Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SOL Kolibri fan club

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Köszi! Nah ez az, erre gondoltam.    Hogy szerették egymást a HEED erősítővel?
 
Szerintem jó páros volt, zavaró hibát nem tudnék említeni. Viszont a Tritonnal még jobb volt.
 
Szeretném majd még egyszer kipróbálni itthon a Kolibrit, nyugodtabb körülmények közt, mert nem a legjobbkor jutott el hozzám. Nem akarok több dobozt tartani itthon és a Monitor Audio GS10-hez eléggé ragaszkodom, a szívemhez nőtt az évek alatt, nem váltom le könnyen. Tudom ez sokaknak kommersz, de én szeretem. Viszont a Kolibri van annyira jó, hogy megérjen még egy lehetőség szerint hosszabb próbát. 
 
Az ANT is felkeltette az érdeklődésem, de nekem viszont fejhallgató kimenet helyett távirányíthatósággal lenne szimpatikusabb.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Nem lesz jó ötlet az ázdobozolás szerintem. Ez az erősítő olyen szintre lépett be,ahol bármilyen belso,vagy mechanikai változtatás elviheti a hangját. Egy fa előlap,de főleg egy fa doboz nem lenne rá jó hatással. Belül is,akár jobb akkatrészek beszerelése,kábelezés cseréje csak nagy körültekintéssel és bármikor az eredeti állapot visszaszerelésének lehetőségével ajánlott.
Azért egy fa előlap csak nem borítja meg a hangját (számottevően)...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »


Nem lesz jó ötlet az ázdobozolás szerintem. Ez az erősítő olyen szintre lépett be,ahol bármilyen belso,vagy mechanikai változtatás elviheti a hangját. Egy fa előlap,de főleg egy fa doboz nem lenne rá jó hatással. Belül is,akár jobb akkatrészek beszerelése,kábelezés cseréje csak nagy körültekintéssel és bármikor az eredeti állapot visszaszerelésének lehetőségével ajánlott.
Teljesen igaz...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Sajnos csak vendégségben.
miniPC --> Gustard U12 usb-spdif --> Audio GD Ref 5.32 dac --> Heed Obelisk --> Kolibri
Kábelek: Klotz usb, Van Damme digit ic, Sommer Stratos analóg ic, Oehlbach xxl air blue 5 hangszórókábel. 
 


 
Köszi! Nah ez az, erre gondoltam.    Hogy szerették egymást a HEED erősítővel?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »


A héten már nem tudom leszállítani
Szinte minden hétvégén megyünk Bükkbe. Igaz,eger felől,de esetleg tul kedvéért mehetünk skócia felől egyszer
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: revox »



Az erősítő (a kicsi) nagyon érdekelne. Úgy belelovalltam magam, hogy kész is a fejemben a végleges verzió:
Az ANT egy nagyobb, fa előlapos (vagy akár teljes egészében fa) dobozban, hasonló színben, mint a fehér kőris Kolibri. Két diszkrét deprez műszer, meg távirányítható hangerőszabályzó és legalább 3 bemenet, meg egy line out. Ez olyan soha el nem adom felállás lenne
 

Nem lesz jó ötlet az ázdobozolás szerintem. Ez az erősítő olyen szintre lépett be,ahol bármilyen belso,vagy mechanikai változtatás elviheti a hangját. Egy fa előlap,de főleg egy fa doboz nem lenne rá jó hatással. Belül is,akár jobb akkatrészek beszerelése,kábelezés cseréje csak nagy körültekintéssel és bármikor az eredeti állapot visszaszerelésének lehetőségével ajánlott.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »



Nem gond, előbb nyilván meghallgatnám az alap kivitelt, aztán ha megfelelő, jöhetne az egyedi verzió. Mint írtam a másik topicban, a fejhallgató kimenet is nagyon fontos lenne, az a része is kiemelten érdekel.
Egyébként beleférne a kapacitásba pár ilyen apró átalakítás?
 

A Tritonhoz készült már próba fa előlap, és mivel már én marom ezeket mindegy hogy fából vagy aluból készítem, de a doboz alu a hűtés miatt...
Keresek a telómon talán van pár nem túl jó kép róla
de az ANT doboza ehez túl picike...

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Sajnos csak vendégségben.
miniPC --> Gustard U12 usb-spdif --> Audio GD Ref 5.32 dac --> Heed Obelisk --> Kolibri
Kábelek: Klotz usb, Van Damme digit ic, Sommer Stratos analóg ic, Oehlbach xxl air blue 5 hangszórókábel. 
 

PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Nem gond, előbb nyilván meghallgatnám az alap kivitelt, aztán ha megfelelő, jöhetne az egyedi verzió. Mint írtam a másik topicban, a fejhallgató kimenet is nagyon fontos lenne, az a része is kiemelten érdekel.
Egyébként beleférne a kapacitásba pár ilyen apró átalakítás?
 
A héten már nem tudom leszállítani

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »



Az erősítő (a kicsi) nagyon érdekelne. Úgy belelovalltam magam, hogy kész is a fejemben a végleges verzió:
Az ANT egy nagyobb, fa előlapos (vagy akár teljes egészében fa) dobozban, hasonló színben, mint a fehér kőris Kolibri. Két diszkrét deprez műszer, meg távirányítható hangerőszabályzó és legalább 3 bemenet, meg egy line out. Ez olyan soha el nem adom felállás lenne
 

A héten már nem tudom leszállítani

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Az erősítő (a kicsi) nagyon érdekelne. Úgy belelovalltam magam, hogy kész is a fejemben a végleges verzió:
Az ANT egy nagyobb, fa előlapos (vagy akár teljes egészében fa) dobozban, hasonló színben, mint a fehér kőris Kolibri. Két diszkrét deprez műszer, meg távirányítható hangerőszabályzó és legalább 3 bemenet, meg egy line out. Ez olyan soha el nem adom felállás lenne
 

Készül most ismét vándor kolibri ami annyiban különbözik a többitől..... hogy vándornak hívjuk
Szóval lesz meghallgatható darab természetesen TMP erősítővel megtámogatva, Budapest környékén már biztos, de még nem teljesen publikus, hogy hol.


Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »



Nah, ha a környékre érkezik, akkor szívesen meghallgatnám én is itthon!
Jöhetne vele egy TMP erősítő is.

Készül most ismét vándor kolibri ami annyiban különbözik a többitől..... hogy vándornak hívjuk
Szóval lesz meghallgatható darab természetesen TMP erősítővel megtámogatva, Budapest környékén már biztos, de még nem teljesen publikus, hogy hol.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


A fehér kőris furnéros verzió Rega rendszerre kötve, isoAcoustics állványokon: 
 

 

 

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


SOL (TMP) Kolibri:
 
2-utas állványra vagy polcra helyezhető hangsugárzó.
Rendszer: Réshangolt basszus-reflex előlapi hangolással (QM3 hangolás)
Hangszórók: 12 cm-es papiruszrost membrános nagy membránkitérésű mélyközépsugárzó (X lin: 10mm). Szellőztetett motorrendszer.
19 mm-es impregnált textildóm magassugárzó ferrofluid hűtéssel, alacsony rezonanciafrekvenciával és torzítással.
Doboz: MDF lapokból, festve vagy furnérozva, keresztmerevítő bordával erősítve
Frekvenciaátvitel: 48Hz-23kHz +2/-3 dB (megfelelő pozicionálással)
Keresztváltó: Aszimmetrikus 2.5 kHz-en
Kábelezés: Van Damme LC-OFC
Impedancia: 4 Ohm (3.2 minimum)
Érzékenység: 84 dB/W/m (87dB/2.83V/m)
Ajánlott erősítő teljesítmény: 15-50W
Ajánlott elhelyezés: 60-70 cm magas állványokon, vagy polcon, falaktól legalább 20-30 cm-re.
Méretei: 145x275x240 mm (csatlakozok nélkül)

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Nah, ha a környékre érkezik, akkor szívesen meghallgatnám én is itthon!
Jöhetne vele egy TMP erősítő is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Üdvözlöm én is az érdeklődőket tisztelettel!
 
Jó lenne ebbe a topicba összegyűjteni azokat az értékes infokat a Kolibrikről, amik az esetleges érdeklődő számára fontos lehet. Gondolok itt bármire, ami az installal kapcsolatban hasznos lehet, azaz mindenféle tapasztalatok ami az erősítést, kábelezést, elhelyezést, állványokat, elcsatolást illetik. De jöhetnének ide mindenféle ötletek is, amik a dobozkák esetleges színére vonatkoznak, esetleg egyedi kiépítést mutatnak be, mint a szokásostól eltérő belső kábelezés (ha lehet ilyet), stb. 
 
Tul minden szavával egyetértve, annyival kiegészíteném a magam részéről, hogy annak ellenére, hogy a dobozkák nem váltják meg a világot természetesen, mégis van bennük valami olyasfajta szerethetőségi faktor, ami miatt szerintem van létjogosultsága ennek a klubnak. Úgy gondolom, hogy a Kolibri műszaki szempontból (mérve is) nagyon rendben van a kategória elvárásai, szempontjai alapján és fülre, szívvel hallgatva is megvan bennük az az érzelmi töltet, amit bár sokan keresnek, leírni nagyon nehéz, pláne műszakilag, de mégis "átjön" szinte mindenkinél aki nyitott erre a fajta otthoni zenei élményre.
 
Kérném szépen tehát, akinél akár csak megszáll a "Vándor madárka", akár Beköltözik valakihez, legyen olyan kedves készítsen pár képet és ossza meg velünk a tapasztalataival együtt. Tárgyilagosság ugyanúgy megengedett, mint a teljes földtől elrugaszkodottság. A Fanok természetes, hogy elfogultak ( én nem ), és ennek megfelelő az írások érzelmi töltete is, ne szégyelljük, itt belefér! 
 
Remélem, hogy egyre többen leszünk, sok érdekes tapasztalat gyűlik össze, amiből mindannyian profitálunk. Magam is nagyon kíváncsi vagyok, milyen rendszerek részévé válnak másoknál a Kolibrik. 
 
ákos
 
UI: köszönöm Andrásnak a dobozaim (mindet) és hogy nem sajnálta a boszorkánykonyhájában a főzet összeállításánál a "magic" összetevőt és beletette a jóízlésnyi mennyiséget! 
 
 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: TMP »


Üdv mindenkinek a klubban
Most készült el a hétvégén 5 pár kolibri előlap,  1dió 2köris és még 2 ami festett lesz
Csak, hogy legyen minél több tag

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Tul »


Nah, ez gyorsan ment Tegnap még csak emlegettük, mára minden kész.
 
A feleségem azt mondta, olyan vagyok, mint egy gyerek, mikor ezekről a kis hangsugárzókról van szó. Fan club, mi?  
Igaza van. Tényleg olyan vagyok.
 
Nagy öröm számomra, hogy a zenét ennyire szerető, a technikát ily' mód ismerő és tisztelő páros állt össze András és Tamás személyében. Nálam ez ugyanúgy a koncepció része, mint maguk a hagsugárzók. Azért tudok rajongani a termékért, mert tudom mi van mögötte. Talán ebben több ez a két kis dobozka, mint az eddigi motyóim. Ahányszor csak meglepődök azon, micsoda hang jön ki belőlük, látom mögötte a rengeteg munkát, finomhangolást, törődést olyan emberektől, akik szemlátomást ebben teljesednek ki. Ez valami olyan plusz, amit eddig egyik drága (és talán jobb) hangsugárzóm, vagy elektronikám sem tudott adni. 
Árban elérhető, ezért nem remeg a lábam, ha egy családtag nem kellő óvatossággal közelít felé Ez nálam fontos, mert bár vigyázok a dolgaimra, sokkal felszabadultabban használok valamit a hétköznapokban, ha tudom, épeszű keretek között jutottam hozzá. (Off, de emiatt ment el az Audeze LCD-XC és a Sennheiser HD800 is, és váltotta egy Meze 99 Classics. Utóbbihoz nem kellett extrém körítés, nem féltette az ember a mindennapokban és magammal merem vinni utazáshoz is.)
Szóval egy zseniális kis dobozpár, annyi élettel a hangjában és olyan kiegyensúlyozott produkcióval, hogy le a kalappal 
 
 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Köszönjük! 
Kértétek, megkaptátok! 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Hajrá srácok!
Indulhat a rajongói klub!

Köszönjük! 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

SOL Kolibri fan club

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Hajrá srácok!
Indulhat a rajongói klub!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”