Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Magneplanárok vs. sztatikusok - szóval kinek a pap, kinek a papné...
Évekig éltem (élek a mai napig is) mindkét rendszer képviselőivel, s a leírt gondolatok nem általánosítások, hanem az adott hangsugárzó(k) kizárólag bennem keltett érzései.
 
Kezdem a sztatikusokkal:
 
Sztatik
Igazából ciril betűkkel kellene írnom, mert Leningrádban készült a drága, s amikor működött felejthetetlen élményeket okozott... már, ha működött. Felépítésében, a fóliák felosztásában, elrendezésében nagyon hasonlított a Quad 057-re, de orosz kivitelben. Az akusztikus hangszerek varázslatosak, az énekhangok hátborzongatóan élethűek, hallani akár a zongora húrjaihoz ütődő kalapácsot... Klasszikusokra, azon belül is inkább kamarazenékre tökéletes, a tradícionális jazz-t elég jól "tálalja", de mással nem boldogul. Sajnos annyira megbízhatatlan volt (szó szerint sorban füstöltek el az eredeti alkatrészek), hogy a teljes meghajtó elektronikát újra kellett volna készíteni, így inkább odaadtam egy barátomnak.
 
Audiostatic ESH50
A legfontosabb tapasztalat, hogy akkori erősítőmet, mely tiszta A-osztályban 75 Wattot adott le 8 ohmon, képes volt "lefullasztani", így inkább kapcsolható AB-osztályban hallgattam, ahol csúcsban akár 1 kW-ot is leadott.
Gyönyörű akusztikus hangszerek, a zenében rengeteg érzelem, elég jó térhatás és rengeteg hiányérzet. Bizonyos dolgokat nagyon jól csinált (emiatt szerettem belé), zenéim nagy részét meg nem tudta lejátszani.
 
Martin Logan CLS
20+ évvel ezelőtti nagy kedvencem, szerelmem. Hallgattam mindenféle kiállításokon, órákat töltöttem vele kettesben bemutatótermekben, aztán néhány évvel ezelőtt eljutottam odáig, hogy veszek egy újszerű állapotban lévő példányt.
Hogy végül miért nem vettem meg, pedig tényleg nagyon akartam, s a korábbi emlékeimben csak pozitív élmények maradtak... Több órán keresztül hallgattam mindenféle zenéken (az elé kötött rendszer árán családi házat lehetett volna venni), s azt vettem észre, már a hiányokat is hallom. Máig elismerem összes pozitívumát, s boldog lennék vele is, ha lakásomban hallgathatnám, de végül sokkal boldogabb lettem egy másik hangsugárzóval, ami egy Magneplanar.
 
...hát akkor a Magneplanárok
Magneplanar 1.4
Hol boldog voltam vele, hol meg utáltam, de nem akaródzott megválni tőle. Messze nem volt tökéletes, néha hideg volt, esetenként rikácsolt, de a plasztikusságával ezeket el tudta felejtetni. Később házimozi hangfallá (front) degradálódott, ahol hídba kapcsolt hatalmas teljesítményű különálló végfokok hajtották, s azt a hangfalak nagyon "meghálálták". Igen, a régebbi planároknak különösen kell a nagy teljesítmény. Olyan erősítőket szeretnek, melyeknek teljesítménye duplázódik a terhelő impedancia feleződésével.
 
Magneplanar MMG
Kicsi, kedves, olyan jóbarát fajta, amit már a kváziribbon magassal készítenek. Könnyű vele együtt élni, mindenféle zenéket meg lehet rajta hallgatni (persze csak megfelelő elvárásokkal). A basszusa afféle "egyhangjegyű" fajta, valami dörmög 60 Hz környékén. Mégis nagyon lehet szeretni, mert érzelmes. Kisebb integráltakkal is meghajtható, a mély-tartománya pedig brutális végfokkal sem jön meg. Nagyon jó kompromisszum, kisebb szobákban is jól érzi magát, csak sajnos az európai ára irreális.
 
Magneplanar 3,6
Ezen planárokat hallgatva abszolút értem, azokat, akik akik nem tudják elviselni a Magneplanárok hangját, s értem azokat is, akik nem tudnak mást hallgatni.
A kapott hang egyrészt, hideg (rideg), erőszakos, lehengerlő, fárasztó, másrészt mindent megmutat a felvételből, izgalmas, kitárulkozó... Csöves és félvezetős rendszereken hallgatva is az volt az érzésem, a 3.6-os olyan uralkodó fajta, a hallgatóra önt minden hangjegyet, minden hangot, ami a felvételen van, s nem engedi a lazulást. Semmi lágyság, semmi elkalandozás. Számomra érzelemmentes. Méreténél fogva nehezen elhelyezhető, s nagyon sokat kitakar a hangképből... de hatalmas (nagy belmagasságú) szobában képes valósághűen megjeleníteni egy komplett szimfonikus zenekart is.
 
Magneplanar 1.7
Számomra az a hangsugárzó, amelyik akár az "utolsó" is lehet az életemben. Minden benne van, amit szeretek a planárokban, mindent tud, amiben a többi planár nem jeleskedett, s nincs benne semmi olyan, ami a többiben zavart.
A korábban említett CLS-ek helyett inkább ezt választottam. Biztos volt már mindenkinek olyan érzése, "megérkezett". Számomra a véglegesség, a megérkezés érzését ez a hangfal adta meg (nem vagyok kereskedő, forgalmazó barátaimnak pedig egészen más típusok vannak a termékpalettájukon).
Ez már egy teljesen QR felépítésű rendszer, ahol a mélysugárzó rész is kváziribbon. Mindent tud, ami a dipólsugárzás lényege, együtt lélegzik a zenével. Plasztikusság, holografikus tér, jelenlétérzet, érzelmi gazdagság ... Mindegy, hogy Beethoven, Verdi, mindegy, hogy King Crimson, vagy Deep Purple, vagy akár Sex Pistols, csak zenél abbahagyhatatlanul. Egy-egy klubban (kocsmában) készített élő jazz-felvételnél még a levegőben terjengő cigarettafüstöt is láttatja... Negatívuma (mert az is van), másfajta ízlésűek számára túlságosan lágy, túlságosan befelé forduló lehet a hangképe.
És a praktikusabb észrevételek. Nagyon hosszú ideig járatódik be, 6-800 óra alatt folyamatosan változik a hangja. Sőt, ettől függetlenül is minden zenehallgatáskor kell legalább 10-15 perc, mire eléri a legjobb formáját. Ez a planár is meghálálja, ha végrehajtunk rajta néhány apróbb ám fontos módosítást: levesszük az egész felületet beborító vásznat és megszüntetjük a hangsugárzó imbolygását.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arzachel »


A magnetodinamikus hangszóró tulajdonképpen egy kiterített dinamikus hangszóró.
Én éltem együtt néhány hónapig egy pár MG II B -vel.
 
A nagy membrán megindul aztán nem igazán akar megállni ezért elég vízhangos a cuccos.
Elég sokat kell járatni,hogy a hangszóró bemelegedjen.Elég színezettt a hangja a sztatikus hangfalakhoz képest.
Nagy erősítő teljesítmény kell hozzá,úgyhogy szerintem ha nincs pénz a sztatikusra akkor erre kár költeni.
 

Üdvözlet!
 
Nem is olyan rég hallottam egy pár sztatikus sugárzót szólni, nagy hatással volt rám az élmény.
Olyannyira, hogy hosszabb távon tervezgetem --ha nem is sztatikus, de magnetosztatikus-- sugárzók beszerzését. Anyagilag nem vagyok eleresztve, de talán használt maggie tekintetbe jön...
Kérdéseim a tapasztaltabbakhoz, tulajokhoz tisztelettel!
Milyen is egy efféle Maggievel élni? Mik a hátrányai? Nem fárasztó hallgatni hosszútávon? Mik az előnyei? Bár néhány hátrányt és előnyt tudnék magam is, de érdekelnek a gyakorlati tapasztalatok!
Olyan vélemény is érdekel, aki váltott maggie-ről másra
 
Köszike!
 
Jöhet priviben is! :readytoeat:


Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Üdvözlet!
 
Nem is olyan rég hallottam egy pár sztatikus sugárzót szólni, nagy hatással volt rám az élmény.
Olyannyira, hogy hosszabb távon tervezgetem --ha nem is sztatikus, de magnetosztatikus-- sugárzók beszerzését. Anyagilag nem vagyok eleresztve, de talán használt maggie tekintetbe jön...
Kérdéseim a tapasztaltabbakhoz, tulajokhoz tisztelettel!
Milyen is egy efféle Maggievel élni? Mik a hátrányai? Nem fárasztó hallgatni hosszútávon? Mik az előnyei? Bár néhány hátrányt és előnyt tudnék magam is, de érdekelnek a gyakorlati tapasztalatok!
Olyan vélemény is érdekel, aki váltott maggie-ről másra
 
Köszike!
 
Jöhet priviben is! :readytoeat:

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Silberstatic No. 1 Electrostatic Loudspeakers
 
http://www.6moons.com/audioreviews/silberstatic/1.html
 
http://www.silberstatic.de/

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


The Nakamichi High Definition-Acoustics (HD-A) Electrostatic (ESL) Speaker was a 2007 CES award nominee. Very little are known about the sleek looking Nakamichi speakers though as Nakamichi doesn’t even have them on their website yet.
 
We do know that Nakamichi designed the Phoenix speaker with a teardrop shape to widen the otherwise narrow optimal listening area that electrostatic speakers are known for. Each speaker also has an integrated subwoofer for the low-end.
 
MSRP: $8,600 per pair


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


ARMONIA TWR170



"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Audiostatic /DCI/Wing/Fin




"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Leonardo speakers
 
Frequency range - 20Hz to 100Khz
Sensitivity - 93dB
Weight - 140kg
Size - BxHxD 65x168x44cm
 
Bátor specifikáció, zéró weblap...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ez a Stax, mivel sztatikus, kifele is ugyanolyan hangos mint befele?
 



Igen, majdnem.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Acoustat z 1100


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Review: T+A Solitaire CWT 1000
 
http://www.av-magazin.de/Einleitung_T_A ... 709.0.html

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zaum
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.10.14., csüt. 21:29
Értékelés: 5

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zaum »



STAX SR-009
 
http://www.avguide.c...ker-playback-54


Ez a Stax, mivel sztatikus, kifele is ugyanolyan hangos mint befele?
 


Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


a mondat első felét igazolom, a második felét pedig a családom cáfolja...
tegnap este még rock zenét is hallgattam rajta:
még azt is tudja.
 

A hibrid hangfal korrekten és elég kellemesen szól, nagy hangerőt senki ne várjon tőle.



cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


A jó öreg ES100 1993-ból...


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Quad ESL 2905

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Silberstatic
 
http://www.silberstatic.de

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Armonia TWR180

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



nagyon komoly!


 
A képen látható Majestic 945 is érdekes, mivel nem létezik (elvileg) U1-hez hasonlatos fém kerettel.
Ezek szerint a SoundLab (is) legyárt bármit ha megfizeti a vásárló.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Valaki használt/hallott már Magneplanar MG1-et?
 
Mi ennek a reális értéke? Hificityn hirdetnek egy jó ideje egy ilyet, de szerintem drágán.


 
http://www.audiokarma.org/forums/showth ... p?t=117299
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”