Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Martin Logan hangsugárzók

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tothn »

AZ SL3 pár másodperc múlva megszólal.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Ha mi fesztelenítés utáni állapotban hallgattuk, kb. egy órán át, de közben is többször lekapcsoltuk róla az áramot, akkor a valódi tudásásnak hány százalékát hallottam?
 
( és nem vettem észre, hogy pc káberől kapta az áramot az SL3).


 
Állítólag tudása felét sem éri el, azért ezt elég nehéz számszerűsíteni.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »



A Monolith több napig töltődik, ha üres, kb. 1 óra múlva szólal meg. Már két napja be volt dugva, és rendezkedés miatt ki kellett húznom a hálózatból egy pillanatra az egyiket, és vagy 20 perc múlva szólalt meg újra. Több nap után rövid feszmentesítés után azonnal megy. Én nem szoktam kikapcsolni soha, ha bekapcsolom a zenét, érzékeli a feszültséget, akkor kapcsolnak a panelok automatikusan. Szerintem csak akkor van értelme feszültségmentesíteni, ha hoszabb időre nem akarod használni. Még nem néztem, de meg fogom mérni, mit fogyaszt stand by-ban.


 
 
Ha mi fesztelenítés utáni állapotban hallgattuk, kb. egy órán át, de közben is többször lekapcsoltuk róla az áramot, akkor a valódi tudásásnak hány százalékát hallottam?
 
( és nem vettem észre, hogy pc káberől kapta az áramot az SL3).
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Na ez az. A Monolith III-nál István elmondása szerint kell legalább egy nap, amíg feltöltődik, és normálisan szól.
Feltételezem, nem tudom, csak feltételezem, hogy a kisebb panel hamarabb töltődik.
Ha minden nap zenehallgatás előtt lesz csak bekapcsolva, akkor mindig fel kell először töltődnie?
 
Van benne egy stand-by kapcsoló, tudtommal ez automata. erre azért van szükség, hogy tovább tartson a fólia. Ha stand-by állásban pihen, akkor is kell töltődnie?
 
Ha feltöltött állapotban van, és kihúzzák a konnektorból, akkor mennyi idő alatt ürül ki?
Kikapcsolt állapotban mennyi idő múlva igényli az egynapos feltöltést?


 
A Monolith több napig töltődik, ha üres, kb. 1 óra múlva szólal meg. Már két napja be volt dugva, és rendezkedés miatt ki kellett húznom a hálózatból egy pillanatra az egyiket, és vagy 20 perc múlva szólalt meg újra. Több nap után rövid feszmentesítés után azonnal megy. Én nem szoktam kikapcsolni soha, ha bekapcsolom a zenét, érzékeli a feszültséget, akkor kapcsolnak a panelok automatikusan. Szerintem csak akkor van értelme feszültségmentesíteni, ha hoszabb időre nem akarod használni. Még nem néztem, de meg fogom mérni, mit fogyaszt stand by-ban.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



ebben az esetben miért éri meg sok-sok pénzt befektetni erősítőbe, dac-ba, hangfalba?


 
Ha teheted, próbáld ki! Korántsem minden arany ,ami fénylik, de egy szint felett egyszerűen megkerülhetetlen a kábel kérdés.
A kábelezés a rendszered egy eleme, tetszik ,nem tetszik, ez tény.
Sok a zsák utca, nincs mese, hallgatózni kell.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



ezek mennyit érnek így használtan?


 
200/db

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Én két régi Rotellel hajtottam aktív váltón keresztül.
Kell az energia neki.
Ilyenekkel:
2*RHB10


 
ezek mennyit érnek így használtan?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



A monolith III-ast egy 50 wattos csöves végfokkal hajtottuk,


 
Én két régi Rotellel hajtottam aktív váltón keresztül.
Kell az energia neki.
Ilyenekkel:
2*RHB10


Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »



van aki 100 forintos vastag rézkábelt, ................ használ,


 
ebben az esetben miért éri meg sok-sok pénzt befektetni erősítőbe, dac-ba, hangfalba?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Igen, az SL3 is.
Nekem volt Sequel 2-őm, ami gyakorlatilag egy SL 3. A paneljük teljesen azonos.
Ezeknek a régebbi vágású hangfalaknak az egy komoly problémájuk, hagy elég nehéz őket rendesen meghajtani.
Az én Sequel 2-őmet előző tulajdonosa képtelen volt tisztességesen meghajtani.
Próbálkozott Pass 300-asokkal, Accuphase monokkal és még egy pár más, nagy teljesítményű erősítővel. Nem szólt jól.
Aztán hozzám került és én egy Mark Levinson-nal hajtottam meg. Mikor eljött hozzám és meghallgatta, leesett az álla.
Ez a hangfal így is tud szólni?
Igen, csak kell neki a megfelelő erősítő.
Az új Logan-ek sokkal könnyebben hajthatók annak ellenére, hogy az impedanciájuk a magas tartományban igen alacsony.


 
A monolith III-ast egy 50 wattos csöves végfokkal hajtottuk,igaz, csak 18mm-es szobában, nagyon jól szólt. ( az erősítő kb. 100 ezret érhet).
Az sl3-at egy 2*60 wattos tranzisztorossal hallgattuk, és nem volt halk, de az egy olcsó erősítő ( új ára 100 alatt volt). Milyen lehet ezeknek a hangja, ha normális erősítővel hajtják? el sem bírom képzelni...
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tothn »

van aki 100 forintos vastag rézkábelt, van aki Nirvanat 150ezerért, van aki meg Valhallát vagy Odint használ,
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Akinek telik rá, annak semmibe se kerül rámondani, hogy számít. Ennél sokkal fontosabb és olcsóbb dolgok is számítanak. ...


 
 
Én azt vettem észre, hogy valami kicsit számít, valami meg nagyon.
Van, aki milliós értékű berendezések kábelezését kihozza húszezer forintból.
Ilyenkor szerintem a rendszer hangja a töredékét hozza ki magából annak, amit tudna normális, nem kiemelkedő kábelekkel.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ne haragudj Béla, de te vagy nem értesz semmit, vagy csak letagadod...
AZ, hogy szívességet tesz valaki érdek nélkül, nem zárja ki az előzőekben mondottakat.
De ne baj, elég, ha az érti, aki érti...


 


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szerintem egyszerűbb,ha azt mondod inkább,hogy bocs.
Ezek amiket írsz picit sem HG-re jellemzők.


Ne haragudj Béla, de te vagy nem értesz semmit, vagy csak letagadod...
AZ, hogy szívességet tesz valaki érdek nélkül, nem zárja ki az előzőekben mondottakat.
De ne baj, elég, ha az érti, aki érti...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



A "rátukmálás" nem feltétlen egyenes módon történik. az ma már legfeljebb az ótóhifiben működik. Vannak rafináltabb módszerek, ezt minden dörzsölt kereskedő tudja. Ahány kuncsaft, szinte annyi verbális módszer. Neked legalább van jócskán műszaki ismeret háttered, angol barátunk meg inkább hallgasson


 
Szerintem egyszerűbb,ha azt mondod inkább,hogy bocs.
Ezek amiket írsz picit sem HG-re jellemzők.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nézd, ez nem ennyire egyszerű, ahogy állítod.
Én soha senkit nem beszélek rá semmire.
Mindenki döntse el maga, hogy amit a saját fülével hall, az számára megéri e, vagy nem.
Én nem hallhatok helyette, nem fizethetek helyette. A döntést mindenkinek magának kell meghozni.
Én nem dönthetek senki helyett.
És hidd el, akinek rendelkezésére állnak az anyagiak, az sem költekezik ész nélkül. (persze vannak kivételek)
Csak azt veszi meg, ami NEKI megfelel és kielégíti az igényeit.
Ha nincs rá szüksége, nem hallható számára a minőségi különbség, nem fogja megvenni.
Történetesen a Soundlab-os ismerősöm a CD transportja és a DAC-ja között 4 különböző digitális kábelt használ, mert nem mindegyik CD-je szól egyformán elfogadhatóan számára egyetlen kábellel. És ezek nem kispályás kábelek: AES/EBU (XLR) - Nordost Odin, koax1 (RCA) - Stealth Varidig Sextett, koax2 (BNC) Stealth Varidig, AT&T optikai - Aural Symphonics Optimism V2.
És hidd el, számos kábelt kipróbált, mielőtt ezeket megvette. Szerencsére mind a transport, mind a DAC rendelkezik kellő számú ki- és bemenettel, hogy egyszerűen váltani tudjon az adott CD-nek megfelelően.


A "rátukmálás" nem feltétlen egyenes módon történik. az ma már legfeljebb az ótóhifiben működik. Vannak rafináltabb módszerek, ezt minden dörzsölt kereskedő tudja. Ahány kuncsaft, szinte annyi verbális módszer. Neked legalább van jócskán műszaki ismeret háttered, angol barátunk meg inkább hallgasson

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez nagyon jól szólt nálad.


 
Szerintem is jó volt,ja és nem te beszélted rám,sőt még be is állítottad,ami neked nem lett volna a feladatod,mivel nem is a tied volt.
Ja és a pickup-ot sem te beszélted rám,hanem én kerestelek.No ennyit arról,hogy rábeszélsz mindenkire mindent.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nézd, ez nem ennyire egyszerű, ahogy állítod.
Én soha senkit nem beszélek rá semmire.
Mindenki döntse el maga, hogy amit a saját fülével hall, az számára megéri e, vagy nem.
Én nem hallhatok helyette, nem fizethetek helyette. A döntést mindenkinek magának kell meghozni.
Én nem dönthetek senki helyett.
És hidd el, akinek rendelkezésére állnak az anyagiak, az sem költekezik ész nélkül. (persze vannak kivételek)
Csak azt veszi meg, ami NEKI megfelel és kielégíti az igényeit.
Ha nincs rá szüksége, nem hallható számára a minőségi különbség, nem fogja megvenni.
Történetesen a Soundlab-os ismerősöm a CD transportja és a DAC-ja között 4 különböző digitális kábelt használ, mert nem mindegyik CD-je szól egyformán elfogadhatóan számára egyetlen kábellel. És ezek nem kispályás kábelek: AES/EBU (XLR) - Nordost Odin, koax1 (RCA) - Stealth Varidig Sextett, koax2 (BNC) Stealth Varidig, AT&T optikai - Aural Symphonics Optimism V2.
És hidd el, számos kábelt kipróbált, mielőtt ezeket megvette. Szerencsére mind a transport, mind a DAC rendelkezik kellő számú ki- és bemenettel, hogy egyszerűen váltani tudjon az adott CD-nek megfelelően.


OK. Kíváncsi vagyok, hogy a bemenetválasztás vajon földfüggetlen-e mind a két készüléknél? Te szereted a kapcsolási rajzokat böngészni, ezért egyszerű ezt megállapítanod. Mert ha nem, akkor nem a két kábel közti különbséget hallja, hanem valami egészen más katyvaszt...

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt kell mondjam, számít.
Nem csak az aktív mély tartománnyal rendelkező hangfalak esetében.
 
Ismeretségi körömben egy teljesen passzív full sztatikus Soundlab pár tized milliAmper áramfelvételű hangfalat is PS Audio P1000-esről hajtanak Kubala Sosna Emotion tápkábelekkel. A PS Audio bemenetén Elrod Statement van. Ott is számít. Pedig a PS Audio teljesen újjáépíti a hálózatot. És sajnos mindent meg lehet hallani. Ha kicseréled a tápkábelt a Soundlab-ban, megváltozik a hang.
 
Az aktív méllyel rendelkező Logan-ek esetében pedig teljesen egyértelmű, hogy minőségi tápkábel kell beléjük.


Milyen tipus ez az atomvastag kábel?Elrod?
 
Ja oké megvan csak olvasnom kéne rendesen:)

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ma kerestem,de nem találtam ilyen topicot.
Megérdemli ez a márka is,hogy beszéljünk róla.
 
Nekem régebben a Monolith III volt aktív váltóval.


 
Ez nagyon jól szólt nálad.

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Akinek telik rá, annak semmibe se kerül rámondani, hogy számít. Ennél sokkal fontosabb és olcsóbb dolgok is számítanak. De MINDEN kereskedőnek az és kizárólag az számít, hogy minél többet költsenek náluk a kuncsaftok. Ez megcáfolhatatlan TÉNY. Ha ennek az ellenkezője történik bárhol és bármikor, arról kizárólag Murphy százados tehet.


Nézd, ez nem ennyire egyszerű, ahogy állítod.
Én soha senkit nem beszélek rá semmire.
Mindenki döntse el maga, hogy amit a saját fülével hall, az számára megéri e, vagy nem.
Én nem hallhatok helyette, nem fizethetek helyette. A döntést mindenkinek magának kell meghozni.
Én nem dönthetek senki helyett.
És hidd el, akinek rendelkezésére állnak az anyagiak, az sem költekezik ész nélkül. (persze vannak kivételek)
Csak azt veszi meg, ami NEKI megfelel és kielégíti az igényeit.
Ha nincs rá szüksége, nem hallható számára a minőségi különbség, nem fogja megvenni.
Történetesen a Soundlab-os ismerősöm a CD transportja és a DAC-ja között 4 különböző digitális kábelt használ, mert nem mindegyik CD-je szól egyformán elfogadhatóan számára egyetlen kábellel. És ezek nem kispályás kábelek: AES/EBU (XLR) - Nordost Odin, koax1 (RCA) - Stealth Varidig Sextett, koax2 (BNC) Stealth Varidig, AT&T optikai - Aural Symphonics Optimism V2.
És hidd el, számos kábelt kipróbált, mielőtt ezeket megvette. Szerencsére mind a transport, mind a DAC rendelkezik kellő számú ki- és bemenettel, hogy egyszerűen váltani tudjon az adott CD-nek megfelelően.

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem az a szokásom, hogy időnként felállok, jövök-megyek a zenehallgatás közben. ezért kell a magas hangfal, hogy ülő és álló helyzetben is legyen magas hangja. a monolith ezt teljesíti. az sl3 -is?


Igen, az SL3 is.
Nekem volt Sequel 2-őm, ami gyakorlatilag egy SL 3. A paneljük teljesen azonos.
Ezeknek a régebbi vágású hangfalaknak az egy komoly problémájuk, hagy elég nehéz őket rendesen meghajtani.
Az én Sequel 2-őmet előző tulajdonosa képtelen volt tisztességesen meghajtani.
Próbálkozott Pass 300-asokkal, Accuphase monokkal és még egy pár más, nagy teljesítményű erősítővel. Nem szólt jól.
Aztán hozzám került és én egy Mark Levinson-nal hajtottam meg. Mikor eljött hozzám és meghallgatta, leesett az álla.
Ez a hangfal így is tud szólni?
Igen, csak kell neki a megfelelő erősítő.
Az új Logan-ek sokkal könnyebben hajthatók annak ellenére, hogy az impedanciájuk a magas tartományban igen alacsony.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Azt kell mondjam, számít.
Nem csak az aktív mély tartománnyal rendelkező hangfalak esetében.
 
Ismeretségi körömben egy teljesen passzív full sztatikus Soundlab pár tized milliAmper áramfelvételű hangfalat is PS Audio P1000-esről hajtanak Kubala Sosna Emotion tápkábelekkel. A PS Audio bemenetén Elrod Statement van. Ott is számít. Pedig a PS Audio teljesen újjáépíti a hálózatot. És sajnos mindent meg lehet hallani. Ha kicseréled a tápkábelt a Soundlab-ban, megváltozik a hang.
 
Az aktív méllyel rendelkező Logan-ek esetében pedig teljesen egyértelmű, hogy minőségi tápkábel kell beléjük.


Akinek telik rá, annak semmibe se kerül rámondani, hogy számít. Ennél sokkal fontosabb és olcsóbb dolgok is számítanak. De MINDEN kereskedőnek az és kizárólag az számít, hogy minél többet költsenek náluk a kuncsaftok. Ez megcáfolhatatlan TÉNY. Ha ennek az ellenkezője történik bárhol és bármikor, arról kizárólag Murphy százados tehet.

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az sl 3 nem az akkori csúcsmodellje, a monolith -summit összehasonlítás érdekesebb lenne.


 
Ezt mi megtettük, mikor a Monolith III bent volt nálunk.
Nagyon jó hangfal a Monolith III, de a Summit-on érződik a frissesség.
Gyorsabb, nyíltabb, nagyobb a felbontása, a mélye pedig sokkal precízebb és harmonikusabb a panellel.
És akkor még csak a Summit-tal hasonlítottuk össze. A Summit X pedig megint egy másik történet.
Egy kedves barátomnál csináltunk egy összehasonlítást a Summit és a Summit X között.
(Linn Klimax DS hálózati - Krell preamp - Mark Levinson poweramp - full Nordost Valhalla - PS Audio PPP)
A rendszer felbontása engedte, hogy a két hangfal közötti különbséget meghalljuk.
Itt is egyértelmű volt, hogy az X még nyíltabb, még nagyobb felbontású, még plasztikusabb térrel bír.

Vendég

Martin Logan hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az sl 3 nem az akkori csúcsmodellje, a monolith -summit összehasonlítás érdekesebb lenne.
 
Mennyire befolyásolja a hangfal hangját, ha egy 200 forintos pc kábel helyett jó kábellel kötjük be a 200 v hálózatba? Az is akkora jelentőségű, mint egy erősítő esetében?


 
Azt kell mondjam, számít.
Nem csak az aktív mély tartománnyal rendelkező hangfalak esetében.
 
Ismeretségi körömben egy teljesen passzív full sztatikus Soundlab pár tized milliAmper áramfelvételű hangfalat is PS Audio P1000-esről hajtanak Kubala Sosna Emotion tápkábelekkel. A PS Audio bemenetén Elrod Statement van. Ott is számít. Pedig a PS Audio teljesen újjáépíti a hálózatot. És sajnos mindent meg lehet hallani. Ha kicseréled a tápkábelt a Soundlab-ban, megváltozik a hang.
 
Az aktív méllyel rendelkező Logan-ek esetében pedig teljesen egyértelmű, hogy minőségi tápkábel kell beléjük.


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”