Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A Townshend hangfaltalp,vagy a Tiglon TMX, TMZ magnézium kúp-csésze-fapersely, a leghatékonyabb csillapító elemek közé tartoznak. Ezek ténylegesen rezgést csillapítanak, nyelnek el, vagy alakítanak hővé. 
A Townshend igen, de a Tiglon nem nyel el semmit. A mozgó golyós rendszerek nyelnek valamennyi rezgési energiát, a fix alátámasztásúak csak elcsatolnak valamennyit valamilyen tartományban. Ha pont ott, ahol problémás a rátett cucc mechanikai rezonanciái, akkor javul a hang, ha nem, akkor is változik valamit, de akár rosszabb is lehet , meg jobb is, mivel sokba került...

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Nálam A golyós rezgéscsillapító alátétek nagyon bejöttek, sokkal jobban mint a tüskék tapasztalatból mondom...-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A Townshend hangfaltalp,vagy a Tiglon TMX, TMZ magnézium kúp-csésze-fapersely, a leghatékonyabb csillapító elemek közé tartoznak. Ezek ténylegesen rezgést csillapítanak, nyelnek el, vagy alakítanak hővé. 
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


De hisz itt az oldalon is vannak nagyon komoly hangfal tuskek amik arra szolgalnak, hogy csillapitjak a rezgeseket.
Sajnos vagy nem sajnos nincs olyan tüske, ami mindenhová jó lenne. És legtöbbször egyáltalán nem csillapítják a rezgéseket, hanem valamilyen mértékben és valamilyen frekvencia tartományban elvezetik, de ez mind függ a készüléktől, a tüskétől, az alátámasztás helyétől, és még néhány dologtól.
Szóval lehet kísérletezni ezerrel...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Na már át is néztem.Nálam öt készülékhez ezek fájdalmas kiadások lennének,szóval ezek kilőve.Más javaslat esetleg?És még mindig nem tudom hogy támasszak,vagy súlyozzak.
 
egyszerü proba (ha a szellözes csökkenese lehetöve teszi legalabb rövidebb idöre):  vastag könyv(ek) lexikon(ok) telefonkönyv(ek)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Hacsak nem sajnálod nagyon a padlót, inkább ne tegyél a tüskék alá semmit! Egy újabb változót viszel a képletbe és a rezgések elvezetését sem könnyíti. Azt ugyanis inkább segíteni kell, mintsem "csillapítani". A kivétel erősíti a szabályt, avagy próba szerencse.
De hisz itt az oldalon is vannak nagyon komoly hangfal tuskek amik arra szolgalnak, hogy csillapitjak a rezgeseket.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello, en is ki akarom probalni a hangfal tuskek ala tenni egy penzermet egyenlore, hogy mennyire csillapitja a padlora valo remeges atvitelet csak az a kerdes hogy mindket felere tegyek filcet vagy csak az eggyik felere? Valakinek ezzel tapasztalat? Hogy ne fussak felesleges koroket. (20 Centes)
 
Hacsak nem sajnálod nagyon a padlót, inkább ne tegyél a tüskék alá semmit! Egy újabb változót viszel a képletbe és a rezgések elvezetését sem könnyíti. Azt ugyanis inkább segíteni kell, mintsem "csillapítani". A kivétel erősíti a szabályt, avagy próba szerencse.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, en is ki akarom probalni a hangfal tuskek ala tenni egy penzermet egyenlore, hogy mennyire csillapitja a padlora valo remeges atvitelet csak az a kerdes hogy mindket felere tegyek filcet vagy csak az eggyik felere? Valakinek ezzel tapasztalat? Hogy ne fussak felesleges koroket. (20 Centes)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


készülék burkolat lemezének rezgés megfogására, ami elhangolja és nagyon sokat elnyel a lemezrezonanciákból, a leghatásosabb megoldás az autó karosszéria csillapító anyagok, mint például ez:
 
autóhifis cégek forgalmazzák, több féle vastagságban készül, a vastagabb mindig hatásosabban csillapít.
 
http://www.autohificentrum.hu/kiegeszit ... dplast.php
 


Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Kérdezd meg a gyártót esetleg, hátha ajánl valami okosat, szépet és olcsót A vékony vasdobozok csengenek rendesen, sem elvezetni, sem csillapítani nem egyszerű. Csillapításnak jó a durva homok/lenmag párna az aljára meg a tetejére, nem drága házilag kivitelezhető, hasznos, de szépnek nehezen nevezhető. A kúpok a polcod gyengeségeit csökkentik, de nem tökéletes, ellenben nem olcsó megoldás.
 
Köszi.Végül is arra jutottam hogy hagyom a francba az egészet,és hallgatom úgy ahogy eddig is.Jó szól ez így is ahogy van,ha meg rezeg,akkor rezegjen.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Na már át is néztem.Nálam öt készülékhez ezek fájdalmas kiadások lennének,szóval ezek kilőve.Más javaslat esetleg?És még mindig nem tudom hogy támasszak,vagy súlyozzak.
Kérdezd meg a gyártót esetleg, hátha ajánl valami okosat, szépet és olcsót A vékony vasdobozok csengenek rendesen, sem elvezetni, sem csillapítani nem egyszerű. Csillapításnak jó a durva homok/lenmag párna az aljára meg a tetejére, nem drága házilag kivitelezhető, hasznos, de szépnek nehezen nevezhető. A kúpok a polcod gyengeségeit csökkentik, de nem tökéletes, ellenben nem olcsó megoldás.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »


OK köszi,átbogarászom és kell segítség szólok.
 
Na már át is néztem.Nálam öt készülékhez ezek fájdalmas kiadások lennének,szóval ezek kilőve.Más javaslat esetleg?És még mindig nem tudom hogy támasszak,vagy súlyozzak.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Nagyon sokfajta csillapítás kipróbáltam már, de ezek jöttek be legjobban nálam pedig kipróbáltam nagyon drágákat is , igazi ipari kivitel stb...olvasd végig a topicot és ha kell szívesen segítek mert azóta van új fejlesztés is ....
Nágyon jól lehet vele hangolni a rendszert ....:-)
Próbáld ki nem fogod megbízni azt garantálom.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... B3-elemek/

 
OK köszi,átbogarászom és kell segítség szólok.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Nagyon sokfajta csillapítás kipróbáltam már, de ezek jöttek be legjobban nálam pedig kipróbáltam nagyon drágákat is , igazi ipari kivitel stb...olvasd végig a topicot és ha kell szívesen segítek mert azóta van új fejlesztés is ....
Nágyon jól lehet vele hangolni a rendszert ....:-)
Próbáld ki nem fogod megbízni azt garantálom.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... B3-elemek/
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Dehogynem árt a rezgés a hangnak rendesen használj rezgéscsillapítot ,
nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)

 
Alakul ez.Szóval mit próbáljak,és mi az ami általában beválik és esztétikus is?Esetleg vékony márvány,vagy gránitlap a tetején? Mondjuk ez nem nézne ki rosszul feketében.Belebarmolni nem szeretnék,csak külső megoldás jöhet szóba.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Dehogynem árt a rezgés a hangnak nem is kicsit használj rezgéscsillapítot ,nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Köszi de ha leszerelem a fedlapot,amit biztosan nem fogok,attól még ugyanúgy rezeg az egész készülék,vagy rosszul gondolom?
Ha a hangzásnak nem árt ez a rezgés nem foglalkozom vele,és ez a kérdés.

Dehogynem árt a rezgés a hangnak rendesen használj rezgéscsillapítot ,
nekem nagyon bejőtt még javított a hangon is ........:-)
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Nem az állványod a hibás, hanem a levegő - azonban nélküle sajnos a hang nem terjed.
Két lehetőséged van:
1. leszereled a készülék fedlapját és anélkül használod.
2. csillapítod a fedlap rezgéseit öntapadós bitumennel, fával, gránittal, márvánnyal, sótéglával... sokan sokféle anyagot használnak e célra, válaszd ki a számodra legesztétikusabbat.

 
Köszi de ha leszerelem a fedlapot,amit biztosan nem fogok,attól még ugyanúgy rezeg az egész készülék,vagy rosszul gondolom?
Ha a hangzásnak nem árt ez a rezgés nem foglalkozom vele,és ez a kérdés.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Kérdésem lenne rezgéscsillapítás ügyben.
Szóval észrevettem hogy nagyobb hangerőn a készülékek fedlapján érezhető a mély hangok ritmusa ha ráteszem a kezem.
Ez azt jelenti hogy sz@r az állványom,vagy általános jelenségről van szó?
Ha az állvány az okozója és ez nem tesz jót a hangnak,akkor mivel lehetne ezt legalább csökkenteni,ha megszüntetni nem is lehet teljesen?

Nem az állványod a hibás, hanem a levegő - azonban nélküle sajnos a hang nem terjed.
Két lehetőséged van:
1. leszereled a készülék fedlapját és anélkül használod.
2. csillapítod a fedlap rezgéseit öntapadós bitumennel, fával, gránittal, márvánnyal, sótéglával... sokan sokféle anyagot használnak e célra, válaszd ki a számodra legesztétikusabbat.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Kérdésem lenne rezgéscsillapítás ügyben.
Szóval észrevettem hogy nagyobb hangerőn a készülékek fedlapján érezhető a mély hangok ritmusa ha ráteszem a kezem.
Ez azt jelenti hogy sz@r az állványom,vagy általános jelenségről van szó?
Ha az állvány az okozója és ez nem tesz jót a hangnak,akkor mivel lehetne ezt legalább csökkenteni,ha megszüntetni nem is lehet teljesen?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ezért kérdeztem kinek írtad. Mert azt nem én írtam le amire hivatkozol. Olvass vissza...
 
 
Igazad van.
De úgylátom meglett a jó helyről is a reagálás

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


Csak mert azt írtad nem érezzed nagyon a hangjuk felsőbbrendűségét.
Ezért kérdeztem kinek írtad. Mert azt nem én írtam le amire hivatkozol. Olvass vissza...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Nem tudom itt kinek válaszoltál, de nálam SOSEM volt IKEA asztalon semmilyen hifi.
Azonkívül a ZO 28 drámaian jobb mint a kisebb testvére a ZO21, amiről áttettem a lemezjátszót. Én DIY-ban még akár a ZO 21-est megközelítőt sem hallottam soha. A ZO 28-at a valaha készült egyik legjobb állványnak tartják forráskészülék alá, ártól függetlenül. Próbálj egyet vásárolni....

 
Csak mert azt írtad nem érezzed nagyon a hangjuk felsőbbrendűségét.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@SoundMania:nem azt akartam mondani,hogy a Lack vlmilyen überszupi dolog,a 3 lábas kimondott utálatomat élvezi,a 4 lábú meg használható,hifire is a tapasztalataim szerint,és nem kevés komponensel használtam már a rendszeremben..
 
@SoXxX.semmi gebasz nem volt (sztem),csak a szabad szólásmondás lett feszegetve egy kicsit,nomeg,gyakoroltuk a toleranciát..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


Így van ez egy puzzle amit sokféleképpen lehet rakogatni. De nem lep meg hogy a z28 meg hasonlók nem olyan lehengerlően jobbak egy IKEA tárolónál mert azért nem ilyen állványok meg alátétek még a világ teteje. Hazai gyártótól is találtam már olcsóbban jobbat. Az igazán drágákat meg még nem is említettem.
Nem tudom itt kinek válaszoltál, de nálam SOSEM volt IKEA asztalon semmilyen hifi.
Azonkívül a ZO 28 drámaian jobb mint a kisebb testvére a ZO21, amiről áttettem a lemezjátszót. Én DIY-ban még akár a ZO 21-est megközelítőt sem hallottam soha. A ZO 28-at a valaha készült egyik legjobb állványnak tartják forráskészülék alá, ártól függetlenül. Próbálj egyet vásárolni....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”