Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

earforce írta:
2022.06.29., szer. 19:21

Nem fog beválni.
Engedd el most. Hiszen már most tudod hogy rossz lesz...és valóban így van: vezetéknélküli jó hangot fejhallgatóban még nem sikerült gyártani.
Nem a hang érdekel, ha csak 1 fokkal jobb, mint a régi Szokol rádió hangja, nekem már elég.
A korábbi Harman Kardon, a mostani Bose hangja bőven elég jó.

Számomra a zajszűrés lenne a lényeg, hogy a sok zavaró hangot, tahót, stb. a napi vonatozás közben kiszűrje.
A HK jó volt, amíg 8 hónap után be nem krepált.
A csere 11 napig bírta.
A Bose is jó volt addig, amíg extrém nagy zajjal nem találkozott - amit, nyilván, nem várok, hogy kiszűrje, de a hangot is hallgathatatlanra torzítja.

Szóval, nekem nem a hangminőség, hanem a zajszűrés lenne a lényeg.
Próbáltam zajszűrő nélküli fejhallgatót is, normál hangerő mellett behallatszik a beszéd, a telefoncsörgés, a Facebook Messenger csillingelése (ez a legőrjítőbb).
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

earforce írta:
2022.06.29., szer. 19:21
scaurus írta:
2022.06.29., szer. 18:59
Ha az sem válik be, elengedem ezt a vezetéknélküli, zajszűrős parasztvakítást.
Nem fog beválni.
Engedd el most. Hiszen már most tudod hogy rossz lesz...és valóban így van: vezetéknélküli jó hangot fejhallgatóban még nem sikerült gyártani.
De van jo vezetek nelkuli csak nem zajszuros. :) Nekem ilyen van es igencsak jol szol.

https://www.aliexpress.com/item/4000114 ... 42638%21sh
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

scaurus írta:
2022.06.29., szer. 18:59
Ha az sem válik be, elengedem ezt a vezetéknélküli, zajszűrős parasztvakítást.
Nem fog beválni.
Engedd el most. Hiszen már most tudod hogy rossz lesz...és valóban így van: vezetéknélküli jó hangot fejhallgatóban még nem sikerült gyártani.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

scaurus írta:
2022.05.16., hétf. 07:13
No, megtapasztaltam az utazáshoz használt Bose NC 700 fejhallgató (egyik) korlátját.
...
A szerencsétlen zajszűrös fejhallgatóból torz hangok jönnek, egyrészt, mintha a gyorsan változó zötyögő hangot, illetve huzat hangját csak nagy fázis késéssel követné, másrészt mintha a huzat hangja a fülesből jönne.
Az egész olyan mint, amikor egy rádió hol jól, hol rettenetesen zajosan, torzan szól a hang.
Tehát, nem csak háttérzaj hallatszik, magának a zenének a hangja is (hallgathatatlanul) torz.
...
A szervíz a fülest rendben találta, a hibajelenséget nem tudták reprodukálni.
Ha és amennyiben igazat mondanak, akkor technikai korlátba ütköztem.
"Emberibb fejhallgató. Emberibb időre való.", azaz a normál zajokat (háttérzaj, beszéd) remekül szűri, embertelen zajban embertelenül működik.

2 év és 3 ipari hulladék után megfogadom MrCollector tanácsát és teszek egy utolsó próbát egy Sonyval.
Ha az sem válik be, elengedem ezt a vezetéknélküli, zajszűrős parasztvakítást.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Eunos »

Kedves Paramania! Azt írod, hogy valami nagyot lépnél... Akkor lépj be a sztatikusok világába és boldog leszel! De vigyél sok pénzt:)
Én végigjártam a dinamikus Sennheisereket, minden tiszteletem mellett a nagy Grado-kat jobbnak találom. Használtan kifogtam egy GS1000-et, az jobb a HD800-nál. De nem nagyságrendileg. És szigorúan csak szerintem!

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

MrCollector írta:
2022.05.30., hétf. 15:56
Van több olyan fejhallgató is ami ilyesmi súlyú (Audeze LCD-4, Kennerton Odin stb.). Lehet ezeket sem kellett volna legyártani? Én órákig szoktam hallgatni és semmi bajom nincs vele, pedig nem vagyok Forma1-es pilóta. Barbárok mindig voltak és lesznek, akik még egy kalapácsot is tönkre tudnak tenni. Láttam én már jó pár "szakszerűen" kezelt fejhallgatót ami megsérült. Persze ilyenkor mindig a gyártó a hibás.
Tény és való kell neki a normális erősítés, de ezzel nincs egyedül. A Hifiman kínálatában is van 2-3 modell ami a filléres cuccokkal csak suttog. Ennek ellenére már az olcsóbb kategóriában is van olyan erősítő amivel brutális hangerőre képes. Persze a minőség az más dolog, de hát ez mindegyiknél így van. Aki egy ilyen kategóriájú fejhallgatóhoz 1-200e-res elektronikát használ az sosem fogja tudni mire is képes igazán (1-2 hihetetlen kivételtől eltekintve).
A legtöbb gyártó nem ad XLR kábelt alapból, igaz külön vásárolható hozzá. A gyári kábelek amúgy sem érnek sokat sajnos.
Abban teljesen igazad van, hogy a kényelem nagyon fontos. Ezért kell kipróbálni mindent személyesen. Nekem már pehelysúlyú fejhallgató is okozott kellemetlenséget, mert a párnája törte a fülem. Tehát a súly alapján sem nagyon érdemes ítélkezni. Egyenes tartásban ülve én 2-3 perc után, fejhallgató nélkül sem érezném jól magam. :rolleyes:
Viszont hiába a kényelem, ha a hang válik bántóvá egy idő után, vagy már alapból unalmas, nem tetsző.
Amit írtam, az saját tapasztalat, nyilván mások máshogy élik meg, de azért a véleményemmel nem vagyok egyedül. Egy felső kategóriás fejhallgatónál az embernek már lehetnek (és kell is) elvárásai és nem a kompromisszumokat keresi. Most is tartom, hogy a Heddphone mellett sok kompromisszum szól, amik némileg orvosolhatóak, de a legtöbb ember nem fogja szeretni.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Van több olyan fejhallgató is ami ilyesmi súlyú (Audeze LCD-4, Kennerton Odin stb.). Lehet ezeket sem kellett volna legyártani? Én órákig szoktam hallgatni és semmi bajom nincs vele, pedig nem vagyok Forma1-es pilóta. Barbárok mindig voltak és lesznek, akik még egy kalapácsot is tönkre tudnak tenni. Láttam én már jó pár "szakszerűen" kezelt fejhallgatót ami megsérült. Persze ilyenkor mindig a gyártó a hibás.
Tény és való kell neki a normális erősítés, de ezzel nincs egyedül. A Hifiman kínálatában is van 2-3 modell ami a filléres cuccokkal csak suttog. Ennek ellenére már az olcsóbb kategóriában is van olyan erősítő amivel brutális hangerőre képes. Persze a minőség az más dolog, de hát ez mindegyiknél így van. Aki egy ilyen kategóriájú fejhallgatóhoz 1-200e-res elektronikát használ az sosem fogja tudni mire is képes igazán (1-2 hihetetlen kivételtől eltekintve).
A legtöbb gyártó nem ad XLR kábelt alapból, igaz külön vásárolható hozzá. A gyári kábelek amúgy sem érnek sokat sajnos.
Abban teljesen igazad van, hogy a kényelem nagyon fontos. Ezért kell kipróbálni mindent személyesen. Nekem már pehelysúlyú fejhallgató is okozott kellemetlenséget, mert a párnája törte a fülem. Tehát a súly alapján sem nagyon érdemes ítélkezni. Egyenes tartásban ülve én 2-3 perc után, fejhallgató nélkül sem érezném jól magam. :rolleyes:
Viszont hiába a kényelem, ha a hang válik bántóvá egy idő után, vagy már alapból unalmas, nem tetsző.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Nem akarok vitázni, sem megsérteni senkit, de jómagam részéről én nem ajánlanám a Heddphone-t, bármennyire is egy semleges hang, ami sokaknak bejön, de van pár olyan tulajdonsága, ami miatt nem is szabadott volna piacra dobni. Még a megjelenése előtt jelezték többen, akik ki tudták próbálni, hogy a méret/súly problémás lesz. Ettől függetlenül a mai napig forgalmazzák változtatás nélkül (kivéve a pánt állíthatóságán változtattak valamit). Nálam már 20 perc után nyomta a fejtetőmet, a nyakamat húzta (mondom ezt 20 év edzés után). Többen panaszkodtak az elég hamar eltörő fejpántra, illetve a kagyló is a feszülés miatt el tud repedni. Ehhez jön még az, hogy a piacon lévő legtöbb erősítő kevés hozzá. Én magam is próbáltam pár erősítővel, de egyikkel sem volt az igazi (egyik sem High-End erősítő volt). Persze a gyártó még egy XLR kábelt se tesz mellé, had szenvedjen vele a paraszt. :D
Egy szerencséje van, hogy a hangja ott van a nagyok között, viszont az árát (nem véletlenül) alá pozicionálták, feltételezem nem jó fejségből, hanem a fenti okok és eladhatóság miatt. Majd talán a Rev2 jobb lesz.

Tudom ezzel sokan nem értenek egyet, de nálam ott indul egy fejhallgató tesztje, hogy mennyire kényelmes és mennyire lehet használni hosszútávon. Hiába jó a hangja, ha nem lehet normálisan használni. Persze ha valakinél van megfelelő erősítés, esetleg hátra tud dőlni egy karosszékben, kanapén, bármin, akkor a súly sem okoz problémát. Nálam ülve egyenes tartásban nem volt túl nagy élvezet használni. Erősen ajánlott a vétel előtti legalább 30-60 perces folyamatos használat.

Egy Meze, Hifiman fejes ég és föld a kényelmet illetően.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

paramania írta:
2022.05.29., vas. 18:52
MrCollector írta:
2022.05.29., vas. 18:19
paramania írta:
2022.05.29., vas. 18:03
Sziasztok!

SENNHEISER HD 800 után mely gyártókat / tipusaikat ajánlanátok feljebblépés kapcsán?
- miben szeretnél előrelépni a HD800-hoz képest?
- milyen elektronikával hajtanád?
- mennyit szeretnél elkölteni rá?
1. amiben csak lehet, legyen nagyságrendi változás, gyorsaság, kellően mély tónus
2. VIOLECTRIC V281
3. 600-800 kHUF
1. mivel a HD800s jelenleg 680e Ft-ba kerül, ezért új áron lényegében ugyan abban a kategóriában keresgélsz. Így sajnos hatalmas előrelépést nem igazán tudsz tenni. Bár erről valószínűleg egyénenként más az elképzelés. Valakinek már nüansznyi különbségek is meghatározhatják a döntést. Van amiben a HD800-at nem sok fejhallgató szárnyalja túl, van amiben meg olcsóbbak is jobban teljesítenek. Minőségi előrelépést egyébként akár már egy jobb (lehetőleg szimmetrikus, tekintve az erősítődet) kábellel is el tudsz érni. Persze, ha teljesen más hangképre vágysz akkor ez nem megoldás.
2. ez alapból egy "sötét" hangú erősítő, de teljesítményét tekintve szerintem bármit meghajt.
3. ebben az ársávban (is) én a Heddphone-t ajánlom. Nála talán a súly az ami esetleg kellemetlen lehet. Olcsóbban szóba jöhet még a Focal Clear/MG is, én a HD800-al szemben simán ezeket preferálnám. Kicsit drágábban az ATH-ADX5000.
Amennyiben zárt fejhallgató is szóba jöhet az kibővíti a lehetőségeket.
Természetesen vannak még olyan márkák/modellek amik beleférnek az általad preferált kategóriába, de azokról személyes tapasztalatom nincs, ezért nem is formálnék véleményt róluk.
Ha meg használtban gondolkozol ott teljesen esetleges minden ezért bármit kifoghatsz jó áron.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: paramania »

MrCollector írta:
2022.05.29., vas. 18:19
paramania írta:
2022.05.29., vas. 18:03
Sziasztok!

SENNHEISER HD 800 után mely gyártókat / tipusaikat ajánlanátok feljebblépés kapcsán?
- miben szeretnél előrelépni a HD800-hoz képest?
- milyen elektronikával hajtanád?
- mennyit szeretnél elkölteni rá?
1. amiben csak lehet, legyen nagyságrendi változás, gyorsaság, kellően mély tónus
2. VIOLECTRIC V281
3. 600-800 kHUF

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

paramania írta:
2022.05.29., vas. 18:03
Sziasztok!

SENNHEISER HD 800 után mely gyártókat / tipusaikat ajánlanátok feljebblépés kapcsán?
- miben szeretnél előrelépni a HD800-hoz képest?
- milyen elektronikával hajtanád?
- mennyit szeretnél elkölteni rá?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

paramania írta:
2022.05.29., vas. 18:03
Sziasztok!

SENNHEISER HD 800 után mely gyártókat / tipusaikat ajánlanátok feljebblépés kapcsán?
Meze (Emperyan, Elite), Focal Utopia, Hifiman HE1000, T+A Solitaire
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Sziasztok!

SENNHEISER HD 800 után mely gyártókat / tipusaikat ajánlanátok feljebblépés kapcsán?

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

earforce írta:
2022.05.16., hétf. 12:04
...
Bevallom én sosem hittem ezekben, és talán 1x próbáltam bangundolufzen vagy bózvli NC fülest egy boltban, de nem tetszett a hangjuk és a működésük sem.
Ja és normális hang sajnos fülesnél is csak kábellel létezik, a vezetékmentes megoldásokból sem hallottam még sohasenem minőséget :)
Nekem életmentő.

Nem a minőségi zenehallgatásra kell, hanem, hogy a napi ingázás közben kiszűrje:
- az útitársak érdektelen, ellenben zavaró fecsegesét,
- a hulladék fülhallgatókból kihallatszó zenét (rohadtul idegesít, amikor a mellettem ülő humanoid zenét hallgat fülhallgatóvak és még én is értem a szövegét is annak, amit hallgat),
- a különböző üzenetküldő app-ok folyamatosan csillingelését (ez idegesít a legjobban; a paraszt nyomkodja a mobilját, ott van a kezében, de azért kell, hogy csipogjon, péklapáttal verném agyon az ilyet).

Erre tökéletesen megfelel.
Egyedül, a lentebb írt helyzetben (ami nem normális, hogy ilyen zaj és huzat legyen) hagyott cserben.

Ja, korábban írtam azt a csodát, hogy az én példányom vezetékkel rosszabb hangot produkál, mint vezeték nélkül (nemcsak én mondom, más is próbálta), a válaszokból azt szűrtem le, hogy lehet, szervízbe kellene vinnem.
Egyelőre nem tettem, nem hallgatom vezetékkel.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

scaurus írta:
2022.05.16., hétf. 07:13
No, megtapasztaltam az utazáshoz használt Bose NC 700 fejhallgató (egyik) korlátját.

Vonat, keleti végek, régi fajta, kupés kocsi, zötyögve hangosan zakatol.
Rohadt meleg, kupé ablaka lehúzva, kupé ajtó nyitva, a folyosón a kupéval szemközti ablak lehúzva - menet közben is.
Száguld a vonat (pályaszakasz nemrég felújítva), istentelen zakatolás és huzat.

A szerencsétlen zajszűrös fejhallgatóból torz hangok jönnek, egyrészt, mintha a gyorsan változó zötyögő hangot, illetve huzat hangját csak nagy fázis késéssel követné, másrészt mintha a huzat hangja a fülesből jönne.
Az egész olyan mint, amikor egy rádió hol jól, hol rettenetesen zajosan, torzan szól a hang.
Tehát, nem csak háttérzaj hallatszik, magának a zenének a hangja is (hallgathatatlanul) torz.

Ablakokat felhúzva vagy megállóban, álló helyzetben normális a hang.

S, ami érdekes, hogy a huzatra érzékeny(?), mert a huzat hangok a zajszűrést kikapcsolva is nagyon erősen hallatszanak a fülesből.
Köszi a beszámolót!
Bevallom én sosem hittem ezekben, és talán 1x próbáltam bangundolufzen vagy bózvli NC fülest egy boltban, de nem tetszett a hangjuk és a működésük sem.
Ja és normális hang sajnos fülesnél is csak kábellel létezik, a vezetékmentes megoldásokból sem hallottam még sohasenem minőséget :)
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

No, megtapasztaltam az utazáshoz használt Bose NC 700 fejhallgató (egyik) korlátját.

Vonat, keleti végek, régi fajta, kupés kocsi, zötyögve hangosan zakatol.
Rohadt meleg, kupé ablaka lehúzva, kupé ajtó nyitva, a folyosón a kupéval szemközti ablak lehúzva - menet közben is.
Száguld a vonat (pályaszakasz nemrég felújítva), istentelen zakatolás és huzat.

A szerencsétlen zajszűrös fejhallgatóból torz hangok jönnek, egyrészt, mintha a gyorsan változó zötyögő hangot, illetve huzat hangját csak nagy fázis késéssel követné, másrészt mintha a huzat hangja a fülesből jönne.
Az egész olyan mint, amikor egy rádió hol jól, hol rettenetesen zajosan, torzan szól a hang.
Tehát, nem csak háttérzaj hallatszik, magának a zenének a hangja is (hallgathatatlanul) torz.

Ablakokat felhúzva vagy megállóban, álló helyzetben normális a hang.

S, ami érdekes, hogy a huzatra érzékeny(?), mert a huzat hangok a zajszűrést kikapcsolva is nagyon erősen hallatszanak a fülesből.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2022.05.10., kedd 07:46
earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Lehet rosszul olvasom az ábrát, de csak 1-2dB különbségenek tűnik nekem a két vonal által mutatott értékek között.
Nem tudom melyikre gondolsz...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Lehet rosszul olvasom az ábrát, de csak 1-2dB különbségenek tűnik nekem a két vonal által mutatott értékek között.
Csak a Marantz! :-D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2022.05.09., hétf. 08:02
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
Nem ismerem ezt a Focalt, és hasonló modelleket sem (10 éve egy HD595-el élek, ami messze nem ez az ár kategória). De az normális, hogy 6kHz környékén egy ekkora beszakadás van? Ennek hangzásban is károsan jelentkeznie kellene, nem? gondolkodik.gif
Tessék itt egy a tiédről:
https://www.stereophile.com/images/ifme ... rHD595.pdf
Döntsd el, hogy szerinted ezt hallod-e!

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Hallgatva ez sokkal többnek tűnik. Természetesen minden ugyan úgy volt, még a kábelt is úgy cseréltem ki, hogy nem vettem le a fejhallgatót a mikrofonról. És a gyári kábellel kezdtem.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
Nem ismerem ezt a Focalt, és hasonló modelleket sem (10 éve egy HD595-el élek, ami messze nem ez az ár kategória). De az normális, hogy 6kHz környékén egy ekkora beszakadás van? Ennek hangzásban is károsan jelentkeznie kellene, nem? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
... Nagyon tanulságos volt az egész mérési folyamat, főleg az, hogy a fejhallgatók helyes illeszkedésére mennyire kell figyelni. Sajnos ez egyből kibukott 1-2 modellnél…
az is egy tulajdonsag lehet: melyik fejhallgato mennyire erzekeny erre

erdekelne 1-2 “kommerszebb”, olcsobb tipusnal a meresi eredmeny jobban ill. kevesbe jol illesztett esetre

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok! Napokban hozzám került egy MiniDSP H.E.A.R.S. mérőmikrofon. Természetesen azzal a céllal, hogy leellenőrizzem a nálam lévő fejhallgató típusok mások által készített mérési görbéit. Minimális különbségek sajnos vannak egyedenként, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Nagyon tanulságos volt az egész mérési folyamat, főleg az, hogy a fejhallgatók helyes illeszkedésére mennyire kell figyelni. Sajnos ez egyből kibukott 1-2 modellnél, az eddig látott mérési ábrák egyből mutatták a hibás mérést. Kíváncsiságból összehasonlítottam 1-2 modellnél a gyári kábelt is a saját kábeleimmel. A különbségek nyilván füllel jól hallhatóak, de kíváncsi voltam méréssel lehet-e ezt szemléltetni. A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
elegia.jpg
elegia.jpg (795.84 KiB) Megtekintve 2973 alkalommal
elegia.jpg
elegia.jpg (599.42 KiB) Megtekintve 2973 alkalommal
elegia+vivace.jpg
elegia+vivace.jpg (611.34 KiB) Megtekintve 2973 alkalommal

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 338
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Épp a napokban érkezett a Grado SR80X fejesemhez Aliexpressről egy nagyon frankó szivacs. Jó a gyári sima szivacs is, de kissé fapados nekem. Szerettem volna egy kicsit több kényelmet és persze mélyet. Megkaptam a magas rovására. :)

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802phcl3g

11 dollár. Szóval megjött fénysebességgel (14 nap). A kedvencem, hogy Express One hozza mostanában a csomagokat Aliról. Legalább nem ragad az MPL kezébe. :)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee + Superlux HD681 + Samson SR850.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”