Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 225

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: st81 »


Nálam volt, ami sokáig maradt, volt ami csak rövid ideig vendégeskedett, de pénz hiányában nem volt sok készülékem. Kronológia szerint:
1985 körül Hitachi trq-290 táskarádió (anyám vette, asszem '75-ben és "megörököltem" tíz évvel később. Ezen hallgattam az első műsoros kazettámat 1987ben (Neoton Família- Kék korszak). Ráérő időmben (6 évesen volt bőven) üres kazettákra mondtam fel a Donald kacsa zsebkönyveket - első hangoskönyv:-))
1996-98 Videoton Ra-3301 Nápoly De Luxe. A forráskészülék: Sound Blaster Live hangkártyával felszerelt 486-os pc, 128-as mp3-mal.
1998-2004 Diy egyutas hangdoboz ugyanarról a számítógépes forrásról etetve.
2004-2006 LG mini-hifi (a székesfehérvári szervizben lehelte ki a lelkét, szerencsére garanciaidő alatt- visszaadták a vételárat). Ez igazából visszalépés volt a pc+diy hangsugárzó kombóról. 
Aztán a "nagy" áttörés 2006-tól:
Denon AVR-1706 HM erősítő+Denon DVD-1720 lejátszó+Rubicon RHK 5.0 szett+Velodyne Cht-r 8
A fentivel szépen kiürítettem a főiskolai ösztöndíjból és az első tartós munkaviszonyomból félretett pénzemet.
2009: új hangkártya: Auzentech Prelude 7.1
2010: erősítő csere Denon AVR-3808-ra (ez is hatalmas ugrás volt az 1706-ról).
2011 Arcam diva DV-137 (ez az árához képest nem teljesített jól cd-n, de ez valószínűleg a lánc többi elemének is köszönhető volt). 2 év múlva eladásra került.
2013 AKG K701 és Tianyun Zero DAC
2015-ben DAC csere: Audio-Gd NFB29
 
Ami aránylag egyedinek tekinthető nálam, hogy 1996 óta a fő zeneforrásom a számítógép+hangkártya kombináció és terv szerint maradnék is ennél a vonalnál.
 
 
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2011.01.17., hétf. 10:03
Értékelés: 424

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: galistvan »


Megpróbálom én is leírni, sok minden kimarad de azért mégis.
 
Erősítő (AV és Sztereó)
Denon 1709
Denon 1908
Denon 2105
Denon 2809
Denon 3808
Pioneer VSX AX5i
Denon PMA1500R MKII
Tangent AMP50
Marantz SR6005
onkyo SR 875
Onkyo TX-NR906
Onkyo TX-SR805
Pioneer LX60
Pioneer VSX-1016
Sony STR-DA3500ES
Yamaha RX-V3800
Marantz PM KI Pearl Lite
 
Kábelek (mindenféle)
QED Silver Anniversary XT
QED Reference Audio Evolution
QED Revelation
Jungson Copper
QED Genesis Silver Spiral
Pointe 1.5
Bodor tápkábel
 
Lejátszó
WD Elements Play 1TB
Popcorn Hour A200
Pioneer BDP-LX70
Denon DNP720AE
 
Sub
Heco Spirit 20
Velodyne CHT-8R
Velodyne CHT10R/Q/E
Velodyne CHT12R
REL Q200E
 
Hangsugárzók
Spendor S3/5R
Spendor S8
Spendor S6
Spendor A3
Sound Art W2
Monitor Audio RS1
Monitor Audio RS5
Monitor Audio GS10
Merlin 1B
Jungson LS3/5a
Harbeth HL-P3
Dali Ikon 6 MKII
Dali Helicon 800 Mk1
 
Szép kis hifis album van már a gépen.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Nekem is tetszik ez a kezdeményezés, bár pironkodva fogom a szerény készülékeket fölsorolni. Próbáltam teljes láncokat és kb. időrendi sorrendben fölvázolni, de rájöttem, hogy reménytelen vállalkozás.

Deck:
Technics M205 (az egyedüli szalagos gépem, hozzám is használtan, problémásan került, nem sok jó emlékem van róla.)
Rotel valami 800-assal kezdődő számú (kb semmire nem használtam, a fönti Technicsszel egy kategória lehetett, de jó állapotban került hozzám, eladtam)
Tuner:
Rotel Rt 845 (kis könnyű tuner, mindent jól csinált, de semmi különöset nem tapasztaltam, a Marantz 2216-os rádióerősítővel kb döntetlenre értékeltem egy felületes teszten, kissé felelőtlenül eladtam)
 
Erősítő:
Unitra WSH 111 (kis teljesítmény, gyönge és bonyolult gép, egészségtelen hangszínnel)
 
Videoton Ra 6363s (brutális basszus, kicsi teljesítmény és masszívan diszkósan elszínezett hang)
 
Technics sa-ex 140 (föntieknél sokkal erősebb és kultúráltabb, de lekerekített hangú gép)
 
Pioneer a 443 (nagy teljesítmény, jól kivehető torzítás, nyílt hang)

Csöves 2*25 wattos ellenütemű házi gyártmány (más iskola meleg és nyílt hang... mai napig megvan, sajnos átüt valahol, ezért nincs használatban, de meg fogom javíttatni!)

Marantz pm 550 dc (tisztességes teljesítményű, meleg hangú gép, meglehetősen bonyolult)

Rotel ra 820ax (kicsi a bors, de erős. Igen dinamikus, de kemény, éles hangú, sok részletet megmutat)

Marantz 2216 (Szépség. Az erősítője kissé loudneszesen szól, meleg és lekerekített hang, a legcsövesebb tranzisztoros. A magasai túl fényes színezetet kapnak. 5-ös skálán az erősítő: 4, tuner 5)

Lemezjátszó:
Technics sl-b 210 (nem komoly)

CD-játszók:
 
Technics sl-pg valami (nem volt vele bajom, de semmi különös)
 
Philips Cd 600-as sorozat kb 4 ilyen sorozatú gépem van (masszív mechanika, problémamentes olvasás, nem gáz dac, kissé élénk és nyitott hang, ezek jutnak eszembe róluk.)
 
Hangsugárzók

Videoton dcr 3090 (Eddigi legnagyobb ládám, masszív basszus, jó hatásfok, de másra sem jó. Ennek a basszusa mindenre rátelepedik)
Ruark Sabre (az első értelmes hi-fi dobozom, minőségi ugrás volt. Nyílt és részletező hang, sok információval, élesen hajlamos szólni.)

B&W dm600 (Reális, visszafogott hangzás, csak kicsi helyiségben érdemes használni)

Wharfedale denton 2xp (Tompika, ugyanakkor kiváló hangszín, különösen komolyzenén. Eladtam hamar, ökörség volt. Szép megjelenés.)

Bose 205 (Szinezd újra, szinezd újra... egészséges, hosszan hallgatható, de szinezett hang)

TDL nucleus 1 (Kellemes kis darab, sok mindenben hasonlít a Ruarkra, de a baszusa csak kattogás volt szinte)

Wharfedale Super Linton (Nyugodt, lekerekített hang, igen fedett, de reális hangszínnel, komolyzenén is!)

Monitor Audio r252 (Szinte semmi basszus, informatív, nagyon nyílt hang éles magasakkal)

Wharfedale Melton (Kétutas hangsugárzó 30-as méllyel nem szólhatna így. Ésszel fölfoghatatlan módon egész kellemes. Kb mint a linton, de több basszussal. Ez semmit nem tesz hozzá a zenéhez, ellenben ezt-azt el is hallgat, de a hiány még mindig sokkal tűrhetőbb, mint a többlet, ezt nagyon tudták a tervezői. ravaszul alkották meg! Nem a leginformatívabb dobozom, de amit tesz, abban hibát nem találok.)

B&W 603 s2 (Fölmerült az igény bennem egy olyan hangsugárzóra, ami legalább valamit tesz az alsó oktávval és nagyobb dinamikával is megbirkózik. Nagyon ellentmondásos doboz. Éles hangot gyakran hall az ember, közép, vagy magas kiemeléssel, de éles hangot reális hangszínnel... Ez a 603 s2. Igen informatív, beültet az első sorba, az erősítőre rettentő kényes. Éles, szúrós hang, reális hangszín. Becsületére legyen mondva, hogy a basszusa nem telepszik rá a zenére, de ha kell, akkor van, számomra kellő mennyiségben. A fölhasznált hangszórói alapján messze többre lenne hivatott, mint ahogy szól, talán egy tisztességes hangváltóval... Messze nem végállomás)


Jelenlegi rendszerek:

1. Philips CD600 valamennyi + Marantz pm550 dc/rotel ra 820ax + B&W603 s2 / Wharfedale Melton. (A csöves gépnek ebben a rendszerben lenne a helye, de sajnos átütés miatt nincs használatban)  Lenne mit fejleszteni rajta...

2. Kis hordozható b-rendszer: Rotel ra 820ax +B&W dm600

3. Philips CD600 valamennyi + Marantz 2216 + Ruark Sabre (módosítva kissé, hosszas próbálkozás után SEAS 27 TDFC magasakkal) Hétvégi rendszernek, másodrendszernek megteszi.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: nor »

Jól értetted elsőre is . Van egy rettenetesen barter hívő barátom, ő mindent hasonlóan old meg, mostanában főleg borral és pálinkával. Így jutottam hozzá a láncból kifelejtett Sony MDR 7506-os fejeshez is tőle, valamint egy igen szép borospohárkészlethez. Nem rossz munkadíj Nem utolsósorban igen komoly hangrendszert birtokol.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Arcam alfa1 (mit nem kap az ember lóherélésért ) csak futóműként használom
Többször is nekifutottam az olvasásnak, jól értettem-e elsőre, másodikra...   
Ezen és a saját eseteimen elgondolkodva az jutott eszembe, esetleg kellene indítani egy topikot a "legvadabb" vásárlási / eladási cseretárgyakról, -tevékenységekről.
 
1.
Ifjabb koromban fénymásolók szervizelésében segédkeztem (hátramozdítottam), s a szervizdíj nem emlékszem, hogy valaha is pénz lett volna. Kaptam (kaptunk) krumplit, paprikát, dínomdánom ebédet a helyi kocsmában, de legjobban mintegy 30 kiló pisztránggal jártam - minden barátom, családtagom pisztrángokkal(ban) úszott.
Egy alkalommal aztán én is "nagymenő" lettem, mert eladtam egy fénymásolót, s "közvetítési" jutalékként azt az MF A100S erősítőt kaptam, melyről a korábbiakban már írtam.
 
2.
Meghirdettem Siltech LS120G3 hangfalkábelemet, amire aztán volt több jelentkező is. Egyikük 4 személyes, egy hetes családi üdülést kínált cserébe teljes ellátással, lakosztállyal a Fenyőharaszti Kastélyszállóban - a család döntött, kábel ment, mi pedig utaztunk.
 
3.
Készítettem egy újságot és munkadíjként egy Oracle Alexandria lemezjátszóval "szúrták" ki a szememet (1991!) - legalább egy hétig kizárólag hápogni, hebegni tudtam, kezem remegett és nem mertem a készülékhez nyúlni.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: nor »


Az én "evolúcióm" :
 
CD-játszók:
Philips 910 (egyetemistaként kezdetnek jó volt)
Nakamichi OMS-3E (nagyon tetszett, de valami javíthatatlan baja lett...azért 7 évig igen jól zenélt!)
Cambridge Audio típust nem tudok (nem volt nagy durranás)

Arcam alfa1 (mit nem kap az ember lóherélésért ) csak futóműként használom
DAC:
Tianyun Zero 09 (0627-es OPA-val) jó kis kezdeti dac, dögös hanggal.

 Lite-50 (alaposan módosítva Jenzen kondik, tantál ellenállások és Sylvania katonai csövecskék)
LP:
Lenco (meg nem tudom mondani mi volt ifjonc korom gépének a típusa, de beépített erőlködője volt és két db pozdorja dobozos asszem Tesla hangsugárzója)
Dual CS-512

 Sonab 85S (Ortofon 2M Red hangszedővel, sajna keveset hallgatom)
Erősítők:
Videoton EA 7386 S kezdetnek
Pioneer (szintén nem emlékszem típusra, midi méretű ezüst előlappal, kis fa díszítéssek kétoldalon, a burkolata fekete volt. Kellemes hangja volt a Vidi után.
Pioneer A-400 (a Nakamichi CD játékossal együtt nagyon szerettem)

Dénes Péter A-3 előfok, 211-es végfokkal (nem mostanában tervezem a cserét: )
Hangsugárzók:
Mission 760 i (nagyon szerettem az apróságokat)
B & W DM 602 S2 (vagy 8 évig hallgattam őket nagy megelégedéssel)
Dynamic Speakel AL-110 (Vidi hangszórókkal volt építve exportra anno, 3 utas, két 20-as méllyel, zárt doboz. Ideiglenes megoldásnak jó volt)
IQ Level 4 (nagyszerű hang, elegáns doboz, párom most is hiányolja )

Focal Onyx (komoly méret és súly, komoly hanggal párosulva)
Kábelek:
régi készülékek beépített kábelekkel, első hangsugárzó kábel valami réz cucc, noname
Van den Hul Clearwater ezt a DM 602-esekhez vettem

 Schmidt Ferenc IC-k és hangfalkábel (teljes megelégedéssel használom)

+ saját magam faragtam tápkábeleket tavaly (Asszony: Te nem vagy normális, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozol. Remélem nem a házban szitálgatod a kavicsot, vagy te proszívózod fel.... )
Jelenleg sajnos kevés az időm zenehallgatásra, viszont a kapott hanggal elégedett vagyok és szerencsés abban is, hogy egy 30 nm-es nappali áll rendelkezésemre ebben.
 
 
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



 
Összedobtam én is egy listát. Nem fűzök hozzájuk különösebb kommentárt, inkább csillagozom (mint a What Hi-Fi ), hogy így visszaemlékezve mi mennyire tetszett illetve mennyire voltam vele elégedett. 
 
DAC-ok
Hivox Lupus C mk2 **
kínai WM8740 dac **
Asus Essence One ***
Audio-GD Reference 5.32 + Gustard U12 xmos usb-spdif *****
 
Sztereó erősítők
Jungson JA66R **
Rotel 920AX *
Hivox Myotis M ***
Denon PMA-1500AE ***
Audio Analogue Puccini SE ***(és fél)

Creek Evolution 50A ****
Musical Fidelity M3i ***(és fél)

 
Házimozi erősítők
Pioneer VSX-421 *
Harman/Kardon AVR 360 *
Denon AVR-3808A ***
Arcam AVR400 ****
Denon AVR-4308A ****
 
Hangdobozok (amiket frontként használtam)
Mission MV8 *
Dali Concept6 ***
Canton FR1 ***
Monitor Audio RS5 ***(és fél)

Wharfedale Diamond 9.1 **(és fél)

Monitor Audio GS10 ****
Monitor Audio GS20 *****
Monitor Audio GS60 ***** (a GS sorozat bejött mint látszik )

 
Szubok
Pioneer S-21W *
Polk Audio PSW-110 **
Klipsch RW-12 **
Dynavoice Thunder T12 ****
 

 

Tényleg remek téma, hát akkor lássuk egy kis kommentárral az én láncaim láncát.*
 
 
Hangkártyák/DAC-ok:
Infrasonic Quartet (az asztali PC-ben tett jó szolgálatot, míg volt ilyen a lakásban, elsősorban azzal, hogy a nehezebben hajtható fejesekkel is el tudott bánni, többé-kevésbé)
kisDAC kártya (egy Presenter2-ben, tette a dolgát, később ment az erősítővel együtt)
hiVox Lupus C (most is fönt van az apróban, utánam következő gazdájánál is kiszolgált 2-3 évet)
hiVox Lupus Minor (másfél évig lakott nálam, teljes rendszerátépítésnek, feljebb lépésnek esett áldozatul)
hiVox Suricata 24/96 (a Minor mellett használtam, majd USB DAC-ra váltottam)
Bladelius USB DAC (jelenlegi rendszerem kialakításakor beszerzett darab, maradni fog sokig, ha túlnő rajta a többi komponens, akkor fejes rendszerbe fog kerülni, mert nem szeretnék tőle megválni)
 
CD játszók:
NAD 5320 (kettő is volt, egyik anyósomnál, másik öcsémnél szolgál most)
Sony CDP-897 (valahogy nem igazán szerettem, talán egy évet lehetett nálam)
Philips CD-604 (tisztes darab volt, egy Marantz miatt kellett mennie)
Cyberhome CH-DVD635s („öszvérnek” használtam sokáig: futómű és családi filmnézőként tette a dolgát, míg egy beszerezhetetlen motor fel nem mondta benne a szolgálatot; azóta a szekrény mélyén pihen)
Marantz CD-63 MK II (kapott egy hiVox-tuningot, futóműként dolgozott a Lupussal és a Minorral, a többi hiVox cuccal adtam el, most is fenn van az apróban)
Marantz CD-41 (maradt ez a rendszerben, hogy a gyerek is hallgathassa a zenéit; meglepően jó szól, és a múltkor egy hallgatózásra kölcsönadva elég meglepő hangot produkált egy VH-tápkábellel és bronzkúpokkal felspécizve)
 
Tunerek:
Toshiba 7800 (apósomnál áll)
Hitachi FT-007 (a legszebben szóló rádióm volt, elegáns és okos, nagy hang; egy barátomnál zenél)
NAD 4130 (utolsó kísérletem az analóg rádiózásra, szerény külső, de jó hang – ahogy azt a NAD-tól megszokhattuk)
nincs már analóg tunerem
 
Erősítők:
NAD 3020i (az első erősítőm, teljes tornyom volt anno a CD-vel és a 6220-as és 6340-es magnóval, ez utóbbiak öcsém szobájában porosodnak, valamint NAD 5120-as lemezjátszóval, mely apósomnál van most)
Musical Fidelity B1 (agresszív kis vas, sokái volt nálam, míg rá nem jöttem, hogy nem hozzá kell igazítani a többi komponenst)
Rega Brio 2000 (szerettem, de feljebb lépni kevésnek bizonyult az energiája)
Audio Innovations Alto I (sokat vitatkoztunk itt róla a fórumon, de szerintem megfelelő párosításban nagyon eltalált hang jön ki belőle; hiányzott, mikor eladtam, a vevő pedig több hónapot várt, míg kiválasztottam az utódot; ez azért csak elmond valamit róla)
YBA YA-201 (ő is marad egy darabig, az angol hifi oldalazásaiból egyértelmű és minőségi előrelépést jelentett ez az elegáns francia)
 
Fejhallgatók:
Sennheiser HD201 (családi TV-s füles ma is, ez már a második példány, mert a gyerek és jobbik felem eszik a kábeleket)
Grado SR80i (remek darab kezdő rendszerbe, főleg komolyzenéhez, szerették is egymást a Presenterrel, de hosszú távon kényelmetlennek találtam)
AKG K240 MP (lehetett vele metált hallgatni, de kellett hozzá nagyon a hajtás; hosszú távon nem tetszett a hangképe)
AKG K501 (nem volt rossz, de az alját sehogy sem találtam; egy AKG K501-gyűjtő vette meg)
AKG K272 HD (utcára használtam, popzenéhez nem volt rossz, de zongorát és csembalót ne akarjon hallgatni rajta az ember; baráti körben talált gazdára)
Sennheiser PX100-II (ezt hordom most utcára, telefonnal, zajban, akárhol remek)
Sennheiser HD-480-13-UK-II/1700 (friss, ígéretes szerzemény, mely egyelőre DAC-erősítő párját várja)
 
Fejhallgató erősítők:
Presenter2 (a Grado SR80i-hez használt fejeserősítő kisDAC kártyával, OPA Greennel, remek ár/érték arányú darab, de ment a fejessel együtt)
 
Hangsugárzók:
Videoton Preludium B31 (az első saját hangfalam, nagyon szerettem; Henry nevű macskánk is sokat ült annak idején előtte a sweet spotban, és kagylózva hallgatta névadóját, Purcellt)
MB Quart Q190 (helyre kis német dobozka, csodálatos ének- és hegedűhangokkal, most egy barátomnál zenél)
Celestion Ditton 150 (furcsa kis dobozka, kellett volna vele még kísérletezni a hozzá való erősítő megtalálásával, de második macskánk, a Rothról elnevezett Philip áldozatául esett, aki lelökte az állványról)
Celestion Ditton 15 (testesebb hang, mint a Ditton 150, de a középmagasa egyértelmű visszalépés a maga 15 KHz-es roll-offjával)
Rega Ela 1.5 (kamarazenéhez csodálatos választás, az Altóval nagyon megértették egymást, de eléggé behatárolt műfajilag; valami olyat tud, amit nem sokan sokkal feljebb sem: annak visszaadásában, ahogy a vonó a húrhoz ér, szinte utánozhatatlan azok közül, amiket volt alkalmam eddig hallani; ha másképp alakul az erősítő cseréje, lehet, hogy ma is ő zenél a rendszerben – annyira a szívemhez nőtt, hogy lelkileg is nehéz volt tőle megválni)
JmLab Megane Carat (írtam róla korábban hosszan egy bejegyzésben, nem akarom nagyon ismételni magam: ha megtalálja a helyét a térben és a rendszerben, akkor egészen elképesztőt képes produkálni)
 
Állványok:
Mission Stance és Stancette (előbbi a jobb, töltve és üresen is, de én lecseréltem mindkettőt egy pár tölgytönkre; a Stancette még mindig az MB Quartokat tartja az egyik barátomnál)
Linn Kan MK II (a néhány Carathoz próbált állvány közül ez bizonyult a legkiegyensúlyozottabbnak)
Hi-Fi Rack Podium replica (a rendszer egyik stabil eleme, asztalossal készíttettem és mostanában biztos nem fogok tőle megválni, mert nálam nagyon bevált)
 
Kábelek:
Hosszas történet lenne, a Somogyi IC-ktől a DNM Resonon át a Valhalla CU II-n keresztül a mostani, teljesen ismerősi körből összeszedett DIY madzagokig (aláírásban), melyek most jó szolgálatot tesznek a rendszerben, és alapvetően elégedett vagyok velük. Hamarosan talán kapok néhány „komolyabbat” kipróbálásra – meglátjuk.
 
Biztos kihagytam ezt-azt, de annyi látszik, hogy elég sokáig budget hifiben utaztam, és a sok oldalra lépés után nem olyan régen sikerült csak átlépni az aktív komponensenként 100E Ft-os használtpiaci értéket, és valódi minőségi ugrást végrehajtani. Most az erőgyűjtés folyik: összeraktam egy minimál PC-t zenelejátszáshoz és filmnézéshez (külső táp készül majd hozzá) és a fejes rendszer kap majd egy DAC/erősítő párost. Aztán meglátjuk. Talán kipróbálok néhány drágább kábelt, hogy lássam, van-e még tartalék a rendszeremben.
 
* A kollégiumi és iskolai stúdió rendszereit most nem részletezem; bár velük éltem, egyik sem volt az enyém. A szokásos Orion, Akai, Videoton, stb. cuccokról van szó a nyolcvanas évek végén.

Én nemrégiben hallottam egy A. I. Alto rendszert  szólni JPW  Sonataval, teljes 47 LAB kábelezéssel. Mindezt 200 e. Ft-ból, fantasztikusan szólt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Rega Kyte-ot is kihagytam. pedig azt kár lett volna. Asztali számítógép mellé, közeltérinek, valami faék egyszerűségű angol vassal jó szolgálatot tenne. De ilyen már csak az irodámban van, ott meg egy Altec Lansing 321 egy zenél, ami a célnak tökéletesen megfelel.

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A lemezjátszókat persze kihagytam. Mint mindenkinek, nekem is volt egy NAD 5120-asom kerek karral, és valamilyen AT hangszedővel, meg egy különlegesebb, ám nem túl jó hangú darab, egy Sony PS FL-1.
 


Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tényleg remek téma, hát akkor lássuk egy kis kommentárral az én láncaim láncát.*


Hangkártyák/DAC-ok:
Infrasonic Quartet (az asztali PC-ben tett jó szolgálatot, míg volt ilyen a lakásban, elsősorban azzal, hogy a nehezebben hajtható fejesekkel is el tudott bánni, többé-kevésbé)
kisDAC kártya (egy Presenter2-ben, tette a dolgát, később ment az erősítővel együtt)
hiVox Lupus C (most is fönt van az apróban, utánam következő gazdájánál is kiszolgált 2-3 évet)
hiVox Lupus Minor (másfél évig lakott nálam, teljes rendszerátépítésnek, feljebb lépésnek esett áldozatul)
hiVox Suricata 24/96 (a Minor mellett használtam, majd USB DAC-ra váltottam)
Bladelius USB DAC (jelenlegi rendszerem kialakításakor beszerzett darab, maradni fog sokig, ha túlnő rajta a többi komponens, akkor fejes rendszerbe fog kerülni, mert nem szeretnék tőle megválni)
 
CD játszók:
NAD 5320 (kettő is volt, egyik anyósomnál, másik öcsémnél szolgál most)
Sony CDP-897 (valahogy nem igazán szerettem, talán egy évet lehetett nálam)
Philips CD-604 (tisztes darab volt, egy Marantz miatt kellett mennie)
Cyberhome CH-DVD635s („öszvérnek” használtam sokáig: futómű és családi filmnézőként tette a dolgát, míg egy beszerezhetetlen motor fel nem mondta benne a szolgálatot; azóta a szekrény mélyén pihen)
Marantz CD-63 MK II (kapott egy hiVox-tuningot, futóműként dolgozott a Lupussal és a Minorral, a többi hiVox cuccal adtam el, most is fenn van az apróban)
Marantz CD-41 (maradt ez a rendszerben, hogy a gyerek is hallgathassa a zenéit; meglepően jó szól, és a múltkor egy hallgatózásra kölcsönadva elég meglepő hangot produkált egy VH-tápkábellel és bronzkúpokkal felspécizve)
 
Tunerek:
Toshiba 7800 (apósomnál áll)
Hitachi FT-007 (a legszebben szóló rádióm volt, elegáns és okos, nagy hang; egy barátomnál zenél)
NAD 4130 (utolsó kísérletem az analóg rádiózásra, szerény külső, de jó hang – ahogy azt a NAD-tól megszokhattuk)
nincs már analóg tunerem
 
Erősítők:
NAD 3020i (az első erősítőm, teljes tornyom volt anno a CD-vel és a 6220-as és 6340-es magnóval, ez utóbbiak öcsém szobájában porosodnak, valamint NAD 5120-as lemezjátszóval, mely apósomnál van most)
Musical Fidelity B1 (agresszív kis vas, sokái volt nálam, míg rá nem jöttem, hogy nem hozzá kell igazítani a többi komponenst)
Rega Brio 2000 (szerettem, de feljebb lépni kevésnek bizonyult az energiája)
Audio Innovations Alto I (sokat vitatkoztunk itt róla a fórumon, de szerintem megfelelő párosításban nagyon eltalált hang jön ki belőle; hiányzott, mikor eladtam, a vevő pedig több hónapot várt, míg kiválasztottam az utódot; ez azért csak elmond valamit róla)
YBA YA-201 (ő is marad egy darabig, az angol hifi oldalazásaiból egyértelmű és minőségi előrelépést jelentett ez az elegáns francia)
 
Fejhallgatók:
Sennheiser HD201 (családi TV-s füles ma is, ez már a második példány, mert a gyerek és jobbik felem eszik a kábeleket)
Grado SR80i (remek darab kezdő rendszerbe, főleg komolyzenéhez, szerették is egymást a Presenterrel, de hosszú távon kényelmetlennek találtam)
AKG K240 MP (lehetett vele metált hallgatni, de kellett hozzá nagyon a hajtás; hosszú távon nem tetszett a hangképe)
AKG K501 (nem volt rossz, de az alját sehogy sem találtam; egy AKG K501-gyűjtő vette meg)
AKG K272 HD (utcára használtam, popzenéhez nem volt rossz, de zongorát és csembalót ne akarjon hallgatni rajta az ember; baráti körben talált gazdára)
Sennheiser PX100-II (ezt hordom most utcára, telefonnal, zajban, akárhol remek)
Sennheiser HD-480-13-UK-II/1700 (friss, ígéretes szerzemény, mely egyelőre DAC-erősítő párját várja)
 
Fejhallgató erősítők:
Presenter2 (a Grado SR80i-hez használt fejeserősítő kisDAC kártyával, OPA Greennel, remek ár/érték arányú darab, de ment a fejessel együtt)
 
Hangsugárzók:
Videoton Preludium B31 (az első saját hangfalam, nagyon szerettem; Henry nevű macskánk is sokat ült annak idején előtte a sweet spotban, és kagylózva hallgatta névadóját, Purcellt)
MB Quart Q190 (helyre kis német dobozka, csodálatos ének- és hegedűhangokkal, most egy barátomnál zenél)
Celestion Ditton 150 (furcsa kis dobozka, kellett volna vele még kísérletezni a hozzá való erősítő megtalálásával, de második macskánk, a Rothról elnevezett Philip áldozatául esett, aki lelökte az állványról)
Celestion Ditton 15 (testesebb hang, mint a Ditton 150, de a középmagasa egyértelmű visszalépés a maga 15 KHz-es roll-offjával)
Rega Ela 1.5 (kamarazenéhez csodálatos választás, az Altóval nagyon megértették egymást, de eléggé behatárolt műfajilag; valami olyat tud, amit nem sokan sokkal feljebb sem: annak visszaadásában, ahogy a vonó a húrhoz ér, szinte utánozhatatlan azok közül, amiket volt alkalmam eddig hallani; ha másképp alakul az erősítő cseréje, lehet, hogy ma is ő zenél a rendszerben – annyira a szívemhez nőtt, hogy lelkileg is nehéz volt tőle megválni)
JmLab Megane Carat (írtam róla korábban hosszan egy bejegyzésben, nem akarom nagyon ismételni magam: ha megtalálja a helyét a térben és a rendszerben, akkor egészen elképesztőt képes produkálni)
 
Állványok:
Mission Stance és Stancette (előbbi a jobb, töltve és üresen is, de én lecseréltem mindkettőt egy pár tölgytönkre; a Stancette még mindig az MB Quartokat tartja az egyik barátomnál)
Linn Kan MK II (a néhány Carathoz próbált állvány közül ez bizonyult a legkiegyensúlyozottabbnak)
Hi-Fi Rack Podium replica (a rendszer egyik stabil eleme, asztalossal készíttettem és mostanában biztos nem fogok tőle megválni, mert nálam nagyon bevált)
 
Kábelek:
Hosszas történet lenne, a Somogyi IC-ktől a DNM Resonon át a Valhalla CU II-n keresztül a mostani, teljesen ismerősi körből összeszedett DIY madzagokig (aláírásban), melyek most jó szolgálatot tesznek a rendszerben, és alapvetően elégedett vagyok velük. Hamarosan talán kapok néhány „komolyabbat” kipróbálásra – meglátjuk.
 
Biztos kihagytam ezt-azt, de annyi látszik, hogy elég sokáig budget hifiben utaztam, és a sok oldalra lépés után nem olyan régen sikerült csak átlépni az aktív komponensenként 100E Ft-os használtpiaci értéket, és valódi minőségi ugrást végrehajtani. Most az erőgyűjtés folyik: összeraktam egy minimál PC-t zenelejátszáshoz és filmnézéshez (külső táp készül majd hozzá) és a fejes rendszer kap majd egy DAC/erősítő párost. Aztán meglátjuk. Talán kipróbálok néhány drágább kábelt, hogy lássam, van-e még tartalék a rendszeremben.
 
* A kollégiumi és iskolai stúdió rendszereit most nem részletezem; bár velük éltem, egyik sem volt az enyém. A szokásos Orion, Akai, Videoton, stb. cuccokról van szó a nyolcvanas évek végén.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Összedobtam én is egy listát. Nem fűzök hozzájuk különösebb kommentárt, inkább csillagozom (mint a What Hi-Fi ), hogy így visszaemlékezve mi mennyire tetszett illetve mennyire voltam vele elégedett. 

 

DAC-ok

Hivox Lupus C mk2 **

kínai WM8740 dac **

Asus Essence One ***

Audio-GD Reference 5.32 + Gustard U12 xmos usb-spdif *****

 

Sztereó erősítők

Jungson JA66R **

Rotel 920AX *

Hivox Myotis M ***

Denon PMA-1500AE ***

Audio Analogue Puccini SE ***(és fél)


Creek Evolution 50A ****

Musical Fidelity M3i ***(és fél)


 

Házimozi erősítők

Pioneer VSX-421 *

Harman/Kardon AVR 360 *

Denon AVR-3808A ***

Arcam AVR400 ****

Denon AVR-4308A ****

 

Hangdobozok (amiket frontként használtam)

Mission MV8 *

Dali Concept6 ***

Canton FR1 ***

Monitor Audio RS5 ***(és fél)


Wharfedale Diamond 9.1 **(és fél)


Monitor Audio GS10 ****

Monitor Audio GS20 *****

Monitor Audio GS60 ***** (a GS sorozat bejött mint látszik )


 

Szubok

Pioneer S-21W *

Polk Audio PSW-110 **

Klipsch RW-12 **

Dynavoice Thunder T12 ****

 

PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3759
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2372
Tartózkodási hely: 2465

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Köszönöm Hosszu, élvezem is!
Amivel még esetleg adós vagyok, az a mit mivel. Mármint erősítő+hangsugárzó.
A régieket hagyjuk, történelem.
Ami a későbbi készülékeimet illeti(utobbi 5-6 év), a Chario-t három erősítővel halgattam. Nad, Primare, Creek. Szerintem egyik sem volt hozzá igazán jó. A Nad nem egy kategória, a Primare, egy nagyon jó erősítő ,talán a három közűl a legjobb, de a Charo valahogy nem feküdt neki.
A Primaréhoz véleményem szerint, egy könnyen hajtható, lehetőleg 8 Ohm-os hangsugárzó való. Ez egy részletező, analitikus felbontású, mégis inkább meleg hangú erősítő, kiváló kiviteli és működési minőségben. Amit esetleg hibájának felrónék, az az igazi szubtartomány hiánya, valamint a nehezen hajtható sugárzók biztossan rossz párja. Ezután jött a Creek. Szintén meleg hangú, egyértelműen mélyebbre megy, de kevésbé részletező, inkább visszafogott, nyugodt, sokáig halgatható karakter. Ugyan ilyen hangkarakterű hangsugárzóval, már sok lehet a jóból. Sajnos ő sem igazán jött ki a szeretet Chario-kkal. Talán a mostani erősítőim(DIY Etalon elő-végfok) helyre tenné, de ezen már késő rágódni. Kb. 1 hét leforgása alatt kiszerettem, az addig istenített Chario-ból. Igaz ehhez az is kellet, hogy halljak egy másik rendszert, egy fórumtársnál, ahol meghalllottam mi is az imit én hányolok, mi is a keresett irány. Ez után az eladó hangsugárzók közt elkezdtem szemezni a Proac Clónnal. Elmentem, meghalgattam, hazamentem, és azt mondtam nekem ez kell. Másnap visszamentem érte és megvettem! A Creek sokkal könnyebben boldogult vele, mint a Chario-kkal, teljesen más világ, árad a zene. Azért éreztem hogy simán lehetne jobb is, és itt jött a képbe, véletlenűl, a DIY erősítő.
Sokkal jobb, mint amit eddig hallottam, sokkal dinamikusabb, nyitott, levegős, nagy volumenű hang, És szerintem játszi könnyedséggel meghajt bármit.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Ahonnan indult a downgrade :
 
(A fenti képen még ProJect, utána Roksan, majd downgrade)


>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Nagyon jó kezdeményezés ez a topik, én is összeszedem a rendszereimet. Bár elég régóta foglalkoztat a dolog, de főként a lehetőségeim miatt nem volt annyira sok rendszerem. Bár azért így visszaolvasva van miből válogatni

Próbáltam időrendi sorrendben leírni a teljesség igénye nélkül. Az évszámok azt jelzik, hogy mikor vásároltam az adott készüléket.

 

Hangfalak:

Jamo Studio 180 ('98-ban első fizetésemből vettem)

DIY Exel - Tannoy magas, TVM mélyekkel ('99-ben sztereo rendszernek vettem, jelenleg házimozi háttérként szolgál)

DIY Monster - Vifa magas, TVM mélyekkel (2000-ben vettem házimozi frontnak, jelenleg is ez a szerepe, illetve zenehallgatásra is használom természetesen)

DIY Center - Westra magas, Nokia mélyközép (2002)

DIY Sub - Dragster mély, DIY monoblokk (2002)

JBL LX 80 (2008 - második rendszerem első hangfalpárja - low budget rendszernek indult a PC mellé)

Tannoy M2 (2010)

Dynaudio Compound 3 (2014 - ezt jelenleg hirdetem)

Dynaudio Contour 1.8 Mk1 (2016 - ez marad a második rendszerben )

 

Erősítők (sztereó):

Pioneer A-119 ('98)

Denon POA-800 (2004)

Yamaha AX-870 (2009)

Marantz PM-52 (2010)

Cambridge Aucio C500/P500 (2013)

Musical Fidelity A3.5 (2014)

 

Erősítők (mozi):

JVC RX-888 ('99)

Yamaha DSP-AX620 (2000)

Sony STR-DA50ES (2008)

Arcam AVR250 (2010)

Marantz SR7005 (2014)

Emotiva UMC-200/LPA-1 (2015 - ezt használom most)

 

CD/DVD/BD/Média játszók és DAC:

Sony CDP-209 ('98)

JVC XL-Z132 ('99)

Sony CDP-227ES (2000)

Onkyo DX-7511 (2001)

Pioneer PD-S505 (2004)

Onkyo DX-7711 Integra (2004)

Popcorn A-110 (2008)

Cambridge Audio D300SE (2013)

Cambridge Audio DVD89 (2014)

Popcorn A-400 (2014)

Audiolab M-DAC (2014)

Cambridge Audio 752BD (2015 - ezt használom jelenleg, és úgy néz ki még sokáig)

 

Ezen kívül voltak még MD és magnó készülékeim is, de azokat most nem listázom ide.

Jól látszik, hogy a mozi rendszerem nagyon hamar kialakult, a DIY vonalat vettem fel, a teljes 5.1-et ugyanaz a szaki követte el, és mondhatom jó munkát végzett, amit a Monster-ek többször bizonyítottak az elmúlt pár évben is. A teljes 5.1 szett 15 éves. Azután csak a másodlagos rendszeremben változtak a hangfalak. A mozi mellett nagyjából mindig volt sztereó rendszerem is, eleinte hangfal kábel átdugdosással (a Monsterekbe), így a sztereó erősítők nem mindig a másodlagos rendszert hajtották. A másodlagos rendszer is úgy született, hogy akkoriban külön szobában volt a számítógép, amihez akartam egy low-budget sztereó rendszert, hogy ha ott vagyok, akkor is tudjak valami zenét hallgatni.

 

Ahogy említettem, a lista a teljesség igénye nélkül készült, amire nem emlékszem, az nyilván nem ragadt meg, vagy nem fontos. Lehet hogy később eszembe jut majd még 1-2 készülék

És persze a második rendszer is most romokban hever, hiszen a Cambridge szettet (C500/P500/D300SE) eladtam onnan, és épp most váltok hangfalakat is. Elektronika még nincs hozzá, de vélhetően egy Bodoraudio vagy Musical Fidelity erősítőt fog kapni a második rendszer, amivel egy igazi audiophile zene rendszerré emelkedik az egykori low-budget megoldás.

Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Proac Response 2.5 Clón by Fapaci(a jelenlegi, és hifis pályafutásom legnagyobb előrelépése/fogása, mármint hangminőségben. Valószínű, hogy végállomás, mert a feljebblépéshez annyira zsebbe kéne nyúlni, ami az én lehetőségeimet már meghaladja.
...ezzel a "végállomással" nagyon sokan kiegyeznének, nem is kell onnan semerre lépegetni, csak élvezni a hangját  
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: mgus »


Az erősítőim története.
 
Annak idején amikor a mikor a sony ta-f120 -ra esett a választás már olvasgattam én is a hifipiacot nagy gondolkodóba voltam a nad3020-at illetően hisz egy menő manó volt akkoriban és nagyon sok jót írtak róla
az ára kb annyi volt mint a sony-nak, melyiket válasszam.A nad külsőre elég ronda volt igy a sony-ra esett a választás. Nagyon sokat zenélt nálam, nem volt rossz választás még ma is a konyhában teljesít szolgálatot. Aztán az egyik munkatársam mesélt a quad405 legendáról meg is építettem magamnak meg neki is.Kis idővel olvasgatva a tranzisztorok és mos-fet világát rájöttem kell csinálnom egy mos-fet-es  erősítőt is abban az időben elég nehéz volt jó alkatrészeket beszerezni maradt az a készlet amihez hozzá tudtam jutni annak idején. Hallgatva a quad vs mos-fet felállást mindig a mos-fet felé döntött valahogy.
Miután eltelt egy kis idő hallgatózással próbáltam elemezni a különbségeket majd rájöttem az alkatrészek bizonyos kondenzátorok hangjára majd elkezdtem cserélgetni őket mindkét erősítőbe. A javulás egyértelmű volt a két erősítő el kezdett közeledni egymáshoz hangban, de még mindig megvolt a karakteres változás a mos-fet felé.Aztán hozzájutottam ofc vezetékekhez is ahogy az idő haladt előre. A vezetékeket is kicseréltem mindkét erősítőben, itt is érezni lehetett a javulásokat.Már a két erősítő majdnem egyformán szólt,aztán további fejlesztések a lényeg a két erősítő egyformán szól, hmmm vakartam ám buksit.
Közben még vettem egy csövest is áradoztak a meleg hangjáról mondom teszek próbát mit is tud egy csöves kezdeni.Az első bekötés után jött a kép hogy lehet nem kellet volna megvenni de nem adtam el.
Türelmes ember vagyok ismerkedjünk a csöves technikával is. Egyszer nagyon megutáltam amikor egy lyukat égetett az ujjamba egy hétig éreztem a bizsergést.Összegzésnek annyit elmondanék az erősítővel
kapcsolatba, annyival lesz jobb amit bele tesz az ember. A csöves erősítő DP211.Aztán hogy fejlődjünk is jött a  egy sony da50es,  ebben kisebb volt a csalódás mint a 211.
A másik nagy csalódás a nad7050 személyében érkezett majdnem elsírtam magam amikor be lett kötve,manapság ilyen erősítőket gyártank. Nem is tudom hova fejlődik ez a világ szerintem visszafelé?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3759
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2372
Tartózkodási hely: 2465

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Csatlakozom Én is ehhez a remek topichoz(kössz kimber!), azzal hogy megosztom, milyen készülékeim voltak, vannak.
Sajnos csóró családból származom, ahol nem igazán nézték jó szemmel, hogy ilyen "haszontalan" dolgokra költöm, vagy akarom költeni azt a nemlétező pénzt is. Sem a tágabban vett családban, sem a barátaim közt nem volt, ma sincs egyetlen hifi rajongó sem. Úgymond magányos farkas vagyok.
Nem is igazán tudom honnan jött a hifi, hacsak nem a zene, a zenehalgatás szeretete.
Látva a Szüleim, hogy "menthetetlen" a gyerek, a 85'-ös karécsonyra, kaptam egy Philips sztereo rádiós magnót, persze használt készülék volt, de nekem, 12 évesen, maga volt a menyország! Persze ez minden volt,csak nem hifi, de kezdésnek jó volt.
Ezt követő nyáron, nyárimunkából összehozte egy kis pénzt(6000Ft) Ebböl vettem egy Tesla NZC 420-as erősítős lemezjátszót, a gyári hangsugárzóival. Na ez már hifi! Legalábbis nekem akkor(14-15 évesen) hifi volt. Majd később, nagy spórolások árán csatlakozott hozzá, egy Pioneer CT-506-os magnódeck. Ezt a rendszert tekintem hifis pályafutásom első igazi állomásának.
 Középiskolásként, nem igen tudtam fejleszteni, anyagi forrás nem lévén, csak sóvárogtam, egy-egy bizományi bolt kirakata előtt.
Azért ezt -azt sikerül lecserélni, de ezen a szinten nem voltak csodák. Azt hittem ha majd elkezdek dolgozni, akkor eljön a kánaán. Nem így lett. Mivel szerény körülmények közt éltünk, és mindenki szerint ez csak egy hülye hóbort, ezért nem is tudtam annyit költeni rá mint amennyit szerettem volna. Gondolom ezzel nem voltam/vagyok egyedűl. Új készülékekről szó sem lehetett, maradt a használt piac.
Az itt-ott megszerzett Hifi-magazin néhány példányát, majd a 90'-s években feltűnő szaklapokat(sztereó magazin, hifi piac), szinte bibliaként forgattam. Nagyon sokat tanultam belőlük.
És most jöjjön egy kis felsorolás.
Erősítők:
Orion SE 1025b
Videoton Cleopátra
Videoton EA 6383S
JVC AX-4
Pioneer A-229
Technics SU-V 670
Sony TA-TE 610R
Sony TA-FA3ES
Nad 309
Primare A10
Creek Classic 5350SE
DIY Etalon elő- Végerősítő(jelenlegi)
 
Lemezjátszók:
Lemezjátszóm mindig is volt, a cd érkezésével nem mondtam le róla. A 90'-es évek elején elterjedő mini hifi-k, nem igazán vonzottak, úgymond "átláttam a szitán".
 
Tesla NZC 420
Siemens RW 677
Yamaha PL-220
Saba PSP 480
Dual CS 2215
Nad 5120
Thorens TD 280 mkII
Pro-Ject 1 Xpression III(jelenlegi)
 
Magnók:
Abban az időben, ez nagyon fontos volt, lehetett felvenni!
 
Pioneer CT-506
Sharp SM-250
Aiwa AD-WX 220
Aiwa AD-R 450
Sherwood DS-3030S
Sony TC-K 611S(ez megmaradt)
Sony TC-K750ES
 
CD-játszók:
 
Supertech CD 36
Technics SL-PG 100
Technics SL-PG 300
Sony CDP-195
Pioneer PD-203
Marantz CD 53
Pioneer PD-R 609
Sony CDP-XB 930S
Sony CDP-XA 20ES
Musical Fidelity X-Ray V8(jelenlegi)
 
Hangsugárzók:
 
Tesla ..?
Orion HS-100
Orion ST-82
Orion HS-280
Orion HS-511
Videoton DC 2550(tuningolt)
Videoton Sonus C101
Jamo D165
Jamo BX 200(csak kölcsön kaptam, kb. 2 évre)
JBL XE 4
Magnat Vector 55
Magnat Vintage 450
DIY monitor(Hivi)
DIY nagymonitor(Vifa,Hivi)
Chario Constallation Delphinus
Proac Response 2.5 Clón by Fapaci(a jelenlegi, és hifis pályafutásom legnagyobb előrelépése/fogása, mármint hangminőségben. Valószínű, hogy végállomás, mert a feljebblépéshez annyira zsebbe kéne nyúlni, ami az én lehetőségeimet már meghaladja.
 
Az évek alatt a zenei izlésem sokat formálódott, ezért a készülékek is sokat változtak, cserélődtek, végigjártam a ranglétrát.
Nagyjából ennyi lenne. Tudom nem egy veretes lista, de hát "szegény ember vízzel főz".
Sokat nem agyalok a készülékeken, nem vagyok márkahű, szinte már csak a hangminőségre adok, más nem zavar, csak szóljon a zene.
 
Köszönöm, hogy elolvastad!
 
 
 
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm Long fórumtársnak a kiigazítást, úgy tűnik, így kb. 25 év távlatából kicsit összekeveredtek a miskolci emlékek.
 
Kimber kolléga zenei ízlés változásáról és a hifi komponensek összefüggéséről szóló gondolatmenetéhez annyiban kapcsolódnék, hogy nálam a Rega Ela Mk1.5 volt ennek a legjobb példája. Noha ma is azt tartom, hogy a legjobb hangsugárzóm az AN AZ-Two volt, a Rega Ela valami olyan csodát tudott a húros hangszerek hangjának reprodukálásában, hogy reggeltől estig csak viola de gambát, viola d'amore-t és csellót hallgattam (kis családom hatalmas örömére...  ). A vonó nyakhoz koppanását, a húrok rezdülését semmi nem adta vissza olyan élethűen.
 
Egyfajta fundamentum volt nálam a kis Mission 760i hangsugárzó, mely ugyan sokszor - míg más rendszereket hallgattam - hosszú ideig félre volt téve, azonban ma is nagyon jó, méltatlanul elfeledett kis doboznak tartom. Az angol Ebay-en olykor 10 E Ft körüli áron felbukkannak szép példányok, én a régi, ütött-kopottak mellé nemrég (csak úgy ) vettem egy "szépet" is.
 
A Royd-ról szintén szép emlékeim vannak, azonban az elmúlt időszak hype-ját követően az ár-érték aránnyal kapcsolatban itt már van némi dilemmám...
 
Hogy negatívumot is mondjak (bocs... ), a mai napig nem értem, hogy a laposkaros NAD 5120 hogyan kerülhetett a HFM által javasolt készülékek közé. A Pro-ject 1 után hatalmas visszalépésnek éreztem, szerintem a mindkettőnek alapot adó Tesla is bőven jobb volt nála, bár lehet, hogy közrejátszott az is, hogy a gyári DIN csatlakozós kábel helyett RCA aljzatok kerültek a készülékre.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...Mert tökéletes, igazi mindenevő rendszer elég kevés van, így jobbára igyekszünk a meglévő zenei ízlésünkhöz igazítani a rendszerünket. Aztán néha belenyúlunk valami másba, és idővel rájövünk, hogy az aktuális rendszernek másféle zenei stílus illik jobban. Ilyenkor vagy elkezdjük többet hallgatni azt a fajta stílust, és szeretünk bele, vagy jön megint a cserebere. Könnyű annak, aki egyféle, vagy egymáshoz hasonló stílusú zenét, zenéket hallgat, de aki széles spektrumból válogat hangulata szerint, az sokszor marad elégedetlen, annak valahol általában kompromisszumot kell kötnie. Ez a legnehezebb, de ha eddig eljut az ember, akkor tud megnyugodni.
 
Teljesen igazad van, minél szélesebb az ember zenei "látóköre" annál nehezebben találja meg a számára optimális rendszert.
Sose tudtam, melyik kezemet harapjam le. Verdire, Beethoven-re, Miles Davis-re, Deep Purple-re, vagy SBB-re "hangoljak", mert külön-külön viszonylag egyszerű(?), de együtt a többféle műfaj... Azt sosem akartam, hogy ízlésemet a hifi irányítsa, soha nem volt demo, vagy "high end" lemezem, inkább megalkudtam egyik, vagy másik műfajjal.
 
Harmadik gondolatom, hogy általában a legtöbb hifisnek van egy kedvenc részeleme a rendszerében, kvázi fundamentuma, amihez mint etalonhoz ragaszkodik, és ehhez igazítja a lánc többi elemét. Ez lehet kábel, erősítő, hangfal, de akár forráskészülék is. Kíváncsi lennék kinél mi ez, és miért pont ez? Hány rendszercserét élt túl ez a bizonyos készülék?
 
Azt a bizonyos "nem leggyengébb lánceszemet" a Magneplanar hangsugárzókban találtam meg, amelyekhez többször is visszatértem, majd megállapodtam az 1.7-nél. (Ha nem férne el a szobában Magneplanar, akkor pedig egyértelműen Shahinian.)
 
A másik örök elem a különféle Siltech kábelezés volt, amit kb. 26-27 év után cseréltem (ebből kb. 10, illetve 15 évig ugyanazok a kábelek). A Siltech minden készülékcserét túlélt, biztos pont volt. Ettől függetlenül nem okozott lelki problémát végül megválni tőlük.
 
Érdekes módon mára a legstabilabb (legrégebbi) pont(ok) a Solidsteel állvány(ok), a házimozi alattiak kb. 15 évesek, a hifi alattiak pedig kb. 10 - talán nem véletlenül.
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Most kellene meghallgatnod, a dac-ban és a tápban kicseréltem a kondikat nichicon mouse-okra és a hidegítőket is silver-micara, a belseje is rendbe lett téve. A régi futómű is működik, két rugó volt kicsit megfáradva a mechanikában, azért nem olvasott be rendesen.
Örülök, hogy jó helyre, hozzáértő emberhez került!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: muvimi »



MF A308CD - az ízlésemnek hosszútávon túlságosan hideg, rideg hangkép
 

Most kellene meghallgatnod, a dac-ban és a tápban kicseréltem a kondikat nichicon mouse-okra és a hidegítőket is silver-micara, a belseje is rendbe lett téve. A régi futómű is működik, két rugó volt kicsit megfáradva a mechanikában, azért nem olvasott be rendesen.

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: petig1 »


Íme az én sztorim:
 
Kis srácként apám hazaállított egy kazettás NEC rádiós magnóval.Itt fertőződtem meg.Ez a konyhába került.A dolgozó szobában volt neki egy csöves rádiója egy BRG szalagossal egyetemben.Ezek eddig mono dolgok ugye.Majd egyszer csak a zsiguliban feltünt egy magnó ami sztereo volt,de én erről mit sem tudtam csak az volt furcsa,hogy a két oldalról más szól a műsoros kazettán.Hű ez mekkora királyság.Majd volt egy nagy áruház aminek a kirakatában minden féle műszaki cikk volt kiállítva.Mindíg ott áltam és nyaggattam az őseimet,hogy mik ezek.(Orion,Videoton,Tesla)A nagy áruház az Alföld volt Kméten.Aztán a jézuska hozott egy mini Orion erősítőt,meg kettő Sharp hangfalat,a deckje később került meg.Én voltam a világ császára.Majd lett egy Tesla is így már másolni is tudtam lpről.Jugóból mindenki lemezt hozott nekem.
Azután 87-ben lehetett Bécsbe menni.Apám mondta,hogy van ott olyan "hifi torony"ami egyben van és két kazettás.A kis orion használtboltban elad,Samsung music center megérkezett.Sőt még egy video is lett a pénzből.Hát nem jó üzlet ez így?Hát nem volt az.Valahogy nem szólt semmi sem úgy,mint eddig.
Na ekkor kezdődött a baj.Music center elcserél egy Aiwa decre.Majd lett egy Pio az Aiwa mellé.Mindkettő elad,welcome Technics rsb665.Lett hozzá Technics receiver sa-gx 200l és egy sl 900cd.Hű ez nagyon jónak tűnt,a nyári munkával keresett pénzt kiegészítve lett Technics sacd320 hangfalak is.
Ez így tartotta magát jó pár évig majd lett egy Technics Sa-da8.Valami háttér sugárzó is volt szintén Technics de a típusára nem emlékszem.
 
Na ez maradt is volna így,míg egyszer bementem egy boltba dvd lejátszót venni és ott meghallottam egy Quadral Argent azt hiszem 80-ast.Szerelem lett egyből.(2003-at írunk).
 
Elmentem egy "szakihoz"valami autó hangszóróval és ott szólt egy szélessávú Philips csöves erősítőjével,és csövesített cd játszóval.(2009)Na mindenTechnics elad,kálvária indul.A pontos sorrendre nem elékszem de mintha így lett volna:
 
Teac vrds 10,diy csöves push pull,micro seiki,lancetta
Lowther Audiovector,Esoteric csöves elő-vég,Esoteric Vrds 25,Luxman pd265,Esoteric v9000,Tascam 3300sx 2t( na ez már majdnem jó volt)
Lowther acousta,Sonus Faber musica,Vrds25,HG féle csöves dac(ezen ment a karate az eladó topicban)
Kábelek:Nirvana s/l ic,Hf VDH nova,Syltech digi ic,volt pointe elosztó,nordhost thor,
 
Ha valami kimaradt sorry.
 
A mostanit nem írnám le,de érkezés a célhoz.Tökéletesen elégedett vagyok vele,eszembe sem jut elmenni hallgatózni sehová.Az eddigi mi van akkor,ha.... Fel sem merül.
 
Rengeteg rendszert megfüleltem,mire ez a mostani összeállt,de rá kellett jönöm,hogy az ár nem minden esetben arányos a kapott hanggal.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Talán egy-két évvel azelőtt már megvettem a miskolci Zsolt Audio bemutatóteremben a Pro-ject 1 lemezjátszómat Audio Technica AT95E hangszedővel. Demo készülék volt ott. (Azt hiszem, a bemutatóterem egy tízemeletes ház földszintjén volt valahol Diósgyőr felé, ha emlékeim nem csalnak, a srácot – is – Zsoltnak hívták, miskolci egyetemistaként akkor meg voltunk róla győződve, hogy Ő volt „a” névadó Zsolt.  ) 
Csak a történelmi hűség kedvéért  
 
A Zsolt Audio miskolci viszonteladóját Kapás Zolinak hívták és hivatalosan nem árultak Pro-Ject készüléket.
A hivatalos forgalmazó a Datateam volt, melynek miskolci képviselete először az Avasi lakótelepen egy tízemeletes bérházban volt, majd az Erzsébet téren, vezetője pedig Bíró Sándor.
 
Ebből azonban csak az a fontos, hogy a régi szép időkben a kicsinyke magyar piac vidéki bemutatótermeket, viszonteladókat is eltartott, Miskolcon pl. hármat - ne felejtkezzünk el a merlines Vass Andrási Györgyről (Gyuribácsiról) sem.
longkft.hu/audioblog/

Vendég

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szuper kezdeményezésnek tartom e hiánypótló topic indítását, „ismeretlen ismerős” fórumtársaink jobb megismerésében is nagy segítséget nyújthat. Egykori készülékeim hangjának leírása helyett – melyet amúgy is lehetetlen vállalkozásnak tartok – én inkább itt pár akkori érzésemet szeretném megosztani, előre is elnézést kérek a terjengősségért.
 
Számomra mindenkor irányelv volt, hogy a készülékek vásárlására fordított pénzösszeg soha ne haladja meg lehetőségeimet (pontosabban soha még csak meg se közelítse azt, hát igen, elég sóher vagyok…  ), így igazán nagy ínyencfalatokra nem lehet számítani. Azt gondolom, a zenehallgatás nálam mindenkor fontosabb volt a „hifizésnél”.
 
Az első bogár valamikor 1980-82 között, a pécsi úttörőház rádiós szakkörének tagjaként (ez ma már elég hülyén hangzik  ) indult útjára. Az agymenés eredményeként több kisebb-nagyobb „forrasztgatás” után nekiugrottam  egy TDA 2020 IC-s erősítő megépítésének, a QUAD 405-nek nem mertem nekikezdeni. A projekt eredményét ma már fedje jótékony homály  , de innentől kezdve (egészen a megszűnésig) HiFi Magazin nélkül nem telt el hónap, vágyakozva nézegettem a számomra akkor elérhetetlennek tűnő csodákat.
 
Mikor középiskolásként-egyetemistaként már akadt némi zsebpénzem, a kollégiumi szobába elég hamar bekerült egy Orion Mini torony (SE-SM-ST 1025) HS280 hangfalakkal, mellyel jelentős minőségi ugrást sikerül elérnem a kristályhangszedős családi Tesla lemezjátszó-magnó-erősítő egységhez képest. (Az erősítő az 1025B széria volt, akkor még nem tudtam, hogy ez a második sorozat annyiban különbözött az eredetitől, hogy a drága japán IC-t olcsóbb, baráti országokból származó alkatrészekkel váltották ki.  )
 
Aztán évek alatt – a HFM ajánlásait követve – jött a Philips 614 CD lejátszó, a Sony TC-K370 deck és a Mission 760i hangdobozok. 1992-ben, első pár havi fizetésemből a pécsi Datateam bemutatóteremből (egy lakás volt a Jókai utcai tégla négyemeletesek egyikének II. emeletén) bekerült a rendszerbe a ma is meglévő Cambridge Audio P25 erősítőm (átkapcsolható MM-MC fokozattal, kapcsolható 4-8 ohm kimenettel, a hangszínszabályzót kiiktató „Direct” kapcsolóval és természetesem „Loudness” gomb nélkül, kész orgazmus…    ). Talán egy-két évvel azelőtt már megvettem a miskolci Zsolt Audio bemutatóteremben a Pro-ject 1 lemezjátszómat Audio Technica AT95E hangszedővel. Demo készülék volt ott. (Azt hiszem, a bemutatóterem egy tízemeletes ház földszintjén volt valahol Diósgyőr felé, ha emlékeim nem csalnak, a srácot – is – Zsoltnak hívták, miskolci egyetemistaként akkor meg voltunk róla győződve, hogy Ő volt „a” névadó Zsolt.  ) Később kicsit ugyanezen a "spécizett-Tesla" vonalon természetesen volt NAD 3120 lemezjátszóm is (lapos karral), Grado Black hangszedő, stb.
 
Aztán (időben többszörös átfedésekkel):
 
Erősítők:
Pointe Sima 20 (na jó, ez csak kipróbálásra), aztán mégis inkább Pointe Amplifica lett,
Heed Obelisk Si + X2,
Rega Mira 3,
Exposure VI-VII-VIII.
 
Hangsugárzók:
Wharfedale 10.1,
Monitor Audio BX2,
Audio Note Az-Two,
Royd Sapphire,
Rega Ela Mk1.5,
Chario Syntar100,
JMlab.Focal 706S
 
A jelen (illetve az a múlt, ami egyben jelen is) a profilomban látható. A jövő pedig ki tudja mit hoz, de azt hiszem, így ötvenhez közelítve talán állandósul egy kicsit a rendszerem…

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


LP-játszó - nem választanék, inkább az LP-gyűjteményemet cserélném CD-kre
Na ilyet se hallottam még, általában fordítva szokott lenni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”