Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »

lezu írta:
2024.02.17., szomb. 14:14
Üdv!
Sajnos a hangszóró romlott el. Milyen másik hangszórót lenne érdemes venni bele. Sajnos, eredetit nem tudok sehol.  :smile53:
 
Szia!
Ha eredetit nem tudsz bele szerezni akkor a hibásat javítasd meg.
Mert típusidegen másik hangszórót lutri lesz tenni bele szerintem.
Nehéz lesz azt bárkinek is megmondania, hogy a Jamo láda térfogata és a benne lévő reflexcső hangolása milyen másik mélysugárzóhoz passzolna igazán, hogy ugyanolyan jól vagy esetleg jobban szóljon mint az eredeti mélynyomóval.

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »

Üdv!
Sajnos a hangszóró romlott el. Milyen másik hangszórót lenne érdemes venni bele. Sajnos, eredetit nem tudok sehol.  :smile53:
 
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy jamo j110 subom. Elkezdett torz hangot kiadni, olyan, mint ha berezonálna a hangszóró.
Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm. Laci
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Klang2 írta:
2024.02.10., szomb. 08:16
Sziasztok, nem volt még mélysugárzóm, emiatt kérdezném tőletek, hogy annak bekötését tekintve milyen lehetőségek vannak? Az integrált erősítőn van előfok kimenet, erre pl. rá lehet kötni a mélysugárzót a hangsugárzó csatlakozással párhuzamosan? Vagy milyen csatlakozási lehetőséget tartotok jónak? Köszönöm!
SVS SB2000pro nem fogad hangfal kimenetet, csak alacsony szintű IC-t. Azt viszont R és L-t is. tehát sztereo mindkét csatornáját. Ha kell tovább vinni erősítőre, arra is alkalmas. A HM erősítő szub kimenetét a fehérrel jelölt helyre praktikus csatlakozni.
Csatolmányok
SVSSB2000Proback.jpg

Online
Avatar
Klang2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2013.08.14., szer. 21:00
Értékelés: 18

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Klang2 »

Sziasztok, nem volt még mélysugárzóm, emiatt kérdezném tőletek, hogy annak bekötését tekintve milyen lehetőségek vannak? Az integrált erősítőn van előfok kimenet, erre pl. rá lehet kötni a mélysugárzót a hangsugárzó csatlakozással párhuzamosan? Vagy milyen csatlakozási lehetőséget tartotok jónak? Köszönöm!
Musician - Pass Labs - Ayon Gyrfalcon - Stax

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: alto »

Egy korábbi cikk fordításom a mélyládák és a szobakausztika kapcsolatáról, talán hasznos lesz valakinek:

https://www.bartimexaudio.hu/blog/17-tu ... koszobaban


Kép
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Norbes
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.01.03., vas. 18:02
Értékelés: 1

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbes »

Sziasztok!
Proson Rumble r10-ről valakinek tapasztalata?
Sztereo zenéhez lenne
Excite x12 dyno mellé szeretném,szoba 24m2
Köszi

Plebi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.12.28., csüt. 11:13
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Plebi »

Sziasztok,

Tudtok a kérdésben segíteni?
Plebi írta:
2023.12.30., szomb. 00:14
Sziasztok.

Mourdaunt Short MS909-nek most mi lehet a valós értéke? Mennyit adnátok ti érte? Lenne egy eladó, szombaton veszek 5.0 rendszert, ahhoz lenne, de arat meg nem tudok, az nem volt hirdetve. Neten 60-tól 300 ig minden van. Még 2006-os új árat találtam, akkor 200 körül volt.

Érdemes lehet 2023-ban Dalí OBERON 7 szettet ezzel megtámogatni?

Köszi.

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: edzoba »

így már jobban értelmezhető, NEKED nem kell:)
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
neuroflex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.09.11., vas. 12:47
Értékelés: 5

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: neuroflex »

Tisztában vagyok vele,hogy miért ajánlják sokan a sub-ot a zenéhez,de az én lakásom és szoba akusztikám (semmi diffúzor,semmi basszuscsapda,csak szőnyeg és függöny) zenénél pont jó basszust tól az RP160-ból.
Max dnb-nél szoktam benyomni a subot,de ott se mindig.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

edzoba írta:
2024.01.01., hétf. 21:36
neuroflex írta:
2023.12.25., hétf. 16:51
rTom írta:
2023.12.25., hétf. 11:23

Szerintem a szomszédok jobban tolerálják a szubot ha zenét is hallják hozzá, egy még elfogadható hangerőn. (Néha azért megjáratom.)
A házimozi morgását, zörejeit, puffanást, robbanás meg nem. Én pl. filmet ezért szub nélkül nézek, cserébe még sosem volt gondom ha zenélek.
Zenéhez nem kell a sub. Film meg sub nélkül,csak 7.0-ban nem túl jó. 🙂
nemnem:)
REL_Hoerraum_1.jpeg
https://stereo-magazine.com/review/rel- ... ray-review
Persze mert nem azért kell, hogy több legyen, hanem azért, hogy jobb legyen az a basszus.
Egyszerűen a szub tartományt máshol kell gerjeszteni egy szobában mint ahol a monitornak jó.

Online
Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: edzoba »

neuroflex írta:
2023.12.25., hétf. 16:51
rTom írta:
2023.12.25., hétf. 11:23

Szerintem a szomszédok jobban tolerálják a szubot ha zenét is hallják hozzá, egy még elfogadható hangerőn. (Néha azért megjáratom.)
A házimozi morgását, zörejeit, puffanást, robbanás meg nem. Én pl. filmet ezért szub nélkül nézek, cserébe még sosem volt gondom ha zenélek.
Zenéhez nem kell a sub. Film meg sub nélkül,csak 7.0-ban nem túl jó. 🙂
nemnem:)
REL_Hoerraum_1.jpeg
https://stereo-magazine.com/review/rel- ... ray-review
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Plebi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.12.28., csüt. 11:13
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Plebi »

Sziasztok.

Mourdaunt Short MS909-nek most mi lehet a valós értéke? Mennyit adnátok ti érte? Lenne egy eladó, szombaton veszek 5.0 rendszert, ahhoz lenne, de arat meg nem tudok, az nem volt hirdetve. Neten 60-tól 300 ig minden van. Még 2006-os új árat találtam, akkor 200 körül volt.

Érdemes lehet 2023-ban Dalí OBERON 7 szettet ezzel megtámogatni?

Köszi.

Avatar
neuroflex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.09.11., vas. 12:47
Értékelés: 5

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: neuroflex »

Értem.
Bár nem most lesz az egészből valami majd,mert a karácsonyi ajándékom egy nem várt meglepi volt a kocsitól,de nagyon köszönöm a segítséget! 🙂

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

neuroflex írta:
2023.12.25., hétf. 16:49
denesdr írta:
2023.12.25., hétf. 10:47
Szvsz nem a hangszóró, dobozon való elhelyezkedésén fog múlni a dolog, mivel a tipikus mélyhangszóró pont az, ami nem sugározza (azaz valamelyik irányba nagyobb, másfelé meg kisebb hangnyomást keltve) a mélyhangokat, hanem inkább szórja, minden irányba szinte egyformán.
Tehát kb mindegy,ez a lényege. Jól értem?
Jól érted.

Avatar
neuroflex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.09.11., vas. 12:47
Értékelés: 5

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: neuroflex »

rTom írta:
2023.12.25., hétf. 11:23

Szerintem a szomszédok jobban tolerálják a szubot ha zenét is hallják hozzá, egy még elfogadható hangerőn. (Néha azért megjáratom.)
A házimozi morgását, zörejeit, puffanást, robbanás meg nem. Én pl. filmet ezért szub nélkül nézek, cserébe még sosem volt gondom ha zenélek.
Zenéhez nem kell a sub. Film meg sub nélkül,csak 7.0-ban nem túl jó. 🙂

Avatar
neuroflex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.09.11., vas. 12:47
Értékelés: 5

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: neuroflex »

denesdr írta:
2023.12.25., hétf. 10:47
Szvsz nem a hangszóró, dobozon való elhelyezkedésén fog múlni a dolog, mivel a tipikus mélyhangszóró pont az, ami nem sugározza (azaz valamelyik irányba nagyobb, másfelé meg kisebb hangnyomást keltve) a mélyhangokat, hanem inkább szórja, minden irányba szinte egyformán.
[/quote]

Tehát kb mindegy,ez a lényege. Jól értem?

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

neuroflex írta:
2023.12.25., hétf. 08:06
Sziasztok

Biztos volt itt már kérdés nem 1x a topikban,de nem olvastam annyit vissza.

Lefele vagy előre sugárzós az,ami szarabb a szomszéd szempontjából?

Helyszín :
Bp,régi (60 év) környéki társasház,teglafallal,de a belső falak nem túl combosak és hát hangszigetelés,akkoriban nem volt divat.
A léghangok áthallatszódnak (hangosabb beszéd vagy nevetés),a test hangok,ha a gyerek nem bír magával vagy a felső szomszéd nem ismeri a "meg is lehet emelni a széket az arrébb rakáshoz" fogalmat.
Szóval egy lefele mennyire lenne gond az alattam lakónak vajon?

Évekig előre nézőm volt (1x hallottak belőle bámit is,de akkor mondjuk fel is tekertem),de az élet úgy hozta,hogy azok mentek. Most kellene másik,de lett két macsek és ebből kifolyólag merült fel a lefele (bár nem bántanak semmit),meg azért,mert tetszik,hogy ilyen bútor jellege van.
Szerintem a szomszédok jobban tolerálják a szubot ha zenét is hallják hozzá, egy még elfogadható hangerőn. (Néha azért megjáratom.)
A házimozi morgását, zörejeit, puffanást, robbanás meg nem. Én pl. filmet ezért szub nélkül nézek, cserébe még sosem volt gondom ha zenélek.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

neuroflex írta:
2023.12.25., hétf. 08:06

Lefele vagy előre sugárzós az,ami szarabb a szomszéd szempontjából?
Szvsz nem a hangszóró, dobozon való elhelyezkedésén fog múlni a dolog, mivel a tipikus mélyhangszóró pont az, ami nem sugározza (azaz valamelyik irányba nagyobb, másfelé meg kisebb hangnyomást keltve) a mélyhangokat, hanem inkább szórja, minden irányba szinte egyformán.

Avatar
neuroflex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.09.11., vas. 12:47
Értékelés: 5

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: neuroflex »

Sziasztok

Biztos volt itt már kérdés nem 1x a topikban,de nem olvastam annyit vissza.

Lefele vagy előre sugárzós az,ami szarabb a szomszéd szempontjából?

Helyszín :
Bp,régi (60 év) környéki társasház,teglafallal,de a belső falak nem túl combosak és hát hangszigetelés,akkoriban nem volt divat.
A léghangok áthallatszódnak (hangosabb beszéd vagy nevetés),a test hangok,ha a gyerek nem bír magával vagy a felső szomszéd nem ismeri a "meg is lehet emelni a széket az arrébb rakáshoz" fogalmat.
Szóval egy lefele mennyire lenne gond az alattam lakónak vajon?

Évekig előre nézőm volt (1x hallottak belőle bámit is,de akkor mondjuk fel is tekertem),de az élet úgy hozta,hogy azok mentek. Most kellene másik,de lett két macsek és ebből kifolyólag merült fel a lefele (bár nem bántanak semmit),meg azért,mert tetszik,hogy ilyen bútor jellege van.

Avatar
Gazsi00
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2012.02.27., hétf. 00:26
Értékelés: 0

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Gazsi00 »

Üdv!

Szerintek a Dynavoice Thunder T12 subhoz M8 menetszáras tüske kell?

Ma vettem elvileg M6-ot, de az vékony bele. De az Extremeaudio-ban sem tudták, hogy M6-ost adtak-e, csak annak tippelték (bontott, használt tüskék). Tolómérő nekem sincs és a boltban sem volt.

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!
Bár a Rel nem javasolja az elcsatolást, azért kiváncsi lennék rá valaki használ-e esetleg valamilyen hangfaltüskét/alátétet?
Köszönöm!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
Unlimited
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 06:37
Értékelés: 6

Re: Magnat Cinema Ultra Sub 300-THX mélynyomó

Hozzászólás Szerző: Unlimited »

Szia!
Igen, sajnos a neve miatt nagyon gyorsan tovább lapoz mindenki. Aki nem, azt meg az ára riasztja el. Nagyon sokat tett azért a Magnat, hogy így tekintsenek rá. Évekkel, évtizedekkel ezelőtt elmentek a low budget kategóriába. Így elég nehéz eladni egy THX szabványos subwoofert, közel félmillió forintért, 1000-1500 euróért. Ezzel nem a terméket akarom minősíteni, mert biztosan jó, benne van a mérnöki munka, az anyag, de, ahogy írták már neked, ez csak egy Magnat.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: hosszu »

Az igazán mély hangok reprodukálásának nem szokványos megoldása, melynek határfrekvenciája 0 Hz, az 1 Hz-et pedig 120 dB hangerővel képes megszólaltatni.
https://longkft.hu/audioblog/eminent-technology-trw-17/
eminent technolocy TRW-17_3.jpg
eminent technolocy TRW-17_3.jpg (118.34 KiB) Megtekintve 2532 alkalommal
Csatolmányok
eminent technology TRW-17_2.jpg
eminent technology TRW-17_2.jpg (100.02 KiB) Megtekintve 2532 alkalommal
longkft.hu/audioblog/

Jodamester7
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.02.16., csüt. 07:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Jodamester7 »

Természetesen megnéztük, kimértük, kapcsol!
William írta:
2023.02.18., szomb. 16:51
Meg kellene nézni a kontakt spraytől függetlenül, hogy az auto sense mód kapcsolója valóban kapcsol-e.

Jodamester7 írta:
2023.02.16., csüt. 09:19
Auto sense módban nem kapcsol ki

Input nélkül sem, kábel nélkül sem, az amp felől kikötött kábellel sem. (Egyelőre mezei stereo rca kábel van hozzá, de elvileg készül a stereo vastagabb kábel.) Stereo kábellel szeretném bekötni, nem az LFE-vel, mivel az outputokat is használni akarom, ezért vásároltam ezt.) Elvileg új, audiszalon bemutato darab volt.

A kondik jók, a kapcsolók jók. Kontaktsprayvel befujtva.

Hogy lehetne megoldani a problémát? Esetleg hol és ki tudná megjavítani?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”