Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

T+A

Avatar
Rotteredi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2016.07.02., szomb. 05:59
Értékelés: 8

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rotteredi »

Sziasztok! En egy kicsit elhamarkodottan ugrodtam bele a TMR160 as megvasarlasaba mivel nincs legalabb 40 m2 es nappalim...de ettol fuggetlenul nem bantam meg, igy is nagyon szepen szol!
Lenne par kerdesem:
1. Hangvalto tuningot milyen esetben kell megejteni?
2. Az ido vas foga nem kimeli a hangfalakat sem, mint ahogy a furnert sem...hogyan lehetne javitani a furnert, vagy erdemes e kicserlni rajta?( ha erdemes kicserelni, tudna a valaki ajanlani egy forrast hozza)
3. Jol erzem\tapasztalom, hogy nagy erosito kell moge, hogy teljesen kifussa magat?
Koszonettel:
Rotteredi

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Persze nem köb, hanem négyzetméter lenne az a 40. :smile32:

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Én írtam a TMR-ről, de úgy látszik nem olvastad. :)

Nagyszobába való csak, minimum 40 m3

Üdv:

M

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Akkor ez most Triangle topic ?

Ok, rosszul hallottam, szerintem engedjük el ezt a kérdést.
Most már mindent tudunk a Triangléról, csak a T+A - ra nem jött válasz.

Nem baj, majd Szókratészünk megválaszolja... :fekverohog:

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Nekem mindegyik volt, sőt, az egyik a Lyrr még most is megvan.

Mindkettő ugyanott van (mostmár csak a Lyrr természetesen) a szobában, kb 25 cm-rel a hátsó faltól.
Az oldalfalaktól, pontosabban szekrényektől a bal 50 cm-re a másik 10-cm-re.
Közöttük 2.5m van, én is kb 2.6 m-re ülök tőlük.
Azt kell mondjam nagyon sok minden a rezgéscsillapításon múlik.
Mindenképp homokkő, és gumi kombó mindenhova.
Én a Lyrrek tüskéit is gumibakba raktam, ég és föld.
A hangjuk?
A 160-as mackós, lassú, brummog, lehet, hogy kell neki még hely hátul, de a Lyrr az fantasztikus...
És nem csak azért, mert mindene megvan, és kicsit sem tolakszik a magas.
Viszont olyan tere és részletessége van, amit eddig nem hallottam.
Igaz, ez az első komolyabb dobozom, de itt a hangszereknek testük is van.
A eleje egy Pioneer N70A-HDD-ről flac, és egy Linn Majik (az 1-gyes széria), opera consolance hangfalkábel.

M

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Köszönöm a hozzászólásod !

Már azt hittem, én vagyok a süket, de nem !
Ha valaki nem azon lovagol, hogy melyik kifejezés a helyes a bántó magastartományra - tudniillik, hogy kiemel-e a magas, vagy csak simán uralja a hangképet - az érti miről beszélek.
Ugyan evvel a magassugárzóval szerelt modellek mindegyikére igaz ez a hangkép.
A kisebb dobozoknál még elmegy, a felső kategóriában már nem olyan vicces.
Erre mondom, hogy kinek a pap, kinek a papné. :smile53:

Ezek után beszéljünk komoly dolgokról is. :D
T+A - ügyben senki ?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rock60 írta:
2022.11.20., vas. 23:44
és de, igen, a Lyrr is kiemel magasban.
Ebben igazad is van, meg nem is, mert a Lyrr magasátvitele elég hullámzó. De ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor igen, valóban kiemel. Amolyan klasszikus V vagy szmájli átvitele van, megtolva egy kicsit középen is (tehát így már inkább W ;) ).
Bocsi az off-ért!
Lyrr_lab.jpg
Lyrr_lab.jpg (33.97 KiB) Megtekintve 1752 alkalommal

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

T+A - ban járatos fórumtársaktól kérdezném, hogy mekkora a hátsó faltól való minimum távolság a T160 E - nél ?
Sejtem, hogy minél több, annál jobb, de nálam a hátul lévő hely a "szűk keresztmetszet", egy oldalajtó miatt.
Köszi.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Tudod, kinek a pap, kinek a papné. :smile53:
Ha nem haragszol, részemről befejeztem ezt az értelmes társalgást.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

T. G. Quartett, és de, igen, a Lyrr is kiemel magasban.
Tudom, szerinted nem... :noproblemo:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem emlékszem pontosan. Nagy , drága, fekete zongoralakk dobozok, fenn a tetején a süvítő tölcsérekkel. Az eladó nem győzött minél tompább hangú kábelt találni a magas- szekcióhoz.
De, a TE kedvedért utánanézek, megkeresem a hirdetést.
Egyébként még nem találkoztam olyannal, aki ne küzdött volna kicsit, vagy nagyon Triangle-jének a magasával.
De, nyilván Te ezt IS jobban tudod.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szerintem a Trianglenek azért van magasan a magasa - :D - mert eléggé uralja a hangképet, még így is. Mi lenne, ha fülmagasságban szólna ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jó estét, Mindenkinek !
Azt kérdezném a nagyobb tapasztalattal rendelkező T+A fűlelőktől, hogy a TMR 160 és a T 160 E között milyen hangzásbeli különbség a jellemző ?
Igaz az, hogy az előbbi inkább könnyebb, míg az utóbbi inkább akusztikus, klasszikus zenére ideális ?
A másik kérdésem az lenne, hogy a T 160 E is nehezen hajtható ?
Köszönöm.
Gyuri

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Messor írta:
2022.10.30., vas. 22:02
De mi a helyzet, mondjuk egy Triangle Genése Lyrr-rel?
Ki az, aki ülve 130 cm magas? gondolkodik.gif
Nem feltétlenül az a kérdés, hogy ki, hanem hogy mire ülve. :rolleyes:

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

De mi a helyzet, mondjuk egy Triangle Genése Lyrr-rel?
Ki az, aki ülve 130 cm magas? gondolkodik.gif

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Én is így gondoltam...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messor 2022.10.30., vas. 22:03-kor.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tonee73 írta:
2022.10.30., vas. 13:17
bratyesz74 írta:
2022.10.30., vas. 13:08
Üdv. Tmr100 hangsugárzót mennyire kell elemelni a talajról? Köszi.
Annyira mint a többit: a magassugárzó essen egy magasságba a hallgatási pozícióban ülve a füleddel.
Vagy a közép- és magassugárzó képzeletbeli tengelyei közé. Ha pl a magassugárzóval van egy magasságban a fülünk (és a hangsugárzó nem koaxiláis elrendezésű), akkor ehhez meg kell adni egy pontos hallgatási távolságot, különben a vertikális hangszóróelrendezés miatt fázisproblémák léphetnek fel. Ellenben, ha a hangsugárzót úgy tervezték, hogy a fő hallgatási magasság a közép- és a magassugárzó közé essen, akkor nem számít, hogy milyen távolságból hallgatjuk ebben a magasságban. Gondoltam csak árnyalom kicsit ezt az öreg "magassugárzó fülmagasságban" elvet. :)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

bratyesz74 írta:
2022.10.30., vas. 13:08
Üdv. Tmr100 hangsugárzót mennyire kell elemelni a talajról? Köszi.
Annyira mint a többit: a magassugárzó essen egy magasságba a hallgatási pozícióban ülve a füleddel.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Üdv. Tmr100 hangsugárzót mennyire kell elemelni a talajról? Köszi.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Ebayről brahiból lőttem egy pár ilyet:

Kép

Technikai adatok, stb:
https://www.hifi-wiki.de/index.php/T%26A_CM_Active
https://www.ta-hifi.de/en/support/suppo ... cm-active/

Az ebayes képek alapján nem tűnt nagynak, gondoltam, beviszem az irodába PC mellé, hadd zörögjön valami. Látva az ebayen az eladási árat, nyilván utána sem olvastam, csak abból indultam ki, hogy hallottam már 5-6 pár T+A-t, azok alapján rossz nem lehet, csapjunk le rá, mielőtt másnak is feltűnik. Aztán megnéztem az újkori árukat, és picit módosítottam az elvárásokon. Kicsomagoláskor már éreztem, hogy ez nem épp PC mellé való: masszív, jól megépített, szép kidolgozású dobozok ezek. Alul-felül vastag alu lapok, körben is fém az egész. A gyári, X-et formázó talpak is kiválóak. Egyébként szögegyszerűek: van rajtuk egy RCA bemenet, egy tápcsatlakozó aljzat, egy főkapcsoló, és ennyi. Ami nem látszik elsőre, az egy automatika, amelyik készenléti állapotba helyezi az eszközt, ha a bejövő jelszint alacsony. Ezzel a dobozok nem tökéletesen alkalmasak halk (éjjeli) tévézés mellé; kritika #1. A kézikönyv szerint 1V kell nekik RCA-n. Nappali háttérzenélésnél nincs gond, most kb. másfél órája hallgatom őket, 3 méterről ~50 dB körüli hangnyomáson nem kapcsolnak ki.

Összehasonlítási alap: Lua Con Brio; épp ezek szolgálnak állványként. Lánc "eleje": Wiim Mini vagy Pi4+Volumio, Pioneer U-05 dac. A Lua előtt több erősítőt is próbáltam, most a Kenwood KA-9100 van bekötve, ezzel talán a legkevesebb a kompromisszum. Klasszikus zenét és népzenét ritkán hallgatok, ezen kívül sokféle zene szól itthon, de főként metál, illetve jazz, funk, blues, fusion, lánygitár. Ha a kisfiam megkaparintja a telefont, akkor Ava Max, Marina & the Diamonds és hasonlók mennek.

A hang engem meglepett, sőt, megdöbbentett. Kell bő 2 méter távolság a két doboz között (ezt egyébként írja a kézikönyv is, és egyébként is, kevés az a doboz, amelyik nem kíván ennyit), és onnantól kezdve jönnek az érdemi megfigyelések. Először a tiszta magas tartomány tűnt fel, aztán a fülre rendkívül alacsony torzítás magas hangerő mellett is (meg is mérem majd), majd a dobozok közötti távolsággal együtt kinyíló tér, végül a mérethez képest erőteljes, mégsem túltolt mélyek. Voltak már puffogós, mélydús monitor sugárzóim, ez nem az a műsor. Gyors, feszes, részletes az alsó tartomány is. Nem megy le a pincébe (kritika #2), de kulturált jazz, funk, pop felvételek hihetetlen jelenléttel, hitelesen szólnak. Ha megvan a ~2 méter távolság, akkor a tér is kinyílik, stabil, precíz színpadot rajzolnak a dobozok. A vokálokat, a szóló hangszereket megfelelő felvételnél a zenekar előtt halljuk. A középtartomány részletes, inkább szigorúan felfed mindent, minthogy jótékonyan maszatolna. Hallottam itt helyben @kriszbet kolléga Jungson LS3/5 dobozait, a közepek arra emlékeztetnek. A kedvencem mégis a magas tartomány: nagyon részletes, nagyon finom, nagyon magasra megy. Zenéltem egy ideig, ma is van itthon akusztikus gitár, kollégiumban is volt a közelemben zongora, szaxofon, cselló és hegedű is, így talán sejtem, hogy kellene szólnia adott hangszereknek - és ezekkel a dobozokkal egészen korrekt az illúzió, mind méretben, dinamikában, mind tonalitást tekintve. A hangindítás különösen gyors, és a lecsengés is rövidnek tűnik (kíváncsi leszek, ezt igazolják-e a mérések). Üstdob, metál zenéknél lábdob esetében hiányzik némi volumen (lásd kritika #2), de pl. a nagybőgők, basszusgitárok a doboz méretéhez képest meglepően hihetőek.

A Luával összehasonlítva gyökeresen más a prezentáció. A Lua nyilván mélyebbre megy, de enyhén fedettek a magasak, ami a kis aktívnak megy csípőből. A Lua elé nagyon kell a teljesítmény, különben löttyedt lesz az alsó tartomány. A közepek hasonlóan részletesek és kiegyenlítettek, a T+A keményebb, hidegebb. A térleképzés a kicsinek könnyedebben megy, képes nagyobb buborékot rajzolni. A kicsiknek elég 2 méter a "zene leválik a dobozokról" effekthez, a Luák 2,5m körül kezdenek kinyílni, így az én nappalim jelen elrendezésben nem feltétlenül való nekik. Hozzátartozik a történethez, hogy a Luákban érzem a potenciált, de nálam szerintem nincsenek kiszolgálva.

Röviden, ami nem tetszik: éjszakai filmnézés mellett, alacsony hangerőn ki tudnak kapcsolni (elvileg a velük árult Caruso ezt eleve kezeli azzal, hogy mindig ébren tartja őket, ha a Caruso be van kapcsolva), illetve nincs masszív teste metálnál a lábdoboknak. Kb. ennyi. A többi szerintem mocsok jó. Sosem láttam még ilyen dobozokat a piacon, a hifishark archívuma szerint az olcsóbb példányok 6-800 euróért mennek. Óriási szerencsém volt ezekkel, szerintem a legjobb hifis vételemet csináltam velük, így az ár-érték arány nálam szinte értelmezhetetlen. Más tápkábelt vesz sokszoros áron, ezek meg úgy zenélnek, ahogy kell. Mikor az álló dobozaimat kerestem, hallottam ennél nyeszlettebb, bántó hibáktól hemzsegő hangot 3-400 ezerért. Az, hogy nem kell erősítő illesztéssel szöszölni, külön bónusz. (T+A elektronikával még nem találkoztam, ebből kiindulva felvettem őket a képzeletbeli listámra.) Kell alájuk egy állvány vagy széles szekrény, eléjük egy kissé simább hangú dac/előfok, és kész a másodrendszerem.

Avatar
vájtfül:-)
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 02:06
Értékelés: 47

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: vájtfül:-) »

Nekem is TMR 60-as van jelenleg (~11,5nm-en), mint az előttem szólónak. Nagyon meg vagyok elégedve velük.
Kis helyiségben minden jobban számít, mert a hibák könnyebben megmutatkoznak.
Amit ezelőtt soha nem gondoltam volna pl. az az, hogy a magassági elhelyezés is mennyit tud számítani. Akartam a jelenlegi 20 cm-es emelést a duplájára növelni, de annyit romlott számomra a hang, hogy letettem róla.
Én Musical Fidelity-vel hajtom. Szerintem azzal is jó. Az elő és végfokomról a két letöltődő pdf:
https://www.musicalfidelity.com/uploads ... mp_eng.pdf
https://www.musicalfidelity.com/uploads ... ow_eng.pdf
IMG_20211116_130615.jpg
IMG_20211116_130615.jpg (313.58 KiB) Megtekintve 2889 alkalommal
Amúgy 20nm-en voltak TMR 160MKII-eseim is. Tudom az kicsit kevés hely azoknak, de még így is jók voltak.
IMG_20200824_172347.jpg
IMG_20200824_172347.jpg (297.86 KiB) Megtekintve 2889 alkalommal

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

turho írta:
2021.01.24., vas. 10:45
Sziasztok!
Ugyebár ezek nem mai csirkék, az én T160E-m is a sokadikat tapossa....
Valaki újította már fel, vagy tuningolta a hangváltót? Lehet értelme?
(gondolok itt pl. a bipoláris elkók cseréjére, mert a többi alkatrész nem igazán öregedő).

A másik, ami aggaszt, ha pár év múlva a gumiperemek megöregednének annyira, lehet majd arra minőségi javítót találni?

Amúgy változatlanul imádom, és még el sem készültek a biamp class D mononlokkok hozzá. Azzal még szintet lép a doboz :smile32:
Nekem a kis tesó van TMR 60 némileg átalakítva! Magassugárzó ki lett cserélve valamint kapott egy új hangváltót.
Csatolmányok
IMG_20210903_213246.jpg
IMG_20210903_213246.jpg (6.8 MiB) Megtekintve 3241 alkalommal
IMG_20210903_213248.jpg
IMG_20210903_213248.jpg (6.67 MiB) Megtekintve 3241 alkalommal
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
zsolti76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.12.25., vas. 03:17
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolti76 »

Közben találtam egy robbantott képet róla! :)
tmr160.JPG
tmr160.JPG (238.11 KiB) Megtekintve 3293 alkalommal

Avatar
zsolti76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.12.25., vas. 03:17
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: zsolti76 »

Na, közben sikerült jobban utánanéznem és kiderült hogy az első szériásokban szögletes a közép és a magas is más, plusz az adat táblán is különbözik az impedancia és az érzékenység. Az MkI 6 az MKII 5 ohm-os.

Köszönöm és további szép napot… :)

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: T+A

Hozzászólás Szerző: Messor »

Szia
zsolti76 írta:
2021.09.13., hétf. 19:53
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a tmr160 dobozokon van jelölve hogy mkII vagy a hangszóró készletből tudható hogy melyik?
Keresgélés közben talaltam vagy 3 féle középsugárzóval. Egy szögletessel, mondjuk annak a magasa is másabb.
A masiknak sima volt a közepének a frontlemeze és van még a feliratos frontlemezes.
Köszönöm!
Szia!

Az enyém biztosan MII (mert azt mondta az előző tulaj :) ), és "sima" a közép.
Ilyen:
T-A_Criterion_TMR_160,.jpg
T-A_Criterion_TMR_160,.jpg (25.48 KiB) Megtekintve 3236 alkalommal
Illetve, volt nálam egy úr, ai azt is megemlítette, hogy az eredeti gyári peremek anno habszivacsok voltak. Nálam ez is stimmel.
Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Üdv:
M

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”