Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Focal JMLab

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »


IamMenyus,
 
Felkeltetted az érdeklődésemet a Korsun iránt Kiváncsi volnék, hogyan szólna a kis Cobaltjaimmal. Honnét lehetne infót szerezni erről a Korsunról (neked melyik van?)? Ha nem vagyok indiszkrét, mibe fáj itthon egy ilyen?

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


mindketto 2.5utas, de a 716osban egy melykozep es egy mely resz van. a 714esben ketto kisebb, de egyforma melykozep.
A 714-ben azok csak méretre és első ránézésre egyformák, a típusuk különböző.

 
kiváncsi vagyok egyformák-e, de azért, hogy megtudjam, nem szedném szét..

Avatar
Parduc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 12:29
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Parduc »


mindketto 2.5utas, de a 716osban egy melykozep es egy mely resz van. a 714esben ketto kisebb, de egyforma melykozep.
A 714-ben azok csak méretre és első ránézésre egyformák, a típusuk különböző.
Erősítő: Harman/Kardon HK 970 Limited | CD: Harman/Kardon HD 970 | Tuner: Harman/Kardon TU 950 | Hangfal: Dali Ikon 6 | Interconnect: Arzachel + VdH D 102 MK III | Hangfalkábel: Kimber 8 TC

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »

jah

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


mindketto 2.5utas, de a 716osban egy melykozep es egy mely resz van. a 714esben ketto kisebb, de egyforma melykozep.
 
tök jó, az enyém 715-ös.
 
két egyforma mélyhangszóró, -elvileg- egyik a sub, a másik mid-sub;
és egy inverz-titán-dóm a magasakért.
 
 
meglepően 'igazmondó' hangfal, és bár a részletezőképességét kicsit keveslem,
de cserébe órákig lehet hallgatni, anélkül, hogy fárasztana a hangja.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »

mindketto 2.5utas, de a 716osban egy melykozep es egy mely resz van. a 714esben ketto kisebb, de egyforma melykozep.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


szvsz mar csak az ara miatt is erdemes a 714est is meghallgatni...
 
a 714 miben tér el a 715-től? (lusta vagyok rákeresni )

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: arn »

szvsz mar csak az ara miatt is erdemes a 714est is meghallgatni...

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Eddig a marantz-korsun párossal ez a hangfal tetszett a legjobban,hosszú távon hallgatva. Ami érdekessé teszi, az az hogy halkan is
éppolyan jó, mint nagyobb hangerőn.
 
A korsun kisdyno-val 12órás hangerőnél adta vissza a legtöbbet,
ezzel már 8-9óránál hozza a formáját.
 

szóval dynonál a korsoval jobb a jmlab?
milyen kábelt (LS,IC) használsz?

Hogy jobb-e? más.
Nekem a dynoval 'kontrollálatlanok' voltak a mély-mélyközép hangok.
 
Olyan gyors&dinamikus&túlsok. Ez részben szoba-akusztika hiba.
 
 
A JMLab-bal visszafogott az egész hang, de amikor pl a Honfoglalás -ban egy csendes rész közben 'gyün a dob, akko' húzom befele a nyakamat.
olyan jön-megüt-eltűnik mélyhang.
 
 
A kábeleimért, lehet, meg fogtok kövezni, ha elmondom
 
Hangfalkábel: dunaudio (azóta hivox) DIY lapos 'ezüst' csoda (kábel)
IC: 1001éves Technics gyári monokristályos csoda
 
 
Xindak hangfalkábelt rendeltem csájnából, de mivel 3m kell, ami egyedi,
így még 'gyártják'. majd jön. remélem.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: richies »


Eddig a marantz-korsun párossal ez a hangfal tetszett a legjobban,hosszú távon hallgatva. Ami érdekessé teszi, az az hogy halkan is
éppolyan jó, mint nagyobb hangerőn.
 
A korsun kisdyno-val 12órás hangerőnél adta vissza a legtöbbet,
ezzel már 8-9óránál hozza a formáját.


szóval dynonál a korsoval jobb a jmlab?
milyen kábelt (LS,IC) használsz?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


A korsun kisdyno-val 12órás hangerőnél adta vissza a legtöbbet,ezzel már 8-9óránál hozza a formáját.
 

Ez a hangfalak különböző érzékenységének tudható be. Szerintem.

 
szvsz ez így van.
 
amiért leírtam, az az, hogy a kiskorsóval érdemes meghallgatni.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


A korsun kisdyno-val 12órás hangerőnél adta vissza a legtöbbet,ezzel már 8-9óránál hozza a formáját.


Ez a hangfalak különböző érzékenységének tudható be. Szerintem.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Az jó, mert én nem szeretem a hangoskodást.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Eddig a marantz-korsun párossal ez a hangfal tetszett a legjobban,
hosszú távon hallgatva. Ami érdekessé teszi, az az hogy halkan is
éppolyan jó, mint nagyobb hangerőn.
 
A korsun kisdyno-val 12órás hangerőnél adta vissza a legtöbbet,
ezzel már 8-9óránál hozza a formáját.


Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: ajsa »

Hmmm... eredetileg én is gondolkodtam valami ilyesféle felálláson.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


A véletlen, és SSS közbenjárásával meghallgattam egy chorus 715-öst a kiskorsóval..
 
azóta nem tudom kivenni a rendszeremből, annyira jól szólnak együtt.
 
amilyen gyengén kontrollált a kiskorsó basszusa, annyira jól megfogja a 715-ös.
 
ma sikerült a 12óra hangerő
 
az élmény a szokásos kellemes, hallgatható közép-és-magas hangok
mellett azaz ütős, de kiválóan megfogott mélyek,
és 2db dühös zomszéd

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »


      Csúcs ez a Cobalt      Ma végre, hosszú várakozás után sikerült megvennem a Cobalt 806S hangfalakat. Egyszerűen hihetetlenül jól szól ez a két kis doboz. Maximálisan meg vagyok elégedve velük. Fél óra állítgatás után végre elnyerte végső helyét. A Quadralok után olyan részletek jönnek ki a CDből, ami eddig "ott sem volt"    Anno a Dynaudio A52 hallgatása közben ért ilyen hatás, mint most a Cobaltoknál. A hangfalak még több teret, mélység és precizitást adnak mindenféle zenének. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hi, tényleg jó! De én olyat tapasztaltam, hogy, ha nem a hangdobozzal egy síkban hallgatod(pl.: állványon van, és te ülsz, és aztán felállsz), akkor eltünik a basszus.
Ilyesmi nálad nincs?

Na és persze azt is számítsd bele, hogy lehet hogy a Te szobád akusztikája ilyen, hogy álló magasságban kioltják egymást a mélyek.

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »


      Csúcs ez a Cobalt      Ma végre, hosszú várakozás után sikerült megvennem a Cobalt 806S hangfalakat. Egyszerűen hihetetlenül jól szól ez a két kis doboz. Maximálisan meg vagyok elégedve velük. Fél óra állítgatás után végre elnyerte végső helyét. A Quadralok után olyan részletek jönnek ki a CDből, ami eddig "ott sem volt"    Anno a Dynaudio A52 hallgatása közben ért ilyen hatás, mint most a Cobaltoknál. A hangfalak még több teret, mélység és precizitást adnak mindenféle zenének. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hi, tényleg jó! De én olyat tapasztaltam, hogy, ha nem a hangdobozzal egy síkban hallgatod(pl.: állványon van, és te ülsz, és aztán felállsz), akkor eltünik a basszus.
Ilyesmi nálad nincs?

Nem tapasztaltam ilyet, de most hogy mondtad kipróbáltam, és egy hangyaf*sznyit talán csökken a mély, de lehet hogy most bemesélem magamnak Miven én kanapéból hallgatom, így annak a vélt vagy valós veszélye nem áll fennt hogy a nagy mozgástól eltünnének a mélyek. Ami viszont tény, hogy kissé érzékeny az elhelyezésre. És itt nem az általad említett mélyek-magasak mennyiségét értem, hanem a létrehozott teret. Nekem az a felállás vállt be, hogy nem pont felém néz, hanem a fülem mellé (5-10cm-re) irányítom a hangszórókat. Igy most nagyon tiszta , preciz és nagyon jól pozicionált hangja van.
Mindehez hozzátartozik, hogy több mint 3éves Onkyo házimozi erősítőre van kötve, ami ugye messze nem hozza ki a maximumot belőle. Az előző gazdája a hangfalaknak egy csöves integrált erölködőre kötötte, és ott valami frenetikusan szépen szóltak. Ezért is hoztam el Persze a rizikó benne volt, hogy itthon sokkal rosszabb lesz, de szerencsére jobbat kaptam mint számítottam.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Csúcs ez a Cobalt Ma végre, hosszú várakozás után sikerült megvennem a Cobalt 806S hangfalakat. Egyszerűen hihetetlenül jól szól ez a két kis doboz. Maximálisan meg vagyok elégedve velük. Fél óra állítgatás után végre elnyerte végső helyét. A Quadralok után olyan részletek jönnek ki a CDből, ami eddig "ott sem volt" Anno a Dynaudio A52 hallgatása közben ért ilyen hatás, mint most a Cobaltoknál. A hangfalak még több teret, mélység és precizitást adnak mindenféle zenének. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hi, tényleg jó! De én olyat tapasztaltam, hogy, ha nem a hangdobozzal egy síkban hallgatod(pl.: állványon van, és te ülsz, és aztán felállsz), akkor eltünik a basszus.
Ilyesmi nálad nincs?

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »


Csúcs ez a Cobalt
Ma végre, hosszú várakozás után sikerült megvennem a Cobalt 806S hangfalakat. Egyszerűen hihetetlenül jól szól ez a két kis doboz. Maximálisan meg vagyok elégedve velük. Fél óra állítgatás után végre elnyerte végső helyét. A Quadralok után olyan részletek jönnek ki a CDből, ami eddig "ott sem volt" Anno a Dynaudio A52 hallgatása közben ért ilyen hatás, mint most a Cobaltoknál. A hangfalak még több teret, mélység és precizitást adnak mindenféle zenének. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »

Ja, PodMAN voltam.

Vendég

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szombaton megyek Győrbe meghallgatni a kis Cobalt-okat, remélem jó állapotban lesz, és szépen fog szólni.
Időközben körülnéztem, a Cobalt centerről informálódtam, de az árán kívül (130e) nem sok infót találtam. Hallott közületek bárki szólni már Cobalt centert? Megéri az árát? Mert ha nem kimonodttan szükséges, inkább előbb kipróbálnék egy Chorus CC700S-es centert, mert árban jóval barátibb. Vagy maradjak mindenképp a jól bevált koncepciónál, hogy azonos családból való cuccok szólnak a legjobban?

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: blaki »


Figy, állványt simán vehetsz bárhol, söund arts egyebek és nem is drágán szóval ha dynoban gonodlkozol akkor szerintem ennél olcsóbban sehogysem jössz ki
tsc dinoi 145e + 1 állvány 10-15e ez összesen 160e ez még mindig olcsóbb mint a lentebb említett a42
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
PodMAN
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 12:08
Értékelés: 0

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: PodMAN »


Norbi31,
 
Jóideig (fél év - 1év) mindenképp marad a hm erősítő (Onkyo TX-DS575X), csak utána tervezek venni valami hangfalhoz illő sztereo integráltat.
 
blaki,
 
Köszi. Jó lenne az A52, de sajnos nekem mindenképp kell hozzá állvány is, azt pedig ha jól sejtem a gazdája (tsc) megtartja magának, lévén az Electrához jó lesz neki. Mindenesetre teszek egy próbát.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Focal JMLab

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha jól látom leredukálódik a kérdés A52 vs. 806s-re.
Egyébként szerintem kicsit túl van misztifikálva, hogy a dyno-hoz bika gép kell, annyi helyen írták, hogy szerinetm emiatt kicsit túl van lihegve a dolog, persze lehet tévedek. Nekem nincs dynom még.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”