Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »

Arpi82 írta:
2023.11.21., kedd 18:22
AVM erősítőkről mi a véleményetek?
Jó párosítás lehet a Dyno Special 25 -höz?
Most egy Supernait 2-vel hajtom, de hétvégén hallottam egy AVM erősítőt és nagyon tetszett, igaz PMC hangfallal.

AVM A3.2 lenne konkrétan, ami eladó a "közelemben" .
Ez 2x100 W/8ohm a Supernait 2x80/8ohm.

Mi a véleményetek?
AVM Evolution M3 /
AVM Evolution 1 párost hallottam Contour 1.3 Mk II-vel. Szerintem kihozta a dobozokból a maximumot, bár nem az én világom, különösen a saját előfokával. Csöves előfokkal már sokkal jobban tetszett. Az AVM hasonló filozófia mentén készül, mint a Dyno.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

AVM erősítőkről mi a véleményetek?
Jó párosítás lehet a Dyno Special 25 -höz?
Most egy Supernait 2-vel hajtom, de hétvégén hallottam egy AVM erősítőt és nagyon tetszett, igaz PMC hangfallal.

AVM A3.2 lenne konkrétan, ami eladó a "közelemben" .
Ez 2x100 W/8ohm a Supernait 2x80/8ohm.

Mi a véleményetek?
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

TomBre
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.12.17., pén. 09:09
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: TomBre »

Sziasztok, én Dynaudio Evoke 20-al elégedett vagyok bár nagyon fontos a párosítás (sajnos jobban mint más hangfalaknál) az elhelyezés valamit szoba akusztika is.
Meleg erősítő szóba sem jöhet nálam hozzá de ez mind csak szubjektív.
Viszont gondoltam beszélek erről egyenesen a Dynaudioval. Bár ár érték arányban lehet jobbat találni hiszem ha minden jól be van lőve akkor aki ezt a hangzást keresi elégedett lessz.
Itt a hivatalos válasz:

Thank you for your enquiry.
Components in ALL Evoke are rigorously the same. We only have 1 spare part list for all Evokes.
There is not a cheaper Chinese version with lower quality components. Evoke were assembled first in Denmark, then in China and again in Denmark. The reason why the assembly has been moved back and forth is to face the demand variation and localization and the needs of production quantity.

Forums are filled with good and wise advice and unfortumately also with a lot of nonsense based on assumptions, legends etc.. So I am glad you asked the question.

Med venlig hilsen / Best regards / Mit freundlichen Grüssen
​Nicolas

További jó zene hallgatást.

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Üdv mindenkinek. Kicsit nagyobb lélegzetű beszámoló jön.

Némi változás állt be a Contourjaim előtt szereplő láncban, az ezzel kapcsolatos tapasztalatokról osztanék meg pár gondolatot, amire valószínűleg sokan fogtok egyetértéssel bólogatni, netán kicsit mosolyogni is, hogy ejj de nagy út áll még a srác előtt… :rolleyes:

A láncom a közelmúltig úgy nézett ki, hogy forrásként leginkább egy Pioneer N70A szolgált, ami vagy a netről, Tidalról streamelte a zenét BubbleUPnP-vel, vagy helyi hálózaton NAS-ról. (A digitális részt eleve CAT8-as Supra UTP-ből építettem, hogy ne ez legyen a szűk keresztmetszet zenénél, vagy filmnél, a helyi anyagok nem is mentek be a modembe, hanem switch-en keresztül kóvályogtak.)

A NAP és az eddigi Krell KAV-300r erősítő között egy elég jónak tűnő Neutrik dugókkal ellátott, valószínűleg DIY kábel adta a kapcsolatot, valószínűleg Alisca-s gyártás, tömör vezetők alkotta XLR kábel volt. Az erősítőket és a Contourokat koaxiális Cordial kábelek kötötték össze, amiket annak idején gyári szerelésű Ocos kábelekkel is össze vetettem (köszönet Vinkler kollégának), és – valószínűleg az azonos felépítés és normális anyaghasználat okán – nem kapott el a mindent elsöprő birtoklási vágy az Ocosok kapcsán. Egy picivel mintha jobb lett volna, de nem szignifikánsan. Mindenesetre megelégedéssel nyugtáztam.

Az erősítőt egyébként egy Cardas Hexlink-5C kábellel etettem, a NAP-ot egy Supra-val, külön ösvény, DIY tápszűrő, a digitális NAP és az analóg erősítő nem azonos konnektorból esznek, a hifi résznek külön tápösvény van, külön biztosítékkal. Ennyit a hardverről.

A hanggal alapvetően elégedett voltam, bár a korábban az autómba épített hifihez képest egyértelműen kisebb tudású rendszer volt, de szobában (nem túlzás) 4-5 millió alatt nem nagyon hallottam olyat, ami olyan jól szólt volna, annyira élvezetesen. (A sógorom szerencsére sokkal nagyobb és gyorsabb léptekkel lépdel a hifi szamárlétráján, volt alkalmam pár lépcsőfokot megfülelni.)

Metálzenén kicsit mintha határozottabb magasakat hallottam volna, hosszabb távon fárasztó volt, amit betudtam a Dyno magasainak. :D :rolleyes: Pontos volt, de az elektromos gitárnak egy hideg felhangja volt… A tér sajátosságait azért ki lehetett hallani, a színpadközéphez közelítve a hangsugárzók eltünedeztek, a mélyek meg kisebb álló dobozokat bőven túlszárnyalóak.

Egyszóval kellemes rendszer volt, de a bogár az csak mozgolódott…. Egyszer csak megjelent a piacon egy Krell KAV-400xi annyiért, amennyiért korábban még sosem. Gondolkodtam hosszasan, mi legyen, aztán határoztam, elhozom. Kipróbáláskor mondta az eladó, hogy van neki egy Wireworld Eclipse8 XLR kábele, egy méter hosszban, igaz, nem az eredeti WW dugókkal, hanem Amphenolokkal, merthogy egy kétméteres RCA-ból készült (xlr és rca kábel a WW-nél azonos). Próbáljam ki. Mondom jól van, elviszem, meglátjuk.

Beépítettem az erősítőt. Bekapcsoláskor jött a seggreülés…. ja még annyit, hogy kicsit vegyesen voltam ezzel a 400xi-vel, mert hallottam már róla olyat is, hogy zseniális darab, meg olyat is, hogy masszív visszalépés a 300-ashoz képest, merthogy vékony, vánnyadt hang, nem is értik, hogy gondolták ezt a Krellnél…

Szóval bekapcsoltam, és páff. A tetejéről eltűnt a magas hűvössége, nem volt többé kiemelés, vagy fárasztó él a tetejében, még metálon sem. Ejha.

Cseréljünk akkor XLR-t is. Ha éppen felálltam volna, akkor valószínűleg visszahuppanok az ülepemre, merthogy az meg azt hozta az összképbe, hogy a másik XLR-hez képest az alját rakta rendbe. Első hallásra valóban kevesebbnek tűnt, viszont azonnal szembeöltően kottázható lett, még az eddigieknél is jobban a teljes mély szekció. Jöttek a szokásos "tünetek" is, jobban kottázható, jobban kihallható szólamok, zenei futamok, érthetőbb szöveg. Sőt, mondok jobbat, az olyan kommersz, rádióban rongyosra játszott számok, mint "Phil Collins - In the air tonight"-ja is annyi pluszt kapott, hogy egyértelműen érződik a zenén, hogy milyen puhán és melankolikusan indul, és mennyire kemény, szinte már kegyetlen és persze szomorú lesz a végére.... Csak néztem, hogy ez most placebo, vagy tényleg hallom...? Dehát eddig nem nagyon kötöttem a szöveget a zenéhez, és eddig nem volt ez az érzésem, most meg de...

Kicsit igazolni látszott, no nem a vánnyadtsággal vádoló hangokat, hanem éppenséggel a Stereophile tesztjét, ahol is ugyanaz tesztelte a 300-ast és a 400-ast, és arra jutott, hogy a 300-as afféle audiofil hang, a 400-as viszont sokkal inkább a valóságoshoz, nem pedig a valamilyennek (audiofilnek) lenni akaráshoz közelít. Mindazonáltal valóban kevesebbnek tűnt a mély, a lakásban amúgy megszokott óriási állóhullámok (folyosón, fürdőszobában) is egyértelműen kisebbek lettek.

Mit volt mit tenni, meg kellett tartanom az XLR kábelt is, nem volt szívem vissza adni…. Mondom ám a sztorimat az egyik barátomnak, aki már hallotta mind a két Krellt. Ő meg rákérdez, hogy na és a hangfalkábelek? Mondom ó hát az kvázi-Ocos, majdnem azt tudja, nagyonf@sza. Ő meg csóválja a fejét, hogy hát azért ez a Cordial ez nagyon kevés ebbe a rendszerbe, ki kéne próbálni mást is… :smile51:

…na jól van, gondoltam, legyen, ránézek valami másra is, aztán annyi, csak hogy megnyugodjak. Látom ám, hogy van a piacon Wireworld Mini Eclipse8-as kábel – meg ha már ott tartok, egy Electra7-es hálózati kábel is… Elhozom, kipróbálom. Beszereltem a hangfalkábeleket először.

...Azanyámot. leborulok.gif Hát ami jó volt, az maradt, a magas kiegyensúlyozottsága, a mély kottázhatósága. Csak hát jött ám még rá némi plusz, az alsó tartomány levegőssége (talán ez a legjobb szó rá) mellett jött egy jó adag mély, de úgy, hogy egészen komoly hangerőn sem omlik össze – és nem is koppan le - a Contour.

Ami pedig a teret illeti. Ha olyan a felvétel, a dobozok teljes egészében képesek eltűnni, nem tud az ember rámutatni csukott szemmel, hogy hát onnan szól a hang…. Van a Roger Watersnek egy felvétele, a Three Wishes, aminek az elején egy női hang beszél. Hát ez a nő kivándorolt a bal szélre, de bőven kijjebb és közelebb, mint ahol a bal oldali hangsugárzó el van helyezve. A felvétel egyébként valamilyen analóg DSP technológiával készült, annak idején kuriózum és rohadt drága volt, nem is terjedt el…. Na ez most szignifikánsan jobban hallatszik.

A tápkábellel egy picit mintha visszavett volna a melegségből, de jól esik a fülnek, úgyhogy a Cardas ment is a Pioneer elé, majd még megnézem, hogy a Supra-val, vagy a Cardas-szal szól jobban.

És ami miatt éppen itt gondoltam megemlíteni a rendszerfejlődésem sajátosságait, azt az az őszinte kuncogás váltotta ki, ami úgy bennem maradt, mikor az eladónak mondtam, mit tapasztalok. Csak annyit mondott, szinte magától értetődő hangon, hogy "hát a Dynaudiok csak azt mutatják meg, ami előttük van"…. Neki egyébként egy pár ritka „madárszemes” Contour 1.1-ese van, ami jóval kisebb, mint az 1.3-as, és mégis olyan természetesen és teljes egészet alkotva szólt ott nála abban a kis helyiségben egy (látszatra) kicsi mindenes lejátszó-erősítővel.

Azóta valahogy máshogy érzem, amikor azt hallom/olvasom, hogy a Dynaudio csak azt mutatja meg, ami előtte van… :tutiok:

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Arpi82 írta:
2023.06.11., vas. 19:22
A hangja lenyűgöző! Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó. Szerintem most tudott kiteljesedni a naim erősítő +streamer, de biztos, hogy sokkal komolyabb vasat is kiszolgálna.
Mondjuk nagyon jók így együtt, az eladó is azt mondta, hogy nála nem szólt így. :D
Nem gondolom, hogy ismerem a dobozt, de két párat már hallottam. Nagyon tetszett. 12 évig volt C1-em, egy ligába sorolnám a két dobozt.
Tapasztalataim alapján minden minőségi ugrást meg fog mutatni mind készülék, mind kábel fronton.
Kellemes zenehallgatást kívánok hozzá!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Martin1 írta:
2023.06.11., vas. 19:02
Szívesen!
Üdv. a Dynosok között.
Ez az SP25 tényleg ritka.. Remélem a hangja is az :)
Áááá, ez zseniális doboz! ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

A hangja lenyűgöző! Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó. Szerintem most tudott kiteljesedni a naim erősítő +streamer, de biztos, hogy sokkal komolyabb vasat is kiszolgálna.
Mondjuk nagyon jók így együtt, az eladó is azt mondta, hogy nála nem szólt így. :D
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Martin1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018.03.07., szer. 11:07
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Martin1 »

Szívesen!
Üdv. a Dynosok között.
Ez az SP25 tényleg ritka.. Remélem a hangja is az :)
Erősítő: DIY sztereó, Hangsugárzó: Dynaudio X14

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Martin1 írta:
2023.06.05., hétf. 09:13
Sziasztok!
Ritka darab a Jófogáson. Dyno Special 25.
Hátha valaki ilyet keres. Az ára szerintem egy kicsit magas...

https://www.jofogas.hu/vas/Dynaudio_Spe ... 035906.htm


Köszi az ajánlást, már nálam zenélnek. ;peace;
IMG_20230610_084636.jpg
IMG_20230610_084636.jpg (2.24 MiB) Megtekintve 2300 alkalommal
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
Martin1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018.03.07., szer. 11:07
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Martin1 »

Sziasztok!
Ritka darab a Jófogáson. Dyno Special 25.
Hátha valaki ilyet keres. Az ára szerintem egy kicsit magas...

https://www.jofogas.hu/vas/Dynaudio_Spe ... 035906.htm
Erősítő: DIY sztereó, Hangsugárzó: Dynaudio X14

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

kargidje írta:
2023.05.03., szer. 14:56
andráskó írta:
2023.04.19., szer. 08:53

Kedves Fórumtárs!
Amennyiben az Evoke 20 doboz hátoldalán Made in China felirat van, nem kell kisérletezni, úgy rossz, ahogy van! A hangsugárzók és a doboz megegyezik a Dániaival, ellenben a keresztváltót lebutitották és leolcsósitották. Hogy mekkora nyereség nekik a kispórolt két alkatrész, és a tisebb kapacitású kondik, azt nem tudom. De egy közel 800.000 forintos áruról van szó!
A Dynaudio legolcsóbb hangsugárzói sem tudnak rosszul szólni, ennek sikerült!
Ezt úgy egymás mellett tesztelte már valaki, mennyivel, miben rosszabb a kínai? gondolkodik.gif
gondolkodik.gif
Amúgy volt itthon pár hete Evoke 20 Méd in Csájna és nem éreztem, hogy annyira rossz lenne. Közép + felső tartomány eléggé meggyőző volt, nekem a basszusa volt kevés, emiatt elkelt.

Az összes Kínában készült Evoke-ban ez a módosított/olcsósított hangváltó van vagy lehet össze vissza keverik?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

andráskó írta:
2023.04.19., szer. 08:53
jube77 írta:
2023.03.23., csüt. 21:51
Sziasztok! Evoke 20 bejáratási időszakban vagyok, persze kísérletezek ezzel-azzal közben. Pl. a szivaccsal. Ez ugye azért van, hogy a túlzott mélyhangokat szükség esetén csökkentse. Viszont azt tapasztaltam, hogy (számomra) érdekes módon a magas hangok is csökkennek, ha lezárom a reflexnyílást. Azt kérdezném, tudja-e valaki, hogy ez miért van, mert kicsit furcsa a jelenség, és nem igazán értem a logikáját. Ha mindenképp találni akarnék valami magyarázatot, akkor azt mondanám, hogy a szivacs módosítja a mélyközép sugárzó fázismenetét, és emiatt bizonyos kioltások jönnek létre, de hogy ez a legmagasabb frekvenciákon történik, az számomra ezt az ötletet kissé erőltetetté teszi...
Kedves Fórumtárs!
Amennyiben az Evoke 20 doboz hátoldalán Made in China felirat van, nem kell kisérletezni, úgy rossz, ahogy van! A hangsugárzók és a doboz megegyezik a Dániaival, ellenben a keresztváltót lebutitották és leolcsósitották. Hogy mekkora nyereség nekik a kispórolt két alkatrész, és a tisebb kapacitású kondik, azt nem tudom. De egy közel 800.000 forintos áruról van szó!
A Dynaudio legolcsóbb hangsugárzói sem tudnak rosszul szólni, ennek sikerült!
Ezt úgy egymás mellett tesztelte már valaki, mennyivel, miben rosszabb a kínai? gondolkodik.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Dynaudio Evoke 30 - blonde wood

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

andráskó írta:
2023.04.27., csüt. 12:38
Kedves Eladó!
Gondolom azért akarja eladni, mert rosszul szól. Látom kinai gyártás. Igy jártam az Evoke 20-asommal, az ott gyártottak lebutitott, elhibázott keresztváltóval készülnek. Ráadásul az enyémben két oldalon különböző ellenállás volt. Sikerült megszereznem a dániaiak keresztváltó fényképét, igy a helyes értékekre cseréltem a kondikat és elleállásokat, valamint beraktam a két hiányzót is! Igazi Dynaudio hangja lett.
Az Ön esetére nincs ötletem, mert, ha kéri a keresztváltó cseréjét, Magyarországra ugyanazt a kinai szemetet küldik a dánok.
Ezt legközelebb intézd privátban-már ha komolyan kíváncsi vagy rá vagy érdekel. Most ákerült ide, az általános Dynadio topikba, legközelebb megy az off-ba.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

andráskó
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.06.13., csüt. 10:54
Értékelés: 1

Re: Dynaudio Evoke 30 - blonde wood

Hozzászólás Szerző: andráskó »

Kedves Eladó!
Gondolom azért akarja eladni, mert rosszul szól. Látom kinai gyártás. Igy jártam az Evoke 20-asommal, az ott gyártottak lebutitott, elhibázott keresztváltóval készülnek. Ráadásul az enyémben két oldalon különböző ellenállás volt. Sikerült megszereznem a dániaiak keresztváltó fényképét, igy a helyes értékekre cseréltem a kondikat és elleállásokat, valamint beraktam a két hiányzót is! Igazi Dynaudio hangja lett.
Az Ön esetére nincs ötletem, mert, ha kéri a keresztváltó cseréjét, Magyarországra ugyanazt a kinai szemetet küldik a dánok.

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

denesdr írta:
2023.04.25., kedd 16:02
jube77 írta:
2023.04.25., kedd 15:25
denesdr írta:
2023.04.25., kedd 14:01
Ha csak ennyi az egész, mint amit látunk a képen, akkor ez egy elég egyszerű váltó, elektromosan másodrendű alul és felül is, meg két ellenállat, amik vagy a magashoz vagy az egyik a magashoz, másik meg a mély párhuzamos kondijához tartozik.
Igen, le is rajzoltam már ennek alapján, ha jó (egyenletes) a hangszórók átvitele, akkor nem is kell jobban belenyúlni a frekvencia (és fázis)menetbe... Gondolom a 3,3 Ohmos a magas előtt van, a 6,8 Ohmos meg a mélyhez tartozik sorba kötve a 4,7uF-os kondival.
Mivel a magas kondija a C1, ezért valószínűleg az R1 (6,8 Ohm) a magassugarzóhoz tartozó soros ellenállás, az R2 (3,3 Ohm) pedig vagy a mélyközép kondijával van sorban vagy pedig a magassugárzóval párhuzamban.
Mivel a nyák hátuljáról nincs fotóm, így lehet, hogy valóban fordítva van (bár logikusabb nekem az, amit én írtam, fizikailag is a magas tekercse mellett helyezkedik el a 3,3 Ohmos), de hát ezért is kértem feljebb, hogy valakinek megvan-e a gyári rajza a kersztváltónak. Persze csak elvileg érdekel, nem nyúlnék bele semmiképpen, már csak a gari miatt sem. Az R1-C1 viszont logikus érvelés... Kéne egy fotó legalább a nyák hátlapjáról, abból kiderülne azonnal, de az egész netet átnéztem már...
Ui: most néztem, az Emit M20 keresztváltójában az R1-C1 a mélysugárzó része... Csak, hogy egyszerűbb legyen...

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

jube77 írta:
2023.04.25., kedd 15:25
denesdr írta:
2023.04.25., kedd 14:01
Ha csak ennyi az egész, mint amit látunk a képen, akkor ez egy elég egyszerű váltó, elektromosan másodrendű alul és felül is, meg két ellenállat, amik vagy a magashoz vagy az egyik a magashoz, másik meg a mély párhuzamos kondijához tartozik.
Igen, le is rajzoltam már ennek alapján, ha jó (egyenletes) a hangszórók átvitele, akkor nem is kell jobban belenyúlni a frekvencia (és fázis)menetbe... Gondolom a 3,3 Ohmos a magas előtt van, a 6,8 Ohmos meg a mélyhez tartozik sorba kötve a 4,7uF-os kondival.
Mivel a magas kondija a C1, ezért valószínűleg az R1 (6,8 Ohm) a magassugarzóhoz tartozó soros ellenállás, az R2 (3,3 Ohm) pedig vagy a mélyközép kondijával van sorban vagy pedig a magassugárzóval párhuzamban.

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

denesdr írta:
2023.04.25., kedd 14:01
Ha csak ennyi az egész, mint amit látunk a képen, akkor ez egy elég egyszerű váltó, elektromosan másodrendű alul és felül is, meg két ellenállat, amik vagy a magashoz vagy az egyik a magashoz, másik meg a mély párhuzamos kondijához tartozik.
Igen, le is rajzoltam már ennek alapján, ha jó (egyenletes) a hangszórók átvitele, akkor nem is kell jobban belenyúlni a frekvencia (és fázis)menetbe... Gondolom a 3,3 Ohmos a magas előtt van, a 6,8 Ohmos meg a mélyhez tartozik sorba kötve a 4,7uF-os kondival.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Ha csak ennyi az egész, mint amit látunk a képen, akkor ez egy elég egyszerű váltó, elektromosan másodrendű alul és felül is, meg két ellenállat, amik vagy a magashoz vagy az egyik a magashoz, másik meg a mély párhuzamos kondijához tartozik.

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

Sziasztok, megvan valakinek az Evoke 20 kapcsolási rajza esetleg? Már egy képem van a keresztváltóról, de csak felülről...
Evoke 20.jpg
Evoke 20.jpg (1 MiB) Megtekintve 3202 alkalommal

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

"Kedves Fórumtárs!
Amennyiben az Evoke 20 doboz hátoldalán Made in China felirat van, nem kell kisérletezni, úgy rossz, ahogy van! A hangsugárzók és a doboz megegyezik a Dániaival, ellenben a keresztváltót lebutitották és leolcsósitották. Hogy mekkora nyereség nekik a kispórolt két alkatrész, és a tisebb kapacitású kondik, azt nem tudom. De egy közel 800.000 forintos áruról van szó!
A Dynaudio legolcsóbb hangsugárzói sem tudnak rosszul szólni, ennek sikerült!"


Kedves Andráskó!

Esetleg lenne erről (pl. a kétféle keresztváltóról, kapcsolási rajzukról, vagy hasonlókról) valami konkrét fénykép, adat, cikk, ami bemutatja? (Csak kíváncsiságból, bevallom...)

Köszönöm!

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

A kínait nem vettem volna meg...

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

andráskó írta:
2023.04.19., szer. 08:53
jube77 írta:
2023.03.23., csüt. 21:51
Sziasztok! Evoke 20 bejáratási időszakban vagyok, persze kísérletezek ezzel-azzal közben. Pl. a szivaccsal. Ez ugye azért van, hogy a túlzott mélyhangokat szükség esetén csökkentse. Viszont azt tapasztaltam, hogy (számomra) érdekes módon a magas hangok is csökkennek, ha lezárom a reflexnyílást. Azt kérdezném, tudja-e valaki, hogy ez miért van, mert kicsit furcsa a jelenség, és nem igazán értem a logikáját. Ha mindenképp találni akarnék valami magyarázatot, akkor azt mondanám, hogy a szivacs módosítja a mélyközép sugárzó fázismenetét, és emiatt bizonyos kioltások jönnek létre, de hogy ez a legmagasabb frekvenciákon történik, az számomra ezt az ötletet kissé erőltetetté teszi...
Kedves Fórumtárs!
Amennyiben az Evoke 20 doboz hátoldalán Made in China felirat van, nem kell kisérletezni, úgy rossz, ahogy van! A hangsugárzók és a doboz megegyezik a Dániaival, ellenben a keresztváltót lebutitották és leolcsósitották. Hogy mekkora nyereség nekik a kispórolt két alkatrész, és a tisebb kapacitású kondik, azt nem tudom. De egy közel 800.000 forintos áruról van szó!
A Dynaudio legolcsóbb hangsugárzói sem tudnak rosszul szólni, ennek sikerült!
Nagyon köszönöm, de nincs ilyen probléma.
1678348722712.jpg
1678348722712.jpg (150.85 KiB) Megtekintve 3329 alkalommal
1678179314650.jpg
1678179314650.jpg (235.45 KiB) Megtekintve 3329 alkalommal

andráskó
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.06.13., csüt. 10:54
Értékelés: 1

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: andráskó »

jube77 írta:
2023.03.23., csüt. 21:51
Sziasztok! Evoke 20 bejáratási időszakban vagyok, persze kísérletezek ezzel-azzal közben. Pl. a szivaccsal. Ez ugye azért van, hogy a túlzott mélyhangokat szükség esetén csökkentse. Viszont azt tapasztaltam, hogy (számomra) érdekes módon a magas hangok is csökkennek, ha lezárom a reflexnyílást. Azt kérdezném, tudja-e valaki, hogy ez miért van, mert kicsit furcsa a jelenség, és nem igazán értem a logikáját. Ha mindenképp találni akarnék valami magyarázatot, akkor azt mondanám, hogy a szivacs módosítja a mélyközép sugárzó fázismenetét, és emiatt bizonyos kioltások jönnek létre, de hogy ez a legmagasabb frekvenciákon történik, az számomra ezt az ötletet kissé erőltetetté teszi...
Kedves Fórumtárs!
Amennyiben az Evoke 20 doboz hátoldalán Made in China felirat van, nem kell kisérletezni, úgy rossz, ahogy van! A hangsugárzók és a doboz megegyezik a Dániaival, ellenben a keresztváltót lebutitották és leolcsósitották. Hogy mekkora nyereség nekik a kispórolt két alkatrész, és a tisebb kapacitású kondik, azt nem tudom. De egy közel 800.000 forintos áruról van szó!
A Dynaudio legolcsóbb hangsugárzói sem tudnak rosszul szólni, ennek sikerült!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

earforce írta:
2023.04.13., csüt. 23:28
denesdr írta:
2023.04.13., csüt. 23:04
p.zoli 73 írta:
2023.04.13., csüt. 20:58


Igen ez pontosan így van , de én még nem láttam sima 100-ast 6 furatos mély-középpel .
Hmm, most, hogy írod, jobban megnézve amiket találtam 6 furatos képek, azok mind az MSP 100-asról készültek, szóval... gondolkodik.gif mit is látunk valójában az itteni hirdetésben? :rolleyes:
https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szo ... 458428.htm
Az egy dolog, hogy újra lett peremezve, na de mi lett újrapremezve, meg tulajdonképpen mi lett összekombinálva mivel? Mit keres egy sima 100-as membránja, tehát a 4 furatosnak a membránja (a perem most talán lényegtelen is), egy 6 furatos MSP 100-as (?) hangszórókosárban? gondolkodik.gif

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

denesdr írta:
2023.04.13., csüt. 23:04
p.zoli 73 írta:
2023.04.13., csüt. 20:58
denesdr írta:
2023.04.13., csüt. 20:18
Az MSP 100 mélyhangszórója valóban 6 furatos, viszont be van vagdosva a membránjának a porvédő sapkája, a hirdetésben lévőnek pedig nem vagdosott, olyan mint a sima 100-asé.
Igen ez pontosan így van , de én még nem láttam sima 100-ast 6 furatos mély-középpel .
Hmm, most, hogy írod, jobban megnézve amiket találtam 6 furatos képek, azok mind az MSP 100-asról készültek, szóval... gondolkodik.gif mit is látunk valójában az itteni hirdetésben? :rolleyes:
https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szo ... 458428.htm
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”