Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: sajti »


A mélyek szerintem nagyon rendben voltak, talán picivel lehetett volna gyorsabb de ezt én a csöves erősítő számlájára írom, de minden más tekintetben nagyon jó volt, nagyon nagyon jó szerintem....
Ezt éreztem én is sok SE csövesnél. De még néhány PP csöves is képes erre... A Focaloknak jó mélyei vannak, ha félvezetősökkel hajtják
 
sajti

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »

A mélyek szerintem nagyon rendben voltak, talán picivel lehetett volna gyorsabb de ezt én a csöves erősítő számlájára írom, de minden más tekintetben nagyon jó volt, nagyon nagyon jó szerintem....
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Az ám, Pathos.. van is eladó hififalván
Azzal én is szemeztem már
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Az ám, Pathos.. van is eladó hififalván
és én még Szegeden vettem anno

hm... használtan, kereskedőtől?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »


Az ám, Pathos.. van is eladó hififalván
és én még Szegeden vettem anno
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Az MF erőlködők hangja nem annyira passzol a JMLab-ekhez szerintem. Nekem is volt (van). De persze ki kell próbálni, ha Neked bejön az MF hang.

Régebben (ex)Cat fórumtársnál hallottam már A3-at, 3.2-t, most A5-je van, Focal 937-tel, és nem panaszkodik, de lehet, hogy a csövestől még kevésbé panaszkodna, csak ugye házimozira is erősen be van fogva a rendszere, és oda elkel pl. a HTD bemenet, ami az MF erősítőkön ma már széria.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


A mélyek milyenek voltak?

Nem vagyok jó az ilyesminek a szavakba öntésével.
 
Nekem nem volt hiányos, pedig voltak ilyen irányú előítéleteim.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Én sok mindent kipróbáltam, és ami ebbe az ársávba belefér az a Phatos hibrid erősítők nagyon jól passzoltak a Focalokhoz amíg, azt hallgattam.
 
albumban van kép róla!

Na igen, azt még ki lehet próbálni, árba belefér használtan (Pathos Classic One)
 
Használtan belefér egy Jadis Orchestra is, azzal csak az a baj, hogy nem nagyon szokták őket eladni A Pathos kissé dinamikusabb, hisz hibrid, az Orchestra hanghűbb.
 
Az MF erőlködők hangja nem annyira passzol a JMLab-ekhez szerintem. Nekem is volt (van). De persze ki kell próbálni, ha Neked bejön az MF hang.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sajti: Nem tudom mennyire hallottad a Profile szériát, de szerintem mások is meg tudnak erősíteni, hogy a régebbi Electra széria tioxid tweeteréhez képest lényegesem neutrálisabb, kevésbé "karcos" magasakat ad az új Al-MG tweeter. Nekem sokkal jobban bejön. (volt előző szériás Electrám is). Az is lehet hogy más csövivel végülis még jobb, én ilyen téren kevés tapasztalattal rendelkezem sajnos
Nekem picit még sok volt. De én tudom magamról, hogy nem rajongok a sok magasért. Szóval ez ízlés kérdése.
A mélyek milyenek voltak?
 
sajti

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »

Az ám, Pathos.. van is eladó hififalván

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »


 
Próbálj ki minél több alternatívát:)
 
Tényleg, mennyit szánsz erőlködőre?

Igyekszem próbálkozni.. Persze nem könnyű, ha az ember vidéki.
 
Erősítőre... hát attól függ.. Hangulattól, pillanatnyi anyagi válságtól (a melóhelyem hol megszűnik, hol felvirágzik, ez hetente változik), stb.. Jó lenne 200e körül meghúzni a határt, de talán 300-ig is elmegyek a jó ügy érdekében, ha tényleg jó vételről van szó.
 
Szeretném még MF A3.5 vagy A5-tel is kipróbálni. Csövikkel csak az a baj hogy ha nem csak zenére használnám, akkor talán nem túl praktikusak, néha van itt Xbox360, sorozatnézés, stb. Az AN-ZERO rendszernek 100e órás csövei vannak mondjuk, de olyat se láttam még közelről.

Én sok mindent kipróbáltam, és ami ebbe az ársávba belefér az a Phatos hibrid erősítők nagyon jól passzoltak a Focalokhoz amíg, azt hallgattam.
 
albumban van kép róla!
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


 
Próbálj ki minél több alternatívát:)
 
Tényleg, mennyit szánsz erőlködőre?

Igyekszem próbálkozni.. Persze nem könnyű, ha az ember vidéki.
 
Erősítőre... hát attól függ.. Hangulattól, pillanatnyi anyagi válságtól (a melóhelyem hol megszűnik, hol felvirágzik, ez hetente változik), stb.. Jó lenne 200e körül meghúzni a határt, de talán 300-ig is elmegyek a jó ügy érdekében, ha tényleg jó vételről van szó.
 
Szeretném még MF A3.5 vagy A5-tel is kipróbálni. Csövikkel csak az a baj hogy ha nem csak zenére használnám, akkor talán nem túl praktikusak, néha van itt Xbox360, sorozatnézés, stb. Az AN-ZERO rendszernek 100e órás csövei vannak mondjuk, de olyat se láttam még közelről.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


 
Sajti: Nem tudom mennyire hallottad a Profile szériát, de szerintem mások is meg tudnak erősíteni, hogy a régebbi Electra széria tioxid tweeteréhez képest lényegesem neutrálisabb, kevésbé "karcos" magasakat ad az új Al-MG tweeter. Nekem sokkal jobban bejön. (volt előző szériás Electrám is). Az is lehet hogy más csövivel végülis még jobb, én ilyen téren kevés tapasztalattal rendelkezem sajnos. A Jadis erősítőivel is szivesen kipróbálnám, egy ismerősnek van, 1x talán összehozzuk.
 
Tervben van még egy A osztályos kínai nagyvas meghallgatása is, csak kíváncsiságból...

Jobb is, mint a korábbi Electrák, ez tuti!
 
Próbálj ki minél több alternatívát:)
 
Tényleg, mennyit szánsz erőlködőre?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Válasz Sentinelnek, a Saját készítésű topicban feltett kérdésre.
 
 
---------
 
IamMenyus fórumtársnak jár a köszönet, hogy kipróbálhattam az erősítőjét, no meg Blakinak hogy lehetővé tette a mai "találkát".
 
Szóval milyen volt? Jó volt! Nekem nagyon úgy tűnt, hogy az Unison Research S4 és a Profile 918 kellemesen összepasszolnak (még színre is ) (Kellett volna csinálni egy fotót).
 
Referenciaként előtte 2 hétig Heed Obelisk-kel (+táp) hallgattam, tulajdonképpen azzal is szépen teljesít, de inkább összeillett a csövivel, én ha lehet, azzal használnám.
 
Hallgattunk rajta mindenféle zenét, persze nem volt sok időnk.. Én szentségtörő módon psytrance-el is megkínáltam az Unison csövest, de határozottan jól vette azt is, valahogy nem ilyenre számítottam. :kiraly:
 
Sajti: Nem tudom mennyire hallottad a Profile szériát, de szerintem mások is meg tudnak erősíteni, hogy a régebbi Electra széria tioxid tweeteréhez képest lényegesem neutrálisabb, kevésbé "karcos" magasakat ad az új Al-MG tweeter. Nekem sokkal jobban bejön. (volt előző szériás Electrám is). Az is lehet hogy más csövivel végülis még jobb, én ilyen téren kevés tapasztalattal rendelkezem sajnos. A Jadis erősítőivel is szivesen kipróbálnám, egy ismerősnek van, 1x talán összehozzuk.
 
Tervben van még egy A osztályos kínai nagyvas meghallgatása is, csak kíváncsiságból...

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Hát, szerintem az új Electra-k meg Utopia-k nem néznek ki rosszul. A Profile-ok pedig kifejezetten tetszenek, különösen az állványos:)
Bár, vinni nehéz,mert nincs rajta fogás, annyira lekerekített:)
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ezek az új Jm Lab-ok egy kicsit túldizájnoltak szerintem. Úgy tűnik ez kell a vevőnek.

Teljesen egyetértek!
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Ramirez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.12.27., kedd 16:33
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Ramirez »


Ezek az új Jm Lab-ok egy kicsit túldizájnoltak szerintem.
Úgy tűnik ez kell a vevőnek.

Hangfal: Jm Lab Chorus 716S
Erősítő: Rotel 985BX
Front: PC

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


A JM lAB Profi 55 állóhangfalról hallottatok valami jót, most kínálnak egyet a avateran 200e Ftért. Erről a típusról absz. semmi infót nem sikerült lelenem még a neten sem.
Annyiért sok, és azért nem találtál infot mert a nevét se írta le jól, nem Profi hanem ProfiL.

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tothn »

A JM lAB Profi 55 állóhangfalról hallottatok valami jót, most kínálnak egyet a avateran 200e Ftért. Erről a típusról absz. semmi infót nem sikerült lelenem még a neten sem.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


És a Profile sorozatot? Szemezek a 918-assal... 
sajti

Én még csak a 908-asat hallottam (állványos), szépen szólt nagyon, nagy térrel, jól definiált hangokkal, bár jól ki volt szolgálva (gondolok a Cd-re, erősítőre, kábelekre).
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: sajti »


És a Profile sorozatot? Szemezek a 918-assal...
 
sajti

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Az opal sorozatot ismeri valaki?
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Cyrin »


Hali! 
Én mikor 96-ban meghallottam a Megane Carat-ot Rotel 970BX-el hajtva letettem a voksom a Jm Lab mellett. Akkor futottam a köröket az igazit keresve, de mindig a Lab-nál kötöttem ki.
Nyáron a németeknél vettem egy Chorus 716S-t Calvados színben. (Állót akartam venni ilyen színben, és erre volt keret). 150k alatt megállt a pár. (596Euro) Sajnos ez a szín nekem úgy tűnik kifutóban van. (Ez tetszik a legjobban).
Kíváncsi lennék, hogy egy álló Chorus és egy álló Cobalt hangja miben más ugyanazon a rendszeren hallgatva. Ha valamelyikőtöknek van ilyen tapasztalata megírhatná.
Kösz!
 
Mellesleg egy jó erősítővel csodákra képes ez a doboz is.
A mostani erősítővel hatalmas teret, levegős hangzást produkál precíz színpadképpel, megfogott, száraz basszussal. A korábbi erősítőmmel terjengős, erőteljes mélyek voltak. Ezzel nyoma sincs. Ha odaütnek "behúzom a fejemet".
Yello, Sting, Loreena McKennitt, Pink Floyd, Jazz, Klasszikus, Mike Oldfield, J.M. Jarre stb. jellegű zenék nagyon babán szólnak rajta. Olyan zenéket hallgatok, amiket előtte soha. A nyomulós Metallicát viszont nem szereti. Ahhoz egy picit száraz, steril a hang, és a basszus is nagyon megfogott.
Az erőlködőt az ebay-en lőttem (253Euro), szóval a jelenlegi "hangért" csak 220 000k-t kellett kifizetni.
Ha egy napig nem hallgathatom, hiánytüneteim vannak.
Electra:
Nem kell elaprózni! Meg kell venni a Grande Utopia Be-t. Csak 70 000Euro-ba kerül. (Talán 10 évesen elérhető lesz).

A cobalt egész más világ, sokkal tisztább, nyíltabb, valósághűbb transzparens hang. A Metallicát ez se szereti, de a felsorolt zenéken nagyon jó, bár sztem nem szintizenéhez való (JM Jarre, Yello, stb).
 
A régi Carat hangfal kedvencem volt, amikor először hallottam rajta egy Yello számot, leesett az állam.
no hifi, no cry...

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »

Nekem csak egy polcos Cobalt 806S-em van, de ha ennek a mélyhiányait egy nagyon kevéske jól beállított mélyládával (Klipsch RB10, jobb Yamahák) bepótlom, olyan hangja van, hogy menten összehugyozom magam. Egy 826S az álmaim hangfala, de valahogy 400 kreditet nem lesz egyszerü összevakarni. Főleg, hogy még 130-ért centert is kellene vennem. Majd az idő mindent megold. Mindenesetre a JMLab nagyon jó gyártó, az tény.

Avatar
Ramirez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.12.27., kedd 16:33
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Ramirez »


Hali!
 
Én mikor 96-ban meghallottam a Megane Carat-ot Rotel 970BX-el hajtva letettem a voksom a Jm Lab mellett. Akkor futottam a köröket az igazit keresve, de mindig a Lab-nál kötöttem ki.
Nyáron a németeknél vettem egy Chorus 716S-t Calvados színben. (Állót akartam venni ilyen színben, és erre volt keret). 150k alatt megállt a pár. (596Euro) Sajnos ez a szín nekem úgy tűnik kifutóban van. (Ez tetszik a legjobban).
Kíváncsi lennék, hogy egy álló Chorus és egy álló Cobalt hangja miben más ugyanazon a rendszeren hallgatva. Ha valamelyikőtöknek van ilyen tapasztalata megírhatná.
Kösz!
 
Mellesleg egy jó erősítővel csodákra képes ez a doboz is.
A mostani erősítővel hatalmas teret, levegős hangzást produkál precíz színpadképpel, megfogott, száraz basszussal. A korábbi erősítőmmel terjengős, erőteljes mélyek voltak. Ezzel nyoma sincs. Ha odaütnek "behúzom a fejemet".
Yello, Sting, Loreena McKennitt, Pink Floyd, Jazz, Klasszikus, Mike Oldfield, J.M. Jarre stb. jellegű zenék nagyon babán szólnak rajta. Olyan zenéket hallgatok, amiket előtte soha. A nyomulós Metallicát viszont nem szereti. Ahhoz egy picit száraz, steril a hang, és a basszus is nagyon megfogott.
Az erőlködőt az ebay-en lőttem (253Euro), szóval a jelenlegi "hangért" csak 220 000k-t kellett kifizetni.
Ha egy napig nem hallgathatom, hiánytüneteim vannak.
Electra:
Nem kell elaprózni! Meg kell venni a Grande Utopia Be-t. Csak 70 000Euro-ba kerül. (Talán 10 évesen elérhető lesz).

Hangfal: Jm Lab Chorus 716S
Erősítő: Rotel 985BX
Front: PC

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”