Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
dekumanus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.10.05., szomb. 17:37
Értékelés: 2

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dekumanus »

Köszönöm a gyors választ. Van is eladásra hirdetve itt a fórumon egy phonar micro 2. Csak kár hogy messze van tőlem. Meghallgatás nélkül pedig nem akarok vásárolni. Szívem szerint elcibálnám a vasat is a meghallgatásra.
Esetleg valamelyik Bowers vagy másmilyen angol állványos? Sosem volt még angol hangdobozom, nem ismerem hangzás karakterüket.
Köszönettel:
Dekumanus

Avatar
dekumanus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.10.05., szomb. 17:37
Értékelés: 2

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: dekumanus »

Üdv!
Adott egy sztereo vas, Harman/Kardon 1200. Jó állapot, kifogástalan. Első hallásra kicsit élénknek tűnik, jó sávszélekkel, kissé nyomulós közép és magas tartománnyal. Meglévő hangfalaim, Quadral Amun mk 3 és Montan mk. 3 nem jó hozzá, túl harsányan szól velük a vas. Valami lágyabb hangzású, nagyobb használt állványos monitort gondoltam hozzá passzítani, de nem tudom milyen irányba keresgéljek. Megköszönném aki tippet adna. Esetleg használ-e valaki ilyen vasat és mivel, amivel elégedett is? Jazz-t és klasszikust hallgatok. Köszönöm, hogy elolvastad, külön köszönöm, ha tippet adsz.
Legyen szép a napotok!
Dekumanus

krom1707
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.10.28., szer. 11:17
Értékelés: 1

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: krom1707 »

Udv!

Olyan 30-50 ezer kozott milyen polcsugarzot ajanlanatok leginkabb? Haloszobaba lenne, inkabb zenehez, csak elveszek a kinalatban. Eddig ujkent a Dayton B652-t neztem, de gondolom a hasznaltpiaccal jobban jarnek

Koszi elore is!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

zoli73 írta:
2022.06.02., csüt. 07:03
Aszpirin írta:
2022.06.01., szer. 22:23
ZolaBA írta:
2022.06.01., szer. 05:56
A JBL ahogy én látom menőbb, mert jobban dübörög. Sok meghibásodást olvasni, valszeg nem különösebben szerethetik a max hangerőt... érdemes nagyobbat venni ha a hangerő a fontos.
Ha egy 14 éves srácnak kell, akkor ne a saját ízléséből induljon ki a magunkfajta.
Igen, menőbb a JBL, tehát az kell nekik. Jól mondta az eladó, azzal nem kehet mellé lőni ebben a korosztályban. Ezt én is személyesen megtapasztaltam. Az, hogy mono, szerintem teljesen mellékes.

A barátom lányának egy Flip-je van (már nem emlékszem melyik sorszámú), évek óta elnyűhetetlen darab, és bevallom ilyen kerti zajcsinálásra sokszor mi öregek is kölcsönvesszük tőle, mert igen, egészen elképesztő, hogy milyen hangerő jön ki abból a kis vacakból, abszolúte nem hifi minőségben, de a pillanatnyi célnak pont megfelelően. És órákig bírja.

Részemről plusz egy szavazat a JBL-re. A legnagyobbra, ami a keretbe belefér.
Köszönöm a megerősítést, pontosan látod a helyzetet!
Tisztán látszik, hogy ezeknek a JBL hangszóróknal ki a célközönségük, és szerintem nekik teli találat.
A hangjuk(nem csak a JBL) tényleg meglepő. Nekem 14 éves koromban
BRG MK-29-es magnóm volt, és tökéletesen elégedett voltam vele, ahhoz képest ez szenzációs hangra képes. Az meg hogy mono, szerintem a mai srácokat hidegen hagyja, sokadik szempont.
Amúgy tegnap este megvettem, JBL Charge 5.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Nos, ma egy kerti party keretében megünnepeltük a fiam születésnapját, és hát megtörtént az ajándékozás is.
Jelentem teli találat! Mint hangra, mint színre(terep színű) egyaránt betalált. A többség már hazamet, de a fiam, a két barátjával, és az unokatesóval, órák óta a teraszon "döngetik", még most is! Alig tudnak betellni vele.
Őröm így az ajándékozás!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Mi haverokkal szintén egy JBL Soundbart használunk. Minden társasozás, kártyázás, udvari vagy erdei bográcsozás esetén jó szolgálatot tesz. Van egy Marshall is azt hiszem, az tisztábban szól, mint a JBL, de kb. semmi mélye. Egy 14 évesnek tutira nem azt venném.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2022.06.01., szer. 22:23
ZolaBA írta:
2022.06.01., szer. 05:56
A JBL ahogy én látom menőbb, mert jobban dübörög. Sok meghibásodást olvasni, valszeg nem különösebben szerethetik a max hangerőt... érdemes nagyobbat venni ha a hangerő a fontos.
Ha egy 14 éves srácnak kell, akkor ne a saját ízléséből induljon ki a magunkfajta.
Igen, menőbb a JBL, tehát az kell nekik. Jól mondta az eladó, azzal nem kehet mellé lőni ebben a korosztályban. Ezt én is személyesen megtapasztaltam. Az, hogy mono, szerintem teljesen mellékes.

A barátom lányának egy Flip-je van (már nem emlékszem melyik sorszámú), évek óta elnyűhetetlen darab, és bevallom ilyen kerti zajcsinálásra sokszor mi öregek is kölcsönvesszük tőle, mert igen, egészen elképesztő, hogy milyen hangerő jön ki abból a kis vacakból, abszolúte nem hifi minőségben, de a pillanatnyi célnak pont megfelelően. És órákig bírja.

Részemről plusz egy szavazat a JBL-re. A legnagyobbra, ami a keretbe belefér.
Köszönöm a megerősítést, pontosan látod a helyzetet!
Tisztán látszik, hogy ezeknek a JBL hangszóróknal ki a célközönségük, és szerintem nekik teli találat.
A hangjuk(nem csak a JBL) tényleg meglepő. Nekem 14 éves koromban
BRG MK-29-es magnóm volt, és tökéletesen elégedett voltam vele, ahhoz képest ez szenzációs hangra képes. Az meg hogy mono, szerintem a mai srácokat hidegen hagyja, sokadik szempont.
Amúgy tegnap este megvettem, JBL Charge 5.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2022.06.01., szer. 05:56
A JBL ahogy én látom menőbb, mert jobban dübörög. Sok meghibásodást olvasni, valszeg nem különösebben szerethetik a max hangerőt... érdemes nagyobbat venni ha a hangerő a fontos.
Ha egy 14 éves srácnak kell, akkor ne a saját ízléséből induljon ki a magunkfajta.
Igen, menőbb a JBL, tehát az kell nekik. Jól mondta az eladó, azzal nem kehet mellé lőni ebben a korosztályban. Ezt én is személyesen megtapasztaltam. Az, hogy mono, szerintem teljesen mellékes.

A barátom lányának egy Flip-je van (már nem emlékszem melyik sorszámú), évek óta elnyűhetetlen darab, és bevallom ilyen kerti zajcsinálásra sokszor mi öregek is kölcsönvesszük tőle, mert igen, egészen elképesztő, hogy milyen hangerő jön ki abból a kis vacakból, abszolúte nem hifi minőségben, de a pillanatnyi célnak pont megfelelően. És órákig bírja.

Részemről plusz egy szavazat a JBL-re. A legnagyobbra, ami a keretbe belefér.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ZolaBA írta:
2022.06.01., szer. 05:56
zoli73 írta:
2022.05.31., kedd 16:05
Egy bluetooth hangszórót szeretnék vásárolni a 14 éves fiamnak, a keret kb. 50e Ft. Az Ő véleményét nem kérhetem ki, hogy melyik tetszik, mert ajándék lesz, meglepetés.
Teljesen szubjektív vélemény...
Ha hordozható, akkus termékről beszélünk, akkor én gyakorlatilag leszűkíteném a választékot két márkára, JBL vagy SONY. Van egy csomó másik persze, de ezekkel a Sencor jellegekkel én nem égetném be a gyerekem :D
Ha jól tudom mai napig igaz, hogy a jbl mono (!), a sony-k pedig sztereo-k. Persze láncba köthető több darab, akkor van sztereo is . A JBL ahogy én látom menőbb, mert jobban dübörög. Sok meghibásodást olvasni, valszeg nem különösebben szerethetik a max hangerőt... érdemes nagyobbat venni ha a hangerő a fontos.
Nekünk kettő Sony srs-xb31 van, kertben/medencénél használjuk fél hangerő alatt, a célra tökéletes.
Köszönöm!
Jól fogalmaztad meg, nem szeretném beégetni a gyereket mindenféle gagyival.
Tegnap este beléptem egy utamba eső Media Marktba, és elsőre zavarba ejtő volt a kínálat. Aztán elég gyorsan ki tudtam szűrni melyik az, ami szóba jöhet. Az eladó ngyon készséges volt, a telefonja segítségével néhányat ki is próbáltunk. Ezek alapján nekem(bár itt nem ez a szempont) egyértelműen a Marshall hangszórók tetszettek, meglepően jó hangminőséggel, és igényes kivitellel, bár a keretből ezek már kilógnak.
Az eladó is megjegyezte, hogy ezek tényleg kiválóak, de nem feltétlen a tinik a célközönség. Ha egy 14 éves fiúnak lesz, akkor egy JBL-el nem lövök mellé, tette hozzá.
Én is e felé hajlok, és egyenlőre egy Charge 5 a kiszemelt.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

zoli73 írta:
2022.05.31., kedd 16:05
Egy bluetooth hangszórót szeretnék vásárolni a 14 éves fiamnak, a keret kb. 50e Ft. Az Ő véleményét nem kérhetem ki, hogy melyik tetszik, mert ajándék lesz, meglepetés.
Teljesen szubjektív vélemény...
Ha hordozható, akkus termékről beszélünk, akkor én gyakorlatilag leszűkíteném a választékot két márkára, JBL vagy SONY. Van egy csomó másik persze, de ezekkel a Sencor jellegekkel én nem égetném be a gyerekem :D
Ha jól tudom mai napig igaz, hogy a jbl mono (!), a sony-k pedig sztereo-k. Persze láncba köthető több darab, akkor van sztereo is . A JBL ahogy én látom menőbb, mert jobban dübörög. Sok meghibásodást olvasni, valszeg nem különösebben szerethetik a max hangerőt... érdemes nagyobbat venni ha a hangerő a fontos.
Nekünk kettő Sony srs-xb31 van, kertben/medencénél használjuk fél hangerő alatt, a célra tökéletes.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alex_Aston írta:
2022.05.31., kedd 17:32
zoli73 írta:
2022.05.31., kedd 16:05
Szép napot mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, tapasztaltaktól.
Egy bluetooth hangszórót szeretnék vásárolni a 14 éves fiamnak, a keret kb. 50e Ft. Az Ő véleményét nem kérhetem ki, hogy melyik tetszik, mert ajándék lesz, meglepetés.
Ebből a keretből szeretném kihozni a maximumot, de el vagyok veszve a kínálat "cunamiban", tapasztalatom nincs ilyen téren, és márkafüggő sem vagyok.
Köszönöm előre is a segítséget!
A legjobb, amit ebből a fajtából hallottam, az ennek az elődje volt:

https://www.extremeaudio.hu/harman-kard ... gszoro-kek

Jópofa volt, hogy többet is össze lehetett kapcsolni, sztereó hangkép lehetőséggel (pl. esetleges későbbi bővülés esetén), ezen felül a hangja meglepően jó volt. Nem az a dübörgő fajta, hanem inkább kiegyenlített hangú.
Köszönöm!
De ahogy írtam, 14 éves kamasznak lesz, Ő(Ők) lehet máshogy ítéli meg a minőséget, mást tart fontosnak, mint Mi hifi bolondok.
Még olvasgatok róla, és most este útba ejtek egy Media Marktot, talán okosabb leszek.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zoli73 írta:
2022.05.31., kedd 16:05
Szép napot mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, tapasztaltaktól.
Egy bluetooth hangszórót szeretnék vásárolni a 14 éves fiamnak, a keret kb. 50e Ft. Az Ő véleményét nem kérhetem ki, hogy melyik tetszik, mert ajándék lesz, meglepetés.
Ebből a keretből szeretném kihozni a maximumot, de el vagyok veszve a kínálat "cunamiban", tapasztalatom nincs ilyen téren, és márkafüggő sem vagyok.
Köszönöm előre is a segítséget!
A legjobb, amit ebből a fajtából hallottam, az ennek az elődje volt:

https://www.extremeaudio.hu/harman-kard ... gszoro-kek

Jópofa volt, hogy többet is össze lehetett kapcsolni, sztereó hangkép lehetőséggel (pl. esetleges későbbi bővülés esetén), ezen felül a hangja meglepően jó volt. Nem az a dübörgő fajta, hanem inkább kiegyenlített hangú.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, tapasztaltaktól.
Egy bluetooth hangszórót szeretnék vásárolni a 14 éves fiamnak, a keret kb. 50e Ft. Az Ő véleményét nem kérhetem ki, hogy melyik tetszik, mert ajándék lesz, meglepetés.
Ebből a keretből szeretném kihozni a maximumot, de el vagyok veszve a kínálat "cunamiban", tapasztalatom nincs ilyen téren, és márkafüggő sem vagyok.
Köszönöm előre is a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »

Neat hangsugárzóval van valakinek tapasztalata?
Konkrétan Neat Momentum Sx5i érdekelne, mekkora szobába ajánlott, stb?
20 m2 -en érdemes vele próbálkozni, vagy oda sok lesz?

Köszi!
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Kedves hifis fórumtársak! Momentán éppen nincs szükségem hangsugárzókra, de érdekelne ezekkel kapcsolatban valami és szeretném megkérdezni Tőletek.
Használok egy JBL L90-es hangsugárzópárt (kb. mint az L100), hegel h300 hajtja, főleg siltech ezüst-arany kábelekkel. Szeretem ezt a fajta hangot és egyenlőre elégedett is vagyok vele.
Viszont érdekelne, hogy ismertek-e olyan hangsugárzógyártó, fejlesztő céget, amely az általam is használt rendszer hangjához nagyon hasonló hangot (hangban nyilván +/- valamennyivel, árban mondjuk még 5-10 millió alatt maradva) tud prezentálni, de mindezt aktív hangsugárzók felhasználásával valósítja meg?
(Vagy ez a szint már az egyedi hangrendszerépítés kategóriájába tartozik és a tömegtermeléssel foglalkozó cégek között nem is érdemes ilyeneket keresnem?)

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

azteke írta:
2022.01.27., csüt. 00:21
Köszönöm a választ és a segítséget.

A linkelt erősítőt ha jól látom már vitték, de majd nyitva tartom a szemem, hátha látok még ilyet.

Hangfal téren nem állót keresnék jelenleg.
Ha állványos inkább, akkor ez : https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=171695
Ennyi pénzért rablás megvenni, ennyiért ma már kb. semmit nem kapni, ráadásúl még jó is.
Igen, azt az erősítőt már elvitték, de azt nem írtad, hogy csak a "szabad prédák" érdekelnek, azt hittem a kérdésed álltalános jellegű.
De továbbra is fenntartom, ez, ennyiért remek vétel, nem nagyon tudnék alternatívát ezen az áron.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
azteke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:43
Értékelés: 4

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: azteke »

Köszönöm a választ és a segítséget.

A linkelt erősítőt ha jól látom már vitték, de majd nyitva tartom a szemem, hátha látok még ilyet.

Hangfal téren nem állót keresnék jelenleg.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

azteke írta:
2022.01.26., szer. 16:34
Esetleg ebben az árkategóriában kérhetek segítséget?

Szükség van még valamilyen információra, hogy könnyebben, jobban tudjatok javasolni valamit?
azteke írta:
2022.01.19., szer. 15:56
Hello,

Jelenleg mit lehetne kihozni 100.000 Ft-os keretből (erősítő + hangsugárzó) terén használtan?

Bármilyen jó ajánlat?

Köszönöm :smile53:
Ha kis pénzből akarsz jó hangsugárzót, akkor nem kérdés: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=156159
Feltéve, ha álló doboz a cél? Erről nem nyilatkoztál.
Hozzá erősítő, a fennmaradó összegből már kemény dió. Talán valami kommersz hifi erősítő, de sajnos már annyira szállnak el az árak, hogy nagyon nehéz lesz.
Kicsit már túllóg a meghatározott kereten, de egy ilyennel jól járnál hozzá.
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... n#p2567974
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
azteke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.01.27., szomb. 14:43
Értékelés: 4

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: azteke »

Esetleg ebben az árkategóriában kérhetek segítséget?

Szükség van még valamilyen információra, hogy könnyebben, jobban tudjatok javasolni valamit?
azteke írta:
2022.01.19., szer. 15:56
Hello,

Jelenleg mit lehetne kihozni 100.000 Ft-os keretből (erősítő + hangsugárzó) terén használtan?

Bármilyen jó ajánlat?

Köszönöm :smile53:

Attis_76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022.01.20., csüt. 20:33
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Attis_76 »

Esetleg Mission 735 ?

Attis_76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022.01.20., csüt. 20:33
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Attis_76 »

Alex_Aston írta:
2022.01.24., hétf. 17:35
Esetleg hívd fel, hogy megvan e még neki, és hallgasd meg a 783-ast (vagy akár a 782-est is), szerintem nagyon is érdemes.

viewtopic.php?f=33&t=163214&p=2650518&h ... n#p2650518
Rápróbáltam, bár elég messze van ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Esetleg hívd fel, hogy megvan e még neki, és hallgasd meg a 783-ast (vagy akár a 782-est is), szerintem nagyon is érdemes.

viewtopic.php?f=33&t=163214&p=2650518&h ... n#p2650518
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Attis_76 írta:
2022.01.24., hétf. 16:29
cannonball írta:
2022.01.24., hétf. 10:48
Eszembe nem jutna belépő kategóriájú modern hangfalat venni, amikor tömve a használt piac picit régebbi közép-felső kategóriával.
Pl. IQ, T+A, Quadral, Arcus.
Sajnos el lehet veszni ebben a rengetegben, ezért is kértem segítséget !
Köszönöm.
200e-ért tudsz venni Mission 783-ast, ami egy kiváló hangfal, szerintem Monitor Audio Silver 500 mellé nyugodtan oda lehet tenni (csak, hogy be tudd lőni nagyjából). Csak mivel kicsit régebbi, és kevésbé ismert, olcsóbban hozzá lehet jutni. Valaki pont itt hirdetett olyat, nézd meg, hogy eladó e még.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Nehéz 2-3 alapelv alapján tanácsokat adni.
A Design, és a szín is nyilván fontos.
Alaphangon viszont az ország egyik végében vagy, és nem ajánlom, hogy kipróbálás nélkül, postázva vegyél hangfalat. Mert sok már eleve nem tökéletes, vagy még sérül is, mire hozzád kerül.
Az Angolokat is nézheted, de valamire való Harbeth, Bowers, Tannoy drága lesz, a kisebb, elérhető árú, de főleg jazzra való Rega, Rogers, Kef, Epos, JPW, Heybrook stb. dobozok neked kicsik.
Esetleg hasonló Missionok is jók, ez ott van nálad:
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Miss ... 769638.htm

Attis_76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2022.01.20., csüt. 20:33
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Attis_76 »

cannonball írta:
2022.01.24., hétf. 10:48
Eszembe nem jutna belépő kategóriájú modern hangfalat venni, amikor tömve a használt piac picit régebbi közép-felső kategóriával.
Pl. IQ, T+A, Quadral, Arcus.
Sajnos el lehet veszni ebben a rengetegben, ezért is kértem segítséget !
Köszönöm.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Eszembe nem jutna belépő kategóriájú modern hangfalat venni, amikor tömve a használt piac picit régebbi közép-felső kategóriával.
Pl. IQ, T+A, Quadral, Arcus.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”