Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM-MC fonó elektronikák

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: akvapark »


De mindenkinek saját rendszerben kell próbát tenni. Én már rég nem minősítek semmit abszolút értelemben.
De mindenkinek saját rendszerben kell próbát tenni. Én már rég nem minősítek semmit abszolút értelemben.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nálam az BenzL2 100Ohm az BenzLP pedig 500Ohm ha jól tudom
Igen, de ezek a minimum értékek! Továbbá előkotortam Vadász egy korábbi beírását, amire érdemes lenne odafigyelni:
 
"(...) Még egy észrevételt tennék az ACE-L modellel, azaz az alacsony kimenetű verzióval kapcsolatban. Azt írtam, hogy igazán a H a zseniális darab. Nos a Benz alacsony kimenetű MC hangszedőknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy ideálisan 1kOhm lezárást igényelnek alacsony kapacitás mellett. És ezt - mostmár sok kisérlet után mondom - komolyan kell venni. 100-220 ohm lezárással - márpedig a mai MC fokozatok szinte kizárólag ebbe a tartományba esnek - kifejezetten lapos, testetlen hang az eredmény. Én is így jártam annak idején, amikor csak úgy bedugtam először. Már a 470 Ohm-os lezárás sokat segít (Questar MC, Quasar), de az 1kOhm az ideális. Így mostantól a Quasar bemeneti fokozata nem 100-220-470 Ohm között változtatható, hanem 100-470-1k a lehetőség (...)"
 
Mellesleg az is érdekes, hogy a Benz MC phono (Lukaschek PP1) bemeneti impedanciája 22 kOhm !!!!
Ollózok a PP1 adatlapjáról: "Input impedance has been set at 22k Ohm in order to eliminate interconnect cable and phono connector influence on the sound quality"

Mivel itt Benz hangszedők illesztéséről folyik a beszélgetés, elmondanám a saját tapasztalataimat.
Az ACE L valóban 1 kohm-on már maximumát nyújtja. De nyugodtan lehet 47kohm is a lezárása, a hangkép már alig változik. (a mai modern hangszedők szórt paraméterei annyira kicsik már, hogy a beszkennelt ábra drasztikus kiemeléseiről és csillapításairól szerencsére már nem lehet beszélni, van még hatása az impedanciának, de nem annyira drasztikus)
1000 Ohm alatt a hang úgy vákltozik, ahogy Vadász leírta.
 
A legnagyobb Benz, az LP is 1000 Ohm-tól felfelé érzi jól magát (általában).
Nyugodtan lehet terhellni azt is 47 kOhm-mal. 1000 Ohm felett alig változik a hangja már. Mi sokszor játszadoztunk a lezárással és azt tapasztaltuk, hogy rendszerfüggő a dolog.
 
Az ML No32-es előfok programozható bemeneti impedanciával bír, így fotelből, távirányítóval lehet váltogatni az impedanciákat. Ebben a láncban (Levinson) a 47kOhm volt az ideális lezárása az LP-nek. (igaz 22kOhm-ot nem lehetett beállítani, csak 47 k-t)
Az Ayre P-5xe phonon az 1000 Ohm tűnt a legjobb választásnak.
A LINN linto phono bemeneti impedanciája 200 Ohm. Az LP-n rajta keresztül nem lehetett érezni azt a visszafogottságot, amit más 200 Ohmos phonokkal.
A saját MC phonom bemenete is 220 Ohmos és tökéletes volt vele az LP.
A Lukaschek PP1 természetesen nagyon jól illeszkedik az LP-hez.
 
Szóval ha egy phono 200 Ohmos bemenetével is jó már az LP, akkor érdemes átalakíttatni 1000 Ohmra. Azzal csak jobb lehet.
Ha az 1000 Ohmon is vannak problémák, még meg lehet kísérelni a 22, vagy 47 kOhm-ot. De mindez nagyon rendszerfüggő.
 
Nem kerülhető el a sok phono kipróbálása.
 
Hg

Ez azért érdekes, mert mint laikus úgy tanultam, hogy a terhelő impedancia elég ha kb. 10x nagyobb a kimenetinél (feszültség generátoros táplálás).
És mégis az én BENZ ACE-L em, nagyon megváltozott mikor vadász 1000 Ohm-ra változtatta a Quasar bemenetét.
Ez 100x-os.
Talán más paraméter(induktivitás, kapacitás) is változott?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SSS »


Nem voltak jelentős különbségek árban, hangban annál inkább. 
Heed 170e, Benz 170e (használtan), Ear 250e.
 
Nálam a Benz jött be egyértelműen, második lett a Heed. VDH Frog-hoz, a többit látod lent.
 
De mindenkinek saját rendszerben kell próbát tenni. Én már rég nem minősítek semmit abszolút értelemben.

Köszi a választ.
 
És igen abszolúte egyetértek, mindent csak saját rendszer viszonylatában lehet/szabad megítélni.
Nálam a questar, meg a stream járt az analogia mellett, és az eredmény alább látható. Egészen meglepően máshogy szerepelt mind a Mellorn, mind a Heed az én rendszeremben, mint ahogy máshol hallottam őket megszólalni. Mindkettő nagyon jó a maga nemében – egész másban szerintem - , de valahogy nálam a sok hibája ellenére a Pointe egy picit kedvemre valóbban zenél. Viszont a Lukascheket még mindenképpen ki akarom próbálni, ezért voltam kíváncsi másnál hogyan szerepelt. Meg a Mellorn is jön egy újabb körre MC módban.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Cyrin »


Nem voltak jelentős különbségek árban, hangban annál inkább.
 
Heed 170e, Benz 170e (használtan), Ear 250e.
 
Nálam a Benz jött be egyértelműen, második lett a Heed. VDH Frog-hoz, a többit látod lent.
 
De mindenkinek saját rendszerben kell próbát tenni. Én már rég nem minősítek semmit abszolút értelemben.
no hifi, no cry...

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SSS »


De hallgatni, hallgatni, hallgatni.... 
Hg

Így van, én is csak ezt tudom mondani.
 
Annak idején 3 phonot hallgattam meg: Heed, Benz, és Ear.
 
Jelentős különbségek voltak hangzásban. ezt nem lehet adatokból kiválasztani.

Én is kiváncsi lennék a tapasztalataidra.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


De hallgatni, hallgatni, hallgatni.... 
Hg

Így van, én is csak ezt tudom mondani.
 
Annak idején 3 phonot hallgattam meg: Heed, Benz, és Ear.
 
Jelentős különbségek voltak hangzásban. ezt nem lehet adatokból kiválasztani.

De a nevek alapján árban is jelentős különbségek voltak, nemde?
És végül melyiket vitted haza? És milyen hangszedőhöz és milyen rendszerben?

Cyrin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.26., vas. 18:25
Értékelés: 2

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Cyrin »


De hallgatni, hallgatni, hallgatni.... 
Hg

Így van, én is csak ezt tudom mondani.
 
Annak idején 3 phonot hallgattam meg: Heed, Benz, és Ear.
 
Jelentős különbségek voltak hangzásban. ezt nem lehet adatokból kiválasztani.
no hifi, no cry...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Az Audiomat 10 és 100 Ohm közt "állít automatikusan".Hogy hogyan csinálja, nem tudom.


A leírása szerint 5 és 200 Ohm között.
Azt pedig én sem tudom, hogy csinálja, de egészen jól megoldja a feladatot.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jolida »

Valahol már leírtam, hogy nálam a Benz ACE L egész jól szól a Hiraga MC prepre-vel, pedig azt igazából a Denon DL-103-ashoz "találták" ki (elméletileg 100 ohm lezárásra).
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: H G »



Nem kerülhető el a sok phono kipróbálása
Hát igen, itt sem megkerülhető ez a módszer.
 
Hallottam olyan phonorol is (Audiomat), mely automatikusan állítja be magának az impedanciáját . Mellesleg pont egy LP Ebony tulaj választott ilyet.
 
Az EAR-Yoshino 834P phonoban 515 Ohmos lezárást mért a Stereophile (MC állásnál). Ezt írja róla egy másik külföldi lap: "Interestingly, one of the audio print journals measured the moving-coil input impedance at 515 Ohms. The implication is that the designer believes that moving-coil cartridges should be loaded down to tame high-frequency resonances"
 
Marad a próba, próba...

Sajnos nincs más megoldás.
 
Az Audiomat 10 és 100 Ohm közt "állít automatikusan".
Hogy hogyan csinálja, nem tudom.
Műszakilag nem tudom elképzelni, hogy honnan tudja, hogy mekkora lezárást kér egy Koetsu, VdH, vagy Clearaudio....
Még a generátorimpedancia esetleges méréséből is csak következtetni lehet a lezáró impedanciára.
Aztán, hogy magát az impedanciát hogyan állítja be, az is érdekes műszakilag.
Esetleg egy FET-et vezérel, amit terhelő ellenállásnak hassznál.
Azt kevésbbé hinném, hogy diszkrét ellenállásokat kapcsolgat valahogyan.
 
Az EAR 515 Ohm-ja a legtöbb mai modern hangszedőnek jó lehet.
(Vdh, Benz.....)
 
De hallgatni, hallgatni, hallgatni....
 
Hg

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Nem kerülhető el a sok phono kipróbálása
Hát igen, itt sem megkerülhető ez a módszer.
 
Hallottam olyan phonorol is (Audiomat), mely automatikusan állítja be magának az impedanciáját . Mellesleg pont egy LP Ebony tulaj választott ilyet.
 
Az EAR-Yoshino 834P phonoban 515 Ohmos lezárást mért a Stereophile (MC állásnál). Ezt írja róla egy másik külföldi lap: "Interestingly, one of the audio print journals measured the moving-coil input impedance at 515 Ohms. The implication is that the designer believes that moving-coil cartridges should be loaded down to tame high-frequency resonances"
 
Marad a próba, próba...
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: H G »


Nálam az BenzL2 100Ohm az BenzLP pedig 500Ohm ha jól tudom
Igen, de ezek a minimum értékek! Továbbá előkotortam Vadász egy korábbi beírását, amire érdemes lenne odafigyelni:
 
"(...) Még egy észrevételt tennék az ACE-L modellel, azaz az alacsony kimenetű verzióval kapcsolatban. Azt írtam, hogy igazán a H a zseniális darab. Nos a Benz alacsony kimenetű MC hangszedőknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy ideálisan 1kOhm lezárást igényelnek alacsony kapacitás mellett. És ezt - mostmár sok kisérlet után mondom - komolyan kell venni. 100-220 ohm lezárással - márpedig a mai MC fokozatok szinte kizárólag ebbe a tartományba esnek - kifejezetten lapos, testetlen hang az eredmény. Én is így jártam annak idején, amikor csak úgy bedugtam először. Már a 470 Ohm-os lezárás sokat segít (Questar MC, Quasar), de az 1kOhm az ideális. Így mostantól a Quasar bemeneti fokozata nem 100-220-470 Ohm között változtatható, hanem 100-470-1k a lehetőség (...)"
 
Mellesleg az is érdekes, hogy a Benz MC phono (Lukaschek PP1) bemeneti impedanciája 22 kOhm !!!!
Ollózok a PP1 adatlapjáról: "Input impedance has been set at 22k Ohm in order to eliminate interconnect cable and phono connector influence on the sound quality"

Mivel itt Benz hangszedők illesztéséről folyik a beszélgetés, elmondanám a saját tapasztalataimat.
Az ACE L valóban 1 kohm-on már maximumát nyújtja. De nyugodtan lehet 47kohm is a lezárása, a hangkép már alig változik. (a mai modern hangszedők szórt paraméterei annyira kicsik már, hogy a beszkennelt ábra drasztikus kiemeléseiről és csillapításairól szerencsére már nem lehet beszélni, van még hatása az impedanciának, de nem annyira drasztikus)
1000 Ohm alatt a hang úgy vákltozik, ahogy Vadász leírta.
 
A legnagyobb Benz, az LP is 1000 Ohm-tól felfelé érzi jól magát (általában).
Nyugodtan lehet terhellni azt is 47 kOhm-mal. 1000 Ohm felett alig változik a hangja már. Mi sokszor játszadoztunk a lezárással és azt tapasztaltuk, hogy rendszerfüggő a dolog.
 
Az ML No32-es előfok programozható bemeneti impedanciával bír, így fotelből, távirányítóval lehet váltogatni az impedanciákat. Ebben a láncban (Levinson) a 47kOhm volt az ideális lezárása az LP-nek. (igaz 22kOhm-ot nem lehetett beállítani, csak 47 k-t)
Az Ayre P-5xe phonon az 1000 Ohm tűnt a legjobb választásnak.
A LINN linto phono bemeneti impedanciája 200 Ohm. Az LP-n rajta keresztül nem lehetett érezni azt a visszafogottságot, amit más 200 Ohmos phonokkal.
A saját MC phonom bemenete is 220 Ohmos és tökéletes volt vele az LP.
A Lukaschek PP1 természetesen nagyon jól illeszkedik az LP-hez.
 
Szóval ha egy phono 200 Ohmos bemenetével is jó már az LP, akkor érdemes átalakíttatni 1000 Ohmra. Azzal csak jobb lehet.
Ha az 1000 Ohmon is vannak problémák, még meg lehet kísérelni a 22, vagy 47 kOhm-ot. De mindez nagyon rendszerfüggő.
 
Nem kerülhető el a sok phono kipróbálása.
 
Hg

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Nálam az BenzL2 100Ohm az BenzLP pedig 500Ohm ha jól tudom
Igen, de ezek a minimum értékek! Továbbá előkotortam Vadász egy korábbi beírását, amire érdemes lenne odafigyelni:
 
"(...) Még egy észrevételt tennék az ACE-L modellel, azaz az alacsony kimenetű verzióval kapcsolatban. Azt írtam, hogy igazán a H a zseniális darab. Nos a Benz alacsony kimenetű MC hangszedőknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy ideálisan 1kOhm lezárást igényelnek alacsony kapacitás mellett. És ezt - mostmár sok kisérlet után mondom - komolyan kell venni. 100-220 ohm lezárással - márpedig a mai MC fokozatok szinte kizárólag ebbe a tartományba esnek - kifejezetten lapos, testetlen hang az eredmény. Én is így jártam annak idején, amikor csak úgy bedugtam először. Már a 470 Ohm-os lezárás sokat segít (Questar MC, Quasar), de az 1kOhm az ideális. Így mostantól a Quasar bemeneti fokozata nem 100-220-470 Ohm között változtatható, hanem 100-470-1k a lehetőség (...)"
 
Mellesleg az is érdekes, hogy a Benz MC phono (Lukaschek PP1) bemeneti impedanciája 22 kOhm !!!!
Ollózok a PP1 adatlapjáról: "Input impedance has been set at 22k Ohm in order to eliminate interconnect cable and phono connector influence on the sound quality"
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha a mutkori borodbol hozol egy hordocskáwal, ...
Barbár!
 
Az a bor közel tíz éve palackban érik!

Yo lex 50 üweg is.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Ha a mutkori borodbol hozol egy hordocskáwal, ...
Barbár!
 
Az a bor közel tíz éve palackban érik!
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak ijesztgetésnek íme egy lehetséges elillesztés hatása:
Ez a te cuccod?

Ez egy rezisztív illesztési tanpélda DL-103-hoz.
 
Olyanom is van, de csak bulira viszem tartaléknak, ha az alkohol (és Prodigy) hatása alatt levő társaság esetleg kitöri a házigazda Supexéből a tűt.

Ha a mutkori borodbol hozol egy hordocskáwal, akko megproxálhatod kitörni, de kizárolag ugy, h a te karodba wan bexerelwe...

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Csak ijesztgetésnek íme egy lehetséges elillesztés hatása:
Ez a te cuccod?

Ez egy rezisztív illesztési tanpélda DL-103-hoz.
 
Olyanom is van, de csak bulira viszem tartaléknak, ha az alkohol (és Prodigy) hatása alatt levő társaság esetleg kitöri a házigazda Supexéből a tűt.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak ijesztgetésnek íme egy lehetséges elillesztés hatása:
Ez a te cuccod?

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Csak ijesztgetésnek íme egy lehetséges elillesztés hatása:

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »

de próbára jó lesz talán 200lezárással is.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


200 Ohm a lezárás jelenleg. Az majd minden pu-hoz jo, wagy legalább is majdnem jo.

Próbának jó lesz az is
Azt ha tetszik, majd megkérem a Mellornt, hogy állítsák be nekem minimum 500 Ohmra

Ha megadod a hangxedöd tipusát, akkor pontosan ahhoz löwik be a lezárást.

Nálam az BenzL2 100Ohm az BenzLP pedig 500Ohm ha jól tudom
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


200 Ohm a lezárás jelenleg. Az majd minden pu-hoz jo, wagy legalább is majdnem jo.

Próbának jó lesz az is
Azt ha tetszik, majd megkérem a Mellornt, hogy állítsák be nekem minimum 500 Ohmra

Ha megadod a hangxedöd tipusát, akkor pontosan ahhoz löwik be a lezárást.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


200 Ohm a lezárás jelenleg. Az majd minden pu-hoz jo, wagy legalább is majdnem jo.

Próbának jó lesz az is
Azt ha tetszik, majd megkérem a Mellornt, hogy állítsák be nekem minimum 500 Ohmra
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én hétvégén hallgatom meg!!   Nagyon várom milyen a kis soner fonóhoz képest. 

Na szép, jól beelőztél
Legalább be lesz járatva, mire hozzám érkezik
Jössz Pestre, vagy saját rendszerben?
A Streamen asszem nincs felhasználó által állítható bemeneti impedancia érték te tudod hogy a tesztelhető példány milyen értékre van kalibrálva?

200 Ohm a lezárás jelenleg. Az majd minden pu-hoz jo, wagy legalább is majdnem jo.
Fontos!!! Az alján wan egy kapcsolo, amiwel az MM, illetwe MC közt lehet kapcsolni.
CSAK KIKAPCSOLT állapotban xabad átkapcsolni.
Már be wan járatwa.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


Cool, majd mesélj...
Számíthatsz rám.
 
 
"Nagyon neutrális, gyors, tonálisan helyes hang."
 
De biztos jó, mert azt az irányvonalat képviseli, mint amit én is és te is kedvelünk. Így látatlanba.
.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”