó

Avatar
Sanyika007
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2007.04.12., csüt. 09:43
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: Sanyika007 »



 
 


Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na hétvégén össze szedem a bátorságot és újra szétszedem a cuccost majd teszek fel képeket is.
Tegnap szét kaptam nyomot, sajnos nem tudtam kivenni a nyomót, de e nélkül is megoldottam . Az volt a szitu hogy a külső prot és a reflex cső össze illesztésénél nem volt teljes a ragasztás és ott szökött ki a levegő és adta a fura hangot. Most már király a cucc

Na látod , mondtam én, h nem a reficsővel van ott a gond... De örülök, h megoldódott a problémád.

Avatar
Sanyika007
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2007.04.12., csüt. 09:43
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: Sanyika007 »


Na hétvégén össze szedem a bátorságot és újra szétszedem a cuccost majd teszek fel képeket is.
Tegnap szét kaptam nyomot, sajnos nem tudtam kivenni a nyomót, de e nélkül is megoldottam . Az volt a szitu hogy a külső prot és a reflex cső össze illesztésénél nem volt teljes a ragasztás és ott szökött ki a levegő és adta a fura hangot. Most már király a cucc

Avatar
Sanyika007
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2007.04.12., csüt. 09:43
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: Sanyika007 »

Na hétvégén össze szedem a bátorságot és újra szétszedem a cuccost majd teszek fel képeket is.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: _pp_ »

Azt tudom még elképzelni, hogy a cső foglalata, furata, ahová be van dugva, ott valami "vetemedés"-szerűség, vagy ilyesmi, esetleg kitágult a lyuk, és mozog/"lötyög" benne a cső. Próbáld meg esetleg elforgatni a csövet a lyukban. Szvsz.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként egyre több gyártó alkalmaz papír csöveket nincs olyan rezonanciája és hangja. Sztem ott valami mással lesz a gond.

Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is épp ezért javasoltam az erősítő felőli oldalon megbontani. Tuti, h ez belülről van felfogatva valahogy. Ezek egész pofás kis szubok voltak, illetve most az

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


kikell vennem a hangszórot is, és ezzel lenne az igazi probléma, hogy hogyan ?
Nem belülről tartják a csavarok? Kép alapján nem hiszem, h kívülről lennének.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
Sanyika007
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2007.04.12., csüt. 09:43
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: Sanyika007 »


Az, h zaj az elég tág fogalom. Én zajon reficsőnél legfeljebb portzajról tudok. Ami meg normális jelenség, kialakítástól függően több kevesebb. Ha nincs elrepedve, eltörve a reficső akkor a csere nem fog segíteni. Szét kellene kapni a dobozt és belelesni, nem e valami más okozza ami hozzáér a csőhöz a belső légmozgás által. Nincs így ötletem más, mert nem hallom miféle zaj ez. Biztos szétlehet a dobozt kapni, elvégre valahogy hozzá kell férni, sztem hátul kell az erősítő felől megbontani.
(Sajna a reflex csövem papírból van, ezért gondoltam a cserére.)
 
Az erősítőtt már kaptam le, olyan nagyon extrát nem láttam, viszont ha kiakarom cserélni a csövet akkor kikell vennem a hangszórot is, és ezzel lenne az igazi probléma, hogy hogyan ?
 


Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az, h zaj az elég tág fogalom. Én zajon reficsőnél legfeljebb portzajról tudok. Ami meg normális jelenség, kialakítástól függően több kevesebb. Ha nincs elrepedve, eltörve a reficső akkor a csere nem fog segíteni. Szét kellene kapni a dobozt és belelesni, nem e valami más okozza ami hozzáér a csőhöz a belső légmozgás által. Nincs így ötletem más, mert nem hallom miféle zaj ez. Biztos szétlehet a dobozt kapni, elvégre valahogy hozzá kell férni, sztem hátul kell az erősítő felől megbontani.

Avatar
Sanyika007
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2007.04.12., csüt. 09:43
Értékelés: 0

Heco

Hozzászólás Szerző: Sanyika007 »


surogást? az mit is jelent?
surogás=zaj

Vendég

Heco

Hozzászólás Szerző: Vendég »

surogást? az mit is jelent?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”