Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Royd hangsugárzók

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

24.5 éve írtam Neki(k), visszaírt:
8050280B-C3A5-4D88-9A9F-EE004C0DC6A0.jpeg
8050280B-C3A5-4D88-9A9F-EE004C0DC6A0.jpeg (939.16 KiB) Megtekintve 2365 alkalommal

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Indy írta:
2021.03.04., csüt. 12:41
Kis kutakodás után az alábbit találtam:

https://patents.google.com/patent/EP0459682A2/

A szabadalmat Joe Speight Akroyd nyújtotta be 1991-ben. :)
Sajnos annyira semmit sem találni Akroyd-ról... Legalább egy fotó jó lenne, de nagyon jól rejtőzködött. A MyHeritage-en van pár találat, de a jobbak fizetősek, viszont ezt találtam:

http://www.calderdalecompanion.co.uk/mma36.html#849
Akroyd, Joe Speight Ref 136-849
[1900-1961] Son of Joe Speight Akroyd.
He became an electrical engineer.

He married Amy Hargreaves.

Children:

John
Joe Speight III
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Indy írta:
2021.03.04., csüt. 21:00
TomLeftiger írta:
2021.03.04., csüt. 20:46
Árpi itt is árulja az AVX-en őket. Az SF7-es állvány talán még az enyém volt, ezt cipeltem le anno a Royd napokra. Talán barna színben ritkábban bukkannak fel Sintrák, vagy csak nekem tűnik úgy...
Tiéd volt az a Sintra?
Hát jó kérdés... Az biztos, hogy a hangsugárzót nem az Árpinak adtam el, meg talán nekem utoljára fekete Sintra II-esem volt. Megnézem majd a régi képeket, talán okosabb leszek.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

TomLeftiger írta:
2021.03.04., csüt. 20:46
Árpi itt is árulja az AVX-en őket. Az SF7-es állvány talán még az enyém volt, ezt cipeltem le anno a Royd napokra. Talán barna színben ritkábban bukkannak fel Sintrák, vagy csak nekem tűnik úgy...
Tiéd volt az a Sintra?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Árpi itt is árulja az AVX-en őket. Az SF7-es állvány talán még az enyém volt, ezt cipeltem le anno a Royd napokra. Talán barna színben ritkábban bukkannak fel Sintrák, vagy csak nekem tűnik úgy...
Érdekes, de mostanában alacsonyan szállnak a Roydok kis hazánkban. Más márkánál is megfigyeltem, mármint ami az eladási tendenciákat illeti, hogy sokszor felkerül egy adott márka, majd újabb néhány eladó követi, afféle lavinát indítva el. Például a Primare erősítők is csak úgy záporoznak mostanában. Azaz ahogy egy régi dakota közmondás mondja, egy fecske százat csinál. :D

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kupecke »


Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Kis kutakodás után az alábbit találtam:

https://patents.google.com/patent/EP0459682A2/

A szabadalmat Joe Speight Akroyd nyújtotta be 1991-ben. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ez sem kevés, de legalább barátságosabb:

https://www.ebay.com/itm/Royd-Sapphire- ... 4686662782

Persze az igazán jó vételek idehaza vannak. ;peace;
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

trane írta:
2021.03.03., szer. 20:00
hoppácsak :rolleyes: > http://www.hifi-intouch.co.uk/products/ ... nitor.aspx bocs.gif
Elvetemült ár. :nonononono:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Ha valaki megnézné, hol működött a Royd manufaktúra. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

BLX írta:
2021.02.22., hétf. 10:15
Nekem tetszettek külsőre az Adam féle új "Royd" dobozok. Hallani persze nem hallottam. Igazán értékelhető review-kat nem találtam. Sajnálom, hogy nem hozta a régi roydos hangot és bedőlt. Pedig milyen klassz lenne, ha lenne utánpótlás a Royd vonalat képviselő dobozokból...
Sajnos én sem hallottam. Biztos okosabbak lennénk, ha meg tudnánk hallgatni. Állítólag a Vifa D19-es dómsugárzó helyett egy Hiquphon csipogó jobban megfelelt volna a Troubadour-ba, mint az a Hivi izodinamikus, amit Adam választott. Az igazi probléma mégis a mélyközép lett volna, azt helyettesíteni...? Egy Scanspeak 15W/8530K00-at javasolt az az ember, aki segíteni próbált neki.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Indy írta:
2021.02.22., hétf. 10:42
@BLX:

látom, van Epos és Royd dobozod is. Lehet írtad már, elnézést kérek, nem ugrik be, melyik-melyik? :)
Epos M12i, Sintra 1., Minstrel

Mind nagyon szerethető :smile29:

Azért a Royd-ok különösen kedvesek a számomra.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

@BLX:

látom, van Epos és Royd dobozod is. Lehet írtad már, elnézést kérek, nem ugrik be, melyik-melyik? :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Indy írta:
2021.02.22., hétf. 08:57
trane írta:
2017.06.21., szer. 15:27
Adam - mint korábban írtam volt - a 'word-of-mouth' módszerrel próbálta értékesíteni a hangfalait> nem jött be . egyébként egy fél-hivatalos teszt megjelent a Troubadour-ról, íme > https://www.hifiwigwam.com/royd-troubad ... e-marvels/
Sajnos a teszt már nem elérhető, de (biztosan olvastad), a Troubadour nem lett egy jól sikerült darab. Állítólag Adam-nak nem volt füle hozzá, nem is értett a hangsugárzó tervezéshez, rossz drivereket választott, nem volt köze annak a doboznak a Royd hangzáshoz. Egy konstruktőr próbált neki segíteni, de aztán bedőlt az egész cég...
Nekem tetszettek külsőre az Adam féle új "Royd" dobozok. Hallani persze nem hallottam. Igazán értékelhető review-kat nem találtam. Sajnálom, hogy nem hozta a régi roydos hangot és bedőlt. Pedig milyen klassz lenne, ha lenne utánpótlás a Royd vonalat képviselő dobozokból...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

trane írta:
2017.06.21., szer. 15:27
Adam - mint korábban írtam volt - a 'word-of-mouth' módszerrel próbálta értékesíteni a hangfalait> nem jött be . egyébként egy fél-hivatalos teszt megjelent a Troubadour-ról, íme > https://www.hifiwigwam.com/royd-troubad ... e-marvels/
Sajnos a teszt már nem elérhető, de (biztosan olvastad), a Troubadour nem lett egy jól sikerült darab. Állítólag Adam-nak nem volt füle hozzá, nem is értett a hangsugárzó tervezéshez, rossz drivereket választott, nem volt köze annak a doboznak a Royd hangzáshoz. Egy konstruktőr próbált neki segíteni, de aztán bedőlt az egész cég...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

goodman írta:
2021.02.21., vas. 08:54
Az én Royd-os storym valamikor 2012-ben indult egy Coniston R megvásárlásával.
Én napra pontosan emlékszem: 2012 március 4. :guitar:

Szerk.: Ferinek már 2009-ben is megvolt az Apexe. Senior. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: goodman »

Az én Royd-os storym valamikor 2012-ben indult egy Coniston R megvásárlásával. Ezeket egy Musical Fidelity Electra E10 hajtotta. Nem igazán voltak jó partnerei egymásnak, de a Royd-ok sajátos hangvilága és karaktere így is teljesen átjött. A következő szintet már később, 2014-ben léptem amikor megvettem a Minstrel-eket. Itt már egy Cyrus Two+PSX páros jelentette az erősítést. Hihetetlen amit a Minstrelek tudnak. Ilyen kis dobozméretből olyan hangokat sem előtte, sem utána nem nagyon hallottam. De aztán hamarosan váltottam a Sapphire - Ion Obelisk3 párosra. Érdekes dobozok a Sapphire-ok. Némely paraméterében komolyabbak voltak mint a Minstrelek. Kiegyensúlyozottabbak voltak. Idővel ezt a párost is kitúrta a hifibogár. Volt még egy "sima" Coniston - Magnum IA-170 párosom is, de a Saphhire-okat és a Minstrel-eket nem tudta ez sem felülmúlni.
Volt szerencsém hallani Indy és TomLeftiger akkori Royd-os csúcs rendszerét. Azt gondolom, hogy mindkettőjüknek sikerült a maximumot kihozni. Igaz ehhez nagyon komoly erősítés kellett, de végeredmény magáért beszélt. A Royd-ok azóta is megkülönböztetett figyelmet élveznek nálam. Ugyan az elmúlt időben más irányba indultam, de nem vetettem el annak lehetőségét, hogy egyszer valaha még birtokoljak egyet. :smile29:

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

TomLeftiger írta:
2021.02.20., szomb. 23:02
Amit nem találtam, az az a cikk amit valaki a Royd napról írt anno. Ha jól emlékszem jó kis képek is készültek.

Elérhető még valahol ez a cikk?
Ear blogján volt.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Amit nem találtam, az az a cikk amit valaki a Royd napról írt anno. Ha jól emlékszem jó kis képek is készültek.

Elérhető még valahol ez a cikk?

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Találtam egy ilyen cikket:

https://audiolife.blog.hu/2012/11/17/eg ... royd_audio

Indy a képek nem nálad készültek?

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Indy írta:
2021.02.20., szomb. 17:36
kupecke írta:
2021.02.20., szomb. 16:13
Ha nem is egy "komoly" Royd-om volt, de volt ( a nagyhájp idején :D ) A14-es, e topicban is fellelhető volt a kép, de az idő -motorfrissítés- megette. Most nézem, 2013 az év... Egy Rega Mira erősítő volt mögötte, ami miatt mennie is kellett, egy Jura váltotta, hogy teljes legyen a Rega rendszer, akkoriban egy Planet cd lejátszóm volt és mint a képen is látszik sc42-es kábel.
Ekkortájt ismertem meg sok kedves fórumtársat, akkoriban még elautóztunk Indy-hez, Tomleftiger-hez NYUGAT-ra :napsut: , ott sikerült megfülelnem nagy angol vasakkal a Sintra-kat, talán a Sorcerer-eket is gondolkodik.gif

a14.jpg
Ó, azok a régi szép idők. :) Az A14 kevésbé ismert, de egy Linn Indexet biztosan lezenél. :party:
Volt A14-em is, nem volt rossz, de nekem a Sintra meg a Sorcerer jobban tetszett. Sintraból érdekes módon csak a II. Az akkori szoba nagyon nem kamázta a sima I-es verziót, pedig azt többen szerették mint a II-t.

Volt anno egy Royd nap még a Heed rendezésében, asszem ott is a Sintra I. lett a közönség kedvenc. Hallgattuk ott valami operát, aminek a mai napig a fülembe van a hangja, pedig nem is szeretem az operát. Asszem német nyelvű volt, de olan gyönyörűen szólt a Sintrákkal, hogy ihajj. Az akkori Heed cuccokkal nagyon jól muzsikáltak a Roydok, de talán nekem egy Naim-al tetszett a legjobban, de olyan régen volt, lehet rosszul emlékszem.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

BLX írta:
2021.02.20., szomb. 17:34
Indy írta:
2021.02.20., szomb. 15:28
BLX írta:
2021.02.20., szomb. 13:50
Ha jól értem a "Roydozás" már többeknél elmúlt?

Kinek melyik volt a kedvenc Royd doboza és mivel hajtotta? Ha van elérhető néhány kép a szettről nyugodtan rakhatnátok fel. :drum:
Nem múlt el. :) Ez egy hat éves kép, a kedvenc Roydomról. Háttérben az erősítés.

DSCF7607.jpg

Ezek Royd Sintrák? 1-es vagy 2-es? Esetleg más?

Egyszer hallottam Sintra 1-et hasonló régebbi "nagy" Exposure-ral hajtva. Nagyon tetszett.

Szép rendszer. Gratulálok hozzá. :smile32:
Sajnos a képen látható komponensek közül már egy sincsen meg. Sintra I. Most Royd szünetet tartok... :P
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

kupecke írta:
2021.02.20., szomb. 16:13
Ha nem is egy "komoly" Royd-om volt, de volt ( a nagyhájp idején :D ) A14-es, e topicban is fellelhető volt a kép, de az idő -motorfrissítés- megette. Most nézem, 2013 az év... Egy Rega Mira erősítő volt mögötte, ami miatt mennie is kellett, egy Jura váltotta, hogy teljes legyen a Rega rendszer, akkoriban egy Planet cd lejátszóm volt és mint a képen is látszik sc42-es kábel.
Ekkortájt ismertem meg sok kedves fórumtársat, akkoriban még elautóztunk Indy-hez, Tomleftiger-hez NYUGAT-ra :napsut: , ott sikerült megfülelnem nagy angol vasakkal a Sintra-kat, talán a Sorcerer-eket is gondolkodik.gif

a14.jpg
Ó, azok a régi szép idők. :) Az A14 kevésbé ismert, de egy Linn Indexet biztosan lezenél. :party:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Indy írta:
2021.02.20., szomb. 15:28
BLX írta:
2021.02.20., szomb. 13:50
Ha jól értem a "Roydozás" már többeknél elmúlt?

Kinek melyik volt a kedvenc Royd doboza és mivel hajtotta? Ha van elérhető néhány kép a szettről nyugodtan rakhatnátok fel. :drum:
Nem múlt el. :) Ez egy hat éves kép, a kedvenc Roydomról. Háttérben az erősítés.

DSCF7607.jpg

Ezek Royd Sintrák? 1-es vagy 2-es? Esetleg más?

Egyszer hallottam Sintra 1-et hasonló régebbi "nagy" Exposure-ral hajtva. Nagyon tetszett.

Szép rendszer. Gratulálok hozzá. :smile32:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Royd hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

TomLeftiger írta:
2021.02.19., pén. 08:46

A mostani erősítő nyilván csak ideiglenes, egyszer ha lesz lehetőségem, biztos meglépek egy komolyabb vasat. Sajnos most két dolog is gátol. Nincs erre fél millám, meg nem is nagyon látok olyan erősítőt ami megmozgatja a fantáziámat. Szép is legyen, jó is, távos is, olcsó is, ilyet szeretnék. :smile29: Meg aztán a 4312-es se könnyíti meg a dolgom, mert azért kipróbáltam már hozzá sokféle erősítőt, de a legtöbbel nem igazán tetszett, vagy nem volt rossz, de annyira jó sem. Bonyolult dolog ez a hifi. De majd most, talán az új ösvény elhozza a megváltást. ;peace;
Egy titkos tipp :D
HK 680, aprópénz ahhoz képest amilyen erősítőid voltak. (tudom, ez vírbeli hifistáknak meg sem láttam kategória... :P )

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”