Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Harbeth hangsugárzók

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

tottyi írta:
2022.08.13., szomb. 21:13
komarfamily írta:
2021.07.14., szer. 13:21
update,

hallgassatok meg a Bliss: Absence of fear szamot kozepes hangeron.

Na ez az ami meg eppen hallgathato az shl5+ ugy, hogy nem vagja szet a fulem keramia kessel de a pici p3nal mar lejjebb kellett vennem a hangerot, mert neha beszisszent es pont annyival kellemetlenebb, hogy nekem mar szur a magas. Egy hajszallal de pont annyival tud tobbet az shl5, hogy ez donti el a csatat. A problema, hogy nagyon tetszik a p3 kis labnyoma es, hogy mekkorat szol meretehez kepest.
Ebben a szamban brutal melyhangok vannak de az eloado semilyen sziszegest es fulsertest nem okozott, sot nagyon kellemesen szolalt meg es az egesz album a kednvecemme valt, hihetetlen jol szol a rendszeremben.
u.i. a kz audio fulhallgatoban is fantasztikus az eloadas.
Érdemes az egész albumot folyamatában meghallgatni, ha valaki rá tud szánni annyi időt és csend van körülötte. Nagyon jól “be tud húzni” az az album. :smile32:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

komarfamily írta:
2021.07.14., szer. 13:21
update,

hallgassatok meg a Bliss: Absence of fear szamot kozepes hangeron.

Na ez az ami meg eppen hallgathato az shl5+ ugy, hogy nem vagja szet a fulem keramia kessel de a pici p3nal mar lejjebb kellett vennem a hangerot, mert neha beszisszent es pont annyival kellemetlenebb, hogy nekem mar szur a magas. Egy hajszallal de pont annyival tud tobbet az shl5, hogy ez donti el a csatat. A problema, hogy nagyon tetszik a p3 kis labnyoma es, hogy mekkorat szol meretehez kepest.
Ebben a szamban brutal melyhangok vannak de az eloado semilyen sziszegest es fulsertest nem okozott, sot nagyon kellemesen szolalt meg es az egesz album a kednvecemme valt, hihetetlen jol szol a rendszeremben.
u.i. a kz audio fulhallgatoban is fantasztikus az eloadas.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

szigony írta:
2021.11.06., szomb. 14:38
Ennek igazán örülünk. Végre igazolva van, hogy miért nem tetszett neked. Akkor továbbléphetünk a Harbethel kapcsolatos sérelmeiden, csalódásodon?
Nem mindenkinek tetszik és nem minden rendszerbe ajánlható. Van egy kedves fórumtag aki kérdezett az egyik Harbeth modelről. Többször beszélgettem vele. Elmondta, hogy neki mik a fontos paraméterek. Egyből lebeszéltem, mert csalódás lett volna a vége. Neki másra van szüksége. Ez ennyire egyszerű. Ezt kell megérteni.
A teszt eredményétől függetlenül én a legnagyobb örömmel és megelégedéssel hallgatom tovább a Harbeth M30.2.
Hello, szabad tudni, hogy milyen lesz a kovetkezo rendszer?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Vartam, hogy valaki raharapjon a temara de nem ugrott be senki🤣🤣. Mar azt hittem feltalaltam a s0anyol viaszt de szigony felvilagositott, hogy ennek is van szakirodalma🤣🤣

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Sracok nem tudom felmerult-e mar valahol de izgat a tema es kivancsi vagyok kinek mi a tapasztalata a kulonbozo furnerokkal kapcsolatban?

Ugye nekem volt tiger ebony, rozsafa, black ash meg sok minden es ugy erzem a rozsafa az ami a legjobban kihozza a Harbi karakteret. A tiger ebony egy kicsit erces, a black ash meg alul nem annyira lekerekitett a 200hz alatti hangoknal.

Valakinek hasonlo elmenyek?

Zsolti neked milyen az uj furner a rozsafa utan?

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »

Ennek igazán örülünk. Végre igazolva van, hogy miért nem tetszett neked. Akkor továbbléphetünk a Harbethel kapcsolatos sérelmeiden, csalódásodon?
Nem mindenkinek tetszik és nem minden rendszerbe ajánlható. Van egy kedves fórumtag aki kérdezett az egyik Harbeth modelről. Többször beszélgettem vele. Elmondta, hogy neki mik a fontos paraméterek. Egyből lebeszéltem, mert csalódás lett volna a vége. Neki másra van szüksége. Ez ennyire egyszerű. Ezt kell megérteni.
A teszt eredményétől függetlenül én a legnagyobb örömmel és megelégedéssel hallgatom tovább a Harbeth M30.2.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ernie »

wittao írta:
2021.11.06., szomb. 11:30
Ernie írta:
2021.11.06., szomb. 10:56
Na kedves Harbeth Fan-ek.... egy jó kis video a P3-tól és egyébként a Harbethról. 19 perctőlk indul a hullámvasút. https://youtu.be/34ZLOMndBjM
Szerintem itt sokretu tevedes zajlik folyamatosan.
Eloszor is amikor par vattos csoves vackokkal probalnak meghajtani olyan Harbeth-eket, amiket izmos tranzisztorosokkal is kihivas.
A masik, hogy sok alkatresz (ami olcso) vagy keves alkatresz ide vagy oda, ezek a dobozok tudnak egy olyan hangreprodukciot, amit masok baromi nehezen. Nekem volt most Rogers LS3/5-om, parade amit muveltek azok a kis dobozkak, tobben is oda meg vissza voltak toluk. Persze egyszer sem 8W SE erositovel, vagy 2x34W PP EL34 csovessel hajtottuk.
Ha megnezzuk a meresi eredmenyeket, azok alapjan is a Harbetheket valasztanam, nem a masik kettot (sztereora).
régóta követem a GR Research YT oldálát, és most ezzel a review-val tökéletesen egyet értek.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ernie »

Na kedves Harbeth Fan-ek.... egy jó kis video a P3-tól és egyébként a Harbethról. 19 perctőlk indul a hullámvasút. https://youtu.be/34ZLOMndBjM

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Allitolag a kutyat sem erdekli...
Csatolmányok
20211011_162803.jpg
20211011_162803.jpg (2.18 MiB) Megtekintve 4428 alkalommal

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

hotspace írta:
2021.09.23., csüt. 13:41
komarfamily írta:
2021.09.23., csüt. 12:47
hotspace írta:
2021.08.15., vas. 20:09
Közben átkerült a hazai forgalmazás a Dreamaudiohoz. Némi hallgatás és hezitálás után egy P3esr xd és egy M30.2 xd tulajdonosa is lettem :)

Szia,

irnal a kettorol picit? Engem hajt a kivancsisag es gondolkozom egy m30.1 vagy 30.2 szetten.

A megfelelo meretet szeretnem megtalalni es talan meg a 30 sorozat meg nem tul nagy a szobamba.
Szia,
Nehéz röviden elmondani, meg kellene hallgatnod mindenképpen valahol (ha jól látom Angliában laksz, ott talán több helyen is lehet demozni). A P3 dinamikus, méreteihez képest meglepő mélyei vannak. Hozzá képest a 30.2 xd magasai és közepe egyértelműen tisztább, részletezőbb. A P3-at érdekes módon nehezebb meghajtani, a 30-as ugyanazon a hangerőn hangosabban szól. A P3-at inkább közeli hallgatásra mondanám jobbnak, ha az ember úgy akar zenét hallgatni, hogy közben nem csak a sweetspotban ül, arra a célra a 30-as jobb. Méretben a C7, a 30 és a SL5 között minimális különbségek vannak (az SL5 talán néhány cm-el magasabb a többinél), de szélesség/mélység nagyon hasonló. Szóval ahol elfér a 30-as, ott a C7 is szóba jöhet, de akár az SL5 is. A C7-nek van a legöblösebb mélye talán. Nekem a 30.2xd egy 25nm-es nappaliban van, sajnos az SL5 már nem fért volna el. Ha az ember egymás után hallgatja őket, akkor is nehéz eldönteni, melyik tetszik jobban, mindegyik egy picit másképpen szól. Szóval én teszt nélkül nem döntenék, még meghallgatva is nehéz...
koszi kb nekem is ez a tapasztalatom. Az shl5+ mar el vannak csomagolva es varjak uj vevojuket de a hifibogar miatt erdekel a 30 szeria. Azert az shl5 joval nagyobb es emlekeim szerint azert a 30 szeria a ketto kozott van meretben.

Avatar
hotspace
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hotspace »

komarfamily írta:
2021.09.23., csüt. 12:47
hotspace írta:
2021.08.15., vas. 20:09
Közben átkerült a hazai forgalmazás a Dreamaudiohoz. Némi hallgatás és hezitálás után egy P3esr xd és egy M30.2 xd tulajdonosa is lettem :)
ajkamici írta:
2021.04.06., kedd 14:35
http://www.hunniarecords.com/contact-form/
Itt találod őket.

Szia,

irnal a kettorol picit? Engem hajt a kivancsisag es gondolkozom egy m30.1 vagy 30.2 szetten.

A megfelelo meretet szeretnem megtalalni es talan meg a 30 sorozat meg nem tul nagy a szobamba.
Szia,
Nehéz röviden elmondani, meg kellene hallgatnod mindenképpen valahol (ha jól látom Angliában laksz, ott talán több helyen is lehet demozni). A P3 dinamikus, méreteihez képest meglepő mélyei vannak. Hozzá képest a 30.2 xd magasai és közepe egyértelműen tisztább, részletezőbb. A P3-at érdekes módon nehezebb meghajtani, a 30-as ugyanazon a hangerőn hangosabban szól. A P3-at inkább közeli hallgatásra mondanám jobbnak, ha az ember úgy akar zenét hallgatni, hogy közben nem csak a sweetspotban ül, arra a célra a 30-as jobb. Méretben a C7, a 30 és a SL5 között minimális különbségek vannak (az SL5 talán néhány cm-el magasabb a többinél), de szélesség/mélység nagyon hasonló. Szóval ahol elfér a 30-as, ott a C7 is szóba jöhet, de akár az SL5 is. A C7-nek van a legöblösebb mélye talán. Nekem a 30.2xd egy 25nm-es nappaliban van, sajnos az SL5 már nem fért volna el. Ha az ember egymás után hallgatja őket, akkor is nehéz eldönteni, melyik tetszik jobban, mindegyik egy picit másképpen szól. Szóval én teszt nélkül nem döntenék, még meghallgatva is nehéz...
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

hotspace írta:
2021.08.15., vas. 20:09
Közben átkerült a hazai forgalmazás a Dreamaudiohoz. Némi hallgatás és hezitálás után egy P3esr xd és egy M30.2 xd tulajdonosa is lettem :)
ajkamici írta:
2021.04.06., kedd 14:35
http://www.hunniarecords.com/contact-form/
Itt találod őket.
hotspace írta:
2021.04.06., kedd 12:22


Merre lehet őket meghallgatni? Megtaláltam a forgalmazót, de szó szerint zero info van a weblapon.
Szia,

irnal a kettorol picit? Engem hajt a kivancsisag es gondolkozom egy m30.1 vagy 30.2 szetten.

A megfelelo meretet szeretnem megtalalni es talan meg a 30 sorozat meg nem tul nagy a szobamba.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Szia Zsozso,

Sajnos nem tudtam összehasonlitani a kettőt, nekem az eredeti van.
Előtte más diy fa ( de nem TonTraeger formájú ) és fém állványon próbáltam , de mindezek után az eredeti Ton Traeger fa állványokon tényleg a legszebben szólalnak meg a Harbethek.
Képek alapján azt látom hogy a DIY nagyon esztétikus és gondolom méretekben teljesen azonos (?) az eredetivel .
Kérdés a fa anyaga az összeillesztések és a speckó nehéz sűrű lazúr (?) valamint az also felső illeszkedési pontokon a
- bizonyosan nem véletlenül meglévő - bemarás, ami az eredeti állványokon megvan.
Azonban nem lehet kizárni azt, hogy a DIY állvány és az eredeti között nincs markáns "hangzásbeli" különbség.. :sleeping:
Csatolmányok
stands-funktionsweise-gross-11-en.jpg
stands-funktionsweise-gross-11-en.jpg (42.37 KiB) Megtekintve 4801 alkalommal

Avatar
zsozso732
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2009.12.22., kedd 18:34
Értékelés: 4

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zsozso732 »

Sziasztok!
Shl-5 dobozaim vannak, diy tontrager állvánnyal.
Van-e tapasztalata valakinek arról, mit nyerhetnék
hangzás terén egy eredeti állvánnyal.
Üdv:Zsolt

Avatar
hotspace
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hotspace »

Közben átkerült a hazai forgalmazás a Dreamaudiohoz. Némi hallgatás és hezitálás után egy P3esr xd és egy M30.2 xd tulajdonosa is lettem :)
ajkamici írta:
2021.04.06., kedd 14:35
http://www.hunniarecords.com/contact-form/
Itt találod őket.
hotspace írta:
2021.04.06., kedd 12:22
ajkamici írta:
2021.02.12., pén. 11:52
Klassz kis sorbanállás. :smile32: :rolleyes:
A legnagyobb kivételével már van itthon is a hivatalos márkaképviselőnél.
Meghallgatom őket nemsokára, kiváncsi vagyok hogy mennyiben változott kivülről és hangilag a Harbeth .
Merre lehet őket meghallgatni? Megtaláltam a forgalmazót, de szó szerint zero info van a weblapon.
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Koszi.

Itt ugye nem tett senki adas-veteli ajanlatot pusztan felhivtam a figyelmet, hogy elado lesz. De vettem az adast tobbet nem teszem.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

komarfamily írta:
2021.07.27., kedd 00:04
tonee73 írta:
2021.07.26., hétf. 23:51
komarfamily írta:
2021.07.26., hétf. 22:01
Sziasztok az shl5+ tiger ebony szinben elado lesz. Ha tudtok valakit akit erdekel akkor legyszi szoljatok mert ket het mulva megyek haza kocsival.
Akkor megkérnélek tisztelettel, hogy nyiss neki egy topikot a megfelelő helyen, ne itt az általános részen promotáld.
Köszi.
Szia tonee, gyorsan vegigolvastam a szabalyzatot de nem talaltam olyan utalast, hogy ne tehetnem kozze egy al-forumban, hogy szandekomban all majd eladni a hamgsugarzoimat. Ha ugy gondolod, hogy meg csak emlites szintjen is tulzas leirni, hogy kesz vagyok eladni a hangfalaimat akkor elfogadom es nyugodtan torold a hozzaszolasom. Ha kesz leszek meghirdetni akkor megteszem. Udv
Íme:
Általános szabályok a Fórumon
2.17. Adás és vételi ajánlat kizárólag az Adás/vételi al-Fórumban vagy Privát üzenetben tehető.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

tonee73 írta:
2021.07.26., hétf. 23:51
komarfamily írta:
2021.07.26., hétf. 22:01
Sziasztok az shl5+ tiger ebony szinben elado lesz. Ha tudtok valakit akit erdekel akkor legyszi szoljatok mert ket het mulva megyek haza kocsival.
Akkor megkérnélek tisztelettel, hogy nyiss neki egy topikot a megfelelő helyen, ne itt az általános részen promotáld.
Köszi.
Szia tonee, gyorsan vegigolvastam a szabalyzatot de nem talaltam olyan utalast, hogy ne tehetnem kozze egy al-forumban, hogy szandekomban all majd eladni a hamgsugarzoimat. Ha ugy gondolod, hogy meg csak emlites szintjen is tulzas leirni, hogy kesz vagyok eladni a hangfalaimat akkor elfogadom es nyugodtan torold a hozzaszolasom. Ha kesz leszek meghirdetni akkor megteszem. Udv

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

komarfamily írta:
2021.07.26., hétf. 22:01
Sziasztok az shl5+ tiger ebony szinben elado lesz. Ha tudtok valakit akit erdekel akkor legyszi szoljatok mert ket het mulva megyek haza kocsival.
Akkor megkérnélek tisztelettel, hogy nyiss neki egy topikot a megfelelő helyen, ne itt az általános részen promotáld.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Sziasztok az shl5+ tiger ebony szinben elado lesz. Ha tudtok valakit akit erdekel akkor legyszi szoljatok mert ket het mulva megyek haza kocsival.

Egyenlore maradok a p3nal de lehet az m30 szerianal fogok megallpodni. Az shl5+ mindenben jobb a p3nal de sajnos tul nagyok a nappaliba es a p3 plusz melylada komboval jobbak a melyek. Sajnos a kozepe meg a magasa jobb az shlnek de valahol kompromisszumot kell kotnom.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: juliush »

komarfamily írta:
2021.07.14., szer. 13:21
update,

hallgassatok meg a Bliss: Absence of fear szamot kozepes hangeron.

Na ez az ami meg eppen hallgathato az shl5+ ugy, hogy nem vagja szet a fulem keramia kessel de a pici p3nal mar lejjebb kellett vennem a hangerot, mert neha beszisszent es pont annyival kellemetlenebb, hogy nekem mar szur a magas. Egy hajszallal de pont annyival tud tobbet az shl5, hogy ez donti el a csatat. A problema, hogy nagyon tetszik a p3 kis labnyoma es, hogy mekkorat szol meretehez kepest.
Megtettem TIDAL-ról. Hát az M30.1-eken keresztül most épp a Naittal hajtva is azt mondanám, határeset. A hölgyemény hangja, pláne ezzel a mikrofonozással, keveréssel szerintem nem igazán alkalmas arra, hogy ez alapján dönts, mivel a kellemetlenebb kisebbséget képviseli, hál'Istennek számtalan legalább ilyen jó zene van, jobb minőségben, de persze ezek már nagyon szubjektív vélemények, kérlek ennek megfelelően is kezeld! :D
A szomszédok viszont nem örülhettek a basszusoknak REL támogatással, még "közepes" hangerőn sem! ;)
Szerintem, adj még időt Magadnak, hallgass meg sok-sok egyebet is, ne ez az élmény legyen a meghatározó a döntésben! (Gondolom ezzel amúgy is nyitott kapukat döngetek!)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

update,

hallgassatok meg a Bliss: Absence of fear szamot kozepes hangeron.

Na ez az ami meg eppen hallgathato az shl5+ ugy, hogy nem vagja szet a fulem keramia kessel de a pici p3nal mar lejjebb kellett vennem a hangerot, mert neha beszisszent es pont annyival kellemetlenebb, hogy nekem mar szur a magas. Egy hajszallal de pont annyival tud tobbet az shl5, hogy ez donti el a csatat. A problema, hogy nagyon tetszik a p3 kis labnyoma es, hogy mekkorat szol meretehez kepest.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

IMG_20210714_45650.jpg
IMG_20210714_45650.jpg (144.43 KiB) Megtekintve 4922 alkalommal
Sziasztok,

gondoltam megosztom, hogy megerkezett a legkisebb Harbeth is hozzam. Roviden, elkoltoztem es a 25nm nappali/etkezo egyik felebe (konkretan felebe) akartam egy kulon sztereo rendszert. Gondoltam amig a mozi szoba nem keszul el addig a lexicon elofok es brutal nad vegfok zenel majd a nappaliban de akkora csalodas volt, hogy alig kapcsoltam be. Azt hiszem maradnom kellett volna a classe/datasat vonalon ;) na mindegy is. Volt szerencsem szigony kollegat meglatogatni otthon es meghallgatni a rendszeret (bar ne tettem volna).

Jokat beszelgettunk es szamomra egyertelmu volt (mint eddig is mindig), hogy nagyon egyre jar az agyunk. Szamunkra a quad/harbeth combo verhetetlen. Azon mar vitatkozhatunk, hogy m30.2 anniversary vagy shl5+ vagy m40.2 a jobb de karakterben mindharom borzasztoan kozel van.

Szoval azt a tippet kaptam tole, hogy nezzek egy jo streamert es ahhoz egy quad rendszer plusz shl5 vagy p3. Elkezdtem keresgelni (pontosabban minden nap bujom a hirdeteseket) es le is csaptam egy kis P3ra. Ugye az shl5+ az adott volt es kivancsi voltam mit tud a nagy tesohoz kepest. Kozben hihetetlen mazlival szembe jott egy artera vegfok es egy cambridge audi 851n streamer is hasznaltan. Mindegyik kulon-kulon meger egy miset de azokrol majd a topikomban beszamolok kesobb.

Szoval a kis p3 nagy meglepetes. Ugye mindenkinek fel kell merni, hogy mekkora helyre szeretne hangsugarzot es a fel nappaliba az shl5 meg akar nagynak is mondhato es biztosan jo nagy kiemelese van a szobanak a melytartomanyban ezert az shl5 nagyon fickosnak tunik. Oszinten szolva eleg szkeptikusan kotottem be a P3t latva, hogy mennyire picike. Borzasztoan meglopdtem, hogy szol, hangsulyozom nalam, az en akusztikai adottsagaimmal. Karakterre hozza siman a csaladi vonasokat. Meg baratkozunk de azon kivul, hogy kicsit jobban kell hajtani mint az shl5t nagyon tetszik. Ne ertsetek felre az shl5 szerintem nekem jobban fekszik de nem eg es fold a ketto. Foleg egy szubbal megtamogatva lenne erdekes a kerdes.

Majd csinalok egy reszletesebb osszehasonlitast de egyenlore naponta tobb orat mennek ami jo jel mert eddig szerintem eves szinten nem hallgattam ennyi zenet csak filmeket meg koncerteket neztem.

Alapvetoen ez a rendszer borzasztoan kiegyensulyozott es egyszeruen lenyugoz a tisztasaga, a szellossege, a termeszetessege. Nem huz ide-oda egyszeruen nagyon jo.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

:D ;peace;
az úrnak javasolok egyrészt stilusgyakorlatot a forumozáshoz másrészt alapos ismerkedést az állványokkal és hangsugárzókkal.
Ez még nem megy úgy néz ki.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ajkamici írta:
2021.05.13., csüt. 13:11
Elég zavaros a leirásod, értelmezhetetlen milyen állványről irsz stb.. Ez egy jókrora OFf :smile32:
Szerintem erre gondol:

viewtopic.php?f=33&t=159191
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”