Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A JBL-eket nem sorolják az audiofil hangfalak közé. Nekem az alpszéria van otthon, és ismerve a korlátait meg vagyok vele elégedve. Mai "modern" zenével nagyon szépen szólnak. Bár a magas és a mély egy kicsit eltúlzott a középtartomány kárára. Ez a legfőbb, amit hiányolok belőlük. Az is igaz, hogy nagyon lehet őket hajtani. Meg sem kottyan nekik a nagyhangerő. Bár kamarabarab előadásakor már gondjai vannak. A nagyobb szériákat csak hallomásból ismerem. A Nortridge sorozat már nagyon szépre sikeredett.
 
A multiplex mozik azért használják, mert a Dolby Digital szabvány JBL-eket ír elő.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


Mi a véleményetek a JBL hangfalakról? Az utóbbi időkben szerintem méltánytalanul kevest tesztelnek a hifi lapok.
Nekem 4 éve ugyanazok a tlx-esek vannak, még nem volt velük probléma. Néhány alkalommal nagyon meghajtottam a dobozokat, jól tűrték a terhelést. Árkategóriájukhoz méten szépen szólnak, de a nagy hangeőt is jól tűrik. A multiplex mozik szinte kivétel nélkül JBL-eket használak. Én azt vallom, ha egy cég valamit profin csinál nagyban, annak az olcsóbb árkategoriákban is jól kell telesítenie. Várom a JBL-ekről a tapasztalatokat!!!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”