Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Celestion hangsugárzók

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Nem, nem arra a ragacsokra, hanem rendes tüskékre, amit a frontokhoz adtak

Sejtettem Na mindegy akkor ma visszacserélem a nem jó tüskéket és veszek hozzá 6-os menetűeket. Köszi mindenkinek a segítséget.
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Fredo 
sajnos nem tudom megnézni, mert nincs itthon tolómérőm. De ha a gyanúm, miszerint nem metrikus beigazolódik, akor nem is mennél vele sokra, mert nem csak az átmérővel, de a menetemelkedéssel is gond van. Legegyszerűbben úgy tudod kipróbálni, ha veszel egy darab 8-as csavart és megpróbálod behajtani. Ha simán belemegy, akkor cseréld le a tüskéket olyanra.
 
 
Egyébként csodálkozom, ogy nem kaptál, a gyári csomagolásban volt bebbe, egy zacsiba ragasztva. Ha megvan még a doboza, fóliája, akkor nézd át, hátha csak az új szerzemény beüzemelésének hévében nem vetted észre!

Megnéztem, belemegy a 6-os sima csavar, tehát a menet metrikus. Vásárláskor nem kaptam hozzá tüskéket, biztos valaki lenyúlta ( MM ) csak az F10-esekhez volt ragasztva "tappancs". Ezekre gondolsz?

Nem, nem arra a ragacsokra, hanem rendes tüskékre, amit a frontokhoz adtak:
 

gordon314.fw.hu

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Fredo 
sajnos nem tudom megnézni, mert nincs itthon tolómérőm. De ha a gyanúm, miszerint nem metrikus beigazolódik, akor nem is mennél vele sokra, mert nem csak az átmérővel, de a menetemelkedéssel is gond van. Legegyszerűbben úgy tudod kipróbálni, ha veszel egy darab 8-as csavart és megpróbálod behajtani. Ha simán belemegy, akkor cseréld le a tüskéket olyanra.
 
 
Egyébként csodálkozom, ogy nem kaptál, a gyári csomagolásban volt bebbe, egy zacsiba ragasztva. Ha megvan még a doboza, fóliája, akkor nézd át, hátha csak az új szerzemény beüzemelésének hévében nem vetted észre!

Megnéztem, belemegy a 6-os sima csavar, tehát a menet metrikus. Vásárláskor nem kaptam hozzá tüskéket, biztos valaki lenyúlta ( MM ) csak az F10-esekhez volt ragasztva "tappancs". Ezekre gondolsz?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Fredo
 
sajnos nem tudom megnézni, mert nincs itthon tolómérőm. De ha a gyanúm, miszerint nem metrikus beigazolódik, akor nem is mennél vele sokra, mert nem csak az átmérővel, de a menetemelkedéssel is gond van. Legegyszerűbben úgy tudod kipróbálni, ha veszel egy darab 8-as csavart és megpróbálod behajtani. Ha simán belemegy, akkor cseréld le a tüskéket olyanra.
 
 
Egyébként csodálkozom, ogy nem kaptál, a gyári csomagolásban volt bebbe, egy zacsiba ragasztva. Ha megvan még a doboza, fóliája, akkor nézd át, hátha csak az új szerzemény beüzemelésének hévében nem vetted észre!
gordon314.fw.hu

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gemini »


Fredo a Pacsirta utcán voltál? nem jut eszembe a bolt neve (talán Acoustic Center)
Nem, de akkor holnap lehet bemegyek.
Nincs olyan csavar vagy mifene ami 8as meneből 6-ost csinál?

az auchanban van most menetmetsző akciósan 1500-ért ha jol emléxem
nem hiszem hogy találsz ilyen átalakitot. max csináltatni tudsz de akkor már csináltathatsz tüskét is méretre. én is ezt tettem. az egyik haverom esztergályos és megdobott néhány darabbal. egész jok lettek és kérek majd még néhány darabot belőle. majd lesz rola foto is mert kiváncsi vagyok a véleményekre. a változás engem meggyőzött mégha nem is volt olyan nagy előre lépés.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vtb »


Fredo a Pacsirta utcán voltál? nem jut eszembe a bolt neve (talán Acoustic Center)
Nem, de akkor holnap lehet bemegyek.
Nincs olyan csavar vagy mifene ami 8as meneből 6-ost csinál?

hát sztem próbáld inkább visszacserélni. hol vetted a tüskéket?
amúgy a lent említett boltban az eladósrác elég segítőkész és ért is hozzá (ha még az van ott)

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Fredo a Pacsirta utcán voltál? nem jut eszembe a bolt neve (talán Acoustic Center)
Nem, de akkor holnap lehet bemegyek.
Nincs olyan csavar vagy mifene ami 8as meneből 6-ost csinál?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vtb »

Fredo a Pacsirta utcán voltál? nem jut eszembe a bolt neve (talán Acoustic Center)

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Mi bajod volt agyári tüskékkel? Vagy nem csak a frontok alá szerettél volna? 
Amúgy az lehet, hogy mivel angol valahol a lelkem, nem metrikus menetűek a tüskék, sem az előkészítésük. (Pl a wharfedale mélynyomómmal tuti ere emlékszem. Szerencsére ahhoz is adtak gyárit.)

Előszőr nem értettem milyen gyáriakról beszélsz. Aztán leesett. Te kaptál hozzá gyári tüskéket? Én nem MM
Nézd már meg please hogy a frontok tüskéi milyen menetűek normál v. nem!
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Vettem tüskéket a Celestionjeim alá, de melléfogtam. Ha jól nézem eggyel nagyobb menete van mint kéne Valszeg 8-as pedig 6-os kéne azt hiszem.Itt Debrecenben az MM-ben nem volt tüske abszolút, kis üzletekben sem nagyon a 3.-ban volt de csak ez a méret. Azt mondta az eladó hogy szabvány azért vettem meg.
Mit csináljak:
1. vigyem vissza?
2. csináltassak állványt a hangfal alá és abba tetessem bele?
3. Berheljem meg a hangfalat?
4. Valami menetátalakitót tegyek rá ami a 8-asból 6-ost csinál?

Mi bajod volt agyári tüskékkel? Vagy nem csak a frontok alá szerettél volna?
 
Amúgy az lehet, hogy mivel angol valahol a lelkem, nem metrikus menetűek a tüskék, sem az előkészítésük. (Pl a wharfedale mélynyomómmal tuti ere emlékszem. Szerencsére ahhoz is adtak gyárit.)
gordon314.fw.hu

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gemini »


Mit csináljak:1. vigyem vissza?
2. csináltassak állványt a hangfal alá és abba tetessem bele?
3. Berheljem meg a hangfalat?
4. Valami menetátalakitót tegyek rá ami a 8-asból 6-ost csinál?

1. talán a legjobb megoldás és máshol talán kapsz hozzá illôt.
2. szerintem költségesebb, mintha feljönnél pestre és vennél olyat amilyenre szükséged van
3. szerintem ez a legrosszabb megoldás.
4. elég kicsi a különbség igy nem hiszem hogy átalakitóval megoldható, viszont vághatsz rá uj menetet.

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Vettem tüskéket a Celestionjeim alá, de melléfogtam. Ha jól nézem eggyel nagyobb menete van mint kéne Valszeg 8-as pedig 6-os kéne azt hiszem.
Itt Debrecenben az MM-ben nem volt tüske abszolút, kis üzletekben sem nagyon a 3.-ban volt de csak ez a méret. Azt mondta az eladó hogy szabvány azért vettem meg.
Mit csináljak:
1. vigyem vissza?
2. csináltassak állványt a hangfal alá és abba tetessem bele?
3. Berheljem meg a hangfalat?
4. Valami menetátalakitót tegyek rá ami a 8-asból 6-ost csinál?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
acsak
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 14:38
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: acsak »


Nekem is sikerült végre meghallgatni hétfőn a F30 frontokat. Szupi kis darabok szerintem. A mélyére gondoltam, hogy kevés lehet, de szerintem semmi gond nincs vele. Remélem jövőhéten már otthon élvezhetem őket. 130e ft-ot szerintem az a web-áruházas szett nagyon megér.
 
A Satsystem-ben be van/volt kötve a F30 és a F35C. A F10 csak egy kis rádióra volt kötve.
 
Amúgy szerintem ráadásul dögösen is néznek ki.

:: a c s a k ::
Fókák.tár.hu

Avatar
Sly
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 09:37
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sly »


Én is a Diamond 8.4 és a Celestion között vacilálok. Tegnap elmentem meghallgatni őket. Először a 8.4-t hallgattam, majd következett a F30-as. Nem volt rossz a 8.4-es sem, de a F30-as szerintem sokkal szebben szólt: sokkal teltett, dinamikusabb, és jóval nagyobb teret szólaltatott meg. Lehet, hogy nem volt benne annyi mély, de  nekem ez is bőven elég volt.A lényeg, hogy mindenki hallgassa meg és maga döntse el, hogy melyik tetszik neki.

milyen cuccossal voltak hajtva?
mert mostmár én is vacillálok
 
üdv.
Sly

Egy Denon 1804-essel.

na ezért kérdeztem, mert nekem yamaha van...
az ugye nem denon... kár hogy a celestiont nem tudom meghallgatni,
a diamondot már hallottam yamahával és az tetszett, kiváncsi lennék
egy yamaha-celestion párosra.
 
üdv.
Sly

TV: LG Flatron 29", Erölködö: Yamaha RXV-530, (Titán)
DVD: Yamaha S520, (Titán)
Hangfalak: Yamaha SW-45 Sub, Wharfedale Diamond 8.4 front, NS-90 Rear, NS-P60 Center. (mind fekete)
+ két macska /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Vendég

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is a Diamond 8.4 és a Celestion között vacilálok. Tegnap elmentem meghallgatni őket. Először a 8.4-t hallgattam, majd következett a F30-as. Nem volt rossz a 8.4-es sem, de a F30-as szerintem sokkal szebben szólt: sokkal teltett, dinamikusabb, és jóval nagyobb teret szólaltatott meg. Lehet, hogy nem volt benne annyi mély, de  nekem ez is bőven elég volt.A lényeg, hogy mindenki hallgassa meg és maga döntse el, hogy melyik tetszik neki.

milyen cuccossal voltak hajtva?
mert mostmár én is vacillálok
 
üdv.
Sly

Egy Denon 1804-essel.

Vendég

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Mielott megvettem a szettet en is probaltam volna meghallgatni, de akkor sem a MM-ben nem volt bekotve, sem a Satsytemben. Ugyhogy mondvan annyira csak nem rossz, megrendeltem. En nem csalodtam benne, szerintem szepen szol es a penztarcamnak is megfelelt.
 
Vasarlas elott probaltam keresgelni a neten teszteket, keves sikerrel, csak ezt a sved oldalt talaltam.
 
Amit sikerult kimazsolaznom belole szotar segitsegevel, hogy megmertek, a szobaban 29Hz volt a legmelyebb hallhato hang. Mindamelett a teszten eleg sok csillagot kapott.
Ha valaki jol beszel svedul, esetleg reszket lefordithatna nekunk...
 
udv,
Szabolcs

Avatar
Sly
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 09:37
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sly »


Én is a Diamond 8.4 és a Celestion között vacilálok. Tegnap elmentem meghallgatni őket. Először a 8.4-t hallgattam, majd következett a F30-as. Nem volt rossz a 8.4-es sem, de a F30-as szerintem sokkal szebben szólt: sokkal teltett, dinamikusabb, és jóval nagyobb teret szólaltatott meg. Lehet, hogy nem volt benne annyi mély, de nekem ez is bőven elég volt.A lényeg, hogy mindenki hallgassa meg és maga döntse el, hogy melyik tetszik neki.

milyen cuccossal voltak hajtva?
mert mostmár én is vacillálok
 
üdv.
Sly

TV: LG Flatron 29", Erölködö: Yamaha RXV-530, (Titán)
DVD: Yamaha S520, (Titán)
Hangfalak: Yamaha SW-45 Sub, Wharfedale Diamond 8.4 front, NS-90 Rear, NS-P60 Center. (mind fekete)
+ két macska /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Sandokan! Hol hallgattad meg őket?
A Westend-ben lévő MM-ben. Jó hallgatózást, és jó vásárlást!

Köszi majd majd beszámolok
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
sandokan1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.12.15., hétf. 17:45
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sandokan1 »


Sandokan! Hol hallgattad meg őket?
A Westend-ben lévő MM-ben. Jó hallgatózást, és jó vásárlást!

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »

Sandokan! Hol hallgattad meg őket?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »

Értem. Én meghallgatom és ha tetszik akkor megveszem.
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
sandokan1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.12.15., hétf. 17:45
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sandokan1 »


Sandokan!És meg is vetted vagy még nézelődől más hangfalak között?

Még nem vettem meg mert, nekem csak ősz elejére jön össze a pénzem teljes egészére, és én a szettet szeretném megvenni, ami már 130.000 FT-ért webaruhaz-ból elvihető. Addig még hallgatózok, de nehezen hiszem, hogy enyiért találnék jobbat. Nagyon tetszik a hangzása!!!!!!!!!

Ha nem veszed meg akkor ez önsanyargatás
Én nem birnám ki.
Nekem is csak visitva van meg az összeg azon vacilálok hogy csak front 70ft körül és majd ősszel a többi vagy most szettben 130-ért

Szó szerint ez önsanyargatás! Viszont mire meglesz a pénzem addigra szeretném ha lenne határozott elképzelésem és ezért hallgatózok, így már akkor csak el kell költeni a pénzt. De legalább most már tudom mi az ami igazán tetszik, így van hasonlítási alapom.

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Sandokan!És meg is vetted vagy még nézelődől más hangfalak között?

Még nem vettem meg mert, nekem csak ősz elejére jön össze a pénzem teljes egészére, és én a szettet szeretném megvenni, ami már 130.000 FT-ért webaruhaz-ból elvihető. Addig még hallgatózok, de nehezen hiszem, hogy enyiért találnék jobbat. Nagyon tetszik a hangzása!!!!!!!!!

Ha nem veszed meg akkor ez önsanyargatás
Én nem birnám ki.
Nekem is csak visitva van meg az összeg azon vacilálok hogy csak front 70ft körül és majd ősszel a többi vagy most szettben 130-ért
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
sandokan1
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2003.12.15., hétf. 17:45
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sandokan1 »


Sandokan!És meg is vetted vagy még nézelődől más hangfalak között?

Még nem vettem meg mert, nekem csak ősz elejére jön össze a pénzem teljes egészére, és én a szettet szeretném megvenni, ami már 130.000 FT-ért webaruhaz-ból elvihető. Addig még hallgatózok, de nehezen hiszem, hogy enyiért találnék jobbat. Nagyon tetszik a hangzása!!!!!!!!!

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Celestion hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fredo »


Sandokan!
És meg is vetted vagy még nézelődsz más hangfalak között?
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”