Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Számomra ez úgy lenne értékelhető, hogy legalább spl görbéket látnánk, hogy mi is a helyzet azonos hangnyomáson. Mondjuk egy lecsengesi idő is tenne hozzá. Megmondom őszintén, hogy ez így, nem is tudom, hogy fogalmazzak... de legalább egyforma görbéken lehetne hallásra is valamit mondani, bejáratára után.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Köszi a beszámolót,borítékba ezt a végeredményt tettem volna;-)
Jó hogy írtál!

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Szóval Monoprice vs SVS, avagy nyitott vs zárt – Round II.

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Ismét váltás történt és bár kicsit off topic a téma, de mivel az előző részt is itt követtem el, így ezt is ide írom meg. Előre szólok ez kicsit összetettebb lesz, mint az előző és ez sem lesz rövid. :rolleyes: :)

Előljáróban az érintett mélysugárzók árai, csak a miheztartás végett, teljesítményadatokkal:

- Klipsch R-112SW (Reflexes 12” 300W) - listár: 230k; kifutóár: 150k
- SVS SB12-NSD (Zárt 12” 400W) - listaár: 240k; kifutóár: 150k
- SVS SB-3000 (Zárt 13” 800W) - listaár: 540k
- Monoprice Monolith 12” THX Ultra (Reflexes/Zárt 12” 500W) – listaár 999€ (360k); akciós ár: 799€ (290k)

Tehát adott volt az SVS SB-3000, ami két SVS SB12-NSD-t váltott, ami előtt két Klipsch R-112SW volt. Elégedett voltam vele, bár nem hozott akkora változást, mint az árkülönbség, de mindenképp előrelépés volt. Ettől függetlenül időről-időre nézegettem a szubokat, hátha találok valami érdekeset. Miután az SVS elképesztően túlárazott lett (és volt is), így már más gyártókat figyeltem, mint Arendal, XTZ, Monoprice… Az utóbbiról nagyon sok jót olvastam már (US), de nem lehetett kapni Európában, ami szerencsére nem rég megváltozott. Erre jött még egy 20% akció kb 2 héte, aminek már nem tudtam ellenállni, annak ellenére sem, hogy a számok alapján megdöbbentő méretekkel bír már a 12”-os változat is. Tudtam, hogy az elhelyezéssel bajban lehetek és hogy nehéz lesz megszokni az új jövevény méretét, alakját, de belevágtam.

Néhány kép a korábbi szubokról, hasonlításként:

SVS SB12-NSD VS Klipsch R-112SW és még egy kép.
SVS SB12-NSD VS SVS SB-3000

Szóval a Monolith irgalmatlan nagy dobozban jött, mint egy kisebb fagyasztóláda. 58kg, amiből a csomagolás több mint 13kg, mert maga a mélyláda „csak” 44,7kg, ami valljuk be szintén rengeteg. És ha már csomagolásnál járunk, megemlíteném, hogy ennek az „olcsóbb” terméknek az árába belefért egy szövetzsák a mélyládának, külön szövetzsák a - nagyon masszív – rácsnak és egy pár fehér kesztyű az óvatos kezelés nevében. Ami a csúszóssága okán némi nehezítést is jelent, de a figyelmesség értékelendő, pláne úgy, hogy ezek egyike sem fér bele a majd kétszer ennyibe kerülő SVS-nél… De hogy negatívumot is írjak a csomagolásról, megemlíteném, hogy a kibontáshoz semmilyen segítséget, tájékoztatót nem tartalmaz a csomag, ami egy 45 kilós hatalmas monstrum esetén igencsak jól jött volna. A „fejre fordítós” módszer működött, de nagyon nem volt egyszerű, pláne hogy egyedül csináltam.

És akkor két kép az immáron kihámozott Monoprice mélysugárzóról:

Monoprice Monolith 12” THX VS SVS SB-3000 és még egy kép.

Hatalmas. De ez van, ezt kell szeretni. Beszuszakoltam a régi helyére és indult is a bejáratás, először IsoTek és Audio Engineers bejárató lemezekkel. Az utóbbiból van külön kifejezetten szubhoz, ami igen jól meg is tornáztatja azt. Olyan 5-10 óra után lefuttattam a bemérést és az esélytelenek nyugalmával belenéztem pár demóba. Mondom ezt azért, mert bár az új „mindig jobb”, de itt az árkülönbség okán, már előre beletörődtem, hogy azért ez a szub kevesebb lesz, de bizakodva vártam a teszteket és azt reméltem, hogy nem olyan sokkal. Közben már azon gondolkoztam, hogy fogom „tompítani” az írásban, hogy hiába a nagyon magas ára, biza az SVS csak sokkal jobb…

Na de előtte pár szó a bemérésről. Az SVS-t az app-on keresztül -10dB-re állítva mértem, és így lett 0dB körüli az eredmény, míg hogy ugyanezt elérjem a Monolith-tal, azt +6dB-re kellett állítanom a subwoofer hátulján. Ez némi erőkülönbséget sejtet.
Szóval a demók. Szokásos részletek – bár most még csak 1-2-be hallgattam bele, de ezek a filmek: Jurassic World 2015; Batman: The Dark Knight Rises; Interstellar; Men In Black International; Mad Max Fury Road; Kong Skull Island; Blade Runner 2049; The Gratest Showman, Everest, Transformers-ek.

Elsőre elég vékonynak tűnt a hangja, kicsit kopogósnak (tudom, hogy lehet egy mély vékony?! De akkor legyen a „telt” ellentéte, ami meg karcsú. Így érthetőbb?! gondolkodik.gif), viszont erőben nem volt rossz. Ekkor még úgy gondoltam ennek lehet tényleg ennyire más lesz a hangja, de nem is nagyon foglalkoztam vele. Persze később kiderült, hogy tévedtem, csak itt még nyers volt a hangja. Ennek ellenére már itt hallottam (inkább éreztem) olyan apró dolgokat, amit korábban a zárt SVS-nél nem. Ez azért is volt fontos, mert már az SB12-NSD - SB3000 váltásnál is az volt az egyik fő cél, hogy a legmélyebb hangokat jobban visszaadja a rendszer. Ami végül is sikerült, mert több mélyhangot hallottam/éreztem, de nem volt akkora az ugrás, mint amire vártam. Az elvárásokat persze az is nagyon befolyásolta, hogy a felár viszont jelentős volt. Mindezek fényében eléggé meglepődtem, hogy jelen esetben viszont, pont az olcsóbbnál érzek némi plusz, már az elején. Szóval örültem, hogy rossz üzletet nem csináltam és valóban közel lesz a két szub egymáshoz, de nem voltam lenyűgözve.

Ezután további egy hét járatás következett. Kb 25 óráig csak a bejárató lemez ment, majd utána már csak Internet rádió. Kb 4-5 nap után (30-40óra) a hangja feltűnően telt/ebb lett. Zenén nekem már túl sok is volt, bár a barátnőm szerint meg pont jó. Érdekességképpen megjegyzem, hogy filmek alatt viszont Ő sokallja a basszust. :D
Csak a reflex sajátosságára tudom fogni (esetleg magasabb SPL vagy mélyebbre megy?), hogy sokkal jobban terjed a házban a hangja. Úgy értem, hogy egy kellemes, hangosnak nem mondható -40-45dB zenénél – ami valószínűleg nem is hemzseg a 20-30Hz alatti igazán mély hangoktól – egy szinttel lentebb halkan hallható a hangja, pici dübögés. Ez a korábbi SVS-eknél nem volt jelen, a két kisebbnél sem. Viszont előtte a Klipsch-ekre szintén jellemző volt ez.

Végre eljött a nagy nap, lesz már időm 20-30 perc demózásra és meghallgatni/megtudni mit is tud a „kicsike”. Előzőleg már direkt nem hallgatóztam, hogy minél nagyobb legyen az esetleges kontraszt. Itt olyan 70 óránál járhatott, ami bár nem kevés, de szerintem kisebb változások még lehetnek olyan 150-200 óráig.
Tehát bemértem újra a rendszert, az eredmények szinte azonosak lettek, az egyértelműen hallható változások ellenére is. Emiatt zenén rögtön csökkentettem is 3db-t, amivel helyre is állt a rend szerintem.
A korábbi tapasztalat alapján, filmeknél a reflexeseket általában lentebb kell vennem a megfelelő hatás érdekében (Klipsch 1-3dB), míg a zártakat pont meg kell emelnem (3-6db NSD-k). Az SB-3000 változtatás nélkül is jónak tűnt. Ezekre azért volt szükség, mert a Klipsch-ek hangja néha zavart, a 115-é még a fülemet is bántotta (lásd lentebb). Emiatt kicsit féltem is visszatérni a reflexes vonalra. A két NSD-nél pedig azért kellett emelni, mert hiányzott az igazi „rezgés” a filmből, amit néha +6dB emelés sem tudott kárpótolni.

Lassan így a 3. oldalnál csak rátérek a Monolith hangjára. :D

A legtöbb filmnél a Monolith kevesebb hangerővel beérte (3-5dB). Ezt úgy értem, ami ezen 30-nál jól érezhető volt, az az SVS-nél csak -25-27dB-nél volt ennyire hatásos. Ebből adódóan volt, ami mondjuk -35dB hangerőn az SVS-nél teljesen hiányzott és bár a másiknál is csak épphogy, de csak lehetett hallani/érezni. Ami még annyira nem is lett volna gond, hisz akkor majd „jobban odatekerek neki” és probléma megoldva. Igen ám, csak voltak olyan esetek, amikor az SVS estében később sem kerültek elő ezek a hangok vagy nagyon jelentéktelennek hatott. Lássuk hát a filmeket:

Blade Runer 2049: kezdő rész (masszívan túl van tolva szerintem basszus téren), nagyon közel van mindkettő hangban. Amikor alulról meglövik a hajót a „fénycsíkkal”, a Monolith-nál sokkal érezhetőbb, sokkal hatásosabb és feltűnően gyors. Az SVS talán picit gyorsabb. Talán. Később amikor lelövik a gépet és becsapódik a földbe, majd tolja maga előtt a fémroncsokat, amik pattognak össze-vissza róla, az SVS-nél mindig hiányoltam, hogy ezt miért nem érzem, picit erőtlennek tűnik az egész. Na a Monolith-nál ha nem is teljesen, de helyére kerültek a dolgok és előkerült a hiányolt érzés, viszont szerintem még mindig lehetett volna kicsit több. Ehhez képest a nem sokkal későbbi résznél, a rakétázás ereje már teljesen rendben van, hatalmasat szól, érezhető a lökéshullám. Ugyanez az SVS-nél picit kevesebb. Nem rossz vagy kevés, de valamiért mégsem olyan ütős.

Kong Skull Island: korábban hiányoltam, hogy a film elején, amikor lezuhan a repülő, szinte semmi nincs a robbanásnál, majd amikor Kong leteszi a mancsát, leszakad az arcom. Na végre ott is előkerült egy kisebb robbanás „érzet” vagy hang, ami eddig nem volt, viszont itt is el bírtam volna viselni többet, de ezek szerint a rendező ebben ennyit látott. Tehát a két mancs. Brutális (-20-25dB). Majd amikor emelkedik és elkezd szuszogni, mindig is úgy éreztem, hogy itt én adtam volna ennek egy kis „remegést” a levegőben. A Monolith esetében ez is átjött. Végre már lehetett érezni, ahogy erőből fújja ki a levegőt.

The Greatest Showman: kezdő rész, dobbantások. A Monolith itt is erősebb és szerintem részletesebb is a dübbenés (mást érzek az ágyon). Viszont itt továbbra is gyorsabb a zárt SVS. Nem annyival, mint a Klipsch-eknél, ez valahol félúton lehet (lásd lentebb).

Transformers 2007: van ez a rész , amikor az egyik alakváltó átugrik egy lányt fejjel lefelé, miközben két-három rakéta elmegy alatta. Szóval, amikor átugorja, olyan remegést, lökéshullámot csinál, hogy az példaértékű. És ezt a Monolith gyönyörűen adja vissza. Nem igazán tudnék belekötni. Viszont hallottam ezt az SVS-en és így tudom, azon ez picit jobb. Ez a fajta rezgés/remegés továbbra is jobb a zártnál. Ez a rövid, gyors pulzálás, minden apró részlet érezhető és így kicsivel jobb az egész. Alapjában a Monolith is hibátlannak tűnik, de na… Ehhez képest a Klipsch-ek viszont gyengébbek voltak. Ott már-már úgy éreztem, hogy a pulzálás inkább összemosódik egy folyamatos lökéshullámba. Az sem volt rossz, de jóval gyengébb volt (így utólag). Ebben az is szerepet játszhatott, hogy ezeket már elég magas hangerőn kellett tesztelni, így az is lehet, azok már erejük határa okán, jobban torzítottak, kevésbé szóltak tisztán vagy nem bírták tartani a gyors tempót. Vagy ezek mind együtt (lásd később). Vissza a részlethez, mindezek mellett a rakétákat is kiválóan lehet itt érezni, ahogy elrepülnek mellettünk és ezek Atmos tesztelésre is hibátlanok. Ezek már mindkettőn hasonlóan jól szóltak.

Transformers Age of Extinction: továbbra sem értem, hogy ezek a filmek miért szólnak kb 5dB-vel halkabban. Ezt alapból -20-nál kellett hallgatnom, hogy a többiek hangszintjét hozza. Na mindegy. A remegés itt kiváló mindkettőn, viszont van 1-2 hang, ami itt is jobb a Monoprice szubon, vagy leginkább csak azon van. A hajócsavar, ahogy átrepül a kocsi felett, ez a lüktetés, picit jobban lüktet, nem sokkal, de könnyen felfedezhető. Továbbá ennél a résznél, az összes lezuhanó „apró” tárgynak, mint kocsi, motor stb az SVS-en elég gyengének/elhanyagolhatónak mondható a becsapódása, míg a Monolith-on tisztán érezhető és ezek mellett a nagy robbanásoknál is kicsit erősebb az egész vagy jobban mozog az ágy alattam.

Men in Black International: amikor kijönnek éjszaka a klubból, felrobban az autó, majd csata az idegenekkel. A robbanások és az egész jelenet hatásosabb a reflexesen, jobban érezhető az egész légkör, minden egyes lövedék tisztán és pontosan szól, nagyot is üt, viszont amikor az aszfaltot felrántják, az a remegés ismét – talán – jobb az SVS-nél.

És a végére kettő együtt: Dark Knight Rises (motoros menekülés) és Interstellar (űrugrás).

A zenei fokozás az SVS-en nekem jobban tetszik a Batman filmben, viszont amikor a zsákutcából elrepül a bőregér, az a Monolith-on valami elképesztő.
Az Interstellar-ban hasonló morajlás van az ugrásnál, ami brutálisan megdolgoztatja a membránokat és itt is jobban muzsikál a Monolith.
És itt jön a „lásd lentebb” rész. Okkal ezt a kettőt hagytam utolsónak, mert a legvégén mindig megpróbálom kicsit megtolni a mélyhangokat, amit most is megtettem. Ez nálam 3-6dB emelést jelent a subwoofer-nek.

Az NSD-k esetében ez pont annyira volt elég, hogy beérje a reflexes Klipscheket, de még így is hiányzott valami.

A Klipsch-ek esetében, ha megemeltem a hangot (115SW esetében szinte perceken belül megfájdult a dobhártyám) már alacsonyabb hangerőn is képes volt eltolni a hangképet, nagyobb hangerőn pedig már-már a tisztaságából is veszített. Mosottabb lett a hangja, mind az Interstellar, mind a Batman esetében, zavarosabb lett az egész, és mindezek mellett még döngő is. Míg a Monolith-nál (SVS is) tisztán érezhető, hogy innen is remeg valami, meg onnan is, addig ennél a végén már csak azt lehetett kivenni, hogy moraljik az egész, egyben. Szépen fogalmazva nem állt jól neki. Ehhez jött még, hogy portzaj is előkerült, ami nem volt vészes, de tisztán kihallható volt (112SW). Gondolom az ereje határán már jobban zavarba jött (torzítás, gyorsaság, erő) és „így jöttek össze a dolgok”.

Az SB-3000-nél nem igazán éreztem, hogy kevésbé lenne tiszta, nyilván itt bírja a nagyobb teljesítményt, viszont kicsit döngő lett a hangja (néha). És ezt több filmnél észrevettem, ha jobban feltekertem, ez rendre előjött. Egy olyan érzést generál, mintha rátolnánk a hangfalat a falra/sarokra. Alapszinten amúgy tökéletes, de nem igazán lehetett emelni. Így néha a kívánt „hatást/érzést” hiába értem el, mert bár az ágy végre úgy remegett, ahogy szerettem volna, cserébe enyhén döngő lett az egész.
És a végére a Monolith. Legnagyobb meglepődésemre, ennek hiába tekertem oda 6dB-t, a hangja nem változott. És ezt úgy értem, hogy ugyanannyira tiszta maradt az egész. Nem mosódott el a hang, mindent kristálytisztán hallottam és még jobban éreztem is, de egy kicsit sem lett döngő. Így már tényleg elemi erővel rombolt a rendszer, de mintha csak a rezgések erősödtek volna, az ágy rázott jobban, viszont a hang továbbra is egyben maradt. Néha már a membránt vizslattam, nehogy túl lőjek a célon, de szerencsére bírta az iramot.

A végére egy kis zene. Továbbra is elektronikus, pop, klub zenéket hallgatok. A kevésbé ütős zenékben, mint Weeknd, Jonas Brothers, Kungs, tehát a finomabb, pattogósabb basszust tartalmazó zenékhez a zárt számomra továbbra is jobbnak tűnik, viszont a klubzenékhez, vagy amikben ütősebb basszus van, mint David Guetta, Tiesto, Minelli, Armin Von Buuren, Gigi D'Agostino, ott a reflexes szerintem jobb és itt is ezt éreztem. A zártnál sem volt rossz, de ennél valahogy egyből éreztem, hogy ez másabb, ami nekem kicsit hiányzott.

Itt értem végére a 20-30 percesre telvezett demónak, ami végül több mint 1,5 óra lett. Csodával határos módon, ennek ellenére sem éreztem a fülem túlterheltnek, fáradtnak (na jó, egy nagyon kicsit).

Konklúzió?
Szerintem a zárt továbbra is picit pontosabb, gyorsabb. Sőt, hangszeres zenén, koncertfilmeken, valószínűleg még jobban kijönne a pontossága, gyorsága vagy ezekhez kapcsolódó előnye, de nálam erre nem nagyon lesz példa. A „tisztábban szól”-t nem tudom kijelenteni. Sokkal kisebb, így könnyebb elhelyezni és a látványa is elfogadhatóbb.
Ellenben a reflexes pörgős zenén jobban odateszi magát, a zúzós akciófilmekben pedig egyértelműen brutálisan tarol. Valószínűleg kicsit lassabb, és talán pontatlanabb, viszont erre nem sok esetben találtam érdemi példát. Hogy kevésbé tiszta? Nemhogy mosottság jelét nem hallottam, hanem legnagyobb meglepődésemre, legalább annyira volt tiszta, mint a zárt. Cserébe hatalmas, dög nehéz, nem könnyű elhelyezni és megszokni sem.

Az árcádulát tekintve különösen meglepődtem a kapott eredményen, mert leginkább csak visszalépésre számítottam, bár az igazat megvallva nem sokra. Ehhez képest leginkább csak előrelépés lett belőle. Mindezek fényében gondolom nem kérdés, hogy a Monolith marad. ;peace;

ui: ugyanitt féléves SB3000 eladó! :smile29:
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Renatto írta:
2021.10.16., szomb. 12:53
Az egyik barátomhoz viszont R-115SW került (nappali+ konyha kb 50-60nm) és tökéletesen meg van vele elégedve! És jól is szól, bár szerintem kettő csak jobb lenne. Ezt csak azért hoztam fel, mert az egy kb fél éves vásárlás, de az erősítője már cserés lett...

Remélem így már érthető. :smile29:
darthdick írta:
2021.10.16., szomb. 10:59
Jó döntés.Az SVS nagyon túlárazott és túlértékelt márka...Most már hallhatod te is hogy az svs birtokolt darabjaid(12nsd) satnyák ehhez képest,a 3000-es meg extrán túlárazott doboz...
Ennek tükrében,hogy így értékeled,a nagy Klipsch(115-ös) véleményed felülbírálhatnád;-)Egyáltalán nem volt az sok oda...sem nagy...érték ár tekintetben az még mindig egy ragyogó darab.Annak a modellnek egy hibája van ami típushiba,az az erősítő része.Meghibásodásra hajlamos.
Nálam 2 darab SVS SB12NSD adta meg magát. Zsír újan, pár hét különbséggel. Az egyiknél nem volt hangerőszabályzás,értsd, mindig maximum hangerőn ment. A másiknál meg kihagyott a jel. Szólt - nem szólt végtelen ciklusban. Hálistennek nem a modult cserélték, hanem zsír új szubot kaptam mindkettő helyett. Ismerősömi eladta az SB13 Ultráját, az új tulajnál pár hét után kb. 10 centin felszakadt a membrán. Nem a perem, nem a varrat, hanem a varrat mellett fél centivel a membrán. Többször voltam nála, neki még a demó hangerő is már már zavaróan halk. Szó sem lehetett arról,hogy széthajtotta volna. Szerintem az új tulaj sem. Garanciába cserélték a hangszórót. Egy másik fórumosnál 2 darab SB4000-ből szintén rotty volt az egyik panelnek pár hónaposan, egy másik fórumosnál meg a hangszórót takaró rács csak úgy hajlandó kijönni, hogy az őket befogadó, gumi műanyag tartó elemekkel együtt hajlandó csak lejönni.

De szinte az összes márkánál hibásodnak meg erősítő panelek. Messze ezek a leggyengébb pontjai bármelyik márkánál a szuboknak.

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

F7415A25-51BA-4B97-95FE-2676AA29346E.jpeg
F7415A25-51BA-4B97-95FE-2676AA29346E.jpeg (3.52 MiB) Megtekintve 4425 alkalommal
Frissen ápolva;-)

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Hmm.... A 2db NSD egyáltalán nem volt "satnya", így utólag, szerintem. Bár az tény hogy az SB-3000 minden téren jobb volt, de nem olyan sokkal, pláne, hogy majd kétszerese az ára a 2db NSD-nek...tudom, ehhez kellett egy újabb áremelés is azért (ugye idén már a 2.).
A Klipsch R-115 véleményemet sajnos nem igazán tudom felülbírálni. :P Akkor is tudtam, hogy ár-értékben szinte verhetetlen és amúgy is kiváló szub. (Csodálom, hogy pár év alatt, hogy jutott el oda a PH - szaki - fórum, hogy az utált Klipsch gyártó, akinek a szubjai (legtöbb) kifejezetten rosszak, mára már lassan "ajánlott vétel"-ként hírdeti az R-115SW-t, és árérték bajnoknak tartja. :fekverohog: ) Nekem a kisebbek is tökéletesek voltak. Viszon azt a 38-as membránt és a behemót kocka formát, azóta sem tudtam megszokni. Ha így lett volna, a rendszerem okán inkább azt vettem volna és még olcsóbb is lett volna. Abban a szobába nagy volt és ott a két széle - tetőtér lévén - levágott volt. A mostani szoba csak pár nm-rel több, de nem tetőtér, így jóval több a légtér. Továbbá nekem ez a téglatest forma jobban bejön, hisz a hifi állvány alakja is hasonló és a hangfalak is hasonló alakúak, ezáltal emészthetőbb az összkép, de nem tökéletes...
Az egyik barátomhoz viszont R-115SW került (nappali+ konyha kb 50-60nm) és tökéletesen meg van vele elégedve! És jól is szól, bár szerintem kettő csak jobb lenne. Ezt csak azért hoztam fel, mert az egy kb fél éves vásárlás, de az erősítője már cserés lett...

Remélem így már érthető. :smile29:
darthdick írta:
2021.10.16., szomb. 10:59
Jó döntés.Az SVS nagyon túlárazott és túlértékelt márka...Most már hallhatod te is hogy az svs birtokolt darabjaid(12nsd) satnyák ehhez képest,a 3000-es meg extrán túlárazott doboz...
Ennek tükrében,hogy így értékeled,a nagy Klipsch(115-ös) véleményed felülbírálhatnád;-)Egyáltalán nem volt az sok oda...sem nagy...érték ár tekintetben az még mindig egy ragyogó darab.Annak a modellnek egy hibája van ami típushiba,az az erősítő része.Meghibásodásra hajlamos.
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Jó döntés.Az SVS nagyon túlárazott és túlértékelt márka...Most már hallhatod te is hogy az svs birtokolt darabjaid(12nsd) satnyák ehhez képest,a 3000-es meg extrán túlárazott doboz...
Ennek tükrében,hogy így értékeled,a nagy Klipsch(115-ös) véleményed felülbírálhatnád;-)Egyáltalán nem volt az sok oda...sem nagy...érték ár tekintetben az még mindig egy ragyogó darab.Annak a modellnek egy hibája van ami típushiba,az az erősítő része.Meghibásodásra hajlamos.

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Átkerült a "futottak még" kategóriába. :D Nem vagyok egy impulzus vásárló, de ez az volt. Egy ideje nézegettem az Arendal-t és a Monoprice-t, most hogy láttam van EU-ban is. Az Arendal 1723 1.5 szintje körül mozoghat, az új 1V talán picit jobb a számok alapján, viszont az 6-700€-val drágább is, annyit nekem még akcióval sem érne az a különbség. És mivel a Monolith hétvégén akciózott, így be is húztam lesz, ami lesz alapon. (Ha BF-kor más fog akciózni, lehet azt is megnézzük. :rolleyes: )
Egyelőre elégedett vagyok, bár a méretét még szoknom kell a kis méregzsák után. Érzésre/hangra már vannak olyanok, amik az SVS-nél nem voltak jelen... (és az az SVS most pár forint híján 2x annyi, az átalad egy hírdetésnél említett PB-3000 meg 680k. :nonononono: )
darthdick írta:
2021.10.15., pén. 19:18
Sokáig nem futott az sb...:-)))
Vagy?Gratulálok a beszerzéshez.
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Sokáig nem futott az sb...:-)))
Vagy?Gratulálok a beszerzéshez.

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Akkor majd én frissítek… :smile29:
1CF79883-DDD1-426D-AF8C-C8A7B20DCC3E.jpeg
1CF79883-DDD1-426D-AF8C-C8A7B20DCC3E.jpeg (2.49 MiB) Megtekintve 3435 alkalommal
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

Legyen itt végre egy kis friss(ítés)...
KlipschSvS.jpg
KlipschSvS.jpg (146.26 KiB) Megtekintve 3508 alkalommal
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Csak nem hagyott nyugodni a dolog.
Sikerült beszereznem ausztriai willhabenről egy RC64 mk1-est.Ez családtag az RF63-akhoz.
Komoly darab, komoly hanggal.27kg feletti súly...Passzol a 37kg frontokhoz.
Irischcreamnek igazat adok így hogy össze tudtam hallgatni másokkal,direktben,nem pedig itt ott.Így már van differencia, nem is kevés(RC62mk2,RP450c,RP504c).
Teljes a klasszikus nagy szett.
40589E85-570F-419D-BD36-E574166CF98B.jpeg
40589E85-570F-419D-BD36-E574166CF98B.jpeg (3.47 MiB) Megtekintve 3532 alkalommal
322329CD-CB57-4B61-90E0-FF3F7EE242F4.jpeg
322329CD-CB57-4B61-90E0-FF3F7EE242F4.jpeg (3.53 MiB) Megtekintve 3532 alkalommal

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

A méretezés és arányok még mindig meghökkentenek mikor ránézek az RF63ra.
Zseniális nagy volumenű dobozok.
77D0F973-FE7D-4AB0-BC32-054FFC5F0AD8.jpeg
77D0F973-FE7D-4AB0-BC32-054FFC5F0AD8.jpeg (5.52 MiB) Megtekintve 3802 alkalommal

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

darthdick írta:
2021.07.20., kedd 20:12
esetedben az "egyelőre"a kulcsszó.....
...Furcsállom,hogy nem ragadt meg nálad a klipschnek egy 15'-os szubja(115/150).Pedig azok hallásra nem rosszabbak,mint az svs 3000-ei.Szinergiában nagyon passzolna a szobádba.Láttam igen volt 112-es szubjaid,de az nem a 115 vagy a 150.És lám azt is beláttad,hogy van az a helyzet,hogy kettő "gyengébb"doboznál jobb az egy "erősebb",nagyobb élmény....jobb mozi:-D
Ez az egyelőre, nekem eléggé véglegesnek tűnik most. Az R-115 sajnos túl nagy volt ide (22-25nm). Hatalmas is volt kinézetre, meg nem is tudta kifutni magát. Viszont a nagy hangnyomása többször zavarta a fülem (dobhártyám). Hallottam 50nm és ott már igazán elemében volt, viszont azért a pontossággal voltak gondok. Ezért is váltottam a két kisebbre, ami szinte minden téren hozta az elvártat és gyönyörűen nézett ki a teljes rendszer. Végül mégis a zártra voksoltam, így sajnos az összképet meg kellett bontani, de megérte...
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

darthdick írta:
2021.07.20., kedd 18:59
mechazseni írta:
2021.07.20., kedd 18:55
Hát legyen…
Sokan azt gondolják, hogy a Klipsch=házimozi.
Hát Nem. :D 801F316E-A1D4-4E24-B1C1-DBF34E51E644.jpeg3C68B761-6A16-46E6-8034-FBBE60939C98.jpeg
Igen, ez közhit...Tévedésben;-)
Klassz rendszer!Komoly komponensek, komoly dobozzal!Majd jöhetnek a más képek is;-)legyen mit napi szinten újat nézegetni;-)
Köszönöm!
Azt gondolom,hogy maximálisan kiszolgáltam a Klipscheket. Megérdemlik és meg is szolgálják. :D
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Renatto írta:
2021.07.20., kedd 19:22
darthdick írta:
2021.07.20., kedd 18:57
Szuper!Köszi!Jöhet majd mindig valami más perspektívából, meg indíttatásból készült fotó.Látom az svs-t lecserélted SVs-re:-)))Akkor lesz a második s is nagy ,ha majd 4000-es lesz;-)
Köszi! Nekem már ez az egy is bőven elég ( sokk ;peace; ) ! :smile29: Egyelőre elégedett vagyok mindennel. :D
esetedben az "egyelőre"a kulcsszó.Vendégeskedett nálam jómúltkor egy pb3000.Nem volt rossz,de hiányzott belőle valami.Alja kimondottan jó volt,de felette nem "vitézkedett".Applikáció ide oda,nem volt jobb,mint az Arendal,ami van.Pedig benne volt a cserelehetőség...Egy PB 4000 már más kávéház,igaz árban is.Furcsállom,hogy nem ragadt meg nálad a klipschnek egy 15'-os szubja(115/150).Pedig azok hallásra nem rosszabbak,mint az svs 3000-ei.Szinergiában nagyon passzolna a szobádba.Láttam igen volt 112-es szubjaid,de az nem a 115 vagy a 150.És lám azt is beláttad,hogy van az a helyzet,hogy kettő "gyengébb"doboznál jobb az egy "erősebb",nagyobb élmény....jobb mozi:-D

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

darthdick írta:
2021.07.20., kedd 18:57
Szuper!Köszi!Jöhet majd mindig valami más perspektívából, meg indíttatásból készült fotó.Látom az svs-t lecserélted SVs-re:-)))Akkor lesz a második s is nagy ,ha majd 4000-es lesz;-)
Köszi! Nekem már ez az egy is bőven elég ( sokk ;peace; ) ! :smile29: Egyelőre elégedett vagyok mindennel. :D
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

mechazseni írta:
2021.07.20., kedd 18:55
Hát legyen…
Sokan azt gondolják, hogy a Klipsch=házimozi.
Hát Nem. :D 801F316E-A1D4-4E24-B1C1-DBF34E51E644.jpeg3C68B761-6A16-46E6-8034-FBBE60939C98.jpeg
Igen, ez közhit...Tévedésben;-)
Klassz rendszer!Komoly komponensek, komoly dobozzal!Majd jöhetnek a más képek is;-)legyen mit napi szinten újat nézegetni;-)

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Renatto írta:
2021.07.20., kedd 17:44
darthdick írta:
2021.07.20., kedd 15:17
Kicsit dobjuk már meg képekkel ezt a klipsch topikot.Nézegetnék más megoldást másik klipsch felhasználónál.Irishcream,nálad is igencsak kuriozum van, kis csinos moziszobával, ha jól tudom.Megosztanád ezt pár képben?
Mástól is jó lenne, ha erre téved;-)
Én egy ilyet tudok hirtelen bedobni. :rolleyes:

ScorpionVsSubZeroCut.jpg
Szuper!Köszi!Jöhet majd mindig valami más perspektívából, meg indíttatásból készült fotó.Látom az svs-t lecserélted SVs-re:-)))Akkor lesz a második s is nagy ,ha majd 4000-es lesz;-)

Avatar
mechazseni
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2015.02.28., szomb. 14:03
Értékelés: 362

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mechazseni »

Hát legyen…
Sokan azt gondolják, hogy a Klipsch=házimozi.
Hát Nem. :D
801F316E-A1D4-4E24-B1C1-DBF34E51E644.jpeg
801F316E-A1D4-4E24-B1C1-DBF34E51E644.jpeg (3.84 MiB) Megtekintve 2804 alkalommal
3C68B761-6A16-46E6-8034-FBBE60939C98.jpeg
3C68B761-6A16-46E6-8034-FBBE60939C98.jpeg (3.59 MiB) Megtekintve 2804 alkalommal
már..."mind1"
SONY
- TA-N1
- TA-E1
- CDP-R1
- DAS-R1
- HAP-Z1
- M.I.T. Oracle V 1.1
- PS Audio P10
Klipsch- REF 7

Avatar
Renatto
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2012.01.20., pén. 12:37
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Renatto »

darthdick írta:
2021.07.20., kedd 15:17
Kicsit dobjuk már meg képekkel ezt a klipsch topikot.Nézegetnék más megoldást másik klipsch felhasználónál.Irishcream,nálad is igencsak kuriozum van, kis csinos moziszobával, ha jól tudom.Megosztanád ezt pár képben?
Mástól is jó lenne, ha erre téved;-)
Én egy ilyet tudok hirtelen bedobni. :rolleyes:
ScorpionVsSubZeroCut.jpg
ScorpionVsSubZeroCut.jpg (117.12 KiB) Megtekintve 2773 alkalommal
KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Ultra
Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

irishcream írta:
2021.06.12., szomb. 10:32
darthdick írta:
2021.06.12., szomb. 10:06
Volt alkalmam összehasonlítani az RP450 és RC64 III-at,amennyivel több annyival közel sem jobb...Erről már elmélkedtünk itt korábban.Az RP450et itthon ezzel az RC62 II-vel összehasonlítottam,semmit sem hallottam differenciát.A dobozokhoz meg az RC62 passzol,így az maradt.Sőt ezek vadi újak....Hiába kifutó,de amcsi beszerzés,ott még kaphatók(nem véletlen).
Teljes RP szettem volt(280,450,160,250) de ez az RF63,RC62,RB61 nagyobbat szól;-),hozzáteszem sok differencia nincs,a klipsch karakter nyomatékosabb a régebbi szérián,ezért tűnik nagyobb hangnak.
Az RC62 center nem egész 14kg...a frontok majd 38kg...Anyag van itt,nem egy finom darabok....de a karakteréhez ez passzol.
A finom hangokat,a neszeket kevésbé hallhatóan adja vissza a klipsch center,ebben a Dali Opticon jobb volt.
A lényeg az, hogy Neked melyik jobb, ha a próba az RC 62-t igazolja, akkor az a jó döntés.
:tutiok:
Kicsit dobjuk már meg képekkel ezt a klipsch topikot.Nézegetnék más megoldást másik klipsch felhasználónál.Irishcream,nálad is igencsak kuriozum van, kis csinos moziszobával, ha jól tudom.Megosztanád ezt pár képben?
Mástól is jó lenne, ha erre téved;-)

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

irishcream írta:
2021.06.12., szomb. 10:32
darthdick írta:
2021.06.12., szomb. 10:06
Volt alkalmam összehasonlítani az RP450 és RC64 III-at,amennyivel több annyival közel sem jobb...Erről már elmélkedtünk itt korábban.Az RP450et itthon ezzel az RC62 II-vel összehasonlítottam,semmit sem hallottam differenciát.A dobozokhoz meg az RC62 passzol,így az maradt.Sőt ezek vadi újak....Hiába kifutó,de amcsi beszerzés,ott még kaphatók(nem véletlen).
Teljes RP szettem volt(280,450,160,250) de ez az RF63,RC62,RB61 nagyobbat szól;-),hozzáteszem sok differencia nincs,a klipsch karakter nyomatékosabb a régebbi szérián,ezért tűnik nagyobb hangnak.
Az RC62 center nem egész 14kg...a frontok majd 38kg...Anyag van itt,nem egy finom darabok....de a karakteréhez ez passzol.
A finom hangokat,a neszeket kevésbé hallhatóan adja vissza a klipsch center,ebben a Dali Opticon jobb volt.
A lényeg az, hogy Neked melyik jobb, ha a próba az RC 62-t igazolja, akkor az a jó döntés.
:tutiok:
Itt nálam a 450-eshez képest az rc62 nem volt rosszabb, a családtagjaival meg szinergiában van.Az rc64 meg drága...4x többe kerül mint a 62-es,nah arra írtam, annyit nem tud többet, arányaiban....pedig 2db hangszóró és kabinetméret a differencia(mk2-es verziók)

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: irishcream »

darthdick írta:
2021.06.12., szomb. 10:06
Volt alkalmam összehasonlítani az RP450 és RC64 III-at,amennyivel több annyival közel sem jobb...Erről már elmélkedtünk itt korábban.Az RP450et itthon ezzel az RC62 II-vel összehasonlítottam,semmit sem hallottam differenciát.A dobozokhoz meg az RC62 passzol,így az maradt.Sőt ezek vadi újak....Hiába kifutó,de amcsi beszerzés,ott még kaphatók(nem véletlen).
Teljes RP szettem volt(280,450,160,250) de ez az RF63,RC62,RB61 nagyobbat szól;-),hozzáteszem sok differencia nincs,a klipsch karakter nyomatékosabb a régebbi szérián,ezért tűnik nagyobb hangnak.
Az RC62 center nem egész 14kg...a frontok majd 38kg...Anyag van itt,nem egy finom darabok....de a karakteréhez ez passzol.
A finom hangokat,a neszeket kevésbé hallhatóan adja vissza a klipsch center,ebben a Dali Opticon jobb volt.
A lényeg az, hogy Neked melyik jobb, ha a próba az RC 62-t igazolja, akkor az a jó döntés.
:tutiok:

darthdick

Re: Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darthdick »

Volt alkalmam összehasonlítani az RP450 és RC64 III-at,amennyivel több annyival közel sem jobb...Erről már elmélkedtünk itt korábban.Az RP450et itthon ezzel az RC62 II-vel összehasonlítottam,semmit sem hallottam differenciát.A dobozokhoz meg az RC62 passzol,így az maradt.Sőt ezek vadi újak....Hiába kifutó,de amcsi beszerzés,ott még kaphatók(nem véletlen).
Teljes RP szettem volt(280,450,160,250) de ez az RF63,RC62,RB61 nagyobbat szól;-),hozzáteszem sok differencia nincs,a klipsch karakter nyomatékosabb a régebbi szérián,ezért tűnik nagyobb hangnak.
Az RC62 center nem egész 14kg...a frontok majd 38kg...Anyag van itt,nem egy finom darabok....de a karakteréhez ez passzol.
A finom hangokat,a neszeket kevésbé hallhatóan adja vissza a klipsch center,ebben a Dali Opticon jobb volt.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”