Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Harbeth hangsugárzók

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Monitor 30 domestic
Ez pedig a másik BBC monotor utóda:
 
Initially developed as a drop-in replacement /upgrade for the BBC LS5/9 studio monitor, the convenient proportions and well rounded sound soon led the Monitor 30 into the domestic market where it's acclaimed as the perfect 'all-rounder'.
Compared with its big brother Monitor 40.1, the cabinet is only about half the height and a quarter the volume; the Monitor 30 to sonically and visually disappears into a domestic listening room when mounted on a matching stands. Engineered around Harbeth's RADIAL™ technology, the Monitor 30 achieves effortless clarity throughout the midrange, with extended bass and at higher levels than the Monitor 20 - but with the same family balance as the flagship Monitor 40.1.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


harbeth Monitor 20
Erről is azt írják,hogy az LS3/5 utóda:
 
The Monitor 20 is a professional loudspeaker designed to replace the BBC's LS3/5A. Extensively used in professional near-field monitoring applications, the Monitor 20 is exactly the right balance of sound and size that make it perfect for monitoring.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


harbeth P3ESR
Találtam egy másik képet is,de ez nem pont olyan,mint az előző.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


harbeth P3ESR


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


harbeth P3ESR


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


harbeth P3ESR
Nem tudom ennek mennyi köze van az eredeti LS3/5-höz?
The all-new RADIAL2™ coned Harbeth P3ESR is the ultimate mini monitor, the latest in a lineage that stretches back twenty years to the original Harbeth P3 and even further to the BBC's pioneering LS3/5A. A generation of home users and studio professionals has relied on these Harbeth minis to fill even the smallest room with a full, warm, natural sound. The P3ESR is the culmination of the designer's four-years research into upgrading the Harbeth mini. From the new removable back panel for improved cabinet damping to the radically new bass unit yielding a wide smooth frequency response, every detail of these astonishing loudspeakers has been thoroughly honed and optimised. The objective has always been to create the genuine Harbeth sound in miniature: the P3ESR (R for RADIAL™) is that much closer to reality.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valószínű arra gondol, hogy nálam is egy klón zenélt sokáig.

Örülök,hogy elég sokan hallgatnak ilyen kis dobozokat.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Kis hazánkban nem tudok eredeti LS3-at, mondom, akarom mondani ... írom EREDETIT!!!Különféle utánépítéssel igen, de nem EREDETIT.
 


Bár azt nem tudom, hogy az LS3 micsoda, de gondolom LS3/5a-ra gondoltál.
Szabadna megtudnom, hogy mit tekinthetünk EREDETI LS3/5a-nak?

ROGERS LS3/5a akartam írni, mivel az volt az eredeti konstrukció.
 
A Harbeth, Spendor, Jungson mind-mind clone hangfal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


Bár azt nem tudom, hogy az LS3 micsoda, de gondolom LS3/5a-ra gondoltál. Szabadna megtudnom, hogy mit tekinthetünk EREDETI LS3/5a-nak?

Valószínű arra gondol, hogy nálam is egy klón zenélt sokáig. 11 Ohmos eredeti (dobozból kiszerelt) hangszórókészlet, eredeti keresztváltó, mm-re pontos doboz ugyanabból az anyagból, szivacs, bitumen, stb. ugyanúgy, semmin nem módosítva.
 
A gyári 11 Ohmostól nem tudtuk megkülönböztetni.
A 15 Ohmostól annál inkább .

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


Totálisan ellent kell hogy mondjak -muszáj  
Kis hazánkban nem tudok eredeti LS3-at, mondom, akarom mondani ... írom EREDETIT!!!
Különféle utánépítéssel igen, de nem EREDETIT.
 
Ha már ilyen szépen belemerülünk ebben a témában, fordítsuk le a dolgot, van egy viszonylag jó hangú és megfizethető doboz, amit sokan felismerve, kiemelik a tömeg termékek közül, s mindez idővel kultikussá válik.
Ha már kultusz, tessék nekem megmondani az eredeti milyen kábelezéssel, s milyen gyártású rézzel készült (orosz, chilei, stb?). Milyen a vasmag alapanyaga?
Ugyanis -örült hifisták szerint (mint Mi)- a régi vasmagog mások (jobbak?) mint a mostaniak.
S ha már vasmag, ugye sokan tanulták a hiszterézis görbét és annak hatásait?
S ha más vasmag, akkor azok egymásra hatása a keresztváltóban és a meglévő mágneses térrel?
 
Az eredeti konstrukcióban a gyárthatóság, eladhatóság és az olcsóság (egy bizonyos szinten) volt a szempont.
 
Szóval -én úgy érzem- nagyon túl van ez misztifikálva.
 
Üdv:PJ

Azzal kezdtük, hogy jó lenne egy korrekt összehallgatás a Jungson/eredeti között.
Az Ethoszé is érdekes lenne, mert a váltón kívül minden eredetinek mondható, a váltó pedig egy különös gonddal épített rendszer, pazar alkatrészekkel, nyilván a jobb hangot célozva.
Utána talán okosabbak lennénk.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
endeavourSE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 19:06
Értékelés: 1

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: endeavourSE »


Kis hazánkban nem tudok eredeti LS3-at, mondom, akarom mondani ... írom EREDETIT!!!Különféle utánépítéssel igen, de nem EREDETIT.
 


Bár azt nem tudom, hogy az LS3 micsoda, de gondolom LS3/5a-ra gondoltál.
Szabadna megtudnom, hogy mit tekinthetünk EREDETI LS3/5a-nak?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pj- »


Totálisan ellent kell mondanom nektek.Ez a "misztifikálás" úgy tűnik, nem túlzó. Van egy csoportja a zenehallgatóknak, akik a lent említett "misztikus" paramétert kihallják az eredeti dobozból, s más hangdobozban rendkívül ritka esetben találják meg. A klónokban sem.
Sokan itthoni mércével túlzó HighEnd amplifikációval hallgatják - talán ez fontos.
Meg az, hogy olyan hangsugárzókkal finnyáskodnak, hogy aki nem hallotta igazi jó láncban az LS3/5a -t, annak egyszerűen nevetséges a helyzet, tekintettel pl. az elképesztő árkülönbségre.
 
A nemzetközi levelezőlistán hónapokig lehetett olvasni különböző tuningokról.
A keresztváltó kialakítása sok ember műszaki érzékét piszkálja. Főleg azokét, akik hiszik a jobb alkatrész - jobb hang relációt. Rengeteg próbálkozás született pl. a kondenzátorok cseréjével; egészen drága, spec. audiofil kondik kerültek be. (aztán meg ki)
A vasmagos trafók helyett elképesztő hard-wiring váltókonstrukciók, szintén nem kímélve a pénztárcát. Nem volt áttörés. Néhány esetben született egy tényleg jó, de 'varázslat' nélküli hang.
Rengeteg a széthajtott/kissé leégetett/stb.. mélyközép van sok dobozban; valóban a Monacor hangszóróján még a lyukak is passzolnának. Sokan próbálták meg - kaptak egy "főleg háttérzene szolgáltatót" - csak pont a lényeg kimaradt.
 
Tagok jöttek-mentek EasyJet jegyekkel, még Malaysiába is, hallgatták, okoskodtak, összegeztek.
 
 
Talán egyetlen változtatás jött be. Ez is egy visszalépés a kezdeti modellekhez: a dobozfal további vékonyítása. Valóban, a "thin wall cabinet" lényegesen jobban szól - én is tanúsítom.
 
Egyetlen elismert tuningcég tudott érdemben javítani a keresztváltó módosításával: a Cicable, igazi ultra-horror áron.
 
Szóval a többség marad az eredeti konstrukciónál, eredeti váltónál és a varázslatnál, szánakozó mosollyal a vergődéseken.
Ebben van sok sznobéria, hit, nosztalgia - viszont szerintem sok igazság is.
 
Az Ethosz dobozban nem eredeti váltó van. Hangszórók eredetiek, 15 Ohm -os készlet, a doboz egy príma, 'thin wall' kabinet kópia. Nem hallgattam saját láncban.
 
A "másik csoport" akik szerint az LS3/5a egy nagyon jó kis doboz, szép közepekkel - de semmi elképesztő - valószínűleg nem fogja a fentieket elhinni/elfogadni.
 
Üdv
Chrd

Totálisan ellent kell hogy mondjak -muszáj
 
Kis hazánkban nem tudok eredeti LS3-at, mondom, akarom mondani ... írom EREDETIT!!!
Különféle utánépítéssel igen, de nem EREDETIT.
 
Ha már ilyen szépen belemerülünk ebben a témában, fordítsuk le a dolgot, van egy viszonylag jó hangú és megfizethető doboz, amit sokan felismerve, kiemelik a tömeg termékek közül, s mindez idővel kultikussá válik.
Ha már kultusz, tessék nekem megmondani az eredeti milyen kábelezéssel, s milyen gyártású rézzel készült (orosz, chilei, stb?). Milyen a vasmag alapanyaga?
Ugyanis -örült hifisták szerint (mint Mi)- a régi vasmagog mások (jobbak?) mint a mostaniak.
S ha már vasmag, ugye sokan tanulták a hiszterézis görbét és annak hatásait?
S ha más vasmag, akkor azok egymásra hatása a keresztváltóban és a meglévő mágneses térrel?
 
Az eredeti konstrukcióban a gyárthatóság, eladhatóság és az olcsóság (egy bizonyos szinten) volt a szempont.
 
Szóval -én úgy érzem- nagyon túl van ez misztifikálva.
 
Üdv:PJ

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Totálisan ellent kell mondanom nektek.Ez a "misztifikálás" úgy tűnik, nem túlzó. Van egy csoportja a zenehallgatóknak, akik a lent említett "misztikus" paramétert kihallják az eredeti dobozból, s más hangdobozban rendkívül ritka esetben találják meg. A klónokban sem.
Sokan itthoni mércével túlzó HighEnd amplifikációval hallgatják - talán ez fontos.
Meg az, hogy olyan hangsugárzókkal finnyáskodnak, hogy aki nem hallotta igazi jó láncban az LS3/5a -t, annak egyszerűen nevetséges a helyzet, tekintettel pl. az elképesztő árkülönbségre.
 
A nemzetközi levelezőlistán hónapokig lehetett olvasni különböző tuningokról.
A keresztváltó kialakítása sok ember műszaki érzékét piszkálja. Főleg azokét, akik hiszik a jobb alkatrész - jobb hang relációt. Rengeteg próbálkozás született pl. a kondenzátorok cseréjével; egészen drága, spec. audiofil kondik kerültek be. (aztán meg ki)
A vasmagos trafók helyett elképesztő hard-wiring váltókonstrukciók, szintén nem kímélve a pénztárcát. Nem volt áttörés. Néhány esetben született egy tényleg jó, de 'varázslat' nélküli hang.
Rengeteg a széthajtott/kissé leégetett/stb.. mélyközép van sok dobozban; valóban a Monacor hangszóróján még a lyukak is passzolnának. Sokan próbálták meg - kaptak egy "főleg háttérzene szolgáltatót" - csak pont a lényeg kimaradt.
 
Tagok jöttek-mentek EasyJet jegyekkel, még Malaysiába is, hallgatták, okoskodtak, összegeztek.
 
 
Talán egyetlen változtatás jött be. Ez is egy visszalépés a kezdeti modellekhez: a dobozfal további vékonyítása. Valóban, a "thin wall cabinet" lényegesen jobban szól - én is tanúsítom.
 
Egyetlen elismert tuningcég tudott érdemben javítani a keresztváltó módosításával: a Cicable, igazi ultra-horror áron.
 
Szóval a többség marad az eredeti konstrukciónál, eredeti váltónál és a varázslatnál, szánakozó mosollyal a vergődéseken.
Ebben van sok sznobéria, hit, nosztalgia - viszont szerintem sok igazság is.
 
Az Ethosz dobozban nem eredeti váltó van. Hangszórók eredetiek, 15 Ohm -os készlet, a doboz egy príma, 'thin wall' kabinet kópia. Nem hallgattam saját láncban.
 
A "másik csoport" akik szerint az LS3/5a egy nagyon jó kis doboz, szép közepekkel - de semmi elképesztő - valószínűleg nem fogja a fentieket elhinni/elfogadni.
 
Üdv
Chrd

Valamilyen alrendszer cseréje nem feltétlenül hoz változást az egész rendszerben, ha a jobb hangzás akadály nem abban rejlik. Az LS3/5 egy kiforrt rendszer a 70es évek legjobb minőségű hangszóróival, az akkor technikai színvonalon. A váltóinak az alkatrészeiben hiába cserélget bárki (ennél a típusnál elég kicsi a mozgástér), ott minőségi ugrást nem nagyon lehet elérni, ellenben a hangszórók cseréje sokkal komolyabb különbséget jelenthet (nyilván ez magában hordozhatja a doboz méretének változását is). A mai Seas, Scanspeak hangszóró sokkal precízebbek, ez persze bánthatja egyes emberek fülét, akik a régi hangládák tipikus hangjához edzették a fülüket. Mindez csak megszokás és hozzáállás kérdése. Ettől függetlenül minden audio mérföldkő előtt fejet kell hajtani, hiszen ezek viszik tovább az ipart és okoznak egyre több örömöt az embernek.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


Totálisan ellent kell mondanom nektek.
Ez a "misztifikálás" úgy tűnik, nem túlzó. Van egy csoportja a zenehallgatóknak, akik a lent említett "misztikus" paramétert kihallják az eredeti dobozból, s más hangdobozban rendkívül ritka esetben találják meg. A klónokban sem.
Sokan itthoni mércével túlzó HighEnd amplifikációval hallgatják - talán ez fontos.
Meg az, hogy olyan hangsugárzókkal finnyáskodnak, hogy aki nem hallotta igazi jó láncban az LS3/5a -t, annak egyszerűen nevetséges a helyzet, tekintettel pl. az elképesztő árkülönbségre.
 
A nemzetközi levelezőlistán hónapokig lehetett olvasni különböző tuningokról.
A keresztváltó kialakítása sok ember műszaki érzékét piszkálja. Főleg azokét, akik hiszik a jobb alkatrész - jobb hang relációt. Rengeteg próbálkozás született pl. a kondenzátorok cseréjével; egészen drága, spec. audiofil kondik kerültek be. (aztán meg ki)
A vasmagos trafók helyett elképesztő hard-wiring váltókonstrukciók, szintén nem kímélve a pénztárcát. Nem volt áttörés. Néhány esetben született egy tényleg jó, de 'varázslat' nélküli hang.
Rengeteg a széthajtott/kissé leégetett/stb.. mélyközép van sok dobozban; valóban a Monacor hangszóróján még a lyukak is passzolnának. Sokan próbálták meg - kaptak egy "főleg háttérzene szolgáltatót" - csak pont a lényeg kimaradt.
 
Tagok jöttek-mentek EasyJet jegyekkel, még Malaysiába is, hallgatták, okoskodtak, összegeztek.
 
 
Talán egyetlen változtatás jött be. Ez is egy visszalépés a kezdeti modellekhez: a dobozfal további vékonyítása. Valóban, a "thin wall cabinet" lényegesen jobban szól - én is tanúsítom.
 
Egyetlen elismert tuningcég tudott érdemben javítani a keresztváltó módosításával: a Cicable, igazi ultra-horror áron.
 
Szóval a többség marad az eredeti konstrukciónál, eredeti váltónál és a varázslatnál, szánakozó mosollyal a vergődéseken.
Ebben van sok sznobéria, hit, nosztalgia - viszont szerintem sok igazság is.
 
Az Ethosz dobozban nem eredeti váltó van. Hangszórók eredetiek, 15 Ohm -os készlet, a doboz egy príma, 'thin wall' kabinet kópia. Nem hallgattam saját láncban.
 
A "másik csoport" akik szerint az LS3/5a egy nagyon jó kis doboz, szép közepekkel - de semmi elképesztő - valószínűleg nem fogja a fentieket elhinni/elfogadni.
 
Üdv
Chrd

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Itt is az a lényeg, hogy ésszel kell mindent csinálni. Bélánál lesz egyébként majd lesz valamikor egy összehasonlító meghallgatás, csak még nem tudom mikor lesz érkezésem. Egyébként szétbombáztam a kis Harbeth-et és ledokumentáltam a paramétereket. Azt hiszem le fogom másolni, ha találok mélyközepet is hozzá, ami baromi ritka. Ha nem, akkor Monacor-ból oldom meg, de akkor az már más lesz. Képet majd töltök fel.
Szerintem ez is,mint minden túl van misztifikálva.
Nekem van egy másik dobozom,amit az Ethosz épített eredeti doksi alapján,eredeti Rogershez használt hangszórókkal és váltóval.
Nagyon minimális különbséget éreztem a Jungson és a Rogers között.
Én nem igazán hiszek abban,hogy egy gyári minden esetben jobb,mint amit utólag építettek.Nem hiába létesültek a világ minden pontján profi tuningoló cégek.A CD játszótól kezdve a hangdobozokig,mindent tuningolnak.
Nekem is van olyan dobozom,ami megvan eredeti és tuningolt változatban is.A tuningolt jobban tetszik.Ilyen dobozom a Swans M1 és a Dyno 52-es.

Ez így van. Sokkal inkább a nosztalgiáról szól a dolog. Ettől függetlenül nagyon okos kis konstrukció, kis helyen elfér, szép a hangja, relatíve pontosan szól, igazi háttérzene szolgáltató. Ezért is gondoltam lemásolni. Ma már vannak hangszórók, amik részletgazdagabban szólnak, én is gondolkodom egy ilyenben pl. KEF T27 helyett Seas 27TFF magasat, a közép KEF SP228 helyett pedig Monacor SPH-135AD-at tennék, csak a váltót kellene átvariálni.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Itt is az a lényeg, hogy ésszel kell mindent csinálni. Bélánál lesz egyébként majd lesz valamikor egy összehasonlító meghallgatás, csak még nem tudom mikor lesz érkezésem. Egyébként szétbombáztam a kis Harbeth-et és ledokumentáltam a paramétereket. Azt hiszem le fogom másolni, ha találok mélyközepet is hozzá, ami baromi ritka. Ha nem, akkor Monacor-ból oldom meg, de akkor az már más lesz. Képet majd töltök fel.
Szerintem ez is,mint minden túl van misztifikálva.
Nekem van egy másik dobozom,amit az Ethosz épített eredeti doksi alapján,eredeti Rogershez használt hangszórókkal és váltóval.
Nagyon minimális különbséget éreztem a Jungson és a Rogers között.
Én nem igazán hiszek abban,hogy egy gyári minden esetben jobb,mint amit utólag építettek.Nem hiába létesültek a világ minden pontján profi tuningoló cégek.A CD játszótól kezdve a hangdobozokig,mindent tuningolnak.
Nekem is van olyan dobozom,ami megvan eredeti és tuningolt változatban is.A tuningolt jobban tetszik.Ilyen dobozom a Swans M1 és a Dyno 52-es.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Itt is az a lényeg, hogy ésszel kell mindent csinálni. Bélánál lesz egyébként majd lesz valamikor egy összehasonlító meghallgatás, csak még nem tudom mikor lesz érkezésem. Egyébként szétbombáztam a kis Harbeth-et és ledokumentáltam a paramétereket. Azt hiszem le fogom másolni, ha találok mélyközepet is hozzá, ami baromi ritka. Ha nem, akkor Monacor-ból oldom meg, de akkor az már más lesz. Képet majd töltök fel.
potatomelon.wordpress.com

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mishow »


Azért párunkat érdekelne egy korrekt Jungson LS3/5a vs. Harbeth (vagy Rogers) LS3/5a összehallgatás eredménye.....Ami még fontos: az eredeti LS3/5a hiába jól hajtható, olcsó tranzisztorossal csapnivalóan rosszul szól.

Csatlakoznék a kíváncsiak táborához! :lol!:
 
A Jungson klón is produkált érdekes dolgokat.
Meghallgattuk néhány párosításban: általában nem volt válogatós, sőt néha olyan erősítőkkel is jól szólt, amivel nem vártuk volna, máskor pedig egy elvben jó felállásban kapitulált.
Az olcsó kis Jungson 66C erősítővel pl jól elvolt, a kisebb Crekekkel (EVO, 5350) is - de a drága (és "bika") Creek Destiny-vel utálták egymást. A Vincent, vagy a Unico hibridekkel is nagyon zenei volt, a Yaquin hibriddel pedig katasztrófa.... :kiraly: :kiraly:

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: chord »


Azért párunkat érdekelne egy korrekt Jungson LS3/5a vs. Harbeth (vagy Rogers) LS3/5a összehallgatás eredménye.
Az LS3/5a levelezőlistán enyhén szólva hűvös volt a fogadtatás. (pedig egy erős kínai/hong-kongi frakció is van) Ott persze a Spendor S3/5R -t sem vették be a klubba. Arról a megfoghatatlan/megmérhetetlen paraméterről esett a legtöbb szó, amely borzongtatóan hitelessé tesz egy zongorahangot, vagy egy különösen bonyolult szopránáriát - amit jómagam is pár évig csodálhattam.
Bonyolítja a dolgot, hogy ez nem mindenkinek annyira fontos, mint főleg a klasszikus zene hallgatóinak - a listán ez a legerősebb csapat.
 
Ami még fontos: az eredeti LS3/5a hiába jól hajtható, olcsó tranzisztorossal csapnivalóan rosszul szól.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ma meghallgattam a Harbeth LS3/5A-t a frissen beszerzett Unison Research S2K csöves erősítővel.
Nálam a Jungson féle LS3/5 klón szólt Unico Secondo hibriddel, Evidence Siren II kábelekkel biwire bekötve, bő három héten át.
Az is nagyon jól muzsikolt, csak épp akkor nem (sem) volt egyben a pénzem a Secondora.
Ezt a Harbeth dobozt sajnos benéztem, mert ritkábban fórumozok mostanában. Ha időben észreveszem, tuti h most nálam lenne!
Csak az vigasztal, hogy látom, te magad is élvezed és értékeled, úgyhogy sok örömöt hozzá! :lol!:

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Ma meghallgattam a Harbeth LS3/5A-t a frissen beszerzett Unison Research S2K csöves erősítővel. Mondhatom azt, hogy egy álom rendszer. Ez az egész az arányokról szól, a konzisztens hangzásról. Semmi kiugró, de a lényeget megfogja. Azt viszont nagyon jól.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Kb 7000 készült belőle (ami Harbeth), ez benne volt az utolsó 1400-ban. Ráadásul ez fekete.

potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Itt ágálok a régi cuccok ellen, aztán tessék.

potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Szóval véletlenül hozzám került néhány kémfotó.

potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem is tudtad?

Sokba fog ez még neked kerülni.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”