Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Dehogynem árt a rezgés a hangnak rendesen használj rezgéscsillapítot ,
nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)

 
Alakul ez.Szóval mit próbáljak,és mi az ami általában beválik és esztétikus is?Esetleg vékony márvány,vagy gránitlap a tetején? Mondjuk ez nem nézne ki rosszul feketében.Belebarmolni nem szeretnék,csak külső megoldás jöhet szóba.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Dehogynem árt a rezgés a hangnak nem is kicsit használj rezgéscsillapítot ,nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Köszi de ha leszerelem a fedlapot,amit biztosan nem fogok,attól még ugyanúgy rezeg az egész készülék,vagy rosszul gondolom?
Ha a hangzásnak nem árt ez a rezgés nem foglalkozom vele,és ez a kérdés.

Dehogynem árt a rezgés a hangnak rendesen használj rezgéscsillapítot ,
nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Nem az állványod a hibás, hanem a levegő - azonban nélküle sajnos a hang nem terjed.
Két lehetőséged van:
1. leszereled a készülék fedlapját és anélkül használod.
2. csillapítod a fedlap rezgéseit öntapadós bitumennel, fával, gránittal, márvánnyal, sótéglával... sokan sokféle anyagot használnak e célra, válaszd ki a számodra legesztétikusabbat.

 
Köszi de ha leszerelem a fedlapot,amit biztosan nem fogok,attól még ugyanúgy rezeg az egész készülék,vagy rosszul gondolom?
Ha a hangzásnak nem árt ez a rezgés nem foglalkozom vele,és ez a kérdés.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Kérdésem lenne rezgéscsillapítás ügyben.
Szóval észrevettem hogy nagyobb hangerőn a készülékek fedlapján érezhető a mély hangok ritmusa ha ráteszem a kezem.
Ez azt jelenti hogy sz@r az állványom,vagy általános jelenségről van szó?
Ha az állvány az okozója és ez nem tesz jót a hangnak,akkor mivel lehetne ezt legalább csökkenteni,ha megszüntetni nem is lehet teljesen?

Nem az állványod a hibás, hanem a levegő - azonban nélküle sajnos a hang nem terjed.
Két lehetőséged van:
1. leszereled a készülék fedlapját és anélkül használod.
2. csillapítod a fedlap rezgéseit öntapadós bitumennel, fával, gránittal, márvánnyal, sótéglával... sokan sokféle anyagot használnak e célra, válaszd ki a számodra legesztétikusabbat.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Kérdésem lenne rezgéscsillapítás ügyben.
Szóval észrevettem hogy nagyobb hangerőn a készülékek fedlapján érezhető a mély hangok ritmusa ha ráteszem a kezem.
Ez azt jelenti hogy sz@r az állványom,vagy általános jelenségről van szó?
Ha az állvány az okozója és ez nem tesz jót a hangnak,akkor mivel lehetne ezt legalább csökkenteni,ha megszüntetni nem is lehet teljesen?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ezért kérdeztem kinek írtad. Mert azt nem én írtam le amire hivatkozol. Olvass vissza...
 
 
Igazad van.
De úgylátom meglett a jó helyről is a reagálás

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


Csak mert azt írtad nem érezzed nagyon a hangjuk felsőbbrendűségét.
Ezért kérdeztem kinek írtad. Mert azt nem én írtam le amire hivatkozol. Olvass vissza...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Nem tudom itt kinek válaszoltál, de nálam SOSEM volt IKEA asztalon semmilyen hifi.
Azonkívül a ZO 28 drámaian jobb mint a kisebb testvére a ZO21, amiről áttettem a lemezjátszót. Én DIY-ban még akár a ZO 21-est megközelítőt sem hallottam soha. A ZO 28-at a valaha készült egyik legjobb állványnak tartják forráskészülék alá, ártól függetlenül. Próbálj egyet vásárolni....

 
Csak mert azt írtad nem érezzed nagyon a hangjuk felsőbbrendűségét.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@SoundMania:nem azt akartam mondani,hogy a Lack vlmilyen überszupi dolog,a 3 lábas kimondott utálatomat élvezi,a 4 lábú meg használható,hifire is a tapasztalataim szerint,és nem kevés komponensel használtam már a rendszeremben..
 
@SoXxX.semmi gebasz nem volt (sztem),csak a szabad szólásmondás lett feszegetve egy kicsit,nomeg,gyakoroltuk a toleranciát..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


Így van ez egy puzzle amit sokféleképpen lehet rakogatni. De nem lep meg hogy a z28 meg hasonlók nem olyan lehengerlően jobbak egy IKEA tárolónál mert azért nem ilyen állványok meg alátétek még a világ teteje. Hazai gyártótól is találtam már olcsóbban jobbat. Az igazán drágákat meg még nem is említettem.
Nem tudom itt kinek válaszoltál, de nálam SOSEM volt IKEA asztalon semmilyen hifi.
Azonkívül a ZO 28 drámaian jobb mint a kisebb testvére a ZO21, amiről áttettem a lemezjátszót. Én DIY-ban még akár a ZO 21-est megközelítőt sem hallottam soha. A ZO 28-at a valaha készült egyik legjobb állványnak tartják forráskészülék alá, ártól függetlenül. Próbálj egyet vásárolni....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Kicsit felelősnek érzem magam a vita miatt, mert én kértem tanácsot egyszerű asztalkára.
 
Szóval én úgy tapasztaltam, hogy az én erősítőim (phono, elő, végfok), dacom és a különböző tápegységei, zavarszűrőim alatt semmi jelentősége nincs annak, hogy mire rakom őket. Most egy kifejezett hifi állványom van és ezt kívánom lecserélni, mert nem illik a szobába és ráadásul nem is macska kompatibilis.
A cd lejátszóm az pedig például egyáltalán nem szereti az elcsatolást, teljesen szétesik a hangja tőle. Próbáltam librát és darumát is alá, csak, hogy a legnépszerűbb csoda dolgokat említsem. Egy sima asztalka esik neki a legjobban.
 
Ami miatt aggódom még picit az a lemezjátszó. Azt még csak hifi állványon használtam. De azt gondolom ha a vízszintezést meg tudom oldani akkor ott sem lesz semmi probléma. Ha igen, akkor arra még mindig tudok esetleg más megoldást találni.
 
Nem kell szerintem sem túlmisztifikálni az asztalkákat és a különböző alátéteket, annyit nem jelentenek. Persze biztosan vannak olyan készülékek amik haklisabbak.
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



@tollact:na ugye ..a hifizés egy puzzle,ki igy,ki amúgy rakja össze a számára legmegfelelőbben...engedjünk néha egy kicsit a kisértésnek,nem árt..én is használok egy Target TT1-es falikonzolt (még),de lehetne akármilyen más termék is,akár DIY vlmi,volt ilyenem is,nem érzem az akkora felsöbbredűségét a Lack-hoz viszonyitva hangügyileg,a gyakorlatit igen:"anya" amikor a porszivócsővel hadónászik,nincs veszélyben a lemezjátszóm ,és nem kell hajolgatnom már lemez le/felrakásnál..biztos öregszem..
 


 
Így van ez egy puzzle amit sokféleképpen lehet rakogatni. De nem lep meg hogy a z28 meg hasonlók nem olyan lehengerlően jobbak egy IKEA tárolónál mert azért nem ilyen állványok meg alátétek még a világ teteje. Hazai gyártótól is találtam már olcsóbban jobbat. Az igazán drágákat meg még nem is említettem.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



A rezgések nem tudnak gyorsan távozni a bonyolult mechanika miatt.
Az eredeti gyári tüske olcsóbb és jobb.

Erre én is gondoltam a több érintkezési pont miatt!

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Valaki esetleg használ ilyet, vagy hasonlót?
 
http://www.soundocity.com/Straight_End_1.50_Spikes.html
 
Jónak tűnik, szélesebbé teszi a dobozt ezáltal remélhető a nagyobb stabilitást!
 
Szintezés is könnyebb, mintha közvetlen a doboz alatt lenne a tüske.
 
Mi a véleményetek? 
 
Üdv: Attila

 
A rezgések nem tudnak gyorsan távozni a bonyolult mechanika miatt.
Az eredeti gyári tüske olcsóbb és jobb.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Valaki esetleg használ ilyet, vagy hasonlót?
 
http://www.soundocity.com/Straight_End_1.50_Spikes.html
 
Jónak tűnik, szélesebbé teszi a dobozt ezáltal remélhető a nagyobb stabilitást!
 
Szintezés is könnyebb, mintha közvetlen a doboz alatt lenne a tüske.
 
Mi a véleményetek? 
 
Üdv: Attila

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@tollact:na ugye ..a hifizés egy puzzle,ki igy,ki amúgy rakja össze a számára legmegfelelőbben...engedjünk néha egy kicsit a kisértésnek,nem árt..én is használok egy Target TT1-es falikonzolt (még),de lehetne akármilyen más termék is,akár DIY vlmi,volt ilyenem is,nem érzem az akkora felsöbbredűségét a Lack-hoz viszonyitva hangügyileg,a gyakorlatit igen:"anya" amikor a porszivócsővel hadónászik,nincs veszélyben a lemezjátszóm ,és nem kell hajolgatnom már lemez le/felrakásnál..biztos öregszem..
 

 
 
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »



A Sound Org is igen konnyű,de merev szerkezet..érdkekes még a ködös albionban sem (Linn/Naim forumok) vitatkoznak ennyit hogy szabad-e vagy sem a HermeLinn-t netán egy Lack asztalkára rakni..egy nagyon jó 7cimbimnél,minden viccet félretéve (ez most halálkomoly),kávét,teát,süteményt szokot tálalni rajta,mert könnyű és mozgatható..hájendkávé és rétesek a javábol,finom zenék társaságában..
 
A nagy tömeg vs kis tömeg féle vita pl a lemezjátszózásban meg extra téma,amúgy is,lásd Rega féle elképzelések vs mészárszéktömbökbe épitett ilyen olyan lemezjátszók
 

Hát igen. Annak idején DL (Hifi Magazin) is úgy selejtezte le az egyik minőségileg meghaladott asztalkát, hogy görgőket szerelt bele és a nyomtatót vagy mit tologatott rajta ki a szobából zenehallgatás előtt. Mindenesetre én azért megtartom a lemezjátszó alatt a bevált SoundOrg ZO 28-ast...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


A Sound Org is igen konnyű,de merev szerkezet..érdkekes még a ködös albionban sem (Linn/Naim forumok) vitatkoznak ennyit hogy szabad-e vagy sem a HermeLinn-t netán egy Lack asztalkára rakni..egy nagyon jó cimbimnél,minden viccet félretéve (ez most halálkomoly),kávét,teát,süteményt szokot tálalni rajta,mert könnyű és mozgatható..hájendkávé és rétesek a javábol,finom zenék társaságában..
 
A nagy tömeg vs kis tömeg féle vita pl a lemezjátszózásban meg extra téma,amúgy is,lásd Rega féle elképzelések vs mészárszéktömbökbe épitett ilyen olyan lemezjátszók
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Semmi baj, fuss neki újra, hátha másodjára megérted, miről írtam!
 
Nem szükséges. A helyzet az, hogy ez a rezgések csillapítása, (hogyan?, mivel?, mit?, érdemes vagy nem?) történet már évtizedek óta eldőlt és nem a könnyűszerkezetű anyagok javára. Ha valaki veszi a fáradságot és beleássa magát (akár gyakorlati szinten is) a szilárdtestfizikába és anyagszerkezettanba, netán akad némi sejtése az akusztikáról, világosan fogja látni a párhuzamot a rezgéscsillapítás, anyagsűrűség és tömeg közt.
Egyébként részemről a téma lezárva. Az előbb is csak a tapasztalataimat fogalmaztam meg, az ilyen alkalmazásokkal szemben, ami szintén nem csupán elméleti.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Lack-kal kapcsolatban azt ki merem jelenteni, h hangdobozok alatt (center, surround) jelentős felső basszus kiemelést csinál. Lehet, h ez vkiknek tetszik. Centernél ezt tüskézésssel sikerült csökkenteni (marad a lack, mert olcsó) surroundok alá viszont holnap szerelem a bükkfa konzolokat.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Érdekes konklúzió. Még az a szerencse, hogy néhányan ennyire tudják a tutit.
 
Semmi baj, fuss neki újra, hátha másodjára megérted, miről írtam!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Akik kapásból leszólják a Lack asztalt (és minden más a megszokottól, elfogadottól eltérő megoldást), viccelődnek rajta, még nagyon az "út" elején járnak!
 
Érdekes konklúzió. Még az a szerencse, hogy néhányan ennyire tudják a tutit.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...a szerkók is megválogatják magugnak,melyik,milyen "felületen " érzi magát jól,és milyenen nem,nincs ökölszabály....
Ez egy nagyon fontos észrevétel! Csek nem egyszerű idáig eljutni, felismerni és elfogadni!
 
Akik kapásból leszólják a Lack asztalt (és minden más a megszokottól, elfogadottól eltérő megoldást), viccelődnek rajta, még nagyon az "út" elején járnak!
 
A Sicomin-t elfogadjátok, pedig sok-sok levegő és némi műgyanta, az aerolam csodaszer pedig az is csak levegő rendkívül kevés alumíniummal, az Ikea Lack a maga levegőjével és papírból készült méhsejtszerkezetével pedig vicckategória... Na de miért is? Ugyanazon az elven épül fel mindhárom tárgy, ráadásul a papírról köztudott, hogy nagyon nagy a belső csillapítása (hangszórómembránok), akkor miért is nehéz elfogadni, hogy akár be is válhat, mint készülékállvány? Mert olcsó?
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

éveken keresztül használtam Ikea Lack-ot akár lemezjátszó,akár más szerkó alatt is.....volt spéci asztalkám is,saját,Sound Org.,kölcsönkapott eredeti Mana,lehet élni velük,meg nélkülük is..persze lehet élezgetni a dolgokat,de a szerkók is megválogatják magugnak,melyik,milyen "felületen " érzi magát jól,és milyenen nem,nincs ökölszabály....
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”