Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dali hangsugárzók

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


"Myryad T70 ötcsatornás audiofil angol végfok igényes házimozihoz eladó. Sztereo berendezésként is megállja a helyét.
Új ára kb. 300.000,-
Ára: 110.000,- helyett 90.000,- forint!!!!
ENNYIT CSAK MEGÉR, NEM?!
Cserélhető is"
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Figyelj, végülis ilyen árban nem nagyon kapsz mást. Szóval ez a 230 bolti ár, amit pl. rea4 170 körül árul ha jól rémlik, ez nagyon jó. Ha elkezdesz számolni, hogy veszel három sztereó magyar hivox végfokot, akkor már majd 250eFt környékén tartunk.  
Én is nézelődök nap mint nap, mert a jövendőbeli végfok még nem biztos, hogy Rotel lesz. Ezt tuti marad, de mellé raknék egy sztereót. A gond csak az, hogy én sem találok olyat ami jó árban lenne. Tán még a Vincent végfokok egész normális árban vannak, de azok sem olcsóbbak a Rotelnél. Szóval Rotel az egyik legolcsóbb nevesebb jobb minőségű gyártó és szerintem 170eFt-os simán megér ez a 6 csatorna (kb. 30eFt/csatorna).
 
Én a PassLabs végfokait néztem, de a legkissebb is millió felett kezdődik és használtan most van egy nagyon kedvezményes 550eFt-os áron. Ilyen árak mellett meg aztán főlleg jó vétel. Szerintem ha ilyet akarsz, akkor meg vidd el rea-tól, mert nem egy gyakori modell magyarországon (nincs minden második embernek).
 
Az 1048 meg még kissebb, csak 2*4 csatorna, amivel megint nem lehet semmit kezdeni és még drágább is az 1066-nál, a 1075 meg már jó lenne, de az is baromi drága a maga 350eFt körüli árával.

És mi a túrónak vegyen tusi 3 db sztereó végfokot?
Egy normál méretű nappaliban nehogy már egy mozierősítő ne cipeljen el a hátán egy centert és a surroundokat!
Végfokot bőven elég a frontokra pakolni, azt is inkább sokkal többen a jobb zenei megszólalás érdekében lépik meg. Az csak egy mellékes plusz, hogy a mozin is dobni fog hangilag, főleg dinamikában. (Nálam is nagyon sokat javított, és messze nem gondoltam volna, hogy ilyen mértékű lesz az előrelépés.)
És akkor pl. ott a sokat emlegetett canopus a maga 50e ft-os (használpiaci) árával, ár-érték arányban biztos sokkal többet javít a sztereón és a mozin is, mint egy említett rotel!
SZVSZ!
Hangsúlyozom, ár-érték arányt is figyelembe véve!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Figyelj, végülis ilyen árban nem nagyon kapsz mást. Szóval ez a 230 bolti ár, amit pl. rea4 170 körül árul ha jól rémlik, ez nagyon jó. Ha elkezdesz számolni, hogy veszel három sztereó magyar hivox végfokot, akkor már majd 250eFt környékén tartunk.
 
Én is nézelődök nap mint nap, mert a jövendőbeli végfok még nem biztos, hogy Rotel lesz. Ezt tuti marad, de mellé raknék egy sztereót. A gond csak az, hogy én sem találok olyat ami jó árban lenne. Tán még a Vincent végfokok egész normális árban vannak, de azok sem olcsóbbak a Rotelnél. Szóval Rotel az egyik legolcsóbb nevesebb jobb minőségű gyártó és szerintem 170eFt-os simán megér ez a 6 csatorna (kb. 30eFt/csatorna).
 
Én a PassLabs végfokait néztem, de a legkissebb is millió felett kezdődik és használtan most van egy nagyon kedvezményes 550eFt-os áron. Ilyen árak mellett meg aztán főlleg jó vétel. Szerintem ha ilyet akarsz, akkor meg vidd el rea-tól, mert nem egy gyakori modell magyarországon (nincs minden második embernek).
 
Az 1048 meg még kissebb, csak 2*4 csatorna, amivel megint nem lehet semmit kezdeni és még drágább is az 1066-nál, a 1075 meg már jó lenne, de az is baromi drága a maga 350eFt körüli árával.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet hogy kevés lesz! Nekem 16nm-en nem igazán elég. Eladni meg nem akarom, mert szerencsére hídba lehet kötni és késöbb ez fogja kiszolgálni a centert meg a surroundokat, ha meglesz a sztereó végfokom. Szóval picit kevés benne a kakaó szerintem, ettől függetlenül nagyon jó végfok és ha nem nagy helységben használod és nem akarod, hogy jó hangosan szóljon, akkor teljesen jó magában is.
:taps: Neked zenélek Bartóknak?? Most nézem csak, hogy neked is az van
Nem ajánlod?? A hozzávaló proci/előfok 310, hááát picit sok. De egy 60 ezres av kiválthatná az előfokot. Panelban lakom, nemhiszem hogy sűrün rendeznék házibulit , tehát nem kell a dübőrgés

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Lehet hogy kevés lesz! Nekem 16nm-en nem igazán elég. Eladni meg nem akarom, mert szerencsére hídba lehet kötni és késöbb ez fogja kiszolgálni a centert meg a surroundokat, ha meglesz a sztereó végfokom. Szóval picit kevés benne a kakaó szerintem, ettől függetlenül nagyon jó végfok és ha nem nagy helységben használod és nem akarod, hogy jó hangosan szóljon, akkor teljesen jó magában is.

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minek kell annyira a pre-out? Végfokot akar mindenki az integráltjára?
AZt a Rotel rmb 1066-t szemeltem ki régebben már, amit rea4 árul :taps: De nem ennyiért szeretném

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Minek kell annyira a pre-out? Végfokot akar mindenki az integráltjára?

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Nekem van pre-out-om!  


 
OFFTOPIC:

Pedig nincs is mozierősítőd!

 
OFFTOPIC:

Ez a tudomány :taps:

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


OFFTOPIC:

Nekem van pre-out-om! :taps:

 
OFFTOPIC:

Pedig nincs is mozierősítőd!

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Nekem van pre-out-om!

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Akkor ez már járvány 
 
OFFTOPIC:

Vagy csordaszellem!?!?! :taps:

Nem!
 
Egy mai hm erősítőn ez már alap dolog!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Akkor ez már járvány
 
OFFTOPIC:

Vagy csordaszellem!?!?! :taps:

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Erősítőt is fogok majd cserélni, de csak azért, mert ezen nincs preout
Én is e miatt cseréltem!

Akkor ez már járvány :taps:

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jaja Először egy DIY új szub jön majd LÉva kartárs hathatós segítsége mellett.
Erősítőt is fogok majd cserélni, de csak azért, mert ezen nincs preout

Én is ezért akarok cserélni Nagy gratula az új hangafalkhoz. Igényes összeállítás :taps:

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elég húzós lett az a hét, de szívesen segítettem!
Feldugózhatom a kábeleid? :taps:
Mikor építjük a ládát?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Nekem a régi erősítőm még a ProLogicII-t sem tudtam, csak hogy lássátok milyen régi és egy szimpla 5.1-es cucc volt (mellesleg sony str-de875), de csak azért cseréltem, hogy jobb minőséget kapjak. Nekem ha van benne DTS meg DD dekóder az már bőven jó.
 
 
A subbal szerintem is jól jársz ha leva épít egyet, külömben 100eFt felett jönnél ki a gyárival.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Erősítőt is fogok majd cserélni, de csak azért, mert ezen nincs preout :taps:
Én is e miatt cseréltem!

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: forgi »


Ma délelőtt hozták meg nekem a Concept szettet (8,2,center).

Gratula a részemről is, használd sokáig legalább ilyen boldogsággal.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Jaja
Először egy DIY új szub jön majd LÉva kartárs hathatós segítsége mellett.
Erősítőt is fogok majd cserélni, de csak azért, mert ezen nincs preout :taps:
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Én is gratulálok!
 
Vigyázz mert csak most jön igazán az ördögi kör. Nemsokára az erősítődet cseréled le és így tovább. Hát tudlak sajnálni most hogy te is elkezdtél csúszni a lejtőn. :taps:

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Köszönöm szépen
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Gratula!

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Egy kicsit írnék a Concept szériáról.
Ma délelőtt hozták meg nekem a Concept szettet (8,2,center).
Mit mondjak? Külsőre már a boltban is nagyon tetszett, hát még otthon Aztán jöhetett a kicsomagolás öröme (Concept 8 25kg/db)
Először csak a 2 frontot kötöttem be, és rányomtam endless egy CD-t mert el kellett mennem otthonról (azért egy 10-15 percet muszáj voltam hallgatni előtte). Egy picit nyers volt még, de mire hazaértem, sokat változott. Nagyon tetszik a hangja.
Változások az előző hangfalamhoz képest (SONY SS-MF515): sokkal részletezőbb, nagyobb energiákat mozgat meg (2*20cm mély). Ugyanakkor finomabb is tud lenni, a tranziensek lecsengése nagyon tetszik. Ami még nagy változás: az énekhang. Tényleg nekem énekel a színpadon az a fruska , ja és persze Phil Collins is :taps:
Este tízig nem tudtam abbahagyni a hallgatást (utána kénytelen voltam, mert hazajöttek szülők ). Sokkal hallgathatóbb, nyugodtabb (egyenletesebb) a hangja, olyan részletek jöttek elő néha, amik eddig nem voltak a CD-n. És teljesen MÁS lett a zene.
Este bekötöttem a Centert is, Oasis SACD-vel teszteltem (multichannel). Aszittem lehidalok: egyenesen nekem énekelt a pofa, és milyen részletező hanggal...
Egy szó mint száz: nagyon boldog vagyok az új hangfalaimmal, igazán nagy előrelépést jelentett az előzőhöz képest Már várom a holnapot, hogy folytassam a zenehallgatást (még a Scooter is jobban szólt rajta ).
Majd ha összerakom a teljes surround rendszert, még írok a házimozi performanciájáról is.
Van 1 hátránya is az új hangfalaknak: sokk ljobban megmutatja a rendszerem esetleges gyengeségeit. Minél előbb be fogok szerezni egy jobb (jó) SACD játékost.
Végezetül: ismét meg szeretném köszönni Lévának hosszú tortúrám alatti lelkes segítséget minden téren.
El vagyok ragadtatva a Concept 8-amtól
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!Hallott már valaki közületek az új "IKON" hangfalakról? Multkor bukkantam beléjük a hivatalos honlapon!
IKON

Ákos is énekelt róla
(nem úgy , hogy rajta állt )

Vendég

Dali hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képesek lennétek cigiről elnevezett hangfalat venni?
A cigit nevezték el erről

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”