Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: svan »



Mostanra már elég jól bejáratódni látszik a rendszer. Megmondom őszintén, hogy nem voltak nagy elvárásaim az RP115sw subbal szemben, így kellemes csalódás lett a végén. Még a végén igazuk lesz egyes fórumtársaknak, hogy 2db is elég lesz belőle. Az biztos, hogy 1db is brutálisan viselkedik és azt pontosan, precízen adja elő, pedig nekem aztán vannak elvárásaim ezen a téren is.
Na, majd alakul, csak jönne már meg a többi is.

 
4db RP-115SW? Te jó ég, akkor kő kövön nem marad majd!   Nekem egy R-112SW van az elülső falon, és úgy is hatalmas balhét csinál, hogy viszonylag nyitott a nappali (30nm), rengeteg az ablak, és az emeletre vezető lépcső is hozzájárul ahhoz, hogy elszökjenek a mélyek. Picit lehetne pontosabb is, de hatalmas löket van benne.
 
Nagyon érdekelne, hogy nálad a 4db sub mennyire marad feszes, mert amikor próbáltam a Klipsch mellé beállítani egy másik mélysugárzót, akkor eltűnt a robbanékonyság, és sokat lágyult a mély tartomány.
 
Grat. a szobához/rendszerhez, nagyon állat.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Mostanra már elég jól bejáratódni látszik a rendszer. Megmondom őszintén, hogy nem voltak nagy elvárásaim az RP115sw subbal szemben, így kellemes csalódás lett a végén. Még a végén igazuk lesz egyes fórumtársaknak, hogy 2db is elég lesz belőle. Az biztos, hogy 1db is brutálisan viselkedik és azt pontosan, precízen adja elő, pedig nekem aztán vannak elvárásaim ezen a téren is.
Na, majd alakul, csak jönne már meg a többi is.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Norbi 72
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.07.12., szomb. 10:46
Értékelés: 9

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Norbi 72 »

Alakul...  

Hang: Yamaha Aventage A-3010, Popi A400, Samsung BD-D8200, Pioneer BDP-430, Technics SL-7, Polk Audio RTI A7 / A3 / FXi A6, CSi A6, GoldenEar "Erőtér" 5 /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Kép: LG 50PK350 Plazma, Benq 1070, Grandview CNV 106
Kábelek: AVA KZH-8, ISOTEK Elite, Optimum, AQ NRG 1.5, AQ Cinnamon, Nordost Bass-line, Kacsa KCS-HH10, HiDiamond 2

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Klassz lesz ez.

Kár, hogy ahogy én akartam klipsch-eket venni épp senki nem foglalkozott rendesen a márkával, a jövőben úgy látom ez a probléma egy időre biztos letudva.
A 4 sub-os felállás engem is érdekel, a szoba adottságai miatt szerintem nem lesz rossz ha kettő hátra lesz pakolva. A beállításokkal lehet majd szórakozni, de a frontoldalra halmozott sub-halmaz nem hiszem hogy jó megoldás lenne.

Egyébként nem vagyok kifejezetten nagy clarus fan, semlegesen állok a dologhoz, de azért nem volt semmi ami eddig nálad volt (bárki bármit mond, azért nem egy szokványos rendszer volt az ), és sajnálom hogy nem jutottam el egy meghallgatásra.

Gratulálok a fejlesztésekhez! A Klipsch merőben más lesz és lesznek még meglepetések a rendszerben. Nekem egy-egy ilyen váltás után kifejezetten tetszik az a korszak amikor az ember kiismeri a rendszert, és "tologatja balra-jobbra az eszközöket", csiszolgatja a tartozékokat a lehető legjobb szinergia kialakításáért.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Felszereltem a magassági hangsugárzókat, jelenleg a 6. 7. csatorna van rákötve, meglepően jó teret képez így, hogy a mennyezeten van. Később az Atmos magasságia lesz, addig marad így. Még a yamait nem próbáltam, majd valamikor azt is megnézem, most próbálom ezt a hangot a proci, végfokkal berögzíteni és járatni, hogy legyen összehasonlítási alapom.
Az biztos, hogy van szufla a P1000-be, mikor bekapcsolom a lámpák is megpislognak, pedig itt külön kábelek mennek minden aljzathoz.
Eddig 54-es hangerőn volt az átlagos mozi hangerő, most ez 44, ami a hangfalak nagyobb érzékenységének köszönhető.
Már alig várom a többi subot, hogy összetudjam véglegesre hangolni a rendszert. Arra gondoltam, hogy ha a hátsó elhelyezés nem jönne be, akkor mennek előre egymás tetejére a subok, ott biztos, hogy jónak kell lennie. 
Mint a képeken is látszik eredetileg is előre a dobogó mellé szántam a subokat és ezek simán be is férnek.
 
Ja, még annyit, hogy a center állvány cserélve lesz egy döntött, magasabb verzióra, csak válom hozzá az anyagot.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



 

 

 

 

 

 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Sajnos nincs jó gép nálam, ezért a videokamerával készítettem pár képet a reggeli napsütésben, mert amúgy nagyon sötét van bent.
 
 
 

 

 

 

 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nem akarok sem vitát generálni 
Akkor maradjon is így.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekes amit írsz!
Nem hasonlítgatod de már a lényeget leirtad majdnem teljesen a két szett közötti különbséget.
Nem akarok sem vitát generálni meg a múltat bojgatni de sok sok ?jel merült fel.
Föleg a mélyszekcióval kapcsolatban.
Írtad hogy a clarushoz képest kevesebb a mélye a klipschnek de pontosabb.
What?????
Pont fordítva kéne ám lenni!!!
Valami ott a clarusnál nem kerek.Ahogy ismerem a klipscheket mélyben azért nem szenvednek hiányt.Föleg nem a 2x20centis dobozok!
 
A pontosság meg pont mindig a zárt dobozok előnye a refisekkel szemben.Nem akarok én lavínát elindítani de kezd előjönni az amit írtam a titánról.
Kiemelés van benne a mély szekciónál nem kevés
Hmmm.
Mível a klipscheknek elég jó mélytartományuk van és elég mélyre mennek a hiányod abból fakad amit már leírtam régebben.
 
Az izlésed meg majd finomodik egy idő után.Vagy helyre áll;-)
De azt már tudjuk pontosabb a mély részletesebb a hang mint volt.Nagyobb térrel.
 
 
 
quote name="szepi0808" post="1779912" timestamp="1433436619"]
 
Nem fogok hozzá hasonlítani.
Nekem, így ahogy van, nagyon közel áll az ízlésvilágomhoz. Az biztos, hogy színes, de mozira épp ez kell. A közép és magas tartománya kicsit érces (nincs bejáratva) de sok részlet is elérhető vele és ennek köszönhetően a teret is kiszélesíti, minden apró nessz hallható. Dinamikus, van mély is, igaz kicsivel kevesebb, mint volt itthon, de az pontosabb, feszesebb. Simán jó zenét is hallgatni, tegnap azt is nyomattam, tetszett az előadása. Persze kicsit furcsa, mert nem ehhez voltam szokva, de talán ezt a hangzást is kerestem. A sub estére már járt annyit, hogy jobb lett, mint amikor bekapcsoltam először, még annak is járnia kell, de jó lesz. Kell minimum 2 ide, de majd kíváncsi leszek, mit mutat 4db.
Az RP-k kicsit nyugodtabbak, lágyabbak, mint az R, de szerintem tök jók azok is. Beteszem előre majd őket (úgy is viszem tesztelésre hétvégén) és akkor meghallgatom, hogy elől is mit mutatnak.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Hát jó, bár nem értem, hogy mi a baj az összehasonlitással...sok sikert hozzá...

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Ha jól tudom, akkor 2,2 kW... Biztosan nem rossz :-)
 
Egyébként milyennek találod a Klipsch szettet a Clarus-hoz képest?
 
Üdv!

Nem fogok hozzá hasonlítani.
Nekem, így ahogy van, nagyon közel áll az ízlésvilágomhoz. Az biztos, hogy színes, de mozira épp ez kell. A közép és magas tartománya kicsit érces (nincs bejáratva) de sok részlet is elérhető vele és ennek köszönhetően a teret is kiszélesíti, minden apró nessz hallható. Dinamikus, van mély is, igaz kicsivel kevesebb, mint volt itthon, de az pontosabb, feszesebb. Simán jó zenét is hallgatni, tegnap azt is nyomattam, tetszett az előadása. Persze kicsit furcsa, mert nem ehhez voltam szokva, de talán ezt a hangzást is kerestem. A sub estére már járt annyit, hogy jobb lett, mint amikor bekapcsoltam először, még annak is járnia kell, de jó lesz. Kell minimum 2 ide, de majd kíváncsi leszek, mit mutat 4db.
Az RP-k kicsit nyugodtabbak, lágyabbak, mint az R, de szerintem tök jók azok is. Beteszem előre majd őket (úgy is viszem tesztelésre hétvégén) és akkor meghallgatom, hogy elől is mit mutatnak.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »



Amikor megérkezett az Arcam végfok, a kíváncsiságtól vezérelve belevilágítottam a belsejébe és láttam mitől ilyen nehéz a vas. Lemértem, egy 12cm magas és 15cm széle toroid trafó látványa fogadott. Láttam belső képeket róla, de így élőben azért más, ba..ott nagy.
Így, hogy egy dobozba van sűrítve a 7cs nem kevés erőtől duzzadva, legalább az állványomból is csak egy kell, ami nem foglal nagy helyet.

 
Én egyszer le is vettem a tetejét és kitakarítottam, hát tényleg brutális az a toroid trafó. Fain kis tápkábelt neki hadd szívja az erőt a konnektorból.     
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
MUCIKA
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.10.15., szer. 12:49
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: MUCIKA »



Ha jól tudom, akkor 2,2 kW... Biztosan nem rossz :-)
 
Egyébként milyennek találod a Klipsch szettet a Clarus-hoz képest?
 
Üdv!

2,2KW mérete : 230x95mm és maga csak a trafó 15 kg . Ha pár milliméter eltérés van akkor, még hihető! De ha ez centikben mérhető akkor újabb kegyes hazugság történt a gyártó részéről! SAJNOS!

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Ha jól tudom, akkor 2,2 kW... Biztosan nem rossz :-)
 
Egyébként milyennek találod a Klipsch szettet a Clarus-hoz képest?
 
Üdv!

Avatar
MUCIKA
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2014.10.15., szer. 12:49
Értékelés: 1

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: MUCIKA »



Amikor megérkezett az Arcam végfok, a kíváncsiságtól vezérelve belevilágítottam a belsejébe és láttam mitől ilyen nehéz a vas. Lemértem, egy 12cm magas és 15cm széle toroid trafó látványa fogadott. Láttam belső képeket róla, de így élőben azért más, ba..ott nagy.
Így, hogy egy dobozba van sűrítve a 7cs nem kevés erőtől duzzadva, legalább az állványomból is csak egy kell, ami nem foglal nagy helyet.

1300-1400VA 9kg toroid van benne (mérete alapján) NEM ROSSZ!

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »

Gratulálok a végfokhoz, a legjobbak közül való!

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »



R-28F szettben lesz itt a fórumon, majd ő biztos ír róla, hogy milyen a kisebb centerrel és surroundokkal, igaz sub, majd nagyobb lesz hozzá a későbbiekben.
Én úgy gondolom, hogy kisebb membrán felület kisebb hangnyomásra képes, amivel a subbal lehet korrigálni és nagyobb vágást adni a hangsugárzókra. 
Esetleg 28-as frontok és hozzá később egy sub, mert a fő hangsugárzók a frontok, és zenénél is jól jön a nagyobb, ha esetleg így megtudod oldani.

 
Értem köszi a választ.
Mondjuk nekem a zene az nem lényeg, mert háttér rádiózás van többségben esetleg néha ha átjönnek a haverok iszogatni akkor egy youtube party.
Leülve a kanapén úgy nem szoktam zenélni, nagyon ritkán akkor is csak 1-2 számot.  Nekem a mozi a lényeg, hogy azon jó legyen.
Ááá 28-as frontok azok már nagyok lennének, mert jelenleg kb egy 20 nm-es nappali felében van/lesz kialakítva a mozisziget, ahogy eddig is volt.
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Kisebb szériát is fogsz tesztelni majd?
Pl erre gondolok: http://www.av-online.hu/hangfal/klipsch ... teszt_1368
Mert számomra ez lesz talán elérhető közelségben.
 
A mozira vagyok kíváncsi, hogy így eltérő hangszórókkal mit tud, pl olyan jelenetnél ahol a beszéd megy körbe pl.
Mert egy repülő hangját azt gondolom azt csak vissza adja rendesen ez is.
 
Köszönöm előre is. 

R-28F szettben lesz itt a fórumon, majd ő biztos ír róla, hogy milyen a kisebb centerrel és surroundokkal, igaz sub, majd nagyobb lesz hozzá a későbbiekben.
Én úgy gondolom, hogy kisebb membrán felület kisebb hangnyomásra képes, amivel a subbal lehet korrigálni és nagyobb vágást adni a hangsugárzókra. 
Esetleg 28-as frontok és hozzá később egy sub, mert a fő hangsugárzók a frontok, és zenénél is jól jön a nagyobb, ha esetleg így megtudod oldani.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »


Kisebb szériát is fogsz tesztelni majd?
Pl erre gondolok: http://www.av-online.hu/hangfal/klipsch ... teszt_1368
Mert számomra ez lesz talán elérhető közelségben.
 
A mozira vagyok kíváncsi, hogy így eltérő hangszórókkal mit tud, pl olyan jelenetnél ahol a beszéd megy körbe pl.
Mert egy repülő hangját azt gondolom azt csak vissza adja rendesen ez is.
 
Köszönöm előre is. 
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Amikor megérkezett az Arcam végfok, a kíváncsiságtól vezérelve belevilágítottam a belsejébe és láttam mitől ilyen nehéz a vas. Lemértem, egy 12cm magas és 15cm széle toroid trafó látványa fogadott. Láttam belső képeket róla, de így élőben azért más, ba..ott nagy.
Így, hogy egy dobozba van sűrítve a 7cs nem kevés erőtől duzzadva, legalább az állványomból is csak egy kell, ami nem foglal nagy helyet.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Úgy látszik ide került a topikom, azt gondoltam maradhatok a többieké mellett.
Na, mindegy.
 
Megékezett az Arcam P1000 és a subkábelek és a dugók, Sajnos az AQ G2 hangfal kábel később jön, de péntekre itt lesz, csak ahhoz megint szét kell pakolnom az állványt meg stb.
 
Összeraktam a cuccot és szólt is egy kicsit. Járatás következik, de már most teszik a hangja.
Az egy sub kevés, de ezt tudtam eddig is, ha meg lesz a többi is, akkor nagyon odabaszós mozit lehet csinálni. De már most sem rossz, van dinamika és és részletesség. Kifejezetten tetszik a közép és a magas tartománya, sok részlet és finomság előjött, amit eddig nem hallottam, de korai még írni róla, majd később.
Annyit azért lehetett hallani, többcsatornás zenénél, hogy a hátsó R28-nak kicsit harsányabb a magas tartománya, mint a RP280-nak. Ezért is mondják, hogy zeneibb, de nekem az is nagyon tetszett, főleg mozinál nem is árt a kicsivel színesebb hangzás. De majd járatom még őket és előre cipelem összemérni a kettőt.
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
tigris
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2012.08.27., hétf. 15:07
Értékelés: 119

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: tigris »

Gratulák az új fejlesztéshez, szerintem ezzel nem rontasz az eddigi elvárt és használt minőségen, sőt lehet nyersz is itt-ott valamit. Kell egy kis vérfrissités néha, és ez azért nem volt egy rossz lépés ebbe az irányba.
Sztereó: Parasound végfok,Origen S16T zenei HTPC, Transparent Audio Hangsugárzó kábelezés, Paradigm Monitor SE3000.

Mozi: Onkyo TX-NR809 erősítő, Synology NAS218 plus, Paradigm hangsugárzók, Jamo J110Sub, Optoma HD27, Viablue SC2 kábelezés, Dune Pro Vision 4K Solo.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

4 sub-os rendszer igazán elgondolkodtató. 2-t próbáltam, átlósan is például. Nekem nem tetszett, rettenetesen éreztem, hallottam, h a hátam mögött dolgozik. Igaz sajnos nincs is nagy hely mögöttem. Ami még elgondolkodtató, h érdemes-e azt a szimpla sub jelet ami eredendően egy ládához van kitalálva. 4 részre osztani. Nálam ez akkor lenne igazán jó, ha mondjuk egy processzor 2-4 subot kezel minden szempontból. Arra akarnék kilyukadni, h elől lévő 1-2 subos elhelyezésnél szépen jönnek mennek a mélyek amerre szánják. Pár jelenetnél jól lehet érzékelni merről merre megy valami. Pl. az Avatar-ban, mikor hátulról keresztbe elmegy előre a nagy robotba bújt katona. A lépések hangja szépen meg van oldva, keresztül masírozik a nappalin. Nekem ebbe a hangképbe már belezavart a hátsó elhelyezés. Szóval megeshet, h ezek a dolgok nem fognak olyan tisztán működni. Persze ez csak elmélkedés, viszont érdemes rajta gondolkodni, ne csak a nagyot üssön legyen fontos, az ördög a részletekben lakozik szokták mondani.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »

4 egyforma az igazi de ha kicsit túl lövünk a méreten a szobához képest érdemes ha a gyártónál van 1-vel kisebb méretet választani hátra;-) persze csak akkor ha nem rosszabb minőségben.És nem árt ha abban is meg van az erő!

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


4subos megoldás erre nagy segítség lesz!És megoldja a gondodat.
Én sokat játszottam ílyennel.
Jó jó viszont az újdonság varázsa után azon fogod magad kapni néha hogy le kapcsolod a 2 hátsót.
Probáltam 3db-al is.Ott azt a megoldást választottam hogy a hátsók large-ra löttem be és a hangfal kanocból kötöttem le a subot.
Ez volt ám néha a nagyon fura!!!
 
Viszont a 4subos rendszerrel igen jól ellehet játszani.
Volt mikor az tetszett ha a két hátsó sub éppen hogy csak duruzsolt mivel nem volt túl messze tölem.
De legfeltünöbb hogy hiába volt minimálisra állítva a hátsó sub pár teljesen más élményt ad mint 2 elöl.
Ezért szoktam javasolni prívátban is 2 subnál probálja ki átlóban elhelyezve.Ha a subok jók akkor sokkal jobb hangképet adnak és atmoszférát is jobban megteremti.
Csak a hátsókat nem kell tulzásba vinni hangnyomásban!!!
 
De vannak olyan szobák ahol ez megoldás kuka és csak a 4db adja meg ezt az érzést.
Viszont a hátsó subpárt nem érdemes túl hajtani mert nagyon nem a várt eredményt fogja adni!!!
Nem ütni fog ha kell hanem belassulnak és folyós mélyhang az eredmény ezért a 4subnál még inkább előjön a pontosság a ládáktól.
Ha az nincs vagy kevésbé van meg akkor csak szenvedés lesz.Sokan akik olcsó gyenge minőségű subokkal probálta ezt az 2nél maradt!!!
 
 

Eddig az volt a helyzet, hogy kicsit több mély hangot eltudtam volna képzelni, sőt voltak egy páran, akik igényelték is volna. Az első üléssornál kevesebb a mély, mint hátul, ezen is szeretnék korrigálni a 4 subos felállással, hogy jobb legyen az eloszlás
Nem a mély, hanem a mély érzeten tud segíteni a több sub, jobban mellbe vágós lesz, mert több levegőt is tud megmozgatni.
Sajnos nálam a könnyűszerkezetes épületben, nem marad meg annyi mély, mint mondjuk egy tömörebb falú épületben. Egy tégla, beton, vagy hasonló tömörséggel rendelkező szobába elég lenne ezekből a subokból 2db erre a légköbméterre.


Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”