Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hifi-s kérdés, de hátha tudtok segíteni: kinek milyen fejhallgatós headset vált be hosszútávon munkára?

Háttér:
Az elmúlt másfél év tapasztalata alapján úgy döntöttem, hogy hosszabb távon is berendezkedem otthoni munkára. Az elmúlt időszakban a munkahelyemről elhozott eszközöket használtam erre a célra, de most, hogy a he office-t opcionálissá tették, a cég által biztosított irodai felszerelést (monitorokat, dokkolót, stb) nem szabad már elhozni az irodából, illetve heti egy-kétszer bemennék az irodába is, tehát most ott maradnak a korábban home office-ban használt cuccok.
A monitorokat, dokkolót, billentyűzetet, egeret, kamerát már megtaláltam és megrendeltem, de van még egy nagyon fontos dolog: a headset. Ebből még egyetlen eddig használt sem vált be, ezért nincs használható jó tapasztalatom...
A headset-et nem használom állandóan, nem hallgatok vele zenét, de viszonylag gyakran megtörténik, hogy meetingek, közös munka vagy oktatások miatt órákon át a fejemen kell legyen... és az eddigi megoldások - 25 ezer forint alatti irodai vagy gaming headsetek - kivétel nélkül fizikai fájdalmat okoztak.
Szóval az igények:
- csak munkára (nem zenehallgatásra, nem játékra), tehát nem kell hifi-minőség legyen, nem kell a transformers-dizájn sem, nem kell világítson, stb de az emberi hangot minél természetesebben adja, és mikrofonja lehetőleg jó minőségű legyen és ne szedjen össze mindenféle környezeti zajt
- vezetékes (bluetooth nálam csak hátrány, mindig akkor merül le, amikor a legjobban kellene), lehetőleg USB-csatlakozással
- nagy, fület körülölelő párnák - eddig minden on-ear vagy in-ear megoldás fizikai fájdalmat okozott pár óra után, szóval azt is lehet javasolni, de csak ha tényleg kipróbáltan kényelmes tud lenni órákon át
- kényelmes viselet (szemüveges vagyok)
- hangerőszabályozó és mute gomb jó ha van (kihasználom), de ha esetleg nincs, az nem kizáró ok
- nincs szükség aktív zajszűrésre
- árat direkt nem mondok, de hat szánjegyű összeget biztosan nem fizetnék érte...

Sajnos akkora a választék neten (főleg az ultragagyi és a gamer headsetekből), hogy azt sem tudom, hol álljak neki...
Ezért bármilyen tippért, ami a fentieknek megfelel, nagyon hálás lennék.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A Meze bejelentette új zászlóshajó fejhallgatóját az Elite-t.
https://mezeaudio.com/collections/all/products/elite

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sajnos teljesen mindegy milyen gyártó és milyen kategória.

Avatar
biokox
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2014.06.25., szer. 21:06
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: biokox »

Lásd Audeze gyári kábel.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A legtöbb esetben megkérdőjelezem, hogy a gyártók foglalkoznának a kábel jelentőségével. Szörnyű, hogy nagyon drága fejhallgatók (is) mennyire le vannak fojtva a gyári kábelükkel. Persze ezt a felhasználók legnagyobb többsége sajnos sosem tudja meg.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Ezek a csúcskategóriájú fejhallgatók nagyon vonzóak, azonban sokan elfelejtik, hogy ezeket "etetni" is kell valamivel. Amikor látok egy Focal Stellia és egy Ifi Zen párost, hirtelen nem is tudom mit gondoljak a tulajdonosáról. Sokan úgy gondolják, hogy a "megfelelő hajtás" fogalma kimerül a megfelelő szintű hangerő elérésében. Arról nem is beszélve, ha a manapság oly divatosnak számító chifi márkák elképesztő teljesítménybeli adatokkal szuggerálják a vásárlóközönséget. Mindenható tesztoldalak pedig a megfelelő juttatások ellenében hajlandóak az egekig magasztalni arra kevésbé érdemes termékeket is. Na ezek után elég nehéz meggyőzni a hozzáértőnek a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető embert arról, mi is a jó. Manapság a jól felépített marketing határozza meg mi a jó, nem pedig a tényleges és füllel is jól hallható teljesítmény.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

robi20064 írta:
2021.08.22., vas. 13:45
MrCollector írta:
2021.08.22., vas. 12:22
Egy Utopia árában lesz.
Sajnos vagy sem, szinte az osszes nagy gyarto (Audeze, Meze, Final Audio, Audio-Technica, Focal, Hifiman, DCA) flagshipje a 3-4k USD kategoriaba esik. ...
Sajnos, a Sennheiser még ennél is több, olyan 50.000 Euro körüli árra emlékszem az Orpheus HE1 esetében.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2021.08.22., vas. 14:58
Tizesevel nalunk joval nagyobb piacokon sem kapkodnak ezekert. Arra ott van az 1k USD alatti kategoria.
Nemzetközi Fb csoportokban azért elég sok Stellia-t és Utopia-t látok.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Pusztán ténymegállapítás volt. Fogalmam sincs mit tud és lehet nem is tudom meg soha. Egy biztos, itthon nem fognak érte tízesével kapkodni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy Utopia árában lesz.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

tuli079 írta:
2021.08.19., csüt. 11:08
Sziasztok,
Füllenyomat készitésre keresnék audiologust, valakinek van tapasztala vagy tud ajánlani ceget?
Pest megye lenne jo
Köszi
Tulku kollégának írj egy privátot. Tudtommal ő már készíttetett itthon nyomatot.

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,
Füllenyomat készitésre keresnék audiologust, valakinek van tapasztala vagy tud ajánlani ceget?
Pest megye lenne jo
Köszi
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Nem olyan régen írtam, hogy itteni tanácsok alapján még a tavalyi "fekete péntek" alkalmával vettem egy Harman Kardon FLY ANC típusú fejhallgatót, amit megelégedéssel használtam - eddig.

A napokban az alábbiakat vettem észre:
- vonaton ülve (ami azért érdekes, mert mások is használnak vezeték nélküli eszközöket) visszatérően, zavaró elektromos zajt "cicergő" hangokat hallat, és olyankor is, amikor nincs csatlakoztatva; az elmúlt 8 hónapban ilyen nem volt, és nagyon zavaró pl. hangoskönyvek hallgatása közben,
- kipróbáltam itthon, zajmentes környezetben, és itt is ad halk, de furcsa, zavaró, nehezen leírható hangokat (változó "ropogás", "sziszegés"), olyasmit, mintha halkan ropogna a hó lábléptek alatt, illetve olyat mint egy autóban a változó menetszél hangja - korábban hasonló környezetben csöndes volt, ilyen hangokat nem hallatott,
- ha a zajszűrést nem kapcsolom be és kábellel csatlakoztatom, akkor nincsen ilyen zaj.

Hétköznapokban rendszeresen használom ingázáshoz, tehát télen a hidegben, nyáron a melegben a táskában van, akár naponta 2x kiveszem, visszateszem a tartódobozába.

Nyilván, garanciális, megy a szervízbe.

Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy, oké, hogy nem az örökkévalóságnak készülnek az ilyen eszközök, de az általános, hogy napi használatra szánt fejhallgató rendeltetésszerű használat mellett viszonylag rövid idő belül meghibásodásik, vagy csak pechem van?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Heddphone
heddphone.JPG
heddphone.JPG (982.38 KiB) Megtekintve 2093 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2021.07.28., szer. 21:49

1.
Mivel nem próbáltad, nem értem miért kell hitetlenkedni?

2.
Eleve este a zártakat hallgatom, mert zavaró kifelé.
2.
Nálunk is este van. Fiam fején a Hd 800- as, én a Meze- t hallgatom, mindkettő nyitott, nem zavarjuk egymást.:))
Sőt, a feleségemet sem zavarja. Mégis csak csendesebb mint a Thiel Cs6- os hangja, pedig az zárt doboz:))

1.
Mert már 58 éves elmúltam, és nem hiszek a mesékben, hogy a 3000 fontos cucc jobban szól, mint a 10000 fontos. Nem ugyanaz a kategória. (Ahogy azt sem hiszem el, hogy egy Opel Vectra van olyan jó autó, mint egy Rolls-Royce, pedig Rolls- t sem vezettem még...Nem azt mondom, hogy a Vectra rossz autó, csak szvsz egy Rolls jobb).
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2021.07.28., szer. 21:29
MrCollector írta:
2021.07.28., szer. 20:37
Á, semmi értelme nem lenne! :D

Itt egy jó kis szett akár nyitott, akár zárt fejhallgató kellene. És kevesebb, mint egy Dave ára...
Azt elhiszem, hogy egy Dave- nél van olcsóbb dac is.
Viszont ha már valaki beruház egy milla feletti fejesbe, mint pl. az Utopia, akkor azért azt illik tisztességesen ki is szolgálni. Nem hiszem, hogy ez a Naim Unity Atom HE méltó társa egy ilyen kaliberű fejesnek. Persze, lehet rajta hallgatni, csak akkor egy félmillás fejest is elég lenne megvenni hozzá szvsz.

De ha ragaszkodsz a minimum két fejhallgató nélkül nem élet elvhez, akkor sem biztos, hogy 4- 5 fejes tartása indokolt. Addig elfogadom a véleményed, hogy egy Focal Utopia nagyon jó fejes. De ne kelljen mellé még 3 zárt és 2 másik nyitott, mert hogy minden felvétel másik fejessel szól jól...
Direkt többféle zenét hallgatok a beszélgetésünk óta az Empyrianen, szerintem minden féle- fajtával elboldogul. De betetted a bogarat aa fülembe, és meg fogom hallgatni a Focal zászlóshajóját is.
Én biztos nem cserélném el a Naim-et egy Dave-re. Vagyis igen, egy az egyben, hogy utána eladjam. :rolleyes:
Mivel nem próbáltad, nem értem miért kell hitetlenkedni?
Eleve este a zártakat hallgatom, mert zavaró kifelé.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Alapvetően szvsz a legfontosabb egy rendszerben az egyensúly, a minőséget nem hiszem, hogy javítja, ha valaki egy hangfalpár helyett mondjuk ötöt hallgat egyszerre.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2021.07.28., szer. 20:37
Á, semmi értelme nem lenne! :D

Itt egy jó kis szett akár nyitott, akár zárt fejhallgató kellene. És kevesebb, mint egy Dave ára...
Azt elhiszem, hogy egy Dave- nél van olcsóbb dac is.
Viszont ha már valaki beruház egy milla feletti fejesbe, mint pl. az Utopia, akkor azért azt illik tisztességesen ki is szolgálni. Nem hiszem, hogy ez a Naim Unity Atom HE méltó társa egy ilyen kaliberű fejesnek. Persze, lehet rajta hallgatni, csak akkor egy félmillás fejest is elég lenne megvenni hozzá szvsz.

De ha ragaszkodsz a minimum két fejhallgató nélkül nem élet elvhez, akkor sem biztos, hogy 4- 5 fejes tartása indokolt. Addig elfogadom a véleményed, hogy egy Focal Utopia nagyon jó fejes. De ne kelljen mellé még 3 zárt és 2 másik nyitott, mert hogy minden felvétel másik fejessel szól jól...
Direkt többféle zenét hallgatok a beszélgetésünk óta az Empyrianen, szerintem minden féle- fajtával elboldogul. De betetted a bogarat aa fülembe, és meg fogom hallgatni a Focal zászlóshajóját is.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Á, semmi értelme nem lenne! :D

Itt egy jó kis szett akár nyitott, akár zárt fejhallgató kellene. És kevesebb, mint egy Dave ára.
_DSC0024.jpg
_DSC0024.jpg (1.35 MiB) Megtekintve 2306 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2021.07.28., szer. 09:38
Minek gyűjthető? Amiért a bélyeg. :D
Nagyon kevés olyan fejhallgató van ami minden zenei stílusban hozza az elvárható/elvárt maximumot. Szerintem az Empyrean sem. Persze ezt csak az tudja igazán aki már sokat kipróbált és főleg egymás mellett összehasonlított. Vannak olyan fejhallgatók amiket egyedi stílusuk, hangzásviláguk tesznek kívánatossá a rajongók számára. Ez egy hobbi, aminek vannak elkötelezett hívei és manapság egyre több. Nem véletlen, hogy az iparág felfutóban van, hiszen ezt a gyártók is felismerték. Legfőbb előnyük szerintem, hogy akusztikai problémák itt nincsenek, ellentétben a hangfalas rendszerekkel.Hallottam már jó pár olyan drága hangfalas rendszert, ami egyszerűen lelombozóan szólt ezek miatt. Egy többszörös (sokszoros) árú hangfalas rendszer tud olyan minőségű, felbontású hangot, mint egy jó fejhallgatós. Mellékesen nem zavarunk vele senkit (jó esetben), ha koncerthangerőn akarjuk élvezni kedvenc zenéinket. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy "olcsóbb" modellekkel nem lehet élvezettel zenét hallgatni. Viszont nem szabad megkérdőjelezni a drágább, sokszor irreálisnak tűnő összegbe kerülő, modellek létjogosultságát a minőségi zenehallgatáshoz.
_DSC0007.jpg
Most vitatkozzak veled, akinek a neve azt jelenti, hogy gyűjtő? :)))

Vannak itt a forumon, akik begyűjtenek a Te elved szerint pár fejest (MrSpeaker, Hd800, Audeze Lcd3,stb. ),
de szerintem jobb hangot lehet kapni, ha mondjuk
van 5 millio Ft egy fejhallgatós lánc összeállítására,
és
egy Focal Utopia/Final Audio/AudezeLcd4 trióból csak egyet hallgat (mindegy, legyen az Utopia vagy Meze Empyrian), és a fennmaradó pénzből (FinalAudio+Lcd4 ára) vesz egy csúcs dac-ot. Tudom, neked nem tetszika Chord Dave hangja, de abban az ársávban (2-3 millió Ft) már nagyon jó cuccok vannak a híresztelések szerint.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Minek gyűjthető? Amiért a bélyeg. :D
Nagyon kevés olyan fejhallgató van ami minden zenei stílusban hozza az elvárható/elvárt maximumot. Szerintem az Empyrean sem. Persze ezt csak az tudja igazán aki már sokat kipróbált és főleg egymás mellett összehasonlított. Vannak olyan fejhallgatók amiket egyedi stílusuk, hangzásviláguk tesznek kívánatossá a rajongók számára. Ez egy hobbi, aminek vannak elkötelezett hívei és manapság egyre több. Nem véletlen, hogy az iparág felfutóban van, hiszen ezt a gyártók is felismerték. Legfőbb előnyük szerintem, hogy akusztikai problémák itt nincsenek, ellentétben a hangfalas rendszerekkel.Hallottam már jó pár olyan drága hangfalas rendszert, ami egyszerűen lelombozóan szólt ezek miatt. Egy többszörös (sokszoros) árú hangfalas rendszer tud olyan minőségű, felbontású hangot, mint egy jó fejhallgatós. Mellékesen nem zavarunk vele senkit (jó esetben), ha koncerthangerőn akarjuk élvezni kedvenc zenéinket. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy "olcsóbb" modellekkel nem lehet élvezettel zenét hallgatni. Viszont nem szabad megkérdőjelezni a drágább, sokszor irreálisnak tűnő összegbe kerülő, modellek létjogosultságát a minőségi zenehallgatáshoz.
_DSC0007.jpg
_DSC0007.jpg (729.28 KiB) Megtekintve 2115 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2021.07.25., vas. 23:44
fülelek írta:
2021.07.25., vas. 23:20
Érdeklődő és nem kötözködő kérdésem, mi manapság a technikai mérce a fejhallgatóknál hangminőség szempontjából?
Frekvenciamenet spektrális tűrése, thd, impulzus válasz, stb., vagy ezt még senki sem foglalta össze, mert minden fejhallgatónak szeretnének gazdát találni? Vagy ez senkit sem érdekel? inkább a próba/szerencse, kényelem, kinézet, márka(!) ?
gondolkodik.gif
Szerintem hangilag ugyan az, mint egy hangfalnál. Hanghűség, felbontás, dinamika, térérzet. Mellesleg legyen kényelmes, ha már a fejünkre tesszük. A kivitel pedig idomuljon az árához. Mivel mindenkinek más az ízlése, más az elvárása ezért egymástól nagyon eltérő fejhallgatókra eshet az egyének választása. Sokan azonban nem veszik figyelembe, és ezt külföldi csoportokban is gyakran látom, hogy egy jó fejhallgatóból csak egy jó erősítővel, dac-al, kábellel lehet kihozni a maximumot. Ja, és mivel kicsi, nagyon jól gyűjthető. :rolleyes:
Igen, kis a kis méret miatt jól gyűjthető. De minek?
Egy jó fejes kiszolgálásához, ahogy írod is, jó forrás és dac kell, különben az árának - tudásának csak a töredékét adja vissza. Tipikus példa a Hd 800, amire sokan rámondják, hogy zavaró a hangja. Mit kötnek elé? Olyan kábeleket, meg dac- ot, meg forrást, hogy a HD 800 megmutatja a rendszer hibáit. Jó rendszer esetében nagyon jó a hangja. És a sok fejhallgató árából inkább célszerű lenne 1 jót venni, a többi pénzt meg dacra, forrásra költeni.
De ha valaki nem tarja természetesnek, hogy egy fejhallgatóerősítőt is kellene venni a fejeshez, és csak a fejesre van pénze, akkor az inkább cserélgeti a fejeseket, hátha talál olyat, ami nem tolja az arcába a rendszere hibáit. Egy 100 ezer forintos fejeshez egy 100 ezres dac szvsz kevés. Gondolom, ezért páran arra a kompromisszumra jutnak, hogy inkább tünjenek el a rendszer hibái, akkor jó egy fejhallgató...

Fülelek azt szokta mondani, hogy egyik hibával eltüntetnek egy másikat.
Ahogy írod, hasonló a helyzet, mint a hangfalválasztásnál.
Legyen egy jó hangfal, azt majd szól valahogy. Ja. Csak ott még a szoba akusztikája is beleszól.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fülelek írta:
2021.07.25., vas. 23:20
Érdeklődő és nem kötözködő kérdésem, mi manapság a technikai mérce a fejhallgatóknál hangminőség szempontjából?
Frekvenciamenet spektrális tűrése, thd, impulzus válasz, stb., vagy ezt még senki sem foglalta össze, mert minden fejhallgatónak szeretnének gazdát találni? Vagy ez senkit sem érdekel? inkább a próba/szerencse, kényelem, kinézet, márka(!) ?
gondolkodik.gif
Ilyeneket én eddig sosem néztem.
1993- ban elmentem a Hifi barlangba, megtetszett Sennheiser Ovation II. hangja, és megvettem. Az akkor elég sok pénz volt.
2015- ben megtetszett a Sennheiser Hd 800 kényelmes viselete, a jó tere, a nagy felbontása, részletgazdagsága, és az, hogy a hangszerek hangja elég valósághű. És lehet hajtani, jó hangosan hallgatni.

Aztán meghallottam szólni az Audeze Lcd 3- ast, de baromi nehéz volt. Jó a hangja, de nehéz. Ezután meghallgattam a Mezet, ami kényelmes is, jó a tere, szinte mindenben jobbnak hallottam, kiegyenlítettebbnek, úgyhogy rá esett a választásom. És azóta is elégedetten hallgatom.

Nem tudom mi az a thd, meg impulzusválasz. Tetszik a hangja, vagy nem tetszik. Hallottam egy nagyon jó orosz fejhallgatót is a kiállításon, de olyan nehéz volt, hogy kizártam a szóba jöhető fejesek közül.
Szóval nálam a választás szempontja a hangja és a kényelmessége.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

bitrograde írta:
2021.07.25., vas. 23:51
fülelek írta:
2021.07.25., vas. 23:20
Érdeklődő és nem kötözködő kérdésem, mi manapság a technikai mérce a fejhallgatóknál hangminőség szempontjából?
Frekvenciamenet spektrális tűrése, thd, impulzus válasz, stb., vagy ezt még senki sem foglalta össze, mert minden fejhallgatónak szeretnének gazdát találni? Vagy ez senkit sem érdekel? inkább a próba/szerencse, kényelem, kinézet, márka(!) ?
gondolkodik.gif
Ez szerintem érdekes kérdés. Nagyjából szerintem aki fülest választ, az ilyen sorrendet követ:
1. kényelem (elbírom-e órákig a fülemben, fülemen, fejemen) - súly, illeszkedés, benn- és ottmaradás, stb.
2. eldugott, nyitott, félig nyitott, zárt, zajszűrős - hogy a környezet is tűrje.
3. ezzel összefüggésben: hordozhatóság. Utazó vagy asztali, irodai, sportoláshoz, stb.
4. illeszkedés a forráshoz-erősítéshez (mire tudom rádugni, mi hajtja meg).
5. hangminőség szubjektív tényezői a hallás és az akusztikai tér (fül) függvényében.
A mérések standardjait is változtatják. A head-fi témának szentel vitafóruma itt található.
Ezzel vitatkoznék. :rolleyes:
1. Ár
2. Típus: nyitott-zárt-in ear-vezetéknélküli stb.
3. Tesztek, vélemények alapján milyen
4. Hangminőség saját elképzelés szerint, személyes kipróbálás
5. Design - kényelem
6. Mivel fogja használni

Szerintem ezek egy mai kezdő- átlagos vásárló fő preferenciái. Egyeseknél a Design akár sokkal előrébb is kerülhet.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

fülelek írta:
2021.07.25., vas. 23:20
Érdeklődő és nem kötözködő kérdésem, mi manapság a technikai mérce a fejhallgatóknál hangminőség szempontjából?
Frekvenciamenet spektrális tűrése, thd, impulzus válasz, stb., vagy ezt még senki sem foglalta össze, mert minden fejhallgatónak szeretnének gazdát találni? Vagy ez senkit sem érdekel? inkább a próba/szerencse, kényelem, kinézet, márka(!) ?
gondolkodik.gif
Ez szerintem érdekes kérdés. Nagyjából szerintem aki fülest választ, az ilyen sorrendet követ:
1. kényelem (elbírom-e órákig a fülemben, fülemen, fejemen) - súly, illeszkedés, benn- és ottmaradás, stb.
2. eldugott, nyitott, félig nyitott, zárt, zajszűrős - hogy a környezet is tűrje.
3. ezzel összefüggésben: hordozhatóság. Utazó vagy asztali, irodai, sportoláshoz, stb.
4. illeszkedés a forráshoz-erősítéshez (mire tudom rádugni, mi hajtja meg).
5. hangminőség szubjektív tényezői a hallás és az akusztikai tér (fül) függvényében.
A mérések standardjait is változtatják. A head-fi témának szentel vitafóruma itt található.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”