Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Dörmögi, köszönöm a tippet, de mindenképpen szeretnék egy DIY-t. A felépítése érdekelne, hogy mi olyan különleges benne? Úgy gondolom, ez talán nem annyira voodoo dolog, hogy vakon ennyit kicsengetnek érte.
Hubee, kifejtenéd  bővebben mire célzol?

Aki vakon kicsenget annyit érte, az ... khm nem komp lett (Besenyőék után ). Nem biztos, hogy megéri anyagot és időt pazarolni rá hallatlanban.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »

Dörmögi, köszönöm a tippet, de mindenképpen szeretnék egy DIY-t. A felépítése érdekelne, hogy mi olyan különleges benne? Úgy gondolom, ez talán nem annyira voodoo dolog, hogy vakon ennyit kicsengetnek érte.
Hubee, kifejtenéd  bővebben mire célzol?
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hubee »


..Úgy néz ki, csinálunk belőle egy szettet savállóból, legalábbis valami hasonlót. A neten található képek alapján, a polírozás minőségén kívül nem sok érdekesség van benne, már ami a kivitelezést/gyártást illeti...
Nem ajánlom
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Majd' egy éve süket ez a topik, kicsit megzavarom az állóvizet ha már így van.
Arról van szó, hogy kezd jobban érdekelni, mi az a maximum, amit ki lehet hozni a rendszeremből. Itt olvasgatva mindenfelé, megtetszett a final csillapító berendezése, a daruma san. Az érdekelne, hogy mi az okosság abban a termékben - főleg az ára miatt kérdezem-? Úgy néz ki, csinálunk belőle egy szettet savállóból, legalábbis valami hasonlót. A neten található képek alapján, a polírozás minőségén kívül nem sok érdekesség van benne, már ami a kivitelezést/gyártást illeti...

Ha jól tudom, Fülelek mesternek van hasonló alátét-verziója, esetleg kérj egy szettet kipróbálásra, mert nem mindenkinek jön be ez a fajta alátét.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


Majd' egy éve süket ez a topik, kicsit megzavarom az állóvizet ha már így van.
Arról van szó, hogy kezd jobban érdekelni, mi az a maximum, amit ki lehet hozni a rendszeremből. Itt olvasgatva mindenfelé, megtetszett a final csillapító berendezése, a daruma san. Az érdekelne, hogy mi az okosság abban a termékben - főleg az ára miatt kérdezem-? Úgy néz ki, csinálunk belőle egy szettet savállóból, legalábbis valami hasonlót. A neten található képek alapján, a polírozás minőségén kívül nem sok érdekesség van benne, már ami a kivitelezést/gyártást illeti...
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hubee »


Látom kerested cfm67-ot is a topikjában.Próbálj tőle szerezni, ő ha jól emlékszem ólmot használt az állványai belsejében.Hátha maradt valami elfekvő készlet.
köszi.
 
gaborka8X8: igaza lesz, csak a kacsa volt érintett..
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rokon lőtte pár éve, volt benne.
 
  Milyen, azaz mekkora söréttel lőtte? Merthogy a szarvast, mint minden nagyvadat golyóval lövik. Nem is akármilyen golyóval, hanem un. "H" vagy "J" köpenyes, vagy ennél modernebb felépítésű lövedékkel. (A vadászati törvény szerint egyébként tilos is szarvasra söréttel vadászni, de még a rapsicok sem szoktak.)
 
 
.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Látom kerested cfm67-ot is a topikjában.Próbálj tőle szerezni, ő ha jól emlékszem ólmot használt az állványai belsejében.Hátha maradt valami elfekvő készlet.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hubee »


Abban nehezen talált volna.
Rokon lőtte pár éve, volt benne.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Köszi a válaszokat!
De ne lombozzatok már le ennyire srácok! Csak van valami eldugott beszerzési lehetőség... hifisták számára nincs lehetetlen (egyébként ettem már vadkacsát, szarvast... el kellett volna kezdeni szedegetni belőle sörétet 1esével? )

Hidd el nem véletlenül mondom, hogy nem lesz egyszerű.De nem eltántorítani akarlak, csak felkészíteni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 (egyébként ettem már ...., szarvast... el kellett volna kezdeni szedegetni belőle sörétet 1esével? )
 
Abban nehezen talált volna.
 
 
.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hubee »


Köszi a válaszokat!
De ne lombozzatok már le ennyire srácok! Csak van valami eldugott beszerzési lehetőség... hifisták számára nincs lehetetlen (egyébként ettem már vadkacsát, szarvast... el kellett volna kezdeni szedegetni belőle sörétet 1esével? )
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Az is nagyon drága mulatság lesz.
Bocsánat, rosszul írtam: ...kirabolsz... Úgy kici oco.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ősz van, itt a vadász szezon. Kihelyezel az erdőszélre néhány kitömött szarvast, vaddisznót, vadászt stb. ,másnap reggel pedig kipiszkálod belőlük a sörétet.   
Pont valami ilyesmire gondoltam én is miközben írtam az előző postot.Vagy esetleg lerabolsz egy peca nagykert a legkisebb méretű gömbsúlyból.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ha valaki nagyobb mennyiségű sörétet szeretne beszerezni, merre induljon?
Ólomsörétet?Az nem lesz egyszerű kanyar (már egyszer kérdezte valaki, de nem tudom, hogy melyik topikban, de mindegy leírom itt is).
Anno én is gondolkodtam benne mikor megvettem a Triangle Comete EX-eket gyári állvánnyal.Mióta betiltották vadászéknál a saját töltény készítés lehetőségét nem lehet kapni sehol.Kérdeztem vadászboltos ismerőst is, mondta, hogy külön beszerezhetetlen, még a gyárból sem tudnak kihozni.Gondolkodtam még búvársúlyokban is, de mire megveszed a kellő mennyiséget belőlük, hogy szétvagdalás után kinyerd a  cuccot, rohadt drágán áll meg.Így nálam maradt a Sóskúton beszerezhető mozdonyhomok.
Ha valaki esetleg tud neked szerezni akkor szerencséd lesz (mármint ólmot).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Ha valaki nagyobb mennyiségű sörétet szeretne beszerezni, merre induljon?
Ősz van, itt a vadász szezon. Kihelyezel az erdőszélre néhány kitömött szarvast, vaddisznót, vadászt stb. ,másnap reggel pedig kipiszkálod belőlük a sörétet.   

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hubee »


Akárhogy töltöd a csövet, az adott csőre jellemző rezonanciák megmaradnak, legfeljebb csillapodnak az átmérő és a falvastagság függvényében. Tehát "túlcsillapítástól" nem kell tartani. Minél nagyobb az átmérő és minél kisebb a falvastagság, annál jobban csillapít a beleöntött homok/sörét/akácméz(!)/bitumen/stb. Hogy milyen az ideális hangszóróállvány, az alapvetően az adott hangsugárzó dobozától függ, tehát általános tuti recept nincs.
Ha valaki nagyobb mennyiségű sörétet szeretne beszerezni, merre induljon?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

1-2 milliméter.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A homok minden próbán elbukott a kaviccsal szemben.
A marosi homok az másképpen viselkedik mint a sima (bánya) homok, a lényeg, a szemcsék egymáshoz képesti elmozdulási képessége és ne álljon össze egy tömbbe. A másik oldalról a marosi is sóder származék, van több méret osztálya, pontosabban a szemcse maximuma változik. A ti kavicsos próbátokon mi volt a kavicsátmérő szórása, vagy betonozó sóder, amiben minden méret előfordul?

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


van nekem építkezésből kimaradva 1/4 m3 marosi homok, talán ki kéne próbálni, kellene hozzá egy felül nyitott láda-doboz, én azért alul-oldalt kiszóródás ellen fóliával kibélelem, felül szabadon hagyva. A hatás úgy lenne jó ha minél nagyobb tömeg van a készülék alatt. Csak az a fránya homok a szobában ne szóródna. A marosi homoknak teljesen ki kell száradni, nedvesen tömörödik, nem "gurul"
A homok minden próbán elbukott a kaviccsal szemben.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezt a témát már egyszer felvetettem a HIFI állvány topikban, de válasz nélkül maradtam. Hátha itt több szerencsém lesz.
 
Hölgyek és Urakok !
 
Ebben - és az alátétek, rezgéscsillapítók - topikban elég sok szó esett régebben a "kavicságy"-ról. Átolvasva a hozzászólásokat, feltűnt, hogy néhányan esztétikai és tisztasági kifogásokat emeltek ellene. (gyerek, macska, stb.)
De az is, hogy a kavics (sóder) ládába való behelyezésénél egyszer sem merült fel a fóliába csomagolás lehetősége.
(vastagabb fóliazsák vákumos lezárással.) Kérdezném az "illetékeseket" (Bigdewill, Bodor, Fülelek, Joc fórumtársakat)
és mindazokat, akiknek ezirányú tapasztalataik vannak, ez a lehetőség csak véletlenül került ki a megvitatásra érde-
mesek közül, vagy a fólia netán "persona non grata" e téren ?
Válaszaitokat előre is köszönve, jó zenehallgatást mindenkinek.
 
Üdv. mimoo

van nekem építkezésből kimaradva 1/4 m3 marosi homok, talán ki kéne próbálni, kellene hozzá egy felül nyitott láda-doboz, én azért alul-oldalt kiszóródás ellen fóliával kibélelem, felül szabadon hagyva. A hatás úgy lenne jó ha minél nagyobb tömeg van a készülék alatt. Csak az a fránya homok a szobában ne szóródna. A marosi homoknak teljesen ki kell száradni, nedvesen tömörödik, nem "gurul"

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Igen, köszi a tippet, bejött.
Olybá tűnik a nájlonnak nincs helye a "rezgéscsillapításban".
Remélem lesz alkalmam egy elkövetkezendő Bodor-féle HIFI klubon ezt Face To Face megvitatni Bodor Ferenccel.
 
Üdv.   mimoo

Tiszteletem az Uraknak!
A klub összejöveteleknek pont az a célja hogy minden /hifis/problémára megoldást találjunk.
A csapatban "harcedzett" szakik segítenek a probléma megoldásában.
Szabó Zoli remek előadást tartott legutóbb akusztikával kapcsolatban.
Szeretettel látunk mind érdeklődőt.

Avatar
mimoo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 18:48
Értékelés: 25

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: mimoo »


Úgy látom már meg is kaptad a megfelelő választ a Bodor topikban...
Igen, köszi a tippet, bejött.
Olybá tűnik a nájlonnak nincs helye a "rezgéscsillapításban".
Remélem lesz alkalmam egy elkövetkezendő Bodor-féle HIFI klubon ezt Face To Face megvitatni Bodor Ferenccel.
 
Üdv.   mimoo

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
Válaszaitokat előre is köszönve, jó zenehallgatást mindenkinek.
 
 

Úgy látom már meg is kaptad a megfelelő választ a Bodor topikban...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5708
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Ezt a témát már egyszer felvetettem a HIFI állvány topikban, de válasz nélkül maradtam. Hátha itt több szerencsém lesz.
 
Hölgyek és Urakok !
 
Ebben - és az alátétek, rezgéscsillapítók - topikban elég sok szó esett régebben a "kavicságy"-ról. Átolvasva a hozzászólásokat, feltűnt, hogy néhányan esztétikai és tisztasági kifogásokat emeltek ellene. (gyerek, macska, stb.)
De az is, hogy a kavics (sóder) ládába való behelyezésénél egyszer sem merült fel a fóliába csomagolás lehetősége.
(vastagabb fóliazsák vákumos lezárással.) Kérdezném az "illetékeseket" (Bigdewill, Bodor, Fülelek, Joc fórumtársakat)
és mindazokat, akiknek ezirányú tapasztalataik vannak, ez a lehetőség csak véletlenül került ki a megvitatásra érde-
mesek közül, vagy a fólia netán "persona non grata" e téren ?
Válaszaitokat előre is köszönve, jó zenehallgatást mindenkinek.
 
Üdv. mimoo

Gyanítom, hogy a kavicsok lényegét veszi el a dolog ha össze vannak szorítva egy vákuumcsomagolt zacsiban.Nyilván megnehezíti a "dolgukat", hogy elvezessék egymáson (szebben nem tudom kifejezni) a rezgéseket.De ebben a kavicsos témában igazán nem vagyok kiképezve, csak tippelek.Talán Bodor mestert kérdezed erről, ők is alkalmazzák a kavicságyas módszert.Bigdevilt itt nem találod meg, "persona non grata" lett, odaát az AV-n adja a próféciát...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”