Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Na kerem szepenVoltam Pesten tesztelni.
Kezdtem a Satsytembe.Neki lattunk egy Yamaha 215-os nek.Hat gyerekek,nem tudom ki emlitette es hol hogy eleg jo szol,de szerintme ez egy jatek lada,hogy azert megis ne mondjak hogy nincs.A 315-os detto,csak egy kicsit nagyobb kivitelben.Szoval a Yamaha nalam le vizsgazott egy idore.

Na aztan bekotottek nekem egy JBL Nortridge dolgot az E150-est .Hu wazze.Az nagyon szepen szolt ,de az ara a 90e Ft gondolkodova tett.De nagyon szepen szolt a z tuti.
Szoltam a pasinak,ha mar itt vagyok,kossunk mar be valami Whrfedalet,es azt mondta hogy nem is tartanak mert nem is keresik,de ha az o velemenyere vagyok kivancsi,akkor a Yamaha siman veri.
Vettunk is bucsut es at tamadtama westend MM-be.
Na ott volt Wharfedale is meg minden,de el volt menve a studioban az erosito.
Mindegy,kinezetm egy par szubot,mondvan hogy megnezzuk az Interneten mi a situ,es at ballagtam a Magnat Shopba,szinten a Westendben.
Na ott rogton ki szurtam egy Hecot es egy Magnatot.Az elado azt mondta hogy a Heco szebben szol,szoval meg is halgattam,de szerintem egy zart rendszer nem szolhat igazan szepet.Azoxigennek ki kell jonnie.
Na es aztan a fiu beototte a Magnat Motion Sub 300-ast.
Amultam es bamultam,s vegul ennyit mondtam neki:ez kell.Ha van fekete akkor az,ha nincs at festjuk akarmilyen szinu is.Kell es kesz.
Magnat rulez
hat othon meg mar 2 napja a szomszed hogy mi a gond nalunk.
Mondom magamba:majd idovel ra josz :smile19:
Szoval a ha ram halgat valaki,akkor 50e Ft-ert nem hiszem hogy kaptok valami jobbat ma napsag.
MAgnat rulez

Megmondom őszintén nem vitatkozni akarok veled. Meg azt is, hogy a Magnat Motion subot nem kedvelem. Lehet, hogy jobb a 215ös yaminál. Nem tudom, sose próbáltam a 215öt. De hogy a 315nél is? Ezt kötve hiszem. Az hogy a Satsystembe szarul beállítva, a szoba közepére lerakva, hogy szóltak az egy dolog. Aztán elmentél az MM-be és ott problémák voltak, így mentél tovább. Aztán az első helyen ahol megszólalt egy szub ott vettél. Mindegy a te dolgod, a te pénzed, az a lényeg hogy neked jó legyen. Na de konkrétan. Volt nálam egy ilyen szub vagy 3-4 napig és abszolút nem tetszett. De mi is volt a bajom? Abszolút hullámzó frekimenet. A nagyon mély hangok nem elég erősek, felette meg túlerősek. Pedig se sarokban nem volt, sem közel a falhoz. És ezt nem csak nálam produkálta. Meg majd 3/4 állásig fel kellett tekernem, hogy egyáltalán érezzem, hogy szól. Egy pc10 szerintem jobb vétel, gyorsabb, szebb mélyei vannak, és zenehallgatáskor sokkal kevésbé szól ki a rendszerből. S annak legalább nem 60w-os tápja van. Bár az igaz, hogy a yamaha 215,320,315 triónak sincs sokkal nagyobb, s igazából egy normál szobába az a 60w is elég.

Avatar
GandalfBP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.12.13., hétf. 14:39
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: GandalfBP »


--Amennyit én értek hozzá táp probléma lehet vagy nem kap elegendő kakaót a hálózatról. Hány amperes a villanyórád? Ha tizes és több fogyasztó is megy búghat... Ki kellene próbálni egy másik helyen... Vagy egyszerűen húzd el a faltól és megszűnik a búgás
A 10 A-es automata igaz, mihelyst hazamegyek megpróbálom egy másik konnektorból megtáplálni. Az, hogy elhúzom a faltól nem jött be, már próbáltam.
 
Holnap beszámolok az eredményről...
 
Köszi:
 
Péter

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Sysco »


"Sziasztok,
mélysugárzós segítséget szeretnék kérni Tőletek. Két éve vettem a házimozi rendszeremet, melyben egy Wharfedale PowerCube 10-es lett a sub. Már amikor hazavittem feltünt, hogy van egy határozott hangja a sub-nak. Már akkor, amikor bekapcsolom zúg. Hiába veszem le a vezérlés kábelét, vagy az erősítést, egy határozott zúgás hallatszik a dobozból. Este, amikor már mindenki elcsitult, elég feltűnő a hang."
 
--Amennyit én értek hozzá táp probléma lehet vagy nem kap elegendő kakaót a hálózatról. Hány amperes a villanyórád? Ha tizes és több fogyasztó is megy búghat... Ki kellene próbálni egy másik helyen... Vagy egyszerűen húzd el a faltól és megszűnik a búgás

Avatar
GandalfBP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.12.13., hétf. 14:39
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: GandalfBP »


Sziasztok,
 
mélysugárzós segítséget szeretnék kérni Tőletek. Két éve vettem a házimozi rendszeremet, melyben egy Wharfedale PowerCube 10-es lett a sub. Már amikor hazavittem feltünt, hogy van egy határozott hangja a sub-nak. Már akkor, amikor bekapcsolom zúg. Hiába veszem le a vezérlés kábelét, vagy az erősítést, egy határozott zúgás hallatszik a dobozból. Este, amikor már mindenki elcsitult, elég feltűnő a hang.
Eleinte nem foglalkoztam vele, de néhány hónap után már nagyon idegesített, és felkerestem az eladót, aki elmondta, hogy ez garanciális probléma és megadta a garanciális szervíz címét.
Felvittem a XIII-ker-ben található címre a dobozt, és egy nagyon kellemetlen élménnyel lettem gazdagabb. Egy 60 körüli hölgy majdhogynem kidobott, mondván, hogy a számla nem az én nevemre, hanem egy cég nevére szól. Kicsit később jött egy úr, aki végre hajlandó volt be is kapcsolni a készüléket. Akkor momentán nem hallottam semmit, bár azt is meg kell jegyeznem, hogy csoda is lett volna, mivel a környezet alapzaja akkora volt, hogy majdenm kiabálni kellett. Az úr magyarázott valamit arról, hogy a sub láda pont a hálózati 50 Hz-re rezonál, és ezt nem lehet kivédeni stb. Egyszóval elhajtottak.
A kérdésem az, hogy érdemes-e egy másik sub ládával próbálkozni, vagy ez általános lejenség. Sajnos eddig nem voltam olyan bemutató teremben, ahol valóban csand lett volna, és meg lehetett volna próbálni másik készüléket is.
Mit tanácsoltok?
 
Kösz:
 
Péter

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Érdemes még a fázist is átállítani 0-ról 180-ra mert lehet hogy a ciripelést az okozza, hogy a membrán találkozik a mágnessel (legalábbis nekem ezt mondták).

ez igencsak kínos lenne.... nemde?

- de de
- ha mar beverodik, akkor regrossz! kukaba az olyan tervezesu dobozt, elkerulni messzire.

Azzazzérdekes ha a Brefi nyílásba élével bedugom a kezem, hogy mindkét oldalon járjon azért a levegő a ciripelés elmúlik persze a süvítő szélzaj az megmarad dupla olyan erősen de ki bírja nyomni a rendesebb mélyeket nagy kakaóval... a fene se érti??? Mindenesetre ezért bízom még a javulásban, mert különben ki tudnék eggyezni vele.
 
off
 
//Mit csinál a paraszt megveszi a mélynyomót oszt mán mindenfélét dugdos bele lehet hogy beleejtettem valamit és az ciripel //
 
on

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


...Egyébként az én subom hangerőszabályzója kb 3/4-én van a teljes hangerőnek.
- szvsz. ez a 3/4 egy szub eseten elegge feltekert allapot.. {igaz en a regi szubomhoz tudom viszonyitani, ahol 1/2 hangerore volt nallam beallitva}
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Érdemes még a fázist is átállítani 0-ról 180-ra mert lehet hogy a ciripelést az okozza, hogy a membrán találkozik a mágnessel (legalábbis nekem ezt mondták).

ez igencsak kínos lenne.... nemde?

- de de
- ha mar beverodik, akkor regrossz! kukaba az olyan tervezesu dobozt, elkerulni messzire.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Sysco »


"Milyen árban vesztegették ezt a subot?"
 
--54900 volt kiírva rá de a manusszal megnézettem, 49900-ér hoztam el, ennyi volt a számítógépben, aztán rohantak kicserélni a táblát...
 
 
 
 
"- latod vazzeg, a yst300-assal nemlettek volna ilyen problemaid..."
--Látom látom vazzeg de nem engedtél 100 ft-ot (tudod hogy csak úgy vásárlok, né meg az MMben negedtek vagy legalább többre írták ki)... később meg nem maradt lóvém csak hitelre tudtam megvenni a cuccot...
 
"- amugy nem probaltad ki vasarlas elott? mi alapjan valasztottad ki ezt a tipust?"
--Kipróbátam de az MM-ben szerinted hogy lehet tesztelni... subot szerintem csak ott ahová tenni akarod... mindenesetre most hirtelen felindulásból vásároltam ez igaz...szerettem volna újat és 50e Ft-ból megúszni...egyébként szerintem bírnia kéne, még bízom a bejáratásban, beállításokban...
 
"- mar most latom, hogy banni fogod a vetelt "
--Már most bánom hogy látod hogy bánni fogom a vételt...
 
 
 
 
"Az én PowerCube 10+ subom is ezt csinálta nagy hangerőnél. Aztán amikor beállítottam rendesen az erősítőn a subot (keresztváltó, frontok small-ra esetleg minden keresztváltó alatti mély a subra) és a subon is beállítottam ennek megfelelően a keresztváltót akkor elmúlt a probléma. Érdemes még a fázist is átállítani 0-ról 180-ra mert lehet hogy a ciripelést az okozza, hogy a membrán találkozik a mágnessel (legalábbis nekem ezt mondták).
Egyébként az én subom hangerőszabályzója kb 3/4-én van a teljes hangerőnek."
--Sok időm még nem volt otthon tesztelgetni. A fázist kapcsolgattam de semmi +.
Az erősítőt még nem állítgattam csak a subon a frekivágót a frontok biztos nagyra vannak állítva...majd próbálkozom...nehogymá ne bírja a normális hangerőt...mieeezmá szomszédbarátsub?...

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »


Érdemes még a fázist is átállítani 0-ról 180-ra mert lehet hogy a ciripelést az okozza, hogy a membrán találkozik a mágnessel (legalábbis nekem ezt mondták).

ez igencsak kínos lenne.... nemde?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Atilius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2004.08.16., hétf. 11:00
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Atilius »


Mint látszik az aláírásomból hétvégén begyüjtöttem egy WH PC 10+ subot. Hát... nem is tudom... zenénél egész szépen kiegészíti a Tannoy-ok hangját a 440-es erősítőjét meg puhítja egy kicsit, filmeknél amikor komolyabbat kellene nyomnia szélzaj csipogás szerü zörejjel fél hangerőnél, visszamentem az MM-be az ottani darab ugyanígy szenved.
Azzé nekem rohangáljanak azok az "olifántok"(Gyűrűk Ura) a szobában.
 
Áruljátok el bejáratás után elmúlik a betegsége, lehetlesz normálisan hajtani???
 
u.i.: Tami ez miattad van!

Az én PowerCube 10+ subom is ezt csinálta nagy hangerőnél. Aztán amikor beállítottam rendesen az erősítőn a subot (keresztváltó, frontok small-ra esetleg minden keresztváltó alatti mély a subra) és a subon is beállítottam ennek megfelelően a keresztváltót akkor elmúlt a probléma. Érdemes még a fázist is átállítani 0-ról 180-ra mert lehet hogy a ciripelést az okozza, hogy a membrán találkozik a mágnessel (legalábbis nekem ezt mondták).
Egyébként az én subom hangerőszabályzója kb 3/4-én van a teljes hangerőnek.

Sztereó rendszer: Erősítő: Marantz PM7200 CD lejátszó: Marantz CD6000 OSE Tuner: Marantz ST6000 Hangsugárzók: Wharfedale Pacific Evo 30 Hangsugárzó kábelek: QED Silver Anniversary (magas) és Monitor Black&White LS-602 (mély) Összekötő kábelek: Harmonic Technology Magic Link One (cd-erősítő), van den Hul The First (tuner-erősítő)
Házimozi rendszer: Tv: Synudine DVD lejátszó: LG DV8700C Erősítő: Pioneer VSX-D912 Hangsugárzók: Eltax Silverstone 5.0 Mélynyomó: Wharfedale PowerCube 10+

Avatar
Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.10.13., szer. 10:00
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Gergöke »


Mint látszik az aláírásomból hétvégén begyüjtöttem egy WH PC 10+ subot. Hát... nem is tudom... zenénél egész szépen kiegészíti a Tannoy-ok hangját a 440-es erősítőjét meg puhítja egy kicsit, filmeknél amikor komolyabbat kellene nyomnia szélzaj csipogás szerü zörejjel fél hangerőnél, visszamentem az MM-be az ottani darab ugyanígy szenved.
Azzé nekem rohangáljanak azok az "olifántok"(Gyűrűk Ura) a szobában.
 
Áruljátok el bejáratás után elmúlik a betegsége, lehetlesz normálisan hajtani???
 
u.i.: Tami ez miattad van!

Milyen árban vesztegették ezt a subot?

JBL Pro Sound Comes Home!!
 
Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


...hétvégén begyüjtöttem egy WH PC 10+ subot. Hát... nem is tudom... zenénél egész szépen kiegészíti a Tannoy-ok hangját a 440-es erősítőjét meg puhítja egy kicsit, filmeknél amikor komolyabbat kellene nyomnia szélzaj csipogás szerü zörejjel fél hangerőnél, visszamentem az MM-be az ottani darab ugyanígy szenved.
Azzé nekem rohangáljanak azok az "olifántok"(Gyűrűk Ura) a szobában.
 
Áruljátok el bejáratás után elmúlik a betegsége, lehetlesz normálisan hajtani???
 
u.i.: Tami ez miattad van!

- latod vazzeg, a yst300-assal nemlettek volna ilyen problemaid...
- amugy nem probaltad ki vasarlas elott? mi alapjan valasztottad ki ezt a tipust?
- mar most latom, hogy banni fogod a vetelt
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Norbi T
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2003.06.26., csüt. 13:58
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbi T »


Mint látszik az aláírásomból hétvégén begyüjtöttem egy WH PC 10+ subot. Hát... nem is tudom... zenénél egész szépen kiegészíti a Tannoy-ok hangját a 440-es erősítőjét meg puhítja egy kicsit, filmeknél amikor komolyabbat kellene nyomnia szélzaj csipogás szerü zörejjel fél hangerőnél, visszamentem az MM-be az ottani darab ugyanígy szenved.
Azzé nekem rohangáljanak azok az "olifántok"(Gyűrűk Ura) a szobában.
 
Áruljátok el bejáratás után elmúlik a betegsége, lehetlesz normálisan hajtani???
 
u.i.: Tami ez miattad van!

hat szerintem ez nem fog elmulni.Ezert csereltem le en is a volt szubomat,mert ezt csinalta.de ezt csak nagy hengeronel es nagyon mely jeleneteknel csinalja,ami arra utal hogy nem eleg a tartomany.Szoval keves a teljesitmenye.
En is majdnem ezt vettem,de hal istennek hogy inkabb valami mast vettem.
Az birja a kihivasokat.
TV: Panasonic TX28LK1P Projektor:Optoma HD70 Erősítő: Harman Kardon AVR 235 Front: Klipsch RF-15 Center: Klipsch RC-25 Surround: Jamo E 8SUR.2 DVD: Denon DVD-1930 Video: Panasonic NV-FJ 622 Sub : Mordaunt-Short 309W

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Mint látszik az aláírásomból hétvégén begyüjtöttem egy WH PC 10+ subot. Hát... nem is tudom... zenénél egész szépen kiegészíti a Tannoy-ok hangját a 440-es erősítőjét meg puhítja egy kicsit,
filmeknél amikor komolyabbat kellene nyomnia szélzaj csipogás szerü zörejjel fél hangerőnél, visszamentem az MM-be az ottani darab ugyanígy szenved.
Azzé nekem rohangáljanak azok az "olifántok"(Gyűrűk Ura) a szobában.
 
Áruljátok el bejáratás után elmúlik a betegsége, lehetlesz normálisan hajtani???
 
u.i.: Tami ez miattad van!

Avatar
Norbi T
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2003.06.26., csüt. 13:58
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbi T »


Igen a kinézete elég lehangoló. Most tervezek venni még karácsony előtt venni egy subot és ez a árfekvés beleférne (max.) és nem nagyon tudom mit lehetne még hasonló árban kapni (42000) ami jó. Nekem egy 18 m2-es szobába lenne. A hangját meghallgattam elég türhetően szólt a kinézetéhez   képest.  Mert mondhatni nem a legszebb.
 
Ha esetleg valami ötlet-tapasztalat felmerülne nagyon szivesen fogadnám . Előre is köszönet.

Na szoval.menj el a Westendbe.A MM-ba van eleg sok szub es a Magnat shopba is,amelyeket ki is tudsz probalni.
http://www.magnatshop.hu
Magnat Alpha Sub 200 - 38.000 Ft
 
Magnat Motion S 200A 35.000 Ft
 
Magnat Motion S 250A 45.000 Ft
 
es vegul amit en vettem es garantaltan tudom bizonyitani hogy othon olyat szol mint azallat.
 
Magnat Motion S 300A 50.000 Ft
 
 
De van ott egy Heco is amely zart,es ha szereted lagyan es minosegesen halgatni a zenet akkoerdemes meghalgatni ezt is.
TV: Panasonic TX28LK1P Projektor:Optoma HD70 Erősítő: Harman Kardon AVR 235 Front: Klipsch RF-15 Center: Klipsch RC-25 Surround: Jamo E 8SUR.2 DVD: Denon DVD-1930 Video: Panasonic NV-FJ 622 Sub : Mordaunt-Short 309W

Avatar
Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.10.13., szer. 10:00
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Gergöke »


Igen a kinézete elég lehangoló.
Most tervezek venni még karácsony előtt venni egy subot és ez a árfekvés beleférne (max.) és nem nagyon tudom mit lehetne még hasonló árban kapni (42000) ami jó. Nekem egy 18 m2-es szobába lenne. A hangját meghallgattam elég türhetően szólt a kinézetéhez képest. Mert mondhatni nem a legszebb.
 
Ha esetleg valami ötlet-tapasztalat felmerülne nagyon szivesen fogadnám . Előre is köszönet.

JBL Pro Sound Comes Home!!
 
Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

Avatar
Norbi T
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2003.06.26., csüt. 13:58
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Norbi T »


Mi a vélemény a JBL SUB 6-ról?
en lattam eloben,es a kinezete-hat az semmi jot nem sugal.ugy nez ki mint egy kicsi autos muanyag szub
DE.Lehet hogy akkor szol mint az allat.Nekem pl az elado azt mondta hogy lenyomja a Wharfedale PC-10-est is meg a Yamaha 0215-ost is,amit erosen ketlek.
Szoval en be se kottettem akinezete vegett.
TV: Panasonic TX28LK1P Projektor:Optoma HD70 Erősítő: Harman Kardon AVR 235 Front: Klipsch RF-15 Center: Klipsch RC-25 Surround: Jamo E 8SUR.2 DVD: Denon DVD-1930 Video: Panasonic NV-FJ 622 Sub : Mordaunt-Short 309W

Avatar
Gergöke
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2004.10.13., szer. 10:00
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Gergöke »

Mi a vélemény a JBL SUB 6-ról?

JBL Pro Sound Comes Home!!
 
Tv: LG 72 cm, DVD Recorder: Philips Recorder R75,DVD: Thomson DTH 210,front:JBL ATX40, Center: JBL ATX10C ,Surround: JBL ATX 40 , Erősitő : Yamaha RXV 450
Monitor : Sony SDM-HS95P

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


még senki nem tudta megmagyarázni nekem, mi ebben a jó.
Egyszer meg kéne hallgatnod, rögtön tudnád.
Nekem rengeteget javított a hangon

Avatar
tupolev
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.12.03., pén. 20:39
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tupolev »


Ez egy egyszerű számítógéhez való aktív hangal, azt akarom, hogy a két csatorna erejét felhasználva (ugyanazzal a bemeneti jellel) hajtsak meg egy darab hangszórót.
Tehát ezekszerint nem megoldható.
TV: ITT Nokia 5521H, DVD: Pioneer DV-585A, Erölködő: Kenwood KRF-A4020, Lemezjátszó: Akai AP-B21, Magnó: Akai CS-MO2, Front: Akai-Videoton SR-H40, Surround: Altec Lansing 220, Center: Unitek SP-622, Sub: Wharfedale WH-210, Hangkártya: Creative Audigy, Kábelek: Alfatec és Neotech Interconnect.

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Lenne egy nagyon OFF kérdésem: 
Ha egy 2x 5W-os erősítő két csatornájára ugyanazt a bemenő jelet adom és a kimeneteit összekötöm (egy hangszóróra kötöm a két csatornát), akkor lesz egy 1x10W-os erősítőm?
 
Nem árt neki az összekötés?

Csak akkor lehet/szabad, ha a hangsugárzón négy kivezetés van kialakítva (bi-amp - bi-wire). Ilyen esetben 10 wattos erősítőd lesz, ráadásul szebben fog szólni, mert az egyik erősítő csak a mélytartománnyal, a másik csak a magassal lesz "elfoglalva". Ha két erősítő hajt egy hangsugárzót, azt hívják bi-ampingnak.
 
A bi-wiring ennél gyengébb megoldás: itt egy erősítőből indul ki a négy vezeték a (bi-wire) bemenettel rendelkező hangsugárzóhoz. Ennek az a lényege, hogy már az erősítő csatlakozójánál megkezdődik a frekvenciák elosztása, és nem a hangsugárzó csatlakozóinál - megmondom őszintén, hogy még senki nem tudta megmagyarázni nekem, mi ebben a jó.

Avatar
Zsoló
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2004.09.19., vas. 15:07
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Zsoló »


Nem árt neki az összekötés?
De!!!

Tv:Panasonic TH-42PA60E DVD/SACD:Pioneer 585-A Erősítő:Pioneer VSX-AX3 Hangfalak:Front:Dali AXS 5000 Center:Dali AXS center Sorrund:Dali AXS 1000 Sorrund back:Saját gyártmány Sub:Klipsch RW10 Kábelek:Front, Center,Sorrund,: SilverLine, Sub: Vianco digital coax
Szinti: Yamaha PSR520 Roland RA95

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Tami »


Ha egy 2x 5W-os erősítő két csatornájára ugyanazt a bemenő jelet adom és a kimeneteit összekötöm (egy hangszóróra kötöm a két csatornát), akkor lesz egy 1x10W-os erősítőm?
- BiWire?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tupolev
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2004.12.03., pén. 20:39
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tupolev »


Lenne egy nagyon OFF kérdésem:
 
Ha egy 2x 5W-os erősítő két csatornájára ugyanazt a bemenő jelet adom és a kimeneteit összekötöm (egy hangszóróra kötöm a két csatornát), akkor lesz egy 1x10W-os erősítőm?
 
Nem árt neki az összekötés?
TV: ITT Nokia 5521H, DVD: Pioneer DV-585A, Erölködő: Kenwood KRF-A4020, Lemezjátszó: Akai AP-B21, Magnó: Akai CS-MO2, Front: Akai-Videoton SR-H40, Surround: Altec Lansing 220, Center: Unitek SP-622, Sub: Wharfedale WH-210, Hangkártya: Creative Audigy, Kábelek: Alfatec és Neotech Interconnect.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangszóróval hangolt reflex rendszernek(ez ugye a passzív radiátor)az a fő előnye,hogy míg a csővel hangolt rezonátornál a cső kisebb keresztmetszete miatt felgyorsul a levegő,az akár hallható "surrogast" okozhat,ez a membránnal hangolt rendszernél nem áll fenn.A "hagyományos csöves"megoldásnál úgy lehet kompenzálni,hogy megnövelik a cső keresztmetszetét,de ez alkalmanként "túl hosszú" csövet eredményez,ami viszont egyéb rezonancia kialakuláshoz vezethet...
A gond a passziv cuccossal,hogy pont olyan rezonanciafrekis memrán kéne,amire hangolni akarjuk a rendszert,és ha ez a freki nem egyezik meg az aktív membrán rez.frekijével(márpedig nem,ha a qts-e nem 0,38),akkor alapból egy másik membránnal lehet ezt megoldani,tehát az olyan hangsugárzógyártó cégek vannak előnyben,akik saját magug gyártják a hangszórókat.
 
Üdv Doki!
 
ui.:zárt dobozhoz alkalmas hangszóró,amivel mélyre is lehet menni viszont kevés van a piacon.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”