Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nagyon jó tapasztalataim vannak a készülékek és a hangdobozok tetejére helyezett súlyokkal, nagyjából minden esetben a hangzás megnyugvását, kiegyensúlyozottságát eredményezték. Szerencsére egy másik mániám miatt sok tengerparti kődarabbal rendelkezem, mindenhonnan hoztam haza néhányat. Ezek közül legjobban a marokkói óceánpartról származó kerek kavicsok váltak be. :-)
 
A nehéz gumilapok jó szolgálatot tehetnek a kő és a készülék tetőlapja között, megakadályozzák a kő billegését és a fémlap karcolódását.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi
Én hasonlót használok a cd felett:http://www.kovox.hu/html/gumilap.html
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pferi »


Tüskék alá nálam ez vált be, de csak készülékeknél...
Ez miez   ?
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Tüskék alá nálam ez vált be, de csak készülékeknél...


>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


A bitumenlap (max. 1,2g/cm3)  hasznos bizonyos anyagokon (fa, mdf, faforgács, autó vaslemez), de a 2g/cm3 sűrűségű min. 2cm (vékonyabbat nem készítenek, mert törik) grániton vajmi haszna van...
...ezért nem is a gránit, hanem a készülékház rezgéseit csillapítja, ráadásul a gránit így nem karcolja össze a készülék tetejét.
Ragaszthatnánk közvetlenül a készülék házára is, de fórumtársunk nem biztos, hogy örülne neki.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



A gránitlap teljes felületére (amelyik a készülékkel érintkezik) ragassz öntapadó bitumenlapot, kb 3-4 mm. Így lesz egy szendvics-szerkezeted: a készülék tetőlapja+bitumen+gránit.
Garantáltan nem fogsz megkarcolni semmit, s eredményesebb a rezgéscsillapítás, mintha csak a gránit "tömegét" használnád.

A bitumenlap (max. 1,2g/cm3)  hasznos bizonyos anyagokon (fa, mdf, faforgács, autó vaslemez), de a 2g/cm3 sűrűségű min. 2cm (vékonyabbat nem készítenek, mert törik) grániton vajmi haszna van...

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?

 
Én előző hangfalam és a szintén erre a célra használt gránitlap (ja, lap, 8cm vtg ) közé 1 cm vtg parafa lapot tettem, amit amúgy gépalapok rezgéscsillapítására használtunk.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi

A gránitlap teljes felületére (amelyik a készülékkel érintkezik) ragassz öntapadó bitumenlapot, kb 3-4 mm. Így lesz egy szendvics-szerkezeted: a készülék tetőlapja+bitumen+gránit.
Garantáltan nem fogsz megkarcolni semmit, s eredményesebb a rezgéscsillapítás, mintha csak a gránit "tömegét" használnád.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Ha egy készülék tetejére tervezek rakni egy súlyosabb rezgéscsillapító (gránit) lapot, érdemes nem közvetlenül a készülékre tenni? Tenném ezt olyan megfontolásból, hogy takarítás céljából a leszorító lapot előbb-utóbb el kell távolítani, és ekkor fennálhat a karcolódás veszélye.
Valaki használ valamit készülék tető és a leszorító lap között? Parafa, gumi, stb?
 
Köszi

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Dorian!
Szerintem Kérdzd Fodesz fórumtársat tüske ügyben, elég jártas a témában, gyárt is eféléket.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Én tüskét szeretnék, fő szempont a elcsatolás, stabil alátámasztással együtt.  Idő és fokozott érdeklődés hiányában viszont végigpróbálgatni nem szeretnék egy csomó mindent.
Akkor nyugodtan megveheted a Monacor félét, vagy a Kácsa által árult HT-2 változatot. Sok (zenei) örömet fognak okozni azok is.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



...nem biztos, hogy be kell csavarnod, nem biztos, hogy fémből kell lennie, nem biztos, hogy kúp formájú (tüske), még az sem biztos, hogy stabil alátámasztás kell   Ez rendszer- és ízlésfüggő.
Ha még csak most kezded az ezen irányú "ismerkedést", kezd fakockákkal (a szálirány függőleges legyen) - sokan vannak, akik a különféle stabil (fém, kerámia) és instabil (golyós, légpárnás) alátétek kipróbálása és sok-sok pénz elköltése után a fenyőfa kockával kapták meg a lelki megnyugvás (vagy ébenfa, balsafa, tölgy...)

 
Én tüskét szeretnék, fő szempont a elcsatolás, stabil alátámasztással együtt.  Idő és fokozott érdeklődés hiányában viszont végigpróbálgatni nem szeretnék egy csomó mindent.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Urak,
Felvetném a "Milyen hangfaltüskét vegyek?" kérdést, M6-os menetű kellene.
Most tételezzük fel, hogy Soundcare SuperSpike-ra nincs 2x14ezer pénz. Moancor által forgalmazottak megfelelő minőséget képviselnek?
Egyáltalán mi alapján döntsön ilyesmiről az emberfia? Elcsatolást -ami a fő feladat- feltételezem bármilyen "stabilan becsavarható hegyesvégű izé" megvalósítja, esetleges rezgéscsillapítást meg biztos nem lehet szemre megítélni.

...nem biztos, hogy be kell csavarnod, nem biztos, hogy fémből kell lennie, nem biztos, hogy kúp formájú (tüske), még az sem biztos, hogy stabil alátámasztás kell   Ez rendszer- és ízlésfüggő.
 
Ha még csak most kezded az ezen irányú "ismerkedést", kezd fakockákkal (a szálirány függőleges legyen) - sokan vannak, akik a különféle stabil (fém, kerámia) és instabil (golyós, légpárnás) alátétek kipróbálása és sok-sok pénz elköltése után a fenyőfa kockával kapták meg a lelki megnyugvás (vagy ébenfa, balsafa, tölgy...)
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Urak,
Felvetném a "Milyen hangfaltüskét vegyek?" kérdést, M6-os menetű kellene.
Most tételezzük fel, hogy Soundcare SuperSpike-ra nincs 2x14ezer pénz. Moancor által forgalmazottak megfelelő minőséget képviselnek?
Egyáltalán mi alapján döntsön ilyesmiről az emberfia? Elcsatolást -ami a fő feladat- feltételezem bármilyen "stabilan becsavarható hegyesvégű izé" megvalósítja, esetleges rezgéscsillapítást meg biztos nem lehet szemre megítélni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »


én ebben azért nem lennék olyan biztos. A Brinnel keménység mérő éppen 10mm átmérőjű golyó (acélhoz wolfrakarbid) benyomáson alapul. A lágy alu HB=15, KO33 HB=250, edzetlen üveg HB=550. A keménység adatokból visszaszámoltam a képelt alapján, és az jött ki, ha a golyóval 3kg-ot terhelünk alura, a benyomódás átmérője 0,5mm, a KO-nál 0,12mm, üveg 0,08mm, mely értékek még engem is megleptek. A Brinnel standard keménység mérés kb 3000kg terhelésre és valóban maradandó benyomódás-alakváltozást okoznak, a 3kg golyó nyomás az inkább csak elvi, vagy csak rugalmas, vagy még a rugalmas alakváltozást sem indítja be. Aki szokott mérni-számolni Brinnelt, azt kérem számolja utána.
A Daruma nem lágy alu, de az elméleti okfejtéseknél többet ér nekem az a tízegynéhány év mióta használom őket, és nincsenek ,ma sem, benyomódások rajta.

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


Inkább nézz bele a denon erősítődbe...
Köszönöm a tippet az erősítővel kapcsolatban!
Ami az alátétet illeti, azért hoztam fel a témát, mert ebben a topikban ezekről az eszközökről folynak a beszélgetések, és szerettem volna tájékozódni a hogyan-okról, mielőtt az egésznek nekiállok. Mindenki maga dönti el segít-e és ha igen, mik azok a tapasztalatok amiket megoszt. Mivel én még zöldfülű vagyok és tapasztalatlan, érthető, hogy sokat kérdezek. 
 
Némi felvilágosítást azért kaptam, amit ezúton is köszönök minden hozzászólónak! 
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


 az aluba sem süpped be az acél golyó.
én ebben azért nem lennék olyan biztos. A Brinnel keménység mérő éppen 10mm átmérőjű golyó (acélhoz wolfrakarbid) benyomáson alapul. A lágy alu HB=15, KO33 HB=250, edzetlen üveg HB=550. A keménység adatokból visszaszámoltam a képelt alapján, és az jött ki, ha a golyóval 3kg-ot terhelünk alura, a benyomódás átmérője 0,5mm, a KO-nál 0,12mm, üveg 0,08mm, mely értékek még engem is megleptek. A Brinnel standard keménység mérés kb 3000kg terhelésre és valóban maradandó benyomódás-alakváltozást okoznak, a 3kg golyó nyomás az inkább csak elvi, vagy csak rugalmas, vagy még a rugalmas alakváltozást sem indítja be. Aki szokott mérni-számolni Brinnelt, azt kérem számolja utána.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Hangsugárzó alá én nem raknám, pont az instabil volta miatt (nekem bevált a dobozonkénti 3 db ikea üveg mécsestartó, a peremén vékony gumicsíkkal). Elektronika alá szeretném tenni a copy darumákat, a kérdés tehát még mindig adott: keményebb anyagból, vagy puhábból készüljenek a korongok? Aluötvözetből, vagy valami acélból?
/a-b-c.. anyagvariációkra sajnos nincs lehetőség, tehát csak egy szettet tudunk legyártani jelenleg/

Inkább nézz bele a denon erősítődbe, húzd végig lazán az ujjad a hűtőbordán keresztül, cseng, mint a telefon. na azt csillapítsd inkább, többet ér, mint egy (nemtudomhogyműködikdebiztosjómajdlemásolom) projekt, aminek a továbbfejlesztését is más tapasztalatából szeretnéd kihámozni. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az itt beírókkal ellentétben én kipróbáltam az eredeti Darumát, és a replikáit is, többféle anyagból, vas, saválló, réz, és egyértelműen az alu volt, vita nélkül, a legjobb, ja és az aluba sem süpped be az acél golyó. A Libra nem egy kategória a Darumával, ezt is próba alapján állítom. Aki nem hiszi járjon utána! Mostantól, felőlem, mindenki úgy élvez ahogy  akar, és tud.
Valóban, a Libra nem egy kategória, mert lényegesen jobb, mint a Daruma, sokkal alacsonyabb a rezonanciafrekvenciája nem árt figyelembe venni, hogy az elcsatolás hatásossága csak a rezonancia kb. tízszeresénél értékelhető), kisebb a súrlódás (jobb a 2D elválasztás), és még sorolhatnám. Itt nincs hókusz-pókusz, ezeket a dolgokat mérésekkel lehet igazolni, a hallgatásos próbálkozás alapján levont konzekvencia meglehetősen szubjektív, mindenkinek  úgy ítél, ahogy akar. Anno etikai okból nem demóztunk Daruma összehasonlítással, de a méréseket megcsináltuk, meghallgattunk többféle hasonló megoldást -a Darumát is, és levontuk a konzekvenciát, azaz a hallottak jól korreláltak a mérésekkel.   

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..... le lesz gyártva a legkeményebb anyagból, amit be tudunk szerezni. Meglátjuk mi sül ki belőle 
 
Akkor legjobb, ha K1-es szerszámacélból csinálja, amit edzés után nem ereszt vissza.
 
 
.

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


Az én egyszerű fémtani ismeretem szerint a KO33 alapból nem kemény, ha van edzhető rozsdamenetes anyagot, amit edzés előtt mélyhúzol, azután polírozol, azután edzed, azután megint polirozod, ....
Köszönöm a kimerítő választ.   Azt hiszem ez lesz a megfelelő megoldás, le lesz gyártva a legkeményebb anyagból, amit be tudunk szerezni. Meglátjuk mi sül ki belőle 
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 Mostantól, felőlem, mindenki úgy élvez ahogy  akar, és tud.
 
  Miért, az eddig nem így volt? Azaz, eddig a többiek nem úgy élvezhettek, ahogy akartak, és/vagy tudtak, csak mostantól?
 
 
.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »

Az itt beírókkal ellentétben én kipróbáltam az eredeti Darumát, és a replikáit is, többféle anyagból, vas, saválló, réz, és egyértelműen az alu volt, vita nélkül, a legjobb, ja és az aluba sem süpped be az acél golyó. A Libra nem egy kategória a Darumával, ezt is próba alapján állítom. Aki nem hiszi járjon utána! Mostantól, felőlem, mindenki úgy élvez ahogy  akar, és tud.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Hangsugárzó alá én nem raknám, pont az instabil volta miatt (nekem bevált a dobozonkénti 3 db ikea üveg mécsestartó, a peremén vékony gumicsíkkal). Elektronika alá szeretném tenni a copy darumákat, a kérdés tehát még mindig adott: keményebb anyagból, vagy puhábból készüljenek a korongok? Aluötvözetből, vagy valami acélból?
/a-b-c.. anyagvariációkra sajnos nincs lehetőség, tehát csak egy szettet tudunk legyártani jelenleg/

vissza kérdezek. Elolvastad amit én írtam és linkeltem a golyós elvről? Ha megértetted, akkor abból a véleményem és tapasztalatom szerint minél keményebb a golyó és a kehely érintkezési felülete, aminek viszont illik polírozottnak is lenni, annál jobb Az én egyszerű fémtani ismeretem szerint a KO33 alapból nem kemény, ha van edzhető rozsdamenetes anyagot, amit edzés előtt mélyhúzol, azután polírozol, azután edzed, azután megint polirozod, .... szóval mire a végére jutsz, akkora többe lesz mintha veszel egy Librát, vagy éppen Darumát használtan is. Üveggel is csak akkor kísérletez barkácsban, ha van homorú lencséd, ami alapból nem mindig edzett-kemény. Szerencsére a szokásos csapágy golyó elég kemény és szabályos, de a ha figyelmesen olvasod a golyós leírásokat, a golyót alakhibára is szoktak válogatni. A csapágygolyó átmérője 6-10mm körül szokott lenni.

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


Hangsugárzó alá én nem raknám, pont az instabil volta miatt (nekem bevált a dobozonkénti 3 db ikea üveg mécsestartó, a peremén vékony gumicsíkkal). Elektronika alá szeretném tenni a copy darumákat, a kérdés tehát még mindig adott: keményebb anyagból, vagy puhábból készüljenek a korongok? Aluötvözetből, vagy valami acélból?
/a-b-c.. anyagvariációkra sajnos nincs lehetőség, tehát csak egy szettet tudunk legyártani jelenleg/
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”