Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Mivel fali koniba nem tudom vinni én sem az új madzagom (panel) arra gondoltam, akkor egy sima elosztóba landol majd, és akkor onnan a minőségi hálókábellel megyek Avázni. Köszi az infót, mert az eredeti tervem szerint egy Furutech ben landolt volna az ösvény, ami kapásból ment volna az Avába.
Igen,ez tűnik logikusnak,egyből az elosztóba,de nem biztos hogy így is a jó.
De ezt könnyen kipróbálhatod,ráteszel egy iec csatit,hallgatod egy ideig,aztán bekötöd az aljzatba,onnét egy tápdrót az elosztóig, és meglátod hogyan jobb.
Én úgy gondolom jót tesz a hangnak ha az elosztó elött is van egy jó tápkábel,de ez is mint sok más a hifiben, saját tapasztalást igényel.

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cyan »


Én próbáltam egy IEC csatival az ösvény kábelét az elosztóba tenni,de jobb megoldás ha egy a többitől független fali aljzatba kötjük,és utána egy szabadon választott tápkábel teszi a dolgát az elosztó elött. Mivel fali koniba nem tudom vinni én sem az új madzagom (panel) arra gondoltam, akkor egy sima elosztóba landol majd, és akkor onnan a minőségi hálókábellel megyek Avázni. Köszi az infót, mert az eredeti tervem szerint egy Furutech ben landolt volna az ösvény, ami kapásból ment volna az Avába.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Sziasztok!
Én is egy külön vezetéket szeretnék vinni a hifihez, a fő problémám, hogy a falba alu vezetékek futnak. Ha jól értem azt ajánljátok inkább, hogy ne közvetlen az Ava elosztómba fusson a rézdrót, hanem egy konektort vagy elosztót iktassak közbe?

Én próbáltam egy IEC csatival az ösvény kábelét az elosztóba tenni,de jobb megoldás ha egy a többitől független fali aljzatba kötjük,és utána egy szabadon választott tápkábel teszi a dolgát az elosztó elött.

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cyan »


Sziasztok!
Én is egy külön vezetéket szeretnék vinni a hifihez, a fő problémám, hogy a falba alu vezetékek futnak. Ha jól értem azt ajánljátok inkább, hogy ne közvetlen az Ava elosztómba fusson a rézdrót, hanem egy konektort vagy elosztót iktassak közbe?

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »



gabo01,
 
Hány audiokészüléket fogsz az ösvényről táplálni? Milyen elosztót használsz - IEC bemenetes vagy szerelhetőt? 
Jelenleg milyen tápkábelt használsz az elosztódba? (lehet egyszerűbb összetoldani az ösvény kábelét és az elosztóba szánt tápkábelt, mint plusz dugaljt meg még két tápcsatlakozót is közbeiktatni)
Mennyi zsetont szánsz az egészre?

Szerintem ezt ne,nem lesz rosszabb a hang ha be van iktatva egy két plusz csati.Jó megoldás az amit viri ajánlott,és ha nem is furutech-et,de egy hasonló olcsóbb de jó csatit lehet találni 4-es,vagy vastagabb dróthoz.Sokáig én is abban a tévhitben voltam,hogy minél kevesebb a kötés annál jobb,de ez nem így van,a lényeg a jó kontakt a kötéseknél.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



gabo01,
 
Hány audiokészüléket fogsz az ösvényről táplálni? Milyen elosztót használsz - IEC bemenetes vagy szerelhetőt? 
Jelenleg milyen tápkábelt használsz az elosztódba? (lehet egyszerűbb összetoldani az ösvény kábelét és az elosztóba szánt tápkábelt, mint plusz dugaljt meg még két tápcsatlakozót is közbeiktatni)
Mennyi zsetont szánsz az egészre?

Szia!
 
Egy audio gd Master 10, Marantz SR7010, Lumin A1 és a Dynavoice T12-t ( bár ezt nem tudom ebbe dugjam-e vagy egy másik aljzatba)?! Tv, pc, vetítő, router, switch másik ágra kerül biztosan,
Egy alumínium házas 6-os elosztóm van Furutech aljzatokkal és jelenleg direktbe van kötve bele egy Harmonic AC10 de lehet tenni rá IEC aljzatot is!
Szeretném ha a kábel kijönne 20-30e Ft-ból! :-) Persze ha esélytelen és megéri hajlandó vagyok többet is rááldozni! Nem örökre készül de még 4-5 évig biztos itt fogunk lakni!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »


gabo01,
 
Hány audiokészüléket fogsz az ösvényről táplálni? Milyen elosztót használsz - IEC bemenetes vagy szerelhetőt? 
Jelenleg milyen tápkábelt használsz az elosztódba? (lehet egyszerűbb összetoldani az ösvény kábelét és az elosztóba szánt tápkábelt, mint plusz dugaljt meg még két tápcsatlakozót is közbeiktatni)
Mennyi zsetont szánsz az egészre?
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »



Jól van na! Most már leesett!! :-)
 
Milyen lengődugaljt tegyek az ösvény végére? A falialjzat kizárt a panellakás miatt!
Van nem süllyesztett, falra szerelhető külső aljzat (nem tudom a hivatalos nevét ) amit Shimano ír, de azokba 2.5-nél vastagabb vezetéket már bajosan tuszkolsz bele. Sőt gyakorlatilag lehetetlen. Én úgy oldattam meg, hogy egy 3-as alulemezből hajtogattattam egy "dobozt", szálcsiszoltam, feketére lefújtam, abba belefaragtam egy Furutech fali aljzatot. Ezt úgy is meglehet csinálni, hogy egész jól nézzen ki, kb. Mintha egy egyes elosztó lenne az ösvény végén, amibe be van dugva a 6-os elosztó, vagy a Ps audió, vagy az akármi. Remélem érthetően fogalmaztam
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Jól van na! Most már leesett!! :-)
Milyen lengődugaljt tegyek az ösvény végére? A falialjzat kizárt a panellakás miatt!

Olyan aljzatot tegyél amihez nem kell vésni a falat.A lényeg a jó kontakt,erre kell figyelni.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Ez biztos? Akkor ezek szerint nem sok jelentősége van az ösvény kábelének!?
Attól is függ hogy mi van a falban,de ha ott minden ok is,akkor is jó egy viszonylag független különálló ösvény még olcsó rézdrótokkal is.Drágábbat csak akkor van értelme beszerelni,ha az tényleg az elosztóban végzi,viszont ehhez már egy megállapodott rendszer kell,és ide a tömör helyett már lehet jobb lehet a sodrott spéci drót.
Én ezzel viszonylag sokat játszottam anno,egyszerűen és gyorsan cserélhető nálam az ösvény kábele,szóval próbáltam ezt azt.És mivel ott volt és van most is a hifi melletti mindennel összekötött aljzat is,így elég jól demózható volt a különbség.
Jobb a külön ösvény,de nálam még jobb lett a hang mikor beiktattam egy jobb drótot is az elosztó elé.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



Nagyobb jelentősége van az utolsó 2 méternek, ezért írtam én is, hogy ne közvetlenül az elosztóba kösd (ezek szerint feleslegesen ).
Az ösvény fő előnye nem a hosszú kábel milyensége, hanem hogy független legyen a hifid a sok zavaró fogyasztótól. Persze az sem mindegy, ezért ismétlem magam: inkább 4-es v 6-os tömör, és utána jöhet a minőségi drót, ízlés szerint

Jól van na! Most már leesett!! :-)
 
Milyen lengődugaljt tegyek az ösvény végére? A falialjzat kizárt a panellakás miatt!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »


Ez biztos? Akkor ezek szerint nem sok jelentősége van az ösvény kábelének!?
Nagyobb jelentősége van az utolsó 2 méternek, ezért írtam én is, hogy ne közvetlenül az elosztóba kösd (ezek szerint feleslegesen ).
Az ösvény fő előnye nem a hosszú kábel milyensége, hanem hogy független legyen a hifid a sok zavaró fogyasztótól. Persze az sem mindegy, ezért ismétlem magam: inkább 4-es v 6-os tömör, és utána jöhet a minőségi drót, ízlés szerint
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »



Dehogy is,aljzat,fali aljzat.
Basszus,hülyülök.

Ez biztos? Akkor ezek szerint nem sok jelentősége van az ösvény kábelének!?
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Dugvillába???????
Dehogy is,aljzat,fali aljzat.
Basszus,hülyülök.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nem kell drága,amit a villanyászboltban kínálnak jó lesz.Szerintem elég a 2.5-ös is,de mivel nem drága próbálhatsz 4-est is.
Viszont ne direktbe kösd az elosztóba,még ha ez logikusnak tűnik akkor sem .Jobb hangod lesz ha egy dugvillába kötöd,és onnét egy jobb hálókábel megy az elosztóba.
Dugvillába???????

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Köszi mindenkinek a választ!
Szerencsére nem kell behúzni sehová! Valószínűleg kábelcsatornába lesz téve úgyhogy nem gond a tömör kábel! Tehát akkor 3x4mm-es kábelből milyet vegyek?
Úgy gondoltam, hogy a kismegszakítóba lesz kötve az egyik vége a másik pedig direktbe a tápelosztómba!

Nem kell drága,amit a villanyászboltban kínálnak jó lesz.Szerintem elég a 2.5-ös is,de mivel nem drága próbálhatsz 4-est is.
Viszont ne direktbe kösd az elosztóba,még ha ez logikusnak tűnik akkor sem .Jobb hangod lesz ha egy dugvillába kötöd,és onnét egy jobb hálókábel megy az elosztóba.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Köszi mindenkinek a választ!
Szerencsére nem kell behúzni sehová! Valószínűleg kábelcsatornába lesz téve úgyhogy nem gond a tömör kábel! Tehát akkor 3x4mm-es kábelből milyet vegyek?
Úgy gondoltam, hogy a kismegszakítóba lesz kötve az egyik vége a másik pedig direktbe a tápelosztómba!
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »



Ösvény kiépítését tervezem családi házban az analóg mérőórához. Ugyanakkor az áramszolgáltató bejelentette az óracserét digitális mérőórára. Ilyenkor van-e értelme a hifihez ösvényt vinni?
Gondolom előbb-utóbb többünket is érinteni fog ez a probléma.

Nálam már cseréltek, semmi változást nem vettem észre.
  "gabo01Akkor egyszerűsítsük le a kérdést. Tömör vagy sodrott 3x4mm-es kábelt húzzak be ösvénynek? 
Van valakinek esetleg ötlete milyen típust keressek ha nem akarom egy autó árát elkölteni a projectre?  gondolkodik.gif"
 
Én nem lihegném túl a dolgot. Nálam 3x2,5mm tömör réz drót, ezzel még lehet dolgozni, bár rendesen megküzdöttünk a behúzásával. Így is komoly változás volt amikor a hifit átkötöttem az új elektromos hálózatra, hozzátenném a lakás teljes elektromos hálózata ki lett cserélve.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: viri »



Akkor egyszerűsítsük le a kérdést. Tömör vagy sodrott 3x4mm-es kábelt húzzak be ösvénynek?
Van valakinek esetleg ötlete milyen típust keressek ha nem akarom egy autó árát elkölteni a projectre?
Én ösvényben csak tömörben gondolkoznék. A sodrottnál könnyű melléfogni (elcseszni a jó hangot). Bár ez ellentmondásnak tűnik, hiszen a tápkábelek zöme is sodrott, mégis ilyen sok méteren ösvényként pl. A pirelli képes volt zavarossá, mosottá tenni a tömörhöz képest. Aztán az első falialjzattól a hosszabbítóig menő jóminőségű tápkábel már úgy is jobban számít (szerintem). Sokan ezt kihagyják, és egyből a hosszabbítóba kötik az ösvény végét, ez praktikusnak, és jónak tűnik, de pl. nekem mégsem jött be, egy jó hálózati az elosztó előtt annál inkább.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: violin »



Akkor egyszerűsítsük le a kérdést. Tömör vagy sodrott 3x4mm-es kábelt húzzak be ösvénynek?
Van valakinek esetleg ötlete milyen típust keressek ha nem akarom egy autó árát elkölteni a projectre?
Ha te csinálod, akkor sodrottat.....A tömör 4-es kb olyan hajlékony,mint a kerítésdrót....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Akkor egyszerűsítsük le a kérdést. Tömör vagy sodrott 3x4mm-es kábelt húzzak be ösvénynek?
Van valakinek esetleg ötlete milyen típust keressek ha nem akarom egy autó árát elkölteni a projectre?
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nem is a keresztmetszet a lényeg, hanem hogy folytonosság legyen a vezetéknél, ne legyenek plusz kötések a vezetékbe elágazások meg ilyenek.Tehát az kismegszakítótól egészen a hifi vagy fali elosztóig menjen a vezeték.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Ösvény kiépítését tervezem családi házban az analóg mérőórához. Ugyanakkor az áramszolgáltató bejelentette az óracserét digitális mérőórára. Ilyenkor van-e értelme a hifihez ösvényt vinni?
Gondolom előbb-utóbb többünket is érinteni fog ez a probléma.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Vendég

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És el is árulod az általad preferált kábel típusát?
 
Ezt találtam: "A vonatkozó táblázat alapján a különböző vezetőér keresztmetszetekhez alkalmazható, névleges túláramvédelmi értékek:
1,5mm2 10A
2,5mm2 16A
4,0mm2 20A
6,0mm2 25A"
 
Ez alapján ha jól értem a direkt bekötéshez minimum 3x6-os kábel kellene az órától a hifi-ig? Nem tudom most milyen kábel jön be a lakásba a folyosón található 25A-es megszakítótól!

 
25A kismegszakító van felszerelve és szakszerű, akkor a betáp kábelnek 6mm-nek kell lenni!
 
A fenti táblázat csak betáp esetén érvényes a tovafűzés nem!
 
Pl. Nálam 4mm2 betápkábel van aluból, az ugye jóesetben 2,5mm2 -es réznek felel meg...A röfiből is csak 16A vehető ki és ha nincs messze (10m) akkor 1,5mm2 kábel megy oda...
 
SoundMania! "Ha csak 16A akkor 3x1,5 feletti keresztmetszet már jó lehet kisebb teljesítményű félvezetősökhöz, de 3x2,5- nél több szerintem nem indokolt. Így a lakásban arra az ágra a bizti felesleges is lesz." Na ne hülyéskedjél! 10m-ig konnektorba csak 3x1,5mm-est húzunk nagyobb csak 10m felett szükséges, azt meg hogy egy ágra kihagyod a biztosítékot...ekkora baromságot még nem hallottam...villanyszerelő nem fogja megcsinálni, legalább is épeszű rendes villanyszerelő. 3x1,5mm2 kábelezés min. 16A vígan elvisz az meg ~3600W ha a mosógép nálunk megy arról minden gond nélkül, akkor minek kéne nagyobb? Azt az erősítőt simán elviszi, mert a 16A a másfeles ráézvezetéknek csak a folyamatos tartós terhelése ennél lényegesen többet bír 10m-en belül!
 
Ha meg az erőlködő lenyomkodja  biztosítékot akkor először azt kell normálisra cserélni, majd ha az újat is levágja akkora  lágy-indítóval van a gond!
 
Az meg misztikum, hogy jobban szól a rendszer ha vastagabb a betáp kábel a hifihez! 2,5mm2 -ig aláírom az még elmegy, de ami efölött van az misztikum és felesleges is! 16A még trafós ívhegesztőhöz is elég! Én teszteltem fél órás hegesztés és még csak nem is langyos a vezeték... Igaz  rendesen szakszerűen van kiépítve a lakásban a vezetékrendszer.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nincs ilyen korlát az áram igényre, illetve azért van. Az egyik az, mekkora a gerincvezeték keresztmetszete és annak mi a leterheltsége összesen. A másik korlát nem is korlát, inkább csak költséghatár. 32A összáramig, akár egyfázison, akár három fázisra elosztva költségmentes a csatlakozási egyszeri díj.Felette minden amper után 3600Ft+AFA összeget kell fizetni a megrendelőnek. Ha 3x25A az igény akkor 75-32=43x3600Ft+AFA. Az óra utáni, lakáson belüli hálózat, keresztmetszetek, szerelés szabvány és biztonsági rendszerért villanyszerelő felel elsősorban. Egyik volt ismerős családi házához 3x80A a kiépített kapacitás (nem ipari áram), villannyal fűt, az áramot elég nagy kedvezménnyel kapja, EDF szerelő, de ezt még az átkosban kapta, mármint a kedvezményt. Azóta nem osztogat ilyen mértékű kedvezményt a francia tulajdonos.
Igen így még pontosabb. De ha kiszámolod akkor 32 helyett a nagyobb igény elég sokba kerül. Ráadásul nem vagyok benne biztos hogy nem fizet- e utàna magasabb havidíjat is valamilyen címen. Meg januártól állítólag csak feszmentesített állapotban lehet az óránál is rákötni ami kb további 15000 lesz. 32A-ig is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”