Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »

Aszpirin írta:
2023.02.27., hétf. 18:44
De nem is ez a lényeg: felmerült bennem egy régóta foglalkoztató kérdés, gondoltam, megfeszegetem: ho hogy van ezzel: EQ/DSP vagy sem? Gondolom ez olyan kérdés, ami megosztja a fejhallgatós hifi-társadalmat... rosszul sejtem? :)
Csak annyit tudok írni ezzel kapcsolatban, hogy az általam hallott legjobb fejhallgatós láncok egyikében se volt EQ. (Megfordítva, még nem hallottam olyan láncot, ami elképesztően szólt és lett volna benne EQ, ugyanakkor lehet simán megtréfálna valaki, ha ezt nem említené, valahol ez a szerves részét képezi az egésznek, pl. a Genelec hangfalak, de ott se úgy adják ezt, hogy jó, akkor nem kell korrigálnod a szobát...)
A sajátomban egy-két fejhallgatóval (amihez vannak ilyen görbék, amikből 3-4-et próbáltam, és hát vannak közöttük nem működők, az imént linkelt oratory1990 a jobbak közé sorolom...) hallok ilyen-olyan frekvenciamenetet érintő hibákat, amit úgymond kiegyensúlyozottá (ugyanakkor közönségessé, "semmilyenné") tesz. Aztán pár nap múlva kikapcsoltam és annyival "felszabadultabbnak" tűnt a hangzás, hogy többet nem tettem vissza.
Ha a frekvenciamenetben megtalálható színezések nem zavaróak (nem bántó, nem agresszíven mosott stb.) akkor tolerálható, meg tulajdonképpen mégiscsak azért vesz meg egy adott típust a hallgató, mert azt a karaktert szeretné hallgatni, nem azért, hogy megváltoztassa egy másikra.

Ezt úgy lehet legjobban csinálni hogy az ember kísérletezik és rájön, mi az saját maga által megkreált, lehetőleg minimális EQ, ami még egészséges. Ha azt hallgatja, amit valaki más kimért (csomó minden más változóval), az vagy jó lesz neki, vagy nem, de semmiképp nem egyenértékű egy olyannal, amit egy adott rendszer és hallgató formál meg (ha tudja, mit csinál). A hangmérnököknek van egy adott szobában egy adott szintű hangfalas referencia rendszere, így ahhoz képesek korrigálni a fejhallgatót (a hallásukkal, nem csak méricskélnek)

Persze "korrigálni" a láncban sokkal jobban lehet, csak ugye nincs ingyen, mint a másik. Az általános igazság (egyesek szerint) itt is igaz: "you get what you pay for".

Az egyetlen fejhallgató, ahol számomra ez viszonylag jól működött az SR-X Mk3, egy mesterien kimunkált stúdió monitor, csak a frekvenciamenete limitált, a magashoz hozzá lehet szokni füllel, a mélyeit kellett feljebb húzni (napokig kísérleteztem vele, míg rájöttem, hogy nagyjából hogyan kéne formálni a - még mindig darabosan formált - görbét, hogy kiegyenlítettebb legyen). Aztán találtam egyet, amin más volt a fülpárna, meg erősítőkkel is variáltam, jobb lett a mély, egyből újfent likvidáltam az EQ-t.
Lehet ez csak Stax sajátosság, de amit még észrevettem, hogy ezek a fejhallgatók adott hangerőn kelnek életre, és amikor az EQ bent van, akkor egyes hangerőkön mintha jobban stimmelne az egyezés, mint másokon.
Tehát kb. hallgatási hangerőtől függően kellene külön tervezni az EQ-t, hogy az nekem tényleg jó legyen...

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Aszpirin írta:
2023.02.27., hétf. 18:44
EQ/DSP vagy sem? Gondolom ez olyan kérdés, ami megosztja a fejhallgatós hifi-társadalmat... rosszul sejtem? :)
Én régóta használom a HD800S-hez, nekem nagyon bejött. Ez a füles köztudottan nem erős mélyben, nekem sikerült olyan presetet találni, ami nagyon tetszik. Egyébként megjegyzem, hogy nem kell bepötyögni, klasszul be lehet tölteni x számú beállítást is PC-vel. A DSP menüben - Filters - Convolution - itt tudod kiválasztani a letöltött zip file-t (ezekből van bőven a neten), amit módosítani is tudsz, ha úgy van kedved.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok! Nem tudom, volt-e itt már téma, és "lusta vagyok" rákeresni ezzel a keresővel :)

Szóval: kikerestem a fejhallgatómhoz egy parametrikus EQ-beállításkészletet, amelyet látszólag komoly mérésekkel hozott össze a szerzője, és amelyik gyönyörűen rásimítja a fejhallgatóm frekvenciamenetét a Harman-görbére... egészen fantasztikusan, a mérések szerint (ha hinni lehet nekik). lásd: https://www.dropbox.com/s/nu2bf4le1k87n ... a.pdf?dl=0

Be is pötyögtem kézzel a roon megfelelő DSP-jébe, és az eredmény... mondjuk úgy, hogy nem vagyok benne biztos, hogy a fejhallgató eredeti, EQ-zatlan hangja nem tetszett jobban...
Valószínűleg kilógok a sorból, és nem bukom annyira a Harman-görbe által felrajzolt frekvenciamenetre... mea culpa.

De nem is ez a lényeg: felmerült bennem egy régóta foglalkoztató kérdés, gondoltam, megfeszegetem: ho hogy van ezzel: EQ/DSP vagy sem? Gondolom ez olyan kérdés, ami megosztja a fejhallgatós hifi-társadalmat... rosszul sejtem? :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.02.09., csüt. 12:53
Neumann HD30, esetleg ezzel is tehetsz egy probat ha belefer. Engem nagyon meglepett pozitiv ertelemben, pedig hallgattam par csodat. Sennheiser HD6xx szeriat es HD800, HD820 mindenkeppen moge helyeznem a sajat preferenciaim alapjan…
Köszi!

Egyelőre apró lépéseket teszek: megvettem az itt hirdetett Hifiman Arya-t, tegnap óta azt "fedezgetem fel".
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fericske »

MrCollector írta:
2023.02.27., hétf. 14:05
Utopia vs. Utopia
_DSC6325.jpg
Hangzásban mi lett más?
Korai még kérdezni?
Tokozás más, biztos van a hangra hatása.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Utopia vs. Utopia
_DSC6325.jpg
_DSC6325.jpg (1.28 MiB) Megtekintve 3614 alkalommal

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »

TomLeftiger írta:
2023.02.22., szer. 10:49
Nemsokára számomra teljesen ismeretlen vizekre fogok hajózni. Egy Sony WH-1000XM4-es fejhallgatóból szeretném kihozni a maximumot, vezeték nélkül.
Mit ajánlatok?
A vezeték nélküli jelfeldolgozást maga a fejhallgató DSP-je végzi el. Az LDAC technológiát támogatja, ami talán javít valamit, de személy szerint nem foglalkoznék vele.
Amennyiben ténylegesen szeretnéd kihasználni az audio PC hangbéli előnyeit, akkor vezetékes rendszert kell építened. (Nem erre a fejhallgatóra, mert bár használható vezetékkel is, de úgy már vannak jobbak. Vagy akkor minden pénzt arra áldozni, ami még ennél is jobb vezeték nélküli fejhallgató.)

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Nemsokára számomra teljesen ismeretlen vizekre fogok hajózni. Egy Sony WH-1000XM4-es fejhallgatóból szeretném kihozni a maximumot, vezeték nélkül.

Egy már meglévő Audio Pc-t szeretnék kiegészíteni valamilyen eszközzel, hogy relatív jó mínőségben tudjak zenét hallgatni, filmezni, mindezt vezeték nélkül. Szóval valmi olyan DAC+fejhallgató erősítőre lenne szükésgem, ami tud jelet küldeni a fejhallgatónak.

Mit ajánlatok?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2023.02.09., csüt. 12:53
Aszpirin írta:
2023.02.09., csüt. 12:13
robi20064 írta:
2023.02.09., csüt. 12:02
Hangban egeszen biztosan nem, head-fi-n ott vannak a gorbek ha erdekel. Szerintem az arakkal picit elszalltak az utobbi evekben, de ki lehet varni es venni hasznaltan 6-9 honap mulva, garantaltan lesz elado belole ;)
Láttam a görbéket (ha a marketingbejegyzésben lévő "hivatalosakra" gondolsz), de én nem vagyok annyira jó még ebben a fejes témában, hogy görbék alapján megmondjam, mekkora lehet hangban a különbség. Pont azért jegyeztem meg, hogy az ára viszont nagyot ugrott...
De a dizájnja mindent visz, könnyebb, és kényelmesebb (na meg szebb is, bár ez ízlés kérdése), ezek el fogják adni ilyen áron is. Én már nem valószínű, hogy a 6-os szériában keresem a 650-esem utódját (sőt nem biztos, hogy egyáltalán Sennheiserben), főleg nem ilyen áron, de ha szembejön egy jó használtárú vétel, hát ki tudja....
Neumann HD30, esetleg ezzel is tehetsz egy probat ha belefer. Engem nagyon meglepett pozitiv ertelemben, pedig hallgattam par csodat. Sennheiser HD6xx szeriat es HD800, HD820 mindenkeppen moge helyeznem a sajat preferenciaim alapjan…
NDH 30 🙂

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.02.09., csüt. 12:13
robi20064 írta:
2023.02.09., csüt. 12:02
Hangban egeszen biztosan nem, head-fi-n ott vannak a gorbek ha erdekel. Szerintem az arakkal picit elszalltak az utobbi evekben, de ki lehet varni es venni hasznaltan 6-9 honap mulva, garantaltan lesz elado belole ;)
Láttam a görbéket (ha a marketingbejegyzésben lévő "hivatalosakra" gondolsz), de én nem vagyok annyira jó még ebben a fejes témában, hogy görbék alapján megmondjam, mekkora lehet hangban a különbség. Pont azért jegyeztem meg, hogy az ára viszont nagyot ugrott...
De a dizájnja mindent visz, könnyebb, és kényelmesebb (na meg szebb is, bár ez ízlés kérdése), ezek el fogják adni ilyen áron is. Én már nem valószínű, hogy a 6-os szériában keresem a 650-esem utódját (sőt nem biztos, hogy egyáltalán Sennheiserben), főleg nem ilyen áron, de ha szembejön egy jó használtárú vétel, hát ki tudja....
Neumann HD30, esetleg ezzel is tehetsz egy probat ha belefer. Engem nagyon meglepett pozitiv ertelemben, pedig hallgattam par csodat. Sennheiser HD6xx szeriat es HD800, HD820 mindenkeppen moge helyeznem a sajat preferenciaim alapjan…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2023.02.09., csüt. 12:02
Hangban egeszen biztosan nem, head-fi-n ott vannak a gorbek ha erdekel. Szerintem az arakkal picit elszalltak az utobbi evekben, de ki lehet varni es venni hasznaltan 6-9 honap mulva, garantaltan lesz elado belole ;)
Láttam a görbéket (ha a marketingbejegyzésben lévő "hivatalosakra" gondolsz), de én nem vagyok annyira jó még ebben a fejes témában, hogy görbék alapján megmondjam, mekkora lehet hangban a különbség. Pont azért jegyeztem meg, hogy az ára viszont nagyot ugrott...
De a dizájnja mindent visz, könnyebb, és kényelmesebb (na meg szebb is, bár ez ízlés kérdése), ezek el fogják adni ilyen áron is. Én már nem valószínű, hogy a 6-os szériában keresem a 650-esem utódját (sőt nem biztos, hogy egyáltalán Sennheiserben), főleg nem ilyen áron, de ha szembejön egy jó használtárú vétel, hát ki tudja....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Azért kíváncsi lennék, hogy van-e akkor valódi különbség 660S2 és 660S között hangban, mint árban :-) Persze ezt hülyeség így nézni, de az eléggé megdöbbentett, hogy a 6-os széria aktuális üdvöskéjének ára már átlépi a negyedmilliót...
A dizájnja viszont csillagos ötös :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
MWG
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06., kedd 12:31
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MWG »

Elnézést ha nem fogalmaztam érthetően, mindhárom partner hozzáfér a gyári alkatrészekhez. Én úgy értettem, hogy a garancián túli szervízmunka van ennek a 3 szolgáltatónak a vásárlóközönség számára is láthatóan kiszervezve.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MWG írta:
2023.02.07., kedd 21:47
Köszönöm a tippet MrCollector! Garancián túli javítást ők maguk nem vállalnak, de adtak három kontaktot aki igen, az egyikük Krähling Zoltán Üllőn. :tutiok:
De alkatrészt sem tudnak adni?

Avatar
MWG
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06., kedd 12:31
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MWG »

Köszönöm a tippet MrCollector! Garancián túli javítást ők maguk nem vállalnak, de adtak három kontaktot aki igen, az egyikük Krähling Zoltán Üllőn. :tutiok:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MWG írta:
2023.01.31., kedd 19:51
Sziasztok!

A Beyerdynamic T90-es fülesem fejpántja kezd teljesen szétesni. Tudnátok segíteni, hogy ki tudná megjavítani/felújítani vagy honnan lehet hozzá alkatrészeket szerezni?

Előre is köszönöm a segítséget!
A forgalmazó a Basys. Őket kell megkeresned.

Avatar
MWG
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.09.06., kedd 12:31
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MWG »

Sziasztok!

A Beyerdynamic T90-es fülesem fejpántja kezd teljesen szétesni. Tudnátok segíteni, hogy ki tudná megjavítani/felújítani vagy honnan lehet hozzá alkatrészeket szerezni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

alto írta:
2023.01.22., vas. 06:51
wittao írta:
2023.01.22., vas. 03:06
7B83F06B-41D7-4C45-AB81-A64B7338A242.jpeg
És mi ez?
AI-nek beirtak, hogy rajzoljon egy ezust diszitesu/boritasu fejhallgatot, ormeny tajra jellemzo mintazattal (ha jol emlekszem). Ezt dobta ki.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2023.01.22., vas. 03:06
7B83F06B-41D7-4C45-AB81-A64B7338A242.jpeg
És mi ez?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.01.22., vas. 03:06
7B83F06B-41D7-4C45-AB81-A64B7338A242.jpeg :D :D
Menő, nagyon :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

7B83F06B-41D7-4C45-AB81-A64B7338A242.jpeg
7B83F06B-41D7-4C45-AB81-A64B7338A242.jpeg (456.91 KiB) Megtekintve 3095 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Neumann NDH 30 és az iFi NEO iDSD - NEO Stream páros az iPurifier3-al kiegészítve igazán élvezhető előadást prezentálnak.
_DSC6127.jpg
_DSC6127.jpg (998.24 KiB) Megtekintve 3257 alkalommal
_DSC6145.jpg
_DSC6145.jpg (761.06 KiB) Megtekintve 3257 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Focal Bathys, B&W PX8

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Sziasztok!

Tudtok mondani vezeték nélküli fejhallgatók közül a SENNHEISER MOMENTUM 4 Wireless -nél
jobbat?

Köszönöm mindenkinek!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fejhallgató

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Árpád82 írta:
2022.12.30., pén. 13:36
Üdv Mindenkinek,
Egy kis segítséget szeretnék kérni: Pioneer VSX LX52 hm erősítőhöz szeretnék fejhallgatót vásárolni. A fejhallgatók esetében is van technikai kritérium arra vonatkozóan, hogy milyen eszköz csatlakoztatható, mint pl. a hangfalak esetén az impedancia? Az erősítő leírásában nem találtam utalást erre. A
fejhallgatók esetén is sokféle impedancia előfordul, itt mennyire lényeges ez? A kiszemelt darab egy AKG K240 mkII lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!
A kérdésed átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”