Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati médialejátszók

Moderátor: alto

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Csak az jön le nekem az eddigi hozzászólásokból, hogy inkább érdemes még várni az áttéréssel... 
Tényleg nem hasonlított össze még senki Cd-lejátszó hangját ezekkel a kütyükkel?

Dehogynem. A Squeezebox Classic önmagában egy 80-100 eFt-os CD lejátszó szintjén mozog hangban. Persze ilyenkor mindig jön valaki, hogy az ő használtan 10 eFt-ért vett, 15 éves gépe simán leveri, ezzel nem kívánok vitatkozni. Egy jó külső DAC-al (a jó alatt itt min. 2-300 eFt-os kategóriát értem, lejjebb nem érdemes próbálkozni) és a kapcsolóüzemű tápegység akkusra vagy lineáris tápra cseréjével pedig pariban van komolyabb CD játékosokkal is úgy 2000 Euróig.
De ha már ennyit ráköltesz, akkor megfontolandó a Transporter is, ami nagyon egyben van, és kiváló a belső DACja, arról nem is beszélve, hogy a Transporter viszi a 96Khz-24bites rippeket is.

Úgy érted ezt akkor olcsóbb DAC-al nem is érdemes párosítani?

Úgy értem, hogy bár a Squeezebox saját DAC-ja nem egy audiofil szint, de azért a maga kategóriájában elég tisztességgel meg van csinálva, ezért egy olcsóbb 50-100 eFt-os külső DAC-al nemigazán fogsz hallani különösebb fejlődést.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: vm69 »


Csak az jön le nekem az eddigi hozzászólásokból, hogy inkább érdemes még várni az áttéréssel... 
Tényleg nem hasonlított össze még senki Cd-lejátszó hangját ezekkel a kütyükkel?

Dehogynem. A Squeezebox Classic önmagában egy 80-100 eFt-os CD lejátszó szintjén mozog hangban. Persze ilyenkor mindig jön valaki, hogy az ő használtan 10 eFt-ért vett, 15 éves gépe simán leveri, ezzel nem kívánok vitatkozni. Egy jó külső DAC-al (a jó alatt itt min. 2-300 eFt-os kategóriát értem, lejjebb nem érdemes próbálkozni) és a kapcsolóüzemű tápegység akkusra vagy lineáris tápra cseréjével pedig pariban van komolyabb CD játékosokkal is úgy 2000 Euróig.
De ha már ennyit ráköltesz, akkor megfontolandó a Transporter is, ami nagyon egyben van, és kiváló a belső DACja, arról nem is beszélve, hogy a Transporter viszi a 96Khz-24bites rippeket is.

Úgy érted ezt akkor olcsóbb DAC-al nem is érdemes párosítani?
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm a sok hasznos választ.
 
"Egy jó külső DAC-al (a jó alatt itt min. 2-300 eFt-os kategóriát értem, lejjebb nem érdemes próbálkozni) " - ebben van a lényeg, ami miatt azt mondom, hogy akkor maradok továbbra is a CD-nél...
 
Megjegyzem, a mai technikai fejlettség szintjén engem meglep, hogy nincsen a mezei hifis számára elfogadható áron (értsd kb. 100rugó) médialejátszó, ami kizárt, hogy bonyolultabb legyen egy laptopnál és amellett Qrvajól szóljon, mert onnantól kezdve már csak driver kérdése, hogy milyen hangokat lehet belőle kihozni...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Csak az jön le nekem az eddigi hozzászólásokból, hogy inkább érdemes még várni az áttéréssel... 
Tényleg nem hasonlított össze még senki Cd-lejátszó hangját ezekkel a kütyükkel?

Dehogynem. A Squeezebox Classic önmagában egy 80-100 eFt-os CD lejátszó szintjén mozog hangban. Persze ilyenkor mindig jön valaki, hogy az ő használtan 10 eFt-ért vett, 15 éves gépe simán leveri, ezzel nem kívánok vitatkozni. Egy jó külső DAC-al (a jó alatt itt min. 2-300 eFt-os kategóriát értem, lejjebb nem érdemes próbálkozni) és a kapcsolóüzemű tápegység akkusra vagy lineáris tápra cseréjével pedig pariban van komolyabb CD játékosokkal is úgy 2000 Euróig.
De ha már ennyit ráköltesz, akkor megfontolandó a Transporter is, ami nagyon egyben van, és kiváló a belső DACja, arról nem is beszélve, hogy a Transporter viszi a 96Khz-24bites rippeket is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Kukori kérdezd Georgot...Neki volt valami Logitech, és a régi Denon CD lejátszója DAC bekötésével sokkal jobban zenélt.

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak az jön le nekem az eddigi hozzászólásokból, hogy inkább érdemes még várni az áttéréssel...
 
Tényleg nem hasonlított össze még senki Cd-lejátszó hangját ezekkel a kütyükkel?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Az SB3 6V-os táplálásáról:
 
Az SB3 5,5V-4,4V közötti külső feszültség tartományban működő képes, felette, alatta lekapcsol. A feltöltött 6V-os aksi töltőről levéve, 1 perc után 6,5V-ot mutat. Ezzel a fesszel még nem működik az SB3, eleinte 2db diódával ejtettem feszkót, de akkor a kisülés második felét vesztem el, ezért optimális a 6V-os aksi után egy lowdrop-os stabIC, ami 0,35V/1A Input-Output differenciáig stabilizál, ha tovább esik a bemenőfesz, akkor még mindig átengedi az áramot, és ekkor esik rajta kb 0,1V.
 
Amikor leáll az SB3 az aksi lemerüléskor okán, alig veszem észre a hangminőségén a változást, ekkor megmérem az aksit, 4,4V-ot mérek rajta.
 
Az érdekes az, hogy egy jól körbeépített stabilizátornak jobb hangja van mint a natúr aksinak, ezt tapasztaltam az SB3-al.
 
Ha ezt átteszzük 12V-os környezetbe, akkor a full töltött aksi 13V-os, kérdés, mekkora feszültségnél fog leállni valamelyik funkció, vajon képes-e 9V-ig észrevétlen lenni a feszültség esés.
 
Visszatérve az audiofill kérdéshez, az aksi táplálással az SB3 hangja még nem ért a csúcsra. Jó néhány MKP, MKS, tantál elkó, kerámiakondit begyömöszöltem az SB3 műanyag háza alá, melyek mind a belső tápfeszágakon lógnak. Ebben a kis kütyüben dolgozik egy miniatűr számítógép, valószínű egy Linux, azután ott van a wireless kártya is, ezek szorosan zsúfolfa, és belül ezek mind a tápot rángatják, főleg a 3,3V-ot, elég nagy zajt csapnak. Ez a zaj viszont ellensége a jitternek, pedig az SB3-ban PLL-mentes a 44,1kHz és 48kHz. Ez a két kvarz ott virít a CPU kártya sarka alatt, az egyik utóbbi jitterjavító tuningom éppen ennek a két kvarc burkolatának GND-re kötése volt. Sajnos gyárilag erre nem gondoltak.
 
Ezzel is azt akarom erősíteni, a sok digitális, PC szerű áramkör ellensége a jittermentes hangnak, az a jó, ha minél kevesebb van belőle. A Popcornban viszont éppen ebből van jóval több.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)Hogyan konfigurálható?

Csak ősszel kerül forgalomba. Az audio lejátszás eddig sem volt erőssége a Popcornnak, szerintem ezután sem lesz az, kb. egy alap PC-s hangkártyának felel meg. Valakinek ez is megteszi, de ha minőségi zenelejátszót akarsz, arra a Logitech sokkal jobb választás.
Videolejátszóként viszont az egyik legjobb a piacon.
Funkciókról, kezelhetőségről itt olvashatsz: Popcorn Hour NMT A110

Gondolom, ez a megállapítás arra az esetre vonatkozik, amikor a saját DAC-jával hallgatjuk mindkettőt, mert akkor a Lgitech Squeezebox valóban sokkal jobban produkál. De mivel egyiknek a DAC-ja sem olyan, amivel hosszútávon elégedett tudna lenni az ember, ezért előbb-utóbb úgy is felmerül egy jobb külső DAC rákötésének az igénye. Ekkor azonban, ha mind kettőt csak kvázi futóműként használjuk, saját szerény tapasztalataim alapján, a Popcorn bőven pariban van a Squeezebox SB3-al. Ha pedig az akkus táplálást akarjuk megoldani, ami szintén sokat javít a hangminőségen, és szerintem kihagyhatatlan, akkor már inkább a Popcorn felé billen a mérleg, hiszen annál az a lehető legegyszerűbben megoldható, még a Squeezebox SB3-nál ez már komoly műszaki felkészültséget követel.
Tehát, mindezt figyelembe véve, szerintem nem elvetendő alternatíva zenehallgatáshoz sem a Popcorn, mert egy külső DAC-al magasan hozza azt a minőséget, mint a Squeezebox, az akkus táplálása egyszerűbb, felhasználhatósága pedig jelentősen sokrétűbb. Olyan apróságokra már ki sem térnék, hogy a Popcornba pl. bele lehet tenni egy két terrás winyót, így külső számítógépre vagy NAS-ra sincs szükség. Többek közt ezt a Squeezebox szintén nem tudja.
Persze mindez szigorúan SzVSz.
De mindenkinek ajánlom, próbálja ki egy jobb külső DAC-al, meg akkuval, és garantálom, el fog csodálkozni.
Összköltségeiben pedig még így is jóval alatta marad egy hasonló minőségű CD játszónak, noha azzal ellentétben, ezen filmeket is lehet nézni, nem csak zenét hallgatni.
Tehát, ki kell próbálni, amit leírtam, és utána mindenki döntsön a saját füle alapján.

Én ezzel kicsit vitatkoznék. Kereskedőként általában nem etikus valamilyen készülék mellett érvelni egy másik ellenében, de mivel mindkettőt forgalmazom, talán megengedhető nekem ez a luxus.
A Popcorn végül is célszámítógép, alaplappal, CPUval, linux alapú speckó oprendszerrel, és végtelenül kihegyezve arra, hogy alacsony órajelü CPU-val HD videókat tudjon lejátszani zökkenőmentesen mindenféle létező formátumot kezelve. Az audio lejátszás itt csak egy plussz ficsör. A külső DAC önmagában még nem garancia a minőségi hangra, kössél csak rá egy DAC-ot egy PC alaplapi hangkártyájának digitális kimenetére, az eredmény nem lesz különösebben audiofil. A PC alapú minőségi zenelejátszásnak külön irodalma van, és elég sok tényezőtől függ a végeredméy (csak egy példa: a Windows XP kmixerrének automatikus sample rate konverziójának megkerülése kernel streaminggel vagy ASIO driverekkel). Nincs sok információnk a Popcorn belső audio architechtúrájáról, de én tartok tőle hogy nem sokat foglalkoztak audiofil szempontokkal.
A másik problémám a kezelhetőség. Egyrészt a Popcorn esetén a TV-nek bekapcsolt állapotban kell lennie, akkor is ha csak zenét hallgatsz, mivel nincs kijelzője. Nekem ez nem fér össze a zenehallgatással. Ezt modjuk lehet hogy meg fogja oldani a C-200 nagyméretü kijelzője, meglátjuk hogy fogja ezt kezelni a szoftver, mert ha nem tudod elovasni 3-4-5 m távolságból a kijaelzőt megjelenő szöveget, akkor nem ér sokat.
Másrészről a Popcorn filekezelő vagy Upnp alapú megoldása fényévekkel marad le a Logitech Squeezecenter program fukcionalitásától és kezelhetőségétől. Szerintem.
Összefoglalva, én nem igazán hiszek az univerzális kütyükben. A Popcorn HD video lejátszásra van optimalizálva, a Squeezebox meg zenelejátszásra. DVD lejátszóval is lehet CD-t hallgatni, de jobb a dedikált CD lejátszó. Mobiltelefonnal is lehet fényképezni, de ha rendes fotót akarsz, előveszel egy fényképezőgépet. A Subaru kiváló rally gép, de árut szállítani jobb Ford Transittal.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha pedig az akkus táplálást akarjuk megoldani, ami szintén sokat javít a hangminőségen, és szerintem kihagyhatatlan, akkor már inkább a Popcorn felé billen a mérleg, hiszen annál az a lehető legegyszerűbben megoldható, még a Squeezebox SB3-nál ez már komoly műszaki felkészültséget követel.

Szia Kaporka!
 
Erről írnál picit bővebben? Miért egyszerűbb a popcornhoz az akkus táplálás, mint a SB-hoz? Mi az alapvető különbség?
 
Kösz,
TR

Ez nagyon egyszerű.
A Popcornra simán rá lehet kötni a 12V egyenáramot, mert az annyit kér.
Az SB-nek meg talán 5V kell, meg még talán valami másik feszültség is, tehát 6V-os akku, feszültségstabilizátorral, meg ki tudja, még mi mindennel, mert azt át sem látom rendesen olyan "bonyolult".
De istván01 fórumtársunk korábban már leírta ebben a topikban pontosan, hogy ő hogyan alakította át a SB-át akkusra. Visszaolvasva biztosan meg lehet találni.
Mindenesetre, én hallottam nála, és tényleg nagyon sokat jelent az akkus táplálás a hangminőségben. De ez az SB-nál macerás, a Popcornnál meg egyszerű, mint a faék, mert csak rá kell dugni egy 12V-os akkura, és kész.

Online
Avatar
TigerRick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 11:10
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TigerRick »


Ha pedig az akkus táplálást akarjuk megoldani, ami szintén sokat javít a hangminőségen, és szerintem kihagyhatatlan, akkor már inkább a Popcorn felé billen a mérleg, hiszen annál az a lehető legegyszerűbben megoldható, még a Squeezebox SB3-nál ez már komoly műszaki felkészültséget követel.

Szia Kaporka!
 
Erről írnál picit bővebben? Miért egyszerűbb a popcornhoz az akkus táplálás, mint a SB-hoz? Mi az alapvető különbség?
 
Kösz,
TR
SqueezeBox Touch -- lampizatOr Level2 DAC / Zidoo UHD3000, Sony UHP-H1 
Marantz NR1710, CA 851A / Epos M16 - Monitor Audio Silver RS LCR - Monitor Audio Silver RS1
LG OLED65B8PLA
Teac NT-503 / AKG Q701
HiVox Alces4 & Alces6, Synology 1515+, Excalibur kábelek

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)Hogyan konfigurálható?

Csak ősszel kerül forgalomba. Az audio lejátszás eddig sem volt erőssége a Popcornnak, szerintem ezután sem lesz az, kb. egy alap PC-s hangkártyának felel meg. Valakinek ez is megteszi, de ha minőségi zenelejátszót akarsz, arra a Logitech sokkal jobb választás.
Videolejátszóként viszont az egyik legjobb a piacon.
Funkciókról, kezelhetőségről itt olvashatsz: Popcorn Hour NMT A110

Gondolom, ez a megállapítás arra az esetre vonatkozik, amikor a saját DAC-jával hallgatjuk mindkettőt, mert akkor a Lgitech Squeezebox valóban sokkal jobban produkál. De mivel egyiknek a DAC-ja sem olyan, amivel hosszútávon elégedett tudna lenni az ember, ezért előbb-utóbb úgy is felmerül egy jobb külső DAC rákötésének az igénye. Ekkor azonban, ha mind kettőt csak kvázi futóműként használjuk, saját szerény tapasztalataim alapján, a Popcorn bőven pariban van a Squeezebox SB3-al. Ha pedig az akkus táplálást akarjuk megoldani, ami szintén sokat javít a hangminőségen, és szerintem kihagyhatatlan, akkor már inkább a Popcorn felé billen a mérleg, hiszen annál az a lehető legegyszerűbben megoldható, még a Squeezebox SB3-nál ez már komoly műszaki felkészültséget követel.
Tehát, mindezt figyelembe véve, szerintem nem elvetendő alternatíva zenehallgatáshoz sem a Popcorn, mert egy külső DAC-al magasan hozza azt a minőséget, mint a Squeezebox, az akkus táplálása egyszerűbb, felhasználhatósága pedig jelentősen sokrétűbb. Olyan apróságokra már ki sem térnék, hogy a Popcornba pl. bele lehet tenni egy két terrás winyót, így külső számítógépre vagy NAS-ra sincs szükség. Többek közt ezt a Squeezebox szintén nem tudja.
Persze mindez szigorúan SzVSz.
De mindenkinek ajánlom, próbálja ki egy jobb külső DAC-al, meg akkuval, és garantálom, el fog csodálkozni.
Összköltségeiben pedig még így is jóval alatta marad egy hasonló minőségű CD játszónak, noha azzal ellentétben, ezen filmeket is lehet nézni, nem csak zenét hallgatni.
Tehát, ki kell próbálni, amit leírtam, és utána mindenki döntsön a saját füle alapján.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Én eddig a kényelem miatt nem tértem át a számítógépes zenehallgatásra: egyrészt nincsen csendes pc-m, másrészt nem is takarékos dolog egész nap, mint szervert járatni.


Annak idején én is sokat agyaltam a folyamatosan bekapcsolt számítógép vagy a nehézkes ki és bekapcsolása miatt (nálam messze van egymástól a SB és a szg).
 
Viszont van rá egyszerű mód, hogy a a gépet a SB menüjéből kapcsold be és ki, így ha a zajproblémádat meg tudod oldani, akkor szerintem nyugodtan vehetsz egy ilyen gépet. Később fejlesztheted, ha akarod, de indulásnak ennyi pénzért szerintem nagyon jó kis szerkezet.
 
Hangminőség terén legjobb ha egy próba alapján minősíted. Nem tudom, hogy merre felé élsz, de már elég sok embernek van ilyen gépe ahhoz, hogy ne kellejen sokat utazni tesztelgetni.

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor ahogy nézem, kell egy NAS, egy jókora kapacitású HDD és egy Squeezebox. Használtan, ha szerencsés az ember, 100-ból kijön.
 
A kérdés tehát az, hogy ennek a hangja hogy viszonyul egy 100e Ft-os (használtpiaci áron) CD-lejátszóhoz? Valaki próbálta már összevetni? Vannak tapasztalatok?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Ez ok, a squeezebox-szal csak annyi bajom van, hogy amellé még kell egy háttértár (egy pc).Én eddig a kényelem miatt nem tértem át a számítógépes zenehallgatásra: egyrészt nincsen csendes pc-m, másrészt nem is takarékos dolog egész nap, mint szervert járatni.
A popcorn nagyon tetszik, abban együtt van minden, a gyenge hangminőség miatt azonban nem jött még el az idő, amikor váltanék...

Én inkább egy NAS-ban gondolkodnék, ami képes futtatni a Squeezecenter és a Popcornt is kiszolgálja. Igy ráadásul a multiroom is megoldott audiora, videora egyaránt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez ok, a squeezebox-szal csak annyi bajom van, hogy amellé még kell egy háttértár (egy pc).
Én eddig a kényelem miatt nem tértem át a számítógépes zenehallgatásra: egyrészt nincsen csendes pc-m, másrészt nem is takarékos dolog egész nap, mint szervert járatni.
A popcorn nagyon tetszik, abban együtt van minden, a gyenge hangminőség miatt azonban nem jött még el az idő, amikor váltanék...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Kösz a választ. Akkor még mindig várnom kell a CD-ről a hálózati médialejátszóra történő áttéréssel...Mikor jön el az az idő, amikor egy ilyen kütyü színvonalas hangminőséget fog tudni produkálni, versenyképes áron?
Egy 40 ezres hangkártya már pariban tud lenni néhány 100ezres CD-lejátszóval. Egy ilyet ha beletesznek, még mindig 100 alatt maradhat az ára, és akkor sokan elfelejtik a CD-t, véleményem szerint...

Sokan már most is elfelejtették a CD-t, és Squeezeboxot használnak audióra, Popcornt vagy mást videora. Ugyanúgy ahogy eddig CD játszót használtak audióra, DVD lejátszót meg videóra.
Szerintem nem kell várnod...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kösz a választ. Akkor még mindig várnom kell a CD-ről a hálózati médialejátszóra történő áttéréssel...
Mikor jön el az az idő, amikor egy ilyen kütyü színvonalas hangminőséget fog tudni produkálni, versenyképes áron?
Egy 40 ezres hangkártya már pariban tud lenni néhány 100ezres CD-lejátszóval. Egy ilyet ha beletesznek, még mindig 100 alatt maradhat az ára, és akkor sokan elfelejtik a CD-t, véleményem szerint...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)Hogyan konfigurálható?

Csak ősszel kerül forgalomba. Az audio lejátszás eddig sem volt erőssége a Popcornnak, szerintem ezután sem lesz az, kb. egy alap PC-s hangkártyának felel meg. Valakinek ez is megteszi, de ha minőségi zenelejátszót akarsz, arra a Logitech sokkal jobb választás.
Videolejátszóként viszont az egyik legjobb a piacon.
Funkciókról, kezelhetőségről itt olvashatsz: Popcorn Hour NMT A110
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És milyen hangja van ennek a popcorn-nak? Mit lehet tudni a hangminőségről? (Mondjuk jobb CD-khez viszonyítva)
Hogyan konfigurálható?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Popcorn Hour C-200 - Blu-ray médialejátszó
 
 

 
 
 
Popcorn Hour termékcsalád hamarosan új taggal bővül, a C-200-as lesz az első nagyobb fejlesztés, hiszen nem csak új processzor és több memória, de LCD-kijelző is került az immár hifi-készülék szélességű vadonatúj tervezésű dobozba.
 
Az új eszköz minden jó tulajdonságot örököl a korábbi sikertermékektől, és továbbra is egy nyílt forráskódú Linux operációs rendszerre épített számítógépet kapunk hifi cuccnak álcázva, a népszerű gyári (torrent, webböngésző, FTP-szerver, stb.) és házi fejlesztésű szoftverek futtatásának képességével. Legfőbb erénye a Blu-ray kompatibilitás lesz...
 
Az A-100/A-110-es Popcorn-ok megjelenésre kb. egy külső merevlemezházra hasonlítanak, és sok kritika érte őket emiatt olyan felhasználóktól, akik szem előtt elhelyezve szerették volna használni a készüléket. Sem méretük, sem színük nem harmonizál a megszokott házimozi-komponensek 42-43 cm-es szélességével és fekete vagy ezüst fém előlapjával. Ezen mindenképpen változtatni akart a gyártó, így a C-200-as már 42,5 cm széles és elegáns fekete szálcsiszolt fém előlapot kapott. A nagyméretű kék megvilágítású monokróm LCD-kijelző 192×64 pixel felbontású, nem csak több soros szöveget, de grafikát is képes megjeleníteni, fényereje szoftveresen változtatható, akár ki is kapcsolható.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

A Popcorn Hour A-110 média lejátszót az ÁFA emelés ellenére továbbra is 69.900 Ft-ért lehet megvásárolni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
eraserhead
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 10:21
Értékelés: 19

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: eraserhead »



Amit viszont egyik sem tud tökéletesen mind a mai napig, az a Blue-ray copyk TruHD hanjának HDMI-s továbbítása. De ezt is meg fogják oldani hamarosan.
Erről írtam lentebb, van róla a neten is szó sokfelé. Ha rossz (egy bizonyos) progival készül a muxolás, akkor nincs TrueHD hang egyáltalán. Ha viszont egy másikkal, akkor no problem. Próbáltam, működik. Soha nem is volt mással, csak hdmin összekötve a lejátszó a tévével, vagy az erősítővel...
(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... )
------------
Megint nyafogás: nem értem mi a fene szükség van a TrueHD-ra. Hogy a surround csatornákon kit zavar a tömörített hang, nem tudom. Szerintem csak marketing bullshit ez is...

TrueHD: szvsz ez egy tipikus parasztvakítás. Film esetén úgy gondolom a DTS tökéletesen megfelelő minőséget ad, zenére meg a tömörítetlen sztereónál egyszerűen nincs jobb.

Az a baj hogy lusták megcsinálni a DTS sávot is a magyar szinkronok 95%-nál (lehet még ez is optimista becslés), holott ég és föld a DD-hez képest.
 
Amugy a Popcorn Hour jó gép, én Netgear EVA 8000-ről váltottam le a hálószobából és nem is nagyon bántam meg. Viszont nagy szívfájdalmam, hogy dvd iso-t nem tudok lejátszani vele. 1080p video nem megy egy-egy ugrás, apró fagyás nélkül nálam, de nem is azt a feladatot szántam neki. A kivitele kicsit vicces Dvico-t még sajna nem próbáltam.
Analog: EMT JSD Anniversary - Thales TTT Compact II - Thales Simplicity II - EMT 128
Digital: Electrocompaniet EMC1 MKV, Meitner MA3
Amp: Electrocompaniet EC 4.8 MKII + AW180
Hangfal: Magico A3, Dynaudio SUB6
Táp: GigaWatt PC-3 EVO + Zensati, Wireworld

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Megoldódott a Dvico lejátszókba beépíthető DVB-T tunerek problémája(a HD felbontású csatornák nem működtek). Ezzel az opcióval a Dvico lejátszók teljes értékű video felvevőként is használhatók, a felvétel beprogramozása meg egy egyszerű kattintás az EPG-n. Most már csak a jelenlegi csatorna választék(M1 HD, M2 HD, Duna HD, Duna Autonómia, ATV és HírTV kódolva) bővítése lenne kívánatos.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Amit viszont egyik sem tud tökéletesen mind a mai napig, az a Blue-ray copyk TruHD hanjának HDMI-s továbbítása. De ezt is meg fogják oldani hamarosan.
Erről írtam lentebb, van róla a neten is szó sokfelé. Ha rossz (egy bizonyos) progival készül a muxolás, akkor nincs TrueHD hang egyáltalán. Ha viszont egy másikkal, akkor no problem. Próbáltam, működik. Soha nem is volt mással, csak hdmin összekötve a lejátszó a tévével, vagy az erősítővel...
(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... )
------------
Megint nyafogás: nem értem mi a fene szükség van a TrueHD-ra. Hogy a surround csatornákon kit zavar a tömörített hang, nem tudom. Szerintem csak marketing bullshit ez is...

TrueHD: szvsz ez egy tipikus parasztvakítás. Film esetén úgy gondolom a DTS tökéletesen megfelelő minőséget ad, zenére meg a tömörítetlen sztereónál egyszerűen nincs jobb.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amit viszont egyik sem tud tökéletesen mind a mai napig, az a Blue-ray copyk TruHD hanjának HDMI-s továbbítása. De ezt is meg fogják oldani hamarosan.
Erről írtam lentebb, van róla a neten is szó sokfelé. Ha rossz (egy bizonyos) progival készül a muxolás, akkor nincs TrueHD hang egyáltalán. Ha viszont egy másikkal, akkor no problem. Próbáltam, működik. Soha nem is volt mással, csak hdmin összekötve a lejátszó a tévével, vagy az erősítővel...
(A muxolást nem próbáltam, valszeg soha nem is fogom, azt se akarom tudni, mi az... )
------------
Megint nyafogás: nem értem mi a fene szükség van a TrueHD-ra. Hogy a surround csatornákon kit zavar a tömörített hang, nem tudom. Szerintem csak marketing bullshit ez is...

Válasz küldése

Vissza: “Bartimex Audio”