Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


lehet a kutyára kellene inkább hangtompító
OFF
ja, elvileg van egy magasfrekvenciás készülék, be is van igérve. de nemtudom, nem fűzök hozzá sok reményt.
ON
 
AT-król viszont sehol nemolvasni hogy tiszta, meg jó tér. Tigris, amit hallottál az - kategóriát figyelembe véve persze - rendben volt e téren?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt a cikket javaslom figyelmedbe...Kicsit hosszú, de érdemes elolvasni.
 
http://www.oktopus.hu/imgs/MANAGED/okta ... ulius_.pdf

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én amit még ajánlani tudok legalábbis minőségben az a AKG K 66 Fejhallgató. Prémium kategóriás vezetékes sztereó fejhallgató. Ezt a típust a tesztelők úgy hívják: legjobb vétel! Tiszta hangzás és remek ár/érték arány jellemzi ezt a típust!Félig nyitott kialakítás

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

lehet a kutyára kellene inkább hangtompító

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


a 141 nyitott, tehát az neked felejtős...Ráadásul ennél nem a minőség hanem a hangerő , dinamika a lényeg...Ez nem hifi füles...
Ja nyitott ,akkor tényleg felejtős!
A kutya bezavarna a zenébe...


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Az AKG 141-et nem hallgattam még, de valószínű szépen szól(stúdió gép, kis torzítással).
Hát,hogy Neked jó lesz-e azt nem tudom,de féligzárt(jobban be jön a kutya hangja),a viselete meg biztosan kényelmetlenebb mert,ha jól tévedek ennek a párnája a fülre megy rá nem pedig köré.Tehát egy idő után biztos nyomhat.
A hangja ettől még lehet nagyon is jó.


 
 


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


a 141 nyitott, tehát az neked felejtős...Ráadásul ennél nem a minőség hanem a hangerő , dinamika a lényeg...Ez nem hifi füles...
vagy úgy, értem.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

a 141 nyitott, tehát az neked felejtős...Ráadásul ennél nem a minőség hanem a hangerő , dinamika a lényeg...Ez nem hifi füles...

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


jogos a kérdés. Onkyo meg Marantz füleskimenetről menne (CD). szóval nem nagy szám. de miért pont a fejhallgató legyen a legszűkebb keresztmet? későbbi fejlesztés során bosszantó lenne. meg füleserősítő is lesz majd.
 
nézelődni, hallgatózni jó, meg kell is, de úgy is csak itthon derül ki behallatszik-e az a rohadék kutya...
 
szóval:
van egy AKG 141 14ezerért. róla mit lehet tudni? nyilván jobb, nade miben? és számomra jobb-e?
 
AKG 'mélyhiány': alapvetően azért stúdiózásra, énekhangra, hangszeres, komolyzenére való a komolyabb AKG széria. ott ez a mély elég, egyéb stílusoknál már nem. ami ott van(mély) az legyen is ott, se több, se kevesebb. nemlehet jó minden eszköz mindenre stílusra. (bár örülök hogy 530 esetében emiatt nem kellene aggódnom).

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


De még mindig nem tudom miről menne a füles? Ez nagyon fontos tényező!
Ez tényleg fontos kérdés!Miről menne?


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Hát akkor én azt mondom az AT a megfelelő neked ha nem akarod megtoldani...De ha van rá még 4-5 ezred akkor inkább az AKG-t vinném én is...Bár utóbbi tipust csak átmenetileg halottam, nem merek jobban belemerülni a hangjába, de nem ég és föld a két füles közti difi...Viselet sokkal fontosabb, abban meg az AKG valamivel jobb volt...Én megtoldanám azzal a 4-5 ezer forinttal...De még mindig nem tudom miről menne a füles? Ez nagyon fontos tényező!
Egytértek az előttem szólóval!


 
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát akkor én azt mondom az AT a megfelelő neked ha nem akarod megtoldani...De ha van rá még 4-5 ezred akkor inkább az AKG-t vinném én is...Bár utóbbi tipust csak átmenetileg halottam, nem merek jobban belemerülni a hangjába, de nem ég és föld a két füles közti difi...Viselet sokkal fontosabb, abban meg az AKG valamivel jobb volt...Én megtoldanám azzal a 4-5 ezer forinttal...De még mindig nem tudom miről menne a füles? Ez nagyon fontos tényező!

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Nekem az AKG kényelmes,beállítja magát a fejre pontosan.
De a legfontosabb a személyes próba az üzletben,hogy a vásárlás után
ne légy csalódott.
Tigris is a jobbak közül ajánl és itt már az izlésvilág is bejön a képbe.
Ezek a fülesek mind jók,itt a viselés milyensége és a Te hallásod fog dönteni.
Kompromiszum mindenképpen van ebben az árkategóriában,de
látod néhány fórumon a nagy AKG 701-est is van aki fikázza,pedig az tényleg jó füles.


 
 


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Kényelmesebb volt mint a Senim...Az AKG nagyon kényelmes...Úgy általánosságban ellehet róluk mondani...De ahogy felteszed azt érezni fogod, mennyire viselhető. Én a Senim feltettem, de hosszú távon nem kényelmes ez sem, nyomja a fülem, mondjuk ez még nem a kagylós megoldás...
ja csak akkor már megvettem. az utazás árából inkább egy itt, többek által kikiáltott jót veszek meg. ez van.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kényelmesebb volt mint a Senim...Az AKG nagyon kényelmes...Úgy általánosságban ellehet róluk mondani...De ahogy felteszed azt érezni fogod, mennyire viselhető. Én a Senim feltettem, de hosszú távon nem kényelmes ez sem, nyomja a fülem, mondjuk ez még nem a kagylós megoldás...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na itt kicsit álljunk meg...   Ne hasonlítsuk a 10 ezres füleseket a 50-80 ezres kathoz. Attól az AT is másként fog muzsikálni
mire gondolsz? Tigris? én csak azt mondtam az AKG-ről lépten nyomon a mélyhiányt hallom.(másoktól)
 
viszont zoli gondolkodóba ejtett. főleg, hogy van az olcsóbban is:
 
http://www.argep.hu/product_419458.html

Mélyek hiánya, ez olyan érdekes megközelítés...Tipikus kezdők szavajárása...Én a hiányt legtöbbször naturális hangzásnak, és színezetlen hangzásnak nevezem....De még egy mélyben hiányos terméket is lehet okos válogatásokkal kombinálni más készülékekkel.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


a másik amin gondolkodtam a viselet, kényelem.
 
AT-nál ez a gyűrött, műbőr, háát, nemtudom. Tigris számodra milyen viselet volt?
 
és zoli az AKG? gondolom kényelmes.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Én azt mondom ezek a fülesek, legyen bármelyik is, azért nagyságrendekkel jobb mint a tömegcikk a polcokon...A bayernek is van jó fülese, a goldringnak is...Márkák közt ebben a kategóriában legfeljebb hangzási karakterről lehet beszélni, mintsem kirívó minőségi difikről...
persze, világos.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Na itt kicsit álljunk meg... Ne hasonlítsuk a 10 ezres füleseket a 50-80 ezres kathoz. Attól az AT is másként fog muzsikálni
mire gondolsz? Tigris? én csak azt mondtam az AKG-ről lépten nyomon a mélyhiányt hallom.(másoktól)
 
viszont zoli gondolkodóba ejtett. főleg, hogy van az olcsóbban is:
 
http://www.argep.hu/product_419458.html

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én azt mondom ezek a fülesek, legyen bármelyik is, azért nagyságrendekkel jobb mint a tömegcikk a polcokon...A bayernek is van jó fülese, a goldringnak is...Márkák közt ebben a kategóriában legfeljebb hangzási karakterről lehet beszélni, mintsem kirívó minőségi difikről...

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Venomer az AKG -vel a tapasztalataim a következők:
Az LTD verzió(fekete) jobban szól mint a sima változat(ami fehér)!Ez biztos! És szebb is a fekete szvsz.
A mélye az jelentős ennek a fejhallgatónak,mély hiánnyal biztosan nem küszködik.
Nagyon jó a felbontása és a tere is!Persze ezeket egy 30-35e.Ft fejhallgatóval
összemérve értem.Addig a kategóriáig biztosan partiban van.Én például egy Vivanco SR1000-et cseréltem le miatta.Jó cuccal az AKG nem hiszem,hogy dobozos hangú lenne.
De minden képpen hallgasd meg,mert ezt csak Te döntheted el.Mi csak próbáljuk Neked
leszűkíteni a kört ,hogy a jobbak közül választhass.
Én példul a Média M.-ben hallgattam(ott kb.28e.Ft) meg és a Digitall-nál vettem olcsóbban.


 
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na itt kicsit álljunk meg... Ne hasonlítsuk a 10 ezres füleseket a 50-80 ezres kathoz. Attól az AT is másként fog muzsikálni

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


OK Tigris,de ha a főoldalról (ami reklám),a lap jobb alsó részére klikkelve,az AKG 530 ltd-re jutsz!

igen, szemeztem én is ezzel a jószággal, 3 gond van vele:
 
- nem fér bele a keretbe:(
- nem tudom mennyire konvergál a komolyabb AKG-khoz (s ezáltal mennyire jó vagy nemjó elektronikus zenére(mélyhiány) (amúgy épp ugyanannyi jazzt meg bluest is hallgatok))
- azt mondotta 530-at és 530LTD-t megtapasztalt személy hogy az LTD bezony dobozosabb hanggal büszkélkedhet a sima társához képest.
 
nem tudom számodra mennyire jelenik ez meg.
amúgy nem véletlen szemeztem vele, szimpatikus volt nagyon de sok:( (ettől függetlenül érdekel a tapasztalatod) és köszi a tippet!

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkora mély kiemelés nincs ott ami rátelepedne a teljes hangképre, milyen zenéket hallgatnál vele? És miről is?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ok megvan...Ez is jó, de én az ára miatt nem ajánlottam...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”