Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Micsoda szégyen, hogy nincs Mission topik, de SAL-t, na azt találtam... gondolkodik.gif

Na mindegy. :napsut:

Cuki kis dobozok (760i), pöpec állapotúak, szép tisztán szólnak, kellemes a karakterük, olyan jó értelemben vett Missionos.
Persze testességet csak nyomokban tartalmaznak, és a mély tartomány is jelzés értékben van jelen.

Viszont nagyon élvezhető a hangjuk, néhány szám után az, amiket pár sorral fentebb hiányoltam, annyira nem is jut már az ember eszébe, csak mosolyogva hallgatom a zenéket.

Azt hiszem, ezeket elrakom a gyerekeknek kezdő szett gyanánt, szépen csomagolva. Bár nem tudom, 4-5 év állás mennyire tenne jót nekik...

.
20230428_154555.jpg
20230428_154555.jpg (2.28 MiB) Megtekintve 1952 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

nygaben
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.11.22., hétf. 11:17
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nygaben »

ZolaBA írta:
2023.03.30., csüt. 06:12
nygaben írta:
2023.03.29., szer. 20:59
A keret kb. 50-70e forint körül lenne. Nincs erősítőm vagy bármi egyéb,
Bocs de ezen az árszinten a jó spotify is erős kihívás nemhogy LP-zésbe belevágni.
Köszi a választ, én annyira kezdő vagyok, hogy eddig azt se tudtam, léteznek streamerek... de lehet, ez lesz a megoldás nálam.. meg mellé első körben akkor egy aktív hangfal.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Snipi írta:
2023.03.29., szer. 10:51
akvapark írta:
2023.03.28., kedd 09:58
Üdvözlet!
A múltkor fiatal hifisták voltak nálam, és a beszélgetés során felmerült milyen "olcsó" hangsugárzókat ajánlanék, kis légköbméterű - "diák" - szobákba.
Megpróbálom tapasztalataim alapján összefoglalni.
(A régi, még HFM-es időkből: Mission 760(i) és JPW Sonata.)
-Acoustic Research S10-S20
-B&W DM 303
-Heybrook Point Five(0.5)/II (Van ahol Point Six-ként forgalmazták.) Prima 2; Heylette,
-JPW: Mini/Gold Monitor; Milennium 310 - 510.
-Tannoy M1; M2; MX 2(m)
És egy állódoboz:
-Gale 4i.
Remélem tudtam segíteni. Ezek a készülékek már csak használtan kerülnek elő. leborulok.gif
Én a B&W DM303 helyett inkább a 302-est ajánlanám. Anno sokat hasonlítgattam, és a 302-es maradt. Azóta is megvan. Van egy Heybrook Prima 2(c)-m is az tényleg egy nagyon kellemes hangú kis doboz. Bár én fiatal diákoknak valami dögösebb hangú cuccot ajánlanék. Ezzel a dobozzal nem nagyon lehet villantani a csajoknál, ez inkább zenehallgatásra való. :D
Pl. a B&W 302-es az ilyen dögösebb hang. A Tannoy M2 is piszok jó, akár az AR S20-as. AR-je egy barátomnak volt és nagyon szerette. (Jól is szólt.)
Sajnos ezzel a hangsugárzóval valahogy elkerültük egymást. De tudom, hogy nagyon jó kis gép. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

nygaben írta:
2023.03.29., szer. 20:59
A keret kb. 50-70e forint körül lenne. Nincs erősítőm vagy bármi egyéb,
Bocs de ezen az árszinten a jó spotify is erős kihívás nemhogy LP-zésbe belevágni.

Ha nekem kéne én néznék egy legalább 5"-os mélyközepú bluetooth-os aktív stúdió monitort, ha találsz használtan az talán kijön ennyiből. Ennél a szük keresztmetszet a bluetooth átvitel, ami laptop+dac vagy olcsóbb streamer beiktatásával javítható. De ha előre tudod, hogy lesz laptop vagy streamer akkor megúszod a bluetooth-ot a hangsugárzónál ami javítja a választékot.
Én pár éve raktam össze a családba egy ieast m20 streamer + JBL lsr305 párost, ez akkor a kb 90 ezerből szerintem bomba jó hang lett. (oszt' most meg nálam áll a polcon 1 éve, mert drága anyukám lakberedezési elképzeléseibe nem illik, de el nem adom, amíg vacsorára nem kell az ára :D )
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

nygaben
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.11.22., hétf. 11:17
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: nygaben »

Sziasztok, mivel a zenehallgatás évek óta a hobbim, szeretnék kicsit igényesebb módon foglalkozni vele. De teljesen laikus vagyok. Másfél éve már írtam ide, aztán mostanáig jegelve lett a dolog (leszámítva, hogy akkor végül egy Sennheiser HD 560S-t szereztem be, de most inkább hangfalak irányába mennék). Egy 20 négyzetméteres panellakás nappalija lenne a helyszín, kb. fejmagasságban a polcon, a hangszórók között a távolság rugalmasan alakítható. Forrásként elsősorban telefon, stream Spotifyról, bluetooth-szal. Ritkábban laptop. Műfajilag mindent hallgatok, elektronikus, rock, komolyzene, jazz.

A keret kb. 50-70e forint körül lenne. Nincs erősítőm vagy bármi egyéb, csak egy W-King D8-as bluetooth-hangszóró. Tehát teljesen laikus vagyok, és őszintén szólva nem értek a témához meg az akusztikához egyelőre annyira, hogy nagyon komoly hangrendszerben gondolkodjak (meg itt a panelban nincs is erre lehetőség). Per pillanat a legfontosabb, hogy kicsit minőségibbé tudjam tenni a zenehallgatást (középtávon beszereznék egy lemezlejátszót pár meglévő vinylhez, de ez erősen távlati terv), a pénzügyi keret lehetőségeihez mérten. Nagyon köszönöm, ha mondtok valamit, milyen lehetőségeim vannak -- tavaly előtt novemberben egy Jamo S801-et néztem ki, de nem tudom, van-e még valami, aminek érdemes utánajárni.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Snipi »

akvapark írta:
2023.03.28., kedd 09:58
Üdvözlet!
A múltkor fiatal hifisták voltak nálam, és a beszélgetés során felmerült milyen "olcsó" hangsugárzókat ajánlanék, kis légköbméterű - "diák" - szobákba.
Megpróbálom tapasztalataim alapján összefoglalni.
(A régi, még HFM-es időkből: Mission 760(i) és JPW Sonata.)
-Acoustic Research S10-S20
-B&W DM 303
-Heybrook Point Five(0.5)/II (Van ahol Point Six-ként forgalmazták.) Prima 2; Heylette,
-JPW: Mini/Gold Monitor; Milennium 310 - 510.
-Tannoy M1; M2; MX 2(m)
És egy állódoboz:
-Gale 4i.
Remélem tudtam segíteni. Ezek a készülékek már csak használtan kerülnek elő. leborulok.gif
Én a B&W DM303 helyett inkább a 302-est ajánlanám. Anno sokat hasonlítgattam, és a 302-es maradt. Azóta is megvan. Van egy Heybrook Prima 2(c)-m is az tényleg egy nagyon kellemes hangú kis doboz. Bár én fiatal diákoknak valami dögösebb hangú cuccot ajánlanék. Ezzel a dobozzal nem nagyon lehet villantani a csajoknál, ez inkább zenehallgatásra való. :D
Pl. a B&W 302-es az ilyen dögösebb hang. A Tannoy M2 is piszok jó, akár az AR S20-as. AR-je egy barátomnak volt és nagyon szerette. (Jól is szólt.)

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Üdvözlet!
A múltkor fiatal hifisták voltak nálam, és a beszélgetés során felmerült milyen "olcsó" hangsugárzókat ajánlanék, kis légköbméterű - "diák" - szobákba.
Megpróbálom tapasztalataim alapján összefoglalni.
(A régi, még HFM-es időkből: Mission 760(i) és JPW Sonata.)
-Acoustic Research S10-S20
-B&W DM 303
-Heybrook Point Five(0.5)/II (Van ahol Point Six-ként forgalmazták.) Prima 2; Heylette,
-JPW: Mini/Gold Monitor; Milennium 310 - 510.
-Tannoy M1; M2; MX 2(m)
És egy állódoboz:
-Gale 4i.
Remélem tudtam segíteni. Ezek a készülékek már csak használtan kerülnek elő. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sennheiser Ambeo Max-ot szeretnék meghallgatni valahol, van tippetek, hol lehetne?
Audiocentrumnál nem lehet...
Köszönöm!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Palm írta:
2023.02.18., szomb. 23:55
Front hangfalnak mit lenne érdemes vásárolni? Használt, nem új. Zenére (főleg elektronikus, de akadnak más irányzatok is), házimozira és játékkonzolhoz is kell.
Center: Dali Helicon C200 MK II
Háttér: Dali Mentor 6
Szoba 36m2

Audio Physic Classic 20 hangfal?
Vegyél valamilyen Dalit, ami hangkarakterben passzol a centeredhez, ez lehet akár monitorsugárzó is. Aztán tegyél alájuk két jó minőségű és nagy méretű mélynyomót, aztán szépen ekvalizáld ki és vágd meg őket. Itt pedig nem kis piszlicsáré 25 centis, és pláne nem zárt mélynyomókra gondolok. Én most Martin Logan Electromotion ESL-t használok két darab böszme méretű pro audio-s mélynyomóval, és még soha nem volt ilyen jó hangom elektronikus/pop/rock zenéken. Még megközelítőleg sem. A meglepetés pedig az volt, hogy audiofilebb zenéken is és alacsony hangerőn is fantasztikusan működnek, sokszor észre se venni, hogy ott vannak. A hangerőt be kell állítani úgy, hogy alájuk dolgozzon, és ne elnyomja őket, és olyan szinten szólnak az elektronikus zenék, ahogy eddig csak a legjobb klubokban hallottam. Hangerőben pedig kifogyhatatlan. De tőlem próbálkozhatsz 5-6-7 inches membránokkal,de igazán sose fog úgy szólni, mint a nagy membránok. A centeredtől eltérő dobozokkal indulni sem feltétlen jó ötlet, hogy mozin még véletlen se legyen egységes hangképed.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2023.02.19., vas. 17:53
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 14:03
...Én sem hasra ütés alapján mondtam, nekem is volt.
A sajátomat(Response 2.5) 3 különböző erősítővel hallgattam... az én fogalmaimban a ProAc hangsugárzók ezek autentikus lesugárzására, majdhogynem alkalmatlanok...
Nem árt figyelembe vennünk Palm kolléga zeni ízlését is...
ha jól emlékszem, neked 2.5 klónok voltak, Zoli leborulok.gif
tudom, mert olvasom én is, miket hallgat Palm :smile54:
illetve ha egyszer erre jársz, megmutatom neked, hogy tud a ProAc dögöt :guitar:
Igen, jól emlékszel.
Klón volt, amit Fapaci készített, a hangváltója pedig egy bizonyos Troel Gravesen tervei alapján készült, és nem szokványos minősegű alkatrészek alkották, ezért a "rossznyelvek" azt beszélik, hogy ez a példány még jobb hangú, mint egy eredeti Response 2.5. Ezt én megerősíteni nem tudom, mert nem hallottam eredetit saját rendszeremben.
Volt már néhány hangsugárzóm, de mind közűl ez bizonyúlt a legkevésbé "mindenevőbbnek".
Szerintem hagyjuk ezt a bizonygatást, mert minden bizonnyal azért hallottuk, tapasztaltuk máshogyan, mert mások a hangzás iránti preferenciáink, és az zenei ízlésünk is talán csak részben fedi egymást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Palm írta:
2023.02.19., vas. 14:52
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 14:03
trane írta:
2023.02.19., vas. 11:48


pedig de, csak kraft kell nekik - voltak, azé' írom :smile53:
Én sem hasra ütés alapján mondtam, nekem is volt.
A sajátomat(Response 2.5) 3 különböző erősítővel hallgattam, illetve három különböző rendszerben hallottam, a hangkaraktere mindenhol ugyanaz volt. Mások rendszerében, kiállításon, kereskedőnél további 5-6 ProAc hangsugárzót hallottam, és ez alapján a véleményemet fenntartom, ill. többen ezt már alá is támasztották nekem.
Nem tudom kinél, mi a prioritás, elektronikus zene, rock és egyéb keményebb műfajok megszólaltatására, de az én fogalmaimban a ProAc hangsugárzók ezek autentikus lesugárzására, majdhogynem alkalmatlanok. Hiányzik belőlük a "dög", a mélyhangjaikból a keménység, feszesség, a jó értelembe vett piszkosság. Ezekhez a stílusokhoz elengedhetetlen a "zúzás képessége", odab@sszon, ha kell.
A ProAc-ok ehhez túlzottan kifinomúltak, classzikus zenén, Jazz-en, operán és egyéb műfajokban brillíroznak, komoly hangtömget képesek kialakítani, mélyenergia is van bőven, de a "zúzás" nem az Ő asztaluk. Nem a mély mennyiségével, hanem a milyenségével vannak problémák.
Nem árt figyelembe vennünk Palm kolléga zeni ízlését is, ahogy a "milyen zenét hallgatsz" topicban láttam, hallottam, Ő nem ezekhez a kifínomúlt stílusokhoz vonzódik, így szerintem kb. bármi jobb ajánlás lenne neki, mint a ProAc.
Nem beszélve arról, hogy azt nem is tudjuk mennyi a rááldozható keret, milyen erősítővel hajtaná, mekkora helyiségben.
A magam részéről könnyen rávághatnám neki, hogy JBL, de nem teszem. Miért is?
Amik viszonylag sűrűn feltűnnek, azok olcsók és elég vackok, gondolom Ő ennel többre vágyik. Amik jók, és ajánlhatók lennének, azok egyrészt baromi ritkák, és nagy valószínűséggel a keretébe sem férnének bele.
Meg aztán úgy látom az Audio Physic sugárzók a kiszemeltek, így a kérdés félig-meddig már el is dőlt, csak némi megerősítést vár.
Még nem dőlt el, csak egy alternatíva.
Hírdetések között találsz Classic 20-akat az ár végett.
Igen, jobb minőséget szeretnék, ami részletgazdag, minél élethűbb és dinamikusabb és ne törpüljön el hangerőben a Dali-k mellett, ha házimozira van épp használva. Zene terén pedig igen, nem a kifinomultabb műfajok a célirány.
kb. 36-40m2-en kell produkálnia.
Marantz SR6014 hajtaná meg és ValhallA a hangfalkábel.
Most ez az eladó, jó ideje. Csodálkozom is, hogy nem vitték még el, hisz az utódja 1,6 millió.

viewtopic.php?f=33&t=183092&p=2772112&h ... c#p2772112

Monitor Audio Silver, meg Focal Ariakat is többért adják el (hogy aztán hamarosan újra felbukkanjaknak, mint eladó portéka...), miközben szerintem ez az AP Classic 20 bőven kenterbe veri őket.

Ha teheted, hallgasd meg, aztán úgy is látod, tetszik e. Simán lehet, hogy nem jön be (bár kétlem), és hiú ábrándokat kergetsz feleslegesen. Jobb, ha ez mielőbb kiderül.
Nekem is sokat segített, hogy közel két évvel ezelőtt, vagy 10 féle dobozt meghallgattam elég kis időn belül.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 14:03
trane írta:
2023.02.19., vas. 11:48
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 11:27
...Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék...
pedig de, csak kraft kell nekik - voltak, azé' írom :smile53:
Én sem hasra ütés alapján mondtam, nekem is volt.
A sajátomat(Response 2.5) 3 különböző erősítővel hallgattam, illetve három különböző rendszerben hallottam, a hangkaraktere mindenhol ugyanaz volt. Mások rendszerében, kiállításon, kereskedőnél további 5-6 ProAc hangsugárzót hallottam, és ez alapján a véleményemet fenntartom, ill. többen ezt már alá is támasztották nekem.
Nem tudom kinél, mi a prioritás, elektronikus zene, rock és egyéb keményebb műfajok megszólaltatására, de az én fogalmaimban a ProAc hangsugárzók ezek autentikus lesugárzására, majdhogynem alkalmatlanok. Hiányzik belőlük a "dög", a mélyhangjaikból a keménység, feszesség, a jó értelembe vett piszkosság. Ezekhez a stílusokhoz elengedhetetlen a "zúzás képessége", odab@sszon, ha kell.
A ProAc-ok ehhez túlzottan kifinomúltak, classzikus zenén, Jazz-en, operán és egyéb műfajokban brillíroznak, komoly hangtömget képesek kialakítani, mélyenergia is van bőven, de a "zúzás" nem az Ő asztaluk. Nem a mély mennyiségével, hanem a milyenségével vannak problémák.
Nem árt figyelembe vennünk Palm kolléga zeni ízlését is, ahogy a "milyen zenét hallgatsz" topicban láttam, hallottam, Ő nem ezekhez a kifínomúlt stílusokhoz vonzódik, így szerintem kb. bármi jobb ajánlás lenne neki, mint a ProAc.
Nem beszélve arról, hogy azt nem is tudjuk mennyi a rááldozható keret, milyen erősítővel hajtaná, mekkora helyiségben.
A magam részéről könnyen rávághatnám neki, hogy JBL, de nem teszem. Miért is?
Amik viszonylag sűrűn feltűnnek, azok olcsók és elég vackok, gondolom Ő ennel többre vágyik. Amik jók, és ajánlhatók lennének, azok egyrészt baromi ritkák, és nagy valószínűséggel a keretébe sem férnének bele.
Meg aztán úgy látom az Audio Physic sugárzók a kiszemeltek, így a kérdés félig-meddig már el is dőlt, csak némi megerősítést vár.
Még nem dőlt el, csak egy alternatíva.
Hírdetések között találsz Classic 20-akat az ár végett.
Igen, jobb minőséget szeretnék, ami részletgazdag, minél élethűbb és dinamikusabb és ne törpüljön el hangerőben a Dali-k mellett, ha házimozira van épp használva. Zene terén pedig igen, nem a kifinomultabb műfajok a célirány.
kb. 36-40m2-en kell produkálnia.
Marantz SR6014 hajtaná meg és ValhallA a hangfalkábel.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 14:19
Palm írta:
2023.02.19., vas. 12:20
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 11:27


Ezek a régi JM Lab Electra-k tényleg nagyon jók, nem véletlenűl alig-alig van belőlük eladó példány.
Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék.
Nem is értem, ha a center és háttér sugárzók Dali-k, akkor a frontok miért nem azok, logikus volna.
Az már más kérdés, hogy megértem ha más irányba kacsintgat, én még nem hallottam olyan Dali-t, ami tetszett volna.
Mindenkinek más az ízlése.
Dali Helicon 400 MK II nem fér bele a költségvetésbe, meg ritkán van belőle eladó. A Helicon alatt a Mentor van, de abból elég ritkán van eladó és furnérozott még ritkábban. A Mentor-nak nem tudom most melyik széria felel meg, de Dali-k nem sűrűn vannak eladók a komolyabb szériákból.
Így van, az ízléseket most hagyjuk! :smile32:
A Dali-k hierarhiájával nem vagyok tisztában, csak az látszik, hogy rogyásik van velük az apró, persze ennek több oka is lehet.
Mivel Audio Physic felől érdeklődsz, én is csatlakozom Alex ajánlásahoz, Aspirin rendszerében a Classic 10-et én is hallottam, ár/érték arányban szerintem piszok jó, a Classic 20 valószínűleg még jobb. Majd Aspirin elmondja, ha erre jár.
Illetve hallottam egy magasabb kategóriajú Audio Physic-et egy fórumtársnál, de nem tudom a típusát, nem kérdeztem rá. Karcsú, magas, az előlap felső harmada ahol a hangszórók vannak, picit hátradöntött, az oldalában mélysugárzó, szép kivitelű fa felület, alul, messzire kiálló, szinte "csápszerű" lábak.
Nagyon komoly hangot produkált, nagyon tetszett, pedig a Német hangsugárzók általában nem a zsánereim.

Ui: kicsit rosszúl emlékeztem az előlap kialakítására, ilyen volt az a sugárzó amit körülírtam.: http://cinema-art-install.ru/product/au ... o-25-plus/
Sok alacsonyabb szériás van eladó Dali-ból, de a komolyak ritkák.
Nagy általánosságban minden széria hangfalban van fejlesztési lehetőség (belső kábelezés, csatlakozók, kondik, ellenállások, tekercsek, stb.), amivel jobban fog szólni a hangfal.
Általában a Német hangfalak elég ridegek, de az Audio Physic Classic 20-ról jókat olvastam, hogy nagyon jó ár-érték arányú.

Kép

https://www.sztereomagazin.hu/archivum/ ... lassic-20/
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Palm írta:
2023.02.19., vas. 12:20
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 11:27
trane írta:
2023.02.19., vas. 09:38


szvsz másról szólnak, mint a 'klasszikus' AP> több hi-fi, kevesebb ZENE sad.gif . nyilván legjobb lenne, ha hallanál belőlük, egymás mellett, hogy igazán értsd, de szerintem sejted leborulok.gif

a JM Lab Electra 915.1 és a 926 szvsz elég jók voltak, ill. a ProAc 2.5-öse, netán a 3.8-asa szintén klassz hangfalak :smile32: - de a Watt-ok kellenek nekik!!! ja, és egy titkos tipp: Jamo Concert VII :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif
Ezek a régi JM Lab Electra-k tényleg nagyon jók, nem véletlenűl alig-alig van belőlük eladó példány.
Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék.
Nem is értem, ha a center és háttér sugárzók Dali-k, akkor a frontok miért nem azok, logikus volna.
Az már más kérdés, hogy megértem ha más irányba kacsintgat, én még nem hallottam olyan Dali-t, ami tetszett volna.
Mindenkinek más az ízlése.
Dali Helicon 400 MK II nem fér bele a költségvetésbe, meg ritkán van belőle eladó. A Helicon alatt a Mentor van, de abból elég ritkán van eladó és furnérozott még ritkábban. A Mentor-nak nem tudom most melyik széria felel meg, de Dali-k nem sűrűn vannak eladók a komolyabb szériákból.
Így van, az ízléseket most hagyjuk! :smile32:
A Dali-k hierarhiájával nem vagyok tisztában, csak az látszik, hogy rogyásik van velük az apró, persze ennek több oka is lehet.
Mivel Audio Physic felől érdeklődsz, én is csatlakozom Alex ajánlásahoz, Aspirin rendszerében a Classic 10-et én is hallottam, ár/érték arányban szerintem piszok jó, a Classic 20 valószínűleg még jobb. Majd Aspirin elmondja, ha erre jár.
Illetve hallottam egy magasabb kategóriajú Audio Physic-et egy fórumtársnál, de nem tudom a típusát, nem kérdeztem rá. Karcsú, magas, az előlap felső harmada ahol a hangszórók vannak, picit hátradöntött, az oldalában mélysugárzó, szép kivitelű fa felület, alul, messzire kiálló, szinte "csápszerű" lábak.
Nagyon komoly hangot produkált, nagyon tetszett, pedig a Német hangsugárzók általában nem a zsánereim.

Ui: kicsit rosszúl emlékeztem az előlap kialakítására, ilyen volt az a sugárzó amit körülírtam.: http://cinema-art-install.ru/product/au ... o-25-plus/
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2023.02.19., vas. 11:48
zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 11:27
...Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék...
pedig de, csak kraft kell nekik - voltak, azé' írom :smile53:
Én sem hasra ütés alapján mondtam, nekem is volt.
A sajátomat(Response 2.5) 3 különböző erősítővel hallgattam, illetve három különböző rendszerben hallottam, a hangkaraktere mindenhol ugyanaz volt. Mások rendszerében, kiállításon, kereskedőnél további 5-6 ProAc hangsugárzót hallottam, és ez alapján a véleményemet fenntartom, ill. többen ezt már alá is támasztották nekem.
Nem tudom kinél, mi a prioritás, elektronikus zene, rock és egyéb keményebb műfajok megszólaltatására, de az én fogalmaimban a ProAc hangsugárzók ezek autentikus lesugárzására, majdhogynem alkalmatlanok. Hiányzik belőlük a "dög", a mélyhangjaikból a keménység, feszesség, a jó értelembe vett piszkosság. Ezekhez a stílusokhoz elengedhetetlen a "zúzás képessége", odab@sszon, ha kell.
A ProAc-ok ehhez túlzottan kifinomúltak, classzikus zenén, Jazz-en, operán és egyéb műfajokban brillíroznak, komoly hangtömget képesek kialakítani, mélyenergia is van bőven, de a "zúzás" nem az Ő asztaluk. Nem a mély mennyiségével, hanem a milyenségével vannak problémák.
Nem árt figyelembe vennünk Palm kolléga zeni ízlését is, ahogy a "milyen zenét hallgatsz" topicban láttam, hallottam, Ő nem ezekhez a kifínomúlt stílusokhoz vonzódik, így szerintem kb. bármi jobb ajánlás lenne neki, mint a ProAc.
Nem beszélve arról, hogy azt nem is tudjuk mennyi a rááldozható keret, milyen erősítővel hajtaná, mekkora helyiségben.
A magam részéről könnyen rávághatnám neki, hogy JBL, de nem teszem. Miért is?
Amik viszonylag sűrűn feltűnnek, azok olcsók és elég vackok, gondolom Ő ennel többre vágyik. Amik jók, és ajánlhatók lennének, azok egyrészt baromi ritkák, és nagy valószínűséggel a keretébe sem férnének bele.
Meg aztán úgy látom az Audio Physic sugárzók a kiszemeltek, így a kérdés félig-meddig már el is dőlt, csak némi megerősítést vár.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

zoli73 írta:
2023.02.19., vas. 11:27
trane írta:
2023.02.19., vas. 09:38
Palm írta:
2023.02.19., vas. 09:31
Mi a gond velük?
A Classic 20 használtan belefér a költségvetésbe, de a többi már drágább és ezért nem.
Más márka és széria? Csak álló és lehetőleg 3 utas inkább.
szvsz másról szólnak, mint a 'klasszikus' AP> több hi-fi, kevesebb ZENE sad.gif . nyilván legjobb lenne, ha hallanál belőlük, egymás mellett, hogy igazán értsd, de szerintem sejted leborulok.gif

a JM Lab Electra 915.1 és a 926 szvsz elég jók voltak, ill. a ProAc 2.5-öse, netán a 3.8-asa szintén klassz hangfalak :smile32: - de a Watt-ok kellenek nekik!!! ja, és egy titkos tipp: Jamo Concert VII :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif
Ezek a régi JM Lab Electra-k tényleg nagyon jók, nem véletlenűl alig-alig van belőlük eladó példány.
Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék.
Nem is értem, ha a center és háttér sugárzók Dali-k, akkor a frontok miért nem azok, logikus volna.
Az már más kérdés, hogy megértem ha más irányba kacsintgat, én még nem hallottam olyan Dali-t, ami tetszett volna.
Mindenkinek más az ízlése.
Dali Helicon 400 MK II nem fér bele a költségvetésbe, meg ritkán van belőle eladó. A Helicon alatt a Mentor van, de abból elég ritkán van eladó és furnérozott még ritkábban. A Mentor-nak nem tudom most melyik széria felel meg, de Dali-k nem sűrűn vannak eladók a komolyabb szériákból.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2023.02.19., vas. 09:38
Palm írta:
2023.02.19., vas. 09:31
Mi a gond velük?
A Classic 20 használtan belefér a költségvetésbe, de a többi már drágább és ezért nem.
Más márka és széria? Csak álló és lehetőleg 3 utas inkább.
szvsz másról szólnak, mint a 'klasszikus' AP> több hi-fi, kevesebb ZENE sad.gif . nyilván legjobb lenne, ha hallanál belőlük, egymás mellett, hogy igazán értsd, de szerintem sejted leborulok.gif

a JM Lab Electra 915.1 és a 926 szvsz elég jók voltak, ill. a ProAc 2.5-öse, netán a 3.8-asa szintén klassz hangfalak :smile32: - de a Watt-ok kellenek nekik!!! ja, és egy titkos tipp: Jamo Concert VII :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif
Ezek a régi JM Lab Electra-k tényleg nagyon jók, nem véletlenűl alig-alig van belőlük eladó példány.
Viszont a ProAc és az elekrtonikus zene, szerintem nagyon nem, ehhez a túlzottan "művészlélek".
Ha már az elekrtonikus zene a fő csapásirány, akkor én valamilyen más irányban keresgetnék.
Nem is értem, ha a center és háttér sugárzók Dali-k, akkor a frontok miért nem azok, logikus volna.
Az már más kérdés, hogy megértem ha más irányba kacsintgat, én még nem hallottam olyan Dali-t, ami tetszett volna.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Palm írta:
2023.02.19., vas. 09:31

Mi a gond velük?
A Classic 20 használtan belefér a költségvetésbe, de a többi már drágább és ezért nem.
Más márka és széria? Csak álló és lehetőleg 3 utas inkább.
Szerintem semmi gond velük. Én ugyan csak a Classic 10-est hallottam, de az meggyőzött. A 20-as meg kicsit teltebb hangzást tud gondolom, mélyebbre menve.

Aszpirin tudna erről többet írni, mert ő cserélt nemrég Classic 10-est a 20-asra.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

trane írta:
2023.02.19., vas. 09:38
Palm írta:
2023.02.19., vas. 09:31
Mi a gond velük?
A Classic 20 használtan belefér a költségvetésbe, de a többi már drágább és ezért nem.
Más márka és széria? Csak álló és lehetőleg 3 utas inkább.
szvsz másról szólnak, mint a 'klasszikus' AP> több hi-fi, kevesebb ZENE sad.gif . nyilván legjobb lenne, ha hallanál belőlük, egymás mellett, hogy igazán értsd, de szerintem sejted leborulok.gif

a JM Lab Electra 915.1 és a 926 szvsz elég jók voltak, ill. a ProAc 2.5-öse, netán a 3.8-asa szintén klassz hangfalak :smile32: - de a Watt-ok kellenek nekik!!! ja, és egy titkos tipp: Jamo Concert VII :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif
Értem. Kösz az infót.
Egyébként az Audio Physic-nél maradva mi a különbség alkatrész ügyileg nagyvonalakban a Classic és azok között, amiket említettél? Jobb hangváltó alkatrészek és kábelezés? Jobb doboz? Jobb hangszórók?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

trane írta:
2023.02.19., vas. 09:19
Palm írta:
2023.02.18., szomb. 23:55
Front hangfalnak mit lenne érdemes vásárolni? Használt, nem új. Zenére (főleg elektronikus, de akadnak más irányzatok is), házimozira és játékkonzolhoz is kell...
Audio Physic Classic 20 hangfal?
szvsz ezekből az új-szériás Classic AP-ekből nem vegyél :ohnoohnoohno: , a régebbiek (Spark, Tempo, Virgo, Avanti) sokkal 'jobbak' ;peace;
Mi a gond velük?
A Classic 20 használtan belefér a költségvetésbe, de a többi már drágább és ezért nem.
Más márka és széria? Csak álló és lehetőleg 3 utas inkább.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Palm »

Front hangfalnak mit lenne érdemes vásárolni? Használt, nem új. Zenére (főleg elektronikus, de akadnak más irányzatok is), házimozira és játékkonzolhoz is kell.
Center: Dali Helicon C200 MK II
Háttér: Dali Mentor 6
Szoba 36m2

Audio Physic Classic 20 hangfal?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Fishy32 írta:
2023.02.05., vas. 14:03
Sziasztok!

Segítségért fordulok hozzátok, sztereó rendszer kiépítése előtt állok. Az én kiszemelt elő és végfokom a Denon pra 1000 vagy 2000 széria lenne és hozzá egy Denon poa 1500 végerősítő. A kérdésem az lenne milyen hangszóró illene hozzá, mert a végerősítő 8-16 ohm.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel :
Jocó
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Fishy32
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.12.22., vas. 08:18
Értékelés: 0

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fishy32 »

Sziasztok!

Segítségért fordulok hozzátok, sztereó rendszer kiépítése előtt állok. Az én kiszemelt elő és végfokom a Denon pra 1000 vagy 2000 széria lenne és hozzá egy Denon poa 1500 végerősítő. A kérdésem az lenne milyen hangszóró illene hozzá, mert a végerősítő 8-16 ohm.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel :
Jocó

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »

Sziasztok
Tudnátok ajánlani hangsugárzót, ami szerintetek jó, és érdemes megvenni. Nem álló, hanem állványos - nak mondott 3 utas kivitel, legalább 20 cm mély hangszóróval.(16 cm talán csak) Passzív. Zenére széleskörűen akár Jazz,Dire Sraits,Adele stb. A keret 300e.
Köszönöm.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: wittao »

Sziasztok,

Neumann aktiv 310 vagy 420 hangsugarzokkal van-e valakinek tapasztalata idehaza?
Ha igen, milyen rendszerben hallgatja?

Koszonom szepen,
W
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”