Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


OFFTOPIC:

nem tudtam, hogy melyik topikba tegyem kisert a mult 
http://www.scene.hu/news.php?extend.67



Már Murphy bácsi felhívta rá a figyelmem.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


OFFTOPIC:

nem tudtam, hogy melyik topikba tegyem kisert a mult 
http://www.scene.hu/news.php?extend.67



Ez mi?
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »


OFFTOPIC:

nem tudtam, hogy melyik topikba tegyem kisert a mult 
http://www.scene.hu/news.php?extend.67


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Milyen lehet pl. Ez ?
 
Yaqin 300B.. 1048 euro a hivatalos német disztribútornál.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


tscHallgasd meg 300B-s csövekkel szerelt erősítővel is, szvsz csodákra lesz képes. Az EL-34/KT-88/KT-90/6550 pentóda/sugárpentóda jó, de műszaki adottságai miatt jobb a trióda. A Focal amúgy is érzékeny doboz, nem kell a meghajtásához 30-40W.

Jó drágák a triódások, nem? Nézegettem az árakat.. Meg nem tudom elég -e az a pár watt... De kíváncsi lennék egy 300B erősítővel, tényleg.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »


tscHallgasd meg 300B-s csövekkel szerelt erősítővel is, szvsz csodákra lesz képes. Az EL-34/KT-88/KT-90/6550 pentóda/sugárpentóda jó, de műszaki adottságai miatt jobb a trióda. A Focal amúgy is érzékeny doboz, nem kell a meghajtásához 30-40W.

én SE Kt 88 és Kis Jadisal is hallgatam nem, jött be
De ez én vagyok!!!
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: qqriq »


tsc
Hallgasd meg 300B-s csövekkel szerelt erősítővel is, szvsz csodákra lesz képes. Az EL-34/KT-88/KT-90/6550 pentóda/sugárpentóda jó, de műszaki adottságai miatt jobb a trióda. A Focal amúgy is érzékeny doboz, nem kell a meghajtásához 30-40W.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Régebben (ex)Cat fórumtársnál hallottam már A3-at, 3.2-t, most A5-je van, Focal 937-tel, és nem panaszkodik, de lehet, hogy a csövestől még kevésbé panaszkodna, csak ugye házimozira is erősen be van fogva a rendszere, és oda elkel pl. a HTD bemenet, ami az MF erősítőkön ma már széria.
Az biztos, hogy csövestől még kevésbé panaszkodnék - hallottam Wadkannál a 926-okat Jadis Orchestraval és hát nagyooon tetszett. De nálam fő szempont a praktikusság és ehhez az A5 tökéletes. Majd ha öreg leszek és élek még, akkor veszek egy jó csöves erősítőt, és élvezkedek. Addig meg "elszenvedek" valahogy így is :D

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »


blaki, 
úgy emlékszem, hogy amikor legutóbb találkoztunk, akkor még Enigmát hallgattál. Velük mi történt?

Az Enigmam meg van, itt figyel mellettem, csak sikerült szereznem egy epost és most azt hallgatom, próbálgatom ilyesmi
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


mi lett az Envoy-al, amellé vagy ahelyett vetted a Profile-t?

Ez bonyolult sztori. A Profile-okhoz csak "hozzájutottam" egy cserebere üzlet során, de aztán az is kiderült hogy inkább jobban passzol a szobámhoz és a zenehallgatási szokásaimhoz, vagyis, helyesebben fogalmazva "lehetőségeimhez". Az Envoy igazán nem ekkora helyen - és hangerőn - futja ki magát, vétek ide beszorítani, pedig amúgy nagyon bírtam, csuda jó dolog lenne az. Teljesen (nagyon) más megközelítés persze, sajátos előnyökkel, és bizonyos hátrányokkal.
Gondolkodtam már jó sokat hogy megtartsam -e a 918-at egyáltalán, (mint előtte az Envoy-on is sokat gondolkodtam) mert van itt ez a kölök, aki amellett, hogy le is köt, még állandó veszélyt is jelent a hangfalakra (órákat töltöttem már azzal, hogy lehetne biztonságosan elhelyezni, főleg miután ezt fel is lökte) nomeg sok pénz van benne, én meg éjjel-nappal melózok, hogy legyen majdan egy nagyobb kégli, ahol lesz hely zenélni, így időm is kevés... de... de ma azért eléggé meggyőzött hogy van értelme, ha mégis itt figyel. Fene tudja, hangulattól, a (fő) munkahelyem naponta változó biztosságától (ez már kezd az agyamra menni btw) is függ, hogy merre tartok hifi téren, elég rossz állapot, de biztos vannak ilyen időszakok, majd elmúlik.
Az Envoy egyébként jó gazdához került aki biztosan jobban megbecsüli mint én és nálam jobban ki is tudja használni.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: 21st »


Hú, srácok, én asszem elvesztettem a fonalat....
 
tsc,
 
mi lett az Envoy-al, amellé vagy ahelyett vetted a Profile-t?
 
blaki,
 
úgy emlékszem, hogy amikor legutóbb találkoztunk, akkor még Enigmát hallgattál. Velük mi történt?
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Tényleg fura. De hát a hifi-ben sok furcsaság van.

Mind1, nem is akarnám ilyen irányba elterelni a topikot. Mindennek megvan a magyarázata - valahol.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


A Profile 918 pl. 720e a SatSystemnél. Picivel kevesebb, 680 itt Szegeden.. Ehhez képest, egy ismerős emberke 380-ért számlával beszerzi szintén újonnan. Fura, nem?
Tényleg fura. De hát a hifi-ben sok furcsaság van.
 
Nekem egyébként kifejezetten tetszenek a Profile-ok.
 
Ha a hangfalam nem lenne biztos pont, vennék is ilyet
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »


Igazán tényleg már csak ilyen hab a tortán, meg gondolom szükségtelen sznob csecsebecse, de van ilyen Diamond Black finish is: 
itt egy video


Még 1-2 ilyen video, és magamnak is veszek 1et, mondjuk a hangja alapján lehet amúgy is meglépem...
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


Igazán tényleg már csak ilyen hab a tortán, meg gondolom szükségtelen sznob csecsebecse, de van ilyen Diamond Black finish is:
 
itt egy video


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


De 150-nél többet használtan nem adnék érte, mivel az új szériás 816V-t tudok újonnan 230-ért.
Ami persze nem biztos, hogy jobb

Persze, bár változás az van bőven. Szintén ott is teljesen új a magassugárzó, a doboz (vessenek rám jó sok követ) de nekem baromira tetszik is. Más szerint túldizájnolt, de nem vagyunk egyformák, én nem rugnám ki a szobából.
 
Igen, elég sok kommersz jegyet mutat a Focal, aránylag gyakran cserélik a palettát is, de azért elég innovatívak. Sajnos hazai pályán szerintem borzasztó áraik vannak, hivatalos helyeket tekintve, egyszerűen borzasztóak.
 
A Profile 918 pl. 720e a SatSystemnél. Picivel kevesebb, 680 itt Szegeden.. Ehhez képest, egy ismerős emberke 380-ért számlával beszerzi szintén újonnan. Fura, nem?

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


De 150-nél többet használtan nem adnék érte, mivel az új szériás 816V-t tudok újonnan 230-ért.
Ami persze nem biztos, hogy jobb
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »

Kicsit ezért lett elegem a Focalbol mert állandóan „megújulnak”.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »


Soner jó neki, akik itt voltak nálam azoknak teccet. 
 
 
Legalábbis nekem azt írták de, lehet, hogy otthon röhögnek hogy milyen szar száraz érzelmetlen hang volt itt.

Elhiszem, amivel én hallgattam electrat azok: heed, kis korsun, volt még egy pár de talán ezek a legnívósabbak, mindenhol rendben volt csak egyedül a magasat éreztem túlforszírozottnak, de lehet hogy a sonerrel teljesen jó, izlések és pofonok
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: tsc »


mennyibe kerülhet kb. egy jmlab cobalt 816-os, nem széthajtott, megkímélt állapotú?
Attól is függ, S vagy sima.
 
De 150-nél többet használtan nem adnék érte, mivel az új szériás 816V-t tudok újonnan 230-ért.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


mennyibe kerülhet kb. egy jmlab cobalt 816-os, nem széthajtott, megkímélt állapotú?
200 körül
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »


A mélyek szerintem nagyon rendben voltak, talán picivel lehetett volna gyorsabb de ezt én a csöves erősítő számlájára írom, de minden más tekintetben nagyon jó volt, nagyon nagyon jó szerintem....
Ezt éreztem én is sok SE csövesnél. De még néhány PP csöves is képes erre... A Focaloknak jó mélyei vannak, ha félvezetősökkel hajtják
 
sajti

Ez igaz, csak vmiért a focal-jmlab magasakhoz nehéz megfelelő félvezetős erősítőt találni, vagyis inkább úgy fogalmazok hogy a heed erősítők valamiért sem az electra sem a profile sorozat magasaival nem jöttek/jönnek ki jól...

Soner jó neki, akik itt voltak nálam azoknak teccet.
 
 
 
Legalábbis nekem azt írták de, lehet, hogy otthon röhögnek hogy milyen szar száraz érzelmetlen hang volt itt.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »


A mélyek szerintem nagyon rendben voltak, talán picivel lehetett volna gyorsabb de ezt én a csöves erősítő számlájára írom, de minden más tekintetben nagyon jó volt, nagyon nagyon jó szerintem....
Ezt éreztem én is sok SE csövesnél. De még néhány PP csöves is képes erre... A Focaloknak jó mélyei vannak, ha félvezetősökkel hajtják
 
sajti

Ez igaz, csak vmiért a focal-jmlab magasakhoz nehéz megfelelő félvezetős erősítőt találni, vagyis inkább úgy fogalmazok hogy a heed erősítők valamiért sem az electra sem a profile sorozat magasaival nem jöttek/jönnek ki jól...
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: GTomi »

mennyibe kerülhet kb. egy jmlab cobalt 816-os, nem széthajtott, megkímélt állapotú?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: csövi »


Az ám, Pathos.. van is eladó hififalván
és én még Szegeden vettem anno

hm... használtan, kereskedőtől?

használtan még akkor 350ezer Ft volt
 
Több erősítővel összeengedtem köztük volt Jadis orcestra is. Unison resarch S2K pedig nagyon romantikus hangú jószágnak bizonyult gyönyörű ének hágókkal és rossz sávszélekkel.
Nekem nagyon pontatlan volt. Persze amilyen furmányos ízlésem van. Igy maradt a Phatos igaz ez már 6-7 éve.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”