Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ATC hangsugárzók

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vagy egy ilyen?!
IMG_6257.jpeg
IMG_6257.jpeg (29.6 KiB) Megtekintve 1618 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2023.04.21., pén. 07:18
Nem akartam az erosito topikban folytatni ezert inkabb ide irom.
Volt nalam egy forumtars es kivancsi volt az ATC-re, hogy tenyleg keves-e a mely benne. Egy ora hallgatozas utan annyiban maradtunk, hogy jol fel kell tekerni a hangerot, hogy megjojjenek azok a melyek es igen akkor ott vannak
A napokban raktam be a szobába néhány széllessávú akusztikai elnyelőpanelt (1000x600x100 mm kőzetgyapot), próbaképpen, hogy mégis milyen hatása van. Lett hatás, a közepek, a magasok és még a mélyek is tisztultak tőle, de mivel a legtöbb szélessávú elnyelő a mélyfrekvenciákon már kevésbé hatékony, így leginkább a közép- és a magastartomány változott. Viszont mivel a tisztulással együtt szubjektíven halkabb is lett középtől felfelé a spektrum (a visszaverődések és az utózengés csökkenése miatt), így a mélyek (köztük a legmélyebb hangok is) hangsúlyosabbá váltak mint előtte volt.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nálad is biztos ez lenne a helyzet, de könnyen előfordulhat, főleg, hogy azt hiszem teljesen kezeletlen a szobád akusztikai szempontból (a normál bútorzatot leszámítva).

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vagy egy másik megoldás. :smile29:
.
.
IMG_6253.jpeg
IMG_6253.jpeg (144.59 KiB) Megtekintve 1492 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem hiszem, hogy bárkit megbántanál azzal, amit írtál. Akinek van, az tudja, hogy milyen, akinek nincs, annak meg teljesen mindegy, szvsz.
Egy dolog biztos, az ATC nek van az egyik legkorrektebb és legszínezetlenebb mélytartománya azok közül a hangsugárzók közül, amit eddig hallottam. Nekem ez a korrekt artikuláltság és mélyhang felbontás!!! Iszonyatosan tetszik. A színezetlenség és kiemelés hiány sokaknak tűnhet úgy, hogy kevesebb, de számomra a kevesebb több.

A mélyhang anomália még mindig elhelyezési kérdés legfőképpen. Ezt tatom a mai napig is. Nálam úgy, hogy 182 cm-re van a hátsó faltól 5 cm tologatás is iszonyat mélyhang változást tud okozni! Ezt tapasztaltam. Kb 142 cm-ről indult a tologatás, ráadásul az sem mindegy, hogy milyen távolságról hallgatod, nagyon nem mindegy!
Az, meg, hogy fel kell tekerni a hangerőt egy bizonyos szintig, hogy összeálljon minden, az teljesen normális. Minden hangsugárzó így működik. Az, hogy a 150-es ATC-nél ez a hangerő már igen hangos hangzás eredményez, hát ne csodálkozzunk rajta, hiszen van akinek kisebb a hűtőszekrénye, mint az a monitor.
Egy kisebb hangsugárzónál ez a hangerő jóval kevesebb lehet. Gondolom ezért ajánlották a 40-est. Egyébként én is úgy gondolnám, hogy egy 40-es pár egy, vagy két db jobb subbal, 2.1, 2.2-es elrendezésben jobb lehet oda, ahol használod. Nem az ördögtől való, hiszen az ATC kiállításokon is állít ki így kisebb helyiségekben.

Asebestyén felajánlott GD-je az enyém volt. Nem a legjobb választás ATC-hez, de az esti, halkabb zenehallgatás barátja, ami a mélyhangokat illeti. Halkan is több a mély, én anno azt olvastam, hogy direkt így tervezték. Ez persze nem azt jelenti, hogy a valóságot hallod, sőt!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nem akartam az erosito topikban folytatni ezert inkabb ide irom.
Volt nalam egy forumtars es kivancsi volt az ATC-re, hogy tenyleg keves-e a mely benne. Egy ora hallgatozas utan annyiban maradtunk, hogy jol fel kell tekerni a hangerot, hogy megjojjenek azok a melyek es igen akkor ott vannak csak sajnos majdnem minden nap hallgatok zenet es az asszony miatt nem hallgathatom ugy ahogy szeretnem a kozos béke erdekeben, persze ez nem az ATC hibaja es nem degradalni szeretnem a hangfalat ezzel megsertve par embert a forumon. Viszont azt ketlem, hogy a 40A megfelelobb lenne, el sem tudom kepzelni milyen gondolatmenet vezetett arra a megallapitasra.
En azert dontottem a 150-es mellett mivel a doboz alja mar eleve egy subwoofer es ne kelljen plusz dobozokat pakolnom a szobaba. Az akusztikaval nincs kolonosebben baj mert volt mar par hangsugarzom es be is volt merve a szoba. Ennek ellenere szeretek veleuk zenet hallgatni es ez reszemrol csak egy megallapitas volt de majd meglatjuk mit hoz par elektronika cserelese.
Zenevel dus hetveget kivanok minden zeneszereto forumtarsnak. :napsut:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Azert az erdekes, hogy a beepitett erosito mennyivel kisebb mint a P6, szinte negyed annyi. Mennyivel praktikusabb a beepitett bar a tobbihez is vannak rack-ek amit kiszerelve a hangfalbol egy kulon erositot hozunk letre (Amp Rack Kit). :)


08.jpg
08.jpg (54.05 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal
04.jpg
04.jpg (54.56 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal
05.jpg
05.jpg (88.55 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal
03.jpg
03.jpg (16.83 KiB) Megtekintve 1633 alkalommal
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szerencsére engem ez nem érint.
Legalább 5 éve az új tweetert használják.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aki meg nem csereltette a magassugarzot annk itt egy kis inspiracio. Meg a valtoban is allitanak valamit. Es tesztelni az AC/DC „Problem Child“ zenevel KELL. Ha birjak a magasak es persze a hangfal torzitas nelkul akkor jol sikerult a muvelet. :D

A teljes cikk itt: https://the-ear.net/how-to/atc-builds-better-tweeter/


01.jpg
01.jpg (58.49 KiB) Megtekintve 1850 alkalommal
02.jpg
02.jpg (38.43 KiB) Megtekintve 1850 alkalommal
03.jpg
03.jpg (68.96 KiB) Megtekintve 1850 alkalommal
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2023.03.04., szomb. 08:45
Én egyébként 95%-ban kb. felhelyezett előlappal hallgatom a zenét. Amikor nagyon odafigyelőset játszok, akkor szoktam levenni. Egyrészt szeretem, hogy védi a portól, másrészt úgy is imádom a hangját. Abban a maradék 5%-ban pedig gyönyörködöm a driverekben és el is hiszem, hogy kihallom azt a kb. 0,5%-nyi javulást hangban. :smile29:
Hát én inkább 80%-nak ítélem a javulást.
Sose hallgatom a szövet nélkül.
Nekem nem áll össze a hang az előlappal.
Ennyi erővel Tidalt is hallgathatnék🤭🤭
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gianni321 írta:
2023.03.04., szomb. 09:00

Ritka alkalmak egyike, de összességében nekem jobban tetszik grillel, úgy kicsit megbocsátóbb, kevésbé leleplező és jó értelemben véve kicsit koszosabb. Csak annyira, hogy inkább a zene jöjjön át és ne az instant látlelet.
Gyárilag az enyém alatt nem voltak tüskék, vettem alá 2 szett Viablue tüskét. A tüske alákerülésééig simán tudtam Roonnal hallgatni, ami egy vékonyabb, picit forszírozottabb hang a Lumin saját, kicsit koszos, alul jóval vastagabb meg persze butább hangú - a funkcióról ne is beszéljünk - appjához képest. Azóta a Roon alig megy, akkor is általában csak addig, míg meg nem állapítom, hogy vagy tüske, vagy Roon. És azért ezzel néha a pöcs kivan...
Asszem érik a visszahallgatás a tüske nélküli állapotra. Pedig tüskével annyival 'büszkébben feszít', öröm ránézni. Na tessék, már megint ez az ellentmondásosság. :D
Ez sem véletlen. Ha megnézed elég speciális a grill kialakítása is. A diffrakció csökkentése érdekében a kiemelő keret (amire fel van kasírozva a szövet) oldalfala ki van marva és a keret eleve bizonyos szögben meg van törve. Ez nem véletlen, nem a design része! :rolleyes:

A tüske pedig jó kérdés…
Található róla mindenféle vélemény és annak ellenvéleménye is. Gyárilag ugye nem tüskén áll az állvány. Sokan mégis tesznek alá. Bevallom én nem próbáltam. Az előző tulaj egy nagyon kemény filcréteget ragasztott az állvány aljára, én is így használom. Nyilván a padló sem mindegy, amire helyezed. Nálam kőburkolat van a nappaliban, ide lehet kifejezetten jót tesz ez a fajta megoldás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Vinkler írta:
2023.03.04., szomb. 08:45
Én egyébként 95%-ban kb. felhelyezett előlappal hallgatom a zenét. Amikor nagyon odafigyelőset játszok, akkor szoktam levenni. Egyrészt szeretem, hogy védi a portól, másrészt úgy is imádom a hangját. Abban a maradék 5%-ban pedig gyönyörködöm a driverekben és el is hiszem, hogy kihallom azt a kb. 0,5%-nyi javulást hangban. :smile29:
Ritka alkalmak egyike, de összességében nekem jobban tetszik grillel, úgy kicsit megbocsátóbb, kevésbé leleplező és jó értelemben véve kicsit koszosabb. Csak annyira, hogy inkább a zene jöjjön át és ne az instant látlelet.
Gyárilag az enyém alatt nem voltak tüskék, vettem alá 2 szett Viablue tüskét. A tüske alákerülésééig simán tudtam Roonnal hallgatni, ami egy vékonyabb, picit forszírozottabb hang a Lumin saját, kicsit koszos, alul jóval vastagabb meg persze butább hangú - a funkcióról ne is beszéljünk - appjához képest. Azóta a Roon alig megy, akkor is általában csak addig, míg meg nem állapítom, hogy vagy tüske, vagy Roon. És azért ezzel néha a pöcs kivan...
Asszem érik a visszahallgatás a tüske nélküli állapotra. Pedig tüskével annyival 'büszkébben feszít', öröm ránézni. Na tessék, már megint ez az ellentmondásosság. :D
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Én egyébként 95%-ban kb. felhelyezett előlappal hallgatom a zenét. Amikor nagyon odafigyelőset játszok, akkor szoktam levenni. Egyrészt szeretem, hogy védi a portól, másrészt úgy is imádom a hangját. Abban a maradék 5%-ban pedig gyönyörködöm a driverekben és el is hiszem, hogy kihallom azt a kb. 0,5%-nyi javulást hangban. :smile29:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Vinkler írta:
2023.03.04., szomb. 07:44
A 40-eshez gyárilag volt ilyen grill.

21C70550-3810-40ED-A063-0B495B39E133.jpeg
Igen, és azon személy szerint pl. imádtam. Valószínűleg azért, mert a 40-esnek számomra mindig is volt egy kis 'toy' feelingje. Na nem hang tekintetében, az nagyon is komoly volt. Egy Dyno C4-gyel hasonlítgattam őket oda-vissza és végül csak a hangtömeg miatt maradtam akkor a C4 mellett. Viszont ahányszor ránéztem a 40-esre mindig volt egy határozott 'inner smile' a nem hagyományos ATC-borhűtő forma miatt, a 100-asnak viszont szerintem a jómunkásember megjelenéséhez nekem vmiért nem passzol. Pedig ezzel a ráccsal méginkább önazonos, -úgy értem itt inkább a 'jómunkásember' feelinget erősíti, de nekem akkor se áll össze. Mindez természetesen teljesen szubjektív.
Visszaolvasva ez elég ellentmondásosra sikerült, dehát az élet már csak ilyen. Ellentmondásos. Popper Péter után szabadon.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A 40-eshez gyárilag volt ilyen grill.
21C70550-3810-40ED-A063-0B495B39E133.jpeg
21C70550-3810-40ED-A063-0B495B39E133.jpeg (380.73 KiB) Megtekintve 2019 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

gianni321 írta:
2023.02.24., pén. 20:41
Nem is tudom, hogy ez így tetszik é vagy sem, de asszem inkább nem:
Lehet inkabb gyerekbiztos vedelmet szeretett volna. :) En is gondolkodom a Pro verziomnal, hogy valami grill-t szerkeszteni ra mert elegge porosodik sajnos a sok szelloztetestol. Multkor is finom ecsettel kellett portalanitani de felek, hogy a magasugarzo es a kozepsugarzo beporosodik, azokat nem merem ecsettel tisztitani csak lefujom rola a port. Gondoltam addig letakarom amig nem hallgatom de a magassugarzo meg kijjebb van es nemakarom, hogy seruljon a takargatastol.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Nem is tudom, hogy ez így tetszik é vagy sem, de asszem inkább nem:
Csatolmányok
FB_IMG_1677267510397.jpg
FB_IMG_1677267510397.jpg (165.59 KiB) Megtekintve 2268 alkalommal
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

tottyi írta:
2023.02.24., pén. 18:05
gianni321 írta:
2023.02.24., pén. 17:19
tottyi írta:
2023.02.19., vas. 15:07
A minap olvastan, hogy a hosszabb ideje hasznalatban levo ATC-eknek meglazulnak a hangszoro es az elso lap csavarjai es ez gondot okoztt mert ha tul erosen huztak be a csavart akkor serult az elolap es ezert tobb olyan topik is van ahol nyomatekkulcsot targyaljak ki, es is egy ok lehet, hogy valaki hozzanyul a dobozokhoz. Tudom, ez most nem az volt.

https://www.atcforums.com/forum/forum-a ... and-baffle
A karbon bringa miatt van itthon ilyen érzékeny nyomatékkulcsom, most volt egy kis időm, gondoltam lecsekkolom mi a helyzet. Az egyik oldalon konzekvensen -értsd úgy, hogy minden egyes csavar - jóval lazább volt az összes csavar. Beállítottam a kulcsot a leírásnak megfelelően és szépen utána húzgáltam az összes csavart, viszont ez 1,3 meg 1,5Nm olyan alacsony érték, hogy nagyon könnyű túlhúzni a csavart, úgyhogy átmentem az összes csavaron vagy 3x, mire jó lett.
Hogy a hang változott-e? Tudja a fene. De legalább most tudom, hogy rendben van.
Orulok, hogy segitett a postom. Meg azt megkerdezhetem, hogy milyen idosek az ATC-ek?
Na meg ebbol adodik a kerdes, hogy nemhinnem, hogy az csak az ATC-nel fordulna elo es mas hangfalaknal is ez elofirdulhat. Nekem is volt tobb 20+ eves hangfalam de nem jutott eszembe a csavarokat ellenorizni es ez milyen befolyassal lehet a hangra a nem jol rogzitett hanszoro. gondolkodik.gif
2017-es, ha jól emlékszem.
Én a Mezzo-tól kezdve szinte mindegyiket áthúzgáltam, de ha csak ilyen kis nyomaték kell, akkor felesleges volt.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

gianni321 írta:
2023.02.24., pén. 17:19
tottyi írta:
2023.02.19., vas. 15:07
A minap olvastan, hogy a hosszabb ideje hasznalatban levo ATC-eknek meglazulnak a hangszoro es az elso lap csavarjai es ez gondot okoztt mert ha tul erosen huztak be a csavart akkor serult az elolap es ezert tobb olyan topik is van ahol nyomatekkulcsot targyaljak ki, es is egy ok lehet, hogy valaki hozzanyul a dobozokhoz. Tudom, ez most nem az volt.

https://www.atcforums.com/forum/forum-a ... and-baffle
A karbon bringa miatt van itthon ilyen érzékeny nyomatékkulcsom, most volt egy kis időm, gondoltam lecsekkolom mi a helyzet. Az egyik oldalon konzekvensen -értsd úgy, hogy minden egyes csavar - jóval lazább volt az összes csavar. Beállítottam a kulcsot a leírásnak megfelelően és szépen utána húzgáltam az összes csavart, viszont ez 1,3 meg 1,5Nm olyan alacsony érték, hogy nagyon könnyű túlhúzni a csavart, úgyhogy átmentem az összes csavaron vagy 3x, mire jó lett.
Hogy a hang változott-e? Tudja a fene. De legalább most tudom, hogy rendben van.
Orulok, hogy segitett a postom. Meg azt megkerdezhetem, hogy milyen idosek az ATC-ek?
Na meg ebbol adodik a kerdes, hogy nemhinnem, hogy az csak az ATC-nel fordulna elo es mas hangfalaknal is ez elofirdulhat. Nekem is volt tobb 20+ eves hangfalam de nem jutott eszembe a csavarokat ellenorizni es ez milyen befolyassal lehet a hangra a nem jol rogzitett hanszoro. gondolkodik.gif
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

tottyi írta:
2023.02.19., vas. 15:07
A minap olvastan, hogy a hosszabb ideje hasznalatban levo ATC-eknek meglazulnak a hangszoro es az elso lap csavarjai es ez gondot okoztt mert ha tul erosen huztak be a csavart akkor serult az elolap es ezert tobb olyan topik is van ahol nyomatekkulcsot targyaljak ki, es is egy ok lehet, hogy valaki hozzanyul a dobozokhoz. Tudom, ez most nem az volt.

https://www.atcforums.com/forum/forum-a ... and-baffle
A karbon bringa miatt van itthon ilyen érzékeny nyomatékkulcsom, most volt egy kis időm, gondoltam lecsekkolom mi a helyzet. Az egyik oldalon konzekvensen -értsd úgy, hogy minden egyes csavar - jóval lazább volt az összes csavar. Beállítottam a kulcsot a leírásnak megfelelően és szépen utána húzgáltam az összes csavart, viszont ez 1,3 meg 1,5Nm olyan alacsony érték, hogy nagyon könnyű túlhúzni a csavart, úgyhogy átmentem az összes csavaron vagy 3x, mire jó lett.
Hogy a hang változott-e? Tudja a fene. De legalább most tudom, hogy rendben van.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Állítólag ez a modell is megkapta a saját fejlesztésű (nagyobbakkal megegyező?) duplafelfügesztésű magassugárzót.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

A minap olvastan, hogy a hosszabb ideje hasznalatban levo ATC-eknek meglazulnak a hangszoro es az elso lap csavarjai es ez gondot okoztt mert ha tul erosen huztak be a csavart akkor serult az elolap es ezert tobb olyan topik is van ahol nyomatekkulcsot targyaljak ki, es is egy ok lehet, hogy valaki hozzanyul a dobozokhoz. Tudom, ez most nem az volt.

https://www.atcforums.com/forum/forum-a ... and-baffle
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

supravox írta:
2023.02.19., vas. 11:01
Vinkler írta:
2023.02.04., szomb. 15:25
Ritkán látni belső képet ATC-kről. Ez egy 100-as anniversary doboz, melyből kiszerelték a melysugárzót. (Elvált a gumi perem a külső résznél)

DC6EB396-2441-4FB5-9C76-E31358AFEB1B.jpeg
Érdekelne mit kellett ezzel művelni,hogy szétessen a woofer gondolkodik.gif
Nem tudom, lehet gyártási eredetű.
7525B55B-EA46-44B7-86C8-19222CEF1C69.jpeg
7525B55B-EA46-44B7-86C8-19222CEF1C69.jpeg (388.19 KiB) Megtekintve 2210 alkalommal
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Vinkler írta:
2023.02.04., szomb. 15:25
Ritkán látni belső képet ATC-kről. Ez egy 100-as anniversary doboz, melyből kiszerelték a melysugárzót. (Elvált a gumi perem a külső résznél)

DC6EB396-2441-4FB5-9C76-E31358AFEB1B.jpeg
Érdekelne mit kellett ezzel művelni,hogy szétessen a woofer gondolkodik.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: ATC hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Vinkler írta:
2023.01.31., kedd 18:06
AVX írta:
2023.01.31., kedd 17:39
kalmi írta:
2013.01.20., vas. 20:05
Ilyen van szegeden is....


50 es van Bélának. A 100 asban 30 cm-es mélysugi van, az 50 esben pedig 25 cm-es!
Már 10 éve volt. Hihetetlenül telik az idő. Jókat teszteltünk Szegeden.
Hifizel még egyáltalán?
Már nem. A kávé teljesen lefoglal. A zenét továbbra is szeretem, de már nem hifizek, pedig nagyon sok cuccom megmaradt régről.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”