Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Avatar
BigBen
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2005.04.09., szomb. 12:10
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BigBen »


Sziasztok!Valaki próbálkozott már kvarchomokkal feltölteni a hangfalát? Ha igen milyen erdmény született? Mert megfordult a fejemben, hogy a Tannoyokat feltöltsem, de nem merek nekikezdeni csak úgy.

Hm... én csak olyanról hallottam, hogy az állványokat töltik fel homokkal, de hogy a hangfalat magát???
 
Üdv!

Igen, némelyik hangfalat fel lehet tölteni homokkal, és megváltozik a hangkaraktere ettől.

Avatar
Charles
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 23:28
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Charles »


Sziasztok!Valaki próbálkozott már kvarchomokkal feltölteni a hangfalát? Ha igen milyen erdmény született? Mert megfordult a fejemben, hogy a Tannoyokat feltöltsem, de nem merek nekikezdeni csak úgy.

Hm... én csak olyanról hallottam, hogy az állványokat töltik fel homokkal, de hogy a hangfalat magát???
 
Üdv!
TV: Thomson 72cm 29DX45 | Erősítő: Onkyo TX-575X-S | Dvd lejátszó: Onkyo 535S | Cd lejátszó: Onkyo CD 7211S | Front hangfalak: Tannoy M2 | Center hangfal: Tannoy Mc | Surround hangfalak: Tannoy M1 | Videó: Panasonic NV-HD625 | Kábelek: Neotech KS-11275 front és center, Cambridge audio linea 3+ surround, HAMA Scart, Interkonnekt: Neotech KHS-152 Koax, KHS-CA-201 cd interkonnekt

Avatar
krleonard
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2005.04.17., vas. 13:52
Értékelés: 3

Tannoy

Hozzászólás Szerző: krleonard »


Szóval sikerált a bót. No, monnyá valamit róla.

hát még nem halgattam túl sokat, de az első benyomásom az volt, h a 2 mélyközépsugárzó kicsit elnyomja a magasat, aztán ahogy hozzászokott a fülem, rájöttem h mégse...
 
a mélyek dinamikusabbak és több is van belőlük mint a fusion 3-nál (nem meglepetés). a térleképzés is jobb egy hangyafasznyit.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


fusion 4:
Szóval sikerált a bót.
No, monnyá valamit róla.

Avatar
krleonard
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2005.04.17., vas. 13:52
Értékelés: 3

Tannoy

Hozzászólás Szerző: krleonard »


fusion 4:
 


Avatar
BigBen
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2005.04.09., szomb. 12:10
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BigBen »


Sziasztok!
Valaki próbálkozott már kvarchomokkal feltölteni a hangfalát? Ha igen milyen erdmény született? Mert megfordult a fejemben, hogy a Tannoyokat feltöltsem, de nem merek nekikezdeni csak úgy.

Avatar
Charles
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 23:28
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Charles »


Ja, tudom, hogy állványon még jobban szólnának, de sajna elöl szekrénysor van.
 
A hátsó kis M1-ekkel meg vagyok elégedve, és az állvánnyal is.
 
Üdv!
TV: Thomson 72cm 29DX45 | Erősítő: Onkyo TX-575X-S | Dvd lejátszó: Onkyo 535S | Cd lejátszó: Onkyo CD 7211S | Front hangfalak: Tannoy M2 | Center hangfal: Tannoy Mc | Surround hangfalak: Tannoy M1 | Videó: Panasonic NV-HD625 | Kábelek: Neotech KS-11275 front és center, Cambridge audio linea 3+ surround, HAMA Scart, Interkonnekt: Neotech KHS-152 Koax, KHS-CA-201 cd interkonnekt

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Hali! 
Jópár éve megvan a rendszerem, de eddig nem volt mély.
Kérdés érdemes-e, és milyet?
 
Egy 20m2-es szobába kéne, 2 Tannoy M2, mC és M1 hátul. Az első hangfalak polcon vannak (tüskéken), a hátsók állványon. Most is elég jó a mélye, ezért valahogy sosem szántam rá magam igazán...
 
Üdv!

Hali!
 
Nekem is M2-ők vannak elől, jelenleg DYI gagyi állványon, de azt kell mondanom, ha csak nem valami brutál polcon vannak a dobozok, akkor érdemes kipróbálni teszt jelleggel hangfalállványra állítva. Heed cuccokkal hajtom őket, és gyönyörűen tudnak muzsikálni, már amennyire nekik kell... Ma viszem haza az új szerzeményeket (Sensys DC1), úgyhogy költöznek vissza hátra az M2-ők. Hátul vogels falikarokon álldogáltak, ott azért hallhatóan nem tudták kifutni magukat. A hátsó faltól való távolságával igen jól lehet szabályozni a mélyhangok mennyiségét (az M2 ugyebár hátsó reflex-es).

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
Charles
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 23:28
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Charles »


Hali!
 
Jópár éve megvan a rendszerem, de eddig nem volt mély.
Kérdés érdemes-e, és milyet?
 
Egy 20m2-es szobába kéne, 2 Tannoy M2, mC és M1 hátul. Az első hangfalak polcon vannak (tüskéken), a hátsók állványon. Most is elég jó a mélye, ezért valahogy sosem szántam rá magam igazán...
 
Üdv!
TV: Thomson 72cm 29DX45 | Erősítő: Onkyo TX-575X-S | Dvd lejátszó: Onkyo 535S | Cd lejátszó: Onkyo CD 7211S | Front hangfalak: Tannoy M2 | Center hangfal: Tannoy Mc | Surround hangfalak: Tannoy M1 | Videó: Panasonic NV-HD625 | Kábelek: Neotech KS-11275 front és center, Cambridge audio linea 3+ surround, HAMA Scart, Interkonnekt: Neotech KHS-152 Koax, KHS-CA-201 cd interkonnekt

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


Ehhez milyen szub passzol vajon? Tannoy Kingdom

Ehhez már semmilyen :-) 16Hz - 44KHz +-3dB...

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Ehhez milyen szub passzol vajon?
Tannoy Kingdom

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Tannoy

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Az alján nincs? Mert, ha feltöltöd és nem tetszik a hangja, akkor hogy öntödki belőle?
A sörösüvegre is elég szok lenni egy lik

:kiraly: De azt könnyebb a fejetetejére állítani, mint a hangfalat és kirázni belőle a homokot. :taps: Feltéve, ha az a lik tényleg az, ami.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
BigBen
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2005.04.09., szomb. 12:10
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BigBen »

nem, az alján nincs semmi

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Az alján nincs? Mert, ha feltöltöd és nem tetszik a hangja, akkor hogy öntödki belőle?
A sörösüvegre is elég szok lenni egy lik

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Tannoy

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Most vettem csak észre a hangfalak hátulján valami gombszerű valamit.Nem piszkáltam, nem próbáltam leszedni. Lehet ebbe is tölteni homokot vagy mi?


Az alján nincs? Mert, ha feltöltöd és nem tetszik a hangja, akkor hogy öntödki belőle?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Lehet.
http://www.audioenz.co.nz/2001/1104.html
 
"" The R3 does come with a a cavity which can be filled with lead shot or sand (dry please!) which will help with stability and may even improve the sound through damping resonance's. ""

Avatar
BigBen
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2005.04.09., szomb. 12:10
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BigBen »


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Most hogy nincs egyenlőre cd játszóm, átvittem az erősítőt és a hangfalakat a szgéphez, meg nagytakarítást csinálok. Most vettem csak észre a hangfalak hátulján valami gombszerű valamit. Ezek mik?


Nem piszkáltam, nem próbáltam leszedni. Lehet ebbe is tölteni homokot vagy mi?
A válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


A Tannoy honlapján a Fusion széria új neve: Mercury F
Mondjuk nem lepődtem meg.

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Léva:A hangfalkábel szerintem teljesen rendben van, most inkább ic-t keresek. Az Audiolink vezetékéből gyártottam egy példányt, de gyanús. Szerintem a magas tartományt visszafogja, mintha egy vékony textília lenne előtte. Remélem, találok valami korrekt, mégis megfizethető darabot, aztán meglátom (hallom  ).

Már én is megismertem a gyengéit.
 
Revox:
Az a kábel engem is érdekelne ha készül belőle tesztpéldány!

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Valhalla? Hm...ezen még eltöprengek   
 


miért is?
 
a nordost vallhallája egy relatíve jó kábel. annak idején töltöttem vele több időt,igaz saját rendszerben nem,de audio researc,krell és legutóbb full Audia cuccon füleltem. Ízlések és pofonok,nekem az audio research rossz értelembe vett csöves hangja miatt nem volt érdekes, de a többi képes arra,hogy nagyvonalakban képet kapjunk egy drót tudásásról (mondjuk a krell esetén a sonusF kissé "sonusos" hangját ki kellett vonni a produkcióból). főleg azért volt ez könnyű,mert határozottan a régebbi Audio Note ezüstdrótok hangjára hasonlít. ezek a drótok már biza képesek olyan pluszt felszabadítnai a barázdából,avagy pitekből,amit sok drót nem, ellenben már ez is a múlté. a mai "menő" drótok ezek melett(finom felbontás,színek) képesek megmutatni a zene igazi energiáját is. ez az áttörés kb 5éve tart és igen erősen szűri mind a berendezéseket,de főleg a kábeleket. ami érdekes, ilyen drótokat lehet venni relatíve olcsón is, messze egy valhalla ára alatt. lehet van olyan "paraméter" amiben alulmarad,de az öszkép,ha egyszer valaki beleszagolt ebbe a nagy felbontás+energia dologba, még mindig kedvezőbb. és vigyázat! az ilyen drótok kipróbálása,használta,majd elvétele súlyos elvonási tünetekkel jár. lehet neked utánna sokszázezres drótod, akár valhalla,akár audio note.UK. :taps:

A Valhallát csak tréfának szántam, még a tizedébe kerülő kábel is erős túlzás a rendszerembe.
A 47Lab project viszont érdekes lehet, ha tényleg olyan jó lesz a hangja. Ennyi pénzt még a belépő szintű láncok esetén (mint az enyém ) is érdemes beáldozni. Figyelni fogom a visszajelzéseket, ha pozitívak lesznek, tuti benevezek én is. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmünket!
 
Kicsit OFF-ba ment a topic, bocs mindenkitől.
 
TANNOYT A PÁRTBA!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Tannoy

Hozzászólás Szerző: revox »


Valhalla? Hm...ezen még eltöprengek :taps:
 


miért is?
 
a nordost vallhallája egy relatíve jó kábel. annak idején töltöttem vele több időt,igaz saját rendszerben nem,de audio researc,krell és legutóbb full Audia cuccon füleltem. Ízlések és pofonok,nekem az audio research rossz értelembe vett csöves hangja miatt nem volt érdekes, de a többi képes arra,hogy nagyvonalakban képet kapjunk egy drót tudásásról (mondjuk a krell esetén a sonusF kissé "sonusos" hangját ki kellett vonni a produkcióból). főleg azért volt ez könnyű,mert határozottan a régebbi Audio Note ezüstdrótok hangjára hasonlít. ezek a drótok már biza képesek olyan pluszt felszabadítnai a barázdából,avagy pitekből,amit sok drót nem, ellenben már ez is a múlté. a mai "menő" drótok ezek melett(finom felbontás,színek) képesek megmutatni a zene igazi energiáját is. ez az áttörés kb 5éve tart és igen erősen szűri mind a berendezéseket,de főleg a kábeleket. ami érdekes, ilyen drótokat lehet venni relatíve olcsón is, messze egy valhalla ára alatt. lehet van olyan "paraméter" amiben alulmarad,de az öszkép,ha egyszer valaki beleszagolt ebbe a nagy felbontás+energia dologba, még mindig kedvezőbb. és vigyázat! az ilyen drótok kipróbálása,használta,majd elvétele súlyos elvonási tünetekkel jár. lehet neked utánna sokszázezres drótod, akár valhalla,akár audio note.UK.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Tannoy

Hozzászólás Szerző: revox »


köszi az áras eligazítást
 
IC ügyben.
 
én most kezdek kisérletezni 47Lab drótokkal. ebből egy szál/m 2000Ft és ugye egy pár IC-hez kell 4szál. az 8ezer+a dugók (én ezüstözöttet javallok. kb 2000-2500 a kácsában 4 darab) ami fix: ezek a drótok szoktak szólni a high-end kiállításokon szerte a világban,ha a 47Lab cuccok vannak bekötve. és ezek a 47Lab-ok kib*ott jól szólnak (pl egy 47Lab DAC megmutatta biginek(bigdew) is,hogy van jobb a Theta-nál. Szal ez az a kategória,nem a pártízezres).
 
egy bajuk van,nagyon finoman kell velük bánni. ha bekötötted ne bolygasd,mert könnyen sérül. ha valakinek kell,szóljon privi...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »



 
OFFTOPIC:

Leva a Nordostot fogja ajánlani
Valhalla? Hm...ezen még eltöprengek :taps:
 
Joc árul az aprón egy alap-Xindakot, árban egyelőre ilyesmire gondoltam. Ismeri valaki a típust?

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Revox: A linken az árak párra értendők.
 
Léva:
A hangfalkábel szerintem teljesen rendben van, most inkább ic-t keresek. Az Audiolink vezetékéből gyártottam egy példányt, de gyanús. Szerintem a magas tartományt visszafogja, mintha egy vékony pléd lenne előtte. Remélem, találok valami korrekt, mégis megfizethető darabot, aztán meglátom (hallom :taps: ).

 
OFFTOPIC:

Leva a Nordostot fogja ajánlani

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Revox:
A linken az árak párra értendők.
 
Léva:
A hangfalkábel szerintem teljesen rendben van, most inkább ic-t keresek. Az Audiolink vezetékéből gyártottam egy példányt, de gyanús. Szerintem a magas tartományt visszafogja, mintha egy vékony textília lenne előtte. Remélem, találok valami korrekt, mégis megfizethető darabot, aztán meglátom (hallom ).

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”