Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Fish »



 Szerintem visszatérni egy AVR-re visszalépés a középszerű hang felé.
 

 
ez úgy butaság ahogy van, már bocs.. mitől lenne jobb egy umc1 az új yamaha nagy avr-nél, vagy egy anthem 710 nél vagy arcam 450,750 nél?? én is proci+végfok combo után váltottam vissza avr-re és nem bántam meg( ja és feljebb lépésnek éltem meg pedig rotel proci+végfok után tettem mind ezt). zseniális mozit tudnak varázsolni a komolyabb avr-k, sokkal jobbak és felszereltebbek tudnak lenni jó pár proci nál.. az is igaz hogy drága dolog, de mi nem az! természetesen elismerem a komolyabb proci+végfok létjogosultságát, de azok meg megfizethetetlen kategória még számunkra..legalább is sokunknak!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Sub kábelt nézegetem, mert elvetettük a WH2 rádiós vezérlést, mert nincs is és nem tudni róla semmit.
Amit ajánlottak a Kácsában az a AQ Chicago, elég sok kellene belőle, és ez még beleférne a költségvetésbe. Méretre lenne szerelve és dugókat is nézegetek hozzá.
Vélemény?
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Érdekes és egyben elgondolkodtató amit írtok, mikor kezdett elérhetőbb árba kerülni a kölcsönzői BD lemez javasoltam tesómnak, hogy tegyen próbát tizenpár lemezzel hátha kölcsönöznek, érdeklődés egyenlő volt a 0-val, pedig a DVD-hez képest +100ft volt a külömbség, de azonos áron sem működött.
Az pedig maga a csoda, hogy Szegeden két kölcsöző is elég...
Az egész történet poénja amikor pár napja tesóm nálam járt és megjegyezte"milyen jó ez a médialejátszó,kéne nekem is egy":-0!
 
Bocsánat, remélem még beleférek?
 
Gratula mindenhez Szepi!

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Köhö, köhö.
Kicsit elhajoltunk a témától, nem?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »



értelmezed azt amit írtam?dvd elterjedésének a mértékéhez írtad a bluray elterjedésének a hiányát.Nos akkor még egyszer leírom.Gondolod ha abban az időben mikor csúcson volt a dvd,s lehetett volna netről tölteni,akkor is elterjedt volna ugyanúgy,mint ahogy azt tette???Nem.
A mai világban a letöltések ölték meg a bluray elterjedésének a hiányát(dvd-hez viszonyítva).Nem lenne net,letöltés,hogy szereznéd meg a filmeket...megvennéd,ahogy anno a dvd-t.

 

értelmezed azt amit írtam?dvd elterjedésének a mértékéhez írtad a bluray elterjedésének a hiányát.Nos akkor még egyszer leírom.Gondolod ha abban az időben mikor csúcson volt a dvd,s lehetett volna netről tölteni,akkor is elterjedt volna ugyanúgy,mint ahogy azt tette???Nem.
A mai világban a letöltések ölték meg a bluray elterjedésének a hiányát(dvd-hez viszonyítva).Nem lenne net,letöltés,hogy szereznéd meg a filmeket...megvennéd,ahogy anno a dvd-t.

DVD-t is le lehetett tölteni. Nem keveset... De elég összetett kérdés a DVD, BD piaci története. Egyszerűen Amerikában is ímmel-ámmal álltak rá az emberek a HD tartalomra. (És szót ne ejtsünk az olcsó lemezárakról.) Nem volt igazán nagy igény ott sem rá az egyszerű CRT tévékhez. Magyar viszonylatban a DVD akkor lett "sikertörténet", mikor tékázhatóvá váltak a filmek. Persze a nagy áttörés akkor történt meg, mikor a divx játszás is elérhetővé vált (sőt, elsőként a másolt lemez lejátszása is gondot jelentett). Pont úgy, mint ma a BD játszók esetén az első kérdés az eladóhoz az: "Mkv-t és BD iso-t játszik?" A letöltési sebességek alkalmazkodtak a fájlméretek nagyságához. Pont annyi idő volt akkor egy DVD-t letölteni, mint ma egy BD lemezképet. Online játék és letöltések nélkül a kutya nem venne 100 megás sávszélt a netszolgáltatóktól. Úgyhogy gazdasági kérdést is érintettünk. A letöltés a tékákat tette szerintem egyedül tönkre. (De ott voltak még a piacok is, ahol lapáttal mérték a kamos filmeket pár száz forintokért.)

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na ugye? És ebből mit profitál a filmipar? Gondolod puszira működik, csak, h téged otthon a legmagasabb szintű technikai kiadványokkal kényeztessen? És nem a moziról beszélünk hanem az otthoni filmnézésről. Amiért idehaza alig hajlandóak fizetni egy maréknyian.
értelmezed azt amit írtam?dvd elterjedésének a mértékéhez írtad a bluray elterjedésének a hiányát.Nos akkor még egyszer leírom.Gondolod ha abban az időben mikor csúcson volt a dvd,s lehetett volna netről tölteni,akkor is elterjedt volna ugyanúgy,mint ahogy azt tette???Nem.
A mai világban a letöltések ölték meg a bluray elterjedésének a hiányát(dvd-hez viszonyítva).Nem lenne net,letöltés,hogy szereznéd meg a filmeket...megvennéd,ahogy anno a dvd-t.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Azért ne feledkezzünk meg arról,hogy már jó ideje letölthetők a HD anyagok és emiatt nem terjedt el úgy,a bluray,mint a dvd anno.1997től kb.2006ig sehol nem volt letöltési lehetőség akkora,mint a mai világban.Persze terjedt a dvd,ha valaki filmet akart abban a minőségben.Ha ma nem lenne internetes letöltési lehetőség,ugyanúgy terjedne a bluray,vagy terjedt volna,mint a dvd.
ugye...

Na ugye? És ebből mit profitál a filmipar? Gondolod puszira működik, csak, h téged otthon a legmagasabb szintű technikai kiadványokkal kényeztessen? És nem a moziról beszélünk hanem az otthoni filmnézésről. Amiért idehaza alig hajlandóak fizetni egy maréknyian.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Ezt furcsa egy olyantól olvasni aki elvileg "érintett" benne...
 
1 -től 1 -ig marhaság szerintem amit leírsz, kevered a szezont a fazonnal. Nem Magyarország a világ közepe, sajnos és hál' Isten .
Idehaza vannak komolyabb bajok a kapitalista kereskedelemmel és a magyar értékrenddel. Lehet nincs BR lejátszó a háztartásokban ahol jársz, és még enni sem tudnak rendszeresen a családok, 
de a farzsebekben ott hajlik az iphone6 és tesped a TV előtt a Nájki Air Max quadro hyper dunk flight predator LeBron James elmininátor modelljében és az életében nem sportolt semmit...
 
Aki nem érdekelt a hobbiban az ne is foglalkozzék vele, tény hogy nem a hobbisták lökik előre a pénzükkel az iparágat hanem a nagy tömegek. 
De az is tény hogy egy átlagos túlsúlyos redneck amerikai a taco bellben fejlettebb technológiát használ már most a szórakoztató iparban mint te vagy én...
 
Ez nem fikció, ez a szomorú hazai technológiai helyzet a gazdaság miatt.
 
Ami az Atmos-t illeti, már "eldőlt" kérdés szinte. Szinte nincs olyan gyártó aki nem foglalkozik már a kérdéssel régebb óta.

Úgy csinálsz, mint aki nem érti, aztán a végén kiderül, h mégis érti. Érintett vagyok, igen, csak kevésbé lelkes, és derűlátó, mint te. Őszintén, mikor vezették be a BD-t? Meddig voltak 5.1 master hangok? Mikortól kezdték el tömegesen 7.1-re tolni a megjelenéseket? Pedig már az elején megvolt a lehetőség meg a technikai háttér. Köpködtek az emberek mégsem törődtek vele. Attól, h belekerül majd mindenbe idővel, attól még nem biztos, h meghódítja a világot. Az álomgyár abba fektet amiből profitál. Tolhatja a Dolby a szekeret, meg nyomhatják a gyártók, ha nem fog hasznot termelni. Ha az emberek nem dobják ki a tegnap vett vasaikat, és nem fúrják szét a nappalikat, akkor cseszhetik az egész hóbelebancot.  Így nem fognak növekedni a film eladások sem, akkor meg nem fognak törődni vele. A 3D mekkora flash volt, Cameron Avatar-ával végig söpört a világon. Ma már az enyészeté a népszerűsége, nem itthon, ott kint a kapitalista fellegvárban is. Pedig minden gyártó bedobott apait anyait, mekkora volt a felhajtás körülötte? Még egy gondolat, sem a németeknél, sem az amcsiknál nincs minden második házban proji, vagy akár rendszer. Persze 300 milliós lakosság esetén tetemes a hobbisták száma ez nem kérdés. Lényeg a lényeg, meglátjuk pár év múlva, h mi lesz a sorsa ennek az újításnak.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Én is gratulálok a váltáshoz és az új melóhoz.
 
Örülök, hogy neked legalább bejött az élet, hogy a munkád a hobbid.
 
Én is csak azt tudom mondani, mint itt valaki korábban, hogy szólj bátran ha kell egy új munkatárs. 
 
És kíváncsian várom majd a beszámolót az új erősítőről és a hangalakról, mert én is nézegettem a Klipsche-et. Főleg, hogy mozin sokan dicsérik nekem meg az a lényeg. 
 
Ha minden jól alakul akkor októberben újra építem a rendszerem és egy ilyet is meghallgatnék. Igaz nekem elég lenne szerintem a kisebb széria is ha azzal is foglalkozol majd, furán néznének ki a nagy dobozok egy 4x5-ös nappali felében.
 
Sok sikert és kész és lábtörést a vállalkozáshoz.

Köszönöm. Nem új munka, csak ez előtt inkább a vetítéssel foglalkoztam a házimozi üzletágban, cégen belül, mostanra már nagyon sok minden van a kínálatunkba, de erről majd a céges topikban.
Megkaptam az árlistákat és sajnos történt áremelés a dolcsi miatt, egyelőre azt emelték, ami jelenleg nincs raktáron, ami van azt még a régi áron adják. Mi is belestünk a két RP 115 subot már emelt áron kaptuk. Aki ilyen márkában gondolkodik, az gyorsan lépjen, mert áremelés lesz.
Köszönöm a támogatást, jó egy kis segítség mindig, ha más nem ajánlások, én meg próbálom meghálálni nektek, csak keressetek bátran, ha valamire szükségetek lenne.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jövőként emlegetni valamit ami még be sincs vezetve, khmmm. Majd a piac eldönti, h kell-e neki vagy sem. Sok jövő képet vizionáltak már, SACD, HDDVD, lézer disc. Ha valamire nincs tömeges igény akkor fejre állhatnak a gyártók akkor sem lesz siker. Nem érdemes a pár műszaki fanatikusba kapaszkodni a világ szinten. Nem az a lényeg, h ez a réteg beszél róla. A tömeg a lényeg, nem lett volna sikeres a VHS, vagy a DVD ha nem áll mögé a tömeg. Már a Blu-Ray sem lett olyan sikeres, mint a DVD. Éves szinten kb. 1000 háztartásban járok. 10 év alatt nem láttam olyan szintű műszaki színvonalat, mint ami az itt lévő emberek többségénél van. Nem azt mondom, h nem jó, mert biztos nagyon jó, inkább azt mondanám kicsi a réteg akit érdekel. Még kevesebb aki cserél is ez miatt.
Azért ne feledkezzünk meg arról,hogy már jó ideje letölthetők a HD anyagok és emiatt nem terjedt el úgy,a bluray,mint a dvd anno.1997től kb.2006ig sehol nem volt letöltési lehetőség akkora,mint a mai világban.Persze terjedt a dvd,ha valaki filmet akart abban a minőségben.Ha ma nem lenne internetes letöltési lehetőség,ugyanúgy terjedne a bluray,vagy terjedt volna,mint a dvd.
ugye...

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezt furcsa egy olyantól olvasni aki elvileg "érintett" benne...
 
1 -től 1 -ig marhaság szerintem amit leírsz, kevered a szezont a fazonnal. Nem Magyarország a világ közepe, sajnos és hál' Isten .
Idehaza vannak komolyabb bajok a kapitalista kereskedelemmel és a magyar értékrenddel. Lehet nincs BR lejátszó a háztartásokban ahol jársz, és még enni sem tudnak rendszeresen a családok, 
de a farzsebekben ott hajlik az iphone6 és tesped a TV előtt a Nájki Air Max quadro hyper dunk flight predator LeBron James elmininátor modelljében és az életében nem sportolt semmit...
 
Aki nem érdekelt a hobbiban az ne is foglalkozzék vele, tény hogy nem a hobbisták lökik előre a pénzükkel az iparágat hanem a nagy tömegek. 
De az is tény hogy egy átlagos túlsúlyos redneck amerikai a taco bellben fejlettebb technológiát használ már most a szórakoztató iparban mint te vagy én...
 
Ez nem fikció, ez a szomorú hazai technológiai helyzet a gazdaság miatt.
 
Ami az Atmos-t illeti, már "eldőlt" kérdés szinte. Szinte nincs olyan gyártó aki nem foglalkozik már a kérdéssel régebb óta.

Ebben most maximálisan egyetértek.

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »


Én is gratulálok a váltáshoz és az új melóhoz.
 
Örülök, hogy neked legalább bejött az élet, hogy a munkád a hobbid.
 
Én is csak azt tudom mondani, mint itt valaki korábban, hogy szólj bátran ha kell egy új munkatárs. 
 
És kíváncsian várom majd a beszámolót az új erősítőről és a hangalakról, mert én is nézegettem a Klipsche-et. Főleg, hogy mozin sokan dicsérik nekem meg az a lényeg. 
 
Ha minden jól alakul akkor októberben újra építem a rendszerem és egy ilyet is meghallgatnék. Igaz nekem elég lenne szerintem a kisebb széria is ha azzal is foglalkozol majd, furán néznének ki a nagy dobozok egy 4x5-ös nappali felében.
 
Sok sikert és kész és lábtörést a vállalkozáshoz.
 
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Jövőként emlegetni valamit ami még be sincs vezetve, khmmm. Majd a piac eldönti, h kell-e neki vagy sem. Sok jövő képet vizionáltak már, SACD, HDDVD, lézer disc. Ha valamire nincs tömeges igény akkor fejre állhatnak a gyártók akkor sem lesz siker. Nem érdemes a pár műszaki fanatikusba kapaszkodni a világ szinten. Nem az a lényeg, h ez a réteg beszél róla. A tömeg a lényeg, nem lett volna sikeres a VHS, vagy a DVD ha nem áll mögé a tömeg. Már a Blu-Ray sem lett olyan sikeres, mint a DVD. Éves szinten kb. 1000 háztartásban járok. 10 év alatt nem láttam olyan szintű műszaki színvonalat, mint ami az itt lévő emberek többségénél van. Nem azt mondom, h nem jó, mert biztos nagyon jó, inkább azt mondanám kicsi a réteg akit érdekel. Még kevesebb aki cserél is ez miatt.
 
Ezt furcsa egy olyantól olvasni aki elvileg "érintett" benne...
 
1 -től 1 -ig marhaság szerintem amit leírsz, kevered a szezont a fazonnal. Nem Magyarország a világ közepe, sajnos és hál' Isten .
Idehaza vannak komolyabb bajok a kapitalista kereskedelemmel és a magyar értékrenddel. Lehet nincs BR lejátszó a háztartásokban ahol jársz, és még enni sem tudnak rendszeresen a családok, 
de a farzsebekben ott hajlik az iphone6 és tesped a TV előtt a Nájki Air Max quadro hyper dunk flight predator LeBron James elmininátor modelljében és az életében nem sportolt semmit...
 
Aki nem érdekelt a hobbiban az ne is foglalkozzék vele, tény hogy nem a hobbisták lökik előre a pénzükkel az iparágat hanem a nagy tömegek. 
De az is tény hogy egy átlagos túlsúlyos redneck amerikai a taco bellben fejlettebb technológiát használ már most a szórakoztató iparban mint te vagy én...
 
Ez nem fikció, ez a szomorú hazai technológiai helyzet a gazdaság miatt.
 
Ami az Atmos-t illeti, már "eldőlt" kérdés szinte. Szinte nincs olyan gyártó aki nem foglalkozik már a kérdéssel régebb óta.
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »


Várjunk még,míg kiforrja magát a 4K,Atmos,és társai.Karácsony környékén már okosabbak leszünk,és jövőre már körvonalazódni fog,melyik kép és hangformátumé a jövő.
 
Így van, ráérünk még bőven. Évi 2 modellváltás és új hangformátum(ok) megjelenése miatt gyakorlatilag lehet, hogy csak felesleges pénzkidobás lenne a váltás.
Akinek sok van, csak költse nyugodtan.  De hogy jobban nem fog szólni, arra mérget veszek. Gyakorlatilag ma is mindennapos gond, hogy a "nagyfelbontású"-nak mondott hangok elég xarul szólnak. Van pár kiadvány, amin jó a hang, és azt hallgatjuk demóként évekig. A képminőség is egyre gyengébb sajna. NA meg nem tudom, ki hogy van vele, de a filmek... na 1 forintot nem ér a legtöbb.

Avatar
Norbi 72
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.07.12., szomb. 10:46
Értékelés: 9

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Norbi 72 »



Lehet így teszek.
Ha sok lesz, majd eladjuk és jön helyette 2db RP280F hátra és a R28 megmarad demózni, vagy látok rá lehetőséget, hogy itt a környékemen elviszem saját rendszerbe való meghallgatásra is. Nem fogom sajnálni az időt, mivel nekem is tapasztalatgyűjtés és a vevőért mindent . De adok lehetőséget itt nálam is saját erősítővel való meghallgatásra, ép ma adtam le a Kácsának, akik a partnerünk a .2 csatornáknak a hangfal kábel (AQ-G2) és a hangfal banánok (BP 6201N) megrendelést, így könnyen át tudunk cserélni hangfalakat és erősítőket.

Ha pesten jársz,nálam meghallgathatsz egy 3010-est 7.1-es Polk RTi rendszerrel.Ez is amcsi.

Hang: Yamaha Aventage A-3010, Popi A400, Samsung BD-D8200, Pioneer BDP-430, Technics SL-7, Polk Audio RTI A7 / A3 / FXi A6, CSi A6, GoldenEar "Erőtér" 5 /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Kép: LG 50PK350 Plazma, Benq 1070, Grandview CNV 106
Kábelek: AVA KZH-8, ISOTEK Elite, Optimum, AQ NRG 1.5, AQ Cinnamon, Nordost Bass-line, Kacsa KCS-HH10, HiDiamond 2

Avatar
Norbi 72
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.07.12., szomb. 10:46
Értékelés: 9

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Norbi 72 »



A CX-A5000 eleve tudja a 4K 60p-t! A lejátszók még nem nagyon támogatják, max. 30p-ig. Az Atmos meg egyéb marhaság meg lényegtelen, míg valóban nem használják ki a több hangsáv adta lehetőséget. És gyanúm szerint rohadt kevesen fogják ténylegesen felbontani a padlót és a mennyezetre telepíteni a hangfalerdőt. Mert így 7.1-ben pont annyira lehet térpontosan lekeverni, mint a már ma is használt HD hangok esetén. Van egyáltalán 7.1-nél több hangsávot tartalmazó home kiadvány (D. Atmos)? Lehet sosem lesz. Szerintem visszatérni egy AVR-re visszalépés a középszerű hang felé.
 
Ebben a lépésben inkább forgalmazói érdeket látok, tömegcikkre átállni, mert azt lehet tucatszám értékesíteni. 

Várjunk még,míg kiforrja magát a 4K,Atmos,és társai.Karácsony környékén már okosabbak leszünk,és jövőre már körvonalazódni fog,melyik kép és hangformátumé a jövő.

Hang: Yamaha Aventage A-3010, Popi A400, Samsung BD-D8200, Pioneer BDP-430, Technics SL-7, Polk Audio RTI A7 / A3 / FXi A6, CSi A6, GoldenEar "Erőtér" 5 /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Kép: LG 50PK350 Plazma, Benq 1070, Grandview CNV 106
Kábelek: AVA KZH-8, ISOTEK Elite, Optimum, AQ NRG 1.5, AQ Cinnamon, Nordost Bass-line, Kacsa KCS-HH10, HiDiamond 2

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Jövőként emlegetni valamit ami még be sincs vezetve, khmmm. Majd a piac eldönti, h kell-e neki vagy sem. Sok jövő képet vizionáltak már, SACD, HDDVD, lézer disc. Ha valamire nincs tömeges igény akkor fejre állhatnak a gyártók akkor sem lesz siker. Nem érdemes a pár műszaki fanatikusba kapaszkodni a világ szinten. Nem az a lényeg, h ez a réteg beszél róla. A tömeg a lényeg, nem lett volna sikeres a VHS, vagy a DVD ha nem áll mögé a tömeg. Már a Blu-Ray sem lett olyan sikeres, mint a DVD. Éves szinten kb. 1000 háztartásban járok. 10 év alatt nem láttam olyan szintű műszaki színvonalat, mint ami az itt lévő emberek többségénél van. Nem azt mondom, h nem jó, mert biztos nagyon jó, inkább azt mondanám kicsi a réteg akit érdekel. Még kevesebb aki cserél is ez miatt.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »



Kár hogy nem fix "csatornakiosztást" tartalmaz az Atmos sáv . Egészen más a történet.
 
http://www.audioholics.com/audio-techno ... ll-succeed
 
 
Az hogy ma mi van az egy dolog, ha hasonló lesz lesz a "fejlődés" mint anno a HD kiadványoknál akkor már egy év múlva is vicces lehet a kérdésed.
A napjainkban elkészült filmek és a jövőben bejelentettek közül is sok élt a lehetőséggel már... Túl sok ahhoz, hogy félvállról kezelje a laikus nép is a témát.

 
Nagyon kíváncsi lennék, hogy érne véget a teszt egy Yamaha  3050 vs. cx-a5000, megspékelve egy jó végfokkal. (Majd Szepinél meghallgatjuk.)
 
Tudom, hogy működik az Atmos.
Szóval szerintem rohadtul ráér a dolog. Pláne átlag hangfalakon. Egy sima sztereó, DTS hangminőségtől is elámulnak az emberek közepes cuccokon.
A cégek meg természetesen tolják az új technológiákat, el kéne adni. Abból nem élnek meg, ha mindenki elégedetten hallgatja, nézi, használja 5-8 éves motyóit.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Marantz 8802 procin nem gondolkoztal?
Sok márkát forgalmazunk, köztük ezt is, de a Klipsch-hez a Yamahát javasolják (erősen )
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: komarfamily »



Lehet így teszek.
Ha sok lesz, majd eladjuk és jön helyette 2db RP280F hátra és a R28 megmarad demózni, vagy látok rá lehetőséget, hogy itt a környékemen elviszem saját rendszerbe való meghallgatásra is. Nem fogom sajnálni az időt, mivel nekem is tapasztalatgyűjtés és a vevőért mindent . De adok lehetőséget itt nálam is saját erősítővel való meghallgatásra, ép ma adtam le a Kácsának, akik a partnerünk a .2 csatornáknak a hangfal kábel (AQ-G2) és a hangfal banánok (BP 6201N) megrendelést, így könnyen át tudunk cserélni hangfalakat és erősítőket.

Marantz 8802 procin nem gondolkoztal?

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: batman98 »



Ne keverjük a mozihangot a home videó hangjával. Mozikban lehetséges a DCP mellé tenni akár 11.1 PCM hangsávot, és mint alább linkeltem, van is hozzávaló feldolgozóprocesszor. 
 
És még mindig az a kérdés: van-e 7.1-nél több hangsávot tartalmazó BD lemez...

 
Kár hogy nem fix "csatornakiosztást" tartalmaz az Atmos sáv . Egészen más a történet.
 
http://www.audioholics.com/audio-techno ... ll-succeed
 
 
Az hogy ma mi van az egy dolog, ha hasonló lesz lesz a "fejlődés" mint anno a HD kiadványoknál akkor már egy év múlva is vicces lehet a kérdésed.
A napjainkban elkészült filmek és a jövőben bejelentettek közül is sok élt a lehetőséggel már... Túl sok ahhoz, hogy félvállról kezelje a laikus nép is a témát.
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Én megvárnám a 3050-est,abba már hdmi 2.0a (HDR) lesz HDCP 2.2,valószínűleg DTS:X is.És abból a subból 2 is bőven elég...5.2.4-es felállás már nem rossz.Grat az új rendszerhez!
Lehet így teszek.
Ha sok lesz, majd eladjuk és jön helyette 2db RP280F hátra és a R28 megmarad demózni, vagy látok rá lehetőséget, hogy itt a környékemen elviszem saját rendszerbe való meghallgatásra is. Nem fogom sajnálni az időt, mivel nekem is tapasztalatgyűjtés és a vevőért mindent . De adok lehetőséget itt nálam is saját erősítővel való meghallgatásra, ép ma adtam le a Kácsának, akik a partnerünk a .2 csatornáknak a hangfal kábel (AQ-G2) és a hangfal banánok (BP 6201N) megrendelést, így könnyen át tudunk cserélni hangfalakat és erősítőket.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »



Ez kb fordítva is igaz   , hülyeséget terjeszteni és kihasználni a tudatlanságot. Ez kishazánkban nagyon népszerű és bevett szokás....
 
Nem szégyen a fejlettebb országok fórumairól mintát venni merre tartanak már a házi mainstream házimozizásban. Hát nem ott mint mi .
 
-
 
http://www.dolby.com/us/en/experience/d ... ovies.html
 
Nem kevés film jelent meg már eddig sem. Addig ameddig 0 gyakorlati tapasztalattal rendelkezik valaki, addig rendkívül mókás olvasni bárkinek a "tapasztalatait"...
 

 
 
Ne keverjük a mozihangot a home videó hangjával. Mozikban lehetséges a DCP mellé tenni akár 11.1 PCM hangsávot, és mint alább linkeltem, van is hozzávaló feldolgozóprocesszor. 
 
És még mindig az a kérdés: van-e 7.1-nél több hangsávot tartalmazó BD lemez...

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: batman98 »


Ebben a lépésben inkább forgalmazói érdeket látok, tömegcikkre átállni, mert azt lehet tucatszám értékesíteni. 
 
Ez kb fordítva is igaz   , hülyeséget terjeszteni és kihasználni a tudatlanságot. Ez kishazánkban nagyon népszerű és bevett szokás....
 
Nem szégyen a fejlettebb országok fórumairól mintát venni merre tartanak már a házi mainstream házimozizásban. Hát nem ott mint mi .
 
-
 
http://www.dolby.com/us/en/experience/d ... ovies.html
 
http://www.dolby.com/us/en/experience/d ... aming.html
 
Igaz kevés film jelent meg már eddig... eddig.  Addig ameddig 0 gyakorlati tapasztalattal rendelkezik valaki, addig rendkívül mókás olvasni bárkinek a "tapasztalatait"...
 
 
Félre ne értsetek, nekem sincs. De remélem lesz előbb utóbb, és nem is értem hogy lehet valamit így elutasítani....
Még gyerekcipőben jár a technológia, most mutatják be a megoldásaikat a hangdobozgyártók is folyamatosan. 
 
Az hogy valakinek drága, vagy feldolgozhatatlan és szeret hülyeséget vizualizálni az egy dolog, de ettől még lehet ez a jövő...
És az is lehet hogy nem, de a fentiek miatt ez még nem derülhetett ki .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
vakarimaszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2010.02.26., pén. 21:58
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: vakarimaszka »


Az Atmos a dolby true hd sávba van "belekeverve",ergo ha nincs atmos proci lehetőség akkor true hd-ban dekodol.Van már film,mennyi nem tudom,de a trafo 4 volt az első bluray,ilyen hangsávval.
 
Tudom, hogy TrueHD-ban van (Van is ilyen hangsávos filmem). 7.1-nél több hangsáv lett volna a kérdésem. Mert úgy lenne értelme igazán.

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”