Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

humusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.04.09., pén. 22:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: humusz »

Aszpirin írta:
2023.08.31., csüt. 18:26
humusz írta:
2023.08.30., szer. 14:20
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy Spirit Labs fejhallgatót használtan. Fantasztikus hangja van, imádom. Volt nálam egy barátom DAC+AMP-ja (Ifi Zen CAN signature), viszont most visszadugtam a saját Fiio K3 készülékembe. Sajnos zavaró a visszaesés és szeretnék beruházni egy fejhallgató erősítőbe.
Nézegetem őket pár napja, de nem igazán tudok dönteni. Lehet értelme inkább egy stereo erősítőben gondolkodni fejhallgató kimenettel, mintsem egy kifejezetten fejhallgató erősítőben? A keretem mondjuk 150k lenne, de ha találok egy jót, akkor valamivel fölé is tudok menni.
PC-ről használnám, lehetőleg USB-n keresztül (optika is lehetséges). A fejhallgató 64 Ohm, nyitott, 6,3 mm-es jack csatlakozóval. Jelenleg a PC-hez egy aktív 2.1 rendszer van kötve, nem bánnám, ha stereojack (3,5mm) csatin bele tudnám dugni, de ha ezt át kell alakítgatni, nem gond, ez alapból egy kompromisszumos megoldás.
Segítségeteket előre is köszönöm! 🙂
Ha annyira bejött az iFi Zen CAN Signature, miért nem veszed azt meg ől. az amazon.de-ről? Simán belefér a keretedbe, és már próbáltad, nem fogsz vele mellé... pár nap (max egy hét), és hozza is a futár: https://www.amazon.de/-/en/Signature-Ba ... r=8-3&th=1
Ez jó ötlet, bevallom bennem is felmerült a dolog :D Gondoltam hátha van a fórumon tapasztalat akár használtakkal kapcsolatban a kategóriában, hátha van egy jobb, vagy csak érdekesebb :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2023.08.31., csüt. 18:35
Itthon 119ezer, magyar és nem külföldi garanciával.
Akkor meg pláne :D
(bocs, épp az amazon.de-n kerestem valamit, szóval ott néztem meg, és annyira jóárasnak tűnt, hogy nem is feltételeztem, hogy itthonról is kb hasonló áron lehet beszerezni).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2023.08.31., csüt. 18:26
humusz írta:
2023.08.30., szer. 14:20
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy Spirit Labs fejhallgatót használtan. Fantasztikus hangja van, imádom. Volt nálam egy barátom DAC+AMP-ja (Ifi Zen CAN signature), viszont most visszadugtam a saját Fiio K3 készülékembe. Sajnos zavaró a visszaesés és szeretnék beruházni egy fejhallgató erősítőbe.
Nézegetem őket pár napja, de nem igazán tudok dönteni. Lehet értelme inkább egy stereo erősítőben gondolkodni fejhallgató kimenettel, mintsem egy kifejezetten fejhallgató erősítőben? A keretem mondjuk 150k lenne, de ha találok egy jót, akkor valamivel fölé is tudok menni.
PC-ről használnám, lehetőleg USB-n keresztül (optika is lehetséges). A fejhallgató 64 Ohm, nyitott, 6,3 mm-es jack csatlakozóval. Jelenleg a PC-hez egy aktív 2.1 rendszer van kötve, nem bánnám, ha stereojack (3,5mm) csatin bele tudnám dugni, de ha ezt át kell alakítgatni, nem gond, ez alapból egy kompromisszumos megoldás.
Segítségeteket előre is köszönöm! 🙂
Ha annyira bejött az iFi Zen CAN Signature, miért nem veszed azt meg ől. az amazon.de-ről? Simán belefér a keretedbe, és már próbáltad, nem fogsz vele mellé... pár nap (max egy hét), és hozza is a futár: https://www.amazon.de/-/en/Signature-Ba ... r=8-3&th=1
Itthon 119ezer, magyar és nem külföldi garanciával.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

humusz írta:
2023.08.30., szer. 14:20
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy Spirit Labs fejhallgatót használtan. Fantasztikus hangja van, imádom. Volt nálam egy barátom DAC+AMP-ja (Ifi Zen CAN signature), viszont most visszadugtam a saját Fiio K3 készülékembe. Sajnos zavaró a visszaesés és szeretnék beruházni egy fejhallgató erősítőbe.
Nézegetem őket pár napja, de nem igazán tudok dönteni. Lehet értelme inkább egy stereo erősítőben gondolkodni fejhallgató kimenettel, mintsem egy kifejezetten fejhallgató erősítőben? A keretem mondjuk 150k lenne, de ha találok egy jót, akkor valamivel fölé is tudok menni.
PC-ről használnám, lehetőleg USB-n keresztül (optika is lehetséges). A fejhallgató 64 Ohm, nyitott, 6,3 mm-es jack csatlakozóval. Jelenleg a PC-hez egy aktív 2.1 rendszer van kötve, nem bánnám, ha stereojack (3,5mm) csatin bele tudnám dugni, de ha ezt át kell alakítgatni, nem gond, ez alapból egy kompromisszumos megoldás.
Segítségeteket előre is köszönöm! 🙂
Ha annyira bejött az iFi Zen CAN Signature, miért nem veszed azt meg ől. az amazon.de-ről? Simán belefér a keretedbe, és már próbáltad, nem fogsz vele mellé... pár nap (max egy hét), és hozza is a futár: https://www.amazon.de/-/en/Signature-Ba ... r=8-3&th=1
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pjm »

humusz írta:
2023.08.30., szer. 14:20
Fantasztikus hangja van, imádom. Volt nálam egy barátom DAC+AMP-ja (Ifi Zen CAN signature), viszont most visszadugtam a saját Fiio K3 készülékembe. Sajnos zavaró a visszaesés és szeretnék beruházni egy fejhallgató erősítőbe.
....................
A keretem mondjuk 150k lenne, de ha találok egy jót, akkor valamivel fölé is tudok menni.
Az általad kedvelt Ifit megtoldhatod pl egy HRT Music Streamerrel és a keretednél is vagy. De ez csak egy példa a sok közül.

humusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.04.09., pén. 22:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: humusz »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy Spirit Labs fejhallgatót használtan. Fantasztikus hangja van, imádom. Volt nálam egy barátom DAC+AMP-ja (Ifi Zen CAN signature), viszont most visszadugtam a saját Fiio K3 készülékembe. Sajnos zavaró a visszaesés és szeretnék beruházni egy fejhallgató erősítőbe.
Nézegetem őket pár napja, de nem igazán tudok dönteni. Lehet értelme inkább egy stereo erősítőben gondolkodni fejhallgató kimenettel, mintsem egy kifejezetten fejhallgató erősítőben? A keretem mondjuk 150k lenne, de ha találok egy jót, akkor valamivel fölé is tudok menni.
PC-ről használnám, lehetőleg USB-n keresztül (optika is lehetséges). A fejhallgató 64 Ohm, nyitott, 6,3 mm-es jack csatlakozóval. Jelenleg a PC-hez egy aktív 2.1 rendszer van kötve, nem bánnám, ha stereojack (3,5mm) csatin bele tudnám dugni, de ha ezt át kell alakítgatni, nem gond, ez alapból egy kompromisszumos megoldás.
Segítségeteket előre is köszönöm! 🙂

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hátha beindulunk egy kicsit...
oBravo HAMT-1 MKII
obravo_pixelcables_vivace_audioharmonia.JPG

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Sziasztok!
Van az apróban egy Nuprime dac 10- H.
Ennek a hangjáról tudna valaki valamit mondani?
Milyen, mint dac, mint fejes erősítő?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pjm »

alto írta:
2023.06.15., csüt. 10:47
pjm írta:
2023.06.15., csüt. 09:41
Sziasztok!

Utazáshoz vettem egy JBL 760nc típusú fejhallgatót. Aktív zajszűrés bekapcsolásával egy alapzaj jelentkezik, olyan, mint anno az analóg korszakban a szalagzaj volt. Mitől lehet ez? Probléma, vagy normális? Van valakinek ilyen tapasztalata?
Aktív zajszűrés kikapcsolásával abszolút csendes, alapzajmentes a cucc.
Az aktív zajszűrő egy plusz áramkör, ami egy beépített mikrofon segítségével figyeli a külső zajokat, azokat ellenfázisban hozzákeveri a hallgatott zenéhez, így jórészt kioltva azokat. Nyilván egy ilyen áramkör rontja a külső zajoktól független jel-zaj viszonyt, az olcsó típusoknál mint ez a jbl jobban, a komolyabbaknál mint pl. Focal Bathys, kevésbé.
Tehát a jelenség normálisnak mondható, köszönöm a kimerítő választ. leborulok.gif

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

pjm írta:
2023.06.15., csüt. 09:41
Sziasztok!

Utazáshoz vettem egy JBL 760nc típusú fejhallgatót. Aktív zajszűrés bekapcsolásával egy alapzaj jelentkezik, olyan, mint anno az analóg korszakban a szalagzaj volt. Mitől lehet ez? Probléma, vagy normális? Van valakinek ilyen tapasztalata?
Aktív zajszűrés kikapcsolásával abszolút csendes, alapzajmentes a cucc.
Az aktív zajszűrő egy plusz áramkör, ami egy beépített mikrofon segítségével figyeli a külső zajokat, azokat ellenfázisban hozzákeveri a hallgatott zenéhez, így jórészt kioltva azokat. Nyilván egy ilyen áramkör rontja a külső zajoktól független jel-zaj viszonyt, az olcsó típusoknál mint ez a jbl jobban, a komolyabbaknál mint pl. Focal Bathys, kevésbé.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pjm »

Sziasztok!

Utazáshoz vettem egy JBL 760nc típusú fejhallgatót. Aktív zajszűrés bekapcsolásával egy alapzaj jelentkezik, olyan, mint anno az analóg korszakban a szalagzaj volt. Mitől lehet ez? Probléma, vagy normális? Van valakinek ilyen tapasztalata?
Aktív zajszűrés kikapcsolásával abszolút csendes, alapzajmentes a cucc.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2023.05.28., vas. 13:07
Münchenbe iden a kiallitasra nem is terveztem, hogy elmegyek, de vegul a sors csak ugy hozta, hogy odakeveredtem ket kollegammal. Ha mar ugy adta a sors, az elso napon bementunk. Ezt azert szeretem jobban, mert sokkal kevesebben vannak, siman le lehet ulni barhova, nem kell sorba allni, varakozni. Plusz emellett siman lehet beszelgetni a kiallitokkal, konstruktorokkel. Altalaban a fejhallgatos reszt elkerulom, de most volt egy par darab, amire nagyon kivancsi voltam, ugyhogy oda is beszabadultam…
Az elso fejes, amit nagyon meg szerettem volna hallgatni, az a Yamaha uj 5000-es szerias fejese. Nem csalodtam (kiveve a demo helyisegben, ahol elnyomta a kornyezo zene, nyitott fejes reven alig lehetett ertelmezni a hallottakat, szerencsere mashol tudtam potolni). Szoval osszessegeben nekem pozitiv volt a benyomasom, most nem szeretnek eluszni a reszletekben. + az egesz Yamaha kinalat, mintha feltamadt volna, kivalo hang volt a highend arazashoz kepest nagyon jo aron a teljes 5000-es szeriat figyelembe veve.
A kovetkezo aldozatomhoz masik standra kellett menni, ez a STAX uj X9000 fejhallgatoja volt. Na igen, ez az aljatol a tetejeig rendben volt. Vegallomas fejes, joval olcsobban megkap az ember egy ilyen kaliberu hangot, mintha hangsugarzokkal szeretne azt megoldani. Igy is horror az ara, de melyik csucs fejese nem az. Talan osszessegeben ez a fejhallgato tetszett a legjobban a Susvara mellett.
Ami a nagy meglepi volt, az a kepen lathato francia gyarto fejhallgato erositoje. Egyreszt nagyon kedvesek, udvariasak voltak es volt bennuk egy olyan attitud, ami miatt jolesett a standon maradnom: Kallyste
Ha mast nem hallok, csak ezt az erositot, akkor is elegedetten tavozok a kiallitasrol, annyira tetszett. A 14.000€ koruli ara nagyon nagyon magasra pozicionalja, viszont a megepitettsege es a kepviselt hangminoseg az ide pozicionalja.
F5B3E854-43A4-417E-B2AD-145AD99B4FF0.jpeg
E55699CC-853A-45E5-9FC3-EA5F468B0D2A.jpeg
07055FDE-A78E-4FC9-B39A-89110954A83C.jpeg
A Stax-ot nálam is meghallgathattad volna :guitar:
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Bodnapet írta:
2023.06.09., pén. 11:05
Én már nem találtam meg ezt a 110 ezres ajánlatot, valószínűleg csak a kiválasztottak kapták meg!😉
Pedig még mindig aktív:

Sennh.jpg
Sennh.jpg (138.88 KiB) Megtekintve 2409 alkalommal

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

fapaci írta:
2023.06.09., pén. 09:54
Ha esetleg érdekel valakit a Sennheiser megnyerő ajánlata.


Sennheiser HD660s 03.jpg
Én már nem találtam meg ezt a 110 ezres ajánlatot, valószínűleg csak a kiválasztottak kapták meg!😉

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ha esetleg érdekel valakit a Sennheiser megnyerő ajánlata.

Sennheiser HD660s 03.jpg
Sennheiser HD660s 03.jpg (157.82 KiB) Megtekintve 2385 alkalommal

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Münchenbe iden a kiallitasra nem is terveztem, hogy elmegyek, de vegul a sors csak ugy hozta, hogy odakeveredtem ket kollegammal. Ha mar ugy adta a sors, az elso napon bementunk. Ezt azert szeretem jobban, mert sokkal kevesebben vannak, siman le lehet ulni barhova, nem kell sorba allni, varakozni. Plusz emellett siman lehet beszelgetni a kiallitokkal, konstruktorokkel. Altalaban a fejhallgatos reszt elkerulom, de most volt egy par darab, amire nagyon kivancsi voltam, ugyhogy oda is beszabadultam…
Az elso fejes, amit nagyon meg szerettem volna hallgatni, az a Yamaha uj 5000-es szerias fejese. Nem csalodtam (kiveve a demo helyisegben, ahol elnyomta a kornyezo zene, nyitott fejes reven alig lehetett ertelmezni a hallottakat, szerencsere mashol tudtam potolni). Szoval osszessegeben nekem pozitiv volt a benyomasom, most nem szeretnek eluszni a reszletekben. + az egesz Yamaha kinalat, mintha feltamadt volna, kivalo hang volt a highend arazashoz kepest nagyon jo aron a teljes 5000-es szeriat figyelembe veve.
A kovetkezo aldozatomhoz masik standra kellett menni, ez a STAX uj X9000 fejhallgatoja volt. Na igen, ez az aljatol a tetejeig rendben volt. Vegallomas fejes, joval olcsobban megkap az ember egy ilyen kaliberu hangot, mintha hangsugarzokkal szeretne azt megoldani. Igy is horror az ara, de melyik csucs fejese nem az. Talan osszessegeben ez a fejhallgato tetszett a legjobban a Susvara mellett.
Ami a nagy meglepi volt, az a kepen lathato francia gyarto fejhallgato erositoje. Egyreszt nagyon kedvesek, udvariasak voltak es volt bennuk egy olyan attitud, ami miatt jolesett a standon maradnom: Kallyste
Ha mast nem hallok, csak ezt az erositot, akkor is elegedetten tavozok a kiallitasrol, annyira tetszett. A 14.000€ koruli ara nagyon nagyon magasra pozicionalja, viszont a megepitettsege es a kepviselt hangminoseg az ide pozicionalja.
F5B3E854-43A4-417E-B2AD-145AD99B4FF0.jpeg
F5B3E854-43A4-417E-B2AD-145AD99B4FF0.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 2440 alkalommal
E55699CC-853A-45E5-9FC3-EA5F468B0D2A.jpeg
E55699CC-853A-45E5-9FC3-EA5F468B0D2A.jpeg (2.19 MiB) Megtekintve 2440 alkalommal
07055FDE-A78E-4FC9-B39A-89110954A83C.jpeg
07055FDE-A78E-4FC9-B39A-89110954A83C.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 2440 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Erzetich Charybdis és Bacillus Tilia
erzetich_charybdis_bacillus_tilia_fejhallgato_erosito_audioharmonia.JPG
erzetich_charybdis_bacillus_tilia_fejhallgato_erosito_audioharmonia.JPG (1.08 MiB) Megtekintve 2387 alkalommal

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

FIIO UTWS3 (javaslom a 2pin-es verziót)
és ehhez valamelyik KZ vagy CCA esetleg TRN model
ez igy hangminőségben és árban is kb belefér a keretbe.
4 óra 1 tőltéssel + 2-3 töltés van a tokban lévő akksiban.

https://fiio-shop.de --> itt most akcios az UTWS3

nekem van mind UTWS3 és 5 is edzéshez használom rendben van.

CCA ból a C12 vagy C10 amit ajánlanék (bár sok ujabb tipus van amelyeket már nem ismerem)
TRN V90 szintén egész jó választás lehet.

vagy ali vagy amazon.de persze ali sokkal olcsóbb de várni kell rá
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Aszpirin írta:
2023.05.15., hétf. 19:27
A vezeték nélküli füleseket nem feltétlenül a hangminőségükért szeretjük, hanem főleg a kényelmes használatért, és olyan ficsörökért, mint az ANC, vagy a második generációs AirPods Prónál az Active Transparency, ami nagyon kúl ficsör, de erre addig nehezen jössz rá, amíg meg nem tapasztalod. Mindez elég decens hangminőséggel is társul, de a “jóöreg blútuszon” nagy csodát nem lehet művelni. Cserébe horror ár és garantált kidobás 2-3-4 éven belül (használatfüggően) :D
Mellesleg én egy 6ezer forintos vezetéknélkülit tuti ki sem próbálnék, annyira borítékolható az eredmény.
Persze, vannak előnyeik. Mondjuk a kényelem relatív: én még nem találtam olyat, amelyiket egyszerűbb használni, mint bedugni egy drótot egy eszközbe, és sosem foglalkozni a töltéssel. A nagyobb shell és a nagyobb tömeg miatt a kényelem sem tud olyan lenni, mint egy kisebb méretű, vezetékes fülesnél. A drótmentességben van valami, ezt aláírom, emellett a zajszűrés az egyetlen olyan előny, ami miatt szerintem is érdemes lehet vezeték nélküli fülesre váltani, de a hátrányaik számomra még mindig bőven hangsúlyosabbak. Legutóbb egy Sennheiser Momentum True Wireless 3 győzött meg arról, hogy nekem egyelőre egy fillért nem érdemes ebbe a kategóriába fektetni. Kényelme elmegy, szép, jó, de tucatnyi illesztékkel sem tudtam árához méltóra tuningolni a hangját. A 20 dolláros, ezer éves Hifiman RE400-em nagyságrendekkel kerekebb élmény, térben, dinamikában, frekimenetben, mindenben jobb, és még kényelmesebb is. Zajszűrése nincs, viszont van kábele, na bumm. :smile28:

A linkelt párezer Ft-os füles lehet, hogy meglepne: https://crinacle.com/guide/tws/ Én még nem hallottam, crinacle véleményét is érdemes fenntartásokkal kezelni, ezzel együtt jó a füles híre.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

s4tch írta:
2023.05.15., hétf. 12:08
KopaszKutya írta:
2023.05.15., hétf. 08:19
s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
...Volt rá több okom: hangminőség, ...
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. ...
Egyetértek, ezért kezdtem én is ezzel. :napsut:
A vezeték nélküli füleseket nem feltétlenül a hangminőségükért szeretjük, hanem főleg a kényelmes használatért, és olyan ficsörökért, mint az ANC, vagy a második generációs AirPods Prónál az Active Transparency, ami nagyon kúl ficsör, de erre addig nehezen jössz rá, amíg meg nem tapasztalod. Mindez elég decens hangminőséggel is társul, de a “jóöreg blútuszon” nagy csodát nem lehet művelni. Cserébe horror ár és garantált kidobás 2-3-4 éven belül (használatfüggően) :D
Mellesleg én egy 6ezer forintos vezetéknélkülit tuti ki sem próbálnék, annyira borítékolható az eredmény.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

KopaszKutya írta:
2023.05.15., hétf. 08:19
s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
...Volt rá több okom: hangminőség, ...
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. ...
Egyetértek, ezért kezdtem én is ezzel. :napsut:

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.
Az tényleg sajnálatos, hogy a telefonokról mostanában lehagyják a jack aljzatot. Viszont ez nem jelenti automatikusan, hogy muszáj átállni bluetooth-ra: lehet usb-c (lightning) csatlakozós, kis méretű usb dac/ampokat kapni. Pl:
https://www.aliexpress.com/item/1005004753923358.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004007955877.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004321815909.html
https://www.linsoul.com/products/moondrop-click
https://www.emag.hu/samsung-adapter-jac ... DMHYQ5BBM/
stb, árban határ a csillagos ég. Ebbe pedig olyan fülest dugsz, amilyet szeretnél.

Én maradtam a drótos vonalon. Volt rá több okom: hangminőség, bt eszközöket külön tölteni kell, dróton nincs gond a kapcsolódással, nincs interferencia, és persze nem kell pár év múlva borítékolható módon kidobni a bt fülest. Míg mondjuk egy hordozható bt dac/ampban (pl. AK XB10, Fiio BTR5) talán lehet akksit cserélni, addig egy tws fülesben gyakorlatilag kizárt.

Drót nélküli fülesért én kb. ezt a nagyságrendet fizetném: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 655506600/
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. Volt nekem is agyon magasztalt Lypertek Pureplay Z7-esem, nem tudta hozni egy SoundMagic E80 vagy egy Fiio FF3 szintjét (az én hallásom alapján), amik nem éppen a vezetékes fülesek csúcsát képviselik (Xiaomi Mi9T vagy Fiio M11 Pro-val). A két vezetékes füleshez képest egy tömörebb, szűkebb terű, mély domináns hangot adott. Utóbbi szinte mindegyik BT hangkeltő "betegsége", amivel kompenzálni akarják a hibákat.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.
Az tényleg sajnálatos, hogy a telefonokról mostanában lehagyják a jack aljzatot. Viszont ez nem jelenti automatikusan, hogy muszáj átállni bluetooth-ra: lehet usb-c (lightning) csatlakozós, kis méretű usb dac/ampokat kapni. Pl:
https://www.aliexpress.com/item/1005004753923358.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004007955877.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004321815909.html
https://www.linsoul.com/products/moondrop-click
https://www.emag.hu/samsung-adapter-jac ... DMHYQ5BBM/
stb, árban határ a csillagos ég. Ebbe pedig olyan fülest dugsz, amilyet szeretnél.

Én maradtam a drótos vonalon. Volt rá több okom: hangminőség, bt eszközöket külön tölteni kell, dróton nincs gond a kapcsolódással, nincs interferencia, és persze nem kell pár év múlva borítékolható módon kidobni a bt fülest. Míg mondjuk egy hordozható bt dac/ampban (pl. AK XB10, Fiio BTR5) talán lehet akksit cserélni, addig egy tws fülesben gyakorlatilag kizárt.

Drót nélküli fülesért én kb. ezt a nagyságrendet fizetném: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 655506600/

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tottyi, a bluetooth füleseknek nem pont az a lényegük, hogy ne legyen semmi drót? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani Bluetooth fülhallgatót?
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.

Nem kell egy Sennheiser momentum, de azért valami normális nem ártana. Kényelmes legyen minden fülbe, legyen elegendő basszus, nem kell semmi audiofil cucc, csak valami kényelmes, vállalható hanggal, normális akkuidővel.
Apple nem kell, de favorizálom a Sennheiser-t, Sony-t. JBL / AKG -még nem volt, nem tudok róla érdemi info-t.

Általában rock zenére kellene esténként.
Keret max 40k, de 2 db kellene, az egyik nem baj, ha olcsóbb darab.

Köszi!
Szia, nekem van apple Pro is de a KZ Audio jobb hangban. Nekem a KZ ZSX van, abban van rendesen basszus, fules kb 40 euro volt es a bluetooth hozza meg 20 euro es jo sokat kibir az elem. Hatranya: olyan mint egy nyaklanc. :)

https://www.amazon.com/kz-earbuds/s?k=kz+earbuds
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”