Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Nekem ez nagyon tetszik:
 
Nekem is...

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Szeretnék elszakadni a hifi állványtól praktikus okoknál fogva. Egy egyszerű kis asztalban gondolkodnék - valami (IKEA) kallax szerűben, csak szélesebb polcok kellenének. Van valakinek ötlete?
Nem tudom mennyi a rászánt összeg és mik az elképzelések, méret, szín, stb., de szvsz keresd fel Pisti80-at. 
 
Remélem nem haragszik meg,de loptam tőle egy képet neked.
 
Nekem ez nagyon tetszik:
 

 
Gondolom egyszerűbbeket is elvállal, a kérdés mik az igényeid.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

Szeretnék elszakadni a hifi állványtól praktikus okoknál fogva. Egy egyszerű kis asztalban gondolkodnék - valami (IKEA) kallax szerűben, csak szélesebb polcok kellenének. Van valakinek ötlete?
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 
Ha lesz idő, lövök képet.
A lényeg az,hogy úgy kell a méretet megválasztani,hogy csak a hátsó oldalán kelljen vágni (a vágott oldal nem a legszebb)
Elnézve a Praktiker és az Obi választékát - lehet találni megfelelő méretet.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.
Szóval a kettő kijött egy ezresből.

 
A régi melóhelyemen van 30x30x6-os járdalap is, 12kg egy darab, kemény 230Ft-ért.
Ha valakinek Dunaújváros útba esik, ne habozzon...
 
http://www.betonplusz.hu/index.php?opti ... Itemid=119

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: viri »


Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 
A subra nem biztos, hogy jó ötlet. Vagy legalábbis 30kg-nál nagyobban gondolkozz. Amikor próbáltam a gumirozott 25kg-os tárcsát az úgy rezgett rajta, hogy külön hangja volt, én akkor úgy döntöttem, hogy teljesen felesleges, hiszen amúgy is jó hangja volt. Készülékeken nagyon régen próbáltunk súlyokat, főleg cd tetején, és úgy emlékszem vissza rá, hogy határozottan nem tetszett, persze ma már teljesen más rendszerben, lehet más lenne...
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Nem akarok dicsekedni,de szép lett, szerintem.....
Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


első kísérletnél én az udvarról vittem be beton járdalapot, rém ronda volt,  nem vagdaltam, ahhoz komoly gyémánt szerszám kell.
Nem akarok dicsekedni,de szép lett, szerintem.....
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.
Szóval a kettő kijött egy ezresből.

első kísérletnél én az udvarról vittem be beton járdalapot, rém ronda volt,  nem vagdaltam, ahhoz komoly gyémánt szerszám kell.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Tényleg ilyenek kellenek a jó (jobb) hanghoz?
A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.  
Szóval a kettő kijött egy ezresből.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.
 
Tényleg ilyenek kellenek a jó (jobb) hanghoz?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
a magassugárzó mágnese felső peremétől a vas kb 90mm, ott semmi de semmi hatásra nincs a sugárzó mágneskörére. 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
Én is pont ezen morfondíroztam....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.
25 kg vas 15 cm-re a magas mágnesétől nem befolyásolja hangot ?
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Egy kicsi center esetében talán még elmegy, sajátom pl. nem merném 3-ra tenni. De egyéni preferencia is. Nyúlkál az ember mellette, mögötte, mindenféle kábelcserélgetésnél, dugdosásnál. + sztereó zenehallgatásnál rá kerül (a tévé elé, tehát a center tartja) egy hangcsillapító vagy diffúzor, akkor sem szeretném, ha esetleg megborulna ott minden.
Nálam az összes készülék három lábon áll (igaz nem tüskéken, hanem fodesz féle Ceraball-okon) de még egyetlen kábel cserénél sem tapasztaltam semmi hátrányát a hármas alátámasztásnak a néggyel szemben.Elvileg egy nagy méretű centernél sem lehetne baj, hiszen minél nagyobb, annál messzebb kerülnek egymástól az alátámasztó elemek (már ha a széleknél van alátámasztva az egység).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Ha jól emlékszem egy center alàtámasztásáról van szó. Nem hiszem, hogy négy lábbal észrevehetőbben stabilabb lenne egy bizonyos helyre (ugye általában ezek fix helyre szoktak kerülni) téve mint hárommal.
 
Egy kicsi center esetében talán még elmegy, sajátom pl. nem merném 3-ra tenni. De egyéni preferencia is. Nyúlkál az ember mellette, mögötte, mindenféle kábelcserélgetésnél, dugdosásnál. + sztereó zenehallgatásnál rá kerül (a tévé elé, tehát a center tartja) egy hangcsillapító vagy diffúzor, akkor sem szeretném, ha esetleg megborulna ott minden.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ja, csak ez nem szék, hanem egy fekvő hasáb. 3 tüskével nem billeg, ha nem ér hozzá senki, de ha mégis, az ciki.
Ha jól emlékszem egy center alàtámasztásáról van szó. Nem hiszem, hogy négy lábbal észrevehetőbben stabilabb lenne egy bizonyos helyre (ugye általában ezek fix helyre szoktak kerülni) téve mint hárommal.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


A három lábú szék soha sem billeg..........
 
Ja, csak ez nem szék, hanem egy fekvő hasáb. 3 tüskével nem billeg, ha nem ér hozzá senki, de ha mégis, az ciki.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Erről kinek mi a véleménye?
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
Használja valaki?
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.

 
Vannak ilyenjeim, de csak surroundok alá. Szerintem a nagyobb magasság - kisebb átmérő arányokkal rendelketző arányú kúpok jobbak.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Centersugárzó alá három, vagy inkább négy tüskét, vagy egyéb elcsatolót ajánlotok?
 
Kinek mi a tapasztalata?
 
Köszönöm előre is!

A három lábú szék soha sem billeg..........
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Erről kinek mi a véleménye?
 
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
 
Használja valaki?
 
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.
 
Fodesznak sincs most sajnos.

Használom a kúpot, alátétet és a tüskét is. 
Bejött.
Ár-érték arányban verhetetlen.
Kicsit ronda, de nekem tetszik.
Vigyázz !  A képek csalókák, a valóságban kisebbek a cuccok.
A méret korrekten le van írva a honlapon.
PS:
Fodesz sokkal szebb cuccokat gyártde nem ennyiért.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nagyon jó tapasztalataim vannak a készülékek és a hangdobozok tetejére helyezett súlyokkal, nagyjából minden esetben a hangzás megnyugvását, kiegyensúlyozottságát eredményezték. Szerencsére egy másik mániám miatt sok tengerparti kődarabbal rendelkezem, mindenhonnan hoztam haza néhányat. Ezek közül legjobban a marokkói óceánpartról származó kerek kavicsok váltak be. :-)
 
A nehéz gumilapok jó szolgálatot tehetnek a kő és a készülék tetőlapja között, megakadályozzák a kő billegését és a fémlap karcolódását.

nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.


Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Erről kinek mi a véleménye?
 
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_kup.html
 
Használja valaki?
 
Tudom hogy bronz jobb lenne, de formára, méretre ez tetszene, és bronzból nem találok sehol hasonlót.
 
Fodesznak sincs most sajnos.
 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A vékony lemezből készített készülék dobozok alá, valamint fölé jó megoldás a hajlékony, erős textíliába bevarrt homok -térkőhöz használt homok már megfelelő. Ügyeljünk a szellőző nyilások funkcionálására...

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Centersugárzó alá három, vagy inkább négy tüskét, vagy egyéb elcsatolót ajánlotok?
 
Kinek mi a tapasztalata?
 
Köszönöm előre is!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”