Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
esfrost
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2008.07.09., szer. 11:57
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: esfrost »


Sziasztok!
 
Új vagyok a fórumon. Google segített rátalálni. Korábbi oldalokon látom foglalkozatok az Ultimate Ears termélkeivel. Illetve itt, az utolsó (1.) oldalon látom felmerült a fülhallgató erősítő kérdés is. Egy jó ideje már bele másztam ebbe a témába és igencsak megbánta a pénztárcám, a fülem viszont ellenkezőleg. Jelenleg egy ipod 6. gen 80 gigás ipodon keresztül, egy PA2V2 füleserősítőn, egy Kácsa Audió által gyártott silverline összekötőkábelen (az ipod lineoutját használva) és egy Ultimate Ears Super.fi 5 pro fülesen keresztül hallgatom az ALAC zenéimet. A füles több, mint két éve van meg, akárcsak az erősítő.
 
Ami a füles erősítőket illeti. Ha valaki nem akar 30, 60, vagy akár 100 ezreket költeni füles erősítőre akkor meleg ajánlom a PA2V2 erősítőket. Azthiszem most olyan 60 dollár környékén mozog az ára. Két darab ceruza elemmel működik, és mondanom sem kell, hogy csodálatosan szól, persze egy jó füles és forrás is kell hozzá.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

akkor meg célszerű meghallgatni, h utcazajban kinti használatra melyik a legpraktikusabb, akár hangzás terén is...

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hali miért vezeték nélkülit? Nagyságrendekkel gyengébb a hangjuk mint a hagyományos füleseknek....Amúgy valóban inkább a Seni, esetleg egy jó AKG... Más hangzásvilág de lehet szeretni mind a kettőt.Nekem Seni van én csipem...
Ajándék lesz Apámnak, neki arra kell hogy a kertben is tudja hallgatni a TV-t, szóval nem Hi-Fi célra. Csak a szokás hatalma, hogy a lehető legjobbat igyekszem megvenni
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hali miért vezeték nélkülit? Nagyságrendekkel gyengébb a hangjuk mint a hagyományos füleseknek....Amúgy valóban inkább a Seni, esetleg egy jó AKG... Más hangzásvilág de lehet szeretni mind a kettőt.Nekem Seni van én csipem...

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hello!
 
Szeretnék venni egy vezeték nélküli fülest. Azt szeretném, ha 15000 ALATT maradna az ára.
 
Ezt a kettőt találtam eddig:
 
Sony MDR-RF800RK
 
vagy
 
Sennheiser RS 110
 
Erősen a Sennheiser felé hajlik a szívem, de hátha lebeszéltek.
 
Esetleg tudtok más hasonlót ebben a kategóriában, ami jobb??
 
Köszi!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az LTD verziót én is finomabb hangúnak itéltem a fehérhez képest.(bár hozzáteszem sokáig, és tüzetesen, nem volt alkalmam hasonlítgatni a kettőt)


Dettó. De kétszer is lejött. Lehet, hogy a fülpárna? Nem hiszem, hogy sok különbség lenne a kettő között.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Nagyon sokszor használom és aránylag sokáig( néha 3-4 órát van a fejemen
egyhuzamban a füles ).
Azért szeretem mert nem nyom, még ennyi használat után sem és főleg,hogy nem fülled be a fülemen .(gondolom a felhasznált anyagok miatt .)
 
Az LTD verziót én is finomabb hangúnak itéltem a fehérhez képest.
(bár hozzáteszem sokáig, és tüzetesen, nem volt alkalmam hasonlítgatni a kettőt)



 
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy én is ezt a kis fekete LTD verziót vettem.(a fehér annyira nem jött be)
Az bizony félár. amikor sikerült fülügyre vennem, úgy éreztem, finomabb, mint a sima verzió.
 
Gratula, jó vétel volt.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: endi »


Igazad van,füles erösittö nélkül nem elvezném elönyeit a K601vagyk701nek.Talán eleg lenne most jelenben egy K530 is ami egyharmadába kerül.
 


Én most vettem egy ilyen AKG 530-at a Digitall-ban (15.000Ft) és meglehetősen jónak tartom.Főleg ezért az árért.Nagyon jó basszussal rendelkezik és a tere is kiváló.Hosszan hallgatható.


Örülök neki,és remélem kenyelmes is ha orákat használod fojamatosan.
Mert legutobb ugy két éve vettem egy gyengébb fülest, a hangja még hagyám de 25perc zenehalgatás után anyira fajdalmas volt a viselete hogy többé nem is használtam,még hányodot egy darabig majd eladtam
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


És még szép is!
Ez a LTD, de igen, pofás.

Amúgy én is ezt a kis fekete LTD verziót vettem.(a fehér annyira nem jött be)


 
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És még szép is!
Ez a LTD, de igen, pofás.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


van vkinek hosszabbtavu tapasztalata grado 60assal?
Nekem a 80-assal.

azt hallottam par eve - elso blikkre tetszett a 60as amerikaban 10k korul van. nem szeretem a fuleseket, de ennyiert lehet hozatok egyet.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Uraim! 
Érdekelne egy KOSS ESP fejhallgatókhoz való energizer ( tápegység ) - nincs valakinek véletlenül egy elfekvő darab?
 
Üdv: DIY

Maga aztán jókat tud kérni
 
Egyébiránt sok remélem azért sikerül
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


És még szép is!



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Igazad van,füles erösittö nélkül nem elvezném elönyeit a K601vagyk701nek.Talán eleg lenne most jelenben egy K530 is ami egyharmadába kerül.
 


Én most vettem egy ilyen AKG 530-at a Digitall-ban (15.000Ft) és meglehetősen jónak tartom.Főleg ezért az árért.Nagyon jó basszussal rendelkezik és a tere is kiváló.Hosszan hallgatható.



 
 


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A lejjebb említettek kb 60 ezernél kezdődnek. Viszont tapasztalataim alapján sokkal olcsóbban érhető el nívós hangzás a fülesek világában, és ez igaz az erősítőikre is. Egy OBH 21SE már igen jól szól, hozzá egy füles is olcsóbb, mint egy doboz.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: endi »


Mijen fajta füles erösitöt ajálotok?Ami jo és megfizethetö

Heed, Creek.
 
Mit jelent nálad az, hogy megfizethető?

Az ára ,sajnos nagyon tájékozatlan vagyok a füles témába.
Nagyon szeretek nézelödni de sajnos elég ritkák vagyis én nem kaptam sehol füles erösittöket az internetes üzletekbe.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mijen fajta füles erösitöt ajálotok?Ami jo és megfizethetö

Heed, Creek.
 
Mit jelent nálad az, hogy megfizethető?

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Uraim!
 
Érdekelne egy KOSS ESP fejhallgatókhoz való energizer ( tápegység ) - nincs valakinek véletlenül egy elfekvő darab?
 
Üdv: DIY
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: endi »


jó biztosan igazad van 
Nekem biztosan nincs. Csak továbbítottam egy srác nekem elmondott véleményét.
Az, hogy azt keresi-e a zenében mint Te vagy én esetleg más, az más kérdés.
 
Fejhallgató erősítő már kötelező ezen a szinten, én az 530-hoz is vennék már.

Mijen fajta füles erösitöt ajálotok?
Ami jo és megfizethetö
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


jó biztosan igazad van
Nekem biztosan nincs. Csak továbbítottam egy srác nekem elmondott véleményét.
Az, hogy azt keresi-e a zenében mint Te vagy én esetleg más, az más kérdés.
 
Fejhallgató erősítő már kötelező ezen a szinten, én az 530-hoz is vennék már.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Szia.Hat a meghajtást illetöen én a HK970 esel  vagy, a pioneer pd8700 fülhalgatokimenetére kötném tudom jobb lenne egy külön erösitö de majd idövel.
Zenei izlésem jazz ,pop,lágyabb rock,kaszikusok,es szeretem az elektromos zenét pl Miche oldfield,Vangelis,Jan Michel Jare szoval elég valtozatos.

Ha nem akarsz külön füles erősítőt venni, akkor kár ilyen minőségű fülesbe ölni a pénzt úgy sem fogod kihallani a különbséget. Persze szerintem, és persze ha fejleszteni akarsz, később akarsz füles erősítőt akkor viszont érdemes lehet.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy füles erősítő nélkül is kihallja a különbséget, csak éppen közel sem annyira, mint vele. A fejes képességei "bentragadnának" megfelelő "támogatás" hiányában!
 
Amúgy egyetértek!

igaz, így pontos
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
EMMZETT
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.05.18., csüt. 10:03
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: EMMZETT »


Szia.Hat a meghajtást illetöen én a HK970 esel  vagy, a pioneer pd8700 fülhalgatokimenetére kötném tudom jobb lenne egy külön erösitö de majd idövel.
Zenei izlésem jazz ,pop,lágyabb rock,kaszikusok,es szeretem az elektromos zenét pl Miche oldfield,Vangelis,Jan Michel Jare szoval elég valtozatos.

Ha nem akarsz külön füles erősítőt venni, akkor kár ilyen minőségű fülesbe ölni a pénzt úgy sem fogod kihallani a különbséget. Persze szerintem, és persze ha fejleszteni akarsz, később akarsz füles erősítőt akkor viszont érdemes lehet.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy füles erősítő nélkül is kihallja a különbséget, csak éppen közel sem annyira, mint vele. A fejes képességei "bentragadnának" megfelelő "támogatás" hiányában!
 
Amúgy egyetértek!

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Nevetni fogsz. Van egy nem botfülű cimbim, akinek a 601 jobban tetszett. Az mondta "kevésbé hifis". Mellékesen komoly láncon hallgat zenét, és tudja jól mit akar.
Hát szerintem a cimbi erősen botfülű (Csak nem BGY monogrammal). Én hallgattam a 701-t, és a 601-t is mielőtt megvettem. Elsőre valóban jobbnak tűnik a 601 valahogy egységesebb, meg dögösebb. A 701 meg több részletet mutat meg, és szerintem hosszabb távon jobban élvezhetőbb – bár persze a 601-el nem étem együtt hosszabb távon.
Szóval nehéz a döntés a kettő között. Attól függ milyen zenére, és milyen füles meghajtóval….

Szia.
Hat a meghajtást illetöen én a HK970 esel vagy, a pioneer pd8700 fülhalgatokimenetére kötném tudom jobb lenne egy külön erösitö de majd idövel.
Zenei izlésem jazz ,pop,lágyabb rock,kaszikusok,es szeretem az elektromos zenét pl Miche oldfield,Vangelis,Jan Michel Jare szoval elég valtozatos.

Ha nem akarsz külön füles erősítőt venni, akkor kár ilyen minőségű fülesbe ölni a pénzt úgy sem fogod kihallani a különbséget. Persze szerintem, és persze ha fejleszteni akarsz, később akarsz füles erősítőt akkor viszont érdemes lehet.

Igazad van,füles erösittö nélkül nem elvezném elönyeit a K601vagyk701nek.
Talán eleg lenne most jelenben egy K530 is ami egyharmadába kerül.


Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: endi »


Nevetni fogsz. Van egy nem botfülű cimbim, akinek a 601 jobban tetszett. Az mondta "kevésbé hifis". Mellékesen komoly láncon hallgat zenét, és tudja jól mit akar.
Hát szerintem a cimbi erősen botfülű (Csak nem BGY monogrammal). Én hallgattam a 701-t, és a 601-t is mielőtt megvettem. Elsőre valóban jobbnak tűnik a 601 valahogy egységesebb, meg dögösebb. A 701 meg több részletet mutat meg, és szerintem hosszabb távon jobban élvezhetőbb – bár persze a 601-el nem étem együtt hosszabb távon.
Szóval nehéz a döntés a kettő között. Attól függ milyen zenére, és milyen füles meghajtóval….

Szia.
Hat a meghajtást illetöen én a HK970 esel vagy, a pioneer pd8700 fülhalgatokimenetére kötném tudom jobb lenne egy külön erösitö de majd idövel.
Zenei izlésem jazz ,pop,lágyabb rock,kaszikusok,es szeretem az elektromos zenét pl Miche oldfield,Vangelis,Jan Michel Jare szoval elég valtozatos.

Ha nem akarsz külön füles erősítőt venni, akkor kár ilyen minőségű fülesbe ölni a pénzt úgy sem fogod kihallani a különbséget. Persze szerintem, és persze ha fejleszteni akarsz, később akarsz füles erősítőt akkor viszont érdemes lehet.

Igazad van,füles erösittö nélkül nem elvezném elönyeit a K601vagyk701nek.
Talán eleg lenne most jelenben egy K530 is ami egyharmadába kerül.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”